UIT DE OMGEVING ZATFRRir, i- THRUARI1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 GEI^ENTERAAD VAN KOUDEKERK De Raad dezer gemeente kwam Donder dagavond in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onver anderd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het voorschot op de vergoeding bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920 aan het bestuur der Ned. Herv. school over 1937 wordt vastgesteld op 1267.88. Vervolgens worden vastgesteld het kohier hondenbelasting 1937 en het suppletoir kohier 1936 en wel op resp. f 231.en 9.50. Op voorstel van den voorzitter worden hierna tot leden van het stembureau voor de verkiezing van leden van de 2e Kamer aangewezen de beide Wethouders, terwijl de overige leden als hun plaatsvervangers zijn aangewezen, naar keuze van den voor zitter. Voorts stellen B. en W. voor over te gaan tot aflossing van elf 4 1/2% obligatiën Rot terdam 1916 en 1917 en tot deelneming in het maatschappelijk kapitaal der Bank voor Nederlandsche gemeenten. De voorzitter zegt, dat de gemeente Rot terdam haar 4 1/2% leeningen aflosbaar ge steld heeft en thans een 4% obligatielee- ning aangaat. Waar de Bank voor Neder landsche gemeenten nog steeds 6% divi dend heeft uitgekeerd, stellen B. en W. voor de aflosbaar gestelde 11 obligatiën ad 1000.welke zij eveneens bij genoem de Bank voor Nederlandsche gemeenten, hetgeen voor de gemeente belangrijk voor- deeliger is. Bovendien is de gemeente ook nog in het bezit van 8 obligatiën 4% Nederland 1934 ad 1000.wlke zij eveneens bij genoem de Bank wenscht te beleggen. De heer Oppelaar vraagt of deze aandee- len ook verhandelbaar zijn op de beurs, hetgeen door den voorzitter ontkennend wordt beantwoord; dit is overigens geen bezwaar omdat het hier een fonds betreft wat in tact moet blijven en altijd nog een behoorlijke rente geeft. Bovendien is ook het Rijk bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten belangrijk geïnteresseerd. Hierna wordt z.h.st. overeenkomstig de voorstellen besloten. Dan worden na toelichting door den voor zitter nog vastgesteld eenige besluiten mo del D tot wijziging der begrootingen dienst 1936 en 1937, waarbij spreker nog mede- deeling doet van een xn de vorige vergade ring uitgetrokken bedrag voor" aanschaf fing van schoeisel. Hiertegen is door Ged. Staten bezwaar gemaakt, zoodat spreker voorstelt deze post te schrappen, waartoe eveneens wordt besloten. Het verkeer met vrachtwagens. Bij de hierna volgende rondvraag zegt de heer Oppelaar, dat hem gebleken is dat er B-borden op den Lage Rijndijk zijn ge plaatst op de grens van de bebouwde kom en dat zulks een groote belemmering is voor vrachtwagens, omdat alle producten van de industrie te dezer plaatse bijna uit sluitend per vrachtauto worden vervoerd. Spreker vraagt of het niet mogelijk is, deze borden te doen wegnemen. De voorzitter antwoordt dat de gemeente n-a ad in 1929 de bebouwde kom heeft inge deeld in de 3e wegklasse evenals Ged. St. zulks hebben gedaan voor het gedeelte bui ten de bebouwde kom. Ged. St hebben om redenen welke spreker niet weet, later de wegindeeling voor de geheele Provincie op geheven. Krachtens het Motor- en Rijwiel reglement, dat met 1 November j.l. gewij zigd is. vervallen de 3 klassen en worden automatisch de 3e klasse wegen als B- wegen aangeduid, de overigen zijn A-we gen. Het is dus ter uitvoering van Raads besluit en van het Motor- en Rijwielregle ment, dat spreker de bedoelde borden heeft doen aanbrengen. Vanzelfsprekend is deze plaatsing niet gericht geweest tegen de industrie alhier, doch wel was het spreker aangenaam in dien hij deze buitengewoon zware wagens die op de A-wegen zijn toegelaten hier van den weg verwijderd kon houden. Het vrachtautoverkeer heeft tegenwoordig veel weg van treinverkeer en het is ondoenlijk voor een gemeente van zulk een kleine om vang ais deze om op den duur de bestra ting van den Lage Rijndijk te financieren. Immers is by het aanleggen van de eerste bestrating, gerekend met een aflossing in ongeveer 25 jaar en er is geen sprake van, dat de weg het zoolang uithoudt. B. en W. gevoelen echter wel degelijk de bezwaren van de plaatselijke industrie en zinnen thans op een oplossing. Wellicht brengt het wetsontwerp inzake subsidieering van ter tiaire wegen ook voor ons een oplossing, doch het zou dan toch zeer onvoorzichtig zijn om op dit oogenblik de oorspronkelijke 3e klas weg te gaan indeelen als een A-weg. De heer Lieverse voelt ook de bezwaren van de industrie en vraagt of het niet mo gelijk is de borden weer te verwijderen. De heer van Egmond merkt op dat de mogelijkheid bestaat, dat Leiderdorp en Alphen den Lage Rijndijk als B-weg gaan indeelen. De heeren van der Vegte en de Jong voelen ook de bezwaren zeer goed, doch wijzen er op dat het gevaar bestaat, dat de fabrieken worden stopgezet als hier geen zwaar vrachtautoverkeer wordt toegelaten. De voorzitter zegt dat hij, zooals hy reeds heeft medegedeeld, zoekende is naar een oplossing en daarover reeds verschillende besprekingen heeft gevoerd. De Raad kan dus binnen een paar weke.n een oplossing tegemoet zien. Spreker wil hieraan den wensch verbinden dat de industrieën zich niet op een te eenzelvig standpunt zullen stellen, indien de belangen van de gemeen te Koudekerk ook hun medewerking noo- dig hebben. Spreker denkt hier aan de ver vanging van zooveel oudere werkkrachten door jongere, waardoor, naar spreker werd medegedeeld, jongere krachten vaak wor den geplaatst voor werkzaamheden, die eigenlijk voor hen te zwaar zyn. De heer Lieverse wijst er op, dat nog geen objecten voor werkverschaffing in deze gemeente aanwezig zijn en vraagt voorts of het niet doenlijk is om met an dere gemeentebesturen te trachten de Re geering te bewerken, dat bij de uitvoering van groote werken de machines wat meer worden uitgeschakeld. De voorzitter antwoordt op de eerste vraag, dat er plannen zijn gemaakt voor rijwielpaden, doch dat de uitvoering ach terwege zal moeten blijven indien door Rijk of Provincie geen ruime bijdrage wordt verleend in de materiaalkosten. Wat de 2e vraag betreft dat deze zaak al zoo vaak van zooveel zijden bezien is, dat er wel geen resultaat van een dergelijke po ging zal zijn te verwachten. Hierna geheime vergadering. Wat moet men doen wan neer een auto te water rijdt? Herhaalde waarschuwing voor automobilisten. Naar aanleiding van het droevig onge luk op den Singel te Amsterdam, waarbij een auto door een brugleuning te water reed en de twee inzittenden verdronken, schrijft de heer A. J. Meyerink, hoofdcon- eul van den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen het volgende: Niet zoozeer de oorzaak van het onge luk, doch de ernstige gevolgen zou ik wil len belichten. De auto, waarin man en vrouw waren gezeten, vloog plotseling over een trot toir, door een stevig ijzeren hek te water en verdween daarin. Naast de waargenomen snelheid van de auto is mogelijk de vorstperiode, die pas achter den rug was en het ijzer bros anaakte, mede oorzaak van het te water storten. De sterke ijzeren pilaren en de dikke staven daar tusschen hadden van ihun stevigheid ingeboet De wagen verdween in de diepte.... De inzittenden gingen over, in hun doodsnood, tot het verbrijzelen der voor ruit en het openrukken van het linnen dak, meldden de berichten. Door het verbrijzelen der voorruit stroomt het water sneller in de auto, door het scheuren der kap ontsnapt spoedig de lucht uit het bovendeel der auto. Er ontstond dus geen evenwichts toestand. Ei-nstige proeven, genomen op ini tiatief van onzen Bond, hebben dui delijk bewezen, dat men geen ruiten opzettelijk (onder water) moet ver brijzelen, dat men geen gat moet ma ken in de kap, daar meestal de por tieren geopend kunnen worden; in de praktijk zijn de conclusies der proe ven herhaaldelijk bevestigd. Dat een ruit werd verbroken en de kap werd opengescheurd door de in doods angst verkeerenden, niemand spreke eenig verwijt uit. Wel kunnen we leering trekken uit. het diep tragische geval. Dat de kranige, goed willende red ders de deuren niet vermochten te openen, kan verschillende oorzaken hebben. Ten eerste: door het openmaken der kap ontbrak hier de verhoogde druk van de gecomprimeerde lucht boven het opstijgende water in de auto. De waterdruk, nu alleen op de portieren aan de buitenzijde, was te groot voor de kracht der redders, die bovendien door het ijskoude water, waarin zij zich bevonden, in hun kracht-uitoefe nen weiden belemmerd. De zelfde oorzaken golden óók voor de arme opgeslotenen; zy konden niet de por tieren openen, dus niet ontsnappen. Ten tweede: heeft mogelijk óók het onbekend zijn met. de wijze van ope nen der portieren hier den redders parten gespeeld? Er bestaat geen éénheid in deze slul- tingswijzen. Er zijn portieren, die geopend worden door het zijdelings wegschuiven van een handle, door een. benedenwaartsohe druk op de kruk, door deze omhoog te trekken, door de portiesluiting naar voren- en naar buiten te bewegen, door een achterwaart- sche en buitenwaartsche druk, óók nog door een horizontale trek. Wendt de red der nu toevallig zijn kracht in tegengestel de richting aan, dan houdt men dicht, waar men juist het portier wilde openen. Hier ligt een taak voor de overheid: een heid van sluiting te bevorderen. Daarom, gij allen, die plaats neemt in een u onbekende auto of taxi, over tuigt u, voor gij wegrijdt, op welke wijze de deuren zijn te openen. Deze wetenschap kan u te pas ko men bij te water rijden, bij een bot sing, by eventueel in brand geraken van een auto, taxi of bus. J?a lOiuiA'savtmclS tot U"r vöór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de kopllchten als attentiesein' ALKEMADE. De burgemeester. De Burgemeester van Alkemade is gedurende het tijdvak 13 Februari tot en met 27 Februari 1937 we gens verblijf buiten de gemeente niet voor de ingezetenen te spreken. Als waarnemend Burgemeester treedt op de heer P. de Jong Czn. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbe steding voor verbouwing van de arrestan- tenlokalen in het gemeentehuis te Roelof- arendsveen werd als volgt ingeschreven: Wed. C. Langhout te Oude-Wetering voor 1375.J. van Berkel te Roelof arends veen voor 1259.C. J. van Berkel te Lei- muiden voor 1250.A. T. van der Meij te Oude-Wetering voor 1180.— en M. J. M. Jansen te Nieuwe-Wetering voor 847. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Geboren: Hendricus Cornelis, z. v. Th. S. Struive en C. M. Spring in 't Veld. Cornelis Gerardus Theodorus, z. v. W. J. Zoetemelk en G. W. Hogenboom. Overleden: Theodorus Maria Zoete melk, oud 14 dagen. KAAG. Bouwen. Aan H. J. Reinink te Kaag is door het gemeentebestuur vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis, een gelijke vergunning werd verleend aan C van Lent. KATWIJK. Tegen de schaamtelooze kleeding. Het volgende adres is aan den gemeen teraad gezonden. Aan den Raad der Gemeente Katwijk, geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden, inwoonsters der gemeente Katwijk, dat zij met leedwezen zien, hoe in de laatste jaren de kleeding gedurende het badseizoen in deze gemeen te niet altijd blijft binnen de perken der welvoeglijkheid. Zij zijn van oordeel, dat hieraan door vele ingezetenen aanstoot genomen wordt, zij verzoeken U daarom in de Politie verordening een bepaling te willen opne men van de navolgende strekking: „Het is verboden zich in badcostuum of strandpyama te bevinden op den openba ren weg of in de duinen tenzij gehuld in een behoorlijk en goed gesloten (bad-) jas of mantel". Mede in verband met de zedelijke op voeding der jeugd en den goeden naam van Katwijk als badplaats achten onder geteekenden opname dezer bepaling van het allergrootste belang, hetwelk doende enz. Bovenstaand adres wordt binnen enkele dagen verzonden aan den Raad der ge meente Katwijk. Een honderdtal dames van verschillende kerkelijke gezindte onderteekenden reeds dit adres. Zoovéél mogelijk worden de handteekeningen door de initiatiefneemsters aan de huizen per soonlijk verzameld. Waar het echter on doenlijk is alle inwoonsters onzer ge meente te bezoeken, worden zij, die nog geen verzoek tot mede-onderteekening ontvingen en met den inhoud van het re quest niettemin sympathiseeren, verzocht op een of andere wijze van haar instem ming te doen blijken aan een der onder staande adressen: Mevrouw E. M. OuwerlingBraun, teL 299, de Landes Wyborchstraat 1; Mevrouw wed. M. van der Schrieck, tel. 314, Duin oord 21, Katwijk aan Zee, mevrouw de wed. A. TomSpaanderman, pres. Christen Vrouwenbond, L. Wyborchstraat 4. KATWIJK AAN DEN RUN. Best afgeloopen. De 15-jarige G. M. kwam door de schuld van de automobilist in minder aangename aanraking met de auto. De auto ging over de fiets van M., welk rijwiel totaal vernield werd. M. kwam er wonderlijk* genoeg, met enkele schram men af. De autobestuurder bleek direct be reid voor een ander rijwiel te zorgen. Damclub. Gisteravond hield de secre taris van den Ned. R. K. Dambond, de heer Waasdorp, een causerie over het Bonds- vraagstuk. Op duidelijke wijze zette spr. het werken van den Bond uiteen, belichtte de financieele zijde, vertelde het een en ander over competitiewedstrijden enz. Spr. betoogde, dat vooral door het spelen van wedstrijden, dus het uitkomen tegen onbe kende tegenstanders, men zijn spelpeil op voert, waardoor dus het Damspel aan aan trekkelijkheid wint. Het wedstrijdspelen, vooral in competitie, maakt ook het clubverband hechter. Aan het einde van zijn lezing oogstte spr. een dankbaar applaus. Hierna speelde de heer W. simultaan tegen onze dammers. De simultaanspeler stond voor 21 borden. Hiervan won hij 16 partijen, verloor er 3 en maakte 2 remise, zoodat de uitslag was 348. Donderdag 18 Febr., des avonds te half 8 komt „St. Willibrordus" te Wassenaar met twee tientallen op tegenbezoek. In 't Zilver. Op het einde der veiling van de Tuinbouwvereeniging „Katwijk en Omstreken" vroeg de heer J. Verhave te Rijnsburg, de voorzitter der Kooplieden- vereeniging „Ons Belang" het woord. Nie mand of althans dan toch zeer weinigen be grepen, wat dit ongewone te beteeken en had. Reden voor eenige actie was er niet. De samenwerking tusschen K en O. en Ons Belang is steeds „wat je noemt", er moest dus iets bijzonder te wachten staan. Men werd slecnts korten tijd op proef ge steld. De heer Verhave deelde mede, dat het hem bekend was dat dezer dagen, ver moedelijk 13 Febr., doch zeker hiervan was hij niet, voor Katwijk en O. een buitenge wone dag moest zijn, nJ. de dag dat 25 jaar geleden K. en O. was opgericht. Een zilve ren jubileum dus. De heer Verhave sprak alvast de beste wenschen uit voor K. en O. doch hoopte namens Ons Belang een meer officieele gelegenheid te krijgen om K. en O. te complimenteeren. Een daverend ap plaus in de koopliedenbanken. De voorzitter van K en O., de heer J. v. a. Perk, dankte den heer Verhave voor zijn hartelijke woorden en beste wenschen en deed toezegging, dat aan den wensch van den voorzitter, wat die officieele gelegen heid betreft, te voldoen. (De datum van oprichting is: 13 Febr. 1912). Adhaesie. Door de A. R. Kiesvereeni- ging te Katwijk aan den Rijn isvadhaesie betuigd aan het adres aan den Raad door de R. K. Kiesvereeniging verzenden, wat betreft het nemen van maatregelen tegen de onwelvoegelijke kleeding in den badtijd. NOOTDORP. 10-jarig bestaan Eierenveiling. Onder groote belangstelling vierde deze week de Nootdorpsche Eierenveiling haar 2e lustrum Nadat de voorzitter, de heer C. L. van Leeuwen, de vergadering geopend had, gaf hij een overzicht van de vermeldenswaar dige feiten in de afgeloopen 10 jaar. Duide lijk bleek hieruit, dat de Nootdorpsche Eierenveiling wel grondig de bestaansnood- zakelijkheid bewezen had. De notulen der vorige vergadering, voor gelezen door den secretaris, den heer J. C. van der Helm, werden onveranderd vast gesteld; als aardigheid gaf deze functiona ris een verslag van de laatste commissie vergadering, geheel op rijm gemaakt. In een geheel andere sfeer werden wij geplaatst door den heer A. van Leeuwen, penningmeester, die behalve de gewone jaarlij ksche verantwoording, ons een cijfer- overzicht gaf van de oprichting der N.E.V. tot heden. Al klinken cijfers ons dikwijls droog, wij kregen hierdoor toch een aardig beeld van de belangrijkheid der veiling voor onze gemeente. In deze 10 jaar was het aantal, dat omgezet werd aan kippen eieren: 3.038.247; aan eendeneieren: 120.279; aan ganzeneieren: 1469; aan krielkipeieren: 2658; aan kievietseieren: 335, totaal 3.162.988 stuks. De opbrengst van deze eieren bedroeg f 144.248.27; die der pluim vee en diversen 10.554.86, zoodat totaal voor 't niet geringe bedrag van 154.793.13 verhandeld werd. De contributie voor 1937 werd op 1.— vastgesteld. In de Commissie werden alle zitting hebbende leden herkozen, terwijl de vergadering zich, na eenige toelichting door den voorzitter, met algemeene stemmen ac- coord verklaarde met de vaststelling van het reglement. Hierna overhandigt de voorzitter van de biljartvereeniging A.D.O., de heer C. G. van Dorp, onder aanbieding van de geluk- wenschen van die vereeniging, een fraaie bloemenmand en spreekt de hoop uit, dat tusschen N.E.V. en A.D.O. steeds een vriendschappelijke band mag blijven be staan. Namens het Gemeentebestuur bood wet houder Post (de burgemeester was door verblijf in het buitenland verhinderd) wel gemeende felicitaties aan. Het is de wensch van het Gemeentebestuur, dat de Eieren veiling steeds in belangrijkheid mag toe nemen en de wijze, waarop deze vereeni ging beheerd wordt, geeft spr. hiertoe ook wel het volste vertrouwen. Nadat de feestredenaars door den voor zitter zijn bedankt, wordt overgegaan tot een gratis verloting. Nog langen tijd bleven genoodigden en leden gezellig bijeen ter viering van dit'2e lustrum. Tot verhooging der feestvreugde droegen bij het muzikale gezelschap Tabbernal uit Delft en de hu morist de Bruijn uit Schiedam. NOORD WIJKERHOUT. Werkloozenretraite. Op 19, 20 en 21 Februari zal in de St. Jozefkerk een z.g. volksretraite voor de werkloozen gehouden worden, welke geleid wordt door een Pater Redemptorist. v leegde en leed in de parochie. Het was voor onze parochie gisteren een' dag van vreugde en leed. Leed, toen pas toor de Kok des morgens omstreeks 10 uur voor het laatst pastorie, kerk en de Zilk verliet, om zich te Naaldwijk te gaan ves tigen. Het moeten zeer zeker zware schre den voor onzen oud-pastoor geweest zijn, toen hij des morgens tusschen een haag van schoolkinderen, welke langs den weg op gesteld stonden naar de auto ging, welke hem naar zyn nieuwe standplaats zou ver voeren. Zoowel op het kerkplein, als op een gedeelte van de Beeklaan stonden de schoolkinderen opgesteld om den ouden herder uitgeleide te doen. Diep order den indruk van dit hulde blijk der kinderen, welke hem steeds zoo ter harte gingen, schreed de pastoor langs zijn kinderen en het was te zien, dat hij zijn ontroering bij dit afscheid, hetwelk voor hem zeker als het zwaarste mag gel den, niet langer meester kon blijven. Voor het laatst drukte hij vele kinderen, zoowel het onderwijzend personeel der school, de hand en stapte diep ontroerd in de auto van den heer P. Warmerdam, om een laat ste ronde te maken door de parochie die hem, gedurende de 7 jaren, dat hy hier werkzaam was, zoo dierbaar geworden was. Ook langs de wegen stonden velen op gesteld om den scheidenden herder een laatst vaarwel toe te wuiven. Velen, ja zeer velen, vooral onder de minstbedeelden der parochie, zien dezen herder slechts noode vertrekenen; hij zal vooral bij hen nog een lange reeks van jaren in herinne ring bliiven. Toen des namiddags tot de parochianen het verzoek gericht werd met het oog op de inkomst van den nieuwen herder de vlaggen uit te steken, moesten de som bere gedachten plaats maken voor een wat blijdere stemming. Immers, te omstreéks 3 uur zou de nieuwe herder zijn intrede doen. Met een aantal luxe auto's werd de nieuwe pastoor vanaf het Tiltenberg afge haald. Daar de Pastoor zelf over een auto beschikt en deze persoonlijk bestuurt, stapte hij over in een der auto's van de leden der feestcommissie en reed de stoet zoo door de verschillende straten naar de kerk. Op het kerkplein stond wederom een dubbele rij schoolkinderen opgesteld, ter wijl tevens een zeer groot aantal parochia nen aanwezig was ter verwelkoming. On der luide juichkreten schreed thans de nieuwe herder naar zijn ni^uw woonhuis en kerk. Het leven gaat zijn gang zonder stilstand. Ook voor onze parochie en het werk als parochieherder. Zoo maakte onze parochie een dag mee van leed, maar ook van blïjd- SASSENHEEH. „Bloemlust". De groote jaarlijksche Narcissenten toonstelling zal worden ge houden van 16 tot 20 Febr. a.s. Voor deze speciale tentoonstelling is bijzonder veel belangstelling van de narcissenkweekers. Reeds 18 inzenders hebben plaatsruimte aangevraagd, waarvan het meerendeel wil mededingen naar de mooie wissellbe- kers, en andere fraaie prijzen. De commissie heeft de inschrijving voor mededinging moeten sluiten omdat de geheele plaatsruimte in het Bloemlust- gebouw bezet zal zijn. De officieele ope ning zal plaats hebben op Dinsdag 16 Fe bruari a.s. des namiddags te half drie door burgemeester J. P. Gouverneur van Sassenheim, waarbij tevens vele vooraan staande vakgenooten tegenwoordig zullen zijn. Ongetwijfeld zal „Bloemlust" weer vele bezoekers trekken. L. T. B. Gisteravond had in het K. S. A.-gebouw een ledenvergadering plaats van den L.T.B. De voorzitter, de heer A. J. Verkley, opende te ruim half acht deze vergadering met een welkomstwoord bij zonder aan den heer C. J. Vergouwen, leeraar van de R. K. Landbouwwinter- school te Voorhout. Na de notulen, inge komen stukken en mededeelingen was het woord aan den heer Vergouwen, die een inleiding hield over de Wieringermeer, de toekomstige IJselmeerpolders en de Ka tholieke belangen. Het eigenaardige ver schijnsel doet zich voor dat het aantal katholieken slechts 20 pet. bedraagt en zelfs minder, naar gelang de uitzetting van nieuwe farms vordert. Verder geeft spr. weer hoe het bebouwen van cultuur gronden geschiedt. Alles gebeurt daar op Canadeesche manier en is ingesteld, op de nieuwste methodes, welke veel economi scher zijn dan de oude. Het is echter nog een proef en de Staat neemt daar alle risico en geeft daar ook alle inlichtingen over bodem en grond. Uit alles blijkt, dat aan de hand van de cijfers dat er volgens spr. een boterham te verdienen is. In de toekomst is daar voor een boer een goede boterham te halen. Ook op godsdienstig gebied is in de toekomst niets te vreezen. daarom spoort spr. aan de groote stap te wagen. Ook werd tot slot het gehalte van de veestapel besproken, welke in geen en kel opzicht onderdoet voor andere. De cultuur voor veehouders geeft groote voor- deelen, wat ook in cijfers wordt aange toond. Voor deze leerzame en interessante cau serie dankte de vooi-zitter. Spr. betreurt ook, dat zoo weinig katholieken zich over tuigd hebben van wat daar is te verkrij gen en spoort daarom aan, dat zij, welke hun kinderen iets kunnen laten leeren voor de toekomst, hun kinderen daarvan niet zullen afhouden. Verschillende vra gen werden gesteld en naar genoegen be antwoord. Aan de hand van de besprekin gen constateerde de voorzitter, dat wij katholieken veel achter komen, en daar om zal getracht worden ruimer gelegen heid te vinden om de Kath. boeren en tuinders per radio wekelijks op de hoogte te brengen. De heer Vergouwen zegt zijn medewerking hiervoor toe. Hierna slui ting. Vertrokken: A. J. Verhoef, naar Lisse. M. C. Kipping, naar Boxmeer. H van Luinen en gezin, naar Lisse. T. van der Stelt en gezin, naar Schipluiden. D. W. Seinhorst en gezin, naar Gendrin- gen (Mechelen). Ingekomen: H. Moes en gezin, van Haarlem. J. van den Oudenaller, van Monster. A. Willems, van Haarlem. D. M. Hagen, van Wehl. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag, 17 Februari, des voormiddags te 9.30 uur. Aan de orde zal worden gesteld: 1, Notulen. 2 Ingeko men stukken. 3. Vaststelling voorschot ex art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1937. 4. Vaststelling kohier baatbelasting over 1937. 5. Uitloting stukken der obilgatielee- ning 40.000.6. Benoeming leden stem- bureaux voor de verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. 7. Verzoek ex art. 72 der L.O.-wet 1920 van het Christelijk Schoolbestuur. 8. Verzoek van ouders van schoolgaande kinderen om een vergoeding ingevolge art. 13 der L.O.- wet 1920 voor 1937. 9. Verzoek ontheffing schoolgeld 19361937. 10. Voorstel tot wij ziging der algemeene politieverordening. 11. Idem tot vaststelling eener schoolgeld verordening. 13. Idem der verordening op de heffing van besmettelijke ziekengelden. 14. Idem van de hondenbelastingverorde ning. 15. Wijziging der begrooting voor 1936 en 1937. 16. Rondvraag.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7