ito* RIIKSPENSIOEN l VRIJDAG 26 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Verzorg Uw toekomst Op de veiligste manier. Verzeker U een HOE WORDT HET WEER AANVANKELIJK ZACHTER. DE BILT SEINT: Krachtige tijdelijke wellicht stormach tige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, betrokken met regen, later tijdelijk op klarend, aanvankelijk zachter. Hoogste barometerst.: 770.7 te Isafjord. Laagste barometerst.: 735.6 te Valentia. De weersverandering in onzq omgeving wordt steeds feller en de tegenstellingen tusschen Noord-Oost-Europa en het Zuid- Westen nog grooter. De gisteren versche nen depressie heeft zich slechts kort over Frankrijk uitgebreid en is daarna Noord- Oostwaarts getrokken, gevolgd door een rug van hooge drukking, waarachter weer een diepere depressie volgt, die reeds zwa- ren storm brengt in de Golf van Biscaye. In Scandinavië is de vorst weer plaatselijk tot meer dan dertig graden toegenomen en op IJsland tot beneden tien graden. In Duitschland werd de vorst iets naar het Oosten teruggedrongen, maar in het Oos ten kwam matige, plaatselijk zelfs strenge vorst voor en op verscheidene plaatsen valt sneeuw. In Frankrijk is de lucht op geklaard, maar in het Westen begint het weer te stormen en valt regen. Ook op de Britsche Eilanden nam de wind tijdelijk af, maar in het Zuiden is de regen weer aangevangen en zal de windkracht weer tot storm toenemen. De nieuwe depressie zal weer stormachtigen wind en regen brengen, aanvankelijk -met stijging van temperatuur, later gevolgd door tijdelijke opklaring. LUCHTTEMPERATUUR. 6.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 6.02 uur tot Zaterdagmorgen 6.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 27 Febr. voorm. 4.00 en nam. 4.24 uur. GROOTE L.T.B. BIJEENKOMST Voor boeren en tujnders uit de Leidsche omgeving Alle katholieke land- en tuinbouwers worden opgeroepen voor de groote open bare vergaderinge welke gehouden zal wor den in hotel „Den Burcht", alhier, op Donderdag 19 Maart, des morgens te 10 uur. Als sprekers zullen optreden: prof. A H. P. Cleophas, geestelijk adv, van den L.T.B. over het onderwerp: „Waarom gij als ka tholiek niet buiten uw standscrganisatie kunt blijven. Welke gevaren bedreigen den katholiek in deze dagen?", en ir. A. W. Ausems, wrnd. alg.-secretaris van den L. T.B., over het onderwerp: „Wat doet de L.T.B. voor de stoffelijke belangen van zijn leden?" Deze vergadering is toegankelijk voor alle katholieke boeren en tuinders, woon achtig te Stompwijk, Zoeterwoude, Hazers- woude, Alphen a. d. Rijn, Rijpwetering, Oude Ade, Sassenheim, Katwijk a. d. Rijn, Wassenaar, Oegstgeest, Hoogmade, Voor schoten, Sassenheim en Leiden. Dus de omgeving van Leiden. BODEPA. In een feestelijke vergadering die ge houden werd in een der bovenzalen van hotel Bellevue, herdacht gisteravond de afd. Leiden van den Bodepa (Bond van detaillisten en den Prafumeriehanden) haar eenjarig bestaan. In zijn openingswoord gaf de voorzitter ,de heer M. C. v. d. Burg, ren vrij uitvoerig relaas van het doel en werken van de Bodepa in het algemeen en van de Leidsche afdeeling in het bijzon der. De aftredende bestuursleden, de hee- ren M. C. v. d. Burg en Möhler, resp. voor zitter en commissaris, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Mr. drs. W. O. Leeuwen, secietaris van het hoofdbestuur, die namens het hoofdbe stuur deze vergadering bezocht, noemde de Leidsche afdeeling van de vele in het land werkende afdeelingen, wel de meest ac tieve. Nadat nog eenige zaken van huis- houdelijken aard waren afgehandeld was het officieele gedeelte van deze vergadering beëindigd, waarna de leiding in handen werd gegeven van den heer Tegelaar, voor zitter van de feestcommissie. Op uitsteken de wijze wist deze de aanwezigen nog eenige uren van vermaak en humor te be zorgen. VOORDRACHT VAN PROF. ALB. VERWET. In het academiegebouw alhier heeft prof. dr. Alb. Verwey gisteravond een voordacht gehouden over: „Onze taak in den tijd", zulks naar aanleiding van het opstel: „Het lijden aan den tijd", dat hij onlangs in het tijdschrift „Het Kouter" en daarna als brochure publiceerde. RAAD VAN ARBEID 3 MAART 1937. Wat er dan weer is? Wel, de jaarvergadering van DR. SCHAEPMAN. "s Avonds 8.15 uur precies, in het nieuwe, fraaie, alom-bekende St. Antonius Clubhuis aan de Mare (tegenover de Marekerk). Tal van uitnoodigingen voor deze verga dering zijn door ons verzonden. En aan al deze invitaties wordt natuurlijk gehoor gegeven! Maar het bestuur is ervan overtuigd dat er nog veel meer dames en heeren zijn, die branden van verlangen om aan onze propaganda-actie deel te nemen. Voor hen allen geldt een hartelijk WELKOM! Want al geldt het hier een jaarvergadering, het zal tevens een algemeene werkverga dering zijn voor alle vurige propagandis ten. Voor jonge menschen en oude rotten. Niemand kan gemist worden. WIJ BLAZEN verzamelen voor de keurtroepen. Voor de bewegelijke strijders op alle fronten. Over de noodzakelijkheid eener intensieve pro paganda spreken wij niet meer. Evenmin daarover dat deze niet gevoerd kan worden door een paar goedwillende eenlingen. Wie daarvan niet overtuigd is leert het nooit! Maar aan overtuiging alleen hebben we niet genoeg. De overtuiging moet overgaan in DE DAAD. Een keurbende, hunkerend naar daden, willen wij vormen. En welke daden van U verlangd worden? Wel dat zult U nu juist op onze bijeen komst vernemen. In de groote lijnen door den spreker MR. DR. C. CH. VAN HAREN En in de bijzonderheden door het bestuur. Maar daar komen we nog wel een volgen de aankondiging op terug. 3 MAART 1937. Propagandaclub Dr. Schaepman. VOORDRACHT VAN DEN HEER A. P. A. ESKENS. Over Oud-Leiden. In café-restaurant „In den Vergulden Turk" werd gisteravond de 269ste verga dering gehouden van de Vereeniging tot Bevordering der Bouwkunst. De voorzitter, de heer C. Ponsen, heette de vrij talrijke aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de introducé's en den heer Eskens, die dezen avond zou spreken over „Leiden na 1600". Spr. achtte de ver eeniging gelukkig, dat zij den heer Eskens bereid heeft gevonden uit zijn verzameling oud-Leiden een en ander te laten zien. De heer Eskens, oud-hoofdinspecteur van po litie heeft zich vooral de laatste jaren zeer toegelegd op de verzameling van foto's van oud-Leiden, terwijl hij ook voor de gemeente beslag wist te leggen op tal van films welke historische waarde hebben. De voorz. deelde vervolgens nog mede, dat het bestuur thans als volgt was samen gesteld: C. Ponsen, voorz., J. Stigter, on der-voorzitter, C. Sweris, secretaris (Rhijnhofweg 8, Oegstgeest), J. Iterson, permingrm en J. Arnoldus, 2e secretaris. Hierna was het woord aan den heer A. P. A. Eskens, die allereerst een ouden plattegrond van Leiden op het doek bracht, waarop hij de oude stad e.i de verschillen de vergrootingen en uitb.eidingen aan toonde. De#oude stad lag in de eerste tijden be sloten tusschen Kort Rapenburg, Bree- straat, Gangetje en Nieuwe Rijn. In 1294 kwam de eerste uitleg en werd er bijgetrokken het gedeelte, dat gelegen is tusschen Nieuwe Rijn, Heerengracht, Oude Rijn. De tweede uitleg in 1359 liep van de Haven langs Oude Vest, Oude Sin gel naar Turfmarkt en Princessekade. In 1659 volgde de uitleg buiten het Ra penburg langs de Jan van Houtkade, Gee- regracht naar Kraaierstraat. Rond de stad lagen de stadswallen, waardoor acht toegangswegen naar de stad voerden, welke alle werden afgesloten door poorten. Op de wallen stonden voorts elf molens. De wallen zijn gesloopt in de ja ren 18201830, van de poorten zijn er nog slechts twee over, van de molens in 1904 nog drie, nu nog anderhalf. Toen de wallen gesloopt werden, werden op de bolwerken begraafplaatsen aange legd. Die aan de Mare- en Heerepoort zijn buiten gebruik gesteld toen Rhijnhof werd De heer Eskens bracht daarna de ver schillende oude stadspoorten op het witte doek en vertelde er tal van bijzonderhe den van, welke wel nagenoeg bij niemand bekend zijn. Verschillende poorten werden bij de uitlegging der stad ook meer naar buiten gebracht. De meeste dezer bouw werken waren afkomstig van Pieter v. d. Helm, enkele ook van v. Banchem, wier namen thans nog voortleven in de naar hen genoemde straten achter den Stations weg. Ook de molens der oude stad kwamen op het witte doek, meer in het bijzonder die, welke óf thans nog bestaan óf bij velen nog in de herinnering voortleven, n.l. de Valk en de Stier en molen de Oranjeboom of het Kalf. De twee eerste zijn nog alge meen bekend. Sedert eenige jaren staan de wieken van de Valk stil, doch men is doende te trachten weer leven erin te brengen. De molen De Stier werd in 1935 ont wiekt en tot een peperbus hervormd, doch ook hier worden pogingen tot herstel aan gewend. Aan het Plantsoen stond de molen het Kalf. later omgedoopt in de Oranjeboom, doch in den Franschen tijd (17951815) weer het Kalf genoemd. In 1900 werd dit bouwwerk door de stad aangekocht en in 1904 gesloopt. Aan dezen molen herin nert nog de Oranjeboomstraat daar in de nabijheid. Vervolgens deelde de heer Eskens een en ander mede over Den Burcht. De mee ning, dat die in vroeger tijden een Ro- meinsche nederzetting was geweest, blijkt niet juist te zijn. Een door dr. Holwerda in 1925 ingesteld grondig onderzoek heeft niets aan het licht gebracht betreffende de geopperde veronderstelling. Spr. gaf hierna eenige historische bijzon derheden over dit merkwaardig stadscen trum, vanwaar, naar gezegd werd, onder- aardsche gangen zouden gevoerd hebben naar de Hoogstraat, alwaar de kapel van het Kasteel zou hebben gestaan. Een voor twee jaar gevonden grafsteen uit 1496 bij den bouw van „De Faam" schijnt hiervoor mede een aanwijzing te zijn. In 1651 nam de stad Den Burcht over, acht jaar later werd de burchtpoort gebouwd door Rom- bout Verhulst. Daarna verscheen voor de oogen der be langstellende aanwezigen het oude Stad huis op het witte doek, waaraan zoovele herinneringen voor iedereen verbonden zijn. Het exterieur maar vooral ook het interieur rolde intal van beelden aan het oog voorbij en we konden opnieuw bewon deren de fraaie burgemeesterskamer met allegorische voorstellingen op de gobelins en fraaien schouw, de raadszaal, de sche penkamer. enz. enz., hetgeen alles door den noodlottigen brand op 12 Februari 1929 werd verwoest. Daarnaast verscheen het beeld van het nieuwe stadhuis. Na de pauze vervolgde de heer Eskens zijn causerie en waren het ook nu weer in de eerste plaats de beeldin, die de be langstelling wekten, ook de toelichting van den heer Eskens was voor velen iets nieuws, want ingevoerd als de inleider is in het oude stadsbeeld, wist hij de beel den nog telkens te verduidelijken door het gesproken woord. Het zou ons te ver voeren hem hierbij op den voet te volgen, zoodat we moeten vol staan met de opsomming van verschillende beelden. Zoo zagen we achtereenvolgens het Sinte- Catherine-gasthuis aan de Breestraat, de oude studentensociëteit en 't H. Geesthofje welke beide in 1874 werden afgebroken voor de nieuwe Minerva-societeit, het eerste postkantoor, het fraaie Rijnlandshuis, het Waaggebouw, is 1658 door Pieter Post ge bouwd, de hoekpanden aan den Nieuwe RijnHoogstraat, welke in 1867 door brand werden verwoest en waarbij een man en drie kinderen om het leven kwamen. Een stadscollecte voor den herbouw bracht 15000 op. Dan volgden het Academie gebouw, de Pieterskerk, Gravestein, de Schuttersdoelen, de oude O. L. Vrouwe kerk aan de Haarlemmerstraat, de oude Paardesteeg, in 1904 gesloopt om plaats te maken voor de fraaie Princessekade, de buitensocieteit „Amicitia", het Galgewater, de Stads werf, het Kort Rapenburg voor de overwulving, de ramp met het kruitschip in 1807, voor de slachtoffers waarvan de landscollecte ruim een miilioen gulden op bracht, de doorbraak van de Korevaarstraat in 1923, de Zijdgracht voor de demping in 1884, de Neksluis„de St. Petruskerk, de Lu- thersche kerk en tal van andere beelden. De voorzitter was zeker aller tolk, toen hij hierna den heer Eskens hartelijk dank bracht voor hetgeen hij dezen avond te zien en te hooren had gegeven en waar mede hij veler herinnering aan het oude Leidsche stadsschoon weer had verleven digd en vele onbekende bijzonderheden ter kennis had gebracht. Spr. deed tenslotte een beroep op de in troducé's om zich aan te sluiten bij „Bouw kunst", dat voortdurend zooveel moois te zien en te genieten geeft. Hierna werd nog een korte huishoudelijke vergadering gehouden. Vereenigdc faculteiten van Leidsche Studenten. Het bestuur dei Vereenigde Faculteiten der rechtsgeleerdheid en der letteren en wijsbegeerte van Leidsche studenten voor het jaar 19371938 is als volgt samenge steld: P. V. Putman Cramer, praeses, mej. M. V M. A. Voitfus van Hamme, ab actis, Snel- liusstraat 1, Den Haag, P. R. d'Arnaud Gerkens, questor, J. P. de Veer, assessor I, mej. Han Tjia Nio, assessor II, G. R. M. Dorodjatoen, assessor III. ALLIANCE FRANgAISE. Lezing over Francois Mauriac. Monsièur Garrie heeft gisteravond voor de afd. Leiden van de Alliance frangaise een zeer boeiende en interessante lezing gehouden over Frangois Mauriac en zijn werk. Spr. beschouwde Mauriac als een van de belangrijkste schrijvers van de mo derne Fransche letterkunde. Mauriac is één met zijn werk. Op elke bladzijde van zijn talrijke boexen herkent men de trekken van den auteur. Zijn boe ken zijn de rijkste, de diepst menschelijke en tevens de meest dichterlijke, d. w. z. de meest „geschapen" werken van de mo derne Fransche literatuur, aangrijpend niet alleen door hun feitelijken inhoud maar ook doordat zich in die werken openbaren de zeer persoonlijke verhouding, waarin Mauriac tegenover zijn onderwerpen staat en de innerlijke ontwikkelingsgang van den auteur zelf, welke zich voortdu rend voortzet. Een van de meest typische karaktertrekken van het geheele oeuvre van Mauriac en van Mauriac zelf is de sfeer, waarin dit werk en deze auteur zich steeds bewegen. Het vaderland van Mauriac is begrensd; het beperkt zich tot de stad Bordeaux en de naaste omgeving daarvan. In Bordeaux en de omgeving daarvan vindt Mauriac alle bouwstoffen voor zijn romans. De sleutel tot de persoonlijkheid van Mauria'c vindt men in diens memoires, waarin hij zichzelf beschrijft als „un en fant triste et réligieux. Hij droeg van zijn jeugd af in zich om den demon van d* innerlijke ana lyse en het schrijven waarmee hij reeds op zeer jeugdigen leeftijd begon, was voor hem een daad van zelfbevryding. Onweerstaanbaar wordt hij geboeid door gecompliceerde karakters De menschelij ke ziel en het drama van haar bestem ming vormen tezamen dc voortdurende bron van zijn inspiratie. Vier elementen zijn in alle werken van Mauriac te onder scheiden, t.w Bordeaux, de natuur van de Landes, de familie en de jacht van God op den mensch. Wat ia eigenlijk een roman van Mauriac? zoo vroeg spr. zich af. Op de eerste plaats een zeer levendige en directe schildering van de natuur. In dit opzicht i Mauriac's oeuvre volstrekt eenig. Zijn stijl bezit de zware geur van de na tuur. Naast de natuur is het drama van den mensch het steeds terugkeerende the ma in Mauriac's romans. Zijn personages zijn geen marionetten, geen kunstmatige figuren, in wier levensloop alles van te voren door den auteur is geregeld, maar werkelijke, levende menschelijke persoon lijkheden. Mauriac is daarbij nóch alleen psycho loog nóch uitsluitend socioloog, maar hij vereenigt in zijn persoon de twee groote tradities van de Fransche literatuur, die welke het individueele karakter en zijnv ontwikkeling bestudeert en die welke de wisselwerking nagaat tusschen het indi vidu en de groep, waarin dit is opgenomen. Al Mauriac's romans houden zich bezig met een en hetzelfde onderwerp, het dra ma van de liefde. In dit opzicht sluit zijn oeuvre regelrecht aan bij dat van Racine. Niet de uiterlijke daden van zijn roman figuren boeien Mauriac, maar het drama in hun ziel, wanneer zij reeds een onherroe pelijke daad hebben gesteld. In zeer sterke mate is dit het geval met Thérèse Des- queyroux, de meest geslaagde van, al Mau riac's personages. Mauriac laat den roman, die den naam van zijn heldin draagt, eerst beginnen, wanneer het conflict tusschen Thérèse en haar echtgenoot zich reeds heeft ontladen in de poging van de vrouw om haar man te vergiftigen. Mauriac is gedwongen geweest zichzelf met zijp romanfiguren te confronteeren. Hij erkende monsters voortgebracht te hebben en hij vroeg zichzelf af in hoever re deze monsters deel uitmaakten van zijn eigen persoonlijkheid. Dit gewetens onderzoek dwong Mauprac tenslotte te kiezen tusschen de twee meesters, die hij tot dan toe had willen dienen, t. w. God en den menschelijken hartstocht. Mauriac deed met beslistheid zijn keuze. Hij koos voor zijn eigen, reine, diep-gods- dienstige jeugd. Hij koos God. In zijn laatste werken beschrijft Mau riac -den zondigen mensch die achtervolgd wordt door God. De Parijsche critiek voor spelde, toen zij hoorde van Mauriac's „be keering", dat het nu -fgelocpen zou zijn met zijn werk. Zelden is een voorspelling minder bewaarheid geworden, want sinds dien heeft Mauriac zijn oeuvre verrijkt met vier meesterwerken, „Le noeud de vipères", „Le mystère Frontenac", „La fin de la nuit" en „Les anges noirs". Deze vier romans zijn boeken van wederopstan ding, Hij teekent er dezelfde .soort men schen in als in zijn vroegere werken maar over hen valt thans in al hun zedelijke ellende het milde licht der genade. In deze werken toont Mauriac dat zelfs de diepst gevallen zielen de vrijheid behou den om op een gegeven moment „neen" te zeggen tegen het kwaad, waaraan zü schenen toegewijd en op dat moment be gint de genade in hen te werken. Deze laat ste romans van Mauriac zijn in waarheid Katholieke romans. Als de doek van Ve ronica, in een oogenblik van erbarmen gedrukt op het gelaat van den lijdenden Heiland, dragen zij er voortaan steeds de heilige trekken van. De voorzitter van de Alliance frangaise se, de heer Bresson, dankte den heer Gar rie voor zijn mooie voordracht. vereeniging van oud-leerlingen tuinbouwwintercursus. Jaarvergadering. De afdeeling Leiden van bovengenoemde vereeniging vergaderde in hotel Central, alhier. De voorzitter opende de vergade ring met een woord van welkom, waarna de notulen werden gelezen en goedgekeurd. Na enkele ingekomen stukken volgde het voorlezen van het jaarverslag. De secr. bracht een heel gunstig verslag over het Voor de Jeugd In den vervolge zal de pagina „Voor de Jeugd" Woensdag of Donderdag worden ge geven. VAN ONZE ADVERTEERT"?. Een nationale propaganda gelui-.n. A s. Maandag 1 Maart zal dan ook in de Stadsgehoorzaal te Leiden ('e groote op gangmakend propaganda geluidsfilm „KE NAU" worden vertoond. „KENAU" symbool voor vrouwelijk initiatief richt in deze nood-tijd een op roep tot alle Nederlanders. De herinneringen aan een roemrijk ver leden en de populaire nationale bezittin gen in onze XXe eeuw, die als steunpun ten van onze vaderlandsche trots gelden, vormen de aanloop tot dc kern van de filminhoud. Dit is een film, waarin de snel gemon teerde beeldflitsen zich aaneenrijen tot een film-rapsodie, waarbij de korte spelmomen ten slechts dienen als rustpoozen om de stortvloed van impressies van arbeid, in dustrie, nationale trot^ en plicht, van ar moede en werkloosheid, te onderbreken. Men komt hier nie1 óm een speelfilm of een afgerond verhaal te zien of te hoo ren, doch om een aantal fellg korte aan vallen op te vangen waarmede de film zich tot de toeschouwers richt, om de laat ste weerstand te breken die de koele en nuchtere Nederlander nog mocht weerhou den spontaan op .e komen voor het pro duct van eigen vaderlandschen bodem. De samensteller van deze film, A. Weij- land, heeft met opzet het verhaal en de intrige vermeden en het beperkt aantal spelers uitsluitend gebruiKt als materiaal om aan de documentaire hoofd-inhoud een meerdere dramatische kracht te geven, waardoor de film tevens geschikt werd ge maakt voor het groote publiek van iedere politieke richting, godsdienst of maat schappelijke stand. Met de keuze van de hoofdfiguur, ver tolkt door Adrienne Canivez, heeft Weij- land voor dit genre propagandafilms een gelukkige keuze gedaan *n iedereen zal haar sympathieke verschijning zeker waar- deeren. Rest ons nog mede te doelen, dat de heer Chr. Pointl aan de camera stond en dat deze geluidsfilm een product is van de be kende N.V. Multifilm te Haarlem. De toegang voor deze belangdekkende •geluidsfilm is uitsluitend voor genoodigden, op vertoon van de gezonden uitnoodiging. afgeloopen vereenigingsjaar. Het ledental bedraagt nu 45 leden. 9 donateurs en 2 be gunstigers. Vervolgens kreeg de penningmeester ge legenheid verslag uit te brengen over het beheer der financiën, dat ook zeer gunstig luidde en met een batig saldo sloot van ƒ91.14. De kascommissie bracht den pen ningmeester dank voor het correcte be heer. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer J. H. Smit, met al gemeene stemmen herkozen. De plaats van den heer v. d. Blom werd ingenomen door den heer Dee en die van I. Kret door den heer J. v. d. Berg, die hun benoeming aan namen. De ontstane vacatures in de kascom missie werden vervuld door de heeren Ul- jee en Ammerlaan. Vervolgens had nog een verkiezing plaats voor een afgevaardigde voor de Alg. Ver gadering. Hierin werd voorzien dcor den heer Uljee en plaatsvervanger den heer P. Ammerlaan. Hierna volgde behandeling van den beschrijvingsbrief. Na verloting en rondvraag sloot de voorzitter de verga dering met dank voor de goede opkomst. K. D. P. Men meldt ons, dat de K. D P., afd. Lei den, gisteravond haar vierde jaarverga ring heeft gehouden, waarop uit de uitge brachte jaarverslagen gebleken is, dat het ledental „zich gestadig uitbreidt". Het nadeelig saldo, ontstaan bij de ge meenteraadsverkiezing, was, zoo deelt men verder mede, tot een zeer bevredigend ba tig saldo omgeyverkt, dank zij de vrijwil lige bijdragen en een financieel gelaagde propaganda boottoch- De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen en het bestuur werd met twee leden uitgebreid. Hierna werd overgegaan tot de definitieve candidaat- stelling Tweede Kamer, waarvan ons het resultaat niet is medegedeeld. Heropening Casino Theater. Hedenavond zal de heropening plaats hebben van het Casino Theater aan de Hooge woerd. Na een tijdelijke sluiting van zeven weken, tijdens welke zoowel in- als uitwendige reorganisaties zijn aange bracht, wil de heer Groenewegen thans weer met goeden moed op de toekomst beginnen. Mij. der Ned. Letterkunde. Vrijdag 5 Maart a.s., des avonds te half acht zal in het Nutsgebouw alhier de Maat schappij der Nederlandsche Letterkunde voor haar maandelijksche vergadering bij eenkomen. Als spreker zal optreden dr. K. H. de Raaf. die een voordracht zal houden over: Euripides' Phoinissai in metrische verta ling en de overzettingen van H. de Groot en van Vondel. Door de politie is aangehouden de 36- jarige H. C„ verdacht van oplichting tot een bedrag van 125.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2