DINSDAG 9 FEBRUARI 1937 DE LEJDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 MANCHESTER GUARDIAN OVER BESPREKINGEN DER OSLO STATEN. Een actie voor vrijhandel. Onder het opschrift „Een actie voor vrij handel"" publiceert de Manchester Guardian een commentaar op de besprekingen we.ke gaande zijn tusschen de ministers der lan den deel uitmakende van de Conventie van Oslo. De in Scandinavië en de lage landen aan den gang zijnde actie om den handel van zijn belemmeringen te bevrijden, zoo schrijft het blad, wint meer en meer aan beteekenis. De Nederlandsche ministers die een' bezoek hebben gebracht aan de Scan dinavische landen waren verrast over de warme ontvangst welke hun ten deel v.el, en Sandler, de Zweedsche minister van buiten landsche zaken, heeft goede vorde ring gemaakt in zijn besprekingen te Brus sel en te den Haag. Men hoopt,, dat de zeven landen welke zich in 1930 in de con ventie van Oslo vereenigden, een aceoord van algemeen karakter mogen bereiken. Genoemde conventie bevatte een clausule, waarbij de contracteerende partijen over eenkwamen alle internationale pogingen tot vermindering der handelsbelemmerin gen te steunen. Maar behalve dat deze con ventie gesloten werd bij het begin der de pressie, deed de weigering der Britsche re geering af te zien van haar rechten als meestbegunstigde natie de poging misluk ken om de hapdelsbelemmeringen te ver- jachten. Wil de thans op touw gezette actie der halve eenigen kans op succes hebben, dan zal de Britsche regeering zich bereid moeten verklaren om ofwel aan een nieuw te slui ten accoord deel te nemen, of haar eischen in te binden, natuurlijk op voorwaarde, dat de betrokken landen er van af zullen zien hun rechten te laten gelden in gelijke om standigheden. Ook de Amerikaansche hulp zal noodig zijn om deze groep van landen met lage tarieven te vormen, en het is daar om te hopen, dat de Engelsche minister van handel, Walter Runciman en president Roosevelt tijd gevonden hebben om ticze kwestie in Washington met elkaar te be spreken. Bovendien is Groot Brittannië in hooge mate verantwoordelijk voor het tegenwoor dige restrictiestelsel in Denemarken, wegens de onnoodige contingenteeringen, welke wij op het Deensche spek en de Deensche zui velproducten hebben toegepast, en welke een hinderpaal in de onderhandelingen kun nen blijken te zijn. indien derhalve de zegeningen van den vrijhandel waarover--onze ministers zoo vèelvuldig de loftrompet steken, voor hen werkelijk eenige beteekenis hebben, be taamt het de regeering om zooveêi in haar vermogen ligt bij te dragen tot de vorming van deze groep landen met lage tarieven en het voorbeeld te volgen RUIMERE VISCHVANGST OP DE NOORDZEE. Tong in de komende weken ook voor bescheiden beurzen verkrijgbaar. Na een lange periode van zwaar storm weer op de Noordzee, waardoor de Neder - landsche visschersvloot dikwijls vele da gen achtereen niet in staat was de vis- scherij uit te oefenen en aan.groote geva ren is blootgesteld geweest, is de storm thans bedaard en konden gedurende de laatste dagen de netten weer in zee gewor pen worden. Na de schaarschte gedurende de laatste weken zijn er nu betere aanvoe ren te verwachten en mag aangenomen worden, dat de prijzen op een niveau zul len komen, waardoor het product zëe- visch onder het bereik van een- grooter deel van het publiek zal vallen. Inzonderheid wat de fijne vischsoorten betreft, waren, in tegenstelling met de tar bot, die schaarsch blijft, de tongvangsten gedurende de laatste dagen veel ruimer, hetgeen niet heeft nagelaten den markt prijs zeer te beïnvloeden. Deze prijzen wa ren heden zoo gunstig, dat tong, zijnde een der allerfijnste soorten Noordzeevisch, voor de komende weken zeer zeker ook voor de bescheiden beurzen verkrijgbaar zal zijn, waardoor menigeen van dit fijne Noordzee- pvoduct zal kunnen genieten. TECHNISCHE HOOGESCHOOL. 1800 studenten. net aantal ingeschrevenen op 1 Februari j.l. bedroeg 1800 (1850). Ingeschreven wa ren voor: Civiel-ingenieur 343 (352) Bouwk. ingenieur of architect.. 105 (125) Werktuigkundig ingenieur 388 (410) Scheepsbouwkundig ingenieur 37 30) Electrotechnisch ingenieur 291 (289) Scheik. ingenieur of technoloog 291 (313) Mijningenieur 85 86) Natuurkundig ingenieur 116 94) Civiel-landmeter 23 (19) IJker 1 4) Alle lessen 87 93) Enkele lessen 33 35) Hiervoor werden voor de eerste maal ingeschreven 348 (349) en wel voor: Civiel-ingenieUr 51 (54) Bouwk. ingenieur of architect 14 (8) Werktuigkundig ingenieur 68 (83) Scheepsbouwkundig ingenieur.. 13 (10) Electrotechnisch ingenieur 65 (49) Scheik. ingenieur of technoloog 50 (58) Mijningenieur 25 (i8) Natuurkundig ingenieur 26 (17) Civiel-landmeter 7 (17) IJker 0 1) Alle .lessen 8 (12) Enkele lessen 21 (22) De cijfers tusschen haakjes geplaatst ge ven den toestand aan van het vorige stu diejaar. KERKNIEUWS Z. U. EXC. MGR. N. STAM. 1 Maart keert de nieuwe bisschop naar Afrika terug. Z. H. Exc. Mgr. N. Stam, Apost. Vicaris van Kisoemoe, die eenige maanden gele den naar zijn vaderland terugkeerde om te Haarlem zijn bisschopswijding te ont vangen, zal 1 Maart a.s. weer naar Zijn missiegebied, het Vicariaat van Kisoemoe (Oost-Afrika) terugkeeren. De reis van den nieuwen bisschop gaat echter via Rome, waar Z. H. Exc. een be zoek ad limina aan Z. H. den Paus hoopt te brengen. Na zijn bezoek aan de Eeuwige Stad keert Mgr. naar Genua terug, waar hij 8 Maart scheep gaat naar Mombasa, dat ge legen is aan de Oostkust van Afrika, om vervolgens de reis te land voort te zetten naar de plaats Kisoemoe, waar Mgr. zal resideeren. Kisoemoe, de plaats waarnaar het vicariaat genoemd is, ligt aan het Vic- toriameer en is rechtstreeks verbonden met een spoorlijn naar Mombasa. Kort na Paschen hoopt Mgr. N. Stam zijn - eindbestemming te bereiken. RECHTZAKEN DE DOODSLAG OP DEN UTRECHT- SCHEN MEUBELMAKER. Dader tot acht jaar veroordeeld. De Utrechtsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in.de zaak tegen den drie en twintig-jarigen chauffeur-monteur, die op 26 J'anuari terecht heeft gestaan wegens doodslag op den Utrechtschen meubelmaker, wiens lijk hij in het Merwe- dekanaal had geworpen. De Utrechtsche rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenisstraf van acht jaar. De officier had vijftien jaar gevangenis- stfaf met ter beschikking stelling van de regeering geëischt. ONGELUKKIGE AFLOOP VAN EEN VECHTPARTIJ. Verdachte tot zes maanden veroordeeld. In het midden van het vorige jaar kreeg de werkman P. B. uit Zaandam ruzie met zijn buurman den arbeider K. Na een korte woordenwisseling had B. den bejaarden buurman een vuistslag in het gezicht gegeven, waardoor deze voor over viel en met het hoofd tegen een sta pel hout terecht kwam. Enkele dagen la ter "overleed hij in het ziekenhuis. De rechtbank te Haarlem veroordeelde den dader wegens zware mishandeling den dood tengévolge hebbende tot negen maanden gevangenisstraf: In hooger beroep eischte de procureur- géneraal negen maanden, waarvan zes voorwaaixlehjk. f :Het Amsterdamsche Hof veroordeelde den man vandaag tot zes maanden gevan genisstraf. OOK EEN SOORT DEVALUATIE. De houten standaard. Een Amsterdamsche huisvrouw heeft zich gisteren voor den politierechter te Am sterdam te verantwoorden gehad wegens diefstal van electriciteit ten nadeele van de gemeente. Zij had geknoeid aan den meter en hou ten guldens gebruikt om licht in haar wo ning te brengen. Een controleur rook echter lont en ont dekte de houten betalingsmiddelen. VercL verklaarde te hebben gedacht, dat zooiets niet zoo'n kwaad zou kunnen. De schade had zij vergoed. De officier mr. Bosch achtte het gepleeg de een hoogst ernstig misdrijf. Al is de gul den nu gedevalueerd, aldus spr., hij heeft toch nog een goudgehalte en geen „houtge halte". De eisch luidde zes weken gevangenis straf. De politierechter was wat clementer en veroordeelde verdachte tot f 7 boete en een maand voorwaardelijk. „N.R.Crt." UIT DE OMGEVING SASSENHEIM- Biljarten. Totale uitslag der wedstrijd om het Persoonlijk Kampioenschap van Sassenheim. Af deeling 1, Jaar 19361937. Gerangschikt, éérst volgen de gewonnen prijzen, daarna volgens het behaalde al- gemeene gemiddelde. Eerste prijs tevens titel kampioen van Sassenheim 19361937 in de eerste af dee ling behaalde de heer Gerard Zandbergen (zilveren wiselbeker, schemerlamp) met 11 gewonnen partijen, 2 verloren partijen, 22 punten, algemeen gemiddelde 4.30, hoog ste serie 38, aantal poeleds 75, aantal ca ramboles 1558. Tweede prijs voor het hoogst behaalde algemeen gemiddelde den heer A. H. Co- pini, met 11 gewonnen partijen, 2 verloren partijen, 22 punten, algemeen gemiddelde 4.43, hoogste serie 36, aantal poedels 101, aantal caramboles 1579. Derde prijs voor de hoogste behaalde se rie de heer Bern. Schreuder, met zeven gewonnen partijen, 5 verloren partijen, 15 punten, algemeen gemiddelde 3.44 (1 ge lijk partij). Hoogste serie 36 Totaal poedels 113. To taal caramboles 1506. Vierde prijs voor het minst aantal poe dels behaalde de oud-kampioen, de heer C. Guldemond, met 10 gewonnen partijen, 3 verloren partijen, 20 punten, algemeen ge- middels- 4.23, aantal poedels-85, hoogste serie 29, totaal aantal caramboles 1530. De beschikbaar gestelde medaille door den heer Jac. van Dorp is gewpnnen door den heer Bern. Schreuder. Deze medaille moest gewonnen worden door in één partij het hoogste gemiddelde te behalen. Aller eerst behaalde A. H. Copini 6.57, daarna C. Guldemond 6.57 en ten slotte de heer Schreuder ook 6.57, zoodat hem deze prijs werd toegekend. De troostprijs is toegekend aan den heer J. van Reisen, die ondanks een mooi ge middelde van 4.26 geen prijs kon verove ren en slechts één poedel meer had dan C. Guldemond. Hierna de uitslag der andere deelne mers, in volgorde van* hun algemeen ge middelde. gew. h.s. car. gem. J v. Reisen 6 34 1507 4.26 E. Postma 8 22 1479 3.31 J. Gardien 6 21 1448 3.29 G. v. Diest f 33 1517 2.93 Th. Landweer 3 23 1312 2.86 Chr. Homan 4 17 1311 2.84 Th v. Velzen 2 22 1290 2.84 A. J. v. d. Wiel 4 21 1333 2.75 H. Schoo 6 20 1480 2.69 P. Koning 3 16 1316 2.63 In totaal zijn er door de medespelers in de eerste afdeeling in deze wedstrijd niet minder dan 20 duizénd, één honderd zes en zestig (20.166) caramboles gemaakt. Totale uitslag der wedstrijd om het Per soonlijk Kampioenschap van Sassenheim. Afdeeeling 2. Jaar 19361937. Gerangschikt, eerst volgens de gewonnen prijzen, daarna volgens het behaalde alge- meene gemiddelde. Eerste prijs tevens titel Kampoen van Sassenheim, 1936—1937 in de tweede af deeling behaalde do- heer Jan Hoogervorst met 8 gewonnen partijen en één verloren partij, 16 punten, algemeen gemiddelde 2 07, hoogste serie 17. Aantal poedels 122, aantal caramboles 697 (prijs wisselbeker en queue). Tweede prijs voor het hoogst behaald al gemeen gemiddelde de heer R. Meuwisse met 7 gewonnen partijen, 2 verloren par tijen, 14 punten, algemeen gemiddelde 2.21, hoogste serie 23, aantal poedels 113, aantal caramboles 697. R. Meuwisse werd ook de extra medaille toegekend, beschikbaar gesteld door den heer Jac. van Dorp, voor het behaalde hoogste gemiddelde in één partij en wel 3.47. Derde prijs voor de hogste behaalde se rie, de heer Joh. Wolvers, met 7 gewonnen paifijen, 2 verloren-partijen, 14 punten, al gemeen gemiddelde 2.03, hoogste serie 24, aantal poedels 128. aantal caramboles 671. Vierde prijs voor het minst aantal poe dels, de heer R. Haver met 6 gewonnen partijen, 3 verloren partijen, 12 punten, al gemeen gemiddelde 2.20, hoogste serie 14, aantal poedels 97, aantal caramboles 683. De troostprijs werd toegekend aan den heer L. Guldemond die met een gemiddelde van 1.87 en een serie van 17 geen prijs kon behalen. L. Guldemond -4 17 657 1.87 Jac. van Dorp 4 9 559 1.78 Jac. Karremans 4 11 603 1.71 Ant. Hoogevorst 3 11 610 1.42 R. Meijer 2 18 647 1.88 A. Guldemond 9 379 1.01 In totaal zijn in deze afdeeling door de medespelers in dezen westrijd zesduizend tweehonderd en drie (6203) caramboles ge maakt. In totaal zijn er gemaakt door afdeeling 1 en 2. Zes en twintig duizend driehonderd negen en zestig caramboles ,26369). De prijzen werden uitgereikt door weth. Bader. VOORSCHOTEN. Graalwacht Zondag 7 Februari. De eerste week van onze Voor God-actie is gesloten. Allen hebben deelgenomen aan de H. Communie van eerherstel. De daden- clubsters hielden 'n voortdurende aanbid ding in de kapel van 't Graalhuis te Lei den. Om 3.30 uur kwamen de Graalleden bij een in ons huis, waar de heer Jac. Smit 'n lezing hield over: Het Communisme. Spreker behandelde in zijn zeer interes sante speech achtereenvolgens deze drie punten: a. 'n Korte uiteenzetting van 't wezen van 't Communisme. b. De strijd tegen de Godsdienst in Rus land. c. Eenige goede dingen uit 't Commu nisme, waarvan wij nog wel wat kunnen leeren. Vooral dit laatste was bijzonder ge schikt om juist nu we volop staan in onze Voor-God-actie! 't vuur van ons enthou siasme te doen oplaaien om ons ideaal te beleven en te verdedigen! Spreker wees op de dienende functie welke geld en aard- sche goederen bekleden in de Communisti sche beweging, terwijl wij aan 't bezit daar van, nog zooveel waarde hechten. De of ferzin van de Communist., die graag z'n le ven geeft, als z'n partij daarbij wint. Zulke offers worden van ons niet gevraagd, maar zouden we ze kunnen brengen, waar we nu zoo dikwijls nog niet de kleinere of fers brengen kunner.! De discipline, in 't Communistische re giem! Zijn wij zoo gehoorzaam aan onze overheid? Hun kernvorming waardoor 't Communisme geworden is wat "t nu is! En waar is onze kern. Hierin komen we schromelijk achteraan. Daarom laten we de tweede week van onze campagne ten volle beleven. Dus: 1. Verzorg je gebed tot in de puntjes. 2. Gebruik Gods H. Naam niet, of met de grootste eerbied. Excelsior Vooruit! Vrouwenbond- Gisteren vierde de R.K. Vrouwenbond haar jaarfeest. De feestdag werd ingezet met een H. Mis, opgedragen voor den Vrouwenbond. Des avonds werd aan de leden van den Vrouwenbond een feestavond aangeboden in het R.K. Ver- eenigingsgebouw, welke goed bezocht was. De presidente sprak een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen in 't bijzon der tot kapelaan L. Brabander. De tooneel- vereeniging „Guido Gezelle" verleende hare medewerking en voerde het blijspel in drie bedrijven op, getiteld „Ben speelt 't klaar". Zeer goed werd dit blijspel door de tooneelisten opgevoerd en de aanwezi gen genoten van het spel. Ook het rad van avontuur bewees dezen avond goede dien sten. Met een woord van dank tot allen, die op dezen avond hunne medewerking hadden verleend, werd deze welgeslaagde feestavond gesloten. Geboren: Wilhelmina Margaretha, d. van G. Schrama en J. E. Doeswijk Cor nells, z. van C. L. Beukenholdt en H. Planje. Gehuwd: G. Oskam en S. van Os. Overleden: W. G. Langelaar, echt- genoote van C. Werkhoven 68 j. M. H. A. Fisser, echtgenoote van L. Elligens 66 j. M. Arsi, weduwe van Q. van der Peet 68 j. Bernardus M. Oorschot 78 j. Gevestigd: Mej. M. Miiller van Duis burg (Did.) Keng Djin Ie (Theo) van 's Gravenhage H. W. A. Mol en gezin van Rijswijk (Z.-H.) G. W. van dei- Beun en gezin van 's Gravenhage Mej. J. B. M. van Moorsel van Delft Mej. M. B. M. van Moorsel van Delft P. J. de Haas' en echtg. van Warmond Mej. J. M. Daelman van 's Gravenhage J. E. Sn- gelkens van 's Gravenhage Mej. C. G. van Dijk van Barwoutswaarder Mw. Wed. P. van Hattem geb. Fijnand van Ren- kum Mej. H. P. Kuneken van 's Graven hage W. K. Brouwer van Groningen Vertrokken: J. H. J. Bijster naar Tiel. ZOETERMEER. Burgerwacht. De Burgerwacht Zoeter- meer hield in het gymnastiekgebouw haar jaarvergadering. Voor het eerst verscheen een gedeelte der. leden in de kort geleden aangeschafte uniformen. Een en ander maakte een keurigen indruk. Dezen avond had nog een bijzondér cachet. Aan den, het vorig jaar afgetreden commandant en voor zitter, den heer D. D. Ceelen, werd het kruis van verdienste van den Bond van Bur gerwachten met bij behoorend diploma uit gereikt en aan de heeren C. Groenheyde en P. van Daalen de medaille van bijzon dere toewijding. De vergadering werd geleid door den 2en voorzitter, den heer C. Groenheyde. Met een woord van dank voor de flinke op komst opende de voorzitter de vergadering. Hij bracht in herinnering, -dat bij het af treden van den heer Ceelen, als comman dant en. voorzitter, de heer Burgemeester dezer gemeente zich bereid had verklaard, voorloopig het voorzitterschap te aanvaar den,' totdat in de eerstvolgende ledenverga dering de definitieve benoeming zou plaats hebben. Vervolgens memoreerde spr„ dat de heer Ceelen was afgetreden in verband met zijn ouderdom. Zijn bedoeling is ge weest om jong bloed in het bestuur en lei ding te krijgen en gaarne zijn plaats aan de jongeren afstopd, doch hoopte nog lang in het midden der Burgerwachters te kun nen medeleven. Hierna had de verkiezing van een be stuurslid plaats. Met meerderheid van stem men werd de heer A. Vollebregt als zooda nig gekozen. Daarna werd de verkiezing van een voor zitter aan de orde gesteld. Met algemeene stemmen werd de burgemeester, de E.A. heer L. R. Middelberg tot voorzitter geko zen. De gekozene liet de benoeming zich welgevallen en aanvaardde he voorzitter schap met een woord van dank voor het in hem gestelde vertrouwen, deed een beroep op de medewerking van de leden en hoopte dat de ieden door trouwe opkomst op de oefeningsavonden het peil van de Burger wacht omhoog zouden brengen. Door den commandant, den heer J. van Vuuren, werd het jaarverslag over 1936 uitgebracht, waaruit bleek, dat er flink was gewerkt aan den opbouw van de Burger wacht Zoetermeer. De belangrijkste gebeur tenissen over 1936 werden gememoreerd en opgemerkt, dat 2/3 gedeelte van de le den op de oefeningsavonden afwezig ble ven. Hierin zag de commandant gaarne ver andering en verbetering en sloot vervol gens het jaarverslag met een opwekkend en propagandistisch woord. De groote gebeurtenis van den avond was de uitreiking van het kruis van verdienste en de medaille's voor bijzondere toewij ding. Op het commando van den comman dant werd door de geüniformeerde Burger wachters in militaire houding een front ge vormd. Voor het front van de troep werd door den heer Burgemeester eerst de heer Ceelen toegesproken en naar voren ge bracht het vele belangrijke door hem a&n de Burgerwacht in zijn functies van voor zitter en commandant bewezen, om hém daarna het kruis van verdienste op de borst te spelden. Door den Burgemeester werden de verdiensten van de heeren Groenheyde en P. van Daalen in het licht gesteld en de medaille van bijzondere toe wijding op de borst gespeld. Met eenige welgekozen woorden dankten de gedecoreerden den burgemeester-voor zitter. Hierna had de rondvraag plaats. De vra gers werden door den voorzitter tot genoe gen beantwoord. Ten slotte had de prijsuitreiking plaats van de laatste gehouden schietwedstrijd. De prijzen bestonden uit kunst- en huishoude lijke voorwerpen. De wisselbeker kwam na loting in het be zit van den heer P. van Daalen, met 180 punten. De heeren J. Hartman en S. Hoog man hadden een gelijk aantal punten. De uitslag van den koppelwedstrijd, een nieuwigheid op schietgebied, was de vol gende: le prijs C. van Haastert en W. Boo nekamp 371 pnt.; 2e pr. Ph. v. d. Wees en M. Droogh 370 pnt.; 3e pr. H. Groenheyde en C. Westerman 367 pnt.; 4e pr. J. Hart man en J. van Haastert 363 pnt.; 5e pr. M. van der Gaag en A. de Wilde 361 pnt.; 6e pr. J. van Vuuren en W. Bax 361 pnt. Vrije baan: le prijs Ph. van der Wees; 2e pr. J. Hartman; 3e pr. M. Droogh; 4e pr. P. van Daalen; 5e pr. S. Hoogma; 6e pr. C. Groenheyde. Vaste baan: le pr. P. van Daalen, 99 pnt.; 2e pr. Ph. van der Wees 97 pnt.; 3e pr. C. Groenheyde 94 pn.; 4e pr. A. de Wilde 94 punten. Met een dankwoord sloot de voorzitter dé zoo belangrijke vergadering met de op wekking om de oefeningsavonden van den Burgerwacht op Zaterdag trouw bij te wo- 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 14de lijst Trekking van Dinsdag 9 Februari 1937 Hooge Prijzen 1000.— 4125 9824 10149 12287 13162 14357 18964 400.— 18850 19060 f 200.— 18111 18726 100.— 3609 4059 5185 6584 9189 12979 15387 Prijzen van 70.— 27 58 77 181 274 369 440 480 586 648 707 800 933 948 1001 1012 1357 1505 1689 1691 1852 2071 2132 2166 2230 2231 2247 2348 2416 2452 2606 2607 2620 2776 2842 2878 2893 2904 3022 3360 3379 3384 3408 3463 3500 3554 3658 3660 3702 3703 3827 3879 3951 4057 4139 4260 4339 4450 4715 4952 5081 5100 5262 5320 5442 5562 5635 5665 6071 6111 6118 6130 6183 6286 6313 6400 64S5 6479 6516 6772 6336 6870 6896 7022 7049 7136 7162 7251 7474 7517 7590 7623 7741 7745 7828 7884 7924 7973 8064 8160 8296 8391 8392 8652 8674 8775 8902 8933 8945 8961 8982 0044 9112 9229 9234 9309 9360 9644 9847 9911 9989 10006 10020 10117 10113 10187 10314 10324 10325 10345 10426 10474 10609 10730 11066 11124 11126 11161 11184 11233 11399 11529 11544 11594 11627 11851 11867 11906 11914 11994 12050 12268 12273 12400 12476 12434 12600 12622 12890 13017 13031 13049 13087 13088 13149 13203 13344 13359 13486 13515 13704 13708 13776 13778 13877 14000 14100 14131 14404 14410 14427 14626 14647 14713 15231 15256 15262 15292 15302 15336 15404 15513 15514 15549 15568 15580 15810 15819 15979 16008 16133 16153 16197 16?57 16310 16328 16476 16554 16788 17002 17044 17050 17051 17415 17512 17560 17618 17631 17663 17863 17924 17951 18082 18161 18197 18272 18308 18358 18434 18498 18662 18696 18797 18813 18973 19000 19051 19067 19099 19327 194C9 19641 19686 19708 19915 19927 20031 20057 20076 20407 20437 20628 20789 20830 20893 Nieten 22 30 95 101 129 134 198 189 21-6 220 245 267 279 284 321 331 371 439 473 487 546 561 575 600 845 861 617 639 743 751 758 938 994 1090 1100 1106 1168 1178 1139 1184 1194 1388 1400 1422 1438 1457 1640 1684 1685 1703 1705 1926 1934 1958 1965 1981 2072 2096 2118 2145 2190 2291 2335 2357 2383 2397 2519 2536 2566 2570 2590 2687 2688 2704 2752 2799 2902 2910 2912 2923 2935 2996 300? 3003 3064 3164 33l8 3362 3375 3400 3401 3484 3537 3539 3586 3599 3712 3733 3746 3770 3812 3903 3937 3972 3980 4023 4103 4112 4116 4151 4165 4324 4329 4380 4422 4451 4571 4603 4512 4668 4682 4787 4898 4919 4922 4944 5005 5017 5042 5051 5060 5186 5191 5211 5225 5251 5414 5448 5449 5462 5548 5609 5617 5630 5654 5692 5769 5821 5835 5890 5967 6141 6159 6177 6186 6210 6434 6437 6475 6517 6558 6680 6708 6709 6757 6767 6864 6866 6911 6925 6958 7152 7214 7220 7231 7236 7326 7363 7399 7400 7405 7538 7550 7568 7626 7631 7700 7710 7716 7747 7760 7841 7867 7945 7947 7949 8027 8102 8157 8169 8181 8359 8414 8421 8432 8468 8592 8641 8722 8724 8790 8932 9052 9056 9196 9221 9310 9312 9347 9355 9409 9515 9566 9568 9585 9587 9729 9730 9752 9768 9776 9881 9890 9903 9908 9925 9999 10017 10046 10049 10052 10114 10148 10159 10197 10202 10315 10327 10337 10365 10411 10450 10480 10490 10557 10591 10715 10729 10732 10762 10784 10951 10975 10998 11033 11054 11077 11094 11209 11282 11323 11501 11521 11578 11613 11645 11723 11752 11783 11784 11853 12090 12096 12121 12127 12156 12198 12277 12291 12347 12356 12444 12447 12478 12560 12569 12660 12665 12685 12735 12737 12865 12869 12944 12969 13047 13173 13195 13260 13281 13337 13444 13458 13464 13525 13680 13737 13746 13751 13820 13874 14054 14111 14112 14115 14147 14217 14228 14260 14287 14291 14460 14560 14561 14569 14577 14661 14699 14717 14762 14775 14898 14935 15010 15012 15084 15210 15291 15345 15359 15384 15450 15523 15535 15621 15637 15781 15786 158G5 15812 15830 15922 15961 15993 15999 16001 16145 16151 16165 16181 16196 16329 16351 16440 16443 16457 16547 16548 16550 16551 16570 16678 16706 16751 16809 16824 16996 17058 17094 17140 17153 17236 17290 17309 17335 17337 17509 17539 17554 17623 17647 17845 18042 18045 18121 18Ï34 18395 18396 18442 18482 18567 18660 18709 18727 18778 18799 13877 18886 18904 18928 18968 19154 19167 19270 19285 19312 1P368 19384 19394 19427 19644 19766 19811 19852 19866 19916 19988 19997 20000 20006 20011 20114 20129 20140 20167 20221 20316 20336 20357 20388 20393 20419 20444 20499 20518 20583 20711 20713 20719 20743 20747 20881 20900 20911 20920 20928 20978 20995 Verbat. 5e klas, 12e lijst: I 3830 70.—. Verbet. 5e klas, 13e lijst: 70.—; 17115 m. z. 17115 20848. 1108 1128 1141 1324 1861 1373 1561 1611 1612 1750 1814 1906 2034 2053 2059 2198 2232 2235 2436 2444 2461 2630 2644 2651 2805 2822 2885 2940 2945 2973 3219 3236 3263 3409 3464 3477 3663 3671 3681 3848 3863 3884 4026 4092 4095 4180 4281 4313 4455 4531 4549 4714 4759 4784 4968 4970 4978 5081 5091 5099 5275 5289 5374 5556 5563 5592 5706 5712 5735 5999 6082 6093 6232 6283 6383 6580 6627 6674 6778 6791 6809 7072 7083 7099 7269 7273 7321 7411 7426 7488 7633 7640 7679 7767 7794 7817 7965 7984 7993 8254 8291 8338 8517 8534 8553 8794 8830 8866 9263 9300 9306 9418 9461 9481 9626 9637 9663 9797 9802 9837 9937 9947 9997 10083 10110 10113 10211 10247 10255 10415 10419 10446 10647 10657 10673 10846 10873 10938 11059 11065 11074 11423 11444 11498 11651 11655 11712 11888 11975 11995 12172 12175 12191 12362 12372 12443 12576 12578 12612 12778 12814 13059 13071 13124 13391 13401 13443 13705 13731 13954 13966 13975 14194 14202 14210 14373 14394 14401 14588 14629 14648 14789 14823' 14834 15086 15179 15203 15401 15405 15416 15642 15676 15763 15862 15907 15909 16026 16037 16124 16208 16244 16283 16463 16472 16517 16591 16619 16635 16887 16905 16957 17194 17200 17212 17365 17425 17427 17800 17801 17823 18144 18233 18346 18577 18595 18629 18814 18829 18830 18977 19017 19042 19326 19351 19360 19650 19671 19683 19926 19942 19964 20027 20061 20093 20238 20249 20252 20394 20400 20411 20598 20600 20622 20779 20852 20855 20946 20949 20967 1820 70.— m. z. 11731 m. Z. 11731 70.—; 20858 m. z.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8