PONDERDAG 18 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT CERDE BLAD - PAG. .0 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK De Raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden behalve de heer J. v. d. Perk die wegens ongesteld heid niet aanweizg kon zijn. Ingekomen is ook een schrijven als ant woord op het in beroep gaan tegen de ver laging van een tweetal salarissen. B. en W. wenschen de verdere beslissing aan den Raad te laten. De heeren v. d. Marei en v. d. Bent spreken zich uit tegen het voor stel van B. en W. Het voorstel van den heer v. d. Marei werd verworpen met 313 st., voor de heeren v. d. Marei, Kulk en v. d. Bent. Dan is aan de orde mededeeling van in gekomen stukken, voornamelijk missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Schaamtelooze badkleeding op de openbare straat. Ingekomen is ook een adres van de R. K. Kiesvereeniging „Plicht en Eensgezind heid" waarin gevraagd wordt maatregelen te willén nemen tegen het dragen van schaamtelooze kleeding m den badtijd. Een adhaesiebetuiging aan dit adres is er bijge voegd van de A. R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje". Ook nog een adres van een honderdtal dames uit Katwijk van on geveer dezelfde strekking. De voorzitter stelt voor deze adressen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Grimbergen zegt dat klachten als in deze adressen, herhaalde lijk geuit werden. Zeker, 't is niet zoo gemakkelijk om het kwaad te voorkomen. Doch ook de meeningen loopen hierover nogal uiteen. Hoe b.v. uit te ma ken wat op straat welvoegelij k is. Doch op vallend is toch, dat men zich in eigen woon plaats, of in eigen huis niet zoo zal ver- toonen als men wel meent te mogen doen te Katwijk. Van eigen personeel zou men het ook thuis niet dulden. Moet Katwijk dan voor dit ergerlijke gedoe uitgekozen worden. Het is vernederend voor Katwijk. Spr. komt zelf niet zooveel in Katwijk aan Zee doch de Kiesvereeniging is een se- rieuse vereeniging die zich niet voor ieder karretje zal laten spannen. Als de verorde ning er in voorziet is het een kwestie van scherp toepassen. De voorzitter zegt, dat men eigenlijk iets vraagt wat in de verordening staat. Wordt het niet uitgevoerd dan kan men zich tot de politie wenden. De persoonlijke ervaring van spr. is dat het zoo erg nie* isr En dat de politie wel toeziet bewijst het feit, dat 22 processen verbaal zijn opgemaakt en 200 waarschuwingen gegeven. Er wordt geen loopje ook genomen met de verordening doch de politie kan toch niet optreden als censor mores. De Minister heeft schijnbaar de verordening goed ge acht. Men mag ook niet geheel op de over heid steunen. De politie kan geen zedig- heidspolitie spelen. Het toezicht moet eerst uitgaan van de ouders, van het gezin, van de kerk. De politie kan op zich zelf dit kwaad niet beteugelen. Op art. 9 zijn 22 processen-verbaal gemaakt Spr. geeft de verzekering dat er nog strenger op gelet zal worden. Van verschillende kanten is aan spr. gevraagd of het hier zoo'n bende is. Het is op andere plaatsen veel erger. De heer v. Tongeren zegt op andere plaat sen walgelijke tooneelen gezien te hebben. De goede moeten met de kwade lijden. Men permitteert zich veel, wat men thuis niet durft doen. Men moet zorgen voor de bad plaats en voorkomen dat men zegt: naar Katwijk kan je ook al niet met je gezin heen. De heer B. v. d. Bent zegt het te betreu ren dat men het kwaad van andere plaat sen als reclame gebruikt voor eigen home. Men verwijt anderen, dat het een janboel is om eigen kwaad goed te praten. De heer v. d. Zwan vraagt strengere be palingen als deze verordening er z.g. in- voorziet. De heer v. Rijs wenscht er rekening mee te houden dat het strandleven anders is dan in de Zondagsschool of in de kerk, De heer Grimbergen zegt niet geweten te hebben, dat 22 proc. verbaal gemaakt zijn. Met een toegezegde scherpere con trole door de politie zal spr. genoegen nemen. De adressen worden voor kennisge ving aangenomen. Ingekomen is ook een schrijven van den Besturenbond betreffende de h.i. te lange wachttijd voor steuntrekkers. De voorzitter wijst er op dat zulks vroeger is aangenomen en er is voldoende beroep. De voorzitter doet verder mededeeling over van gemeentewege te plaatsen borden voor verkiezingsdoeleinden. Verschillende opmerkingen worden hierover gemaakt en vragen gesteld, meest in comischen zin zoodat de stemming in den Raad in een •korte spanne tijds geheel anders was ge worden. Vervolgens deelt de voorzitter mede dat de toepassing van het locaal port voor Kat wijk-RijnKatwijk-Zee niet van toepas sing zal worden. Dr. A. in 't Veld, de schoolarts, heeft een schrijven ingezonden naar aanleiding van gemaakte opmerkingen die hem minder aangenaam waren in de laatstgehouden zit ting. Op voorstel van B. en W. wordt dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot onderhandsche verhuring van land aan J. Meijer. Dit betreft een stukje grond van plm. 220 c.A. hetwelk B. en W. onderhandsch wenschen te verhu ren tegen 6.75 per jaar Besloten. Het volgend punt behelst een verzoek van den heer R. Trousselot om de afsluiting aan de Noord-Boulevard plm. 1.50 M. Zuid waarts te doen verplaatsen. Onder enkele voorwaarden wordt de toestemming hier voor gegeven. Tegen verklaarden zich de heeren M. v. d. Marei, C. v. Rijn, M. van 't Wout en J. Schone veld. Punt 7 is een voorstel van B. en W. om den leerling schrijfster bij den dienst der Gemeentewerken, Mej. A. Gesink te be vorderen tot schrijfster en mitsdien het sa laris te brengen op 550.tot 800.Een lange discussie over dit punt tot het na her halingen in de discussies met 214 st. werd aangenomen. Tegen de heeren P. Guyt en M. v. d. Marei. Volgt punt 8, voorstel tot vaststelling van het voorschot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O, Wet 1920 aan Bijzondere scholen. Het gemiddeld bedrag per leerling voor het gewoon lager onderwijs moet wor den bepaald op f 9.98 per leerling, voor het uitgebreid L. Onderwijs op 18.29, wordt resp. 7.98 en 14.63 als zijnde 80% als voorschot. Goedgekeurd. Punt 9 is een prae-advies op het verzoek van het bestuur der Christelijke Opleidings school om medewerking als bedoeld in art. 72 der L.O. Wet 1920 voor het aanschaffen van leermiddelen. Aan de in de wet om schreven eischen is voldaan, de Inspecteur van het Onderwijs heeft geen bedenkingen, weshalve B. en W. voorstellen aan het ver zoek te voldoen. Besloten. Voorschotten aan kleine zelf standigen. Dan is aan de orde punt 10, een voorstel tot het verleenen van een crediet ten be hoeve van het toekennen van voorschotten aan „Kleine Zelfstandigen" B en W. zeg gen zich te hebben verstaan met de com missie van tuinbouwdeskundigen uit den Raad, waarbij gebleken is dat meerdere kleine tuinders zich zonder eenige hulp van overheidswege nog bezwaarlijk kunnen handhaven. B. en W. adviseeren daarom den Raad hen te machtigen aan de daar voor in aanmerking komende „kleine zelf standigen" een crediet te verstrekken, zijn de 10% van het in 1936 geveilde bedrag. Er zal ongeveer 4000.noodig zijn. De algeheele aflossing zal voor 1 Nov. 1937 moeten plaats hebben. Is zulks geschied, dan zal het renteloos zijn. Bij latere beta ling zal echter over den geheelen looptijd I een rente van 5% verschuldigd zijn. De tuinders zullen zich moeten verbinden al j hun producten te veilen en toestaan dat ten behoeve der gemeente ten minste 15% van het bruto geveilde bedrag zal worden ingehouden ter aflossing van het voorschot. De heer M. v. d. Marei vraagt of, nu „Bloemenlust" het achterstallige betaald heeft, ook deze menschen weer in aanmer king kunnen komen. De voorzitter zegt, dat „Bloemenlust" te Rijnsburg wel betaalde, doch niet de proceskosten. Als dit betaald is kan een voorstel gedaan worden. Punt 11. Voorstel tot inbrengen van grond in het Grondbedrijf. Bij raadsbesluit van 29 Oct. 1936 werd besloten een perceel grond aan te koopen van de Leidsche Duin water Maatschappij. Deze transactie heeft intusschen plaats gehad B. en W. stellen thans voor deze gronden onder beheer van het Grondbedrijf te brengen. De Raad heeft hiertegen geen bezwaar. Punt 12. Voorstel tot. wijziging van de begrooting van het Grondbedrijf voor 1937. Dit naar aanleiding van het besluit betref fende het vorig punt. Bouw van een koelhuis ten dienste van de reederij-bedrijven. Punt 13 is een voorstel van B. en W. tot het bouwen van een koelhuis ten dienste der ree der ij bedrijven. B. en W. motieveeren dit voorstel als volgt: Door de commissie voor de bedrij ven werd aan B. en W aangeboden een door haar ondersteund voorstel van het lid, den heer D. E. F. Meerburg en den Direc teur der Bedrijven, den heer E. A. van Daa- len, met betrekking tot den bouw van een koelhuis voor haring te Katwijk aan Zee. De kennisgeving van dit voorstel heeft B. en W. tot de overtuiging gebracht, dat de uitvoering van dit plan aanbeveling ver dient. Een koelhuis is voor den haringhandel een onmisbare factor. Dergelijke inrichtin gen zijn te Vlaardingen, Scheveningen, IJmuiden, Amsterdam, enz. Verschillende motieven worden naar voren gebracht die moeten pleiten voor de aanwezigheid van een koelhuis. Bevordering van den plaat selijken handel, bevorderen van werkge legenheid, het afnemen van 100 a 150.000 K.W.U. stroom per jaar Het advies om trent de uitvoering en de technische inrich ting is ingewonnen bij Ir. G. Ferguson te Zeist, een deskundige op dit gebied. De bouw zal waarschijnlijk kunnen plaats heb ben op een terrein van „Vuurbaak" aan de v d. Vechtstraathoek Hans v. d. Hoeven- straat voor 3900.plus overdrachtkos- ten. De kosten van bouw en inrichting wor den begroot op 62.500 Het gebouw dient volgens B. en W. in eenploitatie en in huurkoop te worden afgestaan aan een door belanghebbende bedrijven voor dit doel te vormen Naaml. Vennootschap. Deze huurkoop wordt zoodanig geregeld dat de N.V. na 10 jaren eigenaresse van het ge bouw is geworden zonder dat de gemeente financieel nadeel heeft ondervonden doch integendeel voordeel heeft door de aan wezigheid van een zeer grooten kracht stroomafnemer en door de meerdere bedrij vigheid ter plaatse. De financiering van de kosten van bouw en inrichting ad f 62.500.zal geschieden door de gemeente. Door de reederijen zal worden opgericht een N.V. welke als bij drage in de stichtingskosten een bedrag van 20.00.zal betalen, zoodat ten laste van de gemeente komt f 42.500. De N.V. zal het gebouw in goeden staat moeten onderhouden. Het gemeentelijk electriciteitsbedrijf zal de voor het koel huis benoodigde electriciteit leveren en ge durende 10 jaren zorg dragen voor de be diening van de machines en het onderhoud van machines en koeliichamen. Ook de as- surantiekosten van gebouwen en installa ties worden door het bedrijf betaald. Ter vergoeding van de voormelde kosten en ter betaling van de annuïteiten betref fende het ter beschikking gestelde crediet, zal de N.V. gedurende 10 jaren een huur koopsom moeten voldoen, welke per jaar bedraagt 12.000.— in de eerste 3 jaren, 11.000.in de volgende 3 jaren en 10 600.in de laatste 4 jaar. Indien de stichtingskosten meer of minder dan 62.500.— bedragen, zal een nieuwe be rekening op dezelfde basis van vorenge noemde plaats hebben. Ook zal worden voorzien in de mogelijk heid dat door verhooging van den kolen- prijs de aan Leiden verschuldigde stroom- prijs verhoogd zou worden. Dezelfde toe slag, die Katwijk dan moet betalen, zal alsdan aan de N.V. in rekening worden ge bracht. Gedurende de periode van huur koop blijft het gebouw met inrichting eigen dom der gemeente. B. en W. stellen mits dien voor op de begrooting van het elec triciteitsbedrijf een bedrag van f 62.500. voor den bouw en inrichting van een ha- 1 ringkoelhuis uit te trekken. Een voorstel j tot aankoop van de genoemde grond zal i den Raad alsnog bereiken. Een eindelooze discussie heeft over dit punt plaats, waarbij bleek dat alle raads leden de wenschelijkheid gevoelen van een koelhuis ter plaatse. Sommige raadsleden wenschten echter meerdere zekerheid. Van de zijde van B. en W. werd o.m. door wet houder Veltkamp de zaak nog uitvoerig toegelicht. Een vraag of het koelhuis ook tfenut zal kunnen worden voor apdere doel einden, b.v. voor koelen van fruit, moest ontkennend beantwoord worden. Deze pro ducten hebben een andere koeling noodig. Bij eventueele uitbreiding is het echter niet geheel uitgesloten. Wethoudei Veltkamp merkte nog op dat dit bedrag slechts tot en met vandaag bestendigd kon worden. Dit in verband met wijziging der materiaalprij zen. Dit noemden andere raadsleden „het mes op de keel zetten". Ten slotte werd het voorstel aangenomen met 15 tegen 1 stem, die van den heer C. v. Rijs. Met goedkeuring van den Raad was aan de agenda nog toegevoegd een verzoek van den heer v. Rijs om te behandelen de vraag of het juist was dat in Jan. 1.1. de steun trekkers verplicht waren zich aan te slui ten bij „Ziekenverpleging" en doktersfonds. Zoo ja, of B. en W. dan toezegging konden doen van toeslag op deze contributie. B. en W. moesten deze vraag ontkennend beant woorden, toeslag werd en wordt niet ge geven. De heer v. Rijs en later ook de heer Kulk, teekende den toestand bij verschil lende gezinnen. B. en W. stellen de beta ling verplichtend dus zijn B. en W. moreel verplicht volgens spr. ook toeslag te geven. Spr. zal een voorstel in dien geest inzenden waarin o.m. gevraagd wordt dat de ge meente niet 1/3 doch 2/3 zal betalen. De voorzitter zegt dat het den Raad be kend moet zijn dat de steunnormen in Sept. met 1.zijn verhoogd doch dat men ook toen de verplichting kreeg zich te verzeke ren. De heer v. d. Zwan zegt het jammer te vinden dat de heer v. Rijs nog wel eens komt met het woord „concitentieus" doch dat hij ten opzichte hiervan niet altijd met de gezindheid van andere rekening hout. Spr. heeft ook gehoord van moeilijkheden doch als men niet genegen zou zijn de re geling na te komen zal B. en W. het wel inhouden. (Interrupties van de zijde der S.D.A.P. en C.D.U.: is dat Christelijk? Mis dadigers, roept de heer Schoneveld, C.D.U.) De heer Schoneveld wordt tot de orde ge roepen door den voorzitter De heer v Rijs vraagt het wordt voor een persoonlijk feit. Spr. zegt dat de heer v. d. Zwan (Oh. Hist.) hem verweten heeft niet met eens anders richting rekening te hou den. Spr. v. Rijs (S.D.A.P.) tart den heer v. d. Zwan dit te bewijzen; hij vreest dat de arbeiders met hem er al zeer slecht zou den afkomen. De zaak wordt ten slotte in handen gegeven van B. en W. om sommige uitzonderingen die bij deze regeling naar voren zijn gekomen te bezien. In volgende zitting kan alsdan mededeeling worden ge daan. Na rondvraag sluiting met gebed. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken W. H. van Raam, vrachtrijder, R ij k Haarlemmermeer, Schipholdijk 154. Cur.: Mr. A. F. H. Schreurs. H. van Dijk, landarbeiders, thans wer keloos, Aalsmeer, Schinkelpolder 24; cur. mr, J. C. Y. Nieuwenhuys. P. J. J. Willemse, timmerman en aan nemer, H i 11 e g o m, Havenstraat 34; cur. mr. F. J. Gerritsen. Jan Ouvelier, chauffeur, Hillegom, Havenstraat 5; cur. als voren. UIT DE OMGEVING HILLEGOxM. Opening Huisbroei- en Huisvlijt- tentoonstelling. Gisteravond had in Hotel „Flora" de of- ficieele opening plaats van bovengenoem de expositie der St. Joseplfs-Gezellen in samenwerking met den R.K. Volksbond en „St. Deus Dedit". De belangstelling was enorm. De voorzitter van het Comité, Ka pelaan Voortwist van „St. Martinus", heet te ruim 8 uur allen hartelijk welkom, in het bizonder den Burgemeester, die zoo vriendelijk zal zijn, de tentoonstelling te openen, de Wethouders en de vertegen woordigers der organisaties. Met voldoe ning kan worden getuigd, dat de animo nog steeds groeiende is, zoodat de zaal moest worden vergroot. Wanneer wij hier de Flora van Hillegom zien, dan is de be doeling, dat, opklimmende van jong tot cud de liefhebberij en belangstelling blij- ve voorzitten, het vak grooter te maken en de vakkennis zal toenemen. De afd. Huisvlijt nam vorig jaar een te kleine plaats in: dit maal is dit beter; ook daar is gewerkt, ook daar de vakkennis verrijkt. Dank brengt spr. gaarne aan de firma's, die voor de scholen de te broeien bollen belangeloos afstonden. Speciaal richt spr. het woord tot de Hillegomsche Beurscom- missie, die voor een drukken Beursdag toch gaarne de zaal voor onze tentoonstel ling afstond: het Comité waardeert dit zeer. Nog brengt de voorz. dank aan de Alg. Ver. voor Bic., het H.B.G., de Hül. Veiling en aan allen, die meewerkten aan het tot stand komen van deze expositie. Niet het minst dankt de voorz. ook de jury, die geen gemakkelijke taak heeft gehad. De crisis in het bedrijf door minderen omzet en geringer afzet heeft een wijdere propaganda noodig en daarom is een film vervaardigd, waarmee straks verdere re clame voor het vak en het bedrijf moge lijk is geworden. De groote man van het K.R.O.-bedrijf, Pater Dito, is in ons mid den, die voor ons zorg zal dragen, dat aan de film een causerie wordt verbonden om nog meer bekendheid te geven aan ons mooie vak. Hierna wordt het woord gegeven aan den heer C. Ph. Freriks, die met de heeren D. van Egmond Jr. en P. N. Jonkheer de jury vormde voor de keuring der bloemen. De uitslag luidt als volgt: Wisselbeker (scholen): St. Josephschool, St. Th^resia- school: 1. Truus de Haan, 2. Cobi 'Ange- vaare, 3. Stien v. Lammeren, 4. Leni Murk, St. Josephschool: 1. S. v. d. Linden, 2. Fried Koppers, 3. Antoon Boot, 4. C. van Maris. Mariaschool: 1. Truus Ave, 2. Cato de Boer, 3. R. Heemskerk, 4. C. Louter. Johannesschool: 1. P. van Lierop F.zn., 2. H. van Amerongen, 3. B. van Kampen, 4. C. Hoogervorst. Wisselbeker K.J.C.: G. Versteeg; 1. dezelfde, 2. E. Louter, 3. W. van Kampen. St. Josephgezellen: Wisselbe ker: P. Rijkelijkhuizen; R.K. Volksbond en Eensgezindheid: Wisselbeker: B. Versteeg. St. Joseph's-Gez.: 1. P. Rijkelijkhuizen; 2. G. Leegwater, 3. Gebrs. Hoogervorst, 4. Gebrs. Weyers, 5. Gebrs. Meskers. R.K. Volksbond en St. Deus Dedit: 1. B. Ver steeg, 2. C. van Rooden, 3. A. Broxterman, 4. Ch. Philippi, 5. Jac. Hageman, 6. Th. v. d. Reep. Schuurbroei: Wisselbeker: C. van Eyk; I. idem, 2. L. Seijsener, 3. C. van Beelen. Huisvlijft (vakwerk): 1. P. van Bemmel, 2. H. A. Prins, 3. Jac. Langelaan, 4. P. van Rooden, 5. Fr. Out. Huisvlijt: 1. C. Alleman, 2. C. Heemskerk, 3. J. Smit, 4. P. Rijnders, 5. P. Alleman. Eervolle vermelding: afd. Bloemne: L. Seijsener, C. van Rooden, Ch. Philippi, B. Versteeg (4), waaronder 1 met lof, C. Versteeg, C. van Beien, C. van Eyk (met lof) en P. Rijkelijkhuizen. Voor vak werk: C. Persoon: voor Huisvlijt: G. van der Meij en M. van Kampen en ter op luistering: N. G. Berkhout, Th. Adamse en P. W. v. d. Reep. De heer Freriks wekte vooral op, de nieuwere soorten bolgewas sen niet te vergeten en evenzeer aan de Narcissencultuur een plaatsje in te ruimen. De voorz. dankte den heer Freriks voor het gegeven verslag. Hierna werd het woord gegeven aan mr. D. F. Pont, Burge meester der Gemeente, voor het openings woord. Dan stelt spr. voorop geen vakken nis te hebben, maar wel groote belangstel ling. Daardoor heeft spr. des te meer eer bied voor de vaklui. De expositie heeft de Burgemeester nog niet gezien, doch heb ben de jongelui even hard gewerkt als vo rig jaar, dan is succes verzekerd. Even wil spr. hier herhalen, wat reeds in den Raad gezegd is gewórden: dat op initiatief van Bloembollencultuur de tuinen van het Pa leis te Soestdijk in hoofdzaak door de oud ste en grootste afd. van Bic. werden be plant, hetgeen wellicht de mogelijkheid opent, dat de Vorstelijke Echtgenooten in den as. Bloementijd onze Gemeente hope lijk zullen bezoeken. Na een bizonder sympathiek woord tot Pater Dito verklaard de Burgemeester de tentoonstelling ge opend. (Applaus). De voorz. dankt den Burgemeester har telijk. Hierna had een rondgang langs het geëxposeerde plaats: een rijkdom zoo groot, dat men voor een veel grootere niet behoeft te blozen. Ook wat we zagen op huisvlijtgebied was geweldig. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Bijl van Duivenbode namens Bloembollencultuur, door den heer D. E. Nieuwenhuis namens het H.B.G. Beiden waren als kenners vol lof over de geweldige prestatie. Vervolgens sprak de heer D. van Egmond Jr. als lee- raar voor de Bloementeelt en,wekte bizon- der op, deel te nemen aan den Tuinbouw- wintercursus, die zijn nieuwe 2-jarige cur sus weldra opent; door Pater Dito namens den K.R.O., die de toezegging deed, dat deze Omroep het zijne zou bijdragen voor verdere propaganda en ten slotte sprak de heer C. Joh. Bakker J.zn. namens de Hill, Beurscommissie, die spontaan en als haar plicht beschouwd had de Beurszaal voor deze prachtten toonstelling af te staan. De voorzitter dankte de sprekers hartelijk. Hij sloot met te verwijzen naar no. 7 van het programma: „Naar huis gaan met het vaste voornemen, nog eenige malen terug te ko men enanderen mee te brengen!" Gaarne wekken we ieder op óók de dames, die zoozeer van bloemen houden deze grootsche expositie te gaan zien; zij is het ten volle waard. SASSENHEEV1 Hanze. In de zaal van café „De Oude Post" hield bovengenoemde middenstands- vereenigng haar jaarvergadering, welke zeer goed was bezocht. De voorzitter, de heer Otto, opende met een kort welkomst woord. Na de notulen werd een goed ver zorgd jaarverslag uitgebracht, waarin werd gememoreerd de aanwinst van het vaandel, en de vele acties van het afgeloo- pen jaar o.a. de winkelweek en St. Nico- laasfeest. Het ledental beweegt zich in stijgende lijn en bedraagt momenteel 42. Hierna bracht de penningmeester ver slag uit, waaruit blijkt, dat het saldo be draagt 55.84. Als controle-commissie wer den benoemd de heeren W. C. Hooymans, en J. N. Beekman. De geestel. adv., kap. Redeker, hield hierna een lezing over: „Communisme en Fascisme", welke een aandachtig gehoor had. Voor deze zeer in teressante rede kreeg de adv. een welge meend applaus en een dankwoord van den voorzitter. Bij de bestuursverkiezing werden doe aftredende heeren G. Turk en Th. Reeu- wijk herkozen. Dan volgde een gratis-ver loting van sigaren. Tot slot werd bespro ken om de vergaderingen boetplichtig te stellen, wat bij stemming werd verworpen. Na een rondvraag van huishoudelijken aard werd deze vergadering onder dank gesloten. Verkooping. Ten overstaan van nota ris W. Wachter alhier had in „Het Brui ne Paard", de afslag plaats van het woon huis met bloembollenschuur aan de Kas tanjelaan no. 14, groot 5 A. 91 c.A., in bod gebracht op ƒ4300, niet gemijnd. Drie woonhuizen (werkmanswoningen) aan de Kastanjelaan 15 en Weltevreden 1 en 2, groot 4 A. en 7 c.A. in bod op 1800, niet gemijnd. Bij de combinatie werden de per- ceelen, in bod staande op ƒ6100, gemijnd op 1000 door den heer C. v. Velzen al hier ,die kcoper werd voor ƒ7100. De paaltjes sneuvelen weer. Op de grens van onze gemeente nabij Lisse werd gisteren weer een lichtpaal omver gereden De auto werd eveneens onklaar, doch per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. WILT U IETS WETEN? Vraag. Waar en wanneer worden in den Vastentijd de lijdensmeditaties gehou den door pater Borromeus de Greeve, als ook van den weleerw. heer Henri de Greeve. Antwoord. Ons niet bekend. Menschen, die zóóveel haast hebben, dat hun de tijd ontbreekt om veilig te rijden, krijgen vaak maanden cadeau in hospitaal of huis van bewaring PROFESSOR SLIM EN ZOON. 179. Maar dat was niet erg, want honing is gezond. Pro fessor Slim voelde zich zoo levenslustig, dat hij weer zin kfeeg om er als haantje verkleed op uit te trekken. Dan kon hij alle dieren zoo dicht naderen als hij maar wilde. 180. En Pietje verkleedde zich weer met een bloem- kroontje om het hoofd. Alle dieren in het bosch dachten na tuurlijk dat ze met een haantje en een bloempje te doen hadden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9