MAANDAG 1 MAART 1937 DE LEIDSCHE COURANT fWEEDE BLAD - PAG. 6 KON. NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. FEYENOORD KAMPIOEN. SPANNING IN HET ZUIDEN BLIJFT. Nederlaag- van U. V. S-, overwinning van Alphen. Weer kon gisteren niet het vastgestelde voetbalprogramma worden afgewerkt. Jam mer was vooral voor de wedstrijden, wel ke beslissingen hadden moeten brengen, doch zij waren gelukkig niet talrijk. Het Westen. In Afd. I stond voor geen der eerste klasseclubs nog iets op het spel, zoodat de spelers het kalm aan konden doen en zulks over het algemeen ook wel geschied. Ajax speelde een slechten wedstrijd te gen Xerxes, doch boekte uit vier doelpun ten in de tweede helft toch nog een 40 overwinning. Blauw Wit versloeg de Stormvogels met 20, DHC bleef met 43 de baas over Xer xes, Excelsior met 32 over R. C. H. en D. F. C. deelde in een puntloozen wed strijd de punten met A. D. O. De eindstand is nu: Ajax 18 14 2 2 45—22 30 Xerxes 18 9 3 6 59—24 21 BI. Wit 18 8 5 5 30—22 21 D. F. C. 18 7 4 7 42—29 18 Stormvogels 18 8 2 8 3226 18 D. H. C. 18 7 3 8 39—48 17 Excelsior 18 7 2 9 41—42 16 C. V. V. 18 6 4 8 25—40 16 A. D. O. 18 5 4 9 20—30 14 R. C. H. 18 2 5 11 18—44 9 In de 2e klasse B werd Hilversum door een 30 overwinning op West Frisia kam pioen harer afdeeling, zoodat R. C. H. de beide Hilversumsche tweede klassers tegen zich krijgt. Dat kon nog wel een boffer voor de Haarlemmers zijn. In Afd. II viel dan eindelijk op den laatsten wedstrijddag de beslissing inzake het kempioenschap. Feyenoord wist op het nippertje van Hermes D. V. S. met 21 te winnen. Hierdoor blijft Feyenoord twee punten boven D. W. S., dat met 31 van H. B. S. won. Z. F. C. toonde verder door den 40 overwinning op V. U. C. zich goed voor te bereiden op de degradatiewedstrijden. Sparta versloeg K. F. C. met 63, ter wijl V. S. V. de competitie besloot met een 50 overwinning op K. F. C. Hier is de stand: Feyenoord 18 15 1 2 6623 31 D. W S. Haarlem V. S. V. Sparta K. F. C. H. B. S. H. D. V. S. V. U. C. Z. F. C. 18 14 1 3 41—22 29 7 4 7 48—47 18 8 2 8 37—41 18 7 2 9 38—36 16 5 6 7 37—43 16 5 5 8 3345 15 5 4 9 27—41 14 5 3 10 28—43 13 3 4 11 19—30 10 18 In de 2e klasse A behaalde gisteren S. V. V. het afdeelingskampioenschap, zoodat deze club met R. F. C. tegen Z. F. C. om een plaats in de eerste klasse kan gaan strij den. R. F. C. besloot gisteren de competitie door een 30 zege op U. V. S. en bleef daardoor dit seizoen ongeslage.n De degradatiecandidaat werd gisteren nog niet aangegeven, maar The Rising Ho pe heeft toch zeer veel kans op de laatste plaats, nu D. C. L. haar met 51 wist te verslaan. Alphen deed nogmaals prachtig werk door een 62 overwinning op D. O. S. R. F. C. D. O. S. 18 Unitas 16 U. V. S. 17 Alphen 17 Emma 17 Sliedrecht 18 U V. V 18 D C. L. 16 The. R. Hope 17 18 17 1 4 11 77—28 35 46—49 22 41—41 18 25—24 17 33—39 17 41—49 15 36—37 15 36—50 15 37—47 10 29—52 8 In de 3e klasse A werden twee van de vier wedstrijden afgelast. Scheveningen kwam nog eens goed uit den hoek door een 51 zege op Hillegom en Hillinen steeg naar de derde plaats door een 30 over winning op Schoten. De stand: Gouda 15 10 3 2 52—23 23 Scheveningen 16 9 4 3 4224 20 Hillinen A. S. C. Lugdunum Postduiven Hillegom Schoten Delft 5 43—36 17 16 6 4 6 31—39 16 13 6 2 5 37—22 14 14 5 3 6 3330 13 15 4 5 7 25—33 13 15 4 4 7 25—36 12 15 2 2 11 19—51 6, Het Zuiden. In Afd. IV viel de beslissing inzake de laatste plaats nog niet, maar Eindhoven heeft door een 92 overwinning op Bleyer- heide bewezen, niet veel voor deze plaats te gevoelen. In ieder geval staan de Eind- hovenaren nu uitgespeeld gelijk in punten met M. V. V. en Juliana. Deze laat ste club heeft echter nog een wedstrijd te speelen doordat de wedstrijd tegen B. V. V. gisteren niet doorging. Longa echter heeft nog een punt minder, zoodat het einde hier wel spannend is. Roermond echter stelde zich veilig door een 21 zege op Noad. De stand is: P. S. V. 18 10 5 3 47—29 25 B. V. V. 17 9 2 6 53—40 20 NOAD 18 8 4 6 54—38 20 NAC 18 9 2 7 44—34 20 Roermond 18 6 4 8 3649 16 Bleyerheide 17 5 6 6 3149 16 Juliana 17 5 5 7 3543 15 to. V. V. 18 6 3 9 38—45 15 Eindhoven 18 6 3 9 3851 15 Longa 17 6 2 9 40—38 14 Het Noorden. In Afd. V wonnen de drie hoogst geplaat ste clubs Be Quick, G. V. A. V. en Veen- dem resp. van Hoogezand, Achilles en H. S C., doch verandering in den stand bracht dit heelemaal niet. De uitslagen, AFDEELING I. Ie klasse: AjaxCW 40; DFC ADO 00; DHC—Xerxes 4—3; RCH—Ex celsior 23; Blauw WitStormvogels 20. 2e k 1 asse A: VeloxZW 10; Hilver sumWest Frisia 30; HerculesZeebur- gia 44. AFDEELING II. Ie klasse: VSVKFC 50; Sparta— Haarlem 63; HBSDWS 13; Feyenoord —Hermes DVS 2—1; ZFC—VUC 4—0. 2e klasse A: SVVQuick 40; VDL— Nep tun us 20; HVVODS 25. 2e klasse B: AlphenDOS 62; UVS RFC 03; DCLThe Rising Hope 51; SliedrechtUW 11. 3e klasse A: HillegomScheveningen 15; SchotenHillinen 03. 3e klasse D: Het NoordenDe Mus- schen 21; SVCSteeds Volharden 23. 4e k 1 a s s e A: VDSLeidsche Boys 51; WaddinxveenLFC 03; Boskoopsche BoysRoodenburg 20. 4e klasse C: KranenburgLDWS 0—1; De OoievaarsOB 34; De JagersZwart Blauw 93. Res. 2e-kl. A: VUC 2—BMT 2 2—3; Quick 2Gouda 2 41; Scheveningen 2 Alphen 2 5—1; HVV 2—HBS 3 3—0. Res. 3e kl. A: Alphia 2—VUC 3 1—4; Quick 3—UVS 2 1—2. AFDEELING IV. Ie klasse: RoermondNOAD 2—1; BleyerheideEindhoven 21. AFDEELING V. Ie klasse: GVAV—Achilles 3—0; HSC Veendam 02; Be QuickHoogezand 4—1. BIJ FEIJENOORD'S TIENDE AFDEELINGSKAMPIOENSCHAP. Na een feilen en verbitterden strijd met D.W.S. is Feijenoord erin geslaagd, giste ren voor de tiende maal het afdeelings kampioenschap te behalen Hoewel het er aanvankelijk niet erg naar een kampioenschap uitzag de ne derlaag tegen D.W.S. was wel een zeer critiek moment met inspanning van alle krachten en na een wilskrachtigen eindspurt is de Rotterdamsche ploeg er dan toch in geslaagd. En van Heel c.s. verdiende het, de door tastendheid en de frissche voetbalenergie waarmee na de korte inzinking de geheele Feijenoord-ploeg zich in den strijd wierp, had het gewenschte gevolg, en van daar hebben de Rotterdamsche rood-witten weer ondervonden hoe populair zij in Neerlands' havenstad zijn. In het seizoen 1921'22 debuteerde Feijenoord in de eerste klasse en reeds dadelijk bleek uit welk hout deze Rotter damsche ploeg was gesneden. Want slechts Blauw Wit, dat dat jaar den beslissings wedstrijd om het Nederlandsch kam pioenschap tegen Go Ahead met 0—1 ver loor, slaagde er in de jonge, vooruitstre vende club op haar weg naar het afdee lingskampioenschap te stuiten. Ook het daarop volgende seizoen lukte het nog niet erg, maar in 1924 was er geen houden meer aan. Met liefst vijf punten verschil op D.F.C. werd het eerste afdeelingskam pioenschap behaald en in de kampioens competitie konden Stormvogels, N.A.C., Enschede en Be Quick geen enkele maal van de Rotterdammers winnen, zoodat Feijenoord dat jaar ongeslagen landskam pioen werd, een unieke prestatie. In dit succesvolle jaar #deed van Heel zijn in trede in de eerste klasse als invaller voor het kampioenselftal en van af dit tijdstip dateert zijn schitterende voetballoopbaan. Het volgend jaar moest Feijenoord den afdeelingstitel met slechts één punt ver schil in handen van de oude rivaal Sparta laten, maar in 1926 kwam hij weer bij Feijenoord. In 1927 belandde het afdee lingskampioenschap wederom bij de Rot terdammers. Met 8 punten verschil op Sparta werd in 1928 het afdeelingskam pioenschap behaald. En in de kampioens competitie, werden zes van de acht wed strijden gewonnen, waardoor voor de tweede maal de hoogste Nederlandsche voetbaleer werd verkregen. In 1929 weer afdeelingskampioen. In 1930 wonnen de Rotterdammers voor de variatie den voet balbeker. Het jaar daarop echter, behaalde Feijenoord weer het kampioenschap in de afdeeling en werd tweede in de kam pioenscompetitie. In 1932 was het resul taat precies hetzelfde.* In 1934 en 1935 kwam de traditioneele inzinking. Maar deze louteringsperiode had Feijenoord geen kwaad gedaan. Want in 1930 mocht Feijenoord zich wederom kampioen van Nederland noemen en met het thans be haalde tiende afdeelingskampioenschap is weer een stap in -die richting gedaan. Paauwe, van Heel, van Male, Vrauwdeunt, alle namen, die een gouden klank heb ben, zij zullen er, met hun medespelers, voor zorgen, dat Feijenoord weer een har tig woordje in de kampioenscompetitie zal meespreken. U. V. S.—R. F. C. 0—3. Het is den Leidschen blauwwitten ook gisteren niet gelukt den kampioenen eron der te houden, 't Was ook niet te verwon deren, wijl U.V.S. behalve verschillende voorhoedespelers thans ook Kramp en Delfos moest missen. De keeper had vo- rigen Zondag in de wedstrijd tegen The Rising Hope een bloeduitstorting in den Bakhuijs en Wilders geblesseerd. Zullen zij tegen Zwitserland van de partij zijn? Het wordt de keuze-commissie van den K.N.V.B. niet gemakkelijk gemaakt. Reeds vóór den wedstrijd DuitschlandNeder land begonnen de moeilijkheden in ver band met het feit, dat enkele spelers niet geheel fit waren. Toen moesten Weber en Smit op het laatste moment worden ver vangen. De nieuwe bepaling der F.I.F.A.- reglementen luidt immers, dat t ij d e n s een landen wedstrijd geen invallers wor den toegestaan met uitzondering van den doelverdediger. En risico met spelers, die zich niet geheel fit voelen, neemt men liever niet, hetgeen volkomen begrijpe lijk is. Thans staat NederlandZwitserland voor de deur en wederom heeft men Weber en Smit n^t kunnen opstel len. Voor Weber heeft men ook thans Wilders genomen, terwijl Vrauwdeunt in de plaats van Smit is gekomen. Maar sedert gisteren doen zich nieu we moeilijkheden voor. Bakhuijs is n.l. in den competitiewedstrijd HBS DWS vrij ernstig aan den enkel ge wond en ook Wilders heeft in de ont moeting tusschen Blauw Wit en Stormvogels een leelijken trap tegen den enkel gekregen. Bakhuijs heeft den wedstrijd natuurlijk niet kunnen uitspelen, hetgeen wel met Wilders het geval was, al kon men duidelijk bij den Blauw Witter waarnemen, dat hij zich na het ongeval niet meer ge heel kon geven. Het gebeurde in de ontmoeting tusschen HBSDWS heeft zich als volgt toegedra gen. Het spel was 25 minuten oud, toen van Kesteren een trough pass gaf, Bak huijs liep door, met van Stokken Sr. op de hielen. Door onbesuisd spel er was van opzet geen sprake, aldus deelde van Stokken ons na den wedstrijd mede kreeg Bakhuijs een trap tegen den rech- terbuitenenkel. Hij moest van het veld worden gedragen en in de kleedkamer heeft dr. Diehl de blessure verzorgd. Het is een oude wonde van enkele jaren gele den, welke thans geraakt is. In de meeste gevallen herstelt bij Bakhuijs een wonde aan den enkel vrij snel, doch thans is in ieder geval voorloopig volledige rust ge boden, wil men nog de kans behouden, dat de nationale midvoor Zondag 7 Maart tegen Zwitserland zal kunnen spelen. Dr. Diehl verklaarde ons nog, dat hij deze blessure verre van gunstig inziet. De tijd is te kort, volgens dezen medicus, om van een volledig herstel verzekerd te zijn. En men weet het, invallers worden niet toegestaan en zoo blijft de mogelijkheid zeer zeker aanwezig, dat tijdens den wed strijd Bakhuijs weer zoodanige last van de blessure zal ondervinden, dat hij van verder spelen zal moeten afzien. En dan staat men nog voor grootere moeilijkhe den. Overigens zal men nog enkele dagen moeten wachten, alvorens een definitief oordeel kan worden uitgesproken. De secretaris van Blauw Wit, de heer Tau, deelde ons mede, dat Wilders inder daad tijdens het verdere gedeelte van den wedstrijd hinder van een trap tegen den enkel had ondervonden. Het was na tuurlijk wat pijnlijk. DE BELANGSTELLING VOOR NEDERLAND—ZWITSERLAND. Houten tribunes op de wielerbaan. Nu NederlandBelgië te Rotterdam zal worden gespeeld en de ontmoeting Ne derlandZwitserland dus de laatste lan- denwedstrijd in dit seizoen is, welke te Amsterdam zal worden gehouden, blijkt de vraag naar kaarten voor de match te gen de bewoners van het Alpenland zeer groote te zijn. De staanplaatsen zijn reeds geruimen tijd geleden geheel uitverkocht en thans is dit ook het geval met de zit plaatsen van 2 en 3, zoodat de moge lijkheid groot is, dat het Olympisch Sta dion op 7 Maart a.s. geheel bezet zal zijn. In ieder geval zullen ook de houten tri bunes op de wielerbaan voor eere- en ma rathontribune den noodigen kijklustigen een plaatsje bezorgen. schouder opgeloopen, terwijl de back Del fos nog op de ziekenlijst stond. Hun plaatsvervangers, resp. Onderwater en Graafmans hebben evenwel hun taak naar behooren verricht. Onderwater debuteer de lang niet onverdienstelijk in het Leid sche doel, terwijl Graafmans zijn plaats nog ten volle waard is. De groote fout zat ditmaal in het verkeerde spelsysteem van U. V. S. Voor de rust, toen R. F. C. met den straffen wind in den rug speelde, be paalde U. V. S. zich grootendeels tot ver dedigen, zoodat er voor R. F. C. niet al leen geen doorkomen aan was, doch boven dien geen gelegenheid had een behoorlijk schot te lossen. Zoo kwam de rust met blanken stand. Toen had het keerpunt van den wedstrijd kunnen komen, indien U. V. S. haar al te straffe verdediging had prijsgegeven en R. F. C. had genoodzaakt op haar beurt een verdedigende houding aan te nemen. De halfbacks bleven angst vallig de weliswaar gevaarlijke vleugel spelers van R. F. C. bewaken, doch kwa men daardoor in hun aanvallenden taak grootelijks tekort, zoodat de afgeslagen Rotterdamsche aanvallen telkens opnieuw door de R. F. C.-middenlinie konden wor den opgebouwd. Op den duur wreekte zich dit voor de Leidenaars, die niet over zulk een uithoudingsvermogen beschikken. DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. H3.S.D.W.S. 13. Ofschoon de uit slag het tegendeel zou doen vermoeden, heeft H.B.S. vrijwel voortdurend, ook toen zij in de eerste helft tegen den straf- fen wind in speelde, het beste van het spel gehad. Bakhuijs werd na ongeveer 25 minuten spelens, zoodanig gewond, dat I hij den strijd moest staken. In de periode, dat H.B.S. met 10 man speelde, wist I D.W.S. de leiding te nemen, en pas kort j voor het einde, tijdens een ware belege ring van het Amsterdamsche doel kon D.W.S. haar zege veilig stellen, doordat een plotselinge doorbraak H.B.S. noodlot tig werd. De wedstrijd begon spannend want er werd aan beide zijden goed aan- valsspel te zien gegeven. Ondanks het na deel van den wind nam H.B.S. door van Vliet de leiding, maar spoedig hierop maakte Luttinghuis gelijk. Even leek het er op, dat na het uitvallen van Bakhuijs het met de Hagenaars gedaan was, voor al toen Mol met een goed schot den stand op 12 bracht. Toen Link, die rechtsbui ten ging spelen, het Haagsche elftal weer gecompleteerd had, nam de spanning weer toe. Talrijk waren de aanvallen op het D.W.S.-doel, vooral in de tweede helft, toen H.B.S. met den wind in den rug speelde. Van Vliet en Graafland misten eenige opgelegde kansen, en toen Lut tinghuis na een plotselingen doorbraak van D.W.S. een derde doelpunt maakte, was het pleit beslecht. AJaxC.V.V. 40. Bijna zorgde in de laatste minuten der eerste helft een der C.V.V.-backs voor het eerste Ajax- doelpunt, doch zijn doelverdediger wist den gevaarlijken kopbal nog juist vallen de te stoppen. Na de rust leek het er aan vankelijk niet op, dat het slechte spelbeeld zich zou gaan wijzigen. Na drie minuten echter doelpuntte Anderiessen uit een corner, waarmede hij tevens zijn voor hoede leerde, hoe men van de kansen ge bruik moet maken (10). En nauwelijks was afgetrapt of van Wijngaarden kreeg den bal in buitenspelpositie, en liep even door en scoorde (20). Een kwartier voor het einde bracht van Reenen met een prachtig schot uit een niet gemakke lijke positie den stand op 30, en zeven minuten later was het weer van Wijn gaarden, die een goed doelpunt maakte (4-0). DF.C.A.D.O. 00. Het grootste ge deelte van de eerste helft heeft D.F.C. het spel in handen, doch tot doelpunten komt het niet. Na de hervatting loopen de Dordtenaren hard van stapel en zien kans ondanks den sterken tegenwind herhaal delijk voor de Haagsche veste te komen. De Haagsche verdediging geeft echter geen krimp. Keer op keer worden de aan vallen afgeslagen. Zoo gaat het ook aan den anderen kant, waar vooral Litz Sr. uitstekend werk verricht. Het einde komt zonder dat er doelpunten vallen. SpartaHaarlem 63. Na 17 minu ten nam Haarlem de leiding toen Kam- meyer eenige malen hard op doel had ge schoten en Effern "een terug stuitenden bal hoog in het net werkte. Vijf minuten later brak Effern goed door en zijn wel geplaatste schuiver ging langs den doel man in het Sparta-doel. Sparta's voorhoe de werd toen wat gevaarlijker, de uitval len van de snelle vleugelspelers boden kansen. Seton maakte al spoedig na een schot van den Boer, dat Vijgenboom niet meer dan stoppen kon, het eerste doel punt en vlak daarop was het door den Boer uit een voorzet van Seton gelijk. Even voor de rust nam Kammeyer een hoekschop zoo scherp, dat de bal via de vingertoppen van den doelman in het net belandde (23). Na de rust besloot Seton een ren met een handig schot langs den uitgeloopen doelman (33). Door een hard genomen strafschop van Voormolen, toegekend omdat Seton onreglementair werd aangevallen werd het 43. Wel deed Haarlem een paar goede uitvallen, maar Effern en v. d. Hulst konden thans de goede richting niet vinden. Seton en- de Boer deden het beter, door hen werd het resp. 53 en 63. R.C.H.—Excelsior 23. Na ruim een kwartier bezorgt van Maaskant Excelsior de leiding (0—1). Bij een corner is Ruis zoo onfortuinlijk den bal in eigen doel te doen belanden (0—2). Direct hierop valt R.C.H. onstuimig aan en Horst brengt den stand op 1—2. Nauwelijks is weer afge trapt of R.C.H. breekt door en Kedde geeft den Excelsior-doelman het nakijken (22). Dit geeft R.C.H. moed en gedu rende eenigen tijd krijgt de Rotterdam sche achterhoede druk werk. Nog een maal doelpunt Excelsior echter, zoodat het einde komt met een 3—2 overwinning der Rotterdammers. Blauw WitStormvogels 20. In een weinig aantrekkelijken wedstrijd heeft Blauw Wit haar laatsten competitiewed strijd met 2—0 van de Stormvogels ge wonnen. Na zeven minuten gaf Slot den Amsterdammers de leiding, toen hij op een ver naar voren gespeel'den bal inliep en den uitloopenden Kollenberg met een laag schot passeerde. De Blauw Wit voor hoede heeft daarna nog vele kansen ge had, doch voor de rust werd er niet meer gescoord. Wilders werd geblesseerd aan den enkel, doch kon later weer meespe len, zij het niet op volle kracht. In de tweede helft was het Stormvogelelftal wat meer in den aanval en doelman Fer- werda kreeg enkele goede schoten te stoppen. Toen Westphal wat erg hardhan dig in het strafschopgebied aangevallen werd, kreeg Blauw Wit een strafschop te nemen en Bergman zorgde er voor, dat de voorsprong tot 2—0 vergroot werd. V.S.V.K.F.C. 50. Bij de rust was de stand 10 door een schot van Michel. Het hadden er meer kunnen zijn, maar V.S.V. werkte haar aanvallen slecht af. In de tweede helft ging de strijd eerst ge lijk op en kreeg de Boer van K.F.C. eenige kansen. Toen nam V.S.V. het spel in handen. Als Veen na een botsing met Michel het veld moet verlaten is het met K.F.C. gedaan. Bleij komt in het doel en Blokland completeert het veld. Bleij be gon vrij aardig, maar toen Teeling den stand op 20 had gebracht, maakte hij eenige grove fouten. Zoo stompte hij bij een ver schot van Terk den bal over zijn hoofd in het doel (30). Van Os en Michel doelpuntten elk nog een keer, zoo dat het einde kwam met 50. K.F.C. scoorde tweemaal in buitenspelpositie. D.H.C.Xerxes 43. Na twintig mi nuten weet Ditmars het eerste doelpunt te scoren (10) en reeds drie minuten later brengt hij den stand op 2—0. Xerxes verplaatst daarop het spel geheel, doch door goed verdedigen van de Delftenaren lukt het slechts aan Kok een tegenpunt te maken (21). D.H.C. heeft na de her vatting den wind in den rug, maar Xer xes is er nu beter in. Na dertien minuten spelen scoort v. d. Vaart en brengt daar mee den stand op 2—2. Twee minuten later echter weet van Dijk er 32 van te maken uit een voorzet van van Zinnen. Zes minuten voor het einde maakt Dit mars er met een fraai schot 42 van, waarna v. d. Vaart tenslotte met een goed doelpunt den achterstand weet te ver kleinen (43). Feijenoord—II.D.V.S. 21. Reeds na drie minuten neemt Feijenoord de lei ding, wanneer Kuppen den bal mooi op brengt en naar Kantebeen passeert, die listig om Tromberg heen draait en daar van met een hard schot doelman Beun het nakijken geeft (1—0). Even voor de rust volgt een scrimmage voor het Feijen- oord-doel, na een voorzet van Borrani, waarbij A. van der Tuijn de partijen op gelijken voet brengt (11). Onmiddellijk daarna gaat de Feijenoord-voorhoede er met den bal vandoor, Sinke plaatst voor doel, waar Kantebecn gereed staat om Feijenoord andermaal de leiding te geven (21). Feijenoord is na de rust bijna voortdurend in den aanval, maar haar voorhoede prutst er zoo lustig op los, dat de verdediging van H.D.V.S. de aanval len gemakkelijk kan afslaan. Alleen Kan tebeen waagt nog wel eens een schot, maar de invaller-doelman Boerboom weert zich bijzonder goed. Het einde komt met een 21 overwinning voor Feijenoord, dat daarmede het afdeelingskampioen schap behaald heeft. Onmiddellijk na af loop overstroomt het publiek het veld en brengt de kampioensploeg een hartelijke ovatie. Er worden dadelijk hartelijke woorden gesproken en bloemen aangebo den. Daarna zoeken de spelers de kleed kamers op, om het kampioensfeest zoo spoedig mogelijk te gaan vieren in Coo- mans, waar het natuurlijk gezellig toe ging. Z.F.C,V.U.C. 4—0. Reeds dadelijk oefende Z.F.C., geholpen door den wind, druk op het Haagsche doel uit, doch voor loopig wist de verdediging hier stand te houden Na een half uur namen de Zaan dammers uit een strafschop door van Marle de leiding (10). Tot de rust bleef Z.F.C. het beste spel behouden, doch er kwam geen verandering in den stand. Di rect na de hervatting verhoogde Z.F.C. met een kopbal van Baljet den voor sprong tot 20, terwijl van Marle kort daarop den stand op 30 bracht. Z.F.C. bleef, niettegenstaande zij nadeel van den wind had, het Haagsche doel bedreigen en toen zij door Offringa met een ver schot opnieuw doelpuntte (40), was de strijd beslecht. Maar dat alles zou nog niet zoo erg ge weest zijn, indien de Leidsche voorhoede voor de rust twee of drie van de toch niet zoo moeilijke kansen had weten te benut ten. Verschillende malen wisten de U. V. S.'ers de R. F. C.-defensie te doorbreken en Platteel zoowel als Nijenboer kwamen enkele keeren geheel vrij voor keeper Bouts, doch door slecht schieten bleven doelpunten jammer genoeg uit. Anders had de verhouding tenslotte toch wel an ders geworden. Daarbij komt tenslotte nog, dat linksbuiten Den Daas en middenvoor Nijenboer een klasse minder speelden dan i van hen verwacht mocht worden, terwijl j van Wallaart ook niet veel kracht uitging. Over den wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Na een korte bloemenhulde van U. V. S. aan R. F. C. voor het behaalde kampioen schap, trokken de Rotterdammers spoedig ten aanval, maar de verdediging geeft niet thuis en Onderwater maakt menigen aan val onschadelijk door zien moedig op den bal te werpen. Zoo bleeft het langen tijd een strijd tusschen de R. F. C.-voorhoede en de Leidsche verdediging. De U. V. S.- voorhoede deed zoo nu en dan echter ge vaarlijke doorbraken. Platteel kwam ze ker driemaal alleen voor den Rotterdam- schen keeper te staan, doch zijn schoten over of naast, terwijl hij eennmaal tegen den uitgeloopen keeper aanschoot. Met blanken stand kwam alzoo de rust. De tweede helft stelde zeer teleur, door dat de Leidenaars op de zoozeer verlang de aanvallen lieten wachten. De verdedi ging hield aanvankelijk nog wel stand, maar kon het op den duur toch niet hou den en na ruim 25 minuten komt uit een kopbal het eerste doelpunt der Rotterdam mers. De blauwitten zijn even beduusd en als Drok uit een plotselingen aanval opnieuw doelpunt (02) speelt U. V. S. een verloren wedstrijd, v. Dijk weet kort daarop het derde doelpunt te maken (03) en hoewel een omzetting in de U. V. S.- voorhoede volgt, weet geen der spelers zelfs de zeker wel vei'diende eer te red den. Zoo werd het eindresultaat tenslotte zeer onbevredigend.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10