X NIEUWS BEZOEKT onze HUISVLIJT-, VAK- en BLOEMENTENTOONSTELLING STADS DONDERDAG 18 FEBRUARI 1937 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 in de zalen van yyBen BurcGifc", Burchfs£eeg De inzet van het Gouden feest van de St. JosepVGezellen Vereeniging te Leiden Vrijdag openingsavond 8.30—[I uui^enlreé 25 ot. Zaterdag van 10 6 uur 10 cent Zaterdagavond van 7-11 uur 25 cent Zondag n.m. 12-3 uur 10 cent Zondag n.m. van 4-11 uur 25 cent 's Avonds Muziek v. Franz Schweitzer J4F* Oe Bloemententoonstelling is als tuin gearrangeerd door den WeiEd. heer J. JONKER, C'hel afd. Plantsoenen der Gemeente Leiden Aan dc Bloemen-, Vak- en Huisvlijttentoonstelling werken mede: Leiden, Lisse, Uegstgeesf, Uoeiotarendsveen, Sassenheim, Voorhout, Warmond, lienuebroek en Zoeterwoude. 1037 HOE WORDT HET WEER REGEN EN WIND. DE BILT SEINT: Matige, tydelijk krachtige Zuid-Westelij ke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk veel zachter, later zachter. Hoogste barometerst.: 788.2 te Biarritz. Laagste barometerst.: 730.0 te Isafjord. De depressie, welke gisteren over de Noordzee was gelegen, heeft zich naar het Zuiden van de Botnische Golf verplaatst, i Rond haar kern valt over Finland, de Rand- i staten, Noord-Duitschland en Zuid-Zweden plaatselijk sneeuw. Over Scandinavië nam de vorst weer toe. De hoogedruk in het Zuid-Westen breidde zich tijdelijk Noord waarts uit. Een smalle rug van hoogedruk- king strekt zich thans over de Zuid-Noord- zee uit. Deze wordt echter reeds weer aangetast door krachtige dalingen over Schotland. De depressie ïabij IJsland is flink in omvang en beteekenis toegeno men, zij veroorzaakt over de Britsche Eilanden reeds weer regenachtig weer met eenige temperatuurstijging in het Zuid- Westen. Ook over Frankrijk blijft het weer nog somber met plaatselijken regen in het Westen. Over Duitschland is het rustig, vrij somber weer, sinds gisteren is daar de temperatuur aanmerkelijk gedaald. Over Polen vroor het licht. Waarschijn lijk zal het weer ten onzent onder invloed komen van de depressiè in het Noord-Wes ten. Toenemende wind met regen mag worden verwacht. LUCHTTEMPERATUUR. 7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dondardagnamiddag 5.47 uur tot Vrijdagmorgen 6.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 19 Febr voorm. 8.30 en nam. 8.54 uur. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. R.-K. Staatspartij Afd. Veen weg—VVils- veen. Woensdagavond hield de R.-K. Staatspartij, afdeeling VeenwegWilsveen, haar jaarlijksche vergadering in het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Veenweg. De vergadering was vrij goed bezocht zoowel door leden als adspirant-leden. De voorzitter, de heer A. Roeling, open de de vergadering met een wcord van wel kom, waarna de secreetaris, de heer A. P. v. d. Sande, achtereenvolgens de notulen en het jaarverslag voorlas. Uit het laatste bleek, dat ook dit jaar de afdeeling Veen- weg-Wilsveen haar activiteit had ontplooid, hetgeen voornamelijk uitdrukking vond in den groei van het aantal leden. Omstreeks November werd in gemeenschappelijke sa menwerking van de afdeeling Veenweg- Wiisveen met die van Nootdorp een propa- ganda-club opgericht met name „Dr. Schaepman". De levensvatbaarheid hiervan bleek al dadelijk uit het aantal personen, dat zich voor deze club opgaf, doch voor namelijk uit de resultaten, die de propa- gandaclub tot op heden heeft kunnen be reiken. Behalve het plaatsen van abonne menten van „De Opmarsch" en het ver spreiden van propaganda-materiaal, wer den 18 nieuwe leden voor de Staatspartij verworven, plus 51 adspirantleden. De af deeling bestaat thans in totaal uit 164 le den. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer D. v. Eijk, bleek de afdeeling zich te kunnen handhaven en was zelfs een versterkte kaspositie be reikt. Na behandeling van eenige ingekomen stukken volgde de bestuursverkiezing. Af tredend waren de heeren H. v. Haaster, C. Mooyman en G. Waayer. Na gehouden stemming werden alle aftredenden herko zen, die hun benoeming onder dank aan vaardden. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna de vergadering werd ge sloten. Na afloop werd onder de aanwezigen nog een gratis verloting gehouden, waarbij een 15-tal aardige prijzen waren beschikbaar gesteld, hetgeen zeer werd gewaardeerd. WOENSDAG 24 FEBRUARI 1937. Dit moet een grootsche dag worden voor de R. K. Staatspartij. Niet alleen voor de afdeeling Leiden, doch ook voor de afdeslingen der omgeving. Een machtige wapenschouw voor LEIDEN EN OMSTREKEN. In de groote zaal van de Stadsgehoorzaal des avonds om 8.15 uur, spreekt de ge vierde en beroemde kanselredenaar Pas toor J. Hooymans uit Amersfoort over HEIDENDOM OF CHRISTENDOM, WAT WILT GIJ? Deze avond is de directe inzet voor de ver kiezing-actie. Een actie waarvoor de afdeeling Leiden uitsluitend de ALLERBESTE REDENAARS heeft besproken. Oordeelt zelf. Goseling, Henri de Greeve, Romme, Rector Drost, Marchant. Maar daarover ontvangt U tydig nog nader aankondigingen. Op 24 Februari a-s. opent Pastoor Hooy mans dezen ILLUSTEREN STOET. Deze avond, die me* muziek wordt opge luisterd, meet een massale demorstratie van beginseltrouw en vastheid worden. De toegangsprijs is zóó laag gesteld, dat deze vcor niemand een belet el voor deel neming behoeft te vormen. Zij is gesteld op 10 CENT PER PERSOON. Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de firma Zandvliet, boekhandel, Haarlem merstraat 117a, te Leiden, alwaar tevens gelegenheid bestaat tot plaatsbespreking. Gezien de te verwtchten toeloop is het zaak zich zoo spoedig mogelijk van plaats bewijzen te voorzien. KATHOLIEKEN van Leiden en Omstreken, toont nu, dat bij U een daadwerkelijk enthousiasme leeft. Logenstraft alle tenlasteleggingen van lauwheid, laksheid of wat dit meer zij. Demonstreert uw KRACHT EN MACHT! God zij met ons. Propagandaclub Dr. Schaepman. ST. JOSEPHSGEZELLENVER. ONS GOUDEN FEEST 1887—1937 De Gezellen gaan feestvieren en de Ka tholieken met hen. Na vijftig jaren van uitstekend godsdienstig sociaal werk. 1937, ons gouden feestjaar. En als inlei ding: een tentoonstelling. Ja, daar is heel wat werk voor verzet. In Juni 1933 hedden we de eerste verga dering, er bleek veel geestdrift voor de plannen, een comité werd gevormd en de zaak draaide. Stuk voor stuk werd al les uitgewerkt en berekend. Heerlijk was de spontane medewerking. De paar laatste weken, en vandaag en morgen vooral, stond en staat alles cp „hoogspanning". De ridders van het eer zame handwerk bouwen aan hun tentoon stelling. Morgenavond ontsluiten we onze bloe menstad met de daarbij passende huis vlijt- en vaktenoonstelling. Bij ontstente nis van praeses Drost zal die plechtigheid verricht worden door Deken Hcmulle, in aanwezigheid van circa 200 genoodigden. En daarna, zoo even na half negen, gaan de deuren open voor het publiek. En dan zullen ze komen, de Gezellen met hun fa milies, de Katholieken van stad en omge ving, bij dag en bij avond en.... bij drom men! Leest aandachtig het bij deze courant in gesloten biljet!! En u komt toch? Natuurlijk! Van harte welkom! STEPH. MENKEN, Senior. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. Ordening in het kleinbedrijf. Gisteravond sprak drs. H. L. Jansen voor de tweede maal voor de K. J. M. V. St. Pe ter Kanis, nu over het onderwerp „Orde ning in het kleinbedrijf". Na de gebruikelijke opening met den groet der Katholieke Jongeren door den voorzitter, was het woord aan drs. Jansen voor het houden van zijn causerie. Het eerste deel van ?ijn voordracht wijd de spr. in het bijzonder aan de manieren, welke tot het behoud van een gezond klein bedrijf in de maatschappij, zullen mosten worden aangewend. Een behoud, wat van van algeheel belang zal blijken te zijn en ook als een zoodanig belang door de wet wordt beschermd. Over de wetgevingen ten dienste van de ordeninge in het kleinbedrijf wijdt spr. dan uitvoerig uit, om in het twee de deal van zijn causerie de vestigings eisehen en -wetten nader te bespreken. De ze wet zal, aldus spr., een indirects vesti- gingsbeperking tot gevolg hebben en het rechtstreeks vastleggen van het aantal be- drijfsbeosfenaren verwerpen. De eischen, welke aan de bedrijfsgenooten zullen wor den gesteld, bestaan uit handelskennis, vak bekwaamheid en credietwaardigheid. Vooral de eisch ten opzichte van de han delskennis wordt dan door spr. nader ont leed en besproken. Na een kort pauze werd de gelegenheid tot het stellen van vragen geopend, waar van door enkele leden en den moderator een dankbaar gebruik werd gemaakt. Na enkele mededeelingen van huishou- delijken aard te hebben verstrekt, sloot de voorzitter, de heer J. Janssens, de vergade ring op de gebruikelijke wijze Tconeelclub. Hiermede herinneren wij de heeren too- neelisten aan de repetitie, welke heden avond in hst Eigen Huis zal worden gehou den. Deze repetitie begint half negen. NEDERLANDSCHE REISVEREENIGING VOOR KATHOLIEKEN Jaarvergadering afd. Leiden In „Den Burcht" hield bovengenoemde vereeniging gisterenavond haar jaarverga dering. Het aantal aanwezige leden was niet groot te ncemen. Te half negen riep de voorzitter, de heer W. F. Schinck, allen een hartelijk welkom toe, waarna dade lijk de afwerking van de agenda een aan vang kon nemen. Nadat de notulen onder woorden van dank onveranderd goedge keurd en eenige mededeelthgen waren voorgelezen verkreeg de secretaris, de heer C. F. v. d. Berg het woord tot voor lezing van zijn jaarverslag. Hieruit bleek, dat de afdeeling Leiden momenteel 153 le den telt, wat een aardig aantal is, maar toch vcor uitbreiding vatbaar. Het verslag sloot verder met eenige opwekkende woor den vcor het komende jaar. Zonder eenige op- of aanmerking werd het keurig ver zorgde verslag onder dankwoorden goedge keurd. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer G. v. Baal, zijn jaarverslag ter tafel, waarin de begrooting sloot cp een bedrag van 538.09. Een klein nadeelig saldo blijft echter bestaan. Ook het finan cieel beheer werd in orde bevonden en onder dank goedgekeurd. Na deze jaarverslagen nam de voorzitter het woord om eenige aanmoedigende woor den naar voren te brengen. Spr. consta teerde, dat de stemming in de afdeeling enthousiast is te noemen. Wel is er geen groote „massa" leden, maar degenen, die lid zijn vormen een sterke kern. Uit de voorgelezen jaarverslagen blijkt duidelijk, dat er in de reisvereeniging voor Katholie ken vcor elk wat wils is. Alle bestuurs leden hebben in het afgeloopen jaar het hunne er toe bijgedragen om het te doen slagen. Spr. besloot zijn betoog met een cpwekking om nieuwe leden er bij te win nen. Een stad als Leiden met zijn groote omgeving kan nog heel wat leden voort brengen. Als allen propagandist zijn dan zal succes niet uitblijven in de toekomst. Het volgende agendapunt was de be stuursverkiezing. De periodiek aftredende leden, de heeren C. F. v. d. Berg en J. H. Lanzen werden met algemeene stemmen herkozen. In de vacature van mej. J. de Vrind, die zich niet meer herkiesbaar stel len, werd gekozen de heer M. L. J. Grof- fie. Tot afgevaardigden naar de algemeene landsvergadering te Apeldoorn werden be- ncemd de heeren Schinck en Paardekoo- per. De nu volgende bestuursmededeelingen gaven stof tot een aangename discussie. Vooral over de voorstellen, die de afdee ling Leiden te Apeldoorn naar voren moet brengen werd een gezellig boompje opge zet. Een van deze voorstellen beocgt het houden van een landsvergadering te Lei den. Verder werd besloten op 7 Maart een bridge-avond te organiseeren. Dan is er 22 Februari een film-avond in ,Den Burcht" en op een nader vast te stellen datum in April een feestavond met een tooneeluit- voering van eigen krachten, gevolgd dcor een bal. Van de rondvraag maakten verschillen de sprekers(sters) gebruik om aan te drin gen op een nog gezelliger maken van de bijeenkomsten b.v. door gezelschapsspelen p.a. Niets meer aan de erde zijnde werd deze geanimeerde jaarvergadering door den voorzitter gesloten met den Christel, groet. OVERDEKTE ZWEMINRICHTINGEN Wij schreven Vrijdag ter beantwoor ding van een ons gestelde vraag: Inzake oprichting zweminrichting Schuttersveld Sportfcudsenbad hebben Ged. Staten het daartoe strek kend raadsbesluit nog niet goedge keurd. Ged. Staten schijnen met hun goedkeuring te aarzelen, omdat zij blijkbaar cok vernomen hebben van een zweminrichting, die men aan de Haarlemmerstraat wil gaan bouwen zónder eenig risjco voor de gemeente. Van den anderen kant dit is al thans onze indruk schijnt men aan den bouw van een zweminrichting aan de Haarlemmerstraat niet te willen beginnen, alvorens men wat naders weet omtrent het al dan niet tot stand komen van het Sportfondsenbad. Na dien tijd is er ook in andere bladen een en ander over de verwachte zwemin richtingen geschreven, dat het bovenstaan de bevestigt. Zoo schreef Dinsdag de „Vooruit": „De corzaak (dat Ged. Staten het Raads besluit van 21 Dec. inzake het ,Sportfond- senbad nog niet hebben goedgekeurd) is gelegen in het bezwaarschrift, dat de heer Koster tij Ged. Staten heeft ingediend, waarin hij het dagelijksch bestuur der pro vincie 'heeft medegedeeld, Leiden een over dekte zweminrichting te kunnen bezor gen zonder gemeentelijke garantie voor den bouw. Zooals te doen gebruikelijk, hebben Ge deputeerde Staten B. en W. van Leiden verzocht ever deze zaak van advies te die nen, en naar wij vernemen, zal het college een gedegen advies aan 't provinciaal be stuur uitbrengen, waarin de gemeentelijke deelneming in de stichting van het Sport- fondssnbad op gcede gronden zal worden verdedigd en de stichtingsplannen van den heer Kcster critisch bezien. B. en W. zijn nog bezig met het bestudeeren van de ma terie. Goedkeuring van het raadsbesluit kan dus eerst worden tegemoetgezien, zco- dra Ged. Staten kennis hebben gencmen van het advies van B. en W.". De heer Koster is intusschen met den bouw van een overdekte zweminrichting aan de Haarlemmerstraat nog niet begon nen. i^e goedkeuring van het plan is door de gemeente reeds lang gegeven; de goed keuring van het ministerie van defensie, welke in dit geval, gezien den omvang van het bouwwerk, noodig was vanwege de luchtbeschermingswet, is ook al eenigen tyd geleden verkregen. Men deelt ons mede, dat echter aan de ctcor de gemeente gegeven vergunning één voorwaarde is verbonden, n.l. dat er met het oog cp de rooilijn aan de gemeente een strook grond wordt afgestaan. (Een dergelijke voorwaarde komt dikwijls voor Lij het verleenen van bouwvergunnin gen). Deze voorwaarde is al gesteld bij den aanvang der onderhandelingen. En 't schijnt ons toe, dat daartegen geen enkel ernstig bezwaar kan worden aangevoerd. Op onze informatie deelde men ons mede, dat waarschijnlijk binnen enkele dagen de zaak met de gemeente geregeld zal zijn en met het werk zal worden aangevangen. Wij wachten nu met belangstelling af. Verwarrend en misleidend tooneel Ook in Leiden is verleden week opge voerd het werk van Lessing „Nathan der Weise". Wij hebben onze meening over het stuk gegeven. In de „Tijd" van gisteravond schrijft de tooneel-criticus L. van den Broeke, over een heropvoering te Amsterdam. En hij besluit zijn beschouwing aldus: „Tegenover zulk een, de geesten verwar rend stuk kunnen we niet anders dan af wijzend staan. Vooral in een tijd van gods dienstnegatie, van godsdienstbestrijding en verwarring der geesten. Natuurlijk we staan thans verder af van Lessing's fel omstreden stuk dan zijn tijdgenooten. Goed Onderlegde Katholieken, scherp onderschei dende geesten zullen niet in hun overtui ging geschokt werden door lezing of bij woning. En men kan hetzelfde er bij ver tellen als bij Shaw's „St. Joan": dat het werk cp katholieke onderwijsinrichitngen behandeld wordt. Gedeelten vindt men zelfs in katholieke bloemlezingen. Maar de geest van heel het werk is een geest van twijfel-zaaien en negatie, een geest van ontkenning der wezenlijke waar de van het Christendomde tendenz van het werk is een strekking van af braak, van verwerpen en verdoezeling. En daarom betreur ik een heropvoering er van door Jan Musch, niet in besloten engeren kring van intellectueelen, maar voor de breede massa!" Wij betreuren het, dat in Leiden een vereeniging als „Litteris" een tooneelspel als „Nathan der Weise" heeft doen opvoe ren. Wij willen echter veronderstellen, dat men er te voren niet voldoende over na gedacht heeft en in de toekomst een der gelijke cngewenschte gang van zaken wel vermeden zal worden. Herdenkingsavond 25-jar.'g bestaan Sonatcriumfonds „Ons Belang". Op Zaterdag 27 Febr. a.s. zal in de Graanbeurs een herdenkingsavond worden gehouden ter gelegenheid van het 25-jang bestaan van het genoemde fonds. Dit feest zal in intiemen kring worden gevierd. De muziekvereeniging „6e R. V. A.'\ onder leiding van den heer Bolderdijk, het en semble mej. Blokker en de heeren Kramp en de Vriend, onder leiding van den heer Kramp en versterkte gramafoonmuziek, welke gratis door den heer v Luijken, Bree- straat, alhier, is beschikbaar gesteld, zullen hun welwillende medewerking verleenen. AGENDA LEIBEN. Donderdag, R.K. Metaalbewerkersbond, jaarvergadering afd. Leiden, Bonds- gebouw, 8 ur. Donderdag, Genootschap van den Stil len Omgang, afd. Leiden, le denvergadering gebouw St. Jos.- Gez.-Ver., 8.15 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, gebouw Si. Vine. Ver., Hoogl. Kerkgr. 32, zitting 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 F e br. a. s. waar genomen dcor de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 40, tel. 403 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegetgeest, tel. 274. MUZIEK WERKMANS WILSKRACHT Jubileumconcert. Luisterrijk is het begin geweest van Werkman's Wilskracht 35-jarig bestaans- jufcileum. De aanbieding van „Den grooten avond" is inderdaad de kroon van dit ver blijdend feest. Hst damescomité in samen werking met de dames der leden, de do nateurs en donatrices, zij allen hebben eer van haar werk. In 1923 nam de heer Dik het dirigentschap van Werkmans Wils kracht ever en onder zijn leiding verkeert de kapel in blakenden welstand. Wij wen- schen de jubileerende vereeniging geluk en wenschen haar tos, dat zij in haar grootsche plannen moge slagen en dat ve len gehoor gevend aan het opwekkend woord van den voorzitter mogen mee helpen aan 't volvoeren van deze plannen door donateur of donatrice te worden. Over gebrek aan belangstelling was er gisteravond niet te klagen: een zaal vol menschen, enkele genoodigden, afgevaar digden van zusterverenigingen, van de 3 Octobervereeniging, enz. En de toehoor ders hadden al evenmin te klagen, want „Werkmans Wilskracht" zette haar beste beentje vcor. Dirigent Dik had vooral in 't eerste deel van hot programma werken geplaatst van componisten, die door hun oeuvre histori sche figuren geworden zijn. Dat zegt wél ie.s, een maakt onze belangstelling gaande. In.de muziekgeschiedenis lezen wij over Wagner, Tschaïkcwsky, Richard Strauss e.a. maar nu was de gelegenheid daar zettingen voor harmonieorkest van wer ken dezer meesters te hooren, een interes sant programma dus, waarin veel schoons te beluisteren valt. Directeur Dik is een begaafd musicus, van wien veel invloed uitgaat, wiens lei ding wij bewonderen, om zijn tempera ment, niet minder om de goede discipline, die in de kapel heerscht. Het treft ons welk een geluidsvolume de dirigent te voorschijn weet te rcepen (daarom prefe- ïeeren wij een buitenconcert voor harmo niecorps boven de zaal) terwijl hij de mu zikale afwerking niet uit^ het oog verliest. Het aanvangsnummer was een „Huldi- gingsmarsch" van Wagner, waarna „Ca priccio Italien" van Tchaïkowsky volgde. Inderdaad een zware opgaaf, in rhy'chme, in snel passagewerk, maar de kapelmeester heeft het aangedurfd en hij heeft vastge houden. Er zitten in 't orkest goede muzi kanten, die geweldig actief zijn en in de meer subtiele passages, streven naar een teêr ingestelde uitvoering. Verliezen wy cok niet uit 't oog de voor harmonie ge zette Walzer uit der Rosenkavalier". Vastgehouden werd er aan de détails, het walsrhythme, de motiefjes. Na de pauze een „marsch" van de hand van den kapelmeeser en daar was de har monie opperbest, een ouverture van Sup- pé, een door Dunkier gezette „Souvenir de l'opéra Rigoletto" en tot besluit een flonkerende marche-finale, fonkelend van rhythme, waarvan de menschen gewoon weg ongewonden werden, Inmiddels was het de beurt van „Sem- pre Avanti", een dubbelmannenkwartet, onder leiding van den zeer muzikalen di recteur van der Broek. Eerst werd ten ge- hoore gebracht een prachtig werk van Diepenbrock „Veni Creator Spiritus". Was Diepsnbrock wat uit deze compositie blijkt, een kenner van hst Gregoriaansch, de heer van der Broek heeft er ook een goeden kijk op. Het werk van Benset lag den heeren minder, het lied van Uitenbo- gaard, was weer uitstekend van klank en toonshoogie, elk lied hierboven genoemd zeer juist van opvatting en dictie. Niettegenstaande de feestavond hielden de heeren het programma serieus. „Re quiem" van Roeske, een treffende compo sitie zonder een zweem van gezochtheid, welke een artistieke wedergave genoot. In memoriam Bernard Diamant een dcor hem getoonzet „Oud Hollandsch Kerst lied". fijn van klank, had misschien iets minder langzaam kunnen zijn en tot be sluit „die Vesper" van Beethoven met te norsolo, waarvoor ons compliment. „Sem- pre Avanti" was gelukkig in zijn optreden. Dank zij de zeer geacheveerde leiding en de volgzaamheid der executanten, kunnen we spreken van keurige samenzang. De heeren hadden zóó'n succes, dat de „Red ders" van Hugo de Groot als extra num mer werd voorgedragen. Terugkeerend tot Werkmans Wilskracht, de uitvoering van gisteren kan onder haar geslaagde concerten gerekend worden. Zij heeft haar auditorium buitengewoon ge boeid, en heeft blijk gegeven van veelzij digheid, vermogen tot geluidsontwikkeling en hst streven naar uitdrukking. Het ap plaus was niet van de lucht en terecht moest de kapelmeester de dankbetuigingen in entvangst nemen. Hij van zijn zijde deel de gulweg de hulde met de leden van zijn kapel. J. K.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2