il SMIS VRIJ'DAG 29 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 DE BILT SEINT: Krachtige tot matige later wellicht weer toenemende Oostelijke tot Noord-Oos telijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Weinig of geen sneeuw. Matige vorst des nacht, overdag matige tot lichte vorst. Hoogste barometerst.: 774.2 te Abisco. Laagste barometerst.: 737.3 te Tours. De hooge drukking, waarvan de kern nog steeds over Scandinavië is gelegen, breidde zich naar het Westen en Zuid- Westen uit, terwijl zij nan haar Oostzijde en Zuidoostzijde een weinig aan beteeke- nis verloor. De depressie in het Zuiden, welker kern thans over Midden-Frankrijk ligt, vult op. Een gedeelte van het daalge- bied trok naar Centraal-Europa. Een nieuw lagedruk-gebied vertoont zich in het West-Zuid-Westen, alwaar op den Oceaan schepen reeds weer ferm luchtdrukdalin gen melden. De luchtdrukgradient is door de boven vermelde barometer-veranderin gen wat kleiner geworden, zoodat de wind afnemende is. Toch waait er nog een krachtige tot stormachtige Oosten wind over de Oostzee en de Zuidelijke Noord zee. De vorst is over Scandinavië plaatse lijk weer strenger geworden. Over Duitsch land, waar nog vrij veel stations lichten sneeuw melden, is devvorst hier en daar afgenomen. In ons land vroor het matig, in Noord-Frankrijk, Zwitserland en Oos tenrijk licht. Intusrchen heeft de vorst ook over Oost-Engeland haar intrek gedaan, terwijl elders over de Britsche Eilanden de temperatuur daalt. In Zuid- en Midden- Frankrijk, waar eenige stations regen mel- desn, is de temperatuur was gedaald. De drukverdeelingen en haar veranderingen wijzen nog op aanhoudende vorst ten on zent. Storm waarschuwingsdienst. Geseind 29 Januari te 9 uur aan de pos ten van Hoek van Holland tot de Belgi sche grens: „Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede." LUCHTTEMPERATUUR. 5.7 gr. C. onder nul. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 5.09 uur tot Zaterdagmorgen 7.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 30 Jan.: voorm. 5 en nam. 5.24 uur. BINNENLAND DE KONINGIN NAAR ZELL AM SEE. Omtrent het vertrek van de Koningin naar Zeil am See kan nader worden ge meld, dat Hare Majesteit zich Zaterdag v.m. omstreeks 10 uur per auto uit Igls daarheen zal begeven over Kitzbuehel en Saaifelde en omstreeas 4 uur te Zei1 am See zal aankomen, waar zij haar intrek zal temen in hotel „Excelsior". TYROOLSCHE HULDE VOOR DE KONINGIN. Het A. N. P. meldde gisteravond uit Inns bruck: Nadat reeds gisteravond ter eere van Koningin Wilhelmina hoog in de bergen ten noorden van Innsbruck zich een vlam mende W in het nachtelijke duister had afgeteekend, heeft de bevolking vanavond opnieuw aan H. M. een aardige verrassing bereid door het doen oplaaien in de val lende avondschemering van een driekleu rig vlammenlint in rood, wit en blauw, in de nabijheid van het op een hoogte van 2250 meter gelegen topstation van den noordelijken kabelspoorweg aan de Ha- felekar. TAXEGEDEELTE CONSUMPT1EMELK REGEERINGSCONTRACT. Nederlandsche Zuivelcentrale, 31 Januari tot en met 6 Februari 1937 consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met afdracht voor de kwaliteit; over- melk regeerings-minimumprijs 5 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. UIT DE N. S. B. Van Geelkerken geen propagandaleider meer. Naar de „Maasb." verneemt, is de heer Van Geelkerken uit zijn functie van alge meen propagandaleider van de N. S. B. ontheven. In zijn plaats is benoemd de heer W. O A. Koster, het vroegere liberale Kamerlid en directeur van de chamottefabrieken te Geldermalsen. VERZET TEGEN CRISISMAATREGELEN De leden van de districtscommissie te Weert hebben unaniem hun functie neergelegd. In den kring Weert van den Limburg- schen land- en tuinbouwbond heerschte reeds geruimen tijd groote ontevredenheid over sommige crisismaatregelen. Als ge volg hiervan hebben de gezamenlijke af- deelingsbesturen en districtsleden een re solutie aangenomen om aan de uitvoering van de maatregelen ten aanzien van de rundvee- en varkensteeltregeling geen me dewerking meer te verleenen. De districts leden, belast met de uitvoering van deze maatregelen, hebben unaniem hun functie neergelegd. Over het algemeen heeft Limburg en de kring Weert in 't bijzonder veel klei ne bedrijven en deze worden door de cri sismaatregelen juist het ergst getroffen. Eovendien zijn de prijzen der biggen te hoog, in verhouding tot die der vette var kens, zoodat mesten van aangekochte ge merkte biggen niet loonend is. Ook het ver dwijnen van den denaturatiebijslag op rogge, laat zich ernstig gevoelen. Boven dien zijn de voederkosten door het stijgen van de graanprijzen op de wereldmarkt hooger geworden. De districtsleden, die de moeilijkheden niet meer aan kunnen zijn van meening, dat zij hun taak niet meer naar behooren kunnen volbrengen en wenschen de ver antwoordelijkheid niet langer te dragen. In verband met een en ander heeft gis teren de regeeringscommissaris, de heer ir. S. L. Louwes een bespreking gehad met den secretaris van de landbouw-crisisor- ganisatie voor Limburg, den heer M. I. Dings, het bestuur van den kring Weert van den L. L. T. B en de districtsleden, belast met de uitvoering van de maatrege len. De heer Louwes heeft toegezegd, te zul len doen, wat in zijn vermogen ligt, om tot een bevredigende oplosisng te geraken. Ook werd nog een bijeenkomst met de districtsleden gehouden. Deze werden evenwel niet bereid gevonden, om onder de huidige omstandigheden hun taak weer te hervatten. Zij handhaafden voorloopig hun standpunt. Protest tegen onrege'matigheden bij het koopen van varkens. De Nederlandsche bond van varkenshan delaren te Leeuwarden heeft gisteren een telegram verzonden aan den minister van Landbouw, waarin de bond protesteert te gen het koopen van varkens voor zes en veertig cent per kilo levend voor de vee houderijcentrale, zooals, volgens den bond, o.a. bij Gorinchem geschiedt, in opdracht van kringzaakvoerders en inspecteurs in de Alblasserwaard. De bond ziet dergelijke handelingen als een irrieëele concurrentie, waardoor de handelaren nog ernstiger dan reeds thans in hun bedrijf worden benadeeld en ver zoekt den minister daarom dergelijke on regelmatigheden te doen ophouden ten einde de handelaren niet verder te dupee ren. INGEZONDEN STUKKEN DE N. S. B TEN ONZENT EN HET NATIONAAL-SOCIALISME IN L UITSCHLAND. Mijne Heeren, In uw blad van 2" Jan. jl. komt een ar tikeltje voor onder het hoofd „Staatsab- solutirme". Hierin wordt door U stelling genomen tegen den Duitschen Reichsleiter Alfred Rosenberg, die in een rede de volgende stelling zou hebben ontwikkeld: „Wij hebben nooit om den halven mensch gevraagd; wij hebben steeds den geheelen mensch opgeëischt.Een kardi naal punt, v. aarvan de nationaal-socialis tische beweging nooit kan afwijken, is de eisch, dat de opvoeding -an het komend geslacht alleen en uitsluitend door de na tionaal socialistische beweging en den nationaal-socialistischen staat zal geschie den." Hieruit concludeert U dat het Nationaal- Sccialisme van Rosenberg door geen Ka tholiek, dooi geen Christen kan worden aanvaard. Naar aanleiding hiervan veroorloove U mij de volgende opmerkingen: Is het tactvol om juist nu, nu er in Duitschland met man en macht gestreefd wordt naar een betere verhouding tusschen Kerk en Staat, telkens en telkens weer de aandacht te vestigen op de bestaande span ningen? 1) U spreekt zelf over: „h^t nat. soc. van Rosenberg." Hebt U immer, wanneei U de NSB be streed, ook gesproken over het „nat. soc. van de N. S. B."? Of hebt U integendeel alle werkelijke of vermeende fouten, die in Duitschland gemaakt zijn of zouden zijn, steeds kalmweg in de schoenen geschoven van „het nat soc.". om daarmee uw veeg uit. de pan meteen tegen de N. S. B. te richten? Ik moet het laatste wel aannemen 2), want uw bewuste artikel eindigt U: „Tee kent de N. S. B. ten onzent protest aan tegen deze verklaring van het Nationaal- Socialisme door Rosenberg?Zij heeft het niet gedaan en zal het ook wel niet doen." Dit laatste nu is apert onjuist! Want indien U de brochure „Voor God verantwoord", uitgegeven op last van den „Raad van Katholieken" der N. S. B. op slaat, vindt u daar op blz. 14, onderaan, het volgende: „Het is ons bekend, dat officieele orga nen van de „Hitler-jugend", van de „S. S'.', vele „Heimabenden" en „Schulungslager" schandelijk misbruikt worden, om niet alleen fouten van Christenen of Clericale aanmatiging te bestrijden, maar om het Christendom zelf voor te sieüen als een godsdienst, die niet overeenstemt met den Duitschen aard." Mij dunkt, dat in de door mij on derstreepte woorden een zoo sterke afkeu ring van het Rosenbergianisme (R. is, zoo als U weet, het hoofd van de Schulung) gelegen is, dat de N. S B. hiermee haar houding ondubbelzinnig heeft bepaald. 3) Of U het bovenstaande opneemt in Uw blad? Hoogachtend, Hoofd v. d. Pers-Dienst der N. S B. I JHR. MR. W. v. d. GOES v. NATERS. j Een paar bemerkingen onzerzijds mogen 1 aan het bovenstaande worden toegevoegd. Wij beginnen met den laatsten zin: „Of U het bovenstaande opneemt (vraagtee- ken, gedachten-puntjes, nog een vraagtee- ken). Wel-ja! Waarom niet? Hoe komt in zender nu aan deze vraag, die insi nueert. dat onze gedragsregel zou zijn, stukken als het bovenstaande niet op te nemen? Daar is niets van waar! Onlangs merkte een Katholiek, die N. S. B.'er is geworden, ons op, dat hij het met een be schouwing in onze courant niet eens was; wij konden dat begrijpen, en wij konden hem in dat gesprek niet tot andere ge dachten brengen. En deze N. S. B.'er zeide ons toen verder verwijtend: U zult, wan neer ik er tegen in schrijf, mijn beschou wing toch wel niet opnemen. Ons ant woord was: wij zullen die wèl opnemen. „Geheel en al, zooals ik hst schrijf". „Ge heel en al zooals U hst schrijft". Zoo ein digde ons gesprek enwij hebben niets van bedoelden N S. B.'er ontvangen. Dat kunnen wij toch niet helpen! Dit naar aanleiding van de absoluut mis plaatste: in den laatsten zin. Verder enkele kantteekeningen: lo. Wij begrijpen, dat men van de zijde der N. S. B. het tactvoller, het aangena mer zou vinden, als hier wero gezwegen over Duitsche toestanden, met name over de bestrijding van Christendom en Katho lieke Kerk. Wij begrijpen dat volkomen. Maar. waar de Duitsche Bisschoppen zelf er voortdurend over spreken en klagen en er onafgebroken tegen protesteeren, daar zullen wij ons maar niet bezorgd maken over een gemis aan tact, als wij op dat alles de aandacht vestigen. Dat er in Duitschland „met man en macht" gestreefd wordt naar een betere verhouding tusschen Kerk en Staat" willen wij natuurlijk g^-aag hopen, evenals wij vurig verlangen, dat bedoeld streven suc ces zal hebben. Maar helaas bemerken wij van dat streven niet veel, voorzoover het ook moet uitgaan van den Staat, van de nationaal-socialistische re'eering. Er moet jammerlijk, eerder een verslechtering van de verhouding worden geconstateerd. 2). Ook zoo'n soort insinuatie als in die vraagteekens! Mogen wij den geachten inzender in alle bescheidenheid opmerken dat ook wanneer men politieke tegen standers bestrijdt ook in de politieke propaganda is laster laster! men zijn beschuldigingen niet moet gronden op veronderstellingen, maar op feiten. En nu zal inzender ons tegenwerpen: ik geef in de volgende zinnen een bewijs voor de juistheid van mijn veronderstelling. Maar wij zijn van meening, dat daarin zelfs geen schijn of schaduw van bewijs wordt gege ven. En dat dit zóó klaar is, dat ook inzen der het ten slotte wel met ons eens móet zijn, dat hij eigenlijk geen bewijs voor het feit, dat wij de N. S. B. niet op juiste ge gevens zouden beoordeelen, heeft gele verd. Wij zullen dit trachten aan te toonen. 3). Wij zouden uit de geciteerde woorden in de brochure „voor God verantwoord" moeten besluiten, cat de N. S. B. ten onzent protest aanteekent tegen wat Rosenberg c.s. in Duischland willen en na streven met hun bestrijding van Christen dom en Katholieke Kerk. Wij kunnen ech ter tot onzen spijt niet tot dat besluit ko men! Dat in een brochure, speciaal be doeld, om Katholieken te trekken naar de N S. B„ wordt toegegeven, dat de Katho lieken in Duitschland schandelijke beje geningen moeten ondervinden, erkennen wij. (Het zou ook wel buitengewoon on tactisch zijn geweest, als dat in genoemde brochure niet zou zijn toegegeven!). Maar de Katholieken mogen van de N. S. B. meer verlangen en eischen, en wel dit: Dat de officieele en hoogste leiding in de N. S. B. in het officieele en algemeene orgaan protesteert tegen wat door of onder de nationaal-socialistische regee ring in Duitschland geschiedt ter felle be strijding van Christendom en Katholieke Kerk en ter brute propageering van een modern heidendom; dat zulk protest gericht wordt tegen hen, tegen wie het gericht worden móet, nl. tegen velen der 1 e i- ders van het Natinnaal-Socialisme in Duitschland; dat m. a. w. de N S. B. ten onzent duidelijk en klaar zegt, dat zij principieel afkeerig staat tegenover de practijken, die door oj. onder het Nationaal- Socialistisch regiem in Duitschland plaats vinden. Maar niets van dit al les in „Volk en Vaderland" of in het „Nationale Dagblad" niets, dat op zulk een protest ook maar gelijkt! Wij beweren daarmee niet, dat de N. S. B. ten onzent, precies hetzelfde wil en be oogt, wat door of onder het Nationaal-So- cialisme in Duitschland voorvalt. Dat be weren wij n i e t. Wij constatesren ech ter wel. dat zij niet tegen dat alles protes teert op de plaats, op de wijze, waarop de Christenen, de Katholieken die de N. S. B. ook onder haar leden wil behouden of verwerven! dit van haar mogen en moeten verlangen en eischen. Een paar zinnen in één brochure kan een redelijk oordeelend mensch niet beschouwen als 'n voldoende protest, een bevredigende af keuring van zoo vele en zulke e r g e 1 ij- k e schand-daden! Wij vertrouwen, dat wij hiermede prin cipieel, zonder onnoodige scherp te, waar en eerlijk den geachten inzender van repliek hebben gediei.d. Wij durven ook hopen, dat hij erkennen zal, dat voor de plaatsing van vraagteekens in den laat sten zin van zijn stuk niet de minste aan leiding is geweest of onzerzijds is gege ven! Wij zijn niet bang voor debat! Red. Leidsche Courant. Vakkundig gemaakt SCSI0E mWEBK voor gevoelige voeten 613 SGhesmroiaïjaziJii Haarl.str. 138, Tel. 699, Leiden AGENDA LEIDEN. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers, „De Harmonie", spreker C. G. Bek kering over de rechtspositie, 8.30 uur. Zaterdag, Dioc. Ver. van R.K. Onderwij zers, afd. Leiden en Omstreken, jaarvergadering, hotel „Den Burcht", 6.30 uur. Woensdag, 3 Octobervereeniging, alg. le denvergadering in „De Harmonie", 8.15 uur. Donderdag „Geloof en Wetenschap", le zing A. F. J. Portielje „Instincten en ondervinding bij de dieren", „In den Vergulden Turk" te 8.15 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 tot en met Zondag 31 Jan a.s. waargeno men door de apotheken M. Boekwijt, Visch- markt 4, Telef. 552 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. STADS NIEUWS NOODTOESTANDEN Dat deze bestaan in onze huidige maat schappij weten wij allen. Maar wat u waarschijnlijk niet weet, is, dat er gezin nen zijn, die van het zoo kleine inkomen nauwelijks in hun dagelijksche levensbe hoefte kunnen voorzien. In het geheel geen kleedingstuk kunnen koopen en wat zij hebben vaak tot op de draad versle ten is. De vereeniging „Sancta Veronica" tot steun aan stille armen, helpt zooveel zij kan. De kasmiddelen zijn echter zeer beperkt. Zondag a.s. 31 Jan., wordt er in de St. Josephkerk een schaalcollecte gehouden ten bate van deze kas. Gij, beter gesitu eerden, en gij, die nog een goed inkomen hebt. weest voor dit mooie deel eens extra vrijgevig en helpt zoodoende mede, de nood te lenigen van zoovele uwer stadge noten. Indien u tot een der andere parochies behoort stort dan uw gift op de giro 260700 ten najne van de vereeniging, De Mey v. Streefkerkstraat 17. Het adres van de penningmeesteresse is: mevrouw T. BeckersSchmitz, Donker- steeg 15. STUD IE VEREENIGING VAN SOCIALE WERK(ST)ERS. Causerie over Oud-Leyden. Aan de hand van lichtbeelden naar oude prenten, teekeningen en kaarten, hield mej. L. Eskens, gisteravond een cau serie over Oud-Leyden. Na allereerst een beschrijving te hebben gegeven van Leiden omstreeks 1600t waar bij spreekster o.a. memoreerde Lsidens welvaart uit die dagen, in verband met de bedrijvigheid, die de Hoogeschool bracht, de lakenfabricage en handel, de druk be zochte weekmarkten als centrum van Rijn land, Leiden als tweede stad na Am sterdam van Holland met bijna 100.000 inwoners, ving de wandeling aan met een rondgang langs Leidens poorten, molens en kerken, waarna meer in het bijzonder een kijkje genomen werd in de oude bin nenstad. Bij het bezichtigen van al die oude stadsbeelden in vergelijking met het he- dendaagsche stadsbeeld, springen wel sterk in het oog, de groote wijzigingen die hebben plaats gevonden; we missen het drukke stadsbeeld, de groote winkelpan den, de woonwijken, kortom we zien, dat het stadsbeeld zich heeft gewijzigd en aan gepast aan het hedendaagsche. Het mag als juist gezien worden be schouwd, dat de nog jonge vereeniging van Ambtenaren werkzaam op Sociaal gebied, niet enkel studie maakt van de sociale nooden en haar bestrijding, maar tevens oog heeft voor onderwerpen die zoo nauw verband houden met de maatschappelijke welvaart. De voorzitter, de heer M. I. Smit, dankte namens de aanwezigen onder wie wij den heer Oostveen, waarn. Dir. v. d. Gem. Dienst v. Soc. Zaken te Leiden opmerkte mej. Eskens voor haar prettige voor dracht. DE FIRMA WAALS. Naar wij vernemen, heeft de firma Waals een gedeelte harer panden aan de Haarlemmerstraat verhuurd aan de Hema, die daar in het najaar een zaak zal ope nen. De detail-afdeeling, gevestigd 130— 133, wordt n.l. opgeheven. De dames-con- fectie-afdeeling op 114120 blijft echter volledig bestaan en zal zelfs worden uit gebreid met een stoffen-zaak. De engros- afdeeling blijft ook bestaan en wordt ge vestigd op een nog nader te bepalen plaats. LEGERPROMOTIES. Bij Kon. Besluit is benoemd bij het wa- f>en der infanterie tot reserve-majoor de res. kapitein C. W. E. van Hoek, van het 4e Reg. Infanterie; tot reserve-kapitein de res. eerste luite nants G. J. van Zeben, J. L. Drost, L. Ver leun, A. Kalkman, N. Bolle, W. W. L. Hol leman, C. Booster en H. Sjouke, allen van het 4e reg. infanterie. IJSVERMAAK. De Leidsche ijsbaan geopend. De aanhoudende en strenge vorst heeft spoediger voor ijsvermaak gezórgd dan wel gedacht en door velen ook gehoopt werd. De Leidsche IJsclub kon alzoo hedenmor gen reeds voor haar leden de ijsbaan open stellen. In het achterste gedeelte van de baan lag n.l. nog een wak, opengehouden door den sterken wind, waardoor de baan niet voor algemeen gebruik kon geopend worden. Ook hedenmiddag was de ijsbaan ge opend tot het donker werd en vermoedelijk is zij ook vanavond toegankelijk, alleen echter voor leden. De Vrijheidsbond. In de gisteravond onder voorzitterschap van den heer J. Heringa gehouden ver gadering van de afd. Leiden van den Vrij heidsbond, maakte de secr., de heer Bal lego, melding van een teruggang van het ledental. In de plaats van de niet-herkiesbare be stuursleden, de heeren prof. mr. J. M. v. Bemmelen, dr. K. S. Thomas en W. K. van Hasselt, werden gekozen de heeren van Eek, v. d. Laan en Maartense. Tot candidaten voor het hoofdbestuur werden gekozen de heeren mr. H. H. Dres- selhuys, te Wassenaar, W. Lubberink, te Haarlem, dr. PI. M. Marus, te Lisse, mr. A. N. Molenaar, te Wassenaar en mej. M. F. Moolenburgh, le Oegstgeest. Men hoopte voor de candidatuur van laatstgenoemde steun van andere afdeelingen te krijgen. Bij de rondvraag kwam de kwestie van samenwerking met andere partiien ter sprake, waarover uitvoerig van g: n werd gewisseld. VEREEN. VAN TAXI- EN LUXE AUTO MOBIEL'VERHUURINRÏCHTINGEN VOOR RIJNLAND. Bovengenoemde vereeniging hield hier ter stede een vergadering, die speciaal voor ondernemers van taxi- en automobielver- huurinnchtingen in de buitengemeenten was uitgeschreven. De heer J. van Rheenen uit Noordwij- kerhout nam zitting in het bestuur der vereeniging, terwijl de heer A. Burggraaf uit Katwijk zich bereid verklaarde deel uit te maken van de commissie uit de ver eeniging, die onder presidium van den heer D. ten Cate Brouwer, voorzitter van de K. v. K. en F. voor Rijnland, met de hoofdbesturen van de drie arbeidersbon den de gemeenschappelijke wenschen van werkgevers en werknemers zal bespreken. Deze vergadering zal spoedig worden gehouden. Men hoopt in staat te zijn vóór het einde van de volgende week de adres sen, betreffende de aan de vereischte be- drijfsvergunning te verbinden voorschrif ten, in te dienen bij de Gemeentebesturen in het district van voornoemde Kamer. Nieuw terrein L.V.V. „Sportman". De Vereeniging „Sportman" heeft de be schikking gekregen over een nieuw terrein in den Siadspolder. Het speelterrein is lang 104 Meter bij een breedte van 65 Meter. De ingang tot het terrein is aan het z.g. Zwarte Pad, langs de gashouders aan de Mare Singel. Zondag a.s. worden hierop de eerste wed strijden gespeeld. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6183. H. E. Stenfert Kroese's Uitgevers Maatschappij N.V., Lei den, Breestraat 14. Uittr. Ged. comm.: A. B van Holkema. N; Comm.: A. J. Schaafs- ma, Beverwijk. Oph. filiaal: Amsterdam, Keizersgracht 333. 5534. Naamlooze Vennootschap Veekoe- kenfabriek „De Leerhoeve", Alphen a. d. Rijn, Hooftstr. 114. De depots te Haarlem mermeer en Sassenheim zijn opgeheven. Nieuwe inschrijving. 6870, K. I G. Breedijk (B.P.), Sassenheim, Kerklaan 48, haridel in melk en aanverwante arti kelen. Venn.: K. Breedijk en G. Breedijk, Sassenheim.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2