ZATERDAG 20 FEBRUARI 1937 oE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 UIT DE OMGEVING NOORD WIJKER HOUT. HuisbroeitentoonstelLing. Vrijdagavond had in de groote zaal van café „De Zwaan", de opening plaats van de jaarlijksche huisbroeitentoonstelling. Een groot aantal genoodigden, deelnemers en belangstelenden had zich in de tentoon stellingszaal, die al" het ware in een lust hof herschapen is, verzameld toen de voor zitter van de commissie voor de huisbroei, uti den R.-K. Volksbond, de heer J. v. d. Voet, de bijeenkomst opende en een har telijk welkom toeriep tot den zeereerw. heer pastoor Maas, den burgemeester, den geestelijk adviseur van den Volksbond, ka pelaan de Kleermaker, den gemeente-secre taris en verder belangstellenden. Spreker zeide, dat het een pleizier was de tentoon gestelde bloemen hier in de zaal te bewon deren en vroeg of de burgemeester de ten toonstelling wilde openen. De burgemeester nam hierop het woord en begon met te zeggen, dat hij eenige we ken geleden aan een vriend in België had geschreven om van 't voorjaar naar Noord- wijkerhout te komen om de bloembollen- velden te bewonderen maar als ik thans nog zou moeten schrijven, aldus de bur gemeester, zou ik berichten, kom deze week naar hier want op deze tentoonstel ling kunnen we niet alleen Gods werk zien, doch het werk van de Noordwijker- houters bekijken, die met zorg onder moei lijke omstandigheden de bloemen hebben gekweekt. Toen de voorzitter van der Voet mij vroeg om de tentoonstelling te openen, vervolgde de burgemeester, heb ik direct ja gezegd, niet omdat het tot een van de plichten van een burgemeester behoort, maar opdat ik dit van ganscher harte doe, ik beschouw het zelfs als een voorrecht. Ik weet hoe het gegaan is met de huisbroei, dit moest bij de kachel gebeuren en het heele gezin moest zijn geduld beoefenen, vooral moeder de vrouw. Als ik dus een eere-saluut breng aan de deelnemers is het ook tevens aan d> vrouwen die alles ge duldig hebben verdragen. De burgemeester noemde het een gelukkig verschijnsel, dat jaarlijks de tentoonstelling gehouden wordt. Dat beteekent, dat er nog liefhebberij is voor het mooie vak, dat zoo slecht gaat. Eigenlijk moest ik hier een woord van cri- tiek laten hooren maar dat zal ik maar niet doen. Een element is er in het spel, dat perspectief geeft, de teekenen wijzen er op, dat de dageraad gloort, ja in ons mooie vak is beterscahp te bespeuren. De hoop uitsprekend, dat het glimpje wel vaart groote vormen mag aanneben ver klaar ik deze mooie tentoonstelling voor geopend, aldus spr., Hierna nam de pastoor het woord. Deze zeide, dat het voor hem de eerste keer was bij de opening van een huisbroeiten toonstelling aanwezig te zijn. Eerlijk ge zegd, aldus zijneerw., het is schitterend wat hier vertoond wordt. Met de krachten waarmede hier gewerkt is kan men gerust voor den dag komen. Spreker noemde het een mooi teeken, dat hier ook aan huis vlijt wcrdt gedaan en eenige stukken ten toon gesteld zijn. De pastoor spoorde de menschen aan hier nog mjeer aan te gaan doen en /ooral in werklooze dagen de huis vlijt te beoefenen. Hierna nam het lid van de jury voor de huisvlijt, J. W. v. d. Klugt, het woord. Deze zeide dat niet veel ingezonden is maar wat er is, is zeer goed werk. Tot de jeugd zou ik willen zeggen, aldus spreker, doe meer aan dit werk. Namens H. B. G. sprak de heer Braun nog eenige woorden van waardeering en zeide dat besloten was om een kleine gel delijke bijdrage aan de commissie te geven voor bestrijding van de onkosten. De burgemeester nam daarna nog het woord om een compliment uit te spreken tot de firma v. d. BergSmit voor de keu rig gearrangeerde vrije inzending en de fraaie indeeling van de tentoongestelde bloe Hierna bracht de heer J. v. d. Voet dank aan allen voor hun blijk van medeleven, ook aan dokter Wösten, die intusschen in de zaal was gekomen. Hij beval de verlo ting voor de bestrijding van de onkosten ten zeerste aan en bracht zijn dank aan mej. van den BergSmit voor de geboden hulp om alles te rangschikken. Hierna had de uitdeeilng van de prij zen plaats. De jury, bestaande uit de vol gende heeren: M. Beelen, Th. v. d. Vlugt en G. Vreeburg uit Lisse had de volgende prij zen toegekend: Verplichte huisbroei: 1. Jac. Nulkes Jzn., 2. C. v. d. Berg Jzn., 3. G. Weijers, 4. C. v. d. Berg Czn., 5. J. v. d. Burg Jzn., 6. Th. Kortekaas Czn„ 7. A. v. d. Voort, 8. H. v. d. Voet, 9. Chr. Wessels, 10. C. Nulkes, 11. J. Kortekaaas Czn., 12. N. van Kampen, 13. Jac. de Winter, 14. J. Wijnands, 15. W. Derksen. Vrije inzending huisbroei: 1. G. Weijers met lof van de jury, 2. Jac. Nul kes, 3. C. v. d. Berg Jzn., 4. J. F. v. d. Bosch, 5. W. Kaptein; 6. C. v. r. Berg Czn, 7. J. Looyesteijn, 8. H. v. d. Voet. Vrije inzending kasbroei: Eere- prijs: J. v. d. BergSmit met lof van de jury. Ie prijs W. Koterkaas, 2. J. F. v. d. Berg Fzn., 3. J. v. Noort. Huisvlijt: leden Volksbond: 1. A. Broekhof Pzn., 2. J. v. d. Werf, 3. W. J. v. cl Oetelaar, 4. Th. Edelaar, 5. troostprijs J Kaptein Wzn. H u i s v 1 ij t K. J. C.: 1. G. van Gijlswyk, 2. H. Bemelman (teekenwerk), 3. J. Dui venvoorden. Troostprijs: J. Koster. Na de uitreiking werd druk gebruik ge maakt van de bezichtiging der bloemen. Werklozenretraite. Het aantal deelne mers aan de retraite voor de werkloozen, welke gehouden wordt in de St. Jozefkerk, alhier, bedraagt pijn. 150. De oefeningen worden geleid dooi een pater Redemptorist. Zondagochtend is de sluiting waaronder de H. Mis een alg. H. Communie plaats vindt. Hierna gemeenschappelijk ontbijt. OUDEWETERING. Hanze. De R. K. Middenstandsver- eeniging hield haar jaarvergadering in hotel Klein. De voorzitter de heer J. C. de Jong opende deze bijeenkomst met den chr. groet en heette alle aanwezigen van harte welkom, doch inzonder den heer Jan Mol, die op deze vergadering het nut kwam bespreken van aansluiting bij de Gewestelijke Middenstandsbond Federatie Alphen aan den Rijn. De notulen werden hierop voorgelezen en zonder aanmerking vastgesteld. Uit het verslag van den penningmeester den heer L. J. Beuk bleek, dat er een voordeelig saldo van 20.20 aanwezig was. Dè be scheiden werden door de heeren A. van den Bosch en J. L. Zoet nagezien en cor rect in orde bevonden. Een extra-pluimpje aan het adres van den penningmeester werd met applaus begroet. Ook het jaar verslag van den secretaris, den heer Joh. Bergman kon de goedkeuring van alle aanwezigen wegdragen. Op de bespreking van den heer Mol, die hierop volgde werd na aangename ge- dachtenwisseling besloten voorloopig voor 1 jaar bij de Gewestelijke R. K. Midden standsbond Federatie te Alphen aan den Rijn aan te sluiten. Doordat de afgevaar digde naar de Centrale Raadsvergadering de heer L. Hoekstra verhinderd was aan wezig te zijn, werd door den heer A. van den Bosch een zeer uitgebreid verslag voorgelezen. Aangezien de toestand der kas het toe laat, werd op voorstel van den heer J. L. Zoet de contributie met f 1.per jaar verminderd. Nadat nog eenige Lodivo-loten in com binatie werden aangekocht werd deze zeer geanimeerde vergadering op de ge bruikelijke wijze door den voorzitter ge sloten. RIJPWETERING. Onderstandsfonds bij ziekte. Het on derstandsfonds bij ziekte of ongeval heeft haar jaarvergadering gehouden in café Daleman. De voorzitter opende de verga dering met een kort woord van welkom, waarna volgden de notulen der vorige vergadering, welke bij afwezigheid van den secretaris werden voorgelezen door den penningmeester en onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna volgde rekening en verantwoording van den penningmees ter, waaruit bleek, dat dit jaar het fonds een winst boekte van 38.34 en op 31 De cember beschikte over een saldo van 741.06. Nadat de boeken door 2 leden waren nagezien, dankte de voorzitter voor het beheer van den penningmeester. Nu volgde verkiezing door aftreden van den secretaris N. Koot, die vanaf 1906, de op richting, deze functie heeft bekleed met volle toewijding, doch wegens ouderdom niet herkozen wenschte te worden. Als candidaat was door 't bestuur voorgedra gen den heer Chr. Jagers, die met alge- meene stemmen werd gekozen. Verdere veranderingen in het bestuur vonden niet plaats. De rondvraag bracht nog 2 nieuwe leden aan. Hierna verloting, waarna slui ting door den voorzitter. Tooneelvereeniging „Elk een gunst". In de zaal van café „Rustoord" hield de R.K. Tooneelver. „Elk een gunst" haar eer ste jaarvergadering om verslag uit te bren gen van haar laatste tooneeluitvoeringen. De penningmeester gaf een zeer uitvoerig en nauwkeurig verslag en moest tot spijt voor de vereeniging tot de conclusie ko men, dat deze uitslag beneden de verwach ting bleef en met een aanzienlijk tekort moest sluiten. De voorzitter nam daarna het woord en schetste de verschillende moeilijkheden van een jonge vereeniging en haalde daarna nog een paar motieven aan, die aan deze minder gelukkige uitkomst niet vreemd zullen zijn. Maar, zoo ging spreker voort, ik spreek hier uit de naam van velen, die nog veel verwachtingen koesteren van deze sportieve tooneelleden en wij hopen hen nog vele malen voor het voetlicht te zien. Wat de mindere prettige uitkomst betreft op financieel terrein zulen we niet lang te pessimistisch blijven staan, daar we altijd nog een lichtpuntje zien in onze goed ge zinde plaatsgenooten, donateurs en eere leden en per saldo: wie weet voor welke verrassingen nog meer wij komen te staan. Voorts sprak de voorzitter de leden weer moed in om voor de aanstaande liefdadig heidsuitvoering de rollen weer onberispe lijk üi te studeeren. Hierna sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Ziekenhuisfonds „St. Vincentius a Paulo". Donderdagavond werd door bovenge noemd fonds de 14e jaarvergadering ge houden met een presentielijst van 30 leden. De voorzitter, de heer G. Hölscher, heette de aanwezigen en in 't bijzonder den me disch adviseur dr. van Dooren, van harte welkom en opende de vergadering met den chr.groet. Gezien de tamelijk lange agenda geeft spr. direct het woord aan den secre taris voor het lezen der notulen, welke onder dankzegging voor de getrouwen weergaven werden goedgekeurd en vast gesteld. Uit het thans volgend jaarverslag van den secretaris stippen wij het volgende aan: In het tijdvak van 24 December 1935 tot 2 Febr. 1936 (het tijdvak waarin het fonds wegens finantieele uitputting op non-actief was gesteld, doch welk tijdvak door be sluit van de algemeene vergadering later weer voor rekening van het fonds werd ge nomen) waren verpleegd geworden 16 pa tiënten met 256 verpleegdagen. Van 3 Febr. 1936 tot 31 Januari 1937 zijn verpleegd: 47 patiënten met 944 verpleegdagen. Dat is totaal 63 patiënten met 1200 verpl.dagen over een tijdvak van ruim 13 maanden. In 1935 waren deze cijfers van 1 Jan. 23 December: 84 patiënten met 1605 ver pleegdagen. Het ledental bedraagt thans: 305 gezinnen met 394 betalende kinderen en 30 alleenstaande personen. Uit het verslag van den penningmeester vermelden wij, dat de totaal-ontvangsten bedragen hebben ƒ5039.45. De totaal-uit gaven met inbegrip van loopende rekenin gen 3590.88, zoodat op 1 Febr. een goed saldo aanwezig was van 1448.57. Als toe lichting werd nog vermeld, dat in de uit gaven begrepen is, de achterstand ad pl.m. 700, ontstaan in het tijdvak van 23 Dec. '352 Febr. '36, zoodat de vooruitgang in een jaar tijds ruim ƒ2100 bedraagd. De controlecommissie brengt bij mon de van den heer P. Sruijt verslag uit en verklaard alles nauwkeurig in orde te heb ben bevonden. Als punt 6 komt in behandeling een be stuursvoorstel om gedurende acht weken geen contributie te heffen. De voorz. zegt met het oog op de vooruitgang van dit jaar het alleszins verantwoord te achten om deze tegemoetkoming in de vorig jaar aan zienlijk verhoogde contributie te doen. Dit voorstel vond by de aanwezige leden geen enkele tegenstand en werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij punt 7 worden de aftredende be stuursleden J. J. v. d. Meer en L. J. v. d Meer bij enkele caandidaatstelling herbe noemd. Hierna is aan de orde: Wijziging en aan vulling van het reglement. Na voorlezing van het reglement met toelichting bij de getroffen wijzigingen kan de vergadering zich hiermede geheel ver eenigen. Echter wordt uit de vergadering een voorstel gedaan om ook het noodzake lijk autovervoer weer voor rekening van het fonds te nemen. Na beraadslaging h. o. t. wordt met zoo goed als algemeene stem men besloten, alleen het vervoer naar het ziekenhuis te vergoeden na advies van den behandelenden geneesheer en wel: voor luxe auto: 25 en voor ziekenauto: 10, ongeacht de afstand van het ziekenhuis. Hierna wordt aan het bestuur machti ging verleend, om, indien het, om een be paalde reden wenschelijk is (het bestuur zal dit eerst nog nader onderzoeken) op de statuten de koninklijke goedkeuring te vragen. Evenzoo wordt machtiging ver leend om aan te sluiten bij de federatie voor ziekenhuisverpleging in Nederland. Vervolgens wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen een bestuursvoor stel om de kosten van Röntgenologies-on- derzoek en/of behandeling, wederom voor rekening van het fonds te nemen, tot een maximum van 20 per patiënt en per jaar. Tot leden van de controle-commissie voor 1937 worden benoemd de heeren J. v. Beek en J. v. d. Meer Dz. Verder doet de voorzitter nog eenige mededeelingen aangaande de gratificatie aan secretaris en penningmeester en bode loon. De rondvraag levert geen belangrijks op, waarom de voorz. overgaat om een bijzon der woord van dank te spreken aan allen, die hebben meegewerkt om het fonds door de moeilijkheden heen te helpen. Spr. noemt hierbij speciaal den zeereerw. heer Pastoor Onel, dr. van Dooren als medisch adviseur en verder alle bestuursleden. Voort zegd spr. dankbaar gestemd te zijn over het verloop van deze vergadering en is blij, dat hier weer besluiten genomen zijn, die het leed, in gezinnen die met ziek ten te kampen hebben, zullen kunnen ver zachten. Spr. wenscht allen, voor zich en hun gezin een goede gezondheid toe en sluit dan met den chr. groet. TER AAR. En dan nog zoo jong! Eindelijk is het de politie gelukt een viertal jeugdige per sonen, dat zich had schuldig gemaakt aan diverse diefstallen, te arresteeren en tot bekentenis te brengen. Verschillende ont vreemde voorwerpen konden eveneens worden achterhaald. Het bleek tevens, dat enkelen van deze 16- tot 20-jarigen zich hadden schuldig gemaakt aan een po ging tot afpersing door middel van een dreigbrief. Na verhoor en inverzekeringstelling zijn zij, na een volledige bekentenis te hebben afgelegd, in vrijheid gesteld. Boeren vakgroep L. T. B. In het pa rochiehuis hield bovengenoemde groep zijn leden-jaarvergadering onder voorzit terschap van den heer P. van Rijn. Naast de geest. adv. en ir. Jacobs, dir. van de Landbouwschool te Voorhout, waren bijna alle leden aanwezig, welk feit de voorz. niet onaangeroerd heeft gelaten in zijn openingswoord. Uit het jaarverslag van den secr. ontlee- nen wy een kleine vermeerdering van leden. De voorz. deelt hierna mede dat de heer M. v. d. Weyden herbenoemd is als lid van de L. C. O.-commissie, district 4. Het bestuursvoorstel, om het collectief ar beidscontract onveranderd voor een jaar te verlengen, verkrijgt terstond de goed keuring. Het loon bedraagt voor losse vol slagen arbeiders vanaf 1 Mei tot 1 Oct. ƒ3.00, en van 1 Oct. tot 1 Mei 2.50 per dag. Terloops werd nog even van gedach ten gewisseld om ook de vaste arbeiders per contract te laten werken, zulks ter be vordering van een eventueel hooger stan- daardloon, maar volgens verklaring van den voorz. hangt dit af van de klasse- indeeling. Thans werd het woord gegeven aan den heer Jacobs, die een heel interessant on derwerp behandelde, n.l. oordeelkundige voeding en inmaak en silo-bouw. Aan de hand van proeven, kwam duidelijk naar voren, welke groote voordeelen behaald kunnen worden met een juiste hooiwin- ning, of inkuilen. Door verlies van eiwit en zetmeel gaat de kracht van het voed sel in belangrijke mate terug, waardoor ontstaat een mindere melkgift of het uit geven van een hooger bedrag aan vastvoe- j der. Het meest ideale is nu, om het gras of hooi te bewerken met het „silo-sys- steem". De heer Jacobs gaf een uitvoerige en bevattelijke uiteenzetting over dit systeem, wat by vele boeren naar volle tevredenheid werkt. Alleen blijft het nog een open- vraag of momenteel alles er uit gehaald is wat kan, b.v. het koopen van zoutzuur of de wei daarvoor aanwen den. Dit zal onderzocht worden. Een verhandeling over het weiden systeem was eveneens leerzaam, alhoewel dit in de practyk niet zoo eenvoudig zal en kan gaan. Van de gelegenheid tot vragen stellen, werd ruimschoots gebruik gemaakt, waar bij tevens naar voren kwam, om bij ge noegzame deelname eens een kijkje te gaan nemen op een modern bedrijf. Dan kan men de practijk beschouwen. WASSENAAR. Een vreugdedag voor „Excelsior". As. Donderdag 25 Februari, des avonds te 8 uur, zal de feestelijke opening plaats vinden van het eigen gebouw der Muziek- vereeniging „Excelsior", dat gelegen is aan de Schoolstraat no. 4. Een lang ge koesterde wensch van „Excelsior", het be zit van een eigen repetitie-lokaal, gaat hiermede in vervulling, zoodat het inder daad a.s. Donderdag voor onze wakkere muziekvereeniging een vreugdedag zal zijn. In die vreugde deel en wy van gan scher harte. Diefstal. Door de politie alhier zyn aangehouden de Scheveningers de Z., v. d. B., M. en Z., die zich hadden schuldig gemaakt aan loddiefstal op de schietbanen te Katwijk. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoote mevr. C. B. van Heijstvan Romunde slaagde 18 dezer aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor doctoraal examen in de rechtsweten schappen. Geboren: Jacoba, dochter van Dirk Boekhout en van Neeltje de Jager He lena Maria, dochter van Hubertus Sloot haak en Helena Cornelia van Veen Francina Louisa, dochter van Leendert van Berkel en van Francina Louisa Bevaart Maria Geertruida, dochter van Jochum van Otterloo en van Ida J. Starreveld Wilhelmus Hendrikus Mattheus. zoon van Hendrikus J. Wities en van Alida Kleijn Margaretha Gijsbertha Jacoba Maria, dochter van Leonardus N. P. Enthoven en van Jacoba M. Vlasman Bastiaan, zoon van Bastiaan Morgenrood en van Anna C. van der Haven Pietje, dochter van Ger- rit Houtman en van Gijsje de Jong Yvonne Lydie, dochter van Willem Sam son en van Yvonne Lydie Golaz Annie Cornelia, dochter van Johannes Bouthoorn en van Jannetje G. van Egdom Adriana, dochter van Lambertus van Beusekom en van Wilhelmina Hoogteijling Hillegon- da, dochter van Cornells Stigter en van Arigje Boef. Overleden: Gerritje Wilhelmina Vis, oud 66 jaar, weduwe van Klaas van den Bos Maartje Domburg oud 67 jaar, weduwe van Hendrik van 't Wout Bar bara de Vos, oud 95 jaar, weduwe van Reinier Lexmond Willem Gerardus van Wijk, 59 jaar, echtgenoote van Elisabeth C. W. Eigeman. Gevestigd: Elise J. van Beusekom van Arnhem Maria van Egmond, geb. Verlaan van Ter Aar Johannes van Amsterdam van Oudenrijn Coraelis L. van Dijk van Hazerswoude Catharina W. H. Krumpelman van 's Gravenhage Tabe W. van der Zwaag van Ferwedera- deel Dirkje Brandse (Wed. P. Koren) van Nieuwveen Jan Berga van Bever wijk Cornelia M. Outshoven van Kame- rik Bertha G. van Leeuwen van Oegst- geest. Vertrokken: Gerritje van Es naar Barwoutswaarder Leendert Bakker en echtgenoote naar Bussum Pieter Ver woerd naar Zevenhuizen Nicolaas Riet veld naar Kaapstad Pietje Mulder, Wed. A. W. Hartog naar Woubrugge Jan Smit en gezin naar Boskoop Jacob Kastelein naar Boskoop Anna E. den Uyl naar 's-Gravenhage Gijsbert van Muijen naar Pijnacker Petrus van Leeuwen en gezin naar Bostel Cornelia P. L'Amie naar 's Gravenhage Bernar- dus A. van Ees naar Sassznheim. BODEGRAVEN. Geboren: Dirkje, d. van K. Heslinga en T. van der Veen Maria, d. van B. Kroone en M. van der Panne Hermanus Martinus, z. van G. Roos en A. de Lange Cornelia Adriana, d. van P. Moerenhout en G. J. Cas Emiel Antoon Maria, z. van J. G. Spaas en A. C. M. Okkerse. Getrouwd: J. Gubler 21 j. en A. van Beek 19 j. W. Backer 34 j. en L H. van Leeuwen 35 j. Overleden: G. Wolters van Dord recht G. van Kooten van Waarder D. Visser en echtgenoote van Rotterdam F. van der Ende van Alphen a. d. Rijn C. Bakker en gezin van Gouda G. A. van Rossum van Rietveld A. J. Kockel- koren van Simpelveld J. van Eijk en echtgenoote van Zwammerdam F. H. Jansen van Malden J. C. Burggraaf van De Bilt G. Dolfing van Kamerik. Vertrokken: A. van Velsen naar Barwoutswaarderf G. Prosman naar Do Bilt G. Burggraaf naar Alphen a. d. Rijn, NIEUWKOOP, Geboren: Hendrik, z. van W. Blyleven en T. van 't Kruis. Overleden: A. Stokhof 75 j., wede. van J. G. van den Bosch. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 24 Fe bruari des voormiddags 9% uur ten Ge meentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het converteeren van een 2-tal geldleeningen. 3. Alsvoren tot vaststelling der vergoeding als bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1935. 4. Verzoek van het bestuur van het Wit-Gele Kruis Zoeter- woude, Dorp, om subsidie, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 5. Verzoek van A. G. Boonekamp te Stomp wijk om verhooging der hem toegekende subsidie voor het instandhouden van een autobus dienst, met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der borg stelling van den waarnemend gemeente ontvanger. 7. Alsvoren tot benoeming van een waarnemend gemeente-ontvanger. De aanbeveling luidt als volgt: 1. H. A. Frie- bel. 2. H. J. M. Sieverding. 8. Beëediging van den waarnemend gemeente-ontvanger. 9 Benoeming van 4 leden der commissie tot wering van schoolverzuim. De aanbeve ling luidt als volgt: a. Vacature onderwijzer bij het bijzonder lager onderwijs: 1. J. Schouten; 2. J. van Aalzum. b. Vacature ouders enz. van schoolgaande kinderen: 1. P. C. Paardekooper, Miening E 131; 2. W. de Jong, Westeinde C 123; c. Vacature ove rige meerderjarige ingezetenen der ge meente: 1. H. van der Poel; 2. L. van der Valk; d. Vacature onderwijzer by het open baar lager onderwijs: 1. J. van de Ruit. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener verordening, verkla rende welke verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, blijven gel den. 11. Rondvraag. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 183. Zijn belangstelling ging vooral uit naar de nesten van wilde weefbyen. Die hadden van mos en was een mooi bol nest gemaakt, waarin ze met honderden tegelijk woon den. De professor was eerst wel geen beetje bang, maar de bijen beloofden niet te zullen steken, als hij hun geen kwaad deed. 184. Toen Pietje hoorde, dat de bijen geen kwaad zouden doen, kroop hij tot vlak voor de ingang van het bolle nest en maakte daarvan teekeningen. Maar Pietje was niet te vreden met alleen de buitenkant.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 16