DINSDAG 2 FEBRUARI 1937 UK, LtlUiLHh LUUKANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 Inzake het tweede voorstel-v. Eek (over verkorting van den termijn) wordt na eenig debat met 18 tegen 14 stemmen he loten. dit voorstel niet om prae-advies te zenden. Tegen prae-advies waren de S. D. A. P. (behalve de wethouders! en de heeren v. Weizen. Coster, Tobé, Lom- bert. Bergers en Wilmer. Het voorstel-v. Eek wordt daarna aan genomen met 1814 stemmen (dezelfde stemverhouding. Nog geen principe-besluit. De heer Wilmer (R.K.) wenscht thans geen princioe-besluit te nemen, om dat wij niet weten, hoe het Leger des Heils staat tegenover de thans genomen besluiten. De heer v. E c k (S. D. A. P.) sluit zich darbij aan. Het voorstel-W i 1 m e r tot aanhouding ■wordt aangenomen met 17 tegen 14 stem men. Tegen de heeren v. d. Laan, de 3 aanwe zig wethouders, de Reede, v. Rosmalen, Schoneveld. Würtz, Eikerbout, Beeken- kamn. Goslinga, v. d. Reijden, v. d. Kwaak en Wilbrink. Interpellalie-Goslinga. 20o. Beantwoording van de interoeüatie van den heer Goslinea inzake de bestelling van radiatoren voor de verwarming van he* nieuwe Raadhuis. De V o o r z. antwoordt, dat er nog geen radiatoren besteld zijn. In Nederland worden echter alleen plaatiizeren gemaakt. waarvan men nog weinig ervaring heeft, zoodat men huive rig is, om tot een bp-tilling daarvan over te gaan, omdat de radiatoren van het Sfad- huis aan hooge eischen moeten voldoen. Interpellatie-Schüller. Thans komt aan de orde de interpella tie-S c h 11 e r inzake het stutten van woningen aan de Oude Vest en v. d. Werff- steeg. De vragen leiden aldus: 1. Hebben B. en V/. kennis genomen van het art:kel voorkomende in het avondblad d.d 19 Januari j.l. van het Da°blad „Voor uit". inzake de wijze van stutten der Der- veelen, staande en gelegen aan de Oude Vest er. v. d. Werfstraat; 2. indien vraag 1. bevestigend wordt be antwoord. hebben B. en W. dan een onder zoek doen instellen naar de juistheid van het gestolde in voomoemr1 artikel: 3. indien een onderzoek heeft plaats ge had. is er dan komen vast te staan dat het gestelde in voornoemd artikel juist is bevonden, hetzij in haar geheel hetzij in onderdeelen. zoo ja. welke maatregelen denken B. en W. te nemen of zijn er reeds genomen, om in deze verbetering te bren gen; 4. willen B. en W het bestek alsmede den staat van aanwijzing houdende de voorwaarden waaronder het sloopender voormalige woningen staande en gelegen aan de Paradijssteeg en Bouwelouwesteeg voor de Raadsleden in de Leeskamer ter inza?e leggen alsmede eventueele uitge brachte rapporten, opdat de Raadsleden hiervan kennis kunnen nemen. 5. Ten wiens laste komen de genomen of nog te nemen maatregelen welke de ge- wenschte verbeteringen zullen brengen? De heer Schüller (S. D. A. P.) licht zijn vragen nader toe. Het stutten is z.i. op zeer onvoldoende v/ijze gedaan en hij laakt scherp het optreden van Gemeentewerken. De V o o r z. antwoordt, dat de bestaan de schoren zijn aangebracht door de sloo- pers en wel ten genoegen van den Dienst van Gemeentewerken Een onderzoek heeft aangetoond, dat de aangebrachte schoren alleszins voldoende sterk waren. Zij wa ren echter niet bestemd om definitief te zijn. Zoodra met de woningbouw zou wor den begonnen, zouden de stutten ver zwaard moeten worden. Met deze laatste schoringswerkzaamheden is bereids aan gevangen. Tegen het in de leeskamer leg gen van het bestek bestaat geen bezwaar, wel tegen het neerleggen van de andere gegevens. De kosten der nadere voorzie ningen zijn in de aannemingssom begre pen. De heer Schüller (S. D. A. P.) hand haaft zijn meening, dat het stutwerk ab soluut onvoldoende was. Er is z. i, met nienschenlevens gespeeld. De heer Wilbrink (C.H.) wijst erop, dat de stutten een jaar hebben gestaan. Er is niets gebeurd. Is dat nu een reden om thans zoo hoog van den toren te blazen? Bovendien kan hierover beter in de Comm. van Fabricage gesproken worden en niet in den raad, die er toch niet over kan oordeelen volgens den heer Schüller. De V o o r z. stelt tegenover de meening van den heer Schüller die van den heer Buurman, die verzekerd heeft, dat de schoren wel voldoende waren. Op voorstel van den heer v. E c k wordt besloten de vergadering thans te sluiten (het is twaalf uur!). De schade aan de Vischmarkt. Ten aanzien van het adres van- mevr. Feld vraagt de heer Wilmer (R.K.) of het niet mogelijk is het pand aan de Visch markt te doen herstellen, nog vóór een be slissing genomen is omtrent de v:aag, wie de kosten moet betalen. Of kan die beslis sing bespoedigd worden? De V o o r z. zegt, dat het 't beste is, deze kwestie in prae-advies te nemen, met de toezegging dat <üt prae-advies spoedig za1 v/orden ingediend. De heer Wilmer (R.K.) vertrouwt, dat dit geschieden zal in ue volgende ver gadering. De V o oz. deelt mede. dat de volgen de vergadering gehouden zal worden op 22 Februari, wanneer de begrooting aan de orde gesteld zal worden. Of dan te vens het prae-advies klaar zal zijn, kan spreker niet beslist toezeggen, maar hij zal ef zijn best voo* doen. Daarna sluiting. BINNENLAND R.K. STAATSPARTIJ Partijraad De agenda van de achttiende vergadering van den Partijraad der R.K. Staatspartij, te houden Zaterdag 27 Februari 1937 te 10.15 uur precies, in de kleine tooneelzaal van Holel-Cate-Restaurant „Krasnapolsky", Warmoesstraat 175/185 te Amsterdam, luidt als volgt: Opening door den Voorzitter. Hoofdelijke oproeping van de stemge rechtigde leden van den Partijraad. Notulen der Partijraadsvergadering van 14 November 1936. Ingekomen stukken. Mededeelingen namens het Partijbestuur. Verslag namens de Begrotingscommis sie betreffende de begrooting van inkom sten en uitgaven van de R.K. Staatspartij voor het dienstjaar 1937. Bekrachtiging, c.q. vaststelling van de begrooting voor het dienstjaar 1937. Benoeming Begrotingscommissie voor het dienstjaar 1937 (art. 14, Reglement (III) op den Partijraad). Verslag van de Kascommissie betreffen de rekening en verantwoording van den Penningmeester over het dienstjaar 1936. Verleenen van décharge aan den Penning meester (art. 39 Alg. Reglement). Benoeming Kascommissie voor het dienst jaar 1937 (art. 15 Reglement (III) op den Partijraad). Behandeling der, ingevolge art. 5 lid 2 van Bijzonder Reglement III op den Par tijraad, ingekomen-voorstellen der Kringen Behandeling van het ontwerp Bijzonder Program van Actie 1937 en van de daarop ingediende amendementen. Vaststelling van het Bijzonder Program van Actie 1937. Rondvraag. Sluiting. NATIONAAL VERBOND K. J. M. V. Jaarvergadering te Utrecht. Afgevaardigden en diocesane Moderato ren in het Nationaal Verbond van Katho lieke Jonge Middenstandsvereenigingen vergaderden in hotel „Noord-Brabant" te Utrecht. De voorzitter, de heer G. Peet, riep in zijn openingswoord een speciaal welkom toe tot mr. F. H. Bach, die den Ned. R.K. Middenstandsbond vertegenwoordigde en tot mej. W. M. Rutten, die voor het eerst namens de R.K. Standsorganisaties van den Werknemenden Middenstand aanwezig was. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Kloppenburg, bleek, dat de band die tusschen de vijf diocesane orga nisaties in het Verbond gelegd is tot prach tig en vruchtdragend werk in staal is. Er is thans in groote lijnen een voor een jeugd organisatie benijdenswaardige eenheid. Dank werd gebracht aan den afgetreden voorzitter Herman Engels, die vooral op cultureel gebied zooveel voor de K. J. M. V. heeft gedaan. De samenwerking met den Ned. R.K. Middenstandsbond is su bliem en warme woorden van dank worden in het verslag gebracht aan mr. Bach en drs. Jansen, die ook in de samenstelling van het winterprogram zulk een groot aan deel hebben gehad. Het contact met den Werknemenden Middenstand heeft reeds verschillende misverstanden uit den weg geruimd, de jonge W. M.-ers hooren in de K.J.M.V. thuis! Gedelegeerde in het Ver bond is de heer Huising uit Utrecht ge worden. De secretaris herinnert aan de bij zonder geslaagde besturendagen te Amers foort, die, als record, door 150 man be zocht werden. Het Nationaal Winterpro- gramma werd zeer goed doorgevoerd. Voortdurend wordt getracht om de werk loosheid onder de Jonge Middenstanders te verkleinen. Met dank wordt de krachtige steun, herdacht van het Hoogwaardig Epis copaat, bij gelegenheid van de grootsche propagandaactie der afgeloopen maanden. Tal van nieuwe afdeelingen werden opge richt en honderden nieuwe leden traden toe. Het ledental bedraagt thans ongeveer 4000, maar dit cijfer - wordt iederen dag hooger. Naast God brengt de secretaris bijzon- deren dank aan Rector Beune, die als Ver- bonds-moderator dag en nacht voor de be weging in de weer is. Verschillende financieele aangelegenhe den werden daarna besproken. Het officieel orgaan „De Keten" werd op steviger basis gezet en hulde werd ge bracht aan redacteur en administrateur, die bij de vernieuwing zeer veel werk heb ben verzet, maar dan ook als vruchtbaar resultaat een voorbeeldig maandblad voor de jongeren hebben geschapen. Daarna kwamen de verschillende ingeko men voorstellen aan de orde. Op verzoek van Limburg kwam het vraagstuk der werkwisseling ter sprake. Door publicatie in „De Keten" en de Middenstandscourant zal getracht worden het ruilsysteem van jongeren in een bepaald vak mogelijk te maken. Op de vraag „kan een zoon van een fi liaalhouder lid zijn van de K.J.M.V." werd volmondig „Ja" geantwoord. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Prof. ir. W. K. Behrens. t In den ouderdom van 77 jaren is te Delft overleden prof. ir. W. K. Behrens, oud- hoogleeraar in de waterbouwkunde aan de Technische Hoogeschool aldaar. DE BOEKENLIJST M.O. Minister stelt een onderzoek in. On de vragen van. het Tweede Kamer-lid de heer Moller in verband met de door de commissie belast met 't afnemen van de examens voor de middelbare akten vreem de talen, bekend gemaakte lijst van boeken, waarvan de bestudeering wordt aangera den om aan de paedagogische eischen bij de examens te kunnen voldoen, antwoorde de heer Slotemaker de Bruïne, Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen het volgende: Het is den ondergeteekende bekend, dat twee van de commissies, belast met het af nemen van de examens voor de middelba-' re akten vreemde talen, een lijst van boe ken hebben bekendgemaakt, als in deze vraag bedoeld. Over deze lijst had de ondergeteekende zich met verzoek om inlichting reeds tot elk der beide voorzitters gewend, vóórdat de vragen van den heer Moller hem bereik ten. Hij neemt zich voor, na ontvangst van de antwoorden, op de vragen 2 tot 4 nader in te gaan. VERZOEK TOT STEUN AAN HET ONTWERP-PACHTWET. De katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond heeft deze dagen een adres aan de leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal .gericht, waarin de bond aandringt het ontwerp-pachtwet, dat binnenkort in behandeling zal komen, te steunen. Een reeks van jaren is om het pacht- vraagstuk gestreden en het is v o o r alles ge wenscht, dat aan dezen strijd een einde komt. De bond vertrouwt daarom, dat ook de Eerste Kamer haar stem zal willen geven. BEDRIJFSRAAD VOOR DE SIGAREN- INDUSTRIE. De bedrijfsraad voor de sigarenindustrie kwam dezer dagen te Eindhoven in verga dering bijeen, ter voortzetting van zijn bijeenkomst van 13 Januari. In deze vergadering werd de heer H. Jos van Susan te te Boxtel als nieuw lid van den bedrijfsraad welkom geheeten. Kennisgenomen werd van het schrijven van den minister van handel, nijverheid en scheepvaart, waarbij van de zijde van het departement medewerking werd toe gezegd aan den informatorischen arbeid der door den bedrijfsraad gestichte export-com missie. Langdurig werd gediscussieerd over de aanvraag-formulieren tot het verkrijgen van een vergunning voor het gebruik van een machine, overeenkomstig de mechani- satiewet van 19 December 1936. Over de samenstelling van deze formulieren had korten tijd geleden op het departement een onderhoud plaatsgevonden. Het gevolg van dat onderhoud was, dat de bedrijfsraad zijn concepten heeft ingezonden. Besloten werd, nadat deze formulieren, waarop zeer uit voerige gegevens voorkomen, zullen zijn gedrukt, alle sigarenfabrikanten in Neder land nog eens schriftelijk attent te maken op hun verplichtingen overeenkomstig art. 3 van de mechanisatiewet. Dit zal geschie den in overleg met het departement. De gedachtenwisseling over de normen, welke de bedrijfsraad zich zal hebben te stellen bij de uitoefening van zijn advisee- rende taak ingevolge voornoemde wet, zal in de volgende bijeenkomst worden voort gezet. Behandeld werd een concept-adres aan den minister van sociale zaken over het wetsontwerp tot bindend- en onverbindend- verklaring van ondernemers-overeen komsten. Tenslotte werd besloten den bedrijfsraad op korten termijn opnieuw bijeen te roe pen. STIJGING VAN DEN BROODPRIJS? Werkgevers dringen bij de Regeering aan op verlaging der heffing op tarwe. De Nederlandsche Vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf deelt ons mede: Zooals bekend, heeft de regeering op 26 September 1936, d.i. het tijdstip der depre ciatie van den gulden, teneinde de prijzen der eerste levensbehoeften, in casu het brood, niet te doen stijgen, aan de Neder landsche maalindustrie een zoodanig be drag vergoed, dat daarmede een stijging van den prijs van de bloem, de voornaam ste grondstof voor de bereiding van het brood, kon worden voorkomen. Deze bonifi catie aan de Nederlandsche maalindustrie. waarmede inderdaad bereikt werd, dat de bloemprijs werd gestabiliseerd op het peil van vlak vóór 26 September 1936, is allengs gereduceerd, laatstelijk op 31 Januari j.l.. met als noodzakelijk gevolg, dat de bloem prijs in den tusschentijd met ruim S 1 per 100 K.G. is gestegen. In verband hiermede heeft de Nederland sche Vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf bij den minister van Land bouw geprotesteerd tegen de verlaging der bonificatie en daartoe het volgende tele gram aan Zijne Excellentie gericht: „Nederlandsche Vereeniging van Werk gevers in het Bakkersbedrijf protesteert met klem tegen herhaalde verlaging der bonificatie aan de maalindustrie, waardoor bloemprijs sinds 26 September reeds geste gen met ruim ƒ1.— per 100 K.G.; wijst op in verband hiermede urgente noodzakelijk heid tot verhooging in het geheele land van broodprijzen, waartoe zij thans haar leden zal moeten adviseeren en acht zich in geen enkel opzicht verantwoordelijk voor de nieuwe lasten, welke hiermede voorname lijk aan minst draagkrachtige gedeelte der bevolking zullen worden opgelegd; geeft eerbiedig in overweging door verlaging der heffing op tarwe dan wel van den prijs der vita-tarwe deze anders noodzakelijke broodprijsverhooging te doen voorkomen en adviseert Uwe Excellentie dringend ook andere thans te zwaar op bedrijf drukken de crisislasten op grondstoffen zoo spoedig mogelijk te verzachten". De Nederlandsche Vereeniging van werk gevers in het bakkersbedrijf bescnouwt een stijging van de broodprijzen in de huidige omstandigheden als een noodzakelijk kwaad, aangezien daardoor het armste ge deelte onzer bevolking het zwaarst wordt getroffen, doch meent anderszins, dat de Nederlandsche bakkerij niet een taak van bedeeling behoeft te vervullen, welke het zij het burgerlijk armbestuur, dan wel het ministerie van Sociale Zaken rechtens toe komt. Naar haar meening kan een brood prijsverhooging gemakkelijk worden voor komen, indien slechts hetzij de heffing op tarwe, hetzij de vita-prijs der tarwe ver laagd wordt, hetgeen de regeering geheel in haar hand heeft en waardoor de bloem prijs vanzelf op een lager peil zal komen te liggen. GEZONDMAKING VAN HET BAKKERS BEDRIJF. Minister Gelissen acht beperking van de vestigingsvrijheid noodzakelijk. Op de vragen van het Eerste Kamerlid Pollema in .verband met het instellen van een vergunningstelsel voor het Bakkers bedrijf te Amsterdam en Rotterdam heeft de minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart geantwoord, dat hij op grond van de hem ter kennis gekomen berichten en adviezen omtrent den toestand in de bakkerij tot de overtuiging is gekomen, dat onverwijlde maatregelen ter beperking van de vestigingsvrijheid in dit bedrijf nood zakelijk moesten worden geacht. De aanbieders der hem ter verbindend verklaring voorgelegde ondernemersover eenkomsten hadden zich als voornaamste middel tot saneering van den toestand in de bakkerij de invoering van een minimum prijsregeling gedacht. De minister meende echter, dat deze minimum-prijsregeling, die de ongezonde vestigingen, die als de kern van het euvel worden beschouwd, zou moeten bestrijden, niet een deugdelijk mid del zou zijn om tot een gezondmaking van het bakkerij bedrijf te geraken. Eenerzij ds toch zou naar zijn meening deze minimum prijsregeling altijd nog een aantrekking voor'nieuwe bedrijven vormen, terwijl zij z.i. ook niet zou leiden tot het wegvallen van minder efficiënte bedrijven, die bij den lageren prijs evenmin wegvielen. Ook acht te de minister een behoorlijke controle op naleving van minimum-prijzen voor een artikel als brood, waarbij op medewerking van het publiek al zeer weinig zou kunnen worden gerekend, buitengewoon moeilijk, terwijl bovendien service- en kwaliteitscon- ccncurrentie en het goedkoop verhandelen van bij-artikelen de minimum-prijsregeling in meerdere of mindere mate illusoir zou den kunnen maken. HoeWel hij op deze gronden meende de algemeene verbindendverklaring van de voor Rotterdam of Amsterdam gesloten on dernemers-overeenkomsten in de bakkerij te moeten afwijzen, was hij daarbij wel van oordeel, dat bij de afwijzing van het verzoek om algemeene verbindendverkla ring, gezien de moeilijkheden in de bak kerij, het doen van een mededeeling om trent de mogelijkheid van andere maatre gelen niet achterwege kon blijven. Hij heejjt zich ter zake beraden en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat van een eventueele toepassing van de hopelijk spoedig tot stand te komen middenstandsvestigingswet op het bakkersbedrijf een verbetering in den toestand van deze branche zou kunnen wor den verwacht en heeft van dit inzicht aan belanghebbenden mededeeling gedaan. Kennisneming van de ontvangen advie zen schonk den minister de overtuiging, dat de toestand in de bakkerij zoodanig is, dat onverwijld ingrijpen noodzakelijk was. Bovendien bestond er z.i. gegronde vrees voor een verderen voor het bedrijf ver derflijken toevloed van nieuwe vestigingen in de bakkerij, in afwachting van later te tieffen maatregelen. Hoewel erkennende, dat de toepassing van de landtoouwcrisiswet ten deze niet zonder bezwaar was, doch an derzijds overwegende, dat het betreffende artikel dier wet vrijheid tot de onderwer- pelijke toepassing geeft, heeft hij gemeend aan de bedoelde bezwaren geen doorslag gevende beteekenis te moeten toekennen en derhalve zijn ambtgenoot van Land bouw en Visscherij verzocht, hem zijn hulp tp verleenen voor een voorloopige afslui ting van het bakkersbedrijf te Rotterdam en Amsterdam op basis van de Landbouw- crisiswet. De minister wijst er daarbij op. dat deze oplossing slechts als een zeer tijdelijke is bedoeld en dat zij alleen moet worden gezien als een maatregel van conversato- ren aard, die zal gelden tot het moment, waarop omtrent toepassing van maatrege len op basis van de aanhangige midden standsvestigingswet zal zijn beslist, of wel maatregelen op anderen grondslag zullen zijn genomen. PHILIPS WINT OCTROOIPROCES TEGEN DE N.V. MEGATRON RADIO. Op 29 Januari j.l. heeft de arrondisse mentsrechtbank te Amsterdam vonnis ge wezen in een proces tusschen Philips, als houdster van een aantal Nederlandsche octrooien, betrekking hebbende op radio ontvangtoestellen en de N.V. Megatron Radio, gevestigd te Hilversum, fabrikante van radiotoestellen, en hare directeuren, gedaagden. De rechtbank heeft beslist, dat de fa bricage en verkoop van de bij dagvaarding omschreven Megatron toestellen en mon tage-eenheden (megatron afstem-combi- natie met lichtende zenderschaal) on rechtmatig zijn en heeft gedaagden ver oordeeld in de kosten van het geding. LUCHTVAART GEHEIMZINNIGE START VAN LINDBERGH NAAR EGYPTE Zijn vrouw vergezelt hem Kolonel Charles Lindbergh heeft gister morgen op vrij geheimzinnige wijze 't vlieg veld te Lympne verlaten voor een vlucht naar Cairo, waarbij hij door zijn echtge- ncote vergezeld wordt, aldus meldt de „Tel.". De start werd geheim gehouden en wel zoodanig, dat hij, hoewel hij reeds om half- tien plaats vond, eerst laat in den middag bekend werd. Lindbergh bestuurde zelf zijnT nieuwe Miles Hawk Mohawk, een een- dekker, die volgens zijn eigen inzichten is gebouwd. Lindbergh heeft bij zijn vertrek slechts medegedeeld, dat hij naar Cairo zou vlie gen, doch hij wenschte zich niet uit te la ten over de route, die hij daarbij zou vol gen. Aangezien er een beambte van Scot land Yard bij den start aanwezig was, deed het gerucht de ronde, dat zich een onbe kende passagier aan boord van het vlieg tuig bevond, doch dit werd later door per soneel van het vliegveld tegengesproken. Het vliegtuig werd reeds een half uur na den start boven Calais gesignaleerd. Heeft Lindbergh noodlanding moeten maken? Gisteravond laat deden te Boedapest ge ruchten de ronde, volgens welke Lindbergh een noodlanding gemaakt had bij de Hon- gaarsch-Zuidslavische grens. Deze geruchten vinden vermoedelijk hun oorsprong in het feit, dat de bekende vlie ger over Zagreb had moeten passeeren, maar zijn vliegtuig niet gezien is. In ieder geval is te Boedapest geenerlei bevestiging der geruchten ontvangen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Febr. Groentenveiüng. Per 10Ö stuks: Bloemkool 1 5 606.20, pieter selie 2.80—3.60, selderie 0.8C—2.60, knol- selderie f 2.106 20. per 100 kg.: kroten 0.401.20, kroten, gekookt f 5—8, Wit loof 214, boerenkool f 24, spinazie 619, uien 0.901.90, wortelen 1.90 3 10, spruiten I f 211, spruiten II 1.50 —6.—. andijvie f 15—26, nero 2.20—2.60, roodekool 1.702.40. gelekool f 1.20 2.40. groetnekool 1.802.90, prei 1.60 tot 6.—. 2 Febr. Vette Varkens. Aangevoerd 271 stuks, waarvan 260 zwaar 4546 cent en 11 licht 4344 cent per. kg. levend ge wicht in eer ten. Handel zeer matig. BODEGRAVEN, 2 Febr.. Kaas. Aan gevoerd 117 partijen Gouds kaas alle met rijksmerk, totaal 5265 stuks, wergr.de 47.385 K.G. Prijs met R.M. Ie soort 2224, 2e sport ("1921. Handel matig. HAZERSWOUDE, 1 Febr. Eieren veiling. Aangevoerd 3091 stuks. Prijzen: kiopén- eieren 3.353.è80, eendeneieren f 3:10— 3 50 per 100 stuks. VINKEVEEN. 1 Febr. Groentenveiüng. Prijzen: Witloof I 7.5010.50, idem II 3.50ö.'öO. idem IT f Boerenkool 3 50 Der 1C0 kg. KATWIJK a. d. RIJN. 1 Febr. Groenten- veiling. Waspeen 3060 cent en kroten 2030 cent per kist van 20 kg.; groene kool 0 90—3.10 knolselderie f 3.80—5.90 per 100 stuks, krei 2.403.50 per 100 bos, uien 1.40—2.00. gdricool 1.20—1.90, en roodekool 1.401.80 per 100 kg. BOSKOOP, 1 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Claudius Per- net 4060 cent, Butterfly 6090 cent, Wilh. Kcrdes 3045 cena. P.osclandia 30—45 cent Briarcliff 50100 cent, Aug. Noack 80- 110 cent, Azalea 100160 cent, Viburnum 4n80 cent. Amandelen 35 cent, Seringen 4581 cent. Prunus triloba 3570 cent, Tulpen 16 cent, Narcissen 913 cent, Cro cus 58 cent, Mahonia 1015 cent, An dromeda 11 cent, Fur.kia per stuk 6 cent. ROTTERDAM, 2 Febr. Vee. Totaal aan voer 3828 stuks. 181 paarden, 3 veulens, 847 magere runderen 816 vette runderen, 102 kalveren, 70 graskalv#»ren, 1437 nuch tere kalveren, 309 schapen en lammeren, 9 varkens, 54 bokken of geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 65 58 en 42-^-50 cent -vette ossen 62, 55 en 46---53 cent. stieren 61, 54 en 49 cent, vette kalveren 93, 80 en 5565 cent, schapen 46, 39 en 32 cent, lam meren 42, 40 en 30 eert, graskalveren 60 en 50 cent, nuchtere kalveren 46. 40 en 35 cent, slanhtpaarden 50. 45 en 40 cent, Prijzen ",pr stuk: schapen S 251814, lam meren 211812, nuchtere sladhtkal- veren. 12—106. nuchtere fokkalveren 17-7—1512, slachtpaarde f 205—150110 wtrkDaarden 240150'00 hitten f 130 —105—70, st eren 285—230—210, kalf- .koeien 235190120 melkkoeien 240 190135, varekoeien f 190135—95, Vaarzen f 15511585 pinken f 130100 75, Graskalveren f 654520. bokken en geiten f 11—7—3. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel goed. prijzen als gisteren, prima koe 70, os 65; stieren aanvoer als vorige week, handel redelijk, prijzen stijver, vette kal veren aanvoer gewoon, handel matig, prij zen dalende, prima 1^2; schapen en lam meren aanvoel iets minder, handel willig, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer grooter, handel le vendig, prijzen iets la^er; Paarden aanvoer ruimer, hendek t**«elü'' "rijzén slecht- en werkpaarden durder, hitten onveranderd; kalf- en melkkoeien aanvoer korter, han del kalm. nrijzen prijshoudend; varekoeien aanvoer flink, handel ta nelijk, prijzen duurder; vaarzen en pinken aanvoer iets minder, handel matig, prijzen hooger; gras kalveren aanvoer matig, handel kalm, prij zen voor den dood iets stijver, voor het leven onveranderd: bokken of geiden aan voer iets korter, handel vlug, prijzen als vorige week. Voor Dr DQterding ca. 60 vette koeien aangevoerd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8