Eltax Autobus Ringlijn ZATERDAG 20 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 aanvang I Maant a s. Station, Kort Rapenburg, Breestraat, Korevaar- I straat, Levendaal, Hooge Rijndijk, Burggravenlaan, li Fruinlaan, Gobetstraat, Zeemanlaan, Koninginne- laan, Heerenstraat, Witte Singel, Noordeinde, Kort Rapenburg, Station v. v. TVs Minutendienst afwisselend in beide richtingen Neem een abonnement ot scholierweekkaart - Voor inlichtingen Tel. 666 Trianon. Het programma van Trianon is deze week „geweldig". De directie brengt de groote en spannende Lumina-film „De kan delaars van den keizer", een Duitsch-spre- kende film. Deze kandelaars zijn op zich zeer kostbare exemplaren en moeten met zorg over de grens gebracht worden, maar de reden, waarom twee menschen over half Europa achter die kandelaars aanja gen, is niet gelegen in het kostbare mate riaal, doch in den inhoud. Zij bevatten n.l. een geheime bergplaats en daarin zijn do cumenten verborgen, die beslissen kunnen over dood of leven. De zoon van den voormaligen Russischen Czaar (Johan Heesters) is eveneens in het geding. Hij wordt ontvoerd door een com plot van uitgeweken Polen en als gijzelaar gebruikt voor de vrijlating van een tot ver banning veroordeelden Poolschen prins. De leider der Poolsche beweging (Carl Ludwig Diehl) zal het bericht van deze gevangenneming over de Russische grens bréngen, maar wordt belaagd door een Russische spionne (Sybille Schmitz). Op eens verdwijnen de kostbare kandelaars, waarin hun documenten zitten en zij jagen er beiden achteraan. Het einde van deze jacht is, dat de man en de vrouw elkaar tenslotte vinden. Een prachtig gespeelde, rijk gemonteerde film, vol spanning, foto grafisch uitstekend geslaagd en filmisch verantwoord. Een film, voorbestemd om overal geprolongeerd te worden. Voor de pauze gaat een Amerikaansche film van geheel ander genre, die ons ver plaatst in 't rumoerige leven var een Ame- rikaanschen krantenman, wien de niet be nijdenswaardige taak wordt toebedeeld om de rubriek „Liefdesadviezen" over te ne men. Dat leidt natuurlijk tot allerlei ver wikkelingen, welke niet zijn na te vertel len. Maar zij krijgen mekaar, dat staat als een paal boven water. Een uitgebreid journaal en een leuke tee kenfilm completeeren dit uitstekende pro gramma, dat een aanbeveling waard is.- Lido. Lido biedt deze week wel een gevarieerd en sensationeel program met twee hoofd films „Het corps der Waaghalzen" en „De dansende piraat". In de eerste film kan men bewonderen, maar toch ook wel eens schrikken van hetgeen een Californische motor-agent moet kennen en uitvoeren; vooral voor menschen van het vak valt uit deze film nog wel wat te leeren en wel in 't bijzonder hoe men „de temmer" moet toepassen. De toeren welke Crash Donovan op den motor uitvoert zijn wel zeer sen sationeel en grenzen bijna aan het onmo gelijke. De tweede film „De dansende pi- ïaat" heeft naast de avonturen, welke Charles Collins als Jonathan Pride de Professor de dance beleeft, nog een groote bekoorlijkheid als gekleurde film, waar door omgeving en omstandigheden deze film maken tot iets buitengewoon moois. In deze spannende film brengt Jonathan Pride in 1820 te Boston een nieuw geim- porteeröe dans uit Europa „de wals" in de leer. Op een avoncl na het beëindigen van zijn lesuur, wil hij een geleende para- pluie bij een buiten af wonende tante te rugbrengen, waarbij hij overvallen wordt door de bemanning Van een zeeroovers- schip, welke juist nog een mannetje kun nen gebruiken. Aan de kust van Zuid-Ca- lifornië, als hij het trucje uithaalt dat hij zijn „geluksmunt" is verloren, krijgt hij de kans om te ontsnappen, doch als hij in het dorpje verschijnt, waar men de zee- roovers reeds had gerapporteerd, wordt hij voor een zeeroover aangezien en in de gevangenis opgesloten om den volgenden dag gehangen te worden. Bij deze vcor hem wel critieke gelegen heid, weet hij al dansende zijn leven te redden, dank zij de uitspraak van de schoone sexe, waarbij Steffa Duna als Serafina, de dochter van den burgemeester (Frank Morgang) een prachtige creatie van haar rol geeft. De avonturen zijn hier-r mede lang neg niet afgeloopen, want als Pride, Serafina wil leeren walsen en de hand om het middel van haar slaat, zit hij zoo weer achter de tralies. Het komische met het sensationeele wisselen zich in het verdere verloop van deze spannende en mooie film met etn ietwat romantisch slot Met een goed verzorgd en actueel wereld- journaal is dit een program voor volwasse- INGEZONDEN STUKKEN OPENBAAR VERVOER TE LEIDEN. Geachte Hoofdredacteur, Dat de Eltax met haar autobusexploitatie thans voor een groot gedeelte in de route komt te vallen der stadstram is niet geheel juist. Met de gedachte van de geachte schrijvers van deze week kunnen we het met dit eens zijn. Echter is het niet juist om de tram maar in alles voorrang te geven, daar deze toch evenals alle railsvervoer op korte trajecten ouderwetsch is. Tramexploitatie veroorzaakt altijd groote last, alles moet er voor uit den weg of er achter blijven. Is de tram niet in de buurt, dan bestaat mogelijkheid voor het slippen in de rails. Een opstopping van eenige beteekenis kan zelfs het vervoer stop leggen. Kortom de geheele geschiedenis was mis schien voor langen tijd geffeden heel mooi, maar thans zijn die tijden voorbij. De Nederlandsche Spoorwegèn slikken van elke 10.die aan auto-onderhoud wordt uitgegeven, 4.— in om groote zware treinen te laten loopen met enkele passa giers er in, met uitzondering van een enkele lijn. Voordat het met de tramexploitatle zoo ver komt, zal toch in de richting van het particuliere autobusvervoer mo.eten worden gezoent. De Tram Mij heeft keurig voor het ver voer zorg gedragen, maar van de Eltax in dit geval mogen wij dit toch ook vermelden. In dit opzicht staan beide absoluut gelijk. De tijd zal loeren, dat autobusvervoer verre te prefereeren is boven tramvervoer. Eenmaal moet echter de knoop worden doorgehakt en we hopen dat dit het begin er van zal zijn. Aan ons Gemeentebestuur daarom hulde voor deze verstandige onpartijdige beslis sing. P. V. UIT DE OMGEVING NOORD WIJK. K.J.M.V. Tijdens een goed bezochte ledenvergadering der K.J.M.V., afd. Noord- wijk, waarbij ook verschillende andere be langstellenden tegenwoordig waren, hield de heer J. J. Roovers, oud-gemeente-secre.- taris van Amsterdam, een belangwekkende lezing over politieke partijen, inzonder heid de-R.K. Staatsparty.. Na een. uitvoerige; historische inleiding over het ontstaan der.partijen, schetste spr. de steeds grooter wordende beteekenis dier partijen in de Staten-Generaal met de ves tiging van het parlementaire stelsel na 1848, een beteekenis, die tot uitdrukking komt in de grondwet, n.l. in de uitoefening van de wetgevende macht, tezamen met den Koning. Met de verdere doorvoering in de Staten-Generaal, alsmede het algemeen passief en actief mannen- zoowel als vrou wen-kiesrecht (van welks laatste spr. geen voorstander bleek te zijn!). De democratie heeft evenwel ook haar uitwassen, waarbij spr. vooral wees op de partij-verbrokkeling. Immers, de Tweede Kamer telt thans niet minder dan 15 partijen, waaronder 7 een- lingena Spr. hoopte echter, dat de wijzi ging van de kieswet van 1935 dit jaar te dien opzichte haar gunstige uitwerking niet moge missen. In dit verband vestigde hy de aandacht op den waarborgsom van 250, die iedere partij straks moet storten, welk bedrag een rem zou kunnen worden tegen het „meedoen" aan de verkiezingen. Want haalt een partij niet yK van den kies- deeler, dan krijgt zij dat bedrag niet terug. Een belangrijker wijziging van 1935 is nog, dat de candidaat thans den vollen kiesdee- ler moet halen om gekozen te worden. Voordien behoefde hij slechts van den kiesdeeler te halen. Strekken deze maat regelen tot het tegengaan der k'eine par tijen, een wijziging voor de berekening van het aantal aan een partij toe te kennen zetels, brengt aan de groote partijen even eens voordeel. Dit alles kan de wetgeven de arbeid in de Kamer en het parlemen taire stelsel slechts ten goede komen. Zoo zou de R.K. Staatspartij momenteel drie zetels meer kunnen krijgen. Doch^dit is nog niet voldoende. 36 pCt. van de bevol king is Katholiek. We hebben maar 28 le den. Berekent men, bij een kleine 4 mil- lioen kiezers, voor één zetel 39.000 stem men, dan gaan er ongeveer 300.000 katho lieke stemmen verloren. Spr. zal op de schuldvraag niet dieper ingaan, maar in dien er ook een beetje schuld is bij de R.K.S.P. zelf, dan is de taak aan ons, die schuld uit te wisschen; niet door weg te loopen naar andere partijen of bewegingen, waarvan geen heil te verwachten is, ge tuige de vele voorbeelden in andere landen, maar door in de R.K.S.P. verbeteringen aan te brengen. Spr. legt er vooral den na druk op, dat we met de beste candidaten naar voren moeten komen. Voorts moeten wij, katholieken, meer moed toonen, we moeten soms een offer kunnen brengen en vooral niet terugdeinzen voor wat we zijn: n.l. katholiek. Spr. heeft veel meegemaakt in zyn loopbaan als secretaris van de grootste gemeente. Hem is wel eens gezegd op eenigszins smalenden toon: „U is zeker cok Roomsch". Spr. heeft toen geantwoord: „Dat voorrecht heb ik". We moeten daar om steeds voor onze overtuiging durven uitkomen, desnoods met onzen vuist op tafel durven slaan. In dit verband wijst spr. nog op de achterstelling van de ka tholieken bij benoemingen in overheids dienst. Spr. vermaant tenslotte trouw en eensgezind te blijven in onze Katholieke Staatspartij. Nadat enkele vragen werden gesteld, dankte de voorz., de heer PL van Buijtenen, den heer Roovers in enkele welgekozen woorden voor diens leerrijke rede. Bloemententoonstelling. Morgen zal voor de twaalfde maal een groote bloemen tentoonstelling worden gehouden in de groote zaal van het Juvenaat, waarbij men de resultaten zal kunnen bewonderen der Huis-, Kas- of Schaurbroei der K.J.C.- leden, St. Josephs-Gezellen of Volksbon- ders. De commissie liet los, dat de broei- resultaten bij de deelnemers schitterend waren, zoodat wij zeker morgen iets moois en leerzaams te zien zullen krijgen. Een bezoek aan de tentoonstelling kunnen wij ten zeerste aanraden, temeer daar meerde re vrije inzendingen van. nieuwe soorten zullen te bewonderen zijn. De tentoonstel ling zal te 11.30 uur worden geopend. LEIDSCHENDAM. Gecombineerde vergadering. Voor de 3 standsorganisaties, R. K. Volksbond, Hanze en L.TB., welke gisterenavond in gecombineerde vergadering bijeen waren, sprak kapelaan Vugt over het „Nationaal Socialisme". In zijn openingswoord wijst de heer Blokland, voorzitter R. ÏC. Volksbond, on der wiens leiding de vergadering stond, op de goede samenwerking enz. der drie vereenigingen en deelt mede, dat op 9 Maart a.s. wederom een gecombineerde vergadering zal gehouden worden, waarop door een Pater zal gesproken worden over het H. Land en de H. Landstichting; een en ander toegelicht met lichtbeelden; hij spoort allen aan tot een groote opkomst. Kapelaan Vugt krijgt dan het woord. Het is niet mijn bedoeling, aldus zijneerw. te spreken over politiek;- neen, wij wil len principieel zijn en voor het vaststel len van onze verhouding tot de N.S.B. ons niet laten leiden door verschillende bij komstigheden. Het is alleen noodzakelijk antwoord te geven op deze vragen: Zou de invoering van het Nat. Socialisme wer kelijk bevorderlijk zijn voor het waarach tige geluk van het Nederlandsche volk en komen de beginselen of stelsels van het Nat. Socialisme overeen met de onver anderlijke Katholieke beginselen en wij moeten hierop ontkennend antwoorden. Ten bewijze van deze ontkenning zet spr. de bekende Katholieke beginselen uiteen om ten slotte aan te toonen. waarom de Bisschoppen de N.S.B. hebben veroor deeld. K. J. M. V. (L.TJJ.) Maandag 22 Fe bruari des avonds te 8.30 uur spreekt Wim Blonk over „Fascisme". Dinsdag 23 Fe bruari te 7.30 uur Maria-Congregatie. Vrijdag 26 Februari te 8 uur Societeits- avond. St. Josephsgezellen. Zondag 21 Fe bruari te 12 uur Paladijnen-vergadering; te half 12 en na" het Lof bijeenkomst. Maandag 7.30 uur repetitie van de too- neelciub „Adolf Kolping". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie, daarna bijeen komst. Woensdag, Donderdag en Vrijdag van 7—7.50 uur herhalingscursus. Donderdag te 8 uur verplichte vergade ring. Inleider de heer" H. Kemma, onder werp „Kerk en Oorlog". Zaterdag na het Lof bijeenkomst. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Geneeskunde, op proef schrift getiteld: „De bepaling van den maxi- malen en minimalen bloeddruk en van den pression moyenne", de heer D. Dorrepaal, geboren te Koudekerk. Geslaagd: Candidaats examen Theologie de heer M. E. Ouwehand, Scheveningen; Doctoraal examen rechten, de heer H. Minderhoud. Enschede en mej. R. J. K. Mo quette, den Haag; Candidaats examen rechten, de heeren E. S. A. v. Musschenbroek, Wassenaar, J. C. v. Gorkom, L e i d e n en mej. G. M. Keg, Bloemendaal. NEDERLANDS LUCHTNET. NEGEN LANDEN IN EUROPA DOOR NEDERLANDSCHE LUCHTWEGEN VERBONDEN. Met ingang van Maart, Maart geeft een nieuw aspect aan het Europeesche luchtnet der K.L.M. In de wintermaanden blijven de Douglastoestel- len van Schiphol dichter bij honk, maar wanneer de vogels uit het Zuiden terug komen, slaat ook de K.L.M. haar vleugels vérder uit, zoowel naar Noordelijke en Zui delijke regionen als naar het Oosten. Voor het eerst in de geschiedenis der K L.M. zal Amsterdam "op 1 Maart reeds met Milaan en Weenen verbonden zyn, terwijl ook Stockholm een onmiddellijke aansluiting krijgt met.het luchtnet van de K.L.M. Drie namen zijn hieraan verbonden, wel ke reeds burgerrecht hebben verkregen: de Rome Air Rapide, waaraan de Italianen den wijdschen naam van Freccia Azzurra (Blauwe Pijl) hebben verleend: de Blau we Donau Express en_de Scandinavian Air Express. De Blauwe Dónau^expres leidt over Praag naar Weenenv. Praag heeft juist een nieuw vliegveld gekregen grooter dan zijn voorganger en dicEfèr bij de stad der kerken gelegeft waar de K.L.M. toestel len ook zullen landen. In den zomer zal deze lijn weer doorge trokken worden tot Boedapest, waarheen twee maal per dag van Amsterdam uit zal worden gevlogen. Deze diensten worden uitgevoerd door de K.L.M. en C.L.S. Moch ten de Tsjechen het vorige jaar nog niet op Hongaarsch grondgebied landen, thans is de vergunning blijkens de Tsjecho-Slo- waaksch-Hongaarsche overeenkomst wel verleend. Zoodoende hoeft de K.L.M. niet meer, zooals in 1936, een Fokker F 8 in Weenen te stationneeren om, cp de da gen, dat de Tsjechen vlogen, den dienst van Weenen op Boedapest, en omgekeerd, van de C.L.S. over te nemen. Wat de Alpenlijn betreft, het vorige jaar werd deze dienst met 100 pet. regelmatig heid uitgevoerd het aantal passagier i bedroeg 8000 een afdoende bewijs van levensvatbaarheid dezer luchtverbinding. De Nederlanders werken hier samen met de Duitschers (D.L.H.), terwij] waar schijnlijk met de Italianen (Avio Linee) het triumviraat tot stand zal komen, voor de overbrugging van Italië met Noord Europa. De Italianen zullen naar alle waar schijnlijkheid met 1 Maart de doorverbin ding van Milaan naar Rome voor hun re kening nemen. Een der achtenddiensten van Kopenha gen naar ons land (via Hamburg) wordt met ingang van Maart verlegd en wel van 8.55 uur vertrek Kopenhagen op 13.30 uur, zoodat onze hoofdstad een uitnemende ver binding met Stockholm verkregen heeft. Een der ochtenddiensten van Kopenha- uur vliegens, zal de Zweedsche luchtvaart maatschappij, A.B.A. uitvoeren. Uit Stockholm vertrekt men te 10 uur; aankomst Amsterdam 16,20 uur. Het traject Kopenhagen—Stockholm, 2% Maart aanzienlijk uitgebreid. Amsterdam en Rotterdam staan dan in onmiddellijke verbinding, langs rijksluchtwegen, met de hoofdsteden van acht landen in de oude wereld. LAATSTE BERICHTEN ARBEIDER VERDRONKEN. De 32-jarige ongehuwde H. P. uit Alber- gen is gisteren, bij het verrichten van werkzaamheden in een zandgraverij, in een 12 M. diepe waterkuil geraakt en verdron ken. Niemand heeft het ongeluk zien gebeu ren daar, wegens een staking bij de zand graverij, P. alleen nog werkte. Zijn lijk is 's avonds opgehaald. INTERNAT. MITO-TENTOONSTELLING. Rede van Hitier. BERLIJN, 20 Febr. (A. N. P.). Rijks kanselier Hitier heeft "hedenmorgen op plechtige wijze de internationale automo.- biel- en motorrijwielententoonstelling 1937 geopend. De propagandaminister dr. Goebbels zet te uiteen, dat in de twintigste eeuw de vol keren geregeerd worden, niet meer door dikke bundels acten maar dooh telefoon, telex, heli-machines, draadloos en per draad, met vliegtuig en auto. Voortgaande gaf Goebbels een aantal cy- fers over de ontwikkeling van het auto mobielwezen, waarbij hij nadrukkelijk wees op de successen, die in Duitschland bij den aanleg van wegens behaald zijn. Thans worden reeds 1231 kilometer ryksautowegen gebruikt. Wat het benzineverbruik betreft, verklaarde Goebbels, dat Duitschland over anderhalf jaar onafhankelijk zal zijn van den invoer van buitenlandsche vloeibare brandstoffen. Vervolgens sprak Hitier de openingsrede uit. Hij zeide o.a.: Het is de hoogste taak Duitschland onaf hankelijk te maken van den invoer van die stoffen die noodig zyn voor het onder houd en de verdere uitbreiding van deze producties. Dit geldt niet alleen voor de brandstof maar ook voor de noodzakelijke metalen of nieuw stoffen zooals kunsthars. De oplossing z a 1 gevonden worden, om dat zij gevonden moet worden. Laat nie mand, aldus Hitier, twijfelen aan mijn vast beslotenheid, eenmaal opgevatten plannen op welke wijze ook te verwerkelijken. Het is mijn onwrikbaar besluit het Duit- sche autoverkeerswezen onafhankelijk te maken van de inveiligheid der internatio nale importen en het te plaatsen op een hechte, veilige, eigen basis. Over een twee jaar zullen wij voor onze behoeften aan brandstof en rubber onafhankelijk zijn van het buitenland. DUITSCHLAND EN DE NIET-INMENGING BERLIJN, 20 Febr. (A.N.P.) De rijks- regeering heeft een wet uitgevaardigd, waarin het aan Duitsche onderdanen ver boden wordt naar Spanje en de Spaansche bezittingen te gaan om deel te nemen aan den burgeroorlog. De rijksminister van binnenlandsche za ken wordt gemachtigd de noodige maatre gelen te nemen om vertrek en doorreis te verhinderen van personen, die zich voor deelneming aan den burgerkrijg naar de genoemde gebieden willen begeven. Het is verboden personen aan te werven of naar ronselaars te brengen voor deelneming aan den Spaanschen burgeroorlog. Overtreding der wetsbepalingen wordt met gevange nis gestraft. De Rijksminister van binnenlandsche za ken heeft bepaald, dat deze wet op 21 Fe bruari van kracht wordt. .EEN NOTA VAN DE PORTUGEESCHE REGEERING. LISSABON. 20 Febr. (A.N.P.) De Por- tugeesche minister van buitenl. zaken heeft een nota gepubliceerd, waarin hij de BIOSCOPEN. Lldo: Voor volwassenen. Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Johanna Cornelia, d. v. A. G. de Jeu en J. C. Zandvliet. Jo hanna Cornelia Gerarda, d. v. H. N. v. Pa ridon en M. K. A. v. d. Drift. Antonius Clemens, z. v. A. D. Mossel en A. A. Hövel- meijer. Hendrik Bartholomeus, z. v. H. de Roo en M. A. Wesselman. Willy, z. v. L. J. v. d. Kroft en J. E. Bronsgeest. Nico- laas, z. v. W. N. Bol en G. F. Terreehorst. Catharina, d. v. D. Holswilder en S. v. Es> Ondertrouw d:B Hoek wend. 57 j. en M. den Otter wed.e 57 j. Overleden: P. Scholting, zn 14 j. J Vermond-Rietkerken vr. 62 j. S. M. Wijnen-Schuller vr. 67 j. houding van Partugal ten aanzien van de controle-ontwerpen verdedigt. Portugal heeft zijn oorspronkelijke houding steeds gehandhaafd. Portugal hoopt, dat de an dere mogendheden zijn goeden wil recht zullen doen wedervaren en dat men tot een nuttig resultaat zal komen. Wanneer Por tugal de overtuiging mocht krijgen, dat zijn aanwezigheid in Londen een onover komelijke hinderpaal vormen zou voor de vereischte eenstemmigheid, zou het de Lon- densche commissie verlaten. BERUCHT BANDIET KRIJGT GRATIE. RECIFE, 20 Febr. (A.N.P.) De Brazi- liaansche president Getulio Vargas heeft gisteren Antonio Süvino, die vijf en twin tig jaar de meest beruchte lerder van een bandietenbende was in Noordoost-Brazilië en die tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld was, den rest van zijn straf kwijt gescholden. De man heeft 23 jaar in de gevangenis doorgebracht. DE TOCHT DER LINDBERGHS. KARATSJI, 20 Febr. (A.N.P.) De Lind berghs zijn hier geland. Vyf minuten la ter zijn zy weer opgestegen. Het is niet bekend, waar zij hun volgende landing zullen uitvoeren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Feba. Groentenveiling. Per 100 stuks: pieterselie 1.703.80, kropsa lade 2.20—2.90, selderie 0.40—1.20, knol- selderie 3.005.80, per 100 kg kroten 0J0—J.00, kroten gekookt 26, wit loof 210, boerenkool 1.503.00, spina zie 2735, uien f 1.002.30, wortelen 1.002.60, spruiten I f 2—10, idem II 1.505.00, andijvie 1020, nero f 5.70 6.40, roodekool 1.702.50, gelekool 1.501.90, groenekool 2.103.20, pFei 1.50—3.60. 20 Febr. Boter. Aanvoer 220 kg. Prij zen prima fabrieksboter 1.57, prima boerenboter S 1.501.55 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 15 tot en met 20 Febr. Aangevoerd 120.000 stuks Lange turf, prij zen 68 per 1000 stuks. Een verslag van „Kunst na Arbeid" moeten wij tot Maandag laten liggen. NIEUWVEEN, 18 Febr. Eierenveiling. 1009 kippeneieren f 3.153.90, 41 eenden eieren 2.50 per 100 stuks, kaas 25 cent per pond. BOSKOOP, 19 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Pechtold 53 cent. Forsythia 3050 cent, Azalea f 1.00 1.80, Seringen 4068 cent. Pink Pearl 70 cent, Calla 70 cent, Asparagus 10—26 cent, Cerasus Hisakura 2.403.20, Pru nus triloba 4070 cent, Crocus 38 cent, Mahonia 1218 cent, Andromeda 1015 cent, Tulpen 1218 cent, Narcissen 611 cent. NOOTDORP, 19 Febr. Eierenveiling. Deze week werden de volgende prijzen op de eierenveiling genoteerd: kippeneieren 3.404.25 (aanvoer 3195 stuk?); eenden eieren 3.303.45 per 100 stuks, kaas 21 tot 26 cent per pond. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Febr. Groen- tenveiling. Waspeen 3555 cent. kroten 2640 cent, per kist van 20 kg.; prei 1.60 1.90 per 100 bos; knolselderie 2.90 4 30 per 100 stuks, groenekool 1.702.90 uien 1.902.30, gelekool 1.201.70, en roodekool f 1.401.90 per 100 kg. TER AAR, 19 Febr. Centrale Veiling. Andijvie 3244 cent, sla f 0.802.90. sla- vellen 17 cent, prei 2.50, breskpeen 2.70 spruitkool 4.006.50, witlof 3.207.00, boerenkool 1013 cent selderie 1.50 1.90. Volgende week Woensdag en Vrijdag veiling. NIEUWKOOP, 19 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 1774 kippeneieren 3.403.90 per 100 stuks. VINKEVEEN. 19 Febr. GroentenveMing. Witlof I 57, idem II 3.504.50 en idem III 3.per 100 kg. Aanvoer 7000 kilogram. W1SSELNOTEEK1NÜEN (AMSTERDAM) Londen 8.9 41/j Berlijn 73 55 Parys 8.51 Brussel 30 82Uj Zwitserland 41 72 Kooenhagen 39 921/2 Stockholm 46 l2i/« Oslo 44.971/2 New York 1.8213/16 Praag 6.38

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3