VRU'ÏAG 29 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Woensdagavond kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van den burgemeester mr. E. P. Verkerk. Afwezig waren wethouder v Gelderen en de heer Loef. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan sprak de voorz. een nieuw jaarsrede uit, waarin spr. enkele cijfers mededeelde. I De voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Gouda en Om streken heeft in zijn nieuwjaarsrede eeni- ge woorden gewijd aan de spoorlijn en het verkeer bevredigend genoemd. Mede door de beschikbaarstelling van beter materiaal hebben de geldelijke uitkomsten over De cember een record geslagen. Zelfs boven de maand waarin de tentoonsteling van 1935 werd gehouden. Hoewel in 1936 22 nieuwe huizen wer den gebouwd liep het zielenaantal der ge meente met 3 terug op 7887. De ingebruikneming van de nieuwe pro vinciale Gouwebrug heeft hst scheepvaart verkeer door onze gemeente bevorderd, maar nog sterker dan vroeger is in ons wakker geroepen de droom van een ver beterde Zijdeweg. Dit voorjaar krijgt Boskoop door de open stelling van de nieuwe rijksweg Den Haag Driebergen over het traject Voorburg Zoetermeer een aanzienlijke betere ver binding met de residendea De intercommu nale commissie voor werkverruiming Bos koop, Waddinxveen, Reeuwijk is bezig te overwegen of er geen oplossing te vinden is om Reyerskoop via een tertiaire weg ver bonden te krijgen met-de groote Rijksweg onder Reeuwijk, opdat Boskoop te berei ken zij vanuit al de vier windstreken. De toestand van ons hoofdbedrijf zelf zal met werkloozensteun, armenzorg, cre- dietregeling en exportbemoeiingen onze aandacht blijven vragen. Ik stel u voor over te gaan tot de afhan deling onzer gewone agenda met deze drie voudige wensch, dat onze straten en wegen niet harder verzakken dan wij kunnen be talen, dat de tentoonstelling slage en de stemming tusschen u als leden van den Raad en den voorzitter goed moge blijven. De heer A. Brand Pz. beantwoordde, bij afwezigheid van den heer P. Loef, dsn nes tor van den raad, de nieuwjaarsrede van den voorzitter. Hierna ging men over tot behandeling der agenda. De notulen der vergadering van 18 De cember 1936 werden onveranderd vastge steld. Het vorstel om te besluiten tot conver sie van eenige geldleeningen lokte nogal eenige discussie uit. De heer van Kleef maakt ernstig be zwaar tegen de 1 pet. boete bij vervroeg de aflossing, en meent door deze boete betaling nog twee jaar. vast te zitten aan de oude rente. Spr. heeft geen bezwaar tegen dit voorstel als er geen boete bij komt, daar anders de oude rente beter ge houden kan worden en getracht kan wor den deze leeningen te -onverteeren tegen 4 pet. zonder boetebetaling. De heer Boekraad maakt eveneens be zwaar tegen deze boete voor conversie en vervroegde aflossing. Waarom moet dit conversie zijn en geen gewone renteverlaging met enkel een aan hangsel zooals bij vorige leeningen het ge val was. Spr. kan zijn stem aan dit voor stel niet geven en meent een half jaar te moeten wachten daar in 1937 nog wel an dere leeningen te sluiten zullen zijn. Als deze zoo worden aangegaan is spr. bevreesd, dat wanneer er in 1937 leeningen te sluiten zijn tegen 3 1/2 pet, deze niet kunnen aangegaan worden daar er dan weer 1 pet. betaald moet worden, hetgeen ook ten nadeele der bouwvereenigingen is, die dan 4 pet. zullen moeten blijven beta len. De voorz. antwoordt, dat het voordeel ongeveer 2300 per jaar is. De boete be draagt 3500, dus na 11/2 jaar is er reeds voordeel. Als het voordeel binnen 2 jaar begint te werken meent spr. dit aan te moe ten nemen, daar de markt ook stijver kan worden met stijging van rente. Bovendien kan niet afgeweken worden van die 1 pet. De heer Boekraad verzoekt B. en W. bij de betrokken maatschappijen te verzoeken de boete op hst oogenblik te laten verval len en bij aflossing binnen 5 jaar deze te betalen of anders dit voorstel een half jaar aan te houden. De heer v. Kleef gaat accoord met den heer Boekraad maar voegt er aan toe be taling van 1 pet. nu op het oogenblik maar dan verder alle boete vervallen. Na nog verschilende discussies betref fende de al of niet uitstelling van deze con versie werd ten slotte het voorstel van B. en W, in stemming gebracht en met 7 te gen 4 stemmen aangenomen. De werkloozen en de zieken- huisverpleging. Aan de orde kwam thans het voorste] tot vaststelling van een regeling tot ver plichte aansluiting van werkloozen bij een vereeniging voor ziekenhuisverpleging in de gemeente Boskoop. De heer Noest neeft ernstig bezwaar te gen dit voorstel en wenscht geen nieuwe lasten op te leggen aan de werkloozen daar niet betalen kunnen. De heer Brand is het college dankbaar voor dit voorstel, maar vraagt ook voor hen die niet werkloos zijn en er veelal nog slechter aan toe zijn iets te doen. De voorzitter antwoordt, dat de rede van dit voorstel is de groote uitgaven van het Burg Armbestuur, daar velen op kos ten van het Armbestuur verpleegd zijn. De kosten van deze ziekenhuisvereeniging zijn niet hoog, maximaal 13 cent per week ter wijl de vaste lasten der werkloozen, zoo als bijdrage contributie vakbonden, enz. en begrafenisfondsen, welke vooral hoog zijn (sommige zelfs 50 cent per week) wel eenig perspectief geven als die verlaagd kunnen worden. De heer Hart meent, dat het terugloopen van het ledental voldoende bewijst, dat hst niet betaald kan worden. Ds heer Brand zegt, dat het ledental niet zoo sterk vermindert en meent, wanneer er 6100 leden zijn van de 7887 inwoners dit mooi is, terwijl er verschillende geen lid zijn om principieele redenen of omdat zij dit niet noodig hebben en anderen zeggen: zij zullen mij toch wel verplegen als ik ziek ben. Na nog eenige bespreking in stem ming gebracht, werd dit voorstel met 9 te gen 2 stemmen aangenomen. Bij het voorstel tot wijziging der ge- meente-begrooting voor den dienst 1937 deelt de voorz. mede, dat hierbij nog komt een extra-bedrag van 200'voor verkeers borden, Dit bedrag was geraamd op 200, maar moet verhoogd worden tot 400 daar er 30 borden geplaatst moeten wor den 11.—, waarbij nog komt het plaat sen. Dit voorstel wordt zonder meer aan genomen. Bij de rondvraag vraagt de heer Haring, of er niets te doen is tegen het plaatsen van rijwielen langs het gebouw van de Geref. Kerk aan de Zijde. De voorzitter zegt, dat alleen afsluiting van het terrein hier baten zal. De heer Noest vraagt oi het sneeuwruimen in contraprestatie uitgevoerd mag worden, daar Boskoop hiermede ongeveer de eenig- ste is en het overal in uurloon wordt ge daan. De voorz. antwoordt, dat als dit in uur loon was gedaan, het de gemeente f 300 gekost zou hebben; de minister heeft toe slemming gegeven voor opruimingswerk en reinigingswerk in contra-prestatie. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. UIT BE OMGEVING NIEUWVEEN. AUTO WEGGEGLEDEN EN IN DE SLOOT GETUIMELD. Bestuurder onder 't ijs geschoten en met moeite gered. Gisterenavond te ongeveer 6 uur kwam de auto, bestuurd door den heer J. Boeree uit de richting Blokland met kalme vaart aangereden. Ongeveer bij de korenmaal derij van P. C. Walraven aangekomen, stak de melkhandelaar S. plotseling den weg over. Om een aanrijding te voorko men zwenkte de bestuurder naar links, waarbij hij op het gladde gedeelte van den weg afgleed en met de wielen omhoog in de vrij diepe ringvaart terecht kwam. Drie der 4 inzittenden wisten zich zelve te redden. D heer J. v. S. was echter onder het ijs .geschoten en kon met moeite wor den gered. Dcor de gladheid. De gladde weg heeft ook hier een ongeluk tengevolge gehad. De bestuurder van de A.P.C. auto, die de Kerk straat wilde indraaien, reed bij deze glad de weg wel wat snel, zoodat de auto af gleed en de bestuurder de macht over zijn stuur verloor, met gevolg, dat de wagen tegen het hekwerk aanbotste bij de Chris telijke school, waarbij een steen en paal af brak en hekwerk werd vernield. Volksbond. Vrijdag 29 Januari zal de R.K. Volksbond haar jaarvergadering hou den des avonds te 7 uur in café Bezuien. De geestelijk adviseur, de zeereerw. heer C. M. Mol, zal alsdan een rede houden met als onderwerp: „Waarom de Paus het com munisme een groot gevaar acht". Ook niet- leden hebben tot deze vergadering toegang. Dit belangrijk onderwerp client door alle Katholieken beluisterd te worden. Wij ver wachten, dat de zaal van den heer Bezuien gevuld zal zijn. NOORDWIJK. Cabaretavond Reddingsbrigade voor de werkloozen. Het brigadewerk zal men veelal zoeken in het zilte nat en of hier aan nu al of niet levensgevaar verbonden is, dit vraagt een goeo brigade-lid zich niet af, want als het op hulp verleenen aan komt blijven zeker onze wakkere brigade- leden niet ten achter en daarom is het een zegen, dat Noord wijk een actieve brigade bezit, geheel ingesteld op de naastenlief de. Het parool van hulpverleening en naastenliefde kwam gisteravond op een ge heel andere wijze tut uiting als gewoon lijk. maar daarom niet te minder loffelijk, want met het gratis aanbieden van een cabaretavond aan de plaatselijke werkloo zen, welke hiervan een dankbaar gebruik hebben gemaakt, zoodat de groote zaal van hotel Royal" tjokvol zat, hebben zij een aangename verpoozing gebracht in het moeilijk bestaan dezer zwaar getroffen menschen, een lofwaardige daad van de brigadeleden welke zeker door een ieder op hoogen prijs zal worden gesteld. Volop is er door de aanwezigen geno ten van 'het gebodene en bezig gehouden met zang, muziek, goocheltoeren, acroba tiek en tooneel, zullen velen hun dagelijk- sche beslommeringen nog eens voor een oogenblikken vergeten hebben Op een reeds vergevorderd uur bracht de voorz. van den Ned. R.-K. Volksbond, de heer P. Smit, dank aan alle me.dewtrkenden voor het slagen van dezen avond, de hotelier voor de gratis beschikbaarstelling van de zaal, doch niet het minst aan Je Noordw. Red dingsbrigade voor de aanbieding van dezen avond. Allen zijn hiervoor uiterst dank baar Mocht onverhoop. het volgende jaar de donkere toestand voor de werkloozen nog in zoo'n hevige mate als thans heer- schen, dan zullen zeker allen ook naar een dergelijke avond als deze verlangend uit zien. VEUR. Eierenveiling. Onder voorzitterschap van den heer A. v. d. Akker hield de eie renveiling „Het Wapen van Veur" een al- gemeene ledenvergadering in het café „Het Wapen van Veur". Na goedkeuring der notulen, brengt de penningmeester een financieel verslag uit, waaruit blijkt, dat er dit jaar nog een winst is gemaakt van 500.66. Bij monde van den heer Gerrits- ma brengt de controlecommissie verslag uit en verklaart alles in goede orde bevon den te hebben. Uit het jaarverslag van den secretaris stipten wij o.m. aan, dat in 1936 werden aangevoerd 1.651.658 kippeneieren, 13912 eendeneieren en 1893 andere eieren, zoodat in totaal werden aangevoerd 1.667.466 eieren. Aan diversen werd ont vangen een bedrag van 9.667.15, terwijl da totale omzet bedroeg 64.633.59, wat 3.990.C9 meer bedroeg dan in 1935. Vol gen mededeelingen, waarbij o.m. in be spreking komt de uitbreiding van het vei linglokaal, waarvoor echter door de ge meente geen toestemming kon worden ver leend. Een voorstel v. d. Akker om een bedrag van de winst uit te trekken voor de ar men, vraagt lange besprekingen. Besloten wordt echter, in verband met eventueele verandering of anderszins van het veiling lokaal het geld hiervoor te bewaren, waar op de heer v. d. Akker zijn voorstel terug neemt. Tot lid van de controlecommissie wordt met vrijwel algemeene stemmen herkozen de heer Th. J. Gerritsma. Bij de bestuursverkiezing werden de 2 aftredende bestuursleden de heeren C. Huisman en J de Ridder met groote meerderheid van stemmen herkozen. Na sluiting had nog een verloting plaats, waama allen met een groote of kleine prijs huiswaarts keerden. UIT BE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. De Graal. De leden van bovengen, vereeniging kwamen op Donderdagavond 28 Jan. 1.1. met hun leidsters bijeen ter vergadering in het clubhuis. Wegens af wezigheid van den Directeur pastoor A. W. J. Lühn, die door ongesteldheid verhin derd was, opende de hoofdleidster der piaatsel. afd., mej. Cath. Verver, deze ver gadering en deelde met enkele woorden het doel van deze vergadering mede, die vooral beoogt het bespreken van een nieu we campagne, n.l. de campagne „Voor God". Op 7 Febr. a.s. is er te Moskou een congres waar uit 46 landen afgevaardigden zullen komen, ten einde weer nieuwe plan nen te beramen tegen God. Daar willen wij tegenover stellen een actie vóór God, waar aan wij allen met al onze krachten moeten meewerken. De godloozen stellen alles in het werk, met al hun krachten zich er aan gevend, om hun plannen te doen slagen. Daarom moeten ook wij alles in het werk stellen om onze campagne te doen slagen. De leden werden weer eéns opgewekt, steeds een actief Graallid te zijn, door wat over te hebben voor de beweging. Vooral door ook eens offertjes te brengen voor de beweging; dan toon je ook werkelijk de echte Graalgeest te bezitten. Over enkele weken begint er weer een inkleeding en inwijdingscursus, die door de piaatsel. hoofdleidster zullen gegeven worden. Ook werden de leden aangespoord, de novene van 2 tot 11 Februari trouw te hou den en vooral de godsdienstoefeningen, die in de kerk die 'dagen zullen worden ge houden, goed te volgen. Er volgde alsnog een zeer verblijdende mededeeling. Door een milde 'gever werd da Graalwacht van Bodegraven bedacht met een mooi Kruis en een H. Hart-beeld. Een hartelijk, daverend applaus werd ge bracht tot dank. Na nog enkele practische punten behandeld te hebben, sloot mej. Verver deze zeer prettige vergadering met gebed. NIEUWKOOP. Aanbesteding. Van gemeentewege is aanbesteed het maken van een nieuwe brug over de Meije-wetering als verbin ding voor het Meije-pad. Ingeschreven werd als volgt: C. van der Helm 235.—, J. Woerde f 194.—, K. C. de Pater 185.—, N. Vink 179.—, S. H. van de Loo 170.Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Controleur Steunverleening. De ge meentebesturen van Ter Aar, Zevenhoven en Nieuwkoop hebben benoemd tot contro leur van de steunverleening voor deze ge meenten den heer A. van Dalen te 's-Gra- venhage. WOERDEN. Door de gladheid gevallen. Een ernstig ongeluk overkwam mej. H. uit Kamerik, toen zij per rijwiel over de gladde weg by de Kruipin reed. Zij slipte hier en raakte gedeeltelijk onder de autobus, die juist passeerde. In ernstige toestand is zij naar het ziekenhuis overgebracht. Droevig. De 74-jarige weduwe de H. aan de Nassaukade werd gisteren in huis aangetroffen, liggend op den grond. Bij navraag bleek, dat zij Zondag was geval len en haar been had gebroken. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd. Fietsendiefstal. Op de Emmakade is dezer dagen wederom een damesrijwiel, dat onbeheerd stond, meegenomen. Men zij op zijn hoede voor dit euvel van onbeheerd laten staan. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot arts mej. L. L. Kirchmann, Wasse naar. RECHTZAKEN 1 MET EEN DOLK DOODGESTOKEN. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden terecht de 22-jarige J. G M. uit 's Heer Arendskerke, wien ten laste werd gelegd, dat hij op 13 December te Goes den 27-jarigen N. M. uit 's Gravenpolder met een dolk heeft gestoken, tengevolge waarvan M. spoedig is overleden. De officier van justitie had doodslag, sub sidiair zware mishandeling den dood ten gevolge gehad hebbende, ten laste gelegd. Hij eischte wegens het tweede feit zeven jaar gevangenisstraf. De verdedigster, mej. mr. A. Bolle, be streed de dagvaarding, omdat aan verdach te geen opzet ten laste kan worden gelegd. Zij verzocht, indien de rechtbank den ver dachte toch op deze dagvaarding veroor deelde. de uiterste clementie. SPORT CRICKET DE VIERDE TOETSWEDSTRIJD. Australië eindigt eersten dag met 287/7. De vierde toetswedstrijd tusschen Austra lië en Engeland, welke te Adelaide wordt gespeeld, is in vollen gang. Australië won den opgooi en verkoos de verdediging. Aan het einde van den eersten dag had den de gastheeren 267 runs gescoord voor het verlies van zeven wickets. Australië: Fingleton run out 10, Brown c. Allen, b. Farnes 42, RLgg c. Ames b. Far- nes 20, Bradman b. Allen 2o, McCabe c. Allen b. Robins 88, Gregory l.b.w. b. Ham mond 23, Chipperfield niet uit 45. Oldfield run out, O'Reilly niet uit 3. Extra's 5. To taal 267. SCHAATSENRIJDEN WEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.S.B. De Koninklijke Nederlandsche Schaat senrijders Bond heeft de volgende wedstrij den uitgeschreven: Op Zondag 31 Januari op de banen van de Kon. IJsvereeniging Thialf te Heeren veen, een nationale wedstrijd voor ama teurs om het provinciaal kampioenschap hardrijden voor de provincie Friesland, over de afstanden 500, 1500 en 5000 meter. Op Maandag 1 Februari op de banen van de zelfde vereeniging te Heerenveen na tionale koppelwedstrijden voor amateurs. Op Dinsdag 2 Febr. op de banen van de ysclub te Stadskanaal een nationale wed strijd voor amateurs in het hardrijden, een proef wedstrijd, verdeeld in drie series, ieder van twee af deelingen, uitsluitend voor hen, die nog nimmer in een serie op de afstan den van 500 M. en 1500 M. een eersten prys hebben behaald. LAATSTE BERICHTEN ZICH IN EEN TREIN VERBORGEN. Op straat was het koud Gisteravond bleek na aankomst van de Noord-express uit Berlijn te Hoek van Holland, dat twee jongens uit Utrecht, K. R. en L. W. beiden vijftien jaar oud zich hadden ingesloten in een W.C. van een der wagons. Nadat de deur met geweld was ge opend, verklaarden de jongens, dat zy te Utrecht iemand moesten afhalen. Zy had den het koud gehad en waren in den trein gestapt, teneinde zich te warmen. Toen de trein zich in beweging had gezet, voordat zij weer waren uitgestapt, hadden zij zich om niet ontdekt te worden in de W.C. inge sloten. De politie te Hoek van Holland heeft de jongens onder haar bescherming genomen. Zij zullen naar hun ouders worden terug gebracht. HET VERZAKTE HUIS TE AMSTERDAM. Het verzakte winkelpand, dat gisteren het verkeer in de Weesperstraat te Am sterdam in gevaar bracht, was hedenmor gen nog in denzelfden toestand. De scheur in den buitenmuur had geen verdere ver zakkingen ten gevolge gehad. Het huis wordt door bouw- en woningtoezicht aan de buitenzijde met" stempelramen gestut. Wanneer men hiermede voldoende is ge vorderd, zal ook de binnenzijde op da- zelfde wijze worden versterkt. Het huis mag voorloopig niet worden betreden, daar de minste trilling onoverzienbare gevolgen kan hebben. Voor de bewoners is dit verre van aangenaam. Zij zijn in een kouden win teravond uit huis gevlucht en missen van al hun bezittingen wel het meest hun kle dingstukken. Het verkeer in de Weesperstraat is voor voertuigen nog steeds afgesloten. Voetgan gers mogen over één trottoir passeeren. DE ZWARE BRAND TE AMSTERDAM. Twee brandwachts door den vloer gezakt. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Gehuwd: W. Reijenga gesch. 49 j. en D. Zandvoort jd. 49 j. W. C. v. Evert 28 j. en G. Wassenaar jd. 24 j. A. de Jong jm. 22 j. en J. M. v. d. Water jd. 21 j. P. Flandrijn jm. 24 j. en I. Sari jd. 21 j. Overleden: W. E. Brittijn ongeh. vr. 68 j. A. M. J. Heymans-Gunneweg wede. 92 j. L. J. Menken zn. 33 j. slachtoffers schoten te hulp en brachten hen naar buiten. Beiden werden per ambulan ce-auto van den G.G. en G.D. naar het Binnen-gasthuis vervoerd, waar van Mee- keren, die over duizelingen klaagde, ter observatie is opgenomen. Schroder, die vermoedelijk kwesturen heeft opgeloopen aan een sleutelbeen, kon, nadat een rönt genfoto was gemaakt, naar huis worden vervoerd. TELEGRAMMEN DE BESPREKINGEN VAN GENERAAL GOERING TE ROME. Trekt Duitschland zich terug uit Spaansch avontuur? LONDEN, 29 Jan. (A.N.P.) De Berlyn- sche correspondent van de „News Chroni cle", Vernon Bartlett, meldt, na te hebben verklaard, dat het bericht, dat hij Dinsdag heeft gepubliceerd en volgens hetwelk Goering Mussolini zou hebben voorgesteld 80.000 Duitsche en Italiaansche soldaten naar Spanje te zenden, woede heeft opge wekt en dat hij, Bartlett, er van verwittigd werd, dat hem niet vergund zal zijn, zich Zaterdag naar den Rijksdag te begeven om er de redevoeringen van Hitier te hoo- ren. „Van een Duitschen berichtgever" al dus vervolgt hij „die mij tot nu toe in lichtingen gaf, verneem ik, dat de Duitsche politiek zich richt naar een terugtrekken uit het Spaansche avontuur. Dat alles geeft eenige redenen te hopen, dat de redevoering wat meer zal geven dan principieele verzekeringen, welke slechts ten doel zouden hebben gehad, het onge duld van Frankrijk en Engeland te kal- meeren, terwijl Duitschland en Italië zou den zijn voortgegaan met versterkingen te zenden aan Franco. HET PROCES TEGEN DE TROTSKIiSTEN. MOSKOU, 29 Jan. (A.N.P.) Na het requi sitoir van den openbaren aanklager hebben ds verdedigers Brauds en Krasnatsjejef hun pleidooi gehouden voor de beklaagden Ar nold en Knjasef. Zij poogden hun cliën ten voor te stellen als hulpelooze werktui gen van de Trotskiïstische terroristen en van de buitenlandsche spionnage. Zij ver zochten het gerecht dezen beiden beklaag den het leven te schenken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Jan. Vee. Totaal aanvoer: 415 runderen, 231 kalveren, 1201 schapen, 442 varkens. 10 bokken of geiten. Prijzen: 10 stieren f 120240, schoon gewicht 50 60 cent, handel vlug: 142 kalf- en melk koeien 150230, handel stil; 125 vare koeien e.a. 140—280, schoon gewicht 48 68 cent, handel vlug; fokkalveren f 10 15,, 10 vette kalveren f 70105, schoon ge wicht 6594 cent, 221 nuchtere kalveren f 711, hardel vlug; 101 vette schapen 2026, 1C00 vette lammeren f 1621, 100 weideschapen f 12—16, handel vrij goed; 10 zeugen 3552, 267 mestvarkens 1328, 165 biggen f 810 handel matig; 10 bokken of geiten 38, handel matig. Kaas. Aanvoer 23 partijen waarvan 19 partijen Goudsche kaas le soort f 21.50 22.50, 2e soort 2021, 1 partijen Leidsche kaas 1920.50 per 50 kg. Handel goed. NIEUWKOOP, 28 Jan. Eierenveiling. Aanvoer: 1948 stuks. Prijs f 3.00—3.40 per 100 stuks. ALKMAAR, 29 Jan. Kaas. Aangevoerd 26 stapels, zijnde 38.000 kg. Prijzen: Fa- briekskaas kleine f 21.50, boerenkaas klei ne 17.50 per 50 kg. Handel goed. 'S HERTOGENBOSCH, 29 Jan. Boter. Aanvoer 16.300 kg. Hoogste prijs 1.57, laagste prijs 1.50 en middelprijs 1.55 per kg. LEEUWARDEN, 79 Jan. Vee. Aanvoer: 32 Enterstieren f 105175, 6C Tvventerstie- ren f 175—295. 362 vette koeien f 115—235 per stuk, 3858 een* per kg.; 460 melk- en kalfkoeien 110—240; 58 pinken f 30—115, 15 vette kalveren f 2570. 681 nuchtere kalveren 410, 606 vette schapen f 15 25, 55 weideschapen 1019. 550 lamme ren 918, 290 vette varkens f 25115 per stuk. 3643 cent pe* kg.; 20 magere varkens f 1640. 81 klein* biggen 6—12 per stuk. 12 bokken of geiten en 12 paar den. Totaal aanvoer 3300 stuks. Kaas. Edammer kaas 1516. Aan voer 1715 kg. Boter. Veilingboter f 1.451.30 per kg. Aanvoer 6 zesde vaten. Commissie 0.68è Bij de blussching van den z\varen brand, welke in den vroegen morgen gewoed heeft in perceel Damrak 7 te Amsterdam (Men zie Gem. Ber. 3e blad), heeft zich een on geval voorgedaan, dat, naar zich laat aan zien, voor de betrokkenen waarschijnlijk geen ernstige gevolgen zal hebben. Tijdens hun werk op de derde verdieping van het perceel zijn n.l. de brandwachts van Mee- keren en Schroder door den vloer gezakt en op den ongeveer twee en een hal ven me ter lager gelegen vloer van de tweede ver dieping terechtgekomen. Collega's van de W1SSELNUTEEK1NGEN (AMSTERDAM) Londen 8.947/s Berlijn 73.44 Parijs 8.51 Brussel 30 77"2 Zwitserland 41 74'/2 Kopenhagen 39 95 Stockholm 46 15 Oslo 44.95 New York 1-82-Vg Praag 6.371/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3