DONDERDAG 18 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 VAN CrJZE ADVERTEERDERS. CORSET-SHOW VROOM DREESMANN Wat beteekent een corset-show? Zoo vraagt nog menige vrouw zich af. Degenen die hedenmiddag of gisteren de corset-show bezochten bij de fa. Vroom Dreesmann, kunnen u vertellen, dat een corset-show zéér veel beteekenis heeft, zelfs voor ds vrouw, die geen cor set nc-odig zou hebben cf er een princi pieel* tegenstandster van is. In de prettige sfeer van de Tearoom heeft deze show het vrouwelijk publiek gedurende enkele uren geheel weten te boeien. Er ging tijdens het verloop der snow van ieder bezoekster een persoon lijke belangstelling uit naar deze belang wekkende demonstratie. De inleiding en het korte historische overzicht, dat de explicatrice ons gaf, de den reeds aanstonds vermoeden, dat er aan een corset toch eigenlijk meer vast zit dan men op het eerste gezicht meent. Jaren geleden zou men op de vraag: ..Wat is een corset?" geantwoord hebben: ..Een middel, om het figuur te vormen, overeen komstig de door de mode van het moment voorgeschreven lijn." Dat is vandaag echter niet de eenige be doeling ervan. Wij weten het een en an der nader van de geschiedenis van het corset in den loop der eeuwen vanaf de Mycenaïsche beschaving van vijf-en-twin tighonderd jaar geleden, toen de vrouwen hun middel terugbrachten tot de kleinst mogelijke omvang door middel van de gordel, die een e-sentieej onderdeel van de kleeding uitmaakte tot den dag van heden, waarop de beste ontwerpers en coupeurs samenwerken om te komen tot hetgeen wij thans kennen als het belang rijkste onderdeel der dam?skleeding. (Ket mode-corset). Gedurende dien tijd heeft het corset vele wisselingen gekend, van de dagen der Noormannen, wier vrouwen volgens de geschiedschrijvers zich rtrak inbonden door de zestiende eeuw, wanneer we voor de eerste maal de uitdrukking: een paar corsetten behooren tot den tijd der vree- selijke ijzeren kleeöingstukken, die wij uit de zeventiende eeuw kennen. In 1750 was het strak inhalen even alge meen als we dit 100 jaren later weer zien en in 1310 bracht Parijs, na het geruisch der revolutie teruggekeerd, als toonaan gevend voor de wereldmode corsetten die nauwer en nauwer werden. Tot de negen tiger jaren, toen blouse' en rokken de' ra ge werden, die als een handschoen pasten, over het hooge nauwe corset. De middels werden nauwer terwijl de heupen zwaarder werden. Men had de zeer nauwe rok steeds nog gedragen over een door baleinen verstevigd corset en daarna begcn de vrouwelijke kleeding langzaam maar zeker de normale mooie lijn aan te nemen, die wij heden kennen. Wij beleefden een tijd, dat wij uitzagen als vrouwelijke jongens zonder buste en zonder heupen met onze taille stukken la ger dan de natuur ooit heeft bedoeld, maar ten lange laatste zijn wij er vandaag op uit, het be-te van ons figuur te maken en ons de weelde te veroorlooven van een aantrekkelijke omlijning. En hierbij vindt het corset zijn juiste r Taats. 1100—1200. Het waren de Noormannen, die voor het eerst corsetten introducesren. Het corset was berekend op het verkrijgen van de kleinst mogelijke taille en een schrijver zegt daarover, dat dit velerlei ziekten en in sommige gevallen zelfs den dood ver oorzaakte. Niettemin werd in de middel eeuwen hoog opgedaan over de „Wespen taille". 1600—1700. In dezen tijd werden de corsetten steeds langer, zeer nauw in de taille, eindigend naar beneedn in een punt als van een dolk en geheel stijf gemaakt, zoodat de arme dames nimmer hebben kunnen buigen in dit harnas. 1700—1800 (Italië). In Italië was men het niet eens met de mode van stijve kleuren en corsetten, door Spanje gebracht. Men koos een midden weg door japonnen te brengen, die alleen stijf gemaakt waren over de buste. Zij re gen zich zelf alleen voldoende in, om de buste te accentueeren. De hoepelrok werd verworpen, er werden vele onderrokken gedragen en deze werden zeer stijf ge maakt. Zij behielden laag uitgesneden ja ponnen, waarop zij zeer gesteld waren. 1700—1800 (Frankrijk). In het begin van de 17e ee®w nam Frankrijk de leiding van de wereldmode. die zij altijd heeft behouden. Zij verzette zich tegen de Spaansche mode, alle stijf heid werd overboord geworpen en men ging nu over tot eene meer natuurlijke lijn, hoepelrokken, keurslijf, heupstukken ver dwenen. 1700—1800. Het corset was laag voor dezen tijd. De japon werd ingeregen van voren over het keurslijf en ooic werd het keurslijf gedra gen over de japon in weik geval het van de moo^te s„ofien werd gemaakt en ook wel versierd met edelgesteenten. 1700—1800. Corsetten in dezen tijd werden op het vaste land van voren dicht geregen, doch in .bnge.and gat men de voorkeur eraan, om het corset achter dicht te rygen. Over den bovenrand van het corset was een ster ke rand gemaakt van Walvischbalijnen, die nog vers.rekt werd door hout of ijzer. Het is ongeloofelijk, dat de vrouwen van dien tijd zich onderwierpen aan een derge lijke marteling. 1750. Men kwam opeens tot de ontdekking, dat de crinoline zeer ongemakkelijk was. Men nam ervoor in de plaats enkele hoepels op zij Men kon nu tenminste door de deuren komen en het verkeer voor de Dames werd gemakkelijker. 1908. In het begin van de twintigste eeuw wer den corsetten gecreëerd met het doel om de heupen zoover mogelijk naar achteren te dringen en de buste zoover mogelijk naar voren. De tailie werd weer smaller en de heupen breedei. Diverse mannequins toonden hierna een uitgebreide collectie ccrsetten, corselets, gordels, banden en bustehouders. Op alle belangrijke factoren van het mo derne corset werd hierbij de aandacht be vestigd. Men werd er werkelijk van overtuigd welk een voorname rol hierbij wordt ge speeld door kleinigheden, die wij tot nu toe als bijzaak beschouwden. Materiaal, ontwerp, lijn, afwerking, zij zijn alle even /eer de aandacht waard als stijl, comfort en gezondheid. Vooral de eerste mannequin der Lee- thems fabrieken, die de aparte Twilfit cor setten demonstreerde vond veel waardee ring. Door de bijzondere zorg waarmede het geheel werd geleid en uitgevoerd, kreeg deze show voor alle belanghebbenden een groote beteekenis. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2555. Gebrs. van Dam, Noordwijk, Kerkstraat 9. Motor-, rijwiel handel. Overi. M.E.: P. G. van Dam, d,d. 8 Mei 1933. Bijv. uitgcoef. bedr.: verkoop van radio-artikelen, waschmacnines, kinderwa gens, enz. 352. B. Sprsy. Kaashandel, Zwammerdam Alphen aan den Rijn, Lindehovenstraal, kaashandel. De zaak is met ingang van 1 Aug 1935 opgeheven. De firma F. Noord- hoek en Zoon te Bodegraven, heeft met in gang van dien datum het recht gekregen voor bepaalde landen den handelsnaam B. Sprey, Kaashandel, Zwammerdam, te voe ren. UIT DE RIJNSTREEK Z0ETERW0UD2. L. t. B. Gisteravond hield de Land en Tuinbouwbond haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer A. C. Paardekooper, opende de ver gadering met den chr. groet en herdacht het overleden lid, den heer C. v. Remmen, waarna een gebed voor diens zielerust werd gestort. De voorzitter hield na de verwelkoming van de leden een beschouwing over de eco nomische positie waarin de land- en tuin bouwers in het afgeloopen jaar hebben ver keerd. Na de lezing van de notulen brengt de secretaris, de heer G. Belt, hst jaarver slag uit. Een lange lijst getuigde van de groote activiteit van het besuur in dezen moeilijken tijd. Van de vele acties noemen wij de pogingen voor de loontueslag, de stichting van de bedrijfsverzekenng waar aan nu een assistent-consulent is toegewe zen, de consumptiemelkregeling en de uit bouw van de controlevereeniging. Voorts heeft de L. T. B. in veie gevallen voorlich ting gegeven in allerlei crisis-aangelegen heden en getuigde het verslag van een bui tengewone toewijding van de zware taak van den voorzitter, ue penningmeester, ie heer W. M. v. d. Salm, Dracht daarna het financieel verslag uit met een klein nadee- lig saldo. Namens de kasnazieners rappor teerde de heer N. v. Diemen, waarna de rekening werd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat een as sistent-consulent benoemd is, die zich ge vestigd heeft te Leiderdorp en ook te spre ken is op Vrijdagen v.m. 10—12 uur in het café Bamberger te Leiden. Het bestuur heeft ernstige pogingen in het werk ge steld tot verruiming van het verkrijgen van kalverschetsen en verbetering van de var kens-beperking. Een der leaen meende, dat het bestuur meer moest aandringen op geheale ophef fing van de veebepsrking door de bepalin gen op het fokken. De voorzitter acht de kans tot het krijgen van verbetering uitgesloten. Zoo lang de regeering met de veeoeperking nog zuiveibeperking beoogt en zoolang ook de vleeschpcsitie nog twijfelachtig blijft, zal de intrekking van de fokbepalmgen geen kans hebben. Ingekomen is ook een schrijven van het Provinciaal Veevoederbureau. Aangeslote nen bij de bedrijfsvereniging kunnen bg den consulent en niet-aangesiokenen bij het bestuur met dit bureau in contact komen. De voorzitter brengt vervolgens verslag uit van de Bondsvergadering. Naar aanlei ding van de financieele verhoudingen van den Bond tot den Handelsraad worden vra gen gesteld. Waarom moeten ds rentelooze aanaeeien eertijds voor het behoud van den Handelsraad gegeven door den Bond afgelost worden, terwijl de Handelsraad zelf geen aflossingen van deze aandeelen doet. De voorzitter meent, dat de tijd nog niet gekomen is aan den Handelsraad werkkapitaal te onttrekken. Ook brengt de voorzitter verslag uit van de vergadering van de Boerenvakgroep. Bij acclamatie wordt de voorzitter weder tot afgevaardigde en de secretaris tot plaats vervanger benoemd. Een adres van den land- en tuinbouwar- beidersbond „St. Deus Dedit" wordt aan gehouden tot de behandeling van het ar beidscontract. Aan de orde komt nu: be spreking vaandel. Om tot de zeer ge- wenschte aankoop te komen stelt het be stuur voor de leden rentelooze aandeelen ad ƒ7.50 te geven of door het weiden van een schaap te helpen-tot da aflossing van de aandeelen. In één jaar hoopt de voor zitter deze zaak geheel af te wikkelen. Het aankoopbedrag voor de schapen is aan wezig. De vergadering gaat geheel accoord met deze plannen. De behandeling van de statuten, die reeds verschoven was, wordt geheel van de agenda gevoerd. De voorzitter deelt ech ter mede, dat in de ontworpen statuten tot patroonheilige St. Hubertus is gekozen. Een der leden merkt op, dat „St. Lebui- nus" de patroonheilige van den L. T. B. is. Er wordt geen bezwaar gemaakt tegen het bestuursvoorstel, dus zal St. Hubertus pa troonheilige worden. Bij de rondvraag wor den inlichtingen gevraagd omtrent toewij zingen bij de varkenshouderij en fokkerij. Ook wordt aangedrongen op een begroo ting, opdat geen tekorten kunnen ontstaan. De voorzitter sluit hierna de vergadering om tot behandeling van het arbeidscontract over te gaan. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. Vergadering van heden. Aan de orde zijn de algemeene beschou wingen over de Rijksbegrooting voor 1937. De heer VAN LANSCHOT (R.K.) be spreekt de vraag, wat er nu en in de toe komst staat te gebeuren op politiek en economisch gebied. Politiek heeft het de bat in de Tweede Kamer gestaan in het teeken van den bruggenbouw. Het woord coalitie wij spr. niet gebruiken; dat werkt op menigeen als een roode Jap ap een stier. Spr. behoort tot hen, die de gewijzigde geesl van de S.D.A.P. ziet als een verblij dend verschijnsel. Van communistische zij de wordt echter de democratie uitgebuit ais een middel om met andere partijen sa men te gaan, een vlag die een verkeerde lading dekt. We behoeven een krachtige regeering; de moeilijkheden zijn nog lang niet over wonnen; een regeering nu die steunt op een vaste meerderheid in de Kamer, is veel sterker dan eene die moet werken met wisselende meerderheden, die een beroep moet doen op haar politieke immuniteit als het principieele tegenstellingen betreft. Als het zoo doorgaat, wat blijft er dan over van het parlementaire selsel, van de mi- nisferiesle verantwoordelijkheid? Wat de politiek van de R.K. Staatspartij betreft: we dienen te plukken onzen dag. Nu beteekent het niet alleen aanpassen, ook: aanpakken. Ook de regeering voert constructieve welvaartspolitiek: crisismaatregelen, de preciatie, uitvoeren van grooce werken. Spr, heeft evenzeer respect voor ons cre- diet a^s de minister van financiën, maat het uitvoeren, spoedig, van groote wer ken moet worden gestimuleerd. De depre ciatie, hoezeer afgedwongen, is van zeer gi.jstigen invloed geweest op ons eco nomisch leven. Spr. komt terug op de critiek der N.S.B. op ue R. Katn. Staatspartij. In een brochu re in haar program no. 5 kwam dezer da gen die neweging met gloednieuwe begin selen voor den aag. De Fransehen zeggen het zoo geestig: on ne change pas de prin cipe comme de .chemise. De getrouwen zuiien er „nis mascers Voice" ternauwer nood in herkend heooen. (Gelach). Spr. ontzegt den schrijver dier orochure het reent om zien en zgn partij indentiek te verklaren met eenige pausexijke ency clieken. Welk een aanmatiging! Spr. brengt ten slotte huiae aan dit Ka- b^.^t voor oe wijze, waarop het zich ƒ^g^ns het land van zijn taak heeft gekweten. De heer DE SAVORNiN LOriiViAN (C.H.) wijst op de zware taak die dit Ka binet had te torsen. Er :s veel crit.ak, maar onoanks parlementaire tegenstand is de aanpassings- en crlsispolitiek ten deela stel lig geslaagd. Over het geheel heeft spr. waarneeriiig voor de poluiek van deze re geering: geen politiek van de korte baan zooals het Plan van den Arbeid, dat ge richt is op spoedig en kortstondig succes bij de stembus. Spr. hoopt dat niet weder zal worden afgebroken, wat dit Kabinet heeft opgebouwd. BOTERNCTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 69 cent per kilogram. KNAAP TE AMSTERDAM DOOR AUTO OVERREDEN. Slachtoffer overleden. Vanmiddag te kwart over twaalf is in de Zuid-Bevelandstraat te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Een negenjarige jongen, die den rijweg wilde oversteken L. oaar tegen een rijdenden auto opgeioo- pen. De knaap kreeg een klap van den ra diator waardoor hij kwam te vallen, met. het gevolg dat voor de chauffeur kon remmen, een der wielen het slachtoffer over het hoofd ging. Toen de knaap was bevrijd, bleek hij reeds dood te zijn. De G. G. en G. D. heeft het lijk naar het Bin nengashuis vervoerd. INBRAAK IN EEN BOERDERIJ. Door het uitsnijden wan een ruit hebben inbrekers zlqh vannacht toegang verschaft tot de boerderij van de wed. S gelegen on der Dnene, gem. Enschede. Hoewel de drie bewoners op de benedenverdieping sliepen, heeft men kans gezien in "de woonkamer en in een ander vertrek de kasten open te breken. Verscheiden femelen sieraden, als mede een bedrag van ongeveer tweehon derd gulden zijn gestolen. Van de daders ontbreekt elk spoor. BIOSCOPEN. Lido: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. BRAND IN MEUBELFABRIEK. In den afgeloopen nacht omstreeks twee uur werd door voorbijgangers brand ont dekt op den houtzolder van een houten loocs van de meubelfabriek van den heer Linssen te Beek (L.). Zij waarschuwden onmiddellijk de familie Linssen, wier wo ning aan de fabriek grenst. De heer Lins sen, die met een beenbreuk bedlegerig was, werd naar een naburige woning overge bracht. De brand had in korten tijd een groot en omvang aangenomen én binnen een half uur stonden de gehsele fabriek en tcon- kamers in lichter laaie. De plaa.selijke brandweer bestreed het vuur met drie stra len. De woning en één dei toon kamers kon den slechts voor het vuur gespaard blijven. De schade, welke aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. HET ONGEVAL MET DE „HERTOG HENDRIK". Blijkens nadere berichten ontvangen van den commandant van Hi Ms. „Hertog Hen drlk" is het ongeval ten gevo g van het breken van de schacht van het anker en niet, zcoais aanvankelijk werd gemeld, van krabben van het anker. De sleepboot „Viking" van Svitiers' Bar- glngsmaatschappij uit Kopenhagen is gister middag tei assistentie b.j het schip aange komen. De eerste poging cm het schip vlot te brengen heeft gefaald. Gewacht wordt thans op hoog water. De aanvankelijke doorstaande krachtige Noordelijke wind is gaan liggen, zoodat van gevaar geen sprake is. TELEGRAMMEN DE STRIJD BIJ HET ESC OKI A AL AVILA, 18 Februari. (A.N.P.). Gis teren is het aan het Jaramafrcnt vrij rus tig geweest. Daarentegen werden de krijgs verrichtingen in den sector van hst esco- riaal voor rebledo de Cbavala voortgezet. Bij het aanbreken van den dag vielen de troepen van Franco gesteund door hun geschut, heftig aan: zij bezetten op drie punten nieuwe stellingen. Eén daarvan be- heerscht het Escoriaal. Na deze vorderin gen hebben ds rechtsche troepen nog eeni ge kilometers door een dicht eiksnbrsch op te rukken om posities te bereiken, waar van zij gemakkelijk naar het Escoriaal kunnen oprukken. DE DUITSCHE BEPALINGEN TEGEN HET VERTREK VAN VRIJWILLIGERS BERLIJN, 18 Februari (A.N.P.) - De wet, die het disnstnemen in en hét ver trek naar Spanje van Duitsche burgers zal verbisden, zal ook voor vreemdelingen gelden. Het zal hun verboden zijn door Duitschland te reizen of uit Duitschland te vertrekken om deel te nemen aan den strijd in Spanje. Overtreding der wetten zal zwaar gestraft worden. BURKHARDT BENOEMD. GENèVE, 18 Febr. (A. N. P.). Hat se cretariaat van den Volkenbond dealt me de, dat in overeenstemming met het be sluit van den Raad van 27 Januari de voor zitter van dan Raad na raadpleging van de vertegenwoordigers var, Engeland, Frank rijk en Zweden, ledan van de commissie van drie voor de kwastie-Dantzig. alsme de van den Poolschsn vertegenwoordiger prof, Carl Burckhardt, lid van het inter nationale comité van het Rcode Kruis voor den duur van drie jaar heeft be noemd tot hoogen commissaris van den Volkenbond te Dantzig. Tevens is de benoeming van Wladimir Sokolin, Russisch ambassaderaad te Parijs tot ondersecretaris-generaal \an den Vol kenbond bekend gemaakt. OVERLEG TUSSCHEN GENERALE STAVEI I VAN DEN BALKANBOND? ISTANEOEL, 18 Febr. (A. N. P.) Vol gens geruchten, die. te Ankara en Islan- boel de ronde doen, zouden de chefs der generale, staven van den Balkanbond eind Maart m Ankara bijeenkomen. Andere geruchten maken er melding van, dat Tata- resco en Antonesco tegen 18 Maart te An kara verwacht wordm, voor of na de bij eenkomst der generale staven. VOORZITTER DER SOVJET VAN LENINGRAD BESCHULDIGD. MOSKOU, 18 Febr. (A.N.P De Sovjet van Leningrad heeft in een voltallige zit ting met algemeene stemmen besloten, dat Kodatsky, de voorzitter der sovjet, moet af treden. Hij wordt er van beschuldigd bu reaucratisch, onbevoegd en onachtzaam te zijn en geen critiek op zijn werk toe te laten, waardoor hij zooals de Sovjet zegt de democratische beginselen der sovjet constitutie heeft geschonden. DE OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIë. BOEKAREST, 18 Febr. (A.N.P.). Doordat de Donau buiten zijn oevers getreden is. is de plaats Ciocanesti onder water geloopcn. Drlehonderd-en-vijftig menschen hebben hun toevlucht op de daken hunner huizen gezocht. Tot dusverre heeft men hun geen hulp kunnen bieden. BURGERLIJKE STAND leiden! Geboren: Maria Elisabeth Christina, d. v. K. Chr„ Winkler en J. Kruijt. Jo hanna Maria, d. v. B. W. de Roo en C. W. Verhoog. Nelly Maria, d. v. G. Barten en A. C. v. Kleef. Lamberdina Bernarda Frederica, d. v. H. A. v. d. Water en F. H. J. Wijnhoven. Johannes Jacobus, z. v. J. J. Stafleu en C. Kalkhoven. Marie Rose Lu- cienne, d. v. P. J. Frantzen en P M. J. C. H. Huijgen. Wouter, z. v. M. Krieger en C. Kolk. Willem Johannes, z. v. E. J. v. d. Walls en M. W. Duijverman. Maria Adrian a, d. v. J. Westhoek en M. A. v. d. Akker. Petronella Jacoba, d. v. J. L. Duijndam en S. Guban. Gerarda, d. v. J. J. Gijzenij en A. C. Rietkerk. Hendrika, d. v. P. G. Knibbe en J. H. Kuyper. G e h u w d: A. v. Helden jm en A. Fak kel jd. J. J. Kramer jm en C. A. C. M. Spruijt jd. P. Neuteboom jm en T. v. Egmcnd jd. C. de Vreede jm en M. Elze naar jd. A. Wassenaar jm en J. v. d. Heek jd. W. J. v. d. Water jm en C. Hols- wilder jd. J. Willemse jm S J. Houwe- ling jd. H. D. v. Galen wedn. en A. J. Meijer jd. W. Rsijenga gesch. en D. Zandvoort jd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Febr. Groentenveiling. Per 103 stuks: Pieterselie f 2.20—5.50, kropsa lade 1.40—4.30, selderie 0.60—1.10, per 100 kg.: kroten 1.30—1.70 kroten ge kookt 2—6, witloof 2—11, boerenkool 1.50—3.00, spinazie 33, uien 1.00 2.C0, wortelen f 1.102.90, spruiten I f 28 spruiten II 1.504.00, andijvie f 9—18, nero f 6.60—O.SO, rocdekool 1.40—2.60, gelakccl f 1.43210, groenekool 1.30 3.60, prei 1.50—3.10. Melkveiling. Week van 21 tot 27 Fe bruari. Consumptiemelk le klas f 6.50, 2e klas f 6.25, 3e kl3s f 6.00. Prijs voor te leveren boventaxs melk in georganiseerd overleg voor het district Leiden, gelijk aan de Tour de rsgaering v astges telden prijs voor des week van 21 tot 27 Februari 1937. AMSTERDAM, 17 Febr. Vee. Aanvoer 203 vette kalveren, prijs 5364, 50—55 en 4449 cent per kg, levend gewicht, 85 nuchtere kalveren f 59 per stuk, 172 varkens, vlersehvarkens, wegende S0110 kg. 5455 cent, zware varkens 5354 cent, vette varkens 5253 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons ge sleed'e runderen uit Denemarken. DELFT, 17 Febr. Varkens. Aangevoerd: 17 vette varkens. Prijs 22.5—23—23.5 cent per pond. GOUDA. 18 Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 13-15 stuks, waarvan 61 slachtvar- kens, vette 2223.5 cent per pond levend met 2 pot. korting. 732 magere varkens 23—30. 171 biggen 10—14, 8 runderen 135—225. 364 nuchtere kalveren 4.00 7.50, 9 bokken of geiten f 26 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 78 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk 2223, 2e kwal. 20—21. Handel matig. Beter. Aanvoer 180 ponden. Goeboter 8085 cent, weiboter 75—80 cent. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 125.000 stuks, Prij zen: kippeneieren f 3.75—4.00 en eenden eieren 2.80—3.00 per 100 stuks. Handel willig. BODEGRAVEN. 17 Febr. Eierenveilïng. Aanvoer 9551 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.00—3.60, bruin f 3.59—3.93 en een deneieren 3.10—3.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 17 Febr. Bloemenveiling:. Rozen per bos van 10 stuks: Briarcliff 25 cent, Aug. Noack 47 cent, Seringen 5073 cent, Azalea f 1.00-2.-0, Cerasus Hisa- kura 2.603.70, Prunus triloba 4071 cent, Andromeda 815 cent, Tulpen 13 15 cent, Narcissen 69 cent, Crocus 58 cent. TER AAR, 17 Febr. Centrale VeiLng. Andijvie 4050 cent, breekpeen 1.03 1.80, uien 1.50, spruitkool 56, wit lof 3.60—7.20, kroten f 1.30, prei 1.60, selderie 2 002.20 boerenkool 1023 cent, groenekool 2.60. KATWIJK a. d. RIJN. 17 Febr. Grcen- tenvciling. wassen 4055 cent, kroten 3045 cent per kirt van 20 kg., groene kool 1.40—3.23, uien f 1.90—2 23, gele- kocl 1.20—1.70. roodekool 1.40—2.10 per 100 kg. Prei 2.10—2.60 per 100 bos, knolselderie f 3.70—4.93 per 109 stuks. LOOSDUINEN, 17 Febr. Mslkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 160 aanvoerders verkocht, om in de week van 22 Febr. tot 1 Maart dagelijks te leveren 21000 liter melk. Prijs af boer derij 6 50, en melk voor industrie 6.10 per 100 liter. R'JPWETERING. 17 Febr. Veiling R. P. V. Aanvoer 1829 eieien f 3.404.60. 56 eendeneieren f 3.20 per 1C0 stuks. 13 kip pen 0.501.35 en 3 konijnen 0.601.30 per stuk. UTRECHT, 17 Febr. Nuchtere kalveren. Aanvoer 415 stuks. Handel kalm. Prijzen van 68 oer stuk. VINKEVEEN, 17 Febr. Groentenvsillng. Witlof I 6.50—9 00, idzm II 4—5, idem III 3.en peen 2.00 per 100 kg. VOORSCHOTEN, 17 Febr. Vci'ing VPV Piijzen: kiop-eneicren 3.704.50 per 100 stuks, konijnen 90 cent en duiven 12 cent per stuk. WlSSfcLNOTKEKlNGEN (AMSTERDAM) Londen 8.953/16 Berlijn 73.571/2 Parus 8.51 V 4 Brussel 30 84 Zwitserland 41.72 Kopenhagen 4010 Stockholm 46 20 Oslo 45.00 New York 1.82'5/16 Praag 6.39

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3