WOENSDAG 24 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER BINNENLAND DE VERKIEZINGEN OP 26 MEI. Naar van bevoegde zijde wordt verno men, ligt het in de bedoeling zooals reeds in een gedeelte onzer vorige oplage werd gemeld indien de behandeling van de grondwetsherziening tijdig in de Eer ste Kamer tot stand komt, de candidaat- stelling voor de verkiezingen te doen plaats hebben 20 April a.s., de stemming op 26 Mei d.a.v. Nieuwe Diesels Door de Spoorwegen in eigen beheer gebouwd De Nederlandsche Spoorwegen blijven voortgaan met de uitbreiding van het Die- sel-electrische materiaal. Ondanks het feit, dat in 1938 eenige belangrijke lijnen met electrische treinen zullen worden gereden en er dus dan eenige tientallen Diesel-elec- trische treinstellen zullen vrijkomen, denkt men in de toekomst aan het dan beschik bare materiaal niet genoeg te hebben. Dit hangt natuurlijk samen met een toeneming van het aantal trajecten waarop straks deze treinen zullen loopen. In beginsel is daar toe reeds besloten wat de verbindingen met Groningen, met Maastricht en met Olden- zaal betreft. In totaal hebben de Spoorwegen thans reeds zeventig Diesel-elec- trische locomotieven in gebruik, die zooals te begrijpen is, niet alle te gelijk in dienst zijn, maar waarvan er reeds eenige in reserve worden gehouden. Onlangs heeft Werk spoor er nog 27 afgeleverd. Naar wij vernemen zullen er spoedig 26 bijkomen. Met den bouw zal dade lijk een aanvang worden gemaakt, zoodat zij vermoedelijk alle nog dit jaar gereed zullen zijn. Een bijzonderheid van deze locomotie ven is wel dat zij door de Spoorwegen in eigen beheer zullen worden vervaardigd, met motoren van Gebrs. Stork uit Henge lo. Zij zullen worden gebouwd in de een-*- trale werkplaats te Zwolle, waardoor me de ongeveer honderd man personeel, dat zonder deze werkzaamheden overcompleet zou zijn, weer tijdelijk aan werk gehol pen kan worden. Deze laatste overweging heeft den doorslag gegeven bij het besluit tot het bouwen in eigen beheer, hetgeen overigens strijdig is met de tot nu toe ge volgde gedragslijn en uitzondering blijft. De tijdelijke uitbreiding van de werk zaamheden in deze centrale werkplaats zal evenwel de opheffing er van in de toe komst niet kunnen tegenhouden. De in dit opzicht bestaande voornemens zullen wel degelijk worden uitgevoerd. Het tempo er van hangt alleen samen met de omstandig heid in hoever men elders met name te Tilburg gereed is om het werk van Zwolle over te nemen. BIOGRAAF VAN PRINS BERNHARD Uit de Rijkscultuurkamer uitgesloten Overeenkomstig een mededeeling in het „Börsenblatt für den Deutschen Buchhan- del" van 18 Februari j.l., heeft de president van de Rijkskamer voor litteratuur, van het lidmaatschap uitgesloten Georg. Frei- herr von Eppstein, oud-kabinetsminister en kabinetschef van het Vorstenhuis Lippe; curator van de Leopold-Hoogeschool en wirklicher geheimer Rat. Zooals bekend, heeft prof. von Eppstein te zamen met Hof rat Max Starcke de biografie van Prins Bernhard geschreven, die in 1936 bij de firma Bruna te Utrecht is verschenen. De uitsluiting uit de Rijk'skamer voor li teratuur wordt gemotiveerd met een ver wijziging haar paragraaf 10 van de eerste verordening tot uitvoering van de wet op de Rijkscultuurkamer. Genoemde paragraaf bevat de bepaling, dat een lid kan worden uitgesloten, indien feiten aanwezig zijn, waaruit blijkt, dat de betrokken persoon niet de betrouwbaarheid en geschiktheid bezit, noodig voor de uitoefening van zijn werkzaamheid. GOUDVOORRAAD NED. BANK. Blijkens den jongsten weekstaat ver meerderde de goudvoorraad van de Ne derlandsche Bank in de ofgeloopen be- richtperiode met 9 millioen. NEUTRALITEIT DER LAGE LANDEN België en Nederland De „Manchester Guardian" schrijft in een beschouwing over de Belgische neutraliteit o.m. het volgende: „De kwestie der Belgi sche neutraliteit begint haar scherpte te verliezen. Toen Hitier er een toespeling op maakte op 30 Januari j.l., was de Belgi sche regeering bereid voorstellen betref fende een door het leger gegarandeerde neutraliteit te bestudeeren. Maar Neder land, jegens welk land de rijkskanselier analoge stappen deed, wees het aanbod van de hand. Nu is de Nederlandsche houding niet in gebreke gebleven invloed uit te oefenen op die van België. Nog beslissen der echter was de invloed van de Britsche herbewapening. Zeker, de kwestie van de 3elgische neutraliteit blijft open. maai- het •s weinig waarschijnlijk, dat zij binnen kort aan de orde zal komen". Goedkoop bak- en braadvet Uitdeeling begint 14 Maart In een circulaire aan de gemeentebestu ren heeft de Minister van Sociale Zaken medegedeeld, dat met ingang van 14 Maart a.s. een aanvang zal worden gemaakt met de distributie van goedkoop bak- en braad vet aan werkloozen en armlastigen. De dis tributie van dit product moet worden be schouwd als te vormen één geheel met die van onvermengde margarine. Naast het jaarlijks ter beschikking ko mende kwantum onvermengde margarine, zal in totaal een gelijke hoeveelheid bak en braadvet aan behoeftigen kunnen wor den verstrekt. De prijs, waartegen het bak- en braadvet aan de gemeente franco wordt geleverd bedraagt 42 cent per K.G., terwijl de vast gestelde verkoopprijs vor werkloozen en armlastigen 44 cent per K.G. (11 cent per halfpondspakje) bedraagt. De Minister geeft in overweging, zoowel bij de distributie van on vermengde margarine als bij die van bak- en braadvet den klein handel en c.q. grossiers in de res pectievelijke gemeenten in te scha kelen. Tot distributie rechtstreeks van gemeentewege ware naar zijn meening slechts dan o er te gaan, wanneer gebleken is, dat de klein handel hetzij onwillig, hetzij niet in staat is, de distributie volgens de gestelde regelen te doen plaats vinden. Voor deze inschakeling komen in de eer ste plaats in aanmerking de kruideniers, tenzij het om redenen van bij zonderen of plaatselijken aard meer gewenscht voor komt, instede van deze laatsten de sla gers daarmede te belasten. Bij inschake ling van den kleinhandel behoort aan de zen een vastgestelde vergoeding van 2 cent per KG. te worden uitgekeerd. De distributie behoort plaats te vinden door middel van een goed controleerbaar bonnenstelsel, terwijl bij inschakeling van den kleinhandel (en c.q. grossiers) de pro ducten in den winkel van den betrokken distribuant voor afnemers verkijrgbaar die nen te worden gesteld. Hoeveelheden. Voor gezinnen van 2 tot 5 personen kan per 4-wekelijksch tijdvak ten hoogste 1 KG onvermengde margarine en 0.9 K.G. bak en braadvet per gezin worden aange vraagd. Voor grootere gezinnen kan per 4-weke lijksch tijdvak ten hoogste 0.375 K.G. on vermengde margarine en 0.3 K.G. bak- en braadvet per gezinslid worden aangevraagd PARTIJRAAD VAN DE R.K. STAATS PARTIJ. Amendementen op het program van actie. Op het program van actie der R.K., Staatspartij dat Zaterdag op de Partij raadsvergadering te Amsterdam behandeld zal worden, zijn een aantal amendementen ingediend, terwijl tevens het partijbestuur zelf nog enkele wijzigingen in zijn voor stellen heeft gebracht. De voornaamste wijziging, door het par tijbestuur zelf voorgesteld, betreft de aan vulling (in hoofdst. 1 punt 3) van de woor den „Iedere vorm van staatsalmacht voert tot ondraaglijke tyrannie", met: „en is een groot gevaar voor het geestelijk leven van ons volk". Van de amendementen noeinen wij dat van de heeren P. N. L. Staal en F. K. Bus- kens te Eindhoven, die aan punt 1 van hoofdstuk II een alinea willen toegoeven, luidende: „M^de ter bereiking van een positief- christelijken geest in wetgeving en bestuur zal bij voortduring worden gestreefd naar eene in verhouding zoo redelijk mogelijke bezetting van openbare ambten door ka tholieken, die daarvoor geschikt zijn." Dit amendement wordt echter door het Partijbestuur ontraden op grond van het feit, dat „dit op zichzelf heilzaam streven goeddeels, zoo niet uitsluitend, ligt in de bestuurlijke sfeer." Mi*. E. G. M. Roolvink te Almeloo wil in punt 3 van dit hoofdstuk opnemen: „afschaffing van belasting op het geven van arbeid", waarbij in het bijzonder ge doeld wordt op de personeele belasting, waarbij het geven van arbeid aan dienst boden enz. wordt belast. O. i. had hierbij nog beter vermeld kunnen worden de za kelijke belasting op het bedrijf. Ook dit amendement raadt het Partijbestuur overi gens af omdat „in afwijking van een bewust gekozen en doorgevoerde systema tiek, een bepaald middel tot verwezenlij king wordt aangegeven." Vervolgens zijn verschenen de praead- viezen van het partijbestuur op de voor stellen der kringen. Betreffende de voor stellen Tilburg (kweekelingen met akte en financieele gelijkstelling M. O.) adviseert het bestuur doorzending naar de Tweede Kamerfractie; met het kringvoorstel-Am- sterdam, om een commissie in te stellen om maatregelen voor te bereiden ter rege ling van de verhouding van het groot- en kleinwinkelbedrijf, kan het partij bestuur zich vereenigen. SAMENSPREKING DER OSLO-STATEN Naar wij vernemen, staat thans vast, dat de vertegenwoordigers der Oslo-staten, die op Woensdag 3 Maart in den Haag zullen samenkomen, door den Minister-president dr. H. Colijn zullen worden begroet in de Trèveszaal vèn het Departement van Wa terstaat. De besprekingen zullen worden gehouden in een der zalen van het departement van Hande, Nijverheid en Scheepvaart. GOUDA KRUGT NIEUW TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Bouw en inrichting vorderen een uitgaaf van 230.000. De te Gouda bestaande en door de ge meente gesubsidieerde instellingen het Eli- sabet Gasthuis of Oude Vrouwenhuis en het Catharina Gasthuis, waarin thans 55 ouden van dagen zijn gehuisvest, voldoen sinds langen tijd niet meer aan de eischen, die tegenwoordig aan dergelijke tehuizen mogen worden gesteld. Door den architect D. Saai Czn. te Alk maar is nu een ontwerp gemaakt voor den bouw en inrichting van een nieuw tehuis voor ouden van dagen, dat tevens een rust huis zal zijn, waarvan de exploitatie zoo is opgezet, dat deze zonder subsidie van ge meentewege, sluitend zal kunnen zijn. De kosten van bouw en inrichting vereischer. een uitgaaf van 230.000, welk bedrag ge vonden wordt uit het Grootboek-kapitaal en verkoop van het Oude Vrouwenhuis aan de gemeente voor 20.000, terwijl het res tant door leening, hetzij door de instelling rechtsstreeks, dan wel via de gemeente Gouda wordt verkregen. In het nieuwe Rusthuis zal plaats zijn voor c.a. 100 verpleegden, die naarmate van hun wenschen, daar tot geringe of hoogere bedragen huisvesting kunnen krij gen. Het ligt in de bedoeling de inrichting op 1 Mei 1938 te openen. INVOER VAN NED. BOTER IN OOST- 1NDIE AAN BANDEN GELEGD. Naar het Alg. Hbld. verneemt, zal de in voer van Nederlandsche boter in Ned.- Oost Indië met ingang van 1 Maart aan banden gelegd worden op 100 pCt. van het basisjaar 1936, toen de invoer bedroeg 1.397.000 kilo of 24 H van den totalen Indischen boterinvoer. In 1935 werd in ons Indië ingevoerd 1.220.000 kilo Nederlandsche boter of 18% van het totaal Het blad verneemt tevens hoewel men in Den Haag verklaart van niets te we ten dat de regeling voorlopig zal gel den voor den tijd van zes maanden, bene vens dat de maatregel wordt genomen, om aan Australië de kans te geven, om het verloren gegane terrein te herwinnen. Uit een het blad ter beschikking staand document blijkt, dat Australië bereid is, om den importeurs, waarvan bekend is of wordt, dat zij zich niet aan de afspraak houden, ten aanzien van den invoer van Ned. boter, geen Australische boter meer te leveren. Het departement van Econo mische Zaken meent, zoowel de impor teurs, die zich niet aan de afspraak hou den, als hen, die van de situatie gebruik willen maken, door zich nu op den invoer van Ned. boter te werpen, genoeg in de hand te hebben, om dit tegen te gaan. Het hoofd van het kantoor voor den Handel zal de belangrijke Chineesche im porteurs van den maatregel op de hoogte stellen; de Europeesche importeurs wor den door hun organisatie verwittigd. Het ligt in de bedoeling, om aan de re geling zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid te geven. Daarom is besloten, om de importeurs van kleine hoeveelheden Ned. boter nog niet te betrekken in de opgaven aan het departement, „De consequentie der regeling is," - zoo heet het „dat de Ned. boterimport in Indië wordt gefixeerd op 24 y. van het totaal, doch dat daarnevens de te ver wachten stijging van den invoer voor re kening van Australië komt. Mocht deze stijging belangrijke afmetingen aannemen, dan zal na zes maanden opnieuw overwo gen kunnen worden of het Hollandsche aandeel verhoogd moet worden. Echter zal deze verhooging naar alle waarschijn lijkheid niet groot kunnen zijn daar het departement het Nederlandsche import- cijfer aanvankelijk had willen baseeren op den invoer in 1935, zijnde 18 van het totaal." Zooals men weet, is in de laatste jaren in Nederland, met medewerking van de overheid, veel moeite "gedaan, om den ex port van boter naar Indië uit te breiden. Er werden commissies ingesteld enz. De genen, die in den laatsten tijd bezig wa ren, om moeite en kosten te besteden aan dezen export, zién dus thans plotseling den pas afgesneden. De export nam als volgt toe: 1932 180 ton 1933 583 1934 913 1935 1220 1936 1937 In enkele jaren was deze export dus tot het achtvoudige gestegen, zoodat Neder land in het afgeloopen jaar reeds het vier de deel van Indië's boterinvoer verzorgde. Ned. Indië exporteerde in 1936 naar Australië voor ongeveer 20 millioen gul den aan producten en betrok voor onge veer 10 millioen uit Australië, voor een groot deel boter en meel. Burgemeesters Bij K. B. van 19 Februari 1937, is met ingang van 22 Maart 1937 aan P. J. G. Aarts, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als burgemeester der gemeente Luijk- gestel en is benoemd tot burgemeester der voornoemde gemeente J. M. H. Klardie, burgemeester der gemeente Bergeijk. Bij K. B. van 19 Februari 1937, is met ingang van 1 Maart 1937 benoemd tot burgemeester der gemeente Beers A. M. van Raaij. De nieuwe burgemeester van Beers is 12 Mei 1904 te Gassel (N.-Brabant) gebo ren. De heer van Raaij is thans gemeente secretaris te Beers. In voltallige vergadering kwam de Raad onzer gemeente Maandagavond ten Raad- huize bijeen. De voorzitter, burgemeester L. R. Mid- delberg opende met het voorgeschreven formuliergebed de vergadering. Daarna las de gemeentesecretaris de heer C. P. Blaauwhof de notulen der vorige vergade ring, welke onveranderd werden vastge steld. Medegedeeld werd procesverbaal van kasopname gemeenteontvanger; missieve Ged. Staten houdende goedkeuring begroo- tings-wijziging en i nsructie ambtenaren vleeschkeuringsdienst. Naar aanleiding van klachten omtrent gedeelten sloot ten Noorden over de Mo lenstraat, deelde de voorzitter mede, een köstenbegrooting te hebben doen maken voor doelmatigen vuilafvoer en watertoe voer, waarbij de medewerking van den Binnenwegsohe Polder en Provinciale Wa terstaat wordt vereischt. Kosten 240. Burgemeester en Weth. stelden voor dit plan te doen uitvoeren. De heeren Scheer en Duinisveld stelden voor nog geen beslissingen te nemen doch ook de zaak van een anderen kant te be kijken, waardoor mogelijk de uitvoering minder kosten zou meebrengen. De heeren van Straten en van Duij ven bode verdedigen het voorstel, dal dan ook werd aangehouden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat eenige tijd geleden het gestucadoorde plafond in de kamer van de politie was losgeraakt en naar beneden gekomen. De kamer van den secretaris en de Raadzaal vertoonen ook scheuren, weshalve Burg. en Weth. voorstellen, voor die vertrekken voorzieningen te treffen. De kosten voor de kamer van den secretaris zullen 60. voor de Raadzaal 135.bedragen in lu xe uitvoering 205.de kosten van repa ratie kamer van de politie hebben 29. bedragen. Burg. en Weth. stelden voor tot restauratie te besluiten. De heeren Scheer en Duinisveld opper den hunne bezwaren en vonden het niet noodig, terwijl eerstgenoemde nog opmerk te, dat een en ander bij de verbouwing van het Raadhuis geconstateerd had moe ten worden. De voorzitter bestreed de be zwaren en het voorstel van Burg. en Weth. werd aangenomen met 38 stemmen. Te gen de heeren Scheer, Duinisveld en van der Tas. De voorzitter deelde mede, dat de kos ten aan het in orde brengen van het woon wagenkamp 159.zullen bedragen, waarvan de aanbesteding zoo spoedig mo gelijk zal plaats hebben. Voor kennisgeving werd aangenomen het verslag van de commissie tot wering" van schoolverzuim. In bespreking werd gebracht de herzie ning gemeentebegrooting, 1937 in verband met schrijven van Ged, Staten, naar aan leiding waarvoor Burg, en Weth. voorstel den aan de aanmerkingen van Ged. Staten te voldoen. De so ja-cultuur in Nederland. In het Nederlandsche landbouwweekblad van 19 Februari lezen wij dat het Rijks landbouwproefstation te Groningen zich bereid heeft verklaard tot het beproeven van verschillende so ja-rassen. De heer J. Helmus de propagandist voor so ja-cul tuur in Nederland zal de rassen ter be schikking stellen en zal aanwijzingen ge ven voor den verbo.uw op de proefvelden. Hierdoor zal het mogelijk worden om in den loop van dit jaar meer exacte gegevens te verkrijgen ten aanzien van het al of niet rendabel zijn van deze teelt in ons land. DOEL EN WERKWIJZE VAN HET FOKKERFONDS Er is geld noodig Op 16 Mei 1936 ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als vliegtuig-con structeur stelde de heer A. H. G. Fok ker 100.000.ter beschikking van de stichting van het A. H. G. Fokker-fonds. Het doel van dit fonds is: het bevorde ren van het opleiden binnen den kortst mogelijken tijd van een zoo groot moge lijk aantal Nederlanders tot vliegtuigbe stuurders, zulks bijzonderlijk in verband met het belang, dat de nationale defensie heeft bij een krachtige versterking van de reserve aan vliegtuigbestuurders. Voor dit doel wil het fonds een aantal Nederlanders, die voor een opleiding tot vliegtuigbestuur der geschikt zijn te achten, geheel of ge deeltelijk tegemoet komen in de kosten aan zulk een opleiding verbonden. Verder stelt het Fokker-fonds zich ten doel, om, voor zooverre daarin niet op an dere wijze wordt voorzien, steun te ver- leenen aan desbehoevende Nederlandsche luchtvaartpioniers en weduwen en weezen van dezen. Tenslotte beoogt het fonds het bevorde ren van de verdere ontwikkeling der Ne derlandsche luchtvaart in het algemeen, door het in bijzondere gevallen ver strekken van studiebeurzen aan hen, die zich voor een functie in die luchtvaart voorbereiden. Vijfhonderd vijftig brieven bereikten reeds het bestuur van Juni 1936 tot 1 Fe bruari 1937, bevattende verzoeken om ii- nancieelen steun. Dat velen werden afge wezen spreekt vanzelf, omdat nu eenmaal niet iedereen aan de eischen, die aan een Nederlandschen vlieger gesteld moeten worden, kan voldoen. Opgeroepen werden tenslotte 15 groe pen, uit de aanvragen gerecruteerd (elke groep is 5 a 6 man sterk) en eind Januari werden ingeschreven: 23 leerlingen voor het zweefbrevet B., of zweefvliegbewijs, 33 leerlingen motorbrevet A., 8 vliegers voor onderhouden van vlieg- vaardigheid. De „motorvliegers" zijn verspreid over De heer Scheer betoogde, steeds ge waarschuwd te hebben tegen te hooge posten doch de'post steun verleening te laag te achten. Mede om de verzoeken van de besturen van de bewaarscholen om subsidie zal het niet kunnen uitblijven of belastingverhooging moet volgen. De voorzitter antwoordde, dat een en ander geen invloed had op de begrooting van 1937, en door den heer Scheer werd vooruitgeloopen. En hier wilde spr. wel mededeelen dat de steunuitkeering over dit gedeelte van 1937 1100.hooger was dan in het overeenkomstig tijdvak van 1936. Besloten werd aan de verzoeken van Ged. Staten tegemoet te komen. Eveneens werd besloten aan de aanmer kingen van Ged. Staten op de schoolgeld verordening te voldoen, en in den zin, als aangegeven, gewijzigd. Na eenige besprekingen werd besloten een aantal leeningen pro resto bedragen de 62100.te converteeren in een leening en een leening pro resto groot 59400.in een 4%. Verzoeken om voorschot vergoeding art. 101 L.O.-Wet werden ingewilligd. Tot wijziging der vleeschkeuringsveror- deningen werd, naar aanleiding van aan merkingen door Ged. Staten, besloten. Bij het agendapunt herziening bepalin gen veldwachters in het bijzonder belast met den nachtdienst, werd door Burg. en Weth. geadresseerd, het verzoek van de politiebonden af te wijzen. De voorzitter zette het standpunt van Burg. en Weth. uiteen, hetwelk door weth. van Duyvenbode nog nader werd toege licht. De heeren Scheer, La mens, Glas en Smits bepleitten alsnog een kindertoeslag voor de betrokkenen. De voorzitter wees op de eventueele hieruit voortvloeiende consequenties. Na dat nog eenige leden hun meening hier over hadden kenbaar gemaakt werd het voorstel van Burg. en Weth. met 74 stem men aangenomen. Besloten werd tot het sluiten eener Re kening-Courant, overeenkomst met de Spaar- en Voorschotbank alhier. Bij de besprekingen tot vaststelling van rekening 1934 en 1935 en goedkeuring be grooting 1937 van de stichting Drinkwa terleiding „De Tien Gemeenten", hield de heer Duinisveld een informatorische be schouwing, zooals hij zich uitdrukte, wees op eenige naar zijn meening te hoo ge posten, de hooge waterprijs en de on billijkheid, om telkens 2.50 te moeten betalen bij verwijdering van den water meter bij verhuizingen. De voorzitter lichtte een en ander toe en werd de reke ning en begrooting werden goedgekeurd. Op een verzoek ontheffing hondenbelas ting werd gunstig beschikt. Een wijziging van de begrootirig 1936 werd goedgekeurd. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. de verschillende af deelingen van de Natio nale Luchtvaartschool, n.l. voor het groot ste deel op Ypenburg, verder op de vlieg velden Schiphol, Twente, Eindhoven en slechts één op Eelde (Groningen). Zeer op vallend is, dat uit het Noorden van het land slechts één serieuze aanvraag binnen kwam. Voor het zweefvliegen komen alleen de afdeelingen Schiphol en Ypenburg in aan merking. Het bestuur van het fonds deelt mede, dat haar geldmiddelen voor de toekomst niet toereikend zullen zijn. Elk jaar moet over een bepaald bedrag beschikt kunnen worden. Daarom doet het bestuur een beroep op hen, die instemden met de doelstelling van het fonds en in staat zyn hiervan op stof felijke wijze te getuigen. Het secretariaat van het Fokker-fonds is gevestigd Vijverweg 2 Park de Kievit Wassenaar (gironummer 294627). RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Overtreding Motor en Rijwielwet: J. C. H. te Reeuwijk f 1.50 of 1 dg.; C. den U., J. C. v. E., G. P., allen 2.50 of 2 dg.; *A. B. te Arnhem, J. B., A. v. D. te Bode graven, G. E. H„ C. A. v. d. H., W. v. d. H. en C. R.t allen 2.00 of 2 dg.; Th. C. K. te Aalsmeer, P. C. R. te Amsterdam, H. J. M. te Empel, E. L. te Gouda, allen 4.00 of 4 dg.; overtr. art. 424 Sr.: N. V. te Koudekerk 6.00 of 4 dg.; overtreding Drankwet: G. P. te Aarlanderveen 60.00 of 30 dg. met verbeurd verklaring van den sterken drank; overtreding Visscherijwet: W. B. te Sassenheim 2 maal f 2.50 of 2 dg., J. A. F. te Amsterdam 2.50 of 2 dg., met verbeurdverklaring van den hengel, A. V. te Wormerveer 2 maal 2.50 of 2 dg. met verbeurdverkl. van den hengel, A. J. S. te Delft 2.50 of 2 dg., met uitl. der hengel of 1.00 of 1 dg., F. C. L. te den Haag 2.50 of 2 dg., met uitl. der hengel of 1.00 of 1 dg., P. J. Z., te Delft 2.50 of 2 dg. met uitl. der hengel of f 0.50 of 1 dg.; overtr. Alg. Pol.verord. van Alphen: IB. 1.50 of 2 dg. KANTONGERECHT TE HAARLEM Voor den kantonrechter mr. de Bijl de Vroe moest terecht staan G. S., chauffeur uit Leiden, die op 26 Januari op het kruispunt Sterreboschlaa»Voorzorgstraat te Haarlem geen voorrang* had verleend aan een auto die van rechts kwam en be stuurd werd door S. uit Haarlem. Verd. was niet verschenen. Na getuigenverhoor eischte de ambtenaar 10 subs. 5 dagen hechtenis. Overeenkomstig de eisch werd verd. veroordeeld.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7