DINSDAG 16 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 22 Februari 1937, des namiddags te 2 uur, in het gebouw „Tot nut van 't Algemeen", Steenscnuur 21. De vergadering zal, zoo noodig, worden voortgezet: op Maandag 22 Februari, des avonds te 8 uur, op Dinsdag 23 Februari, des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur, op Woensdag 24 Februari, des namiddags te 2 uur, op Donderdag 25 Februari, des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur, op Vrijdag 20 Februari, des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Onderzoek van den geloofsbrief van ihet nieuw benoemde raadslid, den heer Dr. M. Key. 2o. Praeadvies op het verzoek van G. Meulenberg om ontslag als onderwijzer aan de opleidingsschool voor u.l.o. aan de Drie OctoDerstraat. 3o. Voorstel tot het wijzigen van eenige raadsbesluiten inzake de verhuring van een drietal perceeien en van een strooKje grond. 4o. Voorstel tot het verpachten van het •perceel weiland, gelegen nabij de Fruinlaan, kad. bekend gemeen <.e Leiden, sectie M Nis. 868 (ged.) en 4225 (ged.) aan J. Huisman, te Leiden. 5o. Voorstel inzake het aangaan van eenige geldleeningen. 6o. Voorstel inzake het vaststellen en uit- keeren van de voorschotten op de vergoe ding, bedoeld bij art. 101 der Lager Onder wijswet 1920, ten benoeve van bijzondere scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs, over het jaar 1937. 7o. Begrooting van de inkomsten en uit gaven der gemeente voor het jaar 1937. 8o. Voorspel tot het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van den aanleg van nieuwe rioolleiding op het terrein van „Rhijngeest". 9o. Voorstel om het in- en uitwending schoonmaken van gemeentegebouwen, met toebehooren, het bedienen van kachels en centrale verwarmingen, het vegen van schoorsteenen en rookkanalen enz., onders hands op te dragen aan de N.V. Chemische en Mechanische Stofbestrijdings-Onderne- ming, te Amsterdam. lOo. Voorstel tot het wijzigen van den naam van de le Binnenvestgracht, voor zoover gelegen tusschen de Nieuwe Bees tenmarkt en de Steenstraat, en van dien van de Kort Koppenhinksteeg. llo. Voorstel om, met wijziging van het- raadsbesluit van 9 Mei 1932 te bepalen, dat het terrein gelegen op den hoek van de Kernstraat en de Verdamstraat, achter de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cur sus, wordt gereserveerd voor den eventuee- len bouw van een openbare opleidings school voor Gymnasium en H.B.S. 12o. Interpellatie van den heer Schüller inzake het tewerkstellen van opzichters bij het saneeringsplan Bouwelouwensteeg Paradijssteeg. GELDLEENINGEN TEGEN EEN RENTE VAN 3 ys PCT. De Gemeente heeft een aanbieding ont vangen voor eenige geldleeningen op schuldbekentenis tot een totaal bedrag van ƒ750.000.tegen een rente van 3^ pet. bij parikoers en met een looptijd van 15 ja ren. De opbrengst van deze geldleeningen kan worden aangewend voor aflossing van de 4 pet. obligatieleening 1911, pro resto eveneens 750.000.— bedragende, welk restant nog een zelfden looptijd heeft. Met de Commissie van Financiën zijn B. en W. van oordeel, dat deze aanbieding acceptabel is. RIOLEERING „RHIJNGEEST". Onder mededeeling, dat B. en W.zich met een voorstel van de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voor- geest" en „Rhijngeest" -inzake verbetering rioleering „Rhijngeest" kunnen vereenigen en dat de kosten van het werk naar hun meening ten laste van het afschrjjvings- en vernieuwingsfonds dier-inrichtingen be- hooren te worden gebracht, geven zij in overweging, door vaststelling van een overgelegden staat tot wijziging van de be grooting van de gestichten „Endegeest" c.a., dienst 1937, voor den aanleg van een nieu we rioolleiding op het terrein van „Rhijn geest" een bedrag van /53UU.beschik baar te stellen, te betalen uit de middelen van het afschrijvings- en vernieuwingsfonds dier inrichtingen. Verpachting weiland. In het voorstel van B. en W. d.d. 28 No vember 1936, inzake de verpachting van verschillende perceeien teelland en wei land, deelden B. en W. mede, dat in de ver huring van een gedeelte van het Raam- land alsnog nader moest worden voorzien. Voor dit weiland, dat een grootte heeft van pl.m. 1 H.A., heeft zich inmiddels als gega digde aangemeld de heer J. Huisman, met wien overeenstemming is bereikt; hij is be reid een pachtsom van ƒ80.per jaar in totaal te betalen. Verkoop grond. Van den heer J. W. Reijneveld, te Lei den, q.q., is een verzoek ingekomen, om van de gemeente te mogen koopen een bouwterrein, groot pl.m. 425 M2., op den hoek van de Cobetstraat en de Fruinlaan. Met den adressant is overeenstemming bereikt over den prijs van 10.per M2. en over de aan den verkoop te verbinden gebruikelijke voorwaarden. Ontslag onderwijzer. De heer G. Meulenberg heeft verzocht om eervol ontslag als onderwijzer aan de op leidingsschool voor u. 1. o. aan de Drie Octoberstraat. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te [willigen. Nog eenige voorstellen. Mevrouw Braggaar-de Does (S.D.) heeft ingediend een voorstel, om de subsidie voor de vereeniging van uitzending en verple ging van kinderen in gezondheids- en va- cantie-koloniën niet te verlagen. De heer Groeneveld (S.D.) stelt voor bij volgno. 576 der Gemeentebegrooting het subsidie aan de Teekenschool van de afdee- ling Leiden van den Nederlandschen Pro testantenbond niet te verlagen. De heer Groeneveld stelt verder voor: een maximum-vergoeding aan telefoonge sprekken vast te stellen: a. Voor de gemeen telijke woningaansluiting van de leden van het College van Burgemeester en Wethou ders (de gemeentesecretaris inbegrepen) op ten hoogste 20.— per jaar; b. Voor alle overige gemeentelijke woningaansluitingen op ten hoogste 10.per jaar. EERW. ZUSTER BORROMEA f Gistermiddag is in den ouderdom van bijna 64 jaar in het St Elisabeth-Gesticht alhier overleden de eerw. Zuster Maria Borromea (mej Elisabeth Theodora Ver- hoeff). Zij werd den Hen Mei 1873 hier ter stede geboren, trad den 6en November 1901 in het klooster, werd in de daaropvolgende maand gekleed en op 26 April 1903 gepro fest. Na haar professie werd zij in de zieken verpleging werkzaam gesteld, eerst hier ter stede, daarna te Breda in de particu liere verpleging. Daarop werd zij weer overgeplaatst naar hei St. Elisabethgesticht alhier, doch spoedig werd zij door een smartelijke ziekte aangetast, aan de ge volgen waarvan zij tenslotte na een lang durig lijden is overleden. De plechtige uitvaart zal a.s. Donderdag te 9 uur in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis plaats hebben, waarna de be grafenis op het Kerkhof aan de Zijlpoort. Het vervoer van aangeteekende stukken en brieven met aangegeven waarde zal in den vervolge niet meer met den autodienst UtrechtLeiden plaats hebben. Het aantal rechtstreeksche telefoonge leidingen tusschen Rotterdam en Leiden is tot negen uitgebreid. De politiebrandweer heeft gistermiddag twee schoorsteenbrandjes gebluscht n.l. bij W. L. in de Kaiserstraat en bij L. G. aan de Minnebroeder gracht. P. van R., zonder vaste woon- of ver blijfplaats is door de politie alhier aan gehouden onder verdenking van diefstal van een rijwiel. Gisteravond gaf de Oegstgeester Gymnas tiek- en Athletiekvereeniging „Houdt Braef Standt" in de Ontspanningszaal van Er.degeest een vertooning voor de patiën ten van Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest met welwillende medewerking van het Muziekgezelschap „Symphonia", uit Lei den, onder leiding van den heer J. Plu uit Leiden. Alles was tot in de puntjes verzorgd, werd uiterst correct uitgevoerd en het da verend applaus na elk nummer bewees, hoezeer de talrijke aanwezigen het waar deerden. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Poging tot doodslag. De'Haagsche Rechtbank heeft voortge zet de behandeling der zaak tegen den 32- jarigen chauffeur W. J. C. V., die op 12 Januari j.l. gedagvaard was wegens po ging tot doodslag. Verdachte, die in onmin met zijn echtgenoote leefde, heeft in den avond van 17 September j.l., toen hij met een auto voor zijn woning aan de Dreb- belstraat te 's-Gravenhcge verscheen, om daarmede zijn huisraad te vervoeren, on- eenigheid gekregen met de buren, die par tij trokken voor de vrouw en daarbij V. te lijf gingen. Er ontstond een formele vechtpartij. Men wilde V. uit de cabine van de auto trekken, waarop h'ij zich verweerde met een banden-lichter. Toen men hem die af handig wist te maKen, trok hij een mes waarmede hij een der aanvallers een steek in den rug toebracht.' Verdachte zeide uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Op verzoek van den verdediger mr. C. W. de Visser, werden eenige getuigen a décharge gehoord. Het O. M., waargenomen door mr. P. J. Blok,, zeide dat hier gee sprake is van zelfverdediging, omdat verdachte, uit de auto komende, afging op den man, die hem uit de auto zou hebben getrokken en men uit zelfverdediging niemand behoeft na te loopen. Er zijn omstandigheden, die de ontstem ming van verdachte 'erklaren, maar deze heeft de grenzen van noodzakelijke zelf verdediging verre overschreden. Hem moet derhalve zware mishandeling ten laste worden gelegd. Gezien de gemoeds beweging, waarin hij verkeerde en ander zijds rekening houdende met den ernst van het feit en de conclusie van het reclassee- ringsrapport eischte de officier zes maan den gevangenisstraf. De raadsman van verdachte betoogde, dat geen opzet om zwaar lichamelijk let sel toe te brengen bij zijn cliënt aanwezig is geweest. Pleiter was het niet geheel eens met bet reclasseeringsrapport en hij concludeerde tot vrijspraak subs, vroeg hij een voorwaar delijke straf. Uitspraak 2 Maart. HONDENEIGENAAR AANSPRAKELIJK VOOR AUTO-ONGELUK. Arrest van het Hof. Heden wees het Hef te Arnhem arrest in de bekende zaak tusschen de verzekerings maatschappij „The Railway Passengers" en een eigenaar van een hond. Eenige jaren geleden was de hond volgens de stellmgen van de verzekeringsmaatschappij, plotse ling den weg overgestoken. Een chauffeur trachtte het dier te ontwijken; hij raakte het stuur kwijt en de auto raakte tegen een boom, waarbij twee personen om het leven kwamen en eenigen werden gewond. De verzekeringmaatschappij sprak den eigenaar van de hond aan, daar volgens haar de hond het ongeluk had veroorzaakt. Zij baseerde haar actie op 1404 B.W. het welk den eigenaar van een dier aansprake lijk stelt voor schade door het dier ver oorzaakt. Tevens stelde zij dat de hondeneigenaar het voorwerp zijner genegenheid aan den lijn had moeten houden. De eigenaar van den hond voerde als verweer, dat de bestuurder van de auto zelf schuld droeg, doordat hij trachtte het dier te ontwijken. De rechtbank verklaarde de verzekeringmaatschappij ontvankelijk omdat zij van oordeei was dat de hond hier meer als voorwerp dan als dier was overreden en zij de aansprakelijkheid voor voorwerpen geringer achtte dan voor die ren. Hiervan ging de verzekering in appél. Na gehouden pleidooi wees het> Hof een arrest, waarbij het vonnis der rechtbank werd ver nietigd, daar het Hof van oordeel was, dat indien de stellingen der verzekering juist waren, hier inderdaad schade door een dier was toegebracht Het Hof droeg den hon- deneigenaar op te bewijzen, dat de chauf feur zelf schuld had. Na getuigenverhoor en pleidooi wees het Hof de vordering der verzekering toe en veroordeelde den hon deneigenaar tot betaling van de schade. Het Hof overwoog dat ook indien de chauffeur nog getracht had den hond te ontwijken en er m ssehien chauffeurs te vinden warer., die over het beest zouden zijn heengereden, dit toch slechts een na tuurlijke reactie was cp een gevaar, komen de van de zijde van den hond. Tevens nam het Hof aan, dat, het onge luk door het dier veroorzaakt was. Voor den eigenaar van den hond trad'op mr. Couvret te Arnhem en voor de verze-.' keringmaatschappij mr. R. Heeg te Amster dam. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. GESLAAGD: Doctoraal examen geneeskunde mejuf frouw A. C. Reeser, Rotterdam, en de hee- ren G. J. Vermeulen, Leiden en J. G. Wester, Den Haag. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. BRAND OP HUIZE PADUA TE BOEKEL. Zolder en dak van het paviljoen verbrand. Gistermiddag om half een is door on bekende oorzaak' brand uitgebroken op den papierzolder van het z.g.n. vrije ver- p^egingspaviljoen van de psychiatrische inrichting Huize Padua te Boekei. Toen de brand ontdekt werd, stonden de zolder en het dak reeds gedeeltelijk in lichter laaie. Het vuur breidde zich zeer snel uit. De brandweren van Gemert en Boekei werden, daar het ergste werd ge vreesd, onmiddellijk gealarmeerd. Zij tastten, gezamenlijk met de spuit van de 5inrochting, het vuur krachtig aan en slaagden er in, binnen drie kwartier den brand meester te worden. Het dak en de zolder brandden echter over de geheele lengte van het paviljoen uit. De schade is groot. De burgemeester van Boekei was op de plaats van den brand aanwezig en leidde het blusschingswerk Alle verpleegden waren tijdig in veilig heid gesteld. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. LAATSTE BERICHTEN DE WERKLOOSHEID. Week van 25 tot en met 30 Januari. De directeur van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 25 tot en met 30 Januari 1937 het aantal leden van ingevolge het Werkloosheidsbe sluit 1917 gesubsidieerde vereenigingen bedroeg 532,100 (waarvan 74.300 landar beiders) Van de verzekerden, niet behoorende tot de landarbeiders, waren de geheele week werkloos: in de week van 25 tot en met 30 Januari 1937 33.- pet.; in de vorige verslagweek (4 tot en met 11 Januari 1937) 31.7 pet.; in de overeenkomstige week van 1936 34.4 pet.: in de overeenkomstige week van 1935 32.5 pet. In de laatste 6 jaren was de uit de ge gevens der persberichten berekende werk loosheid (landarbeiders buiten beschou wing gelaten, hen, die een gedeelte der week werkloos waren, voor een derde medegerekend): in 1931: 14,8 pet, in 1932: 26,7 pel. in 1933: 27,7 pet. in 1934: 27,3 pet. in 1935: 31,6 pet. in 1936: 32,2 pet. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes z. van J. Brou wer en C. W. Zoutendijk Dirk Frederik z. van W. F. v. d. Blom en S. S. Kok Leonardus Cornelis Johannes z. van P. E. v. Ruiten en G. C. Kuipers Gerrit z. van R. Kooij en M. de Pijper Alida An- thonia d. \en J. M. Scuni-J'jrwoer'i cn H. v. Gerven Adriana d. van J v. Leeu wen en E Erdloff Maria Geeriruida Peironella d. van J. P. W. SiemerinK en A J. Kapel Kornelis z. van A. J. van Leeuwen en J. Slotboom Pi eter z. van J. Walkier en N. Dol Gerrit z. van J. Zandbergen en J. Hermans Anna Ca- tharina Theresia d. van P. le Ruijter en B. K. A. Delsman Christine Louise d. van J. D Lammers en A. L. Pelka Ma ria Elisabeth d. van J. Stoof en M. Jansen Ciazina Elisabeth d. van G. Rosier en C. Dobbe Jan Simon z. van L. v. Dara en H. Turkenburg Wilhelmina Geer- truida d. van A. J. Langeveld en A. C. Lof. Gehuwd: J. Verkuil wedn. en F. Snij der jd. Overleden: M. A. Zandvliet ongeh. vr. 77 j. C. M. v. d. Meerv. Niekerk vr. 71 j. J. A. Timmermans z. 3 dgn A G. Timmermans z. 1 dag A. A. v. d. Hoek z. 11 j. In die 6 jaren bedroeg de opbrengst van ter uitvoering van de Invaliditeitswet ver kochte rentezegels per hoofd der bevol king: in 1931: 5,08 gld. in 1932: 4,58 gld. in 1933: 4,38 gld. in 1934: 4,47 gld. in 1935: 4.43 gld. in 1936: 4,47 gld. Het laatste cijfer zou kunnen wijzen op een verbetering in de werkgelegenheid in 1936, hetgeen nog niet in het werkloos heidspercentage tot uitdrukking komt. Bij 1054 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 30 Januari 1937 in totaal 480.470 werkzoekenden ingeschre ven, onder wie 457.318 mannen. Van deze werkzoekenden waren, er 465.531 werkloos, onder wie 447.330 mannen, terwijl van dezen een aantal waren on dergebracht bij werkverschaffingen en bij het cultureele werk voor werkloozen. Door de organen van openbare arbeids bemiddeling werden in 1936 259.561 plaat singen tot stand gebracht, tegen 236.213 in 1935. STOPZETTING IIILLEN'S SIGAREN- EN TABAKSFABRIEK. Naar wij vernemen, zal de N. V. A. Hil- lens's Sigaren- en tabaksfabriek te Delft as. Donderdag worden stop gezet. Met in gang van dien datum is het geheele perso neel ontslagen. In December werkten er in het bedrijf nog driehonderd personen, thans honderd zestig. DOODELIJK ONGELUK OP AMERIKAANSCH SCHIP. Aan boord van het in de Lekhaven te Rotterdam liggende Amenkaansche stoom schip Black Condor is de 49-jarige haven arbeider J. M. Beeke, uit de Groote Vis- scherijstraat, toen hij uit het ruim stapte, uitgegleden en tegen de handle van de stoom winch gevallen. De winch ging daar door draaien en B. kreeg toen van den kop van de winch een klap tegen het hoofd, waardoor hij op een drijfstang terecht kwam. De man was op slag dood. Per po- litieboot is het stoffelijk overschot naar het bureau van de rivierpolitie aan de parkhaven overgebracht. ONWILLIGE ARRESTANT. In de beenen geschoten. De expediteur de P., wonende aan de Groenstraat te Beek, gemeente Princen- hage, had nog zes maanden gevangenis straf te goed, wegens het moedwillig ver oorzaken van schade teneinde een verze keringssom machtig te worden. Toen de marechaussée hem gisteravond te omstreeks elf uur van nuis kwam halen heeft de tr. getracht zich uit de voeten te maken. Een van de manschappen heeft toen op den vluchteling geschoten en hem in een der beenen geraakt. De man is in het St. Ignatius Ziekenhuis te Breda opgenomen. EEN DRAMA? Uit de Keizersgracht te Amsterdam, is gister een gesloten ledige melkflesch opge- vischt. In deze flesch vond met een ringe tje, een kraal, een foto van een kind, een foto van een vrouw Cn een blaadje van een scheurkalender van 12 Februari 1937. Ach ter op dit blaadje was geschreven: „ik dank U voor alles moeder." Flesch en inhoud zijn bij de politie gedeponeerd. Deze tracht nu aan het licht te brengen of wellicht een drama zich heeft afgespeeld, waarop de inhoud van de flesch eenigszins wijst. VIJFTIENHONDER POND BOTER GESTOLEN. Vannacht is ingebroken in de coöpera tieve roomboterfabriek „De Eendracht", te Borculo. De inbrekers hebben zich door een tuimelraam, aan den achterkant van het gebouw, toegang tot de fabriek ver schaft. Vijftienhonderd pond boter is ge stolen. Vermoed wordt, dat men te doen heeft met beroepsinbrekers, die van een- auto gebruik hebben gemaakt. De mare chaussée uit Ruurlo heeft een onderzoek ingesteld, tot dusver echter nog zonder resultaat. BIOSCOPEN. Lido: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: pieterselie 2.00, kropsala de 1.20—1.80, selderie 0.80—1.80, knol- selderie 3.104.60, per 100 kg.: kroten 1.001.90, kroten, gekookt 46, wit loof 24, roodekool 1.503.00, spina zie 2628. uien 0.902.60, wortelen 1.103.60, spruiten I 28, spruiten II 1.50—4.00, andijvie 318, nero 6 8.30, roodekool 2.102.70, gelekool 1.70 3.00, groenekool 1.202.70, prei 1.50 —3.70. 16 Febr. Vette Varkens. Totale aan voer 266 stuks, waarvan 251 zwaar 4546 cent, 15 licht 41 cent per kg. levend ge wicht. Handel tamelijk vlug. Opmerkingen: enkele hok 1 cent hooger.. ROTTERDAM, 16 Febr. Vee. Totale aan voer 4231 stuks. 190 paarden, 1050 magere runderen, 732 vette runderen, 102 vette kalveren, 107 graskalveren, 1326 nuchtere kalveren, 133 schapen en lammeren, 29 varkens, 10 biggen, 52 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 24, 58 en 40 48 cent, vette ossen 60, 54 en 4450 cent, stieren 59, 52 en 45 cent, vette kalveren 93 80 en 5565 cent, schapen 47, 40 en 33 cent lammeren 50, 42 en 32 cent, graskalveren 58 en 48 cent, nuchtere kalveren 40, 35 en 30 cent, slachtpaarden 48, 45 en 40 cent. Prijzen per stuk: schapen 262015, lammeren f 2319—13, nuchtere slacht- kalveren 9.5075, ilichtere fokkalve ren 151311, slachtpaarden 200 150110, werkpaarden 245150100, hitten 130—105—70, stieren f 275—220— 110; kalfkoeien f 235190120, melkkoeien 240190135, varekoeien 17013595, vaarzen 15511585, pinken f 130100 95, graskalveren f 604020, bokken of geiten f 1273. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer korter, handel vasthou dend, prijzen van gisteren, prima koe 68, prima os 63; stieren aanvoer gewoon, han del matig, prijzen van vorige week; vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel lui, vaste prijzen prima kalf 1.02; schapen en lammeren aanvoer ieto minder, handel zeer vlug, prijzen van gisteren; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer groot, han del levendig, prijzen dalende, paarden aan voer als vorige week, handel tamelijk, prij zen le kwal. slachtpaarden lager, 2e en 3e kwal. werkpaarden en hitten onveranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer iets korter, handel flauw, prijzen prijshoudend; vare koeien aanvoer ruimer, handel lui, prijzen iets hooger dan vorige week; vaarzen en pinken, aanvoer iets grooter, handel stil, prijzen goed prijshoudend; graskalveren, aanvoer ruim, handel traag, prijzen onver anderd; boken of geiten aanvoer korter, handel vlug, prijzen iets hooger. Voor plan Deterding 32 vette koeien gekocht. ROTTERDAM, 15 Febr. Buitenl. Granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek en Van der Schalk). Stemming traag. Rogge: 74/75 kg. Bahia Blanca aangeko men 10.85, 74/75 kg. idem stoomend 10.85, 71/72 kg. Poolsche disponibel 9.90 Gerst: 65/66 kg. La Plata aangekomen 169170, 65/66 kg. idem stoomend 170, 69/70 kg. idem aangekomen 173, 69/70 kg. idem stoomend 173.61/62 kg. Roe- meensche disponibel 169, Karoon dispo nibel 169, idem stoomend f 168, Irak stoomend f 164. Mais, per 200 kg.: gele La Plata, aan gekomen 145145.50, idem stoomend naar aankomst 145.50137, La Plata Cin- quantine disponibel 150, Mixed Benguela disponibel 149. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst: Chevalier 9.009.40. Haver 7.507.85. Erwten, kleine groene 8.007.75. Schokker-erwten 12.0016.50. Bruine boonen 9.0010.50, alles per 100 kg. 's HERTOGENBOSCH, 16 Febr. Boter Aanvoer 14.425 kg. Hoogste prijs 1.53, laagste prijs 1.47 en middelprijs 1.51 per kg. BODEGRAVEN. 16 Febr. Kaas. Aange voerd 78 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 3510 stuks. wegende 31590 kg. Prijs met rijksmerk le soort 22 23, 2e soort f 2021. Handel matig. BOSKOOP, 15 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Aug. Noack 52 cent, Pechtold 51 cent, Viburnum 17 cent, Azalea 1.30—2.20. Seringen 36—50 cent, Cerasus Hisakura 2.103.60, Pru nus triloba 5080 cent, narcissen 611 cent, tulpen 1617 cent, crocus 68 cent. Rhod. Pink Pearl 60 cent, Funkia per stuk 23 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 15 Febr. Groen- tenveïling. waspeen 4050 cent en kroten 25—40 ceut per kist van 20 kg.; groenekool 1.20—1.50, uien 1.60—2.10, gelekool 1.20—1.80, roodekool 1.40—1.90 per 100 kg., prei 2.202.60 per 100 bos, knolsel- derie 2.904.40 per 100 stuks. VINKEVEEN, 15 Febr. Gcoentenvenling. witlof I 5.50—3.00, idem II 45, idem III 3.00—3.50 per 100 kg. Aanvoer 7000 kilogram. WISS ELN OTEERIN GEN (AMSTERDAM) Praag 6.3 St/.j

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3