DONDERDAG 18 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 RECHTZAKEN JACHTOPZIENER EN HONDENVIJAND. Meineedzaak voor de rechtbank. In den avond van den tweeden Juli 1936 heeft een jachtopziener onder Huizen een hond doodgeschoten. Hij gaf als reden op uit zelfverdediging te hebben gehandeld. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde hem tot twee maanden gevangenisstraf. Ter terechtzitting, waar deze zaak behan deld is, zijn twee getuigen a décharge ge arresteerd onder verdenking van meineed, omdat zij in strijd met andere getuigen verklaringen ten eerste beweerden, dat de hond den jachtopziener had aangevallen, en ten tweede ontkenden, dat de jacht opziener, ten bewijze van zijn zelfverdedi ging, na zijn schot aan de eigenaresse van den hond zijn bloote been heeft laten zien en ten derde beweerden, schuim op den bek van den hond te hebben gezien. Wat het eerste betreft, de hond was niet byterig, eerder bang, volgens verschillende getuigenverklaringen. De jachtopziener stond als hondenvijand bekend. Behalve de jachtopziener en de verdachte heeft geen andere getuige gezien wat er tusschen hond en jachtopziener is voorgevallen. Een hon denspecialist, die het gedoode dier gekend heeft, verklaarde, dat het wel mogelijk was dat het op sommige menschen een gevaar lijken indruk maakte. Onder de getuigen was een dierenarts uit Hilversum, die van meening was, dat het gebit van den hond uitstekend was, zoodat, als het dier inderdaad gebeten zou hebben, de wond aanzienlijk zou zijn geweest. Wat het bloote been betreft, dat de jacht opziener zou hebben getoond, heerschte geen eenstemmigheid onder de getuigen, die zich na het schot om den jachtopziener en de verontwaardigde eigenares hadden verzameld. Sommigen beweerden voor de rechtbank van deze ceremonie met het been niets te hebben waargenomen Twee dames hadden het echter pertinent gezien. Een dezer dames had echter haar medegetuigen weer niet opgemerkt. Een arts uit Hilversum heeft den derden Juli een kleine schaafwond aan de linker kuit van den jachtopziener behandeld, waarvan deze getuige niet weet, hoe zij is ontstaan. Deze arts had den jachtopziener geadvi seerd over het heele onderbeen zwachtels te dragen, wegens ischias. Ook plegen Hui zenaren lange onderbroeken te dragen. Verschillende getuigen verklaarden, dat de beide verdachten gunstig bekend ston den. Een verpleegster, die op .den jachtopzie ner wegens zijn ischias bestraling heeft toe gepast. verklaarde, dat de patiënt bij die medische behandeling eenige dagen vóór 2 Juli een schaafwond heeft opgeloopen. Schuim op den bek van den hond heeft geen der getuigen gezien. De officier van justitie, mr. B. Kist, re quisitoir nemende, constateerde, dat de .iachtopznier den hond in eenige oogen- blikken tijds heeft afgemaakt, zoodat hij zijn revolver gereed moet hebben gehou den. Van noodweer is geen sprake geweest. Ook de verklaringen van de verdachten omtrent het vertoonen van het been achtte de officier valsch. Hij eischte één jaar gevangenisstraf. Mr. Endt, de verdediger van de verdach ten, achtte opzettelijken meineed niet be wezen. Het heele verhaal der beide ver dachten kan juist zijn en toch kan de jacht opziener terecht zijn veroordeeld. De beide verdachten hebben op punten, die ten deele in de bewijsvoering geen essentieele rol spelen, in hun beweringen volhard, juist omdat zij onder eede stonden en de waar heid hebben gezegd, zooals zij die zagen. De verdediger vroeg onmiddellijke invrij heidstelling. De officier repliceerde, dat, wanneer een voor de rechtbank afgelegde verklaring in strijd met de waarheid is, deze ook opzet telijk in strijd met de waarheid is. De rechtbank weigerde de onmiddellijke invrijheidstelling. Uitspraak 3 Maart. VERGADERING VERSTOORD. Twee N. S. B.'ers veroordeeld. Gisteren stonden voor den politierechter in Zutphen twee N. S. B.'ers terecht, nl. een 24-jarige handelsreiziger en een 22- jarige winkelbediende, die pp 1 December te Deventer een vergadering hadden ver stoord waar de heer Wessels sprak. De winkelbediende had een fleschje met am moniak, dat hem door den reiziger was verstrekt, tijdens de vergadering op den grond geworpen en stuk getrapt, waar door een prikkelende damp in het lokaal was verspreid, zoodat de vergadering werd verstoord. Zij werden door den politie rechter, die met hun jeugdigen leeftijd re kening hield, resp. veroordeeld tot twintig en tien gulden boete, subsidiair tien da gen hechtenis. HAARLEMSCHE KANTONGERECHT. Voor de Kantonrechter mr. de Bijl de Vroe stond terecht J. H. S. uit H i 11 e g o m, die bij dagvaarding ten laste was gelegd, dat hij in de Groote Houtstraat, 1 uur lang met zijn auto heeft geparkeerd, de poli- litieverordening der gemeente Haarlem staat toe, niet langer dan een half uur. De ambtenaar eischte tegen verd. een geldboete van 5.subsidiair 2 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdach te tot een geldboete van 3.subsidiair 2 dag hechtenis. Vervolgens stond terecht mr. A. J. F., advocaat en procureur te Amsterdam en directeur N.V. Feith en Co.'s Handel Mij., aldaar, terzake dat hij te H i 11 e g o m met zijn auto de wielrijder B. heeft aangereden toen deze daar rechts van den weg reed. De ambtenaar eischte tegen verdachte een geldboete van 20 subsidiair 15 dagen hechtenis. UIT DE OMGEVING LISSE Volksbond. De afdeeling van den R.K. Volksbond hield gisteravond een bui tengewone vergadering, toegankelijk voor alle katholieken boven 18 jaar. De achter zaal van het Bondsgebouw was dan ook geheel gevuld met belangstellenden van beider geslacht. De groote toeloop lag mis schien wel ten deele aan het feit, dat een onzer oud-kapelaans, de zeereerw. heer J. P. van Zon, thans rector in het Ziekenhuis „St. Joannes de Deo" te Haarlem, als spre ker optrad en tot onderwerp had gekozen: „Tegen de hedendaagsche zedenverwilde ring". Onder de aanwezigen waren mede aanwezig pastoor v. Zuylen en de geestel. advis., kapelaan J. H. M. v. Engen. De voorzitter, de seer J. P. de Koning, sprak een welkomswoord. Het woord was daarna aan rector Van Zon.; De zedenverwildering, aldus spr., leidt tot ondergang van de gezonde volks kracht. Het is in onze dagen noodig geble ken, dat er een actie op touw wordt gezet tegen deze zedenverwildering evengced als er een actie gevoerd wordt vóór God. Oppervlakkig een dwaze actie, doch een droevig verschijnsel wegens het bederf der maatschappij. Men wordt tegenwoordig zoo gauw beschuldigd van preutschheid, als men teveel aan de goede zeden hecht. Het begrip van vrijheid wordt zoo rekbaar ge maakt, dat we kunnen spreken van bande loosheid. De wereld is slechter dan wij denken. Daarom is het goed, dat we de ge varen eens onder de oogen zien om dan daartegen onze maatregelen te nemen. Spr. wees op de uitwassen bij het bad en strandleven. Spr. toonde aan, welk standpunt wij hebben in te nemen tegen de zedenverwildering. Dit moeten wij doen op een hechte grondslag, dit moeten wij doen op beginselen. God stelt de ge boden en zooals God onveranderlijk is, zoo ook zijn Zijn geboden onveranderlijk. De mod. opvattingen van de zedelijkheid kunnen door ons niet worden aanvaardt. Er is het schaamtegevoel, dat door den Schepper in onze zielen is gelegd. Het is zoo jammer, dat vele katholieke ouders het schaamtegevoel door de wufte klee ding bij de kinderen verzwakken. Het eer ste wat men op het werk bij den jongen tracht weg te nemen is het schaamtege voel. Ook bij de sport wordt het schaamte gevoel weggenomen, ook bij Katholieken! Dubbel gevaarlijk is 't dus bij de z,g. neu trale sport. De sport biedt zoo'n uitste kende gelegenheid om het vuil te versprei den. Ook de dansgelegenheden zijn een groot gevaar. Dansen moeten zijn een uiting van vreugde. Jammer genoeg wordt het dansen gebruikt als een uiting van een verkeerde hartstocht. Onze actie moet ook gaan tegen de zonnebaden; vooral de pu blieke en gemengde zonnebaden. De slech te lectuur moet door ons worden geweerd. Spr. waarschuwde meer met name tegen het lezen van „Het Leven", „De Lach" enz. en voorts tegen de populaire romannetjes. Deze dingen, onder welken vorm ze ook worden aangeboden, zijn voor ons Katho lieken verboden. Tegen al deze dingen moeten de stelling nemen. Wij moeten in deze leekenapostelen zijn, positief optre den. Wij moeten beginnen met de hervor ming in ons zelf. Wij moeten de, zedelijk heid propageeren door zelf zedelijk te zijn. Wij moeten als éénheid, als massa protes teeren tegen de onzedelijkheid. Ook de jeugd moeten wij strijdvaardig maken voor ons mooi ideaal! Laten de Vrouwenbond en de stands- en vakorganisaties niet achter blijven bij de inschakeling in de katho lieke actie. Een dankbaar applaus volgde op deze mooie rede. De voorz. dankte den spreker voor zijn leerzaam woord en hij hoopte dat deze rijke vruchten mogen afwerpen. De pauze werd aangevuld door de K. J. C., welke eenige gced-uitgevoerde de clamaties ten gehoore bracht. OUDE-WETERING. Schaak- en Damclub „Kijk Uit". Bo vengenoemde vereeniging hield gisteravond haar eerste jaarvergadering. Het eerste deel der vergadering was aan huishoude lijke zaken gewijd'. Door eenige kernachti ge woorden opende de voorzitter deze ver gadering. Hierna diverse jaarverslagen van den secretaris waaruit we vernamen, dat de vereeniging 30 leden telt. Van den penningmeester hoorden wij, dat er dit jaar was binnengekomen 190.79. De uit gaven waren 172.54, aldus een batig sal do van 18.25. De penningm. der reiskas had nog 0.92 1/2 in kas. Verslag van de comm. luidt 25 borden, 20 stel damstukken. 8 schaakspelen, 1 demonstratiebord. De be stuursverkiezing had tot resultaat dat de heeren J. v. d. Vlugt, penningm., M. Schenk en J. Kaptijn, commissarissen, allen herko zen werden. Bij punt mededeelingen mer ken wij op, dat de heer P. Seijp, van Roe- lofarendsveen, oprichter der club, be noemd is tot eerelid. Het eerediploma werd hem door den voorzitter met eenige wel gekozen woorden uitgereikt. Sluiting der huishoudelijke vergadering waarna werd overgegaan tot de feestverga- dering, welke door voordrachten, verloting en gongwedstrijd afgewisseld werd. Al met al was 't een gezellige avond. Omstreeks middernacht ging ieder voldaan huiswaarts. RIJPWETERING. Pluimveevereeniglng. Dinsdagavond hield de Rijpweteringsche Pluimveever- eeniging haar eerste jaarvergadering in hpt café Zoetemelk. Ruim de helft van het to taal aantal leden was op deze bijeenkomst aanwezig. De voorzitter, de heer J. Ver- wey, vond in het feit, dat deze vergadering de eerste verjaardag der jonge vereeniging herdacht, aanleiding om een en ander te releveeren uit den tijd, dat de oprichting dezer instelling werd voorbereid. Uit de keurig geformuleerde rede van den spreker vermelden we hier alleen de hoofdgedach ten. Spr. begon met te vermelden, dat men zijn medewerking had verzocht aan de oprichting van een eierveiling te Rijp- wetering, iets wat hem toen nog niet zeer sympathiek was, wijl de stad Leiden des tijds nog een bloeiende eierveiling bezat en hij vreesde, dat door de oprichting van kleine „veilinkjes" in de randgemeenten deze instelling in Leiden ten onder zou gaan. Toen met later zijn steun verzocht voor de oprichting eener pluimveevereeni- ging alhier, die dan tegelijk een eieren- veiling zou exploiteeren, was spreker's be zwaar uit den weg geruimd, wijl toen de Leidsche Veiling reeds was opgeheven. Spreker had toen gaarne zijn steun gege ven, echter met de bedoeling om als gewoon lid het werk der vereeniging te schragen, doch de geschiedenis der oprichting was anders verloopen, dan hy zic^i had voor gesteld. De loop der gebeurtenissen had hem echter niet berouwd, vooral ook wijl de andere bestuursleden zich steeds had den beijverd om hem de taak van voorzit ter zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Na hiervoor een woord van dank te heb ben gebracht aan zijn medebestuursleden, alsook aan de gewone leden der vereeni ging, wijdt spr. nog enkele woorden aan de toekomst, waarvan deze vergadering eenigszins de richtlijnen zou uitstippelen. Spreker wekte de aanwezigen op, hun beste krachten aan de vereeniging te geven om bij terugkeer der normale tijdsomstandig heden de pluimveeteelt in ons rayon op hooger peil te kunnen brengen en meer productief te maken, waarna hij zijn ope ningswoord met een hartelijk welkom be ëindigde. De notulen werden daarna door den se cretaris voorgelezen en ongewijzigd goed gekeurd en vastgesteld. Hetzelfde was het geval met het jaarverslag, waaruit wij hier ook het allerbelangrijkste willen relevee ren. In het afgeloopen vereenigingsjaar steeg het aantal leden, dat bij oprichting een dertigtal bedroeg tot 49. Aan onze vei ling werden gedurende het eerste jaar 90964 eieren verhandeld en dank zij de medewerking der koopers konden we bijna elke week goede prijzen noteren. Ook de aanvoer van pluimvee en vooral van ko nijnen was tot heden niet onbelangrijk, we noemen slechts het aantal konijnen: 340 stuks. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een batig saldo van ruim 60.een prachtig resul taat, als men in aanmerking neemt, hoe groot de onkosten waren, door de aanschaf fing van het benoodigde materiaal. De heer J. v. Egmond, die namens de controle-com missie verslag uitbracht over het onderzoek van boeken en bescheiden van den pen ningmeester, verklaarde dat de commissie alles in orde had bevonden, waarop de pen ningmeester met een woord van dank voor zijn accuraat beheer werd gedéchargeerd. Vervolgens deelde de secretaris mede, dat op Dinsdag 23 Februari a.s. des avonds na de veiling een bijeenkomst zal worden gehouden in het café Zoetemelk, waarop de heer v. Asperen van Vervenne uit Den Haag een lezing zal houden over de fok- richting in de pluimveeteelt en de teeltre geling. Dezebijeenkomst is ook toegan kelijk voor niet-leden, die dan ook in groo- ten getale worden verwacht. De voorzitter spoorde alle leden aan, op 23 dezer aanwe zig te zijn en elk minstens één introducé mede te brengen, wijl er dien avond op dit gebied voor velen iets valt te leeren, en vooral ook wijl het voor een spreker aan genamer is voor een talrijk gehoor, dan voor een kleine groep belangstellenden te spreken. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Luchtvaartavond. In hotel Deurloo hield de jeugdluchtvaartclub een luchtvaart avond, waarin o.m. vertoond werd de K.L. M.-bedrijfsfilm. Omstreeks 8 uur sprak de voorzitter, de heer J. Koevoet, een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bij zonder tot burgemeester M. F. Berkhout en den heer Chr. A. C. Nell, waarna de heer Hagelen het doel van deze avonden nog eens nader uiteen zou zetten, ten le om de jongelui op de hoogte te brengen met het bedrijf van de K. L. M. en ten 2e meerdere bekendheid te geven aan het be staan van deze jeugdluchtvaartclubs. De heer Hagelen was bijzonder erkentelijk, dat burgemeester Berkhout op dezen avond aanwezig was, gaarne had hij nog meerde re belangstelling gezien, vooral van de jeugd, omdat zij er belang bij heeft en er zich rekenschap van moet geven, dat wie zich aan het verkeer onttrekt, economisch achteruitgaat. Spreker zette vervolgens uiteen het stre ven van de Luchtvaartclubs. Met een toe lichting van den heer Hagelen werd daar na vertoond een film van de ontwikkeling van de luchtvaart. Na een korte pauze werd het woord verleend aan den heer T. de Wit, uit Rotterdam, die een zeer groot aandeel heeft gehad in de vervaardiging en samenstelling van de bedrijfsfilm van de K. L. M. Allereerst zagen wij de film, een jeugdluchtvaartdag op Schiphol en darna de film in drie deelen, waarin een ruim overzicht werd gegeven van de werk zaamheden verbonden aan het nazien van een toestel en voornamelijk de verschillen de onderdeelen. Gunning. Aan den heer P. van Biemen te Leiden is door B. en W. dezer gemeente gegund het sloopen der drie panden in de Gebroeders Treubstraat alhier. WASSENAAR Vinger verbrijzeld. De 19-jarige v. E. uit Leiden, had bij werkzaamheden aan de Duinwaterleiding het ongeluk, dat een zijner vingers verbrij zeld werd. Hij is op advies van dr. de Haan overgebracht naar het Acad. Zieken huis te Leiden. Stille Omgang. In het R.-K. Vereeni- gmgsgebouw werd gisteravond een verga dering gehouden van de plaatselijke afdee ling van het Genootschap van „De Stille Omgang", waarbij o.a. aanwezig waren de heeren L. C. Schrijvers, Th. v. Ovost, D. Bergsma en IJ. Schouten, bestuursleden van den kring Leiden. De voorzitter, de heer Th. de Klerk, opende met den chr. groet, waarna hij een welkomstwoord sprak. No tulen en een kort overzicht werden gele zen en goedgekeurd. De heer B. v. d. Holst werd als bestuurs lid herkozen. Op 6 Maart, des avonds 10 uur wordt in de Parochiekerk van St. Willibrordus een Lof gecelebreerd, waarna men per autobus naar Leiden gaat en vandaar te 23.41 uur per trein naar Amsterdam. Als orde-commissarisen werden aange wezen de heeren J. Alkemade, L. C. Knij- nenburg, J. Massop en J. Verhart. Na gehouden rondvraag trad als spreker op de weleerw. pater Toebes S.M.M., die op de noodzakelijkheid wees van het veel vuldig communiceeren en op de vrucht daarvan voor eeuwig en tijdelijk leven, waarna spr. ook als eisch noemde het goed communiceeren, o.a. met een goede en op rechte wil. Dan zal men ook van den Stillen Omgang beter worden en zal de pl. afdee ling inderdaad bloeien. Na een dankwoord van den voorzitter en nadat gebeden was voor de zielerust van twee overleden leden, volgde sluiting met den chr. groet. Het kweeken van chrysanthen. In het Dorpshuis hield de afdeeling Wassenaar van de Kon Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar maandelijksche leden vergadering onder voorzitterschap van den heer Polderman. Tot juryleden om het ingezondene te keu ren werden aangewezen de heeren J. K. van den Hoek, D. van Barneveld en van Ruitenbeek. Door den heer van Noort was ingezon den op de prijsvraag een mand getrokken hyacinthen, die den eersten prijs werd toe gekend. Een Echeveria van denzelfden in zender kreeg voor het puntenstelsel 10 punten. Vervolgens werd aan den heer D. de Gans het woord gegeven tot het houden van zijn causerie over het zuiver houden van chrysanthemums. Spreker had zich wel eens afgevraagd waarom de kweek van chrysanthemums zoo betrekkelijk weinig wordt gedaan, temeer waar de kweek ge heel koud gebeurt en daarom zeer eenvou dig is. Als antwoord heeft preker dit ge weten aan de vele ziekten die bij deze cul tuur voor kunnen komen, doch die men bij een goede behandeling niet behoeft te vreezen. Men moet diis beginnen met zuiver ma teriaal. Wanneer van de planten de bloe men zijn gesneden, moeten de resten van stengels ook tot den grond toe worden af gesneden en een rand aarde van de pot af- gekrabt, de pot goed schoon gemaakt en vervolgens met een 1 pet. nicotineoplos- sing bespoten. Dan gaat de pot in de kas, en er wordt alleen gestookt wanneer het vriest, tijdig luchten en de zon uit de kas houden. Lange scheuten worden uitgebro ken Zoodra de planten weder gaan groeien worden ze uit elkander gezet, want de chry sant houdt van ruimte. Bij het verpotten zette men ze in de vrije natuur, niet tegen een muur of derg., want de wind moet er ffink doorheen kunnen spelen, wat mede een groote factor voor het zuiver houden is De potten mag men echter niet geheel ingraven, zeker niet bij natte grond, want dan treedt rotting cp. Langs de eenpoters plaatst men een stok, waaraan de plant wordt gebonden. In den zomer spuite men een enkele maal met zwavel. Het grondmengsel is ook een groote fac tor. Die make men bij voorkeur in het na jaar klaar en moet bestaan uit 3 deelen bladgrond, 1 deel klei, 1 deel koemest en 1/2 deel kippenmest. Alles wordt goed ge mengd en om de 14 dagen wordt de grond doorgewerkt. Hoe meer het mengsel door vriest des te beter. Spreker ontraadt ten sterkste het gebruik van turfmolm. Wan neer men voorts de plantjes frisch houdt, zal men ook geen last krijgen van aaltjes. Hierna volgde -sluiting. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Een ongeluks-kat. Gisteren overkwam mej. T. W., werkzaam ten kantore der N.V. Oosthoek en Zn., een vrij ernstig on geluk. Nabij het kantoor gekomen sprong plotseling een kat tusschen het voor wiel van het rijwiel dat zij bereed. Het meisje sloeg over het hoofd en bleef bewusteloos liggen. Dr. Hildernisse, die spoedig ter plaatse kwam, constateerde, bij het meisje een hersenschudding. Bo vendien werd zij aan het hoofd en beenen vrij ernstig verwond. BOSKOOP. Geboren: Alida d. van J. de Jong en D. Streefland. Marjanne d. van H. van Veen en T. C. Oppelaar. Aletta d. van A. Pols en L. C. Schouten. Wijnand z. van A. Hoogendoorn en A. Zaal. LEIDERDORP. GEMEENTERAAD. De Raad vergadert onder voorzitterschap van den Burgemeester, den heer K. Brug. Alle leden zijn aanwezig. De vóorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden vastge steld. Onder de ingekomen stukken was een aanvraag van de vereeniging voor Chr. La ger en MULO-om beschikbaarstelling van gelden voor het aanbrengen van centrale verwarming, deze aanvraag werd, evenals het schrijven van den heer J. A. Ramaker waarin wordt verzocht om de tol van de Leiderdorpsche brug weer op de geldende condities te mogen pachten, voor advies gesteld in handen van B. en W. Hierna komt in behandeling het voor stel tot uitbreiding van de parkeer-verbo- den en voorrang wegen. Bij bespreking van dit voorstel, acht de heer Klaver het wenschelijk om een alge heel parkeerverbod in het smalle gedeelte van de hoofdstraat vast te stellen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Vervolgens wordt het voorstel van B. en W. tot renteverlaging van drie geldleenin- gen, gesloten met de „Nationale", met alg. stemmen goedgekeurd. Het betreft hier de geldleeningen heden nog groot 118.000, 38.320 en 41.100 resp. rentende 4 1/4, 4 1/2 en 41/4 pet. Door welwillende mede werking van de „Nationale" kunnen deze leeningen worden omgezet in één groote leening tegen 4 pet. De aflossingen bedra gen en den looptijd blijven dezelfde als voor de oude leeningen. Deze verandering geeft thans reeds een besparing van pl.m. ƒ500 per jaar. Zonder bespreking wordt aangenomen een voorstel tot sluiting van de drank-lo- caliteiten in dagen van mobilisatie. Het ondehoud van de gem.-plantsoenen werd vervolgens gegund aan den laagsten inschrijver, den heer "\fr. H. van Bekkum. Hierna werd het presentiegeld der leden van de stembureaux bepaald op 4. Benoemd werden tot leden van stembu reau I de heeren Groenendijk en Rijns burger; de Burgemeester is ambtshalve voorzitter; van stembureau II de heeren Klaver en de Haas, voorzitter is de heer M. P. Splinter. Het voorstel van B. en W. om in te gaan op de aanbieding van fa. van den Bom te Oudenbosch om 2730 stuks boomen en plan ten te leveren franco voor ƒ503.75, wordt met alg. stemmen goedgekeurd. Deze zijn bestemd voor het Gem. Sport-terrein. Bij de rondvraag informeert de heer Groenendijk naar het te stichten zwem bad en de heer van der Wal vraagt inlich tingen over zijn voorstel inzake verstrek king van voeding en schoeisel aan school kinderen en ook over de los- en laadplaats. De voorzitter beantwoordt deze vragen en sluit de vergadering. LEIDERDORP—ZOETERWOUDE (H. R.) Ziekenhuisverpleging. Gisteravond hield de vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging LeiderdorpZoeterwoude (H. R.) de 14e jaarvergadering in het gebouw „Irene" onder leiding van den voorzitter, den heer L. C. Snel. Door den secretaris, den heer I. J. Kla ver, werden de notulen gelezen welke on veranderd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer G. Groenendijk, bleek aan ontvangsten contributie 10.881.06, begunstigers f 12.— en gekweekte rente 276.40 is totaal 11.169.46. Uitgaven: Uitkeeringen voor totaal 2737 ligdagen; aan het Acad. Zie kenhuis 3491.20, St. Elisabeth Zieken huis 1504.50, Diaconessenhuis 984.20. Anna-Kliniek 350.Sylvius-Kliniek 370.50. Röntgen-onderzoek 117.02, Zie- ken-vervoer 403.57. Administratiekos ten enz. 1623.22, met een winst saldo van 2325.25. Bezit op 31 Dec. 1936 f 9946.47. Als lid van de finantieele commissie werd op voorstel van het bestuur benoemd de heer van Wijk. De aftredende bestuursleden, de heeren L. C. Snel, H. v. d. Poel en H. J. van Mil. werden met bijna algemeene stemmen her kozen. Op voorstel van het bestuur werd besloten, voor de kosten van een Röntgen foto 75 pet. te vergoeden tot max. 10. per ziektejaar en voor bestraling ook 75 pet. tot een maximum van 20.per ziekte jaar. Ook werd in beginsel besloten tot instel ling van een tusschen-tarief, wanneer 150 gezinnen toetreden zal tot oprichting wor den overgegaan. De contributie voor dat tarief zal bedragen 3 cent per week per gezin, de bedoeling van dit tarief is, te voorzien, wanneer opname in het Acad. Ziekenhuis wordt geweigerd en operatie noodzakelijk is in de daaraan verbonden kosten. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering door den voorzitter geslo ten. WOERDEN. Bijzondere Nooden. De commissie van samenwerking voor bijzondere nooden heeft een rapport gepubliceerd over het 2de halfjaar 1936. In dit rapport wordt nogmaals doel en taak v. h. comité uiteengezet. De wekelyk- sche buscollecten van het voormalig crisis- comité werden gehandhaafd en brachten van Mei tot Dec. 1936 399.97 op. Een sub sidie der gemeente van 1000 werd verkre gen. Aan steunverleening werd uitgekeerd over 1936 686.50. Dit bedrag werd als volgt samengebracht: Commisie voor samenwerking f 200.50 Geref. diaconie 20. R.-K. Armbestuur 163. Burg. Armbestuur 13.— Particulier 50. Nationaal Fonds 240.— 680.30

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11