vox TERRORISTISCH OPTREDEN VAN DE N.S.B, Krachtig optreden blijft vereischt RIIISPENSIOEIf! DONDERDAG 18 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 TWEEDE KAMER De Indische begrooting afgehandeld. Zonder avondzitting is de Tweede Kamer er gistermiddag in geslaagd, met de Indi sche begrooting gereed te komen. De ver schillende wetsontwerpen tot goedkeuring van de diverse afdeelLngen dezer begroo ting werden alle zonder h. st. aangenomen, waarbij alleen de communistische afge vaardigde Roestam Effendi liet aanteeke- nen, dat hij wenschte geacht te worden te gen te hebben gestemd. Discussies vonden plaats naar aanleiding van de aideeling onderwijs en eeredienst. waarbij de heer VAN EOLTZELAER VAN DUBBELDAM (C.H.) zijn instemming met de thans gevolgde koers betuigde en even als de heer VAN KEMPEN (Lib.) ver klaarde, dat- het volksonoerwjjs met in de eerste plaats het analphaoetisme moet be strijden, doch zich moet toeleggen op het geven van practisch onderwijs in een in- heemsche sieer. De heeren K. TER LAAN (S.-D.), ROnSi'AM Err'BNDI vComm.) en MOLLEK (K.K.) achtten het eenter van groote beteekenis, dat juist het anaipha- betisme door de volksscnool wordt aange tast. Ook de Minister van Koloniën, dr. COLIJN stond op dit standpunt, daaroij echter tevens verklarende, aat ae school in de eerste plaats gericht moet zijn op de behoeften van het dessa-leven en gewor teld moet zijn op de eigen in heemsche sfeer. Bij de afdeeling volksgezondheid wees mevr. DE VRIES-BRUiNB (S.D.) op den slechten voedingstoestand der inheemsche bevolking en de toeneming der tuberculose als gevolg daarvan. De MiNiSJTER, hoewel verklarende, dat het verband tusschen een en ander niet onomsiootelijk vaststond, gaf toe, dat de voedingstoestand in de crisis jaren te wenschen had overgelaten, doch hoopte, dat daarin thans verbetering zou komen. Voor de volksgezondheid en de t.b.c.-bestrijding was ook in de afgeloopen jaren veel tot stand gekomen. Bij de afdeeling economische zaken bracht de heer TEULINGS (R.K.) de schadelijke gevolgen van den koffiesteun voor verschillende kleine brandersbedrij - ven ter sprake. Dr. COLIJN beloofde zijn aandacht hieraan te zullen geven en be antwoordde eenige opmerkingen van den heer Roestam over de rijstpolitiek der re geering. De heer CRAMER (S.D.) verdedigde bij de afdeeling mijnbouw een amendement tot verhooging van den cijns op aardolie tot 1.50 per kilegramton doch moest dit intrekken toen bleek, dat de hierbedoelde post ten deele als een vrijwillige bijdrage der petroleummaatschappijen moest wor den beschouwd. Verschillende afgevaardigden voerden nog het woord bij de afdeelingen oorlog en marine, waarbij de heer CRAMER en EF FENDI aandrongen pp benoeming van in- landsche officieien ook in de hoogere ran gen en de laatste op instelling van een volksmilitie. De heer VAN DER BILT (R.K.) herinnerde aan den ramp van de „Van der Wijck" en vroeg inlichtingen naar de werking van de radiodiensten langs de Indische kust en van de automatische alar- ineeringstoestellen aan boord van schepen. Naar laatstgenoemde materie wordt, naar de Minister antwoordde, reeds door de In dische regeering een onderzoek ingesteld. Aan instelling van een volksmilitie waren vele bezwaren verbonden ook van finan- cieelen aard, terwijl reSds thans ook de hoogste rang van het leger voor inlandsche officieren open staan, indien zij blijken de daartoe noodige capaciteiten te bezitten. Te ruim half zeven was de Kamer met de behandeling der Indische begrooting ge reed. Verzorg Uw toekomst Op de veiligste manier. Verzeker U een RAAD VAN ARBEID EERSTE KAMER Gisteravond vergaderde de Eerste Ka mer onder voorzitterschap van mr. W. L. baron De Vos van Steen wijk. Aan de orde was het wetsontwerp: Ver mindering van de vordering op de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg-Mij., geves tigd te Terneuzen, wegens rentelooze voor schotten voor den aanleg en het in exploi tatie brengen van tramwegen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Aan c'e orde zijn daarna de wetsontwer pen tot regeling van den invoer van: me talen schepwerk, benzol, zeevisch, aal en paling, chHisalpeter en natronsalpeter, stik- stofhoudende kunstmesttsoffen, ongesmol- ten dierlijk vet, vlasgarens, naadlocze bui zen, metaalweefsels, rijwielen, rijwiel frames, electr. rijwiellampen en rijwiel- onderdeelen, rijwielbuiten- en rijwielbin nenbanden en van rubberslangstukken, cocosstukgoederen, waterglas', onverglaasde muur- en wandtegels, cement en van alle brood en alle deeg. Ze worden zonder debat en z.h.st. aan genomen. De vergadering wordt om half tien ver daagd tot heden elf uur. Op imvVtfiixqtotyztt. A/|e op de pas ingestelde voorrangs wegen rijdt, heeft bij kruisingen óól voorrang boven het voor hem vai rechts komende verkeer (dat aan :i rooden driehoek met pun naar beneden zien kan, dat ht "n voorrangsweg nadert;. Verstoren van vergaderingen wordt niet geduld Verschenen is de memorie van Antwoord op het voorlocpig verslag der Eerste Ka mer over de justiiiebegrooting vcor het dienstjaar 1937. Hieraan is het volgende ontleend. Hst gereed komen van een wetsontwerp, houdende bepalingen omtrent de verplich te verzekering van eigenaars en houders van motorrijtuigen tegen de gevolgen hun ner wettelijke aansprakelijkheid, wordt zooveel mcgelijk bespoedigd. Weerkorpsen. Alvorens de wet op de weerkorpsen in werking kan treden is het noodzakelijk, de noodige voorschriften ter uitvoering daarvan vast te stellen. Ter zake heeft het noodige overleg plaats tusschen de de partementen van Binnenlandsche Zaken, Defensie en Justitie. De verwachting be staat, dat die uitvoeringsregeling spcedig tot stand komt. Gemachtigden bij den kantonrechter. Bezwaarlijk valt te ontkennen, dat in de practijk onder de geldende bepalingen het weren van ongewenschte beroepsge- I machtigden uit de kaniongerechtsprocedu- res niet geheel doeltreffend geschiedt. An- derszins moge werden overwogen, dat aan de onderscheiden maatregelen, welke zich ter bevordering van seléctie onder de be- rcepsgemachtigden laten drenken, ook be zwaren kleven. Misschien zou een oplossing kunnen worden gevonden in dien zin, dat den kan- J tonrechters de bevoegdheid wordt verleend, zaakwaarnemers, wier rechtskennis en/cf moraliteit niet op het vereischte peil staat, tijdelijk of voor goed het optreden als ge machtigde te ontzeggen. Handhaving van het gezag en N.S.B. De instemming, door verscheidene leden betuigd met de wijze, waarop het gezag wordt gehandhaafd, in het bijzonder te genover hen, die de vrijheid van meenings- uiting misbruiken, was den minister zeer aangenaam. Het openlijk zelfs georganiseerd terroristisch optreden van een aan tal aanhangers van de Nationaal Socia listische Beweging dwingt tot reactie: de regeering is voor handhaving van de openbare orde aansprakelijk en kan niet dulden, dat een kleine minderheid deze stelselmatig tracht te verstoren. Het standpunt van enkele andere le den, dat het woord ..terroristisch" door den minister te ruim zou worden opge vat, kan niet worden onderschreven. De houding van de regeering ten- aan zien van leden van een bevolkingsgroep, onverschillig welke, wordt bepaald door de vraag, of hun gedragingen of streven al dan niet in strijd geacht moeten wor den met de openbare erde. Dat de N.S.B. „op kleine wijze" zou zijn gehinderd ter gelegenheid van het vervoer van de N.S.B.-klok moet ook zeker worden ontkend. De wijze, waarop men van de zijde van de Nat.-Socialistische Beweging gepoogd heeft bijeenkomsten van te genstanders te verstoren door indelin gen. welke in het Wetboek van Straf recht duidelijk als misdrijf worden strafbaar gesteld, heeft de politie en justitieele autoriteiten 't eerste oogen- blik verrast. Men was niet voorbereid cp revolutionair optreden van die zij de in dezen vorm. Toen de beteekenis van het gebeurde duidelijk werd, is echter terstond met kracht ingegrepen en zijn geprojecteerde verstoringen van volgende vergaderingen daadwerkelijk belet. Politieke actie van vreemde lingen. De bemoeiing van den minister ls ge richt op een zooveel mogelijk uniforme toepassing van het verbod van politieke actie vcor vreemdelingen. Ontkend moet j worden, dat de door den Franschen oud minister Flandin gehouden redevoering tegen het nationaal-socialisme gericht was. In verband met het bovenbedoelde ver bod van politieke actie voor vreemdelingen wordt, evenals in andere dergelijke geval len, toegezien, dat hier te lande gevestigde vreemdelingen niet op eenige wijze aan het blad „Der Deutsche Weg" medewerken. Het blad heeft, ook daarvan afgezien, de aandacht. Ronselarij voor Spanje. Inderdaad zijn eenige gevallen bekend geworden van handelingen gepleegd met het oogmerk om personen, hetzij met de zer instemming, hetzij ook onder valsche voorwendsels, voor dienstneming in Span je daarheen te dirigeeren. Reeds is van regesringswege een waarschuwing tegen ronselaarspractijken algemeen bekend ge maakt, waarbij er tevens met nadruk op werd gewezen, dat het treden in vreemden krijgsdienst zender kon. verlof verlies van het Nederlanderschap tengevolge heeft. In eenige gevallen werd^tegen van aanwer ving voor den krijgsdienst in Spanje ver dachte personen proces-verbaal opgemaakt Het eventueel nemen van verder strek kende maatregelen in verband met dienst neming in Spanje vormt een onderwerp van overleg met den minister van Buiten- landsche Zaken. Amsterdamsche premie. loterij. Voor de loterij ten bate van een in#Am sterdam te houden internationale tentoon stelling werd het uitloven van geldprijzen noodig geacht. Hiertegen vormt art. 3 der Loterijwet 1905 een bezwaar, zoodat een wijziging dezer bepaling of een afzonder lijke wet noodig was geweest. De regee ring heeft geen aanleiding kunnen vinden hiertoe haar medewerking te verleenen, aangezien zulks niet mogelijk was zonder afwijking van een der grondslagen van het dcor haar gevoerd beleid. Dl ZAAK-VRIJMAN In één adem met het schoonmaken van visch Gisteravond is verschenen de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de begreoting van hst Departement van Financiën der Rijks- begrooting voor 1937. Hieraan is het vol gende ontleend: De omzetbelastingwet. Opneming van groenten in tabel b 1, be- hoorende bij de Omzetbelastingwet, is niet geschied op grond van de omstandigheid, dat groententelers in het algemeen in min der goede omstandigheden zouden verkee- ren, maar omdat groenten evenals aard appelen, broed e.d. worden gerekend te behooren tot de eerste levensbehoften. Zulks kan van fruit niet worden gezegd. Ten aanzien van de belastingplichtigheid van poeliers en handelaren in wild ver wijst de minister naar hetgeen door hem op 23 November 1936 is medegedeeld in de Tweede Kamer. Naar aanleidipg daar van heeft de minister in verschillende dee- len des lands een' onderzoek doen instel len. Uit een ingesteld onderzoek is o.m. ge bleken. dat jagers, pluimveehouders en dergelijke personen en ook stroopers, het wild en het gevogelte in den regel onbe werkt verkoopsn, hetzij aan poeliers en handelaren, hetzij aan particulieren. Deze particulieren, die mitsdien het wild of het gevogelte zelf panklaar maken, omvatten in den regel categorieën van personen, die niet tot de gewone cliëntèle van een poe lier behooren. Niet is gebleken, dat het ge ringe deel dat panklaar dcor de hierboven genoemde personen wordt afgeleverd, hel poeliersbedrijf ernstig schaadt. Wat de marktkooplieden betreft, zij zijn nagenoeg allen bij de belastingadminstratie bekend en ze worden dan ook in voorkomende ge vallen in de belasting betrokken. Het schoonmaken van visch is, in tegen stelling met het schoonmaken en panklaar maken van wild en gevogelte, een zeer een voudige behandeling. In verband daarmede is tot dusverre geen aanleiding gevonden om het tot nu toe ingenomen standpunt aangaande schoongemaakte visch te verla ten. Optreden van ambtenaren in grensstreken. Ter verkrijging var een doelmatig stop sein hebben verschillende technische on derzoekingen plaats gehad. Thans is een doelmatig en licht toestel verkregen, dat hoogstwaarschijnlijk aan de gestelde eischen kan voldoen en waarmede zoo spoedig mogelijk aan de grens proeven zullen worden genomen. Verschillende kantoren aan de grens slui ten inderdaad om zes uren; het zou tot veel te hooge perceptiekosten leiden, indien op secundaire en tertiaire wegen voor de en kele reizigers, die na dit uur nog binnen komen, een kantoor zou geopend blijven. De zaak Vrijman. Wat de zaak Vrijman getreft onder ver wijzing naar de inlichtingen die een en andermaal aan de Tweede Kamer verstrekt zijn, moge de Minister mededeelen, dat op de in die nilichtingen vermelde gronden voor hem geen vrijheid bestaat een eervol ontslag te bevorderen. Voorts deelt de Minister onder gelijke verwijzing mede, dat hij geen aanleiding ziet een debat over de toegekende schade loostelling te heropenen nu over het be drag daarvan met den heer Vrijman tevo ren overeenstemming was verkregen Te allen overvloede moge de Minister daaraan toevoegen, dat de bewering van den heer Vrijman als zou zijn gevangenneming zijn veroorzaakt doordat men van wege het De partement van Financiën met juiste gege vens in handen, onware inlichtingen aan de justitie zou hebben verstrekt, is onder zocht door de commissie uit de Tweede Kamer, in welke handen de destijds door de Regeering naar aanleiding van een adres van dien gewezen rijksbouwmeester ver strekte inlichtingen waren gesteld. De com missie constateert op bl.z. 4 van haar op 18 April 1928 uitgebracht rapport met zooveel woorden, dat deze bewering, waarin zij de beschuldiging van kwade trouw leest, on gegrond moet worden geacht. DE HULPACTIE TEN BATE VAN IIET SPAANSCHE KIND. Men zendt ons uit Den Haag van een welingelichte en vertrouwde zijde een be schouwing, waaruit wij hier het voor naamste laten volgen. Wij waarschuwen echter met nadruk, dat men in geen ge val uit de gedane mededeelingen een ook maar eenigszins ongunstige con clusie mag trekken ten opzichte van al degenen, die lid zijn van het „Centraal Huisvestingscomité"! Natuurlijk niet! Daar zijn er velen, dia om waarlijk respectabele redenen van charitatisven aard dat comité hun steun hebben willen geven. Maar ook voor dezen kan 't misschien nuttig zijn, te vernemen, wat ons wordt medegedeeld. Een gewaarschuwd manWij laten nu den inzender aan het woord: „Het schijnt hoogst gewenscht. da aan dacht der Nederlandsche Katholieken te vestigen op sommige feiten, nu ook op hen een beroep wordt gedaan tot huisves ting van Spaansche kinderen, een beroep dat ongetwijfeld tot hen niet te vergeefs zal zijn gericht. Het is bekend genoeg, hoe Katholiek Nederland in de na-oorlogsja ren de ondervoede jeugd uit Centraal- Europa met gastvrijheid en liefdevol heeft opgenomen, om a priori de zekerheid te kunnen uitspreken, dat het Spaansche kind, onschuldig slachtoffer van bloed.gen broedertwist, met evenveel warmte en hartelijke toewijding zal worden ontvan gen. Maar bij alle charitas mag de voorzich tigheid. die ook een christelijke deugd is, niet uit het oog worden verloren. Het Amsterdamsche Comité, dat zich in de bladen, met of zonder opzei, met den in kath. kringen zoo vertrouwenwekkenden naam van „Centraal Huisvestings-Ccmité" laat aanduiden is toch niet 't bekende, wij schreven haast: vermaarde Nedcrlanrlsch Rccmsch Katholiek Huisvestlngs-Comité, waarvan men dezer dagen nog heeft kun nen lezen, dat het onder en na den We reldoorlog meer dan 80.003 buitenlandsche kinderen hier heeft geherbergd en „in zijn schoot gestoofd" om met Vondel te spreken. Aan dat R. K. Comité bewaren honderden katholieke pleegouders in ons land de prettigste herinneringen. Wat is de Amsterdamsche Commissie (Secretaresse Mevr. Stijnman) dan wel? Het is, zooals blijkt uit een vraagge sprek, dat de Redactie van de „Maasbode" met mevr. Stijnman had aangesloten bij een Internationaal Comité, dat te Parijs is gevestigd Rue Lafayette 211, en dat staat onder leiding van een zekeren heer Buisson. Deze bijzonderheden wijzen er op, dat dit Internationale Comité niets anders is dan het „Comité d'acceuil aux enfants d'Espagne", dat deels door den Franschen Minister van Onderwijs is benoemd (waar door het van de Volksfrontregeering een „officieus" tintje heeft gekregen), deels Ls gevormd uit een aantal Spanjaarden uit ae meest radicale groepen, die de Valen- cia-regeerlng steunen. Het bureau van dit Comité van ontvangst, inderdaad Rue Lafayette 211, is geve:tigd in het gebouw van het Secretariaat der C. G. T. der so cialistische vakbonden, (sinds een paar jaar nauw gelieerd aan de communistische bonden, georganiseerd in de C. G. T. U.), waarvan de heer Buisson een der Be stuursleden is! Men weet dus van welke zijde de Am sterdamsche Commissie het alleenrecht is toegekend, Spaansche kinderen in ons land onder dak te brengen. (Heeft deze com missie inderdaad dit alleenrecht? Red. L. Crt.). Voor het overige kan hieraan worden toegevoegd, dat deze kinderen te Perpig- nan in Zuid-Frankrijk worden ontvangen, door een Comité uit kopstukken van orga nisaties, die fel anti-katholiek zijn en tot de uiterst-linksche partijen in Frankrijk behooren, en tijdelijk ondergebracht in een jeugdkamp, dat eigendom is van de Communistische Jeugdvereenigingen, en daar verblijven op kosten van de C. G. T. tot over hun doorzending is beslist. Wat beteekent in dit verband de her haalde verklaring, dat de Amsterdamsche Commissie staat „op het standpunt der meest strikte neutraliteit"? Wat de ont kenning, dat het niets heeft uit te staan met de Commissie ..Hulp in Spanje", die zonder het te verbloemen aan den kant van het Volksfront staat ook hier te lan de, die trouwens óók een instelling is van de C. G. T„ adres Rue Lafayette 211 te Parijs. De Commissie „Hulp aa.i Spanje" gaf bij een collecte te Utrecht een strooibiljet uit, waarin letterlijk te lezen staat: Dank zij de hulp van vele Nederlanders heeft onze neutrale Commissie (vetgedrukt hier en verder van ons) een begi.. kunnen maken met haar humanitair werk. Ze stuurde reeds een ambulance, alsmede eenige zen dingen levensmiddelen en warme kleeren, en is doende vijfhonderd Spaansche Kin deren in Ilcllandsche gezinnen onder te brengen"!! Hier wordt met zooveel woorden het nauwe verband (ons neutraal Comité!) er kend tusschen de „Hulp aan Spanje" en de Amsterdamsche Commissie, dat deze met evenveel beslistheid ontkende! Is de Amsterdamsche Commissie de naieve dupe van handige volksfrontman nen, of is ze onoprecht? Het zou niet zoo wonderlijk zijn, dat het Front Populair voor ons land de slu- j we combinatie had opgezet van een dub- bel comité voor hülpvsrleening aan de Spaansche geestverwanten. Een Comité „Hulp aan Spanje" dat openlijk kleur bekent en daarom warm gesteund wordt door al wat „rood getint" is, en een ander j „neutraal" Comité, dat meer geschikt is I om dé liberale en kerkelijke groep aan te trekken. I Het bloed kruipt echter waar het niet I gaan kan! Dit bewijst een ingezonden stuk, dat in een plaatselijk blad door een ver tegenwoordigster van de Amsterdamsche Commissie te Medemblik, Mej. Wilkens, Oosterhaven 23 aldaar, is geplaatst. Als aanbeveling voor de Commissie geeft deze dame jui't op, dat het Internationaal Comité onder leiding staat van „de bestuur der van de Fransche Moderne Vakbeweging Buisson" en dat „de bekende Belgische socialist Isabella Blum" er dsel van uit- I maakt! Dit behoort dan tot de dingen, „die niet I strooken met het neutrale karakter van het Comité", zocals het in een Maasbode- interview heet, en waarvan aannemelijk is, dat er het Comité geen dienst mee wordt I bewezen! I Natuurlijk moet het le-ed, dat het Spaan- sche kind in den verschrikkelijksten aller j oorlogen, den Burgerkrijg, wordt berok- kend. gelenigd worden. Die plicht van - naastenliefde werdt zeker docr de katho lieken verstaan-. Daarbij geldt voor hen geen politieke voorkeur, hoegenaamd ook. Maar katholiek Nederland kan en behoort dus zich in zijn geheel en zonder voorbe- houd te scharen achter de bestaande Ka- i thclieke organisatie, die op grond van i haar schitterenden staat van dienst, alle waarborgen biedt voor een bezonnen, goed 1 geleide en effectieve steunactie ten bate •*an het Spaansche kind". Bovenstaande ons toegezonden mede deelingen mcsen inderdaad tot een zekere voorzichtigheid manen, ook de uit nobele overwegingen toegetreden leden van het j „Centraal Huisvestingscomité", bij wie i de bedoeling heeft voorgezeten en nog voorzit, de actie in zoo goed mogelijke banen te leiden. DE TRAD3TIONEELE RADIO- MISSIEDAG VAN DE K.R.O. Zondag 27 Juni. Naar wij vernemen, zal Zondag 27 Juni as. ce K.R.O. zijn jaarlijkschen radio-mis siedag houden. Cp cezen dag doet de K.R.O. een beroep op de Katholieken van Nederland, cm dcor een klein offertje, door het kocpen van een insigne, het volhouden 1 en het uilbreiden van Phohi-uitzendingen i mogelijk te maxen. Zooais bekend zendt de K.R O. gedurende I vier jaren reeds, 4 uren per week een bij zonder programma via de ultra-kortegolf- zenders uit, bestemd voor alle Nederlanders i in den vreemde, nog meer bijzonder be- I stemd voor de duizenden m.ssionarissen, prieslers en religieusen, ver van hun vader- land verwijderd. Een nauwer contact en een inniger band tusschen Katholiek Neder- land en zijn missionarissen is hierdoor be- I reikt. j Dank zij de beschikking van het door luchtig episcopaat aan den K.R.O. gedaan bij schrijven van 24 October 1933 is aan den K.R.O. toegestaan, jaarlijks aan al de j kerken van Nederland genoemde insigne- I verkoop te organisssren, ten bate van de K.R.O.-werelduitzendingen voor de Neder landsche missionarissen. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. En het plan Deterding. Men meldt ons: In de jongste hoofdbestuursvergadering van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw werd er da aandacht op gevestigd, dat in vele persorganen een zoodanige cri- tiek op hst pian-Deterding wordt uitge oefend, dat dientengevolge de heer Daier- ding voornemens zou zijn, eiders dan in Nederland zijn aankoopen te gaan doen. Waar het hoofdbestuur het ten zeerste zou ba.reuren, wanneer dit geschiedde, aan gezien voor onze provincies de aankoopen ontegenzeggelijk zoowel de kaas- als de rund vleeschprij zen voor een inzinking heb ben behoed, heeft het hoofdbestuur beslo ten, telegrafiscn den heer Deterding nog maals van zijn sympathie met zijn streven te deen blijken, teneinde er daardoor wel licht toe te kunnen bijdragen, dat de aan- koopen hier te lande niet worden stopgezet. Onder dagteekening van 13 Februari werd het volgende telegram aan den heer Deterding te Berlijn verzonden: „Het hoofdbestuur der Hollandsche Maat schappij van Landbouw te 's-Gravenhage gevoelt zich. in verband met elders gepu bliceerde afbrekende uitlatingen, gedron gen, u nogmaais de verzekering te geven, dat het uw plan met buitengewone sym pathie begroet. Wij zijn er van overtuigd, dat het een groot belang zoowel voor onzen landbouw a!s voor geheel N>de",1snd he-

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6