DINSDAG 9 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT HET FE1JENOORD-STADION. De opening" uitgesteld. De directie der Stadion Feijenoord N.V. deelt ons mede, dat zij zich om redenen van voetbal-organisatorischen aard ge noodzaakt heeft gezien, de oorspronkelijk voor den Arsenal-wedstrijd gekozen datum van 14 Maart te verschuiven naar een nader vast te stellen tijdstip. Daar de bui tengewone belangstelling, die voor den Arsenal-wedstrijd in het geheele land bleek te bestaan, invloed uitoefende op de keuze der tegenpartij, werd besloten, dezen wed strijd te verschuiven naar een tijdstip, dat meer waarborgen biedt voor een vrucht bare samenwerking met alle betrokken in stanties. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. PijnenburgSlaats leiden. Bij de neutralisatie hedenmorgen om zes ■uur was de stand als volgt: Aan den kop: PijnenburgSlaats 48 pn.t Op 1 ronde: 2. BillietDekuyscher 126, 3. HuysDe Ryck 59, 4. GuerraDi Paco 54, 5. RonsseWals 53, 6. Van Kempen Guimbretière 47, 7. SchönPellenaers 46 en 8. Charlier—De Pauw 29 punten. Op 2 ronden: 9. DeneefLoncke 106, punten. Op 4 ronden: 10. AertsBuysse 75, 11. Van SchijndelVan den Broek 59 en 12. DiotIgnat 35 punten. Op 5 ronden: 13. VerryckenMeersbhaert 69 en 14. Walthour—Crossley 21 punten. Op 10 ronden: 15. Kaers alleen 18 punten. BILTARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP 45-1 VOOR PROFS. In het voortgezette biljarttournooi om het wereldkampioenschap cadre 45-1 voor beroepsspelers te Parijs verloor onze land genoot Drost gisteren van den schitterend spelenden Belg van Leemput. De uitslagen luidden: pnt. brt. h.s. gem. Weiss (Duitschl.) 300 15 69 20.— Ranson (Frankrijk) 110 15 30 7.33 v. Leemput (Belg.) 300 10 160 30.00 Drost (Nederland) 73 10 30 7.30 BOKSEN INTERNATIONALE BOKSWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Van Klaveren wint op punten van Pernot, Rienus de Boer verliest door k.o. van Konter. Ongeveer 5000 toeschouwers waren gis teravond in de- Nenijtohal te Rotterdam aanwezig bij de internationale bokswed strijden, een belangstelling, welke ver klaarbaar was door het wedéroptreden in een Nederlandschen ring van Beb van Kla veren, na diens jarenlange afwezigheid in de Vereenigde Staten en Australië. Ter inleiding Van den avond boksten de vedergewichten uit de nieuwelingen prof klasse, Skippy (Nê9. kampioen) en Brink man zes ronden van twee minuten, waar bij Skippy door beter voetenwerk en betere techniek vooral, op punten won. De lichtgewichtkampioen van Nederland bij de beroepsboksers, Robert Disch, bok ste daarna tegen den oud-Belgischen kam pioen Saerens, een gevecht, dat op acht ronden was vastgesteld. Disch maakte een vlotteren, beter getrainden indruk dan de Belg, die al heel wat jaren bokst, doch daardoor had deze zijn grootere routine mee. Dit kwam o.a. goed uit, in de vijfde ronde, welke hij met goede rechtschen op het gelaat van Disch royaal op zijn naam bracht. Ook de andere ronden gaven over het algemeen een licht overwicht voor den beter boksenden Belg, die de puntenover- winning zeer terecht en verdiend toege wezen kreeg. De halfzwaargewichtkampioen van Luxemburg, Emile Konter en de kampioen van Nederland, Rienus de Boer, kwamen eveneens voor acht ronden in den ring. Maar het gevecht eindigde zeer onver wachts reeds in de derde ronde met een k.o. nederlaag van De Boer. De eerste twee ronden hadden weinig bijzonders gebracht, doch in de derde ging de Boer fel tot den aanval over. Hij bracht den Luxemburger eenige goede rechtschen en linkschen op het lichaam en hoofd toe, maar volgde on voldoende en liep toen zonder dekking op een korten, linkschen stoot van zijn tegen stander in, waardoor hij voor de volle tien tellen tegen de planken ging. Konter, die een sterke athleet bleek, maakte als bok ser een grooten indruk. Dè hoofdpartij van den avond ging tus- schen den Franschen welter-kampioen Charles Pernot en Beb van Klaveren. Toen laatstgenoemde den ring betrad, vorid hij daar tal van oud Nederlandsche kampioe nen bijeen. Piet van der Veer, Arie van Vliet, Dijkman, Brandt, van 't Hoff, Steen- horst, Kourimsky, van Dam, Bisschop e.a. waren aanwezig om hem hartelijk te ver welkomen. Het gevecht was vastgesteld op tien ron den van tien minuten. Van Klaveren begon het gevecht goed met mooie snelle linkschen naar het gelaat. In de tweede ronde bleef onze landgenoot nog eenig overwicht behouden door uiterst- snelle series, die Pernot verrasten. De dek king van den Franschman bleek evenwel uitstekend verzorgd. In de derde ronde ging Pernot sterk aan vallend te werk. In de vijfde ronde forceerde van Klave ren met zijn linksche dubbelstooten eenige malen een opening voor zijn hardere rechtsche, waardoor Pernot's actie wat afnam. Onze landgenoot trachtte in de volgende UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagavond om 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken. 2. Benoeming van leden commissie tot wering van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1937. 3. Benoeming leden hoofdstembureau en stembureau ter verkiezing van leden voor de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, de Provinciale Staten en den Gemeen teraad. 4. Voorstel tot opheffing onbewoon baarverklaring woningen A 131 en 132. 5. Voorstel tot aankoop van een perceel wa ter voor wegverbreeding te Oude-Wetering. 6. Voorstel tot verhuring van de woning B 444. 7o. Voorstel wijziging heffings- en invorderingsverordening schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs. 8o. Voorstel tot afwijking van de rooilijn ingevolge artikel 1 der Bouw- en Woningverordening. 9o. Voorstel om over te gaan tot conversie van enkele geldleeningen. 10. Wijziging ge- meente-begrooting, dienstjaar 1936 en 1937. 11. Reclame schoolgeld. 12. Reclame Hon denbelasting. Geboren: Cornells Blasius z. van C. P. de Haas en A. C. Heemskerk Johan nes Bartholomeus Maria z. van C. F. van den Berg en M. K. van Seggelen. G e t r o u wd H. J. Borst 35 j. jm. en A. G. Schrijvers jd. 37 j. N. W. Droogh jm. 31 j. en W. A. Wolters jd. 25 j. P. Th. C. van Leeuwen jm. 24 j. en M. C. Bakker jd. 23 j. Overleden: C Loos 80 j. echtgen. van A. Zwetsloot H. Compier 69 j. echtgen. van E. van der Plas. IIILLEGOM. Tennisbaan. Een commissie van voor bereiding wendt pogingen aan, om te Hil- legom een tennisbaan op te richten. Tot nog toe moeten de Hillegomsche liefheb bers van deze sport naar elders. Het terrein achter het Nutsgebouw wordt gratis ter be schikking gesteld, waardoor de oprichtings kosten tot de helft worden gereduceerd. De benoodigde 2000 zal men trachten te ver krijgen door de uitgifte van rentelooze aandeelen groot 50, die successievelijk worden uitgeloot. Er zullen verschillende clubs worden gevormd, terwijl de baan aan bestaande of nog te vormen clubs te ver huren is. Laat ons hopen, dat de pogingen slagen. Onteigening". Ter visie is op de secreta rie neergelegd een afschrift betreffende de onteigening van een stuk grond ten behoeve van de verbetering van een gedeelte der Van den Endelaan. Het is heel jammer, dat de gemeente met het Kerkbestuur van St. Martin us niet tot een minnelijke schikking kon komen; het is daar levensgevaarlijk. Bovendien heeft de gemeente van het Rijk nog een zeer belangrijke som te goed, die niet betaald wordt, dan nadat de geeischte verbetering is aangebracht. „Bloembollencultuur". Tot vice-voor- zitter der Afd. Hillegom is benoemd de heer J. Veldhuyzen van Zanten, tot pen ningmeester de heer P. M. Hulsebosch. KATWIJK Loop der bevolking. Bevolking op 31 December 1935: 8920 mannen 8634 vrouwen, totaal 17554. Iri 1936 vermeerderd door geboorte 213 m., 208 vr., totaal 421. In 1936 vermeerderd door bestiging 223 m., 232 vr., totaal 455. Totaal 9356 m.. 9074 vr., totaal 18430. In 1936 verminderd door overlijden 53 m., 53 vr., totaal 106. In 1936 verminderd door vertrek 205 m., 221 vr., totaal 426. Totaal 9089 m„ 8800 vr., totaal 17898. Vermeerdering in 1935 150 m., 109 vr., totaal 349. Vooruitgang in 1936 178 m., 166 vr., totaal 344. Levenloos aangegeven 7. Gesloten huwelijken 129. Echtscheidin gen 5. Geboorten per 1000 inwoners 24. Katwijk aan zee 15056, Katwijk aan den Rijp. 2842, totaal 17898 inwoners. Geboren: A. G. WillemsenKortekaas ronde het spelletje van de vijfde ronde voort te zetten, maar hij wachtte thans te veel af en liet Pernot op korten afstand komen. Een paar linksche hoeken van den Franschman deden van Klaveren zichtbaar verminderen en deze ronde was dan ook voor den Fransohen kampioen. In de zevende ronde hield van Klaveren weer wat beter afstand, terwijl hij zich thans ook een beter bokser toonde. Zoo begon van Klaveren de achtste ronde. Zijn rechtschen waren niet zuiver genoeg en ofschoon Pernot eenige slagen incasseeren moest, hield de Franschman toch kranig stand. Hij dwong den Nederlandschen bok ser zoo veel mogelijk het lijf aan lijf bok sen op, waarin hij o.i. zeker iets sterker leek. Toch was deze ronde voor onzen land genoot. Met vrij behoorlijken voorsprong ging onze landgenoot de negende ronde in en de laatste ronde zette in met een snelvuur van harde en zuivere stooten van korten afstand op het lichaam van beide boksers, die van Klaveren evenwel het meest sche nen te deren. Even leek het, of van Kla veren deze aanval van Pernot niet te bo ven zou komen, maar hij herstelde zich juist tijdig genoeg, om in de laatste minuut nog weinig voordeel op halven afstand te verkrijgen. Misschien had Pernot in deze laatste ron de een weinig voordeel, doch ongetwijfeld verdiende van Klaveren de punten over winning. De laatste partij tusschen den zwaarge wicht kampioen van Nederland Harry Staal en den Oostenrijksche kampioen Ha- vlicek was er een van slecht gehalte. Steeds gingen beide boksers in de clinch en moest de scheidsrechter hen scheidden. In de vierde ronde moest de Oostenrij ker gedisqualificeerd worden wegen her haaldelijk ophalen met de handschoen. z. P. ZwaneburgMol d. W. Rovers Zandbergen z. T. Varkevisservan Duyvenbode z. K. v. Duynvan der Boon z. N. van der Plasvan Duyn d. J. de JongPijl d. T. GijtBlonk z. H. van Beelenvan Duyn z. Ondertrouwd: H. J. van Leeuwen en A. Ouwehand. Getrouwd: G. Stats en G. van Duy venbode C. van Beelen en A. Schaap C. van der Plas en A. van Rooien C. van Beelen en A. Schaap E. v. Rijn en L. Schaap D. van Rijn en L. Kraaien- oord. Overleden: Maria Plug 97 j. wedu we van T. van Beelen Gijsbert van der Plas 69 j. gehuwd met N. van Duyn Adrianus van Gent 11 j. z. van B. van der Bent en A. Groen Willempje van der Plas 82 j. wed. van A. van Molenaar Aaltje van der Plas 57 j. wed. van J. Vlie land Klazina van der Plas 61 j. gehuwd met E. Hoek Johanna van den Oever 87 j. wed. van T. van der Plas. KATWIJK AAN DEN RIJN. Posterijen. Katwijk a. d. Ryn en Kat wijk aan Zee is een gemeente, dat weet bijna ieder. Doch dat een brief van Kat wijk-Rijn naar Katwijk-Zee de volle por to, 6 ct., kost, weten niet allen. Is ook wel een beetje vreemd. Het hulpkantoor te Katwijk-Rijn ressorteert ook niet onder Katwijk-Zee doch onder Leiden. Daar zal wel een bijzondere reden voor zijn en wat zou daar ook tegen zijn. Doch dat het locale posttarief voor beide dorpsdeelen niet geldt, vinden meerderen niet aangenaam. En er is wel eens getracht hierin wijziging te krij gen. Tevergeefs. Naar wij vernemen heb ben B. en W. zich thans tot den Minister van Binnenlandsche Zaken gewend en ge vraagd te willen bewerken, dat hierin wij ziging wordt gebracht. Feestavond. Katholiek Katwijk had als slot van den vastenavondtijd tegen gis terenavond een uitvoering als feestavond aan de leden toegezegd. Hiervoor was door het bestuur van K.K. de Gemengde tooneel- vereeniging gecharterd en deze had zich bereid verklaard, medewerking te verlee- nen door het geven van het tooneelstuk „Truusje Meijer", kluchtspel in 3 bedrij ven. Bovendien had het bestuur gezorgd voor diverse verrassingen waarmede het publiek in de pauze werd bezig gehouden. De Gem. Tooneelver. had met „Truusje" een uitbundig succes. Gezien den zeer kor ten tijd, waarover de spelers te beschikken hadden gehad, was 'er hard gewerkt, ge blokt. Het succes en de dank bleven gis terenavond niet uit. Hulde. Pastoor Hesp spraak een opgewekt openingswoord, de heer L. v. d. Valk vulde de pauzen met pianomuziek, de heer Hoppezak zorgde voor een ander uiterlijk der.acteurs en actrices, het publiek was gul ipet applaus, 't Was verdiend. LISSE. Coöperatie. Vanwege de R. K. Coöpe ratie werd gisteravond een ledenvergade ring gehouden, welke een propagandistisch karakter droeg. De groote Volksbondzaal was goed bezet. De voorzitter, de heer C. Schrama, sprak een openingswoord. Er werden eenige films van het R. K. Werk liedenverbond vertoond. Een der filmver- zorgers nam hierna het woord en wees in een zakelijk betoog op het nut van de coöperatie. In verband hiermee beant woorde spr. de vraag „Wat wil nu eigenlijk de georganiseerde R. K. Arbeidersbewe ging" en ging daarbij na de verschillende instellingen van deze beweging. Alle in stellingen beoogen een doel van de bewe ging te verzorgen. Meer in het bijzonder behandelde spreker het groote nut van de Verbruikscoöperatie. Er zijn dingen waar in ook een klein land groot kan zijn zeide Koningin^. Emma; vergeet deze woor den niet, ze zijn ook van toepassing op uw coöperatie. Een dankbaar applaus volgde op dat propagandistisch woord. Hierna kregen we de Verlovingsfilm van het Prin selijk Paar en tot slot een teekenfilm. G NIEUWVEEN Stille Omgang. Nu het herdenkings feest van het Mirakel te Amsterdam weer nadert worden overal in den lande de noodige voorbereidingen getroffen om den stillen omgang zoo grootsch mogelijk te doen slagen. Ook de Nieuwveensche af- deeling maakt zich daartoe op en heeft Vrijdagavond te acht uur in het café Be- zuyen de goed bezochte ledenvergadering gehouden. De secr., de heer C. R. de Groot, las de notulen en een zakelijk jaarverslag. Hierna volgde de rekening en verantwoor ding van den penn., den heer B. Rekelhof. Van de controle-commissie, de heeren J. Speet en J. Burgmeyer, is bericht ingeko men dat boeken en bescheiden in orde zijn bevonden. De rekening sluit met een batig saldo van 54.68. De bestuursverkiezing heeft een vlot verloop; de aftredenden, de heeren P. J. J. Stouten, J. J. Verhaar en J. Baar, werden herkozen. Een voorstel van het bestuur om dit jaar direct na den stillen omgang naar Nieuwveen terug te keeren, en aldaar een H. Mis bij te wonen, werd na breede discussie door de verga dering van de hand gewezen, zoodat het bestuur het voorstel, hetwelk toch finan- cieele voordeelen biedt, niet kan hand haven. Een tweede voorstel om direct na de H. Mis te Amsterdam, naar huis te gaan, gaat er met vlag en wimpel door. Hierna werd een kore pauze gehouden. Inmiddels is de geestel. directeur, pastoor C. M. Mol, ter vergadering gekomen. De voorz. spreekt tot zijneerw. een kort welkomstwoord. Pastoor, hierop het woord nemende, spoort de stille omgangers aan troude leden te zijn van het gezelschap. De algemeene in tentie voor dit jaar is: dat God ons va derland beware voor het communisme en elk ander nieuw heidendom. Door den geestel. directeur is als bijzondere intentie daaraan toegevoegd: voor 't geestelijk wel zijn van onze huisgezinnen, terwijl ook, zooals de laatste jaren, ook de intentie tot beterschap van den zeereerw. heer F. J. v. Nes ook nu nog is toegevoegd. De prijs is dit jaar wederom vastgesteld op 85 ct., waarop door het bestuur weer 15 ct. reductie wordt gegeven. De leden betalen dus 70 ct. Deze reductie genieten niet de adspirant-leden onder 16 jaar voor hen is de prijs 85 ct. plus 20 cent voor de kerkkaart. Spreker deelt mede dat aan de genen, die per rijwiel gaan geen kerkkaart wordt afgegeven. De autobussen vertrek ken 11 uur vanaf de Kerkstraat. De deel nemers worden opgenomen aan de stop plaatsen Kerkstraat, Leimeerbrug en de driesprong. Na het lof in de Agneskerk te 12 uur worden de deelnemers gebracht naar de Vijzelstraat, alwaar, na den om gang gehouden te hebben, wederom wordt ingestapt en naar de Agneskerk terugge reden. Ongeveer drie uur is de H. Mis met predicatie. Onder de II. Mis wordt door alle deelnemers gezongen de derde Grego- riaansche Mis. Na de H. Mis gaan allen, zooals hierboven reeds gemeld, direct naar huis. Voor ontnuchtering te Amsterdam is dus geen gelegenheid. Bij de rondvraag wordt nog gevraagd, degenen die de reis te voet of per rijwiel maken een kerkkaart tf Verschaffen, waar op de voorz. antwoordt, dat van het inge nomen standpunt om afscheidingen te voorkomen, niet wordt afgeweken en uit sluitend een kerkkaart wordt uitgereikt aan de deelnemers, welke de reis gezamen lijk maken. Tenslotte wordt nog medegedeeld, dat het tijdstip van verkrijgbaarstelling der kaarten nader zal worden bekend ge maakt. Hierna sluiting. Eierenveiling. Dezor dagen is de jaar vergadering gehouden van de „Nieuwveen sche Eierenveilïng. De yoorzitter, de heer C. A. Camp fens, opende de vergadering, waarna dè notulen werden gelezen en onver anderd goedgekeurd.: De penningmeester, de heer J. Zekveld, bracht het jaarverslag uit waaruit wij het volgende kunnen vermel den. Het ledental is op peil gebleven. De aanvoer der producten iets minder dan vo rig jaar, de aanvoer der eieren in totaal was 62215 stuks, tegen een totaal bedrag van 2103.64, voor eieren, kaas enz. te gen 2788.25 vorig jaar. In het bestuur is door het bedanken van den voorzitter, den heer D. Joha, verande ring gekomen. Tot voorzitter is gekozen de heer C. A. Campfens, terwijl de heer C. v. d. Berg in het bestuur werd gekozen. Door de vergadering is het jaarverslag goedge keurd. Boeken en bescheiden zijn nagezien door de heeren P. v. Ankeren en B. Nout Jr. en in orde bevonden. Het bestuur doet vervolgens een voorstel om de koopers 2 pet. te laten betalen, zulks om de vergoe ding voor den afslager-ophaler eenigszins te verhoogen. Na eenige bespreking wordt het bestuursvoorstel aangenomen. Bij de rondvraag wordt gesproken over de aan sluiting bij de Kamer van Koophandel; on danks de gevoerde correspondentie kan het bestuur van aansluiting niet vrij komen. Nog werd door de vergadering besloten de toelage voor penningmeester en afslager ook dit jaar te handhaven. Hierna sluiting. St. Nicolaas Bode. Zaterdag is in de parochie voor de eerste maal verschenen de St. Nicolaas Bode. Dit blaadje zal weke lijks aan de parochianen worden uitge reikt en een overzicht geven van alle oefe ningen, welke in die week zullen plaats heb ben. Het is de bedoeling, daaraan nog meer dere uitbreiding te geven, door een rubriek voor het vereenigingslven daarin op te ne men. WASSENAAR. Aanrijding". Het echtpaar de R., dat aan het Kerkehout den Rijksstraatweg overstak, nadat het eerst een motorrijder had laten passeeren, bemerkte te laat een auto, bestuurd door den heer S. Hoewel deze een aanrijding probee,rde te voorko men, werden toch de beide echtelieden nog geraakt en tegen den grond geworpen. De heer de R. bekwam verwondingen aan lin kerarm en -been, terwijl de vrouw klaag de over pijn in de borst. Dr. de Haan ver leende eerste hulp, waarna zij naar hun woning konden gaan. Knderfeest Vrouwenbond. Zondag middag had, georganiseerd door de afd. van den R.-K. Vrouwenbond, in het R.-K. Ver- eenigingsgebouw een kindervoorstelling plaats. Voor een tjokvolle zaal trad oom Bart, de heer B. Devilé uit Leiden, op met een poppenkast, terwijl hij voorts nog een zangwedstrijd hield en eenige goocheltoe ren liet zien. Het jonge volkje amuseerde zich uitstekend. Des avonds trad de heer Devilé met goo cheltoeren en een voordracht "bp voor de leden van den R.-K. Vrouwenbond. Ook de avondvoorstelling siaagde zeer wel, waarbij „The Funny Boys" voor de muzikale op luistering zorgden. In de pauze vond nog een verloting plaats en een wedstrijd in dichten, als resultaat waarvan tal van ge lukkigen werden gemaakt. De voorzitster van de afdeeling, mej. E. Fein, die de bijeenkomst met een enkel woord opende en later, met dank aan den heer Devilé, ook sloot, wekte o.a. op tot deelname aan den wereld-gebedsdag op 12 Februari a.s. Voor een ernstig ziek zijnd lid werd gebeden. Het was een goed geslaagde avond. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. JAN PIETERSZ. COEN (thuisr.) vertr. 7 Febr. van Sabang. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (uitr..) arr. 7 Febr. te Sabang. POELAU ROEHIAH (uitr.) arr. 7 Febr. te Sabang. POELAU TELLO vertr. 6 Febr. van Batavia naar Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MIJ. BAARN (uitr.) certr. 6 Febr. van Anto- GANYMEDES, v. Rotterdam naar Al giers, .pass. 7 Febr. Gibraltar. HELDER (uitr.) vertr. 6 Febr. van Callao HERCULES, van Algiers naar Amster dam pass. 8 Febr. 11 uur voorm. Dover. MARS arr. 7 Febr. van Bari te Catania. MEDEA vertr. 5 Febr. van New York naar West-Indië. PLUTO arr. 8 Febr. van Uddevalla te Odense. VULCANUS arr. 8 Febr. van Kimasu te Calamata. KON. PAKETV. MIJ. BARENTSZ, van Kohsichang naar Lou- renzo Marqués, vertr. 6 Febr. van Port Louis. (Maur.). BONTEKOE, van Kosichang naar Port Natal, vertr. 5 Febr. van Singapore. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DAMSTERDIJK, van Vancouver naar Southampton-Lond.-Rott., 7 Febr. 8.38 v.m. 50 mijl N. v. Land's Eind. DINTELDIJK, Rotterdam naar Vancou ver arr. 6 Febr. te Cristobal. SPAARNDAM, Rotterdam naar Norfolk vertr. 6 Febr. van New York naar Boston. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJë. JAARSTROOM vertr. 6 Febr. van Dakar naar Bathurst. REGGESTROOM thuisr.) arr. 8 Febr. te Havre, zal 9 Febr. van Rott. vertr. ROTTERDAMSCHE LLOTD. KEDOE (thuisr.) arr. 8 Febr. 6 uur v.m. te Marseille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Japan-Rotterdam vertr. 7 Febr van Sjanghai. MENESTHEUS, van Japan naar Rotter dam, vertr. 5 Jan. van Penang. NELEUS vertr. 6 Febr. van Batavia naar Amsterdam. z VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HollandAfrika Lijn.). HOLLAND vertr. 6 Febr. van Lourenzo Marques naar Inhambane. (HollandOost-Azië Lijn). GROOTEKERK (uitr.) vertr. 7 Febr. van Sjanghai. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 163. Eerst werd de dokter naar bed gebracht en vervol gens droeg men den professor naar huis. Het duurde drie weken voor Professor Slim weer heelemaal was opgeknapt. De eerste keer dat Pietje binnen mocht komen, bracht hij een potje honig mee. 164. De professor werd verschrikkelijk boos, omdat de honig hem aan de bijen herinnerde. Het werd er niet beter op, toen even later door het geopende venster ook een an dere bij weer binnenwipte. Professor Slim pakte zijn kus sen om daarmee het diertje weg te jagen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10