D DONDERDAG 4 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT DUTrSCHLANDNEDERLAND. Dat Nederland een der weinige landen buiten Scandinavië is, waarvoor in deze landen werkelijk ii. eresse bestaat blijkt wel uit het feit, dat dezen wedstrijd van Zondag ook door Deensche en andere Scandinavische journalisten werd bijge woond. Over het algemeen achtte men den uitslag juist, ofschoon men het Nederland- sche elftal wel wat gelukkig vond door juist nog op het allerlaatste moment ge lijk te maken. Doch heel terecht schrijft men daarbij: ook die laatste minuut be hoort bij de andere 89. Men beschrijft den wedstrijd als spannend, „hard" en werke lijk schitteernd. Bij de Duitschers wordt de linksbinnen Szepan het meest geroemd. Men prijst in de Nederlandsche ploeg de heele middenlinie. De doelverdediger wordt ook geroemd, en men vindt diens fout als voor iemand met zulke capaci teiten niet te verklaren. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP Ook Duitschland neemt deel. De rijkssportleider van Tschammer und Osten heeft medegedeeld, dat ook Duitsch land aan de wedstrijden om het wereld kampioenschap voetbal, die in 1938 door Frankrijk worden georganiseerd, zal deel nemen. Met Duitschland mede, hebben nu veertien landen ingeschreven, n.L België, Luxemburg, Zwitserland, Polen, Zuid- Sla vië, Iersche Vrijstaat, Noorwegen, Fin land. Vereenigde Staten, Portugal, Litauen, Tsjecho-Slowakije, Frankrijk en Duitsch land. In principe hebben Nederland, Ita lië, Oostenrijk en Zweden hun deelneming toegezegd. Na sluiting van de inschrijving (15 Fe bruari), zal een voor dit wereldkampioen schap benoemde commissie op 13 Maart te San Remo bijeenkomen om de verschillen de groepen, naar gelang van de geografi sche ligging van de deelnemende landen, samen te stellen. Duitschland zal ook een der sterkste clubs naar het internationale tournooi voor vereenigingen afvaardigen, welk tournooi ter gelegenheid van de wereldtentoonstel ling van 30 Mei tot 6 Juni te Parijs zal worden gehouden. HOCKEY ZUID-HOLLANDSCIJE HOCKEY-BOND 2c klas wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag Docos IITempo EI te 12 uur; Docos I H.D.S. IV te 2 uur, op de terreinen gele gen bij de remise H.T.M. te Wassenaar, WANDELSPORT R. K. Sportvereenïging „S, M. C." De afd. Wandelsport van S. M, C. (War mond) houdt een Propaganda Wandeltocht, over 25 km., op Zondag 21 Februari a.s. Daar deze marsch uitsluitend dient, om de wandelsport in R. K. verband te pro- pageererf, vertrouwt het bestuur op aller medewerking en verwacht, dat talrijk ve len zullen deelnemen. Deze marsch is opgesteld voor alle R.K. dames en heeren boven de 15 jaar, en vooral van de Jeugdbeweging wordt veel medewerking verwacht, zooals bijvoor beeld R. K. Sportvereenigingen, Padvin ders. K. J. C., K. J. M. V., St. Joseph Ge zellen, Graal enz. De start heeft plants om twaalf uur pre cies, vanuit Hotel de „Stad Rome", Baan No. 115b. Het gebouw wordt vanaf 11 uur open gesteld. De route wordt voor den aanvang bekend gemaakt. De rust zal worden gehouden te Noord- wij kerhout. Het tempo is geheel vrij. De inschrijving is opengesteld tot en met 14 Februari, laatste post. Wie na deze datum inschrijft, moet 0.10 extra betalen, voor het versturen der medaille. "Het- inschrijfgeld bedraagt S 0.50 per persoon, dat tegelijk bij de inschrijving moet worden voldaan. De inschrijvingen moeten gericht wor den aan: A. Sikking, Secretaris „S. M. C.", verlengde Dorpsstraat 201 te Warmond. SCHAKEN SCHAAKBOOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie. Lisse I ongeslagen kampioen der 3e klasse. Gisteravond werd in hotel Rijnland een wedstrijd gespeeld voor de 3e kl. A met den volgenren uitslag: R.-K. Sch.cl. De 2 Kon. HLisses Schel. I G. GeerlingsC. Markusse xx M KouwenhovenC. J. de Haas x-x C. v. d. KrogtC. v. cL Lip xx G. van AlphenT. Th. v. Koppen 01 H. KettenisB. L. Hooyer xx J. v. d. DriftW-. T. Lamers 10 H. TimmermannB. Boogerd 01 G. GussenhovenG. Zeestraten 1/21/2 E. N. StefelsM. J. Mamhanden 01 A. Deckers (n.o)J. G. Snel 01 Totaal 11/2—4 1/2 en 4 afgebroken partijen. De stand daar van is echter zoo, dat Lisse II minstens op een 5 1/24 1/2 overwinning kan reke nen, waarschijnlijk 64. Hiermede heeft het eerste tiental der Lisser Schaakclub ongeslagen het kampioenschap der der 3e klasse A behaald, waarmede wij deze club gelukwenschen. Met tiental won achtereen volgens met 7 1/22 1/2 van de Gymna siastenschaakclub I, met 73 van Katwijk aan Zee II, met 6 1/23 1/2 van de L. Arb. Sch.cl. H met 64 van Taveno II en waar- UIT DE OMGEVING HILLEGOM Uitvoering Graalkoor. Gisteravond gaf het Graalkoor der St. Josephparochie onder de beproefde leiding van mej. An nie Leegwater, in de voormalige St. Jo- sephkerlc, een uitvoering. Medewerking werd verleend door een viool-ensemble, bestaande uit de dames Jo Braam te Heem stede en Anny de Groot alhier en de hee ren J. Kakebeen, A. van Dishoeck, A. Hul kenberg, F. van Bourgondiën en L. M. C. Koeken, allen alhier. De belangstelling was groot; mede was aanwezig pastoor v. Leeuwen met zijn kapelaans, kapelaan v. d. Zande, het Kerkbestuur en zijn dames etc. Het openingswoord werd gesproken door mej. C. Witteman Pd., leidster der Graal, die o.m. opmerkte dat ondanks ziekte van meerdere medespeelsters toch getracht is de uitvoering te doen doorgaan. Vóór den aanvang speelde het ensemble enkele nummers, zoodat de goede stem ming er volledig inzat. Vóór de pauze werd opgevoerd een ge- costumeerd zangspel „de Herfst" van J. N. W. C. A. Ruygrok. De origineele cos- tuums waren mede door mej. Leegwater ontworpen. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Hierna pauze, aangevuld met mooie muzieknummers door het ensemble. Na de pauze trad het Graalkoor (met ensemble) op met een 8-tal nummers: .Zondagmorgen' van Herman Nieland; „Kerstliedje" van Julius Röntgen; „Tota pulchra es" (6-stemmig) van Orlando di Lasso; „Ave verum" van Mozart, etc. Ten slotte: „Rozemarijn", gecostumeerd zang spel door H. J. den Hertog met sopraan solo. Dat alles werd uiterst correct ver tolkt. Na het slotnummer trad de moderator, kapelaan v. Ettinger naar voren, en dank te in een gloedvol betoog alle medewer kenden, bijzonder - mej. Leegwater voor haar voortreffelijke leiding, mej. Rie van Lierop, die als pianiste mét overgroot ge duld alle repetities begeleidde. Spreker vertrouwt, dat deze avond vrucht zal dra gen voor de verdere actie der vrouwelijke jeugdbeweging, die aanstaande is en van de Graal uitgaat. Wethouder Klaver bracht nog een dankwoord aan den moderator, die zich bij de voorbereiding zooveel ex tra arbeid getroostte. De avond heeft getuigd van Roomsche blijdschap en van hoogstaand kunstgenot. De muzikale talenten van mej. A. Leeg water komen niet alleen de Graal, maar heel katholiek Hillegom ten goede. Zeer waarschijnlijk wordt de uitvoe ring na Paschen herhaald. Aan de St. Joseph-Graal onze oprechte felicitatie met dezen succes-avond. KATWIJK AAN DEN RIJN Diefstal. Door een rijwielhandelaar alhier werd aangifte gedaan, dat een on bekende een rijwiel gehuurd had, dat tot nu toe nog niet was teruggebracht. Even nadat deze aangifte bij de politie was ge daan, werd uit Amsterdam getelefoneerd, dat daar terzake van diefstal van een 3- wielige bakfiets een man was aangehou den, die de bovengenoemde fiets in zijn bezit bleek te hebben. LISSE Zangrvereen. „St. Gregorius". De R.K. Gemengde Zangvereeniging „St. Grego- rius", onderafdeeling van den R.K. Volks bond, gaf gisteravond voor donateurs en kunstlievende leden haar 16e jaarlijksche concert in de groote zaal van den R.K. Volksbond, met medewerking van het Haarlemsche Salon-orkest. De zaal was best bezet. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op kapelaan J. H. M. v. Ingen, geest, adv., pater Dames en pater S. Reij- nenburg. De voorzitter, de heer Beijssens, opende met den christelijken groet en schijnlijk met 64 van de R.-K. Sch.cl. De 2 Kon. II. Bij de indeeling op de algem. vergadering in Sept. was het bestuur der Lisser Schaakclub bevreesd te hoog ge plaatst te zijn. Bovengenoemde uitslag doet wel zien, dat voor deze vrees geen reden was. Het is waarschijnlijk, dat dit tiental in de 2e klasse zelfs een behoorlijk figuur zou gemaakt hebben. De a.s. promotie- en degradatiewedstrijden geven Lisse I de kans in een hoogere groep te komen. SCHAATSENRIJDEN MEJ. DONKER GEHULDIGD. Mej. Gonda Donker, de 18-jarige schaat- senrijdster uit Ilpendam, die de Nederland sche kleuren te Davos bij de wedstrijden om het wereldkampioenschap hardrijden op de schaats voor dames heeft verdedigd, is gisteravond in haar woonplaats, Ilpen dam, door de burgerj een hartelijke hulde bereid. In gezelschap van familieleden -en haar verloofde is mej. Donker toegespro ken door verschillende personen, w.o. den burgemeester, den heer W. A. van Oor schot. In de haar gebrachte hulde werd ook haar trainer, C. Jongert, betrokken. Plaat selijke vereenigingen boden hun dorpsge- noote bloemen en een medaille aan. Mej. Donker dankte met enkele woorden voor de spontane huldiging. BILJARTEN Hoest en verkoudheid WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 45/1 BEROEPSSPELERS De verdere resulaten der partijen, te Parijs gespeeld in het kader van het tour nooi om het wereldkampioenschap 45/1 voor beroepsspelers, waren: Drost (Nederland) 300 19 124 15.78 Weiss (Duitschland) 236 19 77 12.42 Derbier (Frankrijk) 300 13 83 23.07 Klein (Oostenrijk) 216 13 56 16.61 Borst inwrijven met Dampo. Pot 50, Doos 30 ct. Bij Apotfa. en Drogisten. ampoda. heette allen welkom, in het bijzonder de geestelijkheid, het bestuur van „St. Am- brosius" van Sassenheim, alsmede het be stuur van „Looft den Heer" alhier. Hij dankte de donateurs en kunstlievende le den voor den tot dan toe ondervonden steun en hij vroeg om in deze niet te ver sagen, opdat onze mooie katholieke zang vereeniging op den ingeslagen weg zal kunnen blijven voortgaan. Na allen een genotvollen avond te heb ben toegewenscht, werd direct met de af werking van het programma begonnen. Onder de bekwame leiding van den di recteur, den heer W. Mizee, uit Oegstgeest, werd allereerst op voortreffelijke wijze het „Domine Salvam fac" van A. Giesen ten gehoore gebracht, gevolgd door „Du Hirte Israëls" van Bartmanche en „Laudate Do- minum" van Mozart, welke alle een dank baar applaus verwierven. Op voortreffelij ke wijze zong mej. A. Uljee de solopartij in het Laudate Dominum. Hierna was de beurt aan het H. S. Orkest, dat een vier tal nummers uitvoerde, welke ook har telijk werden beapplaudisseerd. Vervolgens werden door „St. Gregorius" een drietal nummers „Mijn Bleuzerke" van Piet Mustert, „Schoenlapper" van Arnold Spoel en „De Wilgen' van C. Dopper ten gehoore gebracht; de uitvoering voldeed uitstekend. Hierna werd gepauzeerd, onder welke pauze ook pastoor v. Zuijlen ter feestvergadering verscheen. Dan was het wederom het Salonorkest, dat een viertal nummers ten gehoore bracht, terwijl de twee laatste nummers, en wel „Wein, Weib und Gesang" en „An der schonen blauen Donau", beiden van Joh. Strauss, door „St. Gregorius" als een waardig slot werden uitgevoerd en een uitbundig applaus mochten verwerven. Deze goedgeslaagde uitvoering heeft weer bewezen, dat het kunstminnend, publiek van Lisse de zang op hoogen prijs weet te stellen en te waardeeren. Met een kern achtig dankwoord sloot de voorzitter deze mooie avond! NOORDWIJK Beroep ongegrond verklaard. In de laatste raadsvergadering werd het bij den Raad ingediende beroepschrift van den heer L. P. Koele wijn, alhier, tegen het besluit van B. en W. waarbij hem ver gunning werd geweigerd voor het bou wen van een consumptietent aan den Boe- renburgerweg, verwezen naar de besloten zitting. Thans vernemen wjj, dat de Raad, gelet op de woningwet en de bouw verordening, dit beroep overeenkomstig het voorstel van B. en W. ongegrond heeft verklaard. De werkloosheid. Aan het einde der vorige maand bedroeg het aantal werkloo- zen in deze gemeente 827, gespecificeerd als volgt: 368 landarbeiders, 35 losse ar beiders, 56 visschers, 40 timmerlieden, 7 metselaars, 34 opperlieden, 35 schilders, 5 stucadoors, 8 chauffeurs, 1 reiziger, 1 schipper, 1 behanger, 1 loodgieter, 3 bak kers, 1 electricien, 1 mandenmaker, 1 ty pograaf, 1 slager, 1 smid, 1 mach. bank werker, 1 schoenmaker en 225 jongens. ROELOFARENDSVEEN De bloemen- en huisvlijt-tentoonstelling. Mededeelingen over de bloemen- en huisvlijttentoonstelling: Alle deelnemers aan de bloemententoonstelling worden ver zocht morgen vóór 12 uur hun bloemen te brengen en wel door de achterdeur. Dus allen worden verzocht met hun boot om te varen. Het is niet wenschelijk dat de jongens de bloemen door de gang bren gen. Deelnemers aan de huisvlijtexpositie worden verzocht hun werkstukken in te leveren morgenavond van 56 uur. Na het inleveren moeten de jongens onmiddellijk de tentoonstellingszalen verlaten. Alle deelnemers worden dan Zaterdagmiddag om 3 uur in de voorzaal der St. Pancra- tiuszaal verwacht""bij de uitslag der jury en de officieele opening door den Cen- traal-praeses der St. Josephs Gezellen, den zeereerw. heerH. A. J. Drost. Vanaf 611 uur is die avond de tentoon stelling voor het publiek geopend en Zon dag en Maandag den geheelen dag. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 218 personen ingeschreven. 23 timmerlieden, 15 metse laars, 12 opperlieden, 14 grondwerkers, 11 schilders, 1 stucadoor, 1 taludwerker, 1 be tonwerker, 1 straatmaker, 84 land- en tuin- arbeiders, 1 los arbeider,3 loodgieters, 1 riet dekker, 10 chauffeurs, 3 monteurs, 2 elec- triciens, 4 smeden, 3 kantoorbedienden, 1 hoekhouder, 1 winkelbediende, 2 loop- kneohts, 2 schippers, 2 scheepmakers, 1 meubelmaker, 1 bakker, 1 spinmeester, 6 fabrieksarbeiders, 1 radiotechniker, 1 col porteur, 1 kok, 2 verplegers, 1 huishoud ster, 1 dienstmeisje, ,1 drukker, 1 glazen- wasscher, 1 schoenmaker, 1 rijwielherstel ler. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers zitting gehouden van voormiddags 9 tot 12 uur; en voor werkzoekenden in het Ambachtshuis dagelijks van 9 uur tot 9.15 uur voormiddags. Geboren: Sophia Petronella.'Maria, d. van J. A. van der Bent en S. Vermeulen. Overleden: Jac. Joh. Flippo 67 j. L. G. Gorsul, weduwe van S. de Graaf 85 j. Gevestigd: D. J. E. de Vries van Groningen J. A. Löhr en gezin van 's-Gravenhage A. G. Le Heux van Hoo- gezand J. H. Westrik en echtg. van Drie bergen c.a. J. F. Jongepier van Hillegers- berg Mej. M. V. van Sasse van Noot dorp Mw. Wed. A. Udo geb. Heijkoop van Hillegersberg R. de Wit van Bode graven. Vertrokken: F. Vrolijk naar 's-Gra venhage G. van Wijk en gezin naar 's-Gravenhage Mej. G. van Gangelen naar Kortenhoef I. F. Dronkers en gezin naai' Leiderdorp N. J. Nederpel en gezin naar Delft O. P. Rijsdijk naar Duitsch land. WARMOND. „St. Matthias". De verschillende af- deelingen van St. Matthias zorgen, dat de ingezetenen van Warmond zoowel des zo mers als des winters kunnen genieten van muziek, zang en tooneej maar éénmaal per jaar is er een feest, dat uitsluitend toegankelijk is voor de werkende leden der afdeelingen, en er zal zeker niemand zijn, die hun dezen feestavond niet zal gunnen. En dat er dan ook feest gevierd wordt; daarvan hebben wij ons kunnen overtuigen. Er was voor dezen feestavond een comité gevormd onder leiding van den heer P. M. de Vetten, dat een prachtig programma had samengesteld. De feeste lijke bijeenkomst werd geopend door den heer G. van Dijk, die alle aanwezigen har telijk welkom heette, inzonder de beide Directeuren, de leden- van het Hoofdbe stuur en het eere-lid, den heer J. v. Moor- sel. Direct werd door het Warmondsche ensemble onder leiding van den heer G. te Wiel een vroolijke marsch ingezet en ter stond heerschte er een vroolijke en pret tige stemming. De afdeeling tooneel liet zich dezen avond niet onbetuigd en er werden een viertal tooneelstukjes opge voerd, waarvan vooral „de Droom" door mej. C. Schakenbos een groot succes werd. De clou van den avond was het prijsdan- sen hetgeen het volgende resultaat ople verde. le prijs de dames Moerkerkvan Tongeren. 2e prijs J. van Winsen met da me, 3e prijs J. Welsink met dame. Met een toepasselijk woord werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Het was reeds zeer laat toen de Voorzitter van het feest comité de bijeenkomst sloot met een be roep op de leden om ook in de toekomst „Matthias" naar beste vermogen te blijven steunen. Personalia. Tot le onderwijzeres aan de R. K. Jongensschool alhier is benoemd Mej. M. M. van Kempen uit Leiden. WASSENAAR Floralia. Onder voorzitterschap van den heer P. Zegwaard hield de Floralia- vereeniging haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging haar 10-jarig bestaan heeft beleefd en dat het ledental constant blijft. Verder werden in het afgelopoen jaar 150 plantjes uitgereikt of ruim 20 meer dan een jaar tevoren. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de inkomsten met de ba tige sloten van vorige jaren hadden be dragen 410.47 en de uitgaven 360.84, zoodat het afgeloopen jaar sluit met een batig slot van 49.63. In de controlecom missie voor 1937 werden benoemd de hee ren D. A. de Rooij en D. van Barneveld. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren P. Zegwaard en G. A. Henkes wer - den herkozen. Besloten werd vervolgens dit jaar de navolgende plantjes uit te reiken: aan de kinderen: Fuchsia, Pelar gonium, Heilo; of var. Grampel Tagetes Légion d'honneur, Begonia Prima Donna; Agaratum, Sedum spectabile stropurpu- rium. Aan de ouderen: Margriet, Salvia, Coleus Goudfazant, Dahlia Amstels, Glo rie, Phalangium. Aan de scholen zal een vijftal planten worden uitgereikt voor de kweek op school. Tenslotte werd in principe besloten voor de kinderen een lezing met lichtbeelden te houden over de kweek van de uit te rei ken plantjes. Gevestigd: A. van Alphen, N.H., dienstbode, uit Oegstgeest, v. d. Ouder- meulenlaan 5 W. v. d. Beek, G.K., dienstbode, uit 's Gravenhage, L. Kerk- dam 100. J. Bouilliant, Prot., Dir. Mul ler en Co. (R'dam), uit Parijs, Schouw- weg 78. J. P. v. d. Broek, R.K., boe renknecht, uit Alkemade, Raaphorstlaan 36 J. P. Brontsema van Eikema, N.H., Referendaris P.T.T., uit Zwolle, v. Heecke- renstraat 10 M. Busch, R.K., dienst bode, uit Velsen, Storm van 'sGravensan- deweg 21 Th. E. Dickau, R.K., dienst bode, uit Den Haag, Vijverweg 21. Wed. M. C. J. J. Verhoeven geb. Eijgenraam en gezin, R.K., zonder beroep, uit Tilburg, Prinsenweg 2 V. J. Fellihger, R.K. dienst bode, uit Groningen, Wilhelminalaan 1 G. W. den Hollander, N.H., dienstbode, uit Alphen a. d. Rijn, Meyendelscheweg 4 M. Kasper, D.Ev., kinderjuffrouw, uit Den Haag, Gr. Haesebroekscheweg 8 Wed. M. K. W. Termijtelen geb. Keij en gezin, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, Wit- tenburgerweg 166 E. C. C. van Lier, uit Wageningen, Duinvoetlaan 8 A. C. Maas, G.G., dienstbode, uit Ierseke, Zijde- weg 18 H. Marchand en vr„ N.H., huis bewaarder, uit Rotterdam, van Bommel laan 13 M. Masztalers, R.K., dienstbode, uit Lünen (Did.), Klein Persijnlaan 2 W. Meisel, D.Ev., dienstbode, uit Den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 69 J. G. Noor- dam, uit 's Gravenhage, Raaphorstlaan 12 J. M. G. Numans en gezin. Prot„ zon der beroep, uit Den Haag, Wittenburger- weg 78 A. Riedl, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Wittenburgerweg 166 W. M. Sevink, R.K., kellner, uit Lichtenvoorde, Hotel „Kasteel Oud-Wassenaar" B. Soest, winkelbediende, uit Leiden, Pape- weg 22 H. Terpstra, N.H., boerenknecht uit Kollumtrland C.A., Raaphorstlaan 11 N. v. d. Veen, uit Delft, Buinvoetlaan 3 C. L. J. van Velsen, R.K., huishoud ster, uit Noordwijkerhout, den Deijl 419. M. A. Warschun, Ev.L., dienstbode, uit Essen, Karnap (Did.), Wittenburgerweg 126 M. Weersma, N.H., bandleider, uit Amsterdam, Klein Persijnlaan 4 W. G. Wieringa, employé B.P.M. (mr. in de rech ten), uit Den Haag, Wittenburgerweg 166 M. E. Wigman, R.K., verpleegster, uit Arnhem, Wittenburgerweg 24 H. P. Worp, uit Leiden, Pr. van Wiedlaan 6. Vertrokken: E. Th. W. v. d. Broek Humphrey naar Batavia M. F. Tijde- man naar Bandoeng Th. Wiedemann naar Amsterdam, J. W. Brouwerstr'aat 21 Z. G. Hessels naar Den Haag, Heeren straat 25 J. de Mul naar Den Haag, v. Kinsbergenstraat 85f Wed. A. Happée geb. Weber naar Amsterdam W., Surina- meplëin 3 A. M. Lambrechts naar Roti terdam, Graaf. Florisstraat 66a A. F. B. Barkhuysen naar Den Haag, Edisonstraat 63 J. C. de Knegt naar Maassluis, B. de Jongkade 5 G. F. van 't Veer geb. Happée naar Onna, gem. Steen wij ker- wold A. E. G. de Jong naar Alkemade (Rijp wetering). Geboren: Hermanus Hendericus Ma ria z. van H. A. W. OverdevestE. A. J. Niersman Cornelia Helena Maria d. van A. T. P. M. WildenbergJ. C. Overdevest Wilhelmus Gualbertus Hermanus z. van C. G. W. van der PlasP. J. van der Hulst Theodora Maria Cornelia d. van A. DonsG. J. Mulder Hendrik z. van J. VermaasE. Moman. Getrouwd: A. LangerakH. A. van Kekem C. S. VerkerkJ. C. Heemrood Overleden: Hendrica van den Berg 57 j. echtgen. van A. J. Borsboom Teu- nis Jansen van Gelder 66 j. echtgen. van C. S. Willemier Henriëtta Mouthaan 67 jaar, ongeh. ZOETERMEER Verloting. Ten Raadhuize had de ver loting plaats van het borduurraam, ge bruikt bij de vervaardiging Van' het" hulde blijk voor het vorstelijk paar. De geluk kige bezitster van lot.no. 55 kan.het bor duurraam in bezit nemen. Inlichtingen bij mevrouw Middelberg. Geboren: Cornelis z. van C. van der Spek en A. H. Meijer Cornelis Willem z. van D. Kühlman en G. Verweij Ali- da Theresia d. van G. Janson en C. M. Arkesteijn. Overleden: Hendrik van Puffelen 86 j. wed. van M. van den Bosch Theresia M. van Santen 7 m. Eliza Huijsman 41 j ongehuwd. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 155. De professor had beter niets kunnen vertellen, want nu ging Pietje de bijen juist plagen. Hij deed dit niet om ze pijn te doen, maar alleen om ze een beetje op te jagen. Hij dacht dat dit niet zoo erg dom was. 156. Maar de bij dacht er anders over. Zoemend vloog hij naar Pietje toe en prikte hem op zijn hoofd. Au, wat deed dat pijn. Want als een bij je met zijn angel prikt, zitten er twee scherpe haakjes aan, die nu in Pietjes hoofd bleven 1 vastzitten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10