MAANDAG 1 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE AUTOBUSRINGUJN. De N.V. Eltax, alhier, heeft hedenmor gen haar nieuwe autobusringlijn, die in verband met de belangen van de stads tram der N.Z.H.T.M. de laatste weken wel in de publieke belangstelling stond, in werking gesteld. Deze ringlijn is een ver lenging over de Burggravenlaan, H. Rijn dijk, Levendaal en Breestraat van den oorspronkelijken busdienst StationCo- betstraat v.v. en wordt uitgeoefend met groote nieuwe comfortabele Opel-Diesel- bussen. De ringlijn zal ongetwijfeld het noodige bijdragen in de voorziening aan een goede vaste verkeersmogelijkheid van het zuid-oostelijk gedeelte naar het cen trum der stad en naar het station v.v. De Eltax behoort klaarblijkelijk tot de weinige bedrijven, die zich niet alleen be hoorlijk staande kunnen houden, doch ook trots de crisis voortdurend groeien. Deze onderneming die in Juqi 1933 hier ter stede het klein-taxi-bedrijf opende met ongeveer 6 wagens, heeft thans een wa genpark met 20 taxi's en 6 autobussen, terwijl op dit oogenblik 60 man personeel in haar dienst is. NIET PARKEEREN OP STATIONSWEG. Bestuurders van motorrijtuigen enz. worden herinnert aan het parkeerverbod, sedert 1 Januari 1.1. voor den geheelen Stationsweg van kracht. Herhaaldelijk ziet men aldaar nog auto's staan, als ware er geen parkeerverbod. Er wordt op ge wezen, dat men zijn auto kan parkeeren op den Rijnsburgersingel aan den water kant. Aldaar is het grootste gedeelte van den dag een van gemeentewege aange wezen bewaker aanwezig, aan wien een gering parkeergeld verschuldigd is. Met ingang van morgen zal de politie het parkeeren in strijd met het verbod strenger tegengaan. Na 2 maanden waar schuwen kan geacht worden, dat de laat ste uitbreiding van het parkeerverbod op den Stationsweg voldoende bekendheid heeft verkregen. Sociëtas Philologica Lugduno Traiectina. De 102de bijeenkomst werd Zaterdag te Utrecht gehouden. Dr. Muller uit Leiden voerde het woord over dramatische satura en drama saturikon. Dr. Wagenvoort (Utrecht) gaf vervol gens kritische en exegetische aanteeke- ningen bij verschillende plaatsen lilt Ci cero's werk over den staat. Leidsche Belasting Ophaaldienst. Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand 10.472.79 aan de Rijksontvangers afgedragen, benevens 218.34 aan den ge meen te-ont van ger De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mogelijk na ontvangst ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden inge schreven. Gistermorgen te half negen heeft de po- litiebrandweer met ^.en rameneur een schoorsteenbrandje gebluscht ten huize van H. Z., Javastraat 74a. Door de politie alhier is .angehouden en ter beschikking, gesteld de zwerver J. C. v. D., die nog drie weken gevangenisstraf tegoed had. Handelsregister K. v. K. Wij zigingen. 6134. Fa. Weisz en Graaf, Leiden, Hoogewoerd 9. Kleermakerij. Door uittreding van den vennoot A. Weisz, is de vennootschap onder firma ontbonden, terwijl de zaak zal worden voortgezet door den overblij venden vennoot W. N. Graaf, met toestemming van den uitgetreden ven noot onder den ouden naam. Wijziging 6894. Vereenigde Graanhandel voorheen C. Plomp. Nieuwkoop, Noorden B 29. Uittr. Venn.: Th. van der Laan, Ka- merik, d.d. 18 Febr. 1937. 5652. Gebrs. Verdegaal, Sassenheim. Rijksstraatweg 54. Bloemenbollenkweekerij en -export. De zaak is dd. 1 Jan. 1937 om gezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: Gebroeders Verdegaal N.V. Dir.: S. Verdegaal, A. Verdegaal en C. Verdegaal Jr., Sassenheim. Maatschap, kap.: 50.000, waarvan geplaatst en gestort: 35.000. 2881. Fa. van der Graaf van Wijk, Al phen a/d Rijn, van Mandersloostraat 34. Tabak en sigaren (engros en detail) rook artikelen. Overl.: W. G. van Wijk, dd. 12 Febr. 1937. Wijz. handelsn. in: Firma W. G. van Wijk. N.E.: Wed. E. C. W. van Wijk- Eigeman, Alphen a/d Rijn. 3208. Kapok- en Matrassenfabr:ek ..Kleine" (Agentuur- en Commissiehandel Kleine). Leiden, Stationsweg 47a. Bijv. uit- geoef. bedr.: handel in ledikanten, staal draadmatrassen, stalen meubelen, matras tijken, dekens enz. 6558. Kleine's Chemische Fabriek, Leiden, Lammeschansweg 10. Exploitatie Ned. octrooi nr. 34.367. (Werkwijze voor het plakken van een versterkingslaag op bont werk) en zelfde buitenl. octrooien. Wijz. uitgeoef. bedr.: thans: fabricatie van en handel in mottenverdelgingsmiddelen, In- sectides, wasproducten, kleefstoffen en ver der chem. producten in den meest uitge- breiden zin des woords; exploitatie van pa lenten. 6830. J. A. van der Hoefi en Co., 'Oegst- geest, Waldeck Pyrmontlaan 20. Algemeen assurantiekantoor. Uittr. Venn.: J. A. van der Hoeff, dd. 25 Febr. 1937. 1028. H. D. van Weizen, Leiden, Oude Singel 220'. Makelaarskantoor in onroerende goederen en assurantiën. De zaak is ver plaatst naar Oegstgeest, Willem de Zwijger laan 26. VERVOLG STADSNIEUWS ZiE PAG. 11. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De agenda van de ge meenteraadszitting van hedenavond is aan gevuld met het navolgende punt: 16. Voorstel van B. en W. in zake ver koop van bouwgrond aan: a. den heer J. Westmaas q.q.; b. den heer W. .Brouwer q.q. Personalia. Maandag 7 Maart a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer D. J. Boon, opzichter bij den Provincialen Water staat van Zuid-Holland in Provincialen dienst trad. L.T.B. Vergadering van L.T.B.-afdee ling op Vrijdag 26 Februari 1937 in de St. Josephzaal. De vergadering was goed be zocht, ondanks het ongunstige weer. De geest. adv. kon tot zijn spijt de vergadering niet bijwonen; de directeur der R.K. Land bouw winterschool te Voorhout zat mede aan de bestuurstafel. Na opening en notu len volgden enkele mededeelingen, waar na de secretaris een keurig jaarverslag uit bracht, waaruit we aanstippen, dat de voor zitter der afdeeling practisch heeft mede gewerkt aan de propaganda-zuiveldagen (op 6, 7 en 8 Mei gehouden), welke een groot succes werden. Namens de afdeeling had de secretaris zitting in het Kaasdag comité, geformeerd uit de plaatselijke Landbouworganisaties; dit comité organi seerde, onder auspiciën van het Kaascon.ro- lestation, in den nazomer een goed geslaag de kaasdag; uit het verslag sprak een toon, die van activiteit getuigde. Het verslag van den penningmeester, dat met een klein ba tig saldo sloot, werd onder dank goedge keurd. Het aftredende bestuurslid, de heer G. J. Straathof, werd met op een na alge- meene stemmen herkozen en nam de be noeming aan. In het collectief arbeidscon tract zal een kleine wijziging worden voor gesteld. Besloten werd wederom gezamen lijk stremsel en kaaszout in te koopen. Tot afgevaardigde werd herkozen J. P. Kort- mann en tot remplacant G. J. Straathof. Na deze punten kreeg men de praat avond, ingeleid door den heer Ir. Jacobs uit Voorhout. Het praatje voldeed tenvolle aan het doel; iedereen nam eraan deel, men leerde aldus van elkaar: practische dingen, zooals: silo-bouw, waarde van voedersoor ten, manier van gras inkuilen, invloed van veevoeder op kopziekteverschijnselen enz. enz. kwamen aan de orde, waarbij de heer Jacobs een zeer vruchtbare vraagbaak bleek te zijn. Tenslotte besloot men nog een excursie te organiseeren in Juli-Augustus naar de Wie- ringermeerpolder, onder leiding van een der leeraren van de Landbouwwinterschool te Voorhout. De vergadering, die wel wat lang duurde, bleef gezellig en leerzaam tot het einde toe; het bleek dat de leden voldaan en tevreden waren, wat den voorzitter een prikkel werd den heer Jacobs te verzoeken nog eens te komen, wat deze spontaan toezegde. Met een aansporing zooveel mogelijk de propagandavergadering, op 4 Maart des voormiddags te 10 uur in Den Burcht te Leiden te houden, te bezoeken, sloot de voorzitter met de Chr. groet deze nuttige en geanimeerde vergadering. Diefstal. Zaterdag werd een rijwiel ontvreemd, hetwelk voor een woning aan Gouwsluis onbeheerd was neergezet. LEIMUIDEN. Propaganda-avond E.H.B.O. De afdee ling Leimuiden van de E.H.B.O. heeft on der leiding van haar kranigen voorzitter, .den heer K. F. Lissenburg, een openbare demonstratie gegeven. De zaal van mej. de Wed. Sneeboer, die ruim 350 personen kan bevatten was zoo gevuld als wij nog maar zelden gezien hadden. Van wijd en zijd wa ren andere afdeelingen met hunne genees kundige adviseurs naar Leimuiden geko men om van deze demonstratie getuige te zijn. Het podium was door de leden op keu rige wijze versierd, er prijkten de natio nale kleuren, het portret van H. K. K. Prinses Juliana en de zilveren letters E.H. B.O. Leimuiden. Wij merkten in de zaal op: kapelaan Berkhout, ds. G. Aalders, Ger. predikant, het bestuur van de afd. Leimui den van het Groene Kruis en den gemeen te-secretaris, den heer J. W. de Ren. De heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente, eere-voorzitter, opende de verga dering met een' opwekkend woord. Hoe goed de burgemeester de E.H.B.O. gezind is moge blijken uit het feit, dat deze voor dezen avond teruggekomen was uit den Haag van het feest ter eere van het 25- jarig bestaan der Vereeniging voor Ned. Gemeenten. Daarna was het woord aan dr. Molhuyzen uit den Haag. Aan de hand van lantaarn plaatjes gaf dr. Holhuyzen aan, hoe ver schillende ongèvallen moeten behandeld worden. Aan de hand van statistische tee- keningen liet spr. ook zien welk een groot aantal menschen er jaarlijks in Nederland aan verkeersongevallen om het leven ko men. De curve van het aantal doodelijke gevallen der T.B.C. loopt terug, die van de doodelijke verkeersongelukken loopt nog steeds omhoog. Het merkwaardige is, dat de meeste doodelijke verkeersongevallen op het platteland plaats hebben. Voor de E.H. B.O. is er nog een prachtig werkterrein. Daarna werden door de leden der E.H.B.O. verschillende demonstraties gegeven in het leggen van diverse verbanden, het vervoe ren van gekwetste personen en het behan delen van een schijndoode bfj een verdrin- kingsgeval. Hierbij werd ook gedemon streerd met het eigen zuurstof-apparaat der vereeniging. Na deze demonstratie hield dr. Molhuyzen een lezing over levensge vaar en wekte op om zooveel mogelijk lid der E.H.B.O, te worden. Aangezien de gel den ook niet gemist kunnen worden, drong hij er op aan om door het donateurschap de vereeniging zooveel mogelijk financieel te steunen. Aan het slot yan den avond werd nog een tooneelstukje omgevoerd „Een ongeluksdag". Uit dit tooneelstukje en uit de lezingen van dr. Molhuyzen bleek over duidelijk, dat het volgen van een E.H.B.O.- cursus in den modernen tijd met zijn ont zettend druk verkeer langs de wegen ge biedende eisch is. Ieder behoort te weten hoe hij bij een ongeval moet handelen, in dien er nog geen geneeskundige hulp bij de hand is. De eere-voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, deed in zijn slotwoord nog eens uitkomen, dat het te Leimuiden in de toekomst onmogelijk moet zijn, dat men iemand met een ernstige hersenschudding nog 5 minuten laat loopeq. De vereeniging en met name de voorzitter en de genees kundige adviseur dr. D. Stapensea kunnen op een uitstekend geslaagden avond terug zien; de opkomst toonde duidelijk, dat te Leimuiden de E.H.B.O. in het middelpunt der belangstelling staat. Geboren: Helena Catharina, d. van M. Dijkgraaf en H. C. Giesbert Boude- wijn Johannes, z. van B. J. Verhaar en A. W. van Dam Reinier Cornelis Francis- cus, z. van C. J. Turk en A. M. Ruijten. Gevestigd: van Ter Aar, M. C. van der Pijl van Ter Aar, G. Kessel van Uithoorn, T. Stoof. Vertrokken: naar Soest, J. Noordijk en gezin naar Haarlemmermeer, G. E. Husemeijer en kind. HAZERSWOUDE. „Stille Omgang". Dezer dagen werd in café Verhaar *een goedbezochte propagan- da-vergadering gehouden van den Stille Omgang onder voorzitterschap van den heer A. Suidwijk. Door rector L. Beune uit Leiden werd een toespraak gehouden, Waarin de doelstelling van den Sullen Om gang werd uiteengezet. Wij rpoeten groote en vurige vereerders zijn van Jesus in de H. Eucharistie, niet alleen tijdens den Stil len Omgang, als wij door de straten van Amsterdam trekken, neen het geheele jaar door. Ook spoorde de eerw. spreker de aan wezigen aan, die met den Stillen Omgang dit jaar meegaan, in het bijzonder te bidden voor de intentie, die voor dit jaar is vast gesteld, nJL: Dat God ons moge bewaren voor het communisme en elk nieuw heiden dom in ons Vaderland. Daarna werd door den heer van Ovost uit Leiden, nadat deze eerst een woord van dank had gericht tot de drie pioniers der verschillende parochies, n.l. de heer en correspondenten (waarvan er een is van 82 jaren, die er nog niet van af te houden is om de jaarlijksche bedetocht mede te maken) voor hunne vele werk zaamheden in het belang van het genoot schap verricht, de regeling voor 't jaar 1937 voorgelezen, aan welke regeling allen zon der uitzondering zich stipt moeten houden, ook wat betreft niet rooken na het verlaten der kerk, te Leiden, zoowel als in Amster dam. De voorzitter sprak den wensch uit, dat nog zeer velen, die tot heden nog geen lid van het genootschap waren, zich als zoodanig op zouden geven, bij de cor respondenten, alwaar men ook tevens spoorkaartjes kan verkrijgen. Hiervoor wachte men niet tot de laatste dag, daar men dan somtijds teleurgesteld wordt; Woensdag js de laatste dag van afgifte. Daarna werd deze goedgeslaagde propagan da-avond gesloten op de gewone wijze. Geitenfokvereeniging. Vrijdag verga derde de Hazerwoudsche Geitenfokvereeni ging „H.G.V." in de lunchroom van den heer H. C. v. d. Spek aan de Rijndijk. De opkomst was goed. De secretaris de heer C. Bos, las het verslag over het afgeloopen jaar. De penningmeester, de heer L. van Gorkum, bracht ook zijn verslag uit; er bleek nog een aardig saldo over. De heeren B. D. de Wit en G. Leks brachten rapport uit dat alle bescheiden in prima orde be vonden zijn. Daarna had de verkiezing plaats van 5 bestuursleden. De uitslag was, dat C. Bos en D. de Wit werden herkozen. In plaats van L. van Gorkum, Adr. van Luijk en H. Schellingerhout, die bedankt hadden, werden gekozen als bestuurslid G. Leks, W. van Klaveren en A. Verkerk. De bespreking melkcontrole leverde op, dat 10 personen zich opgaven om de geiten te la ten controleeren. Als controleur blijft nog de heer L. van Gorkum dit jaar. Na rond vraag sluiten. LEIDERDORP Jubileum. Heden, 1 Maart, herdenkt de heer L. A. J. Koning, dat hij 12jaar als gemeente-ontvanger in dienst der ge meente is. NOORDEN. Coöp. Brandwaarborg-Maatschappij. De Coöperatieve Brand.-Maatsohappij hield haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat deze maatschappij op 't oogenblik 750 leden telt en dit jaar is vooruitgegaan met 50 nieuwe leden. Wat de kleeding voor de brandweer aangaat, deze is reeds aangekocht. Uit het jaarverslag van den heer Rossier, accountant van de assurantie, blëek, dat de mij. op 't oogenblik een reserve-kapitaal bezit van 86.000. Verslag financieele commissie. De heer W. v. Diemen zegt meerdere malen de boe ken te hebben nagezien en steeds in goede orde te hebben bevonden. Bestuursverkiezing. Aftredend was de heer Joh. Nel en een vacature wegens over lijden van den heer A. Groene weg. De voorzitter herdacht de heer Groeneweg. De uitslag van de stemming was als volgt: de heer- Joh. Nel werd wederom gekozen met 103 stemmen. In plaats van den heer Groe neweg werd gekozen de heer L. Kool met 71 stemmen. De rietprijs werd wederom vastgesteld op ƒ6.50 per 100 bos. De maat schappij zal voor eigen rekening een nieu we brandspuit aankoopen. Na rondvraag sluiting. NIEUW VEEN. Volksbond. Gaarne worde nog even in herinnering gébracht, dat hedenavond de R.K. Volksbond vergadert, te half acht in Café Th. Bezuyen. Te 8 uur worden ook niet-leden toegelaten. De heer W. Steinmetz zal spreken over: „Onze moderne kruis tocht". Niemand ontbreke dezen avond bij de derde lezing tegen communisme en nieuw-heidendom. LUCHTVAART DE TERUGREIS VAN IR. DE KOK. De directeur-generaal van de „Konink lijke", ir. J. E. F. de Kok, is op de terug reis heden te Allahabad aangekomen. Mor gen wordt de vliegtocht voortgezet. LAATSTE BERICHTEN KERKELIJKE LEENING DEN HAAG. Renteverlaging goedgekeurd. In de hedenmorgen te Amsterdam gehou den vergadering van houders van obliga ties der 5 procent 1ste hyp. 10-jar. obliga- tieleening ad 400.000 van het R.-K.bestuur der parochie van O.L. ^rouw Hemelvaart, 's-GravenhageLoosduinen, Anno 1931, zijn de volgende voorstellen behandeld en aangenomen: 1. Verlaging der rente tot 4 procent per jaar, te beginnen met de coupons per 15 December 1936 voor den verderen duur der leening, dus tot en met den afloopdatum, zijnde 15 December 1941. 2. Uitstel, te verleenen van de aflossin gen, te beginnen met de aflossing, welke had moeten plaats vinden per 1 December 1934 en voor de aflossingen der volgende jaren, met dien verstande, dat het geheele restant der leen in g wordt afgelost, uiterlijk op den vervaldatum, zijnde 15 December 1941. 3. Bovenstaande verlichtingen worden toegestaan onder voorwaaide, dat het R.K. kerkbestuur driemaandelijks aan de trustee een overzicht toezendt van zijn inkomsten en uitgaven, en aan het einde van ieder boekjaar een volledige exploitatierekening. GEZIN DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGD. Buren hebben vanmorgen het gezin van den metselaar Mosterdman aan de Flora laan te Bussum bewusteloos gevonden. Man, vrouw en twee kinderen beneden het jaar lagen te bed in de alkoof, waarvan een der dieuren open stond. De haard in de aangren zende kamer verspreidde een hevige ko lendamp. De 30-jarige man en zijn vrouw zijn naar de Majellastichting gebracht, waar men de levensgeesten met een zuur stofapparaat weer heeft opgewekt. Hun toe stand is nog ernstig. De kinderen zijn er beter afgekomen en zijn bij familie onder gebracht. LAFFE WRAAKNEMING. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn bij den o.ud-burgemeester van de ge meente Bergh, den heer Smit, die thans te 's Heerenberg woonachtig is, aan de voorzijde van zijn huis alle ruiten ingesla gen. Gebleken is, dat bovengenoemd van dalisme gepleegd is door K. W., in op dracht van een zekeren J. D., tegen welken laatste voor kort in het politieblad gewaar schuwd werd, om niet met hem in relatie te treden. BRANDSTICHTING EN FRAUDE Conducteur der N.Z.H.T.M. trachtte fraude te bedekken Zaterdag heeft in de woning van een 56-jarigen conducteur van de N.Z.H.T.M. te Haarlem een brandje gewoed. Bij het onderzoek naar de oorzaak heeft de poli tie ontdekt, dat de conducteur zelf den brand had gesticht om de ontdekking van door hem gepleegde fraude te verijdelen. De man had n.l. sedert het laatste jaar gelden verduisterd ten nadeele van de Maatschappij. Van de bedragen, welke hij voor verkochte tramkaartjes ontving, droeg hij slechts een gedeelte af, en om niet te worden ontdekt, maakte hij eiken dag twee controlestaten op. Een daarvan was op de juiste wijze ingevuld en die toonde hij aan den controleur op de tram. De an dere gebruikte hij, wanneer hij op het kantoor moest afrekenen. Gedurende zes maanden heeft hij op deze ongeveer 400 gulden verduisterd. Daar bij de controle van de in zijn bezit zijnde kaartjes de fraude aan het licht dreigde te komen, had hij in zijn woning brand gesticht en ervoor gezorgd, dat een hoeveelheid plaats bewijzen verloren ging. De man heeft tij dens het verhoor een volledige bekentenis afgelegd. Hij is in bewaring gesteld. TELEGRAMMEN DE NEGUS DOOR ZIJN ZOON BIJ KRONING VERTEGENWOORDIGD. LONDEN, 1 Maart. (A. N. P.). Officieel wordt door de Abessijnsche legatie te Lon den medegedeeld, dat de Negus bij de kroningsplechtigheden zal worden verte genwoordigd door zijn oudsten zoon, die op het oogenblik te Jeruzalem verblijf houdt. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacobus Martinus Maria z. van H. M. Kramp en H. J. M. van Well Jacobus Hendrikus z. van W. Wernars en J. E. Lohman. Ondertrouwd: L. van Hecke jm. 22 j. en C. Massaar jd. 19 j. E. v. d. Zeeuw jm. 22 j. en J. J. Devilee jd. 19 j. A. Nieuwkerk jm. 25 j. en G. Laurier jd. 22 j. Overleden: C. A. Disseveld zn. 1 dg. A. H. Bosman zn. 2 mnd. S. Blom dr. 30 j. J. den Osde Boer wed. 78 j. A. van Weeren m. 71 j. BIOSCOPEN. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Voor volwassenen. Lido: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. DE ANTI-KATHOLIEKENBEWEGING IN MEXICO. Anti-Katholieke betooging afgelast. MEXICO, 1 Maart. (A. N. P.) De confe deratie van Mexieaansche arbeiders heeft gisteren de aangekondigde anti-Katholie ke betoogingen in Orizaba in den staat van Vera Cruz afgelast op grond van de overweging, dat de concurreerende vak- vereeniging, de regionale confederatie van Mexieaansche arbèiders, aan de betoogin gen een verkeerden uitleg zou kunnen ge- De heropening der Kerken. MEXICO, 1 Maart. (A. N. P., Officieele kringen verklaren, dat het conflict, ont staan door de 9e weging tot heropening der kerken in den staat Vera Cruz, thans prac tisch opgelost is. DE OBELISK VAN AKSOEM TE NAPELS AANGEKOMEN. NAPELS, 1 Maart. (A. N. P.) Aan boord van de „Francesco Crieri" is de obelisk van Aksoem, die op de Via Triumphalis te Rome zal worden opgericht, hier aangeko men. De obelisk is vervoer in drie deelen van 15 m^er lengte. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 1 Maart. Vee. Totale aan voer 2217 stuks. 572 vette runderen, 178 vette kalveren, 18 nuchtere kalveren, 528 schapen en lammeren, 913 varkens, 8 bok ken. Prijzen per kg.: vette koeien 65, 60 en 4250 cent, vette ossen 62, 56 en 4551 cent, vette kalveren 93, 85 en 5565 cent, varkens (levend gewicht) 47, 46 en 45 cent, schapen 49, 44 en 35 cent, lammeren 51, 43 en 34 cent; Prijzen per stuk: schapen 28, 22 en 19; lammeren f 242015. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, han del goed, prijzen hooger, prima koe 70, os 65 cent; vette kalveren aanvoer iets korter, handel kalm, prijzen le en 2e kwal. iets hooger, 3e kwal. onveranderd prima 1.03; schapen en lammeren aanvoer grooter, handel redelijk, prijzen hooger; varkens aanmerkelijk ruimer, handel matig, prijzen als vorige week. Er werden eenige partijen schapen voor export verkocht. Voor dr. Deterding werden 32 vette runderen aan gekocht. AMSTERDAM, 1 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 461 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 6672, 5864 en 5056 cent per kg. slachtgewicht; 85 melk- en kalf koeien 180260 per stuk; 188 vette kalveren: 2e kwal. 5156 en 3e kwal. 4250 cent per kg. levend gewicht; 145 nuchtere kalveren 59, 36 schapen 2731 per stuk. 526 varkens: vleeschvar- kens, wegende van 90110 kg. 5556 cent. zware 5455 cent, vette 5354 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: slachtrunderen behoorlijke aanvoer, handel stug, prijzen stationnair. Er zullen ongeveer 30 runderen voor Deterding ge kocht worden. Melkkoeien minder aanvoer, trage handel. Vette kalveren gewone aan voer, gedrukte handel, lagere prijzen. Nuch tere kalveren ruime aanvoer, vlugge han del. Prijzen constant. Varkens ruimere aan voer, stugge handel, prijzen hooger. UTRECHT, 27 Febr. Vee. Totaal aange voerd 3340 stuks vee, waarvan 1050 run deren. Stieren 2630 cent per pond, han del vlug; slachtkoeien 2de soort 2832 cent, idem 3de soort 2527 cent, per pond. handel vlug; vaarzen 140200, pinken 100—150, melkkoeien 150—230. kalf- koeien 160240, varekoeien 130170 per stuk, handel redelijk; 60 magere kal veren 6095 per stuk, handel matig; 1230 nuchtere kalveren 6:007.50, per stuk, handel redelijk; 600 magere varkens f 22 34, schrammen f 1521 per stuk; 110 big gen 9.0014.50, handel vlug; 90 magere schapen 1224 per stuk, handel kalm. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) New Vork 1.82-vfi Praag 6.371 j

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3