Dameskapel EDDY ROOS ENORM SUCCES A.s. Donderdag 4 Februari Speciaal Vroolijke Avond GEZELLIG LEUK EENDTOE DINSDAG 2 FEBRUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 IETS KOUDER. DE BILT SEINT: Matige, later wellicht toenemende Zuid- Westelijke tot Zuidelijke wind, tijdelijk op klarend, later- wellicht toenemende be wolking, aanvankelijk weinig of geen neer slag, temperatuur om het vriespunt des nachts in het Oosten, in het Westen iets kouder. Hoogste barometerst.: 763.9 te Krakau, Laagste barometerst.: 739.3 te Vestman oer. LUCHTTEMPERATUUR. 6.5 gr. C. LICHT OP VOOR F3ZTSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 5.18 uur tot Woensdagmorgen 7.10 urn. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 3 Febr. voorm. 7.30 en nam. 7.54 uur. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Landstormavond. Vanwege de B. V. L. zal a.s. Donderdag een landstormavond worden gehouden. Als eerste nummer staat op het programma de vertooning van de Oranjefilm, benevens een hoofdfilm, waar na verschillende sprekers het woord zullen voeren. Het pas opgerichte zangkoortje on der leiding van den heer Otto zal tevens zijn medewerking verleenen; zulks is abu sievelijk op de verspreide bulletins niet vermeld. Het geheel belooft weer een van de gezellige Landstormavonden te worden. Te 4 uur zal een speciale voorstelling van de Oranjefilm worden gegeven met voor de kinderen een zeer lage entrée. LISSE. K. R. O.-avond. De K.R.O., op tour nee te water en te land, heeft Zondag met de Show-boot een bezoek aan onze plaats gebracht om Lisse te doen genieten van het mooie programma, dat door de K.R.O.- meeuwen zou worden uitgevoerd. Het was aanvankelijk de bedoeling om ligplaats te nemen in de Haven bij. de Schoolstraat, doch de strenge vorst op het einde der vo rige week bezorgde dienaangaande eenige pech en men zag zich verplicht om met de boot in de Ringvaart te blijven bij den steiger. Edoch, de plaatsbewijzen waren verkocht en de boot was bij het aanvangs- uur mooi bezet. Onder de aanwezigen merkten we ook op pastoor v. Zuyien, ka pelaan J. H. M. van Ingen van de St. Aga- thaparochie en kapelaan Brans van de H. Engelenbewaardersparochie. Na een propagandistisch openingswoord van een der „Meeuwen" werd begonnen met een „Ouverture" waarna het orkest zich voor stelde. Na het „Münchner Kind" werd door Jan Hahn gezongen „Ik mag met de Showboot mee!". Afgewisseld door prach tig uitgevoerde muzieknummers wist Jan Hahn de aanwezigen aangenaam te ver maken met voordrachten en refreinzang als o.m. „De brief van een onbestorven weduwnaar aan z'n vrouw", „De Pleizier- boot", „Het Geld" en „De Tandem". De aanwezigen hebben zich op deze kunst en genotvolle avond best geamuseerd, wat zij herhaaldelijk in een krachtig applaus uitdrukten. Te ruim 11 uur ging men wel voldaan huiswaarts! NIEUWVEEN Feestavond. Zondag is de aangekon digde groote feestavond gehouden, welke door samenwerking van de beide afdeelin- gen der Maria-Congregatie, de R.K. Volles- bond, en de R.K. Sportvereeniging „Nic. Boys" was op touw gezet. Te ongeveer 6 uur arriveerden de Rotterdamsche gasten per autobus. Klokslag 7 uur opende de pastoor deze bijeenkomst. Zijneerw. rekende het zich tot een aangename plicht allen hartelijk wel kom te heeten, in 't bijzonder de bestuurs leden der verschillende vereenigingen. Niet minder ook een hartelijk welkom aan de nationaal bekroonde amateurs-vereeniging „Roomsch Tooneel", welke in Rotterdam reeds zooveel lauweren geoogst heeft, en zeker nooit gedroomd heeft hier in Nieuwveen eens een „partijtje poker" te zullen spelen. Toen op de vergadering der „Nic. Boys" besloten was een gezamenlijke feestavond te organiseeren, heb ik direct van de hulp, mij bij 't afscheid te Rotter dam door „Roomsch Tooneel" aangeboden, gebruik gemaakt, en zij mogen zeggen, dat zij over belangsteling niet te klagen heb ben. Het Nieuwveensch publiek zal een degelijk spel op prijs weten te stellen. Terloops maakte spreker nog even van de gelegenheid gebruik allen tot het R.K. vt:reenigingsleven op te wekken en besloot z:jn toespraak, met allen een genoeglijken avond toe te wenschen. Direct na deze hartelijke welkomstwoor den nam het spel een aanvang cn wij mo gen zeker wel zeggen, dat alles af was. Eet spel door „Roomsch Tooneel" gegeven is schitterend geweest. Er is bij dit klucht spel volop gelachen en allen hebben volop genoten, waarvan het langdurig applaus bij elk bedrijf wel de doorslaande bewijzen neeft gegeven. Wij hebben dan ook van allen kant vele warme waardeerende woorden ten gunste van „Roomsch Tooneel" mogen hooren. Na het derde, tevens laatste bedrijf, brak wederom een langdurig aplpaus los. Nadat de zaal eenigszins tot rust was gekomen, nam de pastoor het woord. Spr. bracht vooreerst een hartelijk dankwoord aan „Roomsch Tooneel" voor het heerlijk spel dezen avond geboden, niet het minst ook aan den regisseur, Vincent Berghegge, die dezen avond met „Roomsch Tooneel" zijn roem wederom vermeerderd heeft. Spr. wenscht tevens hem en alle medespelers een voortdurend succes in de toekomst. Hierna sprak de heer Berghegge een hartelijk woord van dank voor de belang stelling- aan de vereeniging betoond. Het zou spreker hoogst aangenaam zijn hier nogmaals te kunnen spelen. Tenslotte bracht de heer Th. Haakman als voorzitter van het comité van uitvoering, een woord van oprechten dank. Op de eerste plaats aan den pastoor, die de stoot heeft gegeven deze avond ce organiseeren. Verv >lgens een woord van oprechten dank aan „Roomsch Tooneel" voor het schitte rende spel, hetwelk zeer zeker allen een genoeglijken avond heeft geschonken, als mede een harteliik dankwoord aan de le den van het comité van uitvoering voor de geboden hulp, in welken vorm dan ook, door hen verleend, alsook aan den heer D Schreuder, die als altijd zoo bereidwillig zijn gezellige zaal voor dezen avond heeft afgestaan. „Roomsch Tooneel" heeft met ,,'n Partij tje poker" voor een tot in de uiterste hoe ken gevulde zaal gegeven, een groot* suc ces gehad. NOOTDORP. Autobusdienst. Heden is de nieuwe autobusdienst, welke door den heer de Groot van LeidschendamNootdorp- Delft en terug onderhouden wordt, in wer king getreden. Een uitvoerige dienstrege ling, tevens het tarief vermeldende, is bij den ondernemer verkrijgbaar. Deze bus dienst zal, zoodra hij wat „ingeburgerd" is, blijken te voorzien in een lang gevoelde behoefte der Nootdorpers en bezoekers on zer gemeente. NOORDWUKERHOUT. Vondst. Bij het spitten van zyn land vond de heer Bergman, alhier een gouden muntstuk uit den tijd van Lodewijk XIV. Het geldstuk vermeldt het jaartal 1693. Kleinvee-veiling. De le veiling van klein vee heeft in Café „De Luifel" plaats gehad. De belangstelling kon goed ge noemd worden. Aangevoerd waren konij nen. De prijzen varieerden van 3090 cent per stuk. SASSENHEIM. Uitvoering. Gisteravond gaf de R. K. Gem. Zangvereeniging „St. Ambrosius" een uitvoering in de zaal van het K. S. A.- gebouw. Te ruim 8 uur opende de voor zitter, de heer W. J. Rozema met een wel komstwoord tot de geestelijkheid, den burgemeester en de talrijke aanwezigen.- Spr. geeft in korte trekken weer de be doeling van dezen avond, waarbij hij vooral wees op het geringe aantal van leden en donateurs, dat zeker grooter moest zijn, om de kas hierdoor te verster ken. Daarom besloot hij met een opwek king, dat ieder propaganda zal maken voor „St. Ambrosius" en wenschte allen een genoeglijken avond. Onder leiding van den directeur, den heer M. J. A. Post, werden dan een drie tal liederen ten gehoore gebracht, welke zeer verdienstelijk werden uitgevoerd. Hierna volgde het „Ave Maria" van Bach- Gounod, een solonummer, gezongen door mejr Houtman waarvoor zij een dankbaar applaus in ontvangst had te nemen. De zangnummers werden afgewisseld door een bassolo door den heer v. d Aart. Door de heerenleden werd een tweetal nummers voorgedragen, welke zeer in den smaak vielen. Een drietal liederen van Men delssohn van zeer klassieken inhoud volg den hierna, gezongen door het geheele koor. Ook werd een duet ten gehoore ge bracht, gezongen door de heeren L. Ber- bee, tenor en Th. v. d. Geest, bas. zeer fijn en beschaafd gezongen. De solozangeres Annie de Groot bracht het Ave Maria van Fr. Schubert. Ook zij oogstte een dank baar applaus. Het laatste optreden van de gem. zang werd besloten met het succesnummer „Aan den schonen blauwe Donau" van Joh. Strauss, begeleid met muziek. Na een korte pauze werd een enveloppe loterij gehouden, waarin de kas en de win keliers betrokken waren. Het vermaarde gezelschap „The Hovink Band" luisterde de pauze op met vroolijke nuummers, waarna het scherm werd gehaald voor een Opera in zakformaat, getiteld ..De Hu welijksautomaat", uitgevoerd door de da mes en heerenleden. Een extra woord van lof voor de juiste keuze van het pro gramma. De burgemeester bracht dank voor het gebod ene van dezen avond in het bijzonder aan den directeur, den heer Post, die ons dezen avond zulk een mooie avond heeft bezorgd. Spr. hoopte, dat het getal van leden en donateurs moge groeien, opdat de zaal steeds gevuld moge zijn bij vol gende uitvoeringen. Hierna was de pret nog niet afgeloopen, want de stoelen gin gen aan den kant, waarna men onder lei ding van de band, nog een uurtje kon dansen. Een zeer goed geslaagde avond. In 't vervolg zal, naar men ons mededeel de. de avond weer met zang en muziek gevuld worden. Dus voor „Elk wat wils". RIJPWETERING. Uitvoering. Zondag j.l. gaf de R. K. Tooneelver. „Elk een gunst" haar 2de uit voering van dit seizoen. Omstreeks 7 uur opende de heer Meijer met een kort wel komstwoord. Daarna gaf de heer van der Burg, de regisseur der vereeniging, een korte beschrijving van het hoofdstuk van den avond. Hierna trad de tooneel vereen, voor het voetlicht met het tooneelspel „Als je alles kwijt bent". Reeds dadelijk merk ten wij een goede vooruitgang in 't spel. Alle rollen werden uitstekend vertolkt. Ook het blijspel na de pauze „De we reldvlucht van Oome Janus" werd op uit stekende wijze vertolkt. Hartelijk is er om dat stuk gelachen. Een woord van dank is hier zeker op z'n plaats voor den regis seur, den heer van den Burg uit de Kaag, voor het vele werk, dat hij voor de ver eeniging gedaan heeft. Het muzikale ge deelte was in handen van den heer Turk, accordeonspeler uit Roelofarendsveen. Na afloop werd er nog een gezellig dansje gemaakt. Zoo keerden allen zeer voldaan omstreeks 12 uur huiswaarts. Wie eens een echt gezelligen avond wil hebben, raden wij aan a.s. Zondag 7 Februari des avonds 7 uur een bezoek te brengen aan de zaal van den heer van Benten. Wij staan borg voor een heel prettigen avond. TER-AAR. Gced geslaagde avond. Een overgroote belangstelling bestond er voor de jaarlijk- sche feestavond van den R.K. Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit", welke avond gegeven werd ten bate van de groote ge zinnen. Wij merkten o.m. op de Pastoor, de Kapelaan, Weth. D. v. d. Hoorn, dr. Post-Uiterweer, afgevaardigden van het Kerk- en Armbestuur, L.T.B., Chr. B. en T.B. en vele genoodigden, plus de leden van bovengenoemde vereeniging. Even over half zeven opent de voorz., de heer G. Versluys, de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom. Na nog even het tweeledig doel uiteengezet te hebben van dezen avond, n.l. een vroolijke avond voor de leden en een poging om de groote gezinnen te hulp te komen, wenscht spr. allen een genoeglijk amenzijn toe. Terstond verschijnt hierop het Jazz- en Cabaret-gezelschap „Tempo", leider Jsan van Zijp, voor het voetlicht, dat met zijn wel uitgebreid repertoire geen middelen onbeproefd heeft gelaten om een vroolij ke stemming erin te brengen. Ten deele is dit maar gelukt. De leider zelve viel ons het meest in de smaak, ook de accordeonist was het instrument meester, doch voor een dergelijke bijeenkomst moet men om stemming te houden meer populaire lied jes spelen. Aan het eind van ieder optre den liet het publiek zich niet onbetuigd, en gaf applaus. Tijdens de pauze webd wederom een ver loting georganiseerd, in een snel tempo. Ruim honderd prijzen, het leek veel op een warenhuis, lagen geduldig hun beurt af te wachten, totdat de rechtmatige eigenaar hen kwam afhalen. De prijzen bestonden uit kaas, worst, meel, taart, tabak, sigaren, t-afelzuren, koffie, thee, onderkleeren, enz. enz. Voldaan was de voorz. over het finan cieel behaald succes van dezen feestavond, bracht hartelijk dank aan den Burgemees ter voor diens toestemming tot het hou den van de verloting, ook bizonder dank aan de middenstanders voor hun gaven in allerlei vorm en den aanwezigen voor hun getoonde belangstelling. Afgaande op het ongekend aantal be zoekers en de breed opgezette verloting, zal menig groot gezin nog een aardige mee valler hebben. Wij gunnen het hun zoo gaarne. WARMOND. Uitvoering Volksbond. Onder groote belangstelling gaf de tooneelvereeniging „Nut en Vermaak" onderafdeeling van den R.K. Volksbond alhier, een uitvoering in de groote zaal van hotel „De Stad Rome". Te ruim acht uur opende de voorzitter van den Volksbond, de heer M. J. Hogenboom, de feestelijke bijeenkomst met een harte lijk woord van welkom tot de aanwezigen, inzonder tot den Pastoor en Kapelaan. In de allereerste plaats bracht spreker een woord van dank aan allen, die in het afgeloopen jaar hun steun aan den Volks bond hadden gegeven.Spreker deed een krachtig beroep op de leden om de zoo nuttige instelling van „Herwonnen Levens kracht" te steunen, temeer daar deze in stelling voor groote lasten zit en de uit gaven dagelijks toenemen. Wij kunnen er trotsch op zijn, aldus spreker, dat War mond in de hal van het sanatorium met gulden letters prijkt, doch wij moeten er een eer in stellen, dat ook in de toekomst Warmond deze onderscheiding zich waar dig toont. Na allen nog een genoeglijken avond te hebben toegewenscht, was het woord aan de tooneelvereeniging, die dezen avond voor het voetlicht kwam met het tooneelstuk getiteld: „De ziekte van Oom Chris". Bedoelde Oom, die geen andere bezigheden had dan zich te vervelen, beel- de zich in, dat hen behept was met een on noemlijk aantal kwalen. Dat zijn humeur hieronder sterk te lijden had, behoeft geen betoog. Hiervan werden vooral de dupe zijn beide neven en zijn huisknecht. Deze laatste nam wraak voor de wijze waarop hij door zijn patroon behandeld werd en het is juist deze wraak geweest, die hem van zijn ingebeelde ziekte verloste. Het stuk werd zeer vlot gespeeld en de spe lers waren allen rolvast, zoodat succes reeds bij voorbaat vast stond. Na de pauze werd opgevoerd de klucht in één bedrijf getield: „Inter Arma Silent Leges". Ook dit stuk oogstte veel succes en door de vele aanwezigen is smakelijk en hartelijk ge lachen. Na afloop bracht de voorzitter dank aan allen, die hadden medegewerkt AGENDA LEIDEN. Dinsdag, KRO-Vastenavond-tournée, Stads gehoorzaal, 8.15 uur. Woensdag, 3 Octobervereeniging, alg. le denvergadering in „De Harmonie", 8.15 uur. Donderdag „Geloof en Wetenschap", le zing A. F. J. Portielje „Instincten en ondervinding bij de dieren", „In den Vergulden Turk" te 8.15 uur. Vrijdag. R.K. Reclasseeringsver. afd. Lei den, zitting gebouw St. Vinc.-Ver. Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur. Vrijdag. Ledenvergadering R.-K. Transport arbeiders „St. Bonifacius", Bonds- gebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 1 tot en met Zondag 7 Febr. a.s. waargeno men door de apotheken: G. L. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doe- zastraat 31, Tel. 1313 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. om dezen avond zoo schitterend te doen slagen. Een speciaal woord van dank had in ontvangst te nemen de heer C. Machen, regisseur der vereeniging, onder wiens be kwame leiding zulke prachtige resultaten verkregen worden en die moeiten noch zor gen spaart om de tooneelvereeniging op een steeds hooger plan te brengen. Het was een welverdiende hulde.. Ook werd nog een woord van dank gebracht aan het War- mondsche muziek-ensemble, dat de aanwe zigen tijdens de pauze en na afloop aan genaam heeft bezig gehouden, terwfjl in dezen dank tevens betrokken werden de milde gevers van de prijzen voor de ver loting. Deze verloting heeft de somma op gebracht van 25. Het is alleszins een ge slaagden avond geworden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. - Geslaagd: doctoraal examen rechten de heer C. H. Hanegraaff, Wassenaar; doctoraal examen geneeskunde de heer S. van Griethuyzen, Leiden. Ifcr- MONIE MORIS Fijn en beschaafd VRIENDENKRING TER EERE VAN HET ALLERH. SACRAMENT. Den leden van bovenstaande vereeni ging wordt in herinnering gebracht, dat van den 3den tot en met den 7den Februari het 33e Internationaal Eucharistisch Con gres te Manilla, de hoofdstad van de Phi- lippijnsche eilanden, gelegen op het eiland Luzon, wordt gehouden. De leden worden dringend verzocht, om zich in den geest met dat congres te ver eenigen en gedurende die glorieuze dagen, dagelijks de H. Mis bij te wonen en tot de H. Tafel te naderen. Vooral van de leden van den Vrienden kring, wordt op de eerste plaats verwacht, dat zij op die dagen hulde zullen brengen an den Eucharistischen Koning. Bij deze gelegenheid moeten wij ons geweldig één gevoelen met die duizenden van alle landen en volkeren, die hetzelfde gelooven en belijden: Christus waarachtig tegenwoordig in de H. Eucharistie. De leden van den Vriendenkring in het bijzonder, moeten offermoed bezitten en dit met een heilig enthousiasme toonen, anderen ten voorbeeld. *DE KRO-VASTENAVOND-TOURNéE. Het loopt aardig met den plaatsverkoop voor de KRO-Vastenavondtournée in de Stadsgehoorzaal. Degenen, die nog gebruik willen maken van de bon, gisteravond voor onze lezers in de „Leidsche Courant" geplaatst, zullen goed doen hedenavond tijdi ran de Stads gehoorzaal aanwezig te zijn. Ook daar kan men op bedoelde bon nog plaatsbewijzen tegen verminderd tarief bek<men. BEZOEK VAN DEN MANGKOE NEGORO De Mangkoe Negoro is voornemens met zijn echtgencote, de 'Ratoe Timoer en zijn dochter den feestavond in den foyer van de Stadsgehoorzaal alhier ter eere van den dies der studentenvereeniging ter bevor dering van de Indonesche kunst op Vrij dag a.s. bij te wonen. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aanbesteed bestek no. 1: het uitvoeren van rioleerings- en bestratingswerken voor verlenging van de Lorentzkade. Ingekomen waren de volgende 15 bil jetten: P. H. Meijers en Zn., Oegstgeest 1225, P. J. en A. Visser, Wassenaar 1100, fa. Bunschoten en Zn., Leiden f 1097, Gebr. v. Wijk, Alphen aan den Rijn 1095, A. J. de Later, Oegstgeest 1080, W. F. Marcelis, Leiden 1069, L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand 1050, G. A. Koning, Voorschoten 998, P. C. Strijk, Leiden 975, M Konings, Leiden 958, N.V. „Hooge Morsch" Leiden 925, C. Godsschalk, Leiden 900, Gebrs. Schouls Leiderdorp 888, Th. de Winter en C. J. v. Weeren, Leiden 840, A. v. Halem en 1. Doornik, Leiden f 837. De gunning is aangehouden. HUWELIJKSFEEST PRINSES JULIANA Uitslag foto-wedstrijd De Contact-Commissie bericht ons, dat de jury voor de bij gelegenheid van het hu welijk van H.K.H. Prinses Juliana uitge schreven foto-wedstrijd als volgt heeft be slist: Klass§ A: le prijs: motto „Verlichting", no. Ill, H. Sterk, Haarlemmerweg 4b, aan dezen inzender werd tevens de medaille der Contact-Commissie voor deze klasse toegekend. 2e prijs motto „Verlichting", No. II, B. Cahen, Zoeterwoudsche Singel 64. 3e prijs motto „Verlichting", No. 11, N. v. d. Horst, Oude Rijn 158. Troostprijzen werden toegekend aan: motto „C. C. L.", H. van Cittert, Kalver markt 5; motto „N. E. U. F.", L. Neute boom, Pieter de la Courtstraat 66. Klasse B: le prijs motto „Feestvreugde", C. N. Ch. Janssen Andeweg, Plantsoen 15. De Jury merkt bij deze beslissing op, dat de inzendingen zcowel kwantitatief als kwalitatief ver beneden de verwachting zijn gebleven. Wanneer zij desondanks bovenstaande prijzen toekent, moet zulks eerder be schouwd worden als een aansporing tot rui mer deelname en beter werk voor een vol genden wedstrijd. Over de uitdeeling der prijzen volgt na der bericht. Jaarfeest N. R. V. n den foyer der Stadsgehoorzaak heeft gisteravond de afd. Leiden der N. R. V. haar 26-jarig bestaan herdacht met een tooneel- avond, welke werd verzorgd door de too- neelclub „Vadertje Langbeen". Deze club trad met twee één-acters voor het voet licht en wel „Arme Rijken" an Nono, een vroolijk spel en „Een mal geval", een aar dige klucht. De dames en heeren tooneelis- ten oogstten met beide een welverdiend succes door de uitstekende wijze, waarop de dames en heeren speelden. De Haagsche Band „The Rhythm Fan" verzorgde de entre-actes en de balmuziek. De avond werd geopend door den voor zitter, den heer J. A. A. v. d. Horst, die on der de vele belangstellenden o.m. verwel komde den oud-voorzitter en den oud-se cretaris der afdeeling. Gistermorgen is de 12-jarige scholier J. B. In de Os- en Paardelaan bij het sprin gen over een touw gevallen, waarbij hij een been brak. De E. H. D. vervoerde den jongen naar het Acad. Ziekenhuis. De heeren R. Pet en Joh. Swetz be stuursleden van de Leidsche Werkloozen- Vereeniging hebben, handelende in op dracht van de L. W. V. den Gemeenteraad verzocht deze vereeniging te erkennen en daardoor de mogelijkheid te geven, voor haar leden op te treden, zooals dat ook door andere organisaties geschiedt. De politie alhier heeft aangehouden den 24-jarige los werkman G. v. E., die nog drie maanden gevangenisstrafmoest on dergaan.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2