BIOSCOPEN DINSDAG 9 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. UIT DE OMGEVING TER AAR. De tentoonstelling:. In aansluiting op ons bericht van gister avond, betreffende de groote bloemen- en huisvlijttentoonstelling, willen wij aller eerst wijzen op datgene, wat door ver schillende sprekers naar voren is gebracht, vooraleer de gelegenheid werd opengesteld, om de inzendingen te bezichtigen. De pastoor noemde het een buitenge woon vereerende taak, heden een tentoon stelling officieel te kunnen openen, die tot stand is gebracht door de jeugd. Het stemt spr. tot vreugde, beid; wethouders hier aanwezig te zien, wat pleit voor medele ven met de jeugd, het toonen van belang stelling voor dit werk. Ook de jury dank voor haar moeilijke werk. Dan wijst pastoor op het belang, nu, van de katholieke jeugd organisaties, welke niet alleen trachten de jongens van de straat af te houden, want wie weet wat zij daar 's avonds in het don ker uitspoken, maar op de eerste plaats haar leden op te werken tot een hooger ideaal, liefde kweeken voor de arbeid, het vormen van godsdienstige deugdzame le den van de Maatschappij. Door het beoefenen van de arbeid kunnen wij aanstonds aanschouwen de vruchten, zoowel met het kweeken van bloemen als het vervardigen van houtsnijwerk of handwerk. Den leiders, die dit werk aan moedigen en controleeren, komt zeker een woord van dank toe. Ook het godsdienstig element wordt niet vergeten op de weke- lijksche bijeenkomsten. Juist daarom, door het vermeerderen van de godsdienstken nis en het bijbrengen van liefde voor het vak, beveelt de pastoor het jeugdwerk aan, en hoopt, dat alle parochianen, gemeen tenaren, blijk geven van hun waardèering voor dit werk, wat ten volle onze aan dacht verdient. Hierna verklaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Weth. v. d. Hoorn, nu het woord verkrij gende, betuigde instemming met het mooie werk, wat hier door de jeugdorganisaties met groote ijver tot stand is gebracht. Steeds gaan wij vooruit met deze vereeni- gingen en de ernst der tijden eischt dat wij Katholieken paraat staan. Het is hierom, dat ik u thans mijn bijzondere dank breng ook voor het nuttige werk wat u bevor dert. Spr. spreekt de hoop uit, dat de or ganisatoren steeds zullen blijven ijveren en werken voor een goeden Katholieken geest voor het echte Roomsche leven in de ge meente. Nu worden de uitslagen bekend gemaakt van de verschillende inzendingen: Zaag- werk, groot patronaat: J. Hoogervorst, J. Koeleman, J. Hoogevorst, P. Akerboom, N. van Elg. Klein patronaat: A. den Haan, C. van Tol, D Ver laan en A. Kouwenhoven. Snijwerk: A. Bontje. Vrije inzending: B. Touw en Fr. Sanders. Handwerk: Graalleden: N. Mank. J. Hoo gervorst en A. "Versluys. Vrije inzending: L. v d^jWeyden, A. Kempers, mej. Koele man en Gr. Pieterse. Kruiskinderen: B. Stijnman, Tr. Otto, C. van Rijn en N. van Zwieten. Charitatieve club: S. Verlaan en C. van Zwieten. Bloemen: verplichte inzending: J. Dobbe, D. Verlaan. Vrije inzending: P. Dobbe, gebr. v. d. Jagt, A. Lek, S. v. d. Jagt. De jury van huisvlijt bestond uit de hee- ren: P. Akerboom Czn., P. Akerboom Jaczn. P. Otto. Bloemen: J. van Deuren, W. Holscher, C. Kortekaas. Handwerken: Mevr. HogenboomHess ier, mevr. v. ZwietenSpierenburg, mevr. v d. KroonWiegman, mevr. Post Uiter- weervan Hofwegen. Als hierna de thee is gebruikt, wordt de gelegenheid opengesteld de tentoonstelling te bezichtigen. Bij het binnentreden van de groote zaal is het eerst was onze aan dacht trekt de af deeling bloemen. De vrije inzending van een oud-Ter Aarder, G. Mank, is een bloemenhof gelijk. Prachtige variëteiten cyclamen, Azalea's, Seringen cn nog vele andere soorten keurige bloemen kan men bewonderen Dit is een lust voor het oog. De inzendingen van Gezellen en Patronaat konden ons eveneens* bekoren, alleen was het aantal deelnemers gering. Volgens het oog der jury mochten de kwa liteiten er wel zijn. Op het tooneel liggen in grooten getale de voorwerpen geëxposeerd, die vervaar digd zijn door Graalleden en Kruiskinde ren. Groote verscheidenheid van kleurige pakjes, kussens en vele andere artikelen liggen hier uitgespreid. Insiders zullen ze ker het werk v/aardeeren, wij, oningewij- den staan gewoonweg perplex, wat een eenvoudige naald, draad en vinger kan ver richten. Op de serre zijn de werkstukken van de Patronaatsjongens ondergebracht. Fraaie lampen, dressoirs, presenteerblaadjes, vol ledige Kerststallen en nog veel meer an dere voorwerpen zullen de belangstelling van vele bezoekers hebben. Het geduld van de jongens wordt beslist met het vervaar digen van de stukken, op groote proef ge- sield. Ook teekenwerk, zij het in kleine mate, treft men hier aan. En daarmee zijn we dan aan het eind ge komen van onze uiteraard vluchtige wandeling langs de stands. In het kort meenen wij het voornaamste te hebben weergegeven, al is er natuurlijk nog veel meer wat niet afzonderlijk kan worden ver meld Tegen het tooneel liggen de fraaie prijzen, die geschonken zijn door verschil lende personen en instellingen. Mochten er zijn die hun geluk willen be proeven, kunnen zij gebruik maken van een gr a abel ton, rad van avontuur. Een sports man kan terecht op de home-trainer. Het geheel wordt opgeluisterd door muziek, hetzij via een geluidsinstallatie of piano. Voor de rest adviseeren wij een ieder eens een kijkje te gaan nemen, wat onge twijfeld de moeite loont: Zij wordt van avond gesloten, dus haast u! LEIDSCHENDAM. Nieuwe Rijksweg. In verband met het feit, dat vele automobilisten, enz. een veel vuldig gebruik maken van den Nieuwen Rijksweg Den HaagGouda en wel hoofd zakelijk van het gedeelte van den West- vlietweg te Stompwijk tot de gemeente Nootdorp (waarschijnlijk ook al om het tolgeld, wat meet betaald worden aan Broekweg en Kostverlorenweg), meenen wij goed te doen er opmerkzaam op te ma ken, dat ook dit gedeelte slechts is open gesteld voor wielrijders en voetgangers. De politie houdt een waakzaam oog, zoodat in zeer korten tijd, zooals de politie ons mede deelde, reeds zeer vele bekeuringen zijn ge maakt en er een streng toezicht zal worden gehouden. Men zij dus gewaarschuwd en betale liever 6 cent tolgeld dan misschien eenige guldens voor een bekeuring. STOMPWIJK Geboren Jan z. van J. P. Blom en P. J. Blom Petronella Jacoba Cornelia d. van A. A. F. Sonius en J. H. den Hertogh. Ondertrouwd: D. Aanen en I. M. Fuyen. Overleden: N. J. Scheffers 57 j. VEUR Gouden huwelijk. Vrijdag 12 Febr. a.s. hopen de echtelieden Gerardus van Dijk en Wilhelmina v. d. Linden, wonende aan den Prinses Julianaweg 87 alhier den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. In verband hiermede werd door de R.K. Harmonie „St. Cecilia" Zaterdagavond aan het gouden paar een serenade gebracht, terwijl burgemeester Keijzer hen hartelijk toesprak en hen feliciteerde met dit gou den feest en namens het comité een en veloppe met inhoud aanbood. Verder mocht het gouden paar vele blijken van belang stelling ondervinden. Geboren: Maria Johanne Cornelia d. van C. P. v. d. Berg en J. E. Lelieveld Martina Maria d. van M. Verhage en A. M. Verheyke. Getrouwd: Chr. A. v. d. Geest en S. C. Hendriks A. A. Vreeswijk en J\ H. v. d. Meer. OUD-ADE. Tooneelver. D. V. S. Vorige week gaf de tooneelvereeniging D. V. S. haar eerste en goed geslaagde uitvoering in café v. d. Hulst. Om 7.15 uur precies werd door den voorzitter, den heer J. H. Droog, met een kort en pittig woord de feestavond ge opend. Hij zette het doel van deze avond uiteen en deelde mede, dat de eerste uit voering zal worden aangewend ten bate van het ziekenfonds. De voorzitter van dit fonds bracht namens den pastoor dank aan de nieuwe club, dat zij zich bereid had ver klaard om eerst te denken aan anderen en dan pas voor zich zelf te zorgen. De opge voerde stukjes van „Een raar kosthuis", blijspel in twee bedrijven en het klucht spel van „Pirke Vermuggeren" vielen bij zonder in den geest van het publiek, het welk wel bleek, uit de vroolijke stemming, die er heerschte. lijdens de pauze werd door een paar jonge dames voor circa 70 aan loten aan den man gebracht, waarvoor na afloop vele bezoekers een prijs ten deel viel. Wij wenschen de nieuwe club van har te succes en hopen dat zij ons nog vele ge noeglijke avonden zal brengen. VOORHOUT. Kleinveevereen. D.V.V. Deze verga- deiing, welke gehouden werd in café „Groot Boerhaave", werd geopend door den voorzitter, den heer H. Zuidhoek. De secretaris, de heer C. v. Werkhoven Snr. las de notulen, waaruit bleek, dat de be stuursfuncties als volgt verdeeld waren: Jap. Angevaxe, 2de voorz.; C. v. Werkho ven Snr.^ 1ste secr.; M. v. Leeuwen, 2de secr.; W. v. Schooten, 1ste penningm. en H. Hermans en P. A. v. Werkhoven, com missarissen. Nu volgden de ingekomen stukken o.a. een schrijven van de vereen. „Hulp in Nood", om ter gelegenheid van elke ver-, gadering met de bekende zwarte busjes te mogen collecteeren. Besloten werd een bedrag van 2.00 te schenken. Een schrij ven van de plaatselijke vereen, „de Hanze" om plaatsing van een viertal aandeelen a 2.50 ten bate van het Voorschotfonds, hetwelk door genoemde vereen, was op gericht, werd besproken en aanvaard. Hierop volgde een schrijven hetwelk onderteekend was door een dertiental le den der vereeniging, waarin zij deden uit komen,1 het niet eens te zijn met het ter vorige vergadering genomen besluit, be treffende „Richting der Vereeniging". Daar toen besloten was door stemming der leden, om de vereen, niet Roomsch Katholiek te doen zijn maar berustend op Chr. grondslag, verzoeken deze dertien onderteekenaars een herstemming, over het bovenvermelde punt. De voorzitter geeft, alvorens verder te gaan eerst gele genheid tot bespreking van dit schrijven. Enkele der onderteekenaars uitten zich, als zou hen opgelegd zijn, geen lid te mo gen zijn van een vereeniging welke als neutraal beschouwd wordt. De secretaris zoowel als de voorzitter spreken uit, dat met een plaatselijke bevolking als hier ter plaatse, waar 70 a 80 pet. der bevolking R.K. is, de vereeniging toch wel R.K. mag zijn. Sterk wordt door hen de nadruk ge legd dat niet Roomsch Katholieken, toch lid kunnen zijn der vereeniging. Deze hebben dan ook alle rechcen. behalve dat door hen geen bestuursfunctie mag wor den bekleed. Enkele leden brengen hier tegen in, dat met deze omstandigheid niets dan tweedracht wordt gezaaid en brengen sterk naar voren dat een Kleinveevereen. met als doel het veredelen van kleinvee, geen speciale richting behoeft te bezitten. Na een langdurige discussie wordt beslo ten nogmaals te stemmen over de richting der vereeniging. Met afroeping van de presentielijst wordt besloten dat de ver eeniging Roomsch Katholiek zal wezen. Van de 23 leden, welke aanwezig waren, stemmen'' 16 vóór, 5 tegen en 1 blanco. Direct na dit genomen besluit worden de statuten voorgelezen. De vereeniging behoudt zijn oude naam „Door Veredeling Verbetering". Over één punt wordt nog eenige discussie gevoerd, hetgeen in stem ming wordt gebracht en aangenomen en waarin' bepaald wordt dat geen personen uit omliggende gemeenten lid kunnen zijn der vereeniging. Degenen, die lid zijn, kunnen dit nog blijven. Na de rondvraag sluit de voorzitter de vergadering met een dankwoord, en maakt bekend dat een propaganda op touw gezet zal worden tot het verwerven van meer donateurs en leden. Hij spreekt hierbij de hoop uit, dat met een a.s. Kleinvee-ten- toonstelling, meerdere leden zullen tegen woordig zijn met inzendingen. UIT DE RIJNSTREEK Z9ETERW0UDE. Graalwacht. Hedenavond geen knip cursus maar aanstaande Vrijdag 7.30 uur. Vrijdag 7.30 uur volksdansen. LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAI.IER. Vergadering van heden. GRONDWETSHERZIENING. Gestemd wordt over het amendement- Albaraa om een moDilisaaeoevel niet „on verwijld" (regeeringsvoorsiel) doch „bin nen 24 uur" te doen volgen door een des betreffend wetsontwerp. Het wordt ver worpen met 49 tegen 26 stemmen; vóór de soc. dem., de comm., de heeren-Duys, (partijloos) en Arts, kath. dem. Een tweede amendement-Aioarda, strek kende dat ook een afzonderlijke wet noo- dig is, wanneer meer dan een wettelijk te bepaiên aantal dienstplichtigen tot vrij willige opxomst onder de wapenen wordt toegeiaten wordt met 4628 stemmen verworpen; vóór de soc. dem., vrijz. dem., comm., de heeren Duys en Arts. De heer AL.BARDA (S. D.) wijst op de groote verscheidenheid van onderwerpen in het desbetreffend wetsvoorstel waar over nog moet worden gestemd, omvat. Tegen een gedeelte daarvan is er veel te genstand. Een stemming over het geheeie wetsontwerp zal altijd onzuiver blijven. Spr. wil dit voorKomen. De regeering zal ook geen onzuivere stemming wen schen. Spr. dringt aan op intrekking van het wetsontwerp, dat dan zoo spoedig mo gelijk door twee of meer wetsontwerpen moet worden vervangen. Een ervan zou moeten handelen over de staatssecretaris sen, een over de immuniteit der kamerle den, een over de verkiesbaarheid en een over de andere onderwerpen welke zon der bezwaar samengevoegd kunnen wor den. De Minister van Binnenlandsche Zaken, de heer DE WILDE, acht deze methode niet aanbevelenswaard. Reeds heeft de re geering een bij vroegere grondwetsherzie ning niet bekenden weg gevolgd, door zoo veel mogelijk de onderwerpen te groepee- Alleen in dit laatste wetsontwerp moes ten verschillende onderwerpen samenge voegd worden. Bij het voor-onderzoek, in de staatscommissie en in de afdeelingen is daar geen bezwaar tegen gemaakt. De heer ALBARDA repliceert. Zoo blijft de stemming onzuiver, willens en wetens. Spr. dient een motie in, de regee ring in overweging gevend, het wets ontwerp in te trekken en door eenige andere te vervangen. De MINISTER verwijst naar vorige grondwetsherzieningen, toen steeds ver-* schillende onderwerpen werden samenge voegd. De motie wordt verworpen met 48 27 stemmen. H.K.H. PRINSES JULIANA EN Z.K.H. PRINS BERNARD UIT KRYNICA VERTROKKEN. Uit Krynica wordt gemeldt dat H.K.H. Prinses Juliana en Z.K H. Prins Bernhard vandaar zijn vertrokken Er zijn geen mede- deelingen verstrekt, omtrent de plaats, waarheen het vorstelijk paar zich heeft be geven. INBREKERS GEARRESTEERD. De politie te 's-Gravenhage is er in ge slaagd de beide belangrijke inbraken, wel ke in het laatste der vorige maand daar ter stede werden gepleegd, op te helderen. Naar men zich zal herinneren is er op 26 Januari ingebroken bij de firma P. en Co., in de Hoogstraat, waar voor een bedrag van ƒ2000 aan vulpenhouders, regenjassen en luxe-voorwerpen werd ontvreemd. Eenige. dagen later werd ingebroken bij de expe ditiefirma „Expresse" aan de Drie Hoek jes, waar voor een bedrag van 3000 aan bontvellen werd gestolen. Naar wij vernemen zijn de daders van beide inbraken dezer dagen door de po litie gearresteerd. Het was de recherche ter oore gekomen, dat in Rotterdam vulpenhouders, afkom stig van de inbraak bij de firma P. en Co., te koop werden aangeboden. In samenwerking met de politie te Rot terdam werd onmiddellijk aldaar een on derzoek ingesteld, hetgeen leidde tot de arrestatie van twee Rotterdammers, beiden bekende recidivisten. Bij hunne aanhou ding hadden zij een Lelangrijk aantal vul penhouders bij zich afkomstig van boven bedoelde inbraak. Bij de te Rotterdam gehouden huiszoe THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Champagne (Gladys Swarthout, Fred Mac Murray De dood langs den weg (Francis Drake, Randolph Scott). Romantisch Dramatisch Dagelijks i uur. Zondag bovendien doorl. voorstll. van 2—7 uur Zater- en Woensd. matinée 2 uur. Volwassenen Lido: Vogelvrij (Bruce Cabot, Ann Loring) De man, die zijn ziel verkocht (Boris Karloff) Avontuurlijk Sensatie Dagelijks 8.15 uur Zonaag doorl. voor stelling van 2—7 uur Zaterd. en Woensd. matinée 2.30 uur. Volwassenen Lr-or: Eskapade (Renate Müller, Georg Alexander) Mijn hartewensch (Richard Tauber) Spionnage Amusant Dagelijks 8 uur Zondags bovendien 27 uur. Zaterd., Woensdag ei Donderdag matinée Volwassenen kingen, werd voorts een groote cartonnen doos gevonden, afkomstig van den bont diefstal in de Drie Hoekjes, terwijl boven dien een regenjas, een vulpenhouder en een vulpotlood werden aangetroffen van de in braak bij de firma P. alsmede 3 sleutel tjes, afkomstig van een inbraak bij het Haagsche crisis-comité, waar men een be zoek had gebracht op denzelfden dag, dat bij „Expresse" werd ingebroken. Het spoor leidde daarop weer naar Den Haag, waar een derde dader zou wonen. Deze werd daar ter stede inderdaad aan getroffen. Bij een huiszoeking in diens wo ning vond men een koffer met bontvellen, afkomstig van de inbraak in de Drie Hoek jes, nog een groot aantal voorwerpen, af komstig van de inbraak bij de firma P. en Co. en een koffer met voorwerpen, welke afkomstig bleek te zijn van een inbraak te Rotterdam bij de firma P. en Zn. Deze laatste koffer was door de Rotter - damsche inbrekers aanx hun Haagschen collega in bewaring gegeven. De drie verdachten, de 25-jarige A. M. en de 25-jarige M. J. T., beiden te Rotter dam en de 34-jarige J. P. van de Nieuwe Haven te Den Haag zfjn heden voor de justitie geleid. J. P. heeft een volledige bekentenis af gelegd. De beide anderen ontkennen. TELEGRAMMEN LENINS WEDUWE ONDER POLITIE TOEZICHT? WARSCHAU, 9 Febr. (A.N.P.) Naar de „Express Poranny" uit Moskou meldt, bevindt zich de weduwe van Lenin, me vrouw Krupskaja, in weerwil van offi- cieele tegenspraken onder toezicht der po litie, en kan niemand met haar in verbin ding treden. AARDSCHOKKEN EN TORNADO'S IN OVERSTROOMINGSGEBIED. MEMPHIS, 9 Febr. (A.N.P.) De door de overstroomingsramp toch reeds zoo getroffen bewoners van de Mississippi- vlakte zijn Maandagnacht opgeschrikt door aardschokken. Bovendien teisterden op verschillende punten tornado's het gebied. Desondanks wordt de strijd tegen de over- strooming met alle kracht ononderbroken voortgezet. LINDBERGH IN PALERMO. PALERMO, 9 Febr. (A.N.P.) Lind bergh is gisteravond met zijn vrouw hier aangekomen uit Rome. Zooals men weet is het echtpaar Lindbergh met een eigen vliegtuig op een vacantietocht naar Egypte. GRIEPEPIDEMIE IN MEXICO. MEXICO, 9 Febr. (A.N.P.) Aangezien er een ernstige griepepidemie is uitge broken, waarvan het centrum in Monter rey schijnt te liggen, hebben de autoritei ten van den gezondheidsdienst bevel ge geven scholen en schouwburgen te sluiten in Coahuila, Nuevo Leon en Tamaulipas. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: pieterselie 0.702.60, selderie 0.501.70, knolselderie 2.'005.40, per 100 kg.: kroten 1.101.50, kroten, ge kookt 25, witloof 212, boerenkool 1.504.00, Spinazie f 1525, uien 2.00 2.50, wortelen 1.203 80, spruiten I 27. idem II 1.505.00, aardappelen 2.90, andijvie f 11—21, nero f 2.30—4.40, roodekool 1.402.20, gelekool 1.203.10, groenkool 1.204.40, prei 1.504.20. 9 Febr. Vette Varkens. Totaal aan voer 223 stuks, waarvan 214 zwaar 4647 cent en 9 licht 40 een per kg. levend ge wicht in centen. Handel tamelijk vlug. BODEGRAVEN, 9 Febr. Kaas. Aange voerd 84 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 3780 stuks, wegende 34020 kg. Prijs met rijksmerk le soort f 22 23 en 2e soort f 221. Handel matig. ROTTERDAM, 9 Febr. Vee. Totale aan voer 4246 stuks, 187 paarden, 7 veulens, 1006 magere runderen, 858 vette runderen, 85 vette kalveren, 83 graskalveren, 1764 nuchtere kalveren, 175 schapen en lamme- Iren, 1 zuiglam, 5 varkens, 74 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 63, 56 en 4048 cent, vette ossen 60, 54 en 44 50 cent, stieren 59. 52 en 45 cent, vette kal- I veren 93, 80 en 5565 cent, schapen 47, 40 en 33 cent, lammeren 50, 42 en 32 cent, graskalveren 58, en 48 cent, nuchtere kal veren 44, 38 en 34 cent, slachtpaarden 50, I 45 en 40 cent, Prijzen per stuk: schapen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gerard, zoon van H. Ver ver en H. Jansen Sophia, dochter van W. F. Kramers en S. Kanbier Maria Pieternella, dochter van J. Schouten en C. J. Koet Johan Bernard, zoon van J. B. Diersman en W. de Roode Aan, zoon van D. Slot en G. de Boer Bernhard, zoon van Th; v. d. Berg en J. Kruijk Johan nes, zoon van J.. Lens en M. C. C. Segaar Jan, zoon van J. Stouten en E. de Wolf Jacobus Hendrikus, zoon van A. Chr. de Groot en M. Agtersloot Robbie, zoon van K. v. d. Heuvel en M. A. Kelder Wolfgang, zoon van G. H. H. Müller en E. E. Finke Pieter, zoon van H. Hogewo- ning en A. Keijzer Frieda Cornelia An na Maria, dochter van W. H. Harmsen en F. Steputat Metje, dochter van N. van Rij en H. C. Botermans Dirk, zoon van P. Schoneveld en M Ravensbergen Her- manus Frederik, zoon van W. Everts en G. Pas Adrianus Hendrik, zoon van A. H. van Polanen en J. Fasseur Eva Jan- nigje, dochter van B. J. Selles en J. de Boer Carl Julius Martin, zoon van C. J. M. Rosin en A. de Groof. Overleden: M. de WitSira, wede. 54 jaar D. Snoeker, m. 79 jaar B. Lamboo m. 77 jaar; M. de Leeuw, m. 67 jaar H. WagemakerJansen vr. 81 jaar A. HenzenHolebeek wede. 73 jaar M. Gijsmanv. Helden vr. 52 jaar. 26—20—15, Lam eren 23—19—13; nuch tere slachtkalveren 1195, nuchtere fokkalveren f 1614—12, slachtpaarden 205150110, werkpaarden f 245150 100; hitten -13010570, stieren 275 220—110; kalfkoeien 238—190—120: melk koeien 220190135; varekoeien 170— 13595; vaarzen 15511535; pinken 13010075; graskalveren 604020; Bokken of geiten f 1173. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen lager pr. koe tot 68 cent, prima os tot 63 cent; stieren aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen lager; vette kalveren aanvoer iets korter, handel tamelijk, prijzen als vorige week prima kalm tot 1.02; schapen en lamme ren aanvoer matig, handel vlug, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalve ren aanvoer groot, handel levendig, prij zen dalend; paarden aanvoer als vorige week, handel matig, prijzen moeilijk te handhaven, werkpaarden iets duurder; kalf- en melkkoeien aanvoer grooter, han del kalm, prijzen staande; varekoeien aan voer tamelijk, handel sleepend, prijzen ze ker niet hooger; vaarzen en pinken aan voer gewoon, iets meer handel, prijzen prijshoudend; graskalveren aanvoer iets meer, handel matig, prijzen afgaande; bok ken of geiten, aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen als vorige week. Er werden 30 vette runderen voor plan Deterding gekocht. 's HERTOGENBOSCH, 9 Febr. Boter. Aanvoer 14.900 kg. Hoogste prijs f 1.53, Laagste prijs 1.48 en middelprijs f 1.51 per kg. HAZERSWOUDE, 8 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 2702 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.403.90 en eendeneieren 3.203.50 per stuk. BOSKOOP, 8 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 25 cent. Butterfly 4580 cent, Briarcliff 48 71 cent, Aug. Noack 70—100 cent. Forsy thia 1537 cent, Seringen 3046 cent. Rhododendron 30 cent, Calla 3060 cent, Azalea 80150 cent, Viburnum 1720 cent Cerasus Hisakura 1.903.20, Cerasus ro sea fl. pl. 2.102.60, Prunus triloba 60 90 cent, Tulpen 1214 cent, Narcissen 12 I cent, Crocus 49 cent, Wilgenkatjes 811 cent, Mahonia 16 cent, Andromeda 10 cent. VINKEVEEN, 8 Febr. Groentenveiling. i Witlof I 6.50—8.50, idem II 3.50—4.50, j idem III f 3.peen 2.00 per 100 kg. j KATWIJK a. d. RIJN. 8 Febr. Groenten veiling. Waspeen 3550 cent, en kroten I 2540 cent per kist van 20 kg., groenekool I 0.702.10, knolselderie f 2.205 80 per 100 stuks, prej. 2.102.60 per 100 bos; uien 1.402.30, gele kool 1.201.90, en roodekool 1.402.00 per 100 kg. WISS ELNOTEERIN GEN (AMSTERDAM) Londen 8.93* j/16 Berlijn 73.45 Parijs 3.50;s Brussel 30 81 Zwitserland 41.72 i/2 Kopenhagen 39 90 Stockholm 46 15 Oslo 44.90 New York 1.825's Praag 6.371/» jJ

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3