WOENSDAG 27 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomscli Katholieken GEVISTI6D 1882 G. H. KLEIHHAHS Pieier ue .a Cour.straa. 22 TRANSPORT. - TELEFOON 1455 BINNENLAND De Danziger kwestie EEN NEDERLANDER HOOGE COMMISSARIS VAN DANTZIG. De keuze is gevallen op vice-admiraal J. de Graaff. Het is nog niet bekend of deze zijn benoeming zal aanvaarden. De correspondent van de „N. R. Crt." te Genève telefoneerde gisteravond: Inzake de benoeming van een hoogen commissaris te Dantzig zijn den heelen dag vertrouwelijke besprekingen gevoerd. De beslissing viel vanmiddag tijdens een ge meenschappelijke bijeenkomst van de dele gaties van Polen en Dantzig. Onder mede werking van den Duitschen consul-gene raal te Genève werd het voorstel van de raadscommissie van Delbos, Eden en Sandt- ler over de toekomstige taak van den nieu wen commissaris aanvaard. Hierna heeft de raadscommissie van drie verdere besprekingen gehouden over de persoon van den nieuwen hoogen commis saris. Op het laatste oogenblik schijnen drie personen op den voorgrond te hebben ge staan, n.l. twee Nederlanders (vice-admi- raai de Graaff en een landgenoot, die zien thans reeds te Dantzig verdienstelijk maakt) en een Noor, wiens werk als rech ter in het Saargebied een goeden indruk had achter gelaten. De keuze is tenslotte gevallen op vice- admiraal de Graaff. Het Volkenbonössecretariaat schijnt ech ter nog geen zekerheid te hebben of de heer de Graaff na overleg met onze regee ring, die wellicht met eenige gemengde ge voelens zal kennis nemen van den wensch van den Volken bondsraad, dat een Neder lander deze moeilijke taak op zich neemt, de benoeming zal aanvaarden. De Nederlandsche vice-admiraalJ. .de Graaff is oud-chef van den Marinestaf op het Departement van Defensie. Vice-admiraal J. de Graaff is in 1879 ge boren. Reeds op jeugdigen leeftijd trad hij in den zeedienst. In 1934 werd hij benoemd tot Chef van den Marinestaf op iiet Depar tement van Defensie, welke functie hij tot Mei 1936 bekleedde. Aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken is op 25 Januari van de zijde van het Volken bondssecre^ariaat ondershands medegedeeld, dat de gepensionneerde Vxce- admiraal de Graaff behoorde tot degenen, die ernstig in aanmerking kwamen te worden aangezocht, de functie van hooge commissaris te Danzig op zich .te nemen. De regeering heeft geen aanleiding gevon den om ingeval de keuze van den Volken bondsraad in overeenstemmong met de be trokken partijen op dezen vlagofficier mocht vallen, zich tegen zoodanige aan wijzing te verzetten, maar zij heeft ander zijds niets gedaan om do benoem ng, hetzij van bovengenoemden, hetzij van eenige anderen Nederlandschen candidaat, te be vorderen. NED. INDISCHE 3 PCT CONVERSIE- LEENING. Een groot succes. Naar wij uit goede bron vernemen, is van de 153.120.000 4 1/2 pet. obligaties Indië, welke konden worden geconverteerd in de nieuwe 3 pet. Indische leening, een bedrag van ca. 129 mill, voor conversie aangemeld. Het totaal der vrije inschrijvingen be draagt 337 mill., waarvoor dus een be drag van niet meer dan ruim 20 mill, be schikbaar is. ZWEEDSCHE MINISTERS NAAR NEDERLAND? Naar wij vernemen is het waarschijnlijk, dat de minister van Buitenlandsche Zaken van Zweden, de heer Sandier, die momen teel in Genève vertoeft, een bezoek aan ons land zal brengen. De heer Sandler zal van Genève naar Brussel reizen, waar hij den Zweedschen koning zal vergezellen by diens bezoek aan Brussel in begin Februari. Vervolgens heeft hij het plan een bezoek aan den Haag te brengen, waar hij Minister de Graeff zal ontmoeten. STEUN AAN IMPORTEURS VAN EN HANDELAREN IN TARWEBLOEM B. Voor 1937 450.000 beschikbaar gesteld. Naar de Staatscourant van gisteren meldt, heeft de minister van landbouw en vis- scherij bepaald, dat voor het jaar 1937 aan importeurs van of nanctelaren in tarwe bloem B, die aangesloten zijn bij de ver- eeniging Distrioutiekantoor voor tarwe bloem B of bij de vereeniging Consenten bureau voor dei. meel handel, ter gemoet- koming in het door hen geleden nadeel ten gevolge van de maatregelen, genomen ter zake van den import van en den handel in tarwebloem B, uit het Landbouw-crisis- fonds steun zal worden verleend tot een bedrag van ten hoogste i 450 000. Het bedrag dat vorig jaar hiervoor be schikbaar was gesteld bedroeg 475.009 AFWIJZING VERBINDENDVERKLARING ONDERNEMERS-OVEREENKOMSTEN. De Regeering zette haar standpunt duidelijk uiteen. Het Tweede Kamerlid Smeenk heeft aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart gevraagd: Is de Minister bereid, om aan de Kamer uitvoerig de gronden mede te deelen, waar op de afwijzing berust van: 1. Het verzoek van den Nederlandschen Baksteenbond tot algemeene verbindend verklaring van de ondernemers-overeen komst in de baksteenindustrie; 2. van eenzelfde verzoek der „Neder landsche Bakkerij stichting" betreffende de ondernemers-overeenkomsten in de bakke rijen te Amsterdam en te Rotterdam? EERBEWIJZEN AAN EEN OFFICIER EN BURGER. De van meerdere zijden bestreden beslissing van het Hoog Militair Gerechtshof. Het Tweede Kamerlid Van der Waerden heeft aan de Ministers van Justitie en van Defensie het volgende gevraagd: 1. Zijn de ministers niet van oordeel, dat, nu ten gevolge van een sententie van het Hoog Militair Gerechtshof voor de praktijk is komen vast te staan, dat volgens de bestaande wettelijke voorschriften een militair verplicht is eerbetoon te bewijzen aan iederen willekeurigen burger, die, on der voorgeven een militair superieur te zijn,.zulks verlangt, er alle aanleiding voor den wetgever bestaat tot ingrijpen, ten ein de aan dezen onhoudbaren toestand een einde te maken? 2. Zijn de, ministers bereid de totstand koming van wettelijke bepalingen van deze strekking te bevorderen? ZIJN NEDERLANDERS „GRENZ- DEUTSCHEN"? Grenzenlooze brutaliteit! Het Tweede Kamerlid Van der Waerden heeft aan den Minister van Buitenland sche Zaken gevraagd: 1. Is het den Minister bekend, dat in het „Jungvoik Jahrbuch" 1937, uitgegeven door de Duitsche „Reichsjugend Führung", welk jaarboek als een officieele uitgaven van de Duitsche regeering moet worden beschouwd of althans met zulk een uitgave moet wor den gelijkgesteld, op blz. 203 o.a. het vol gende voorkomt: Auslandsdeutschtum „In Duetschland selbst wohnen 65 Mil- lionen Deutschen. Darüber hinaus wohnen draussen noch einmal die halfte der Reichs- bevölkerung. Diese 33 millionen sind Deut schen so gut wie wir. Die grenzdeutschen. Dansmark 50.000 Nordschleswig (Ver sailles). Niederlande 70.000, selbstandiger Staat seit 1648. Belgien 50.000 Eupen-Malmedy (Ver sailles)" enz. 2. Is de Minister bereid de Duitsche regeering te verzoeken er zorg voor te dra gen, dat in een volgende editie van dit jaar boek de inwoners van Nederland niet lan ger als „Grenzdeutsche" en „Deutsche so gut wie wir" worden aangemerkt? 't Is een verregaand staaltje van brutali teit: De Nederlanders worden eenvoudig beschouwd als grens-Duitschers! Feit is alléén, dat in ons land enkele menschen rondloopen, die er denkbeelden en practijken op na houden, welke den aard van óns volk niet passen. Zoo b.v. de leden van het Hoog Militair Gerechtshof, die hebben besloten, dat een mindere ook eerbewijzen moet brengen aan een officier in burger zie hierboven andere vragen van hetzelfde Kamerlid. CONTINGENTEERINGEN. De regeering acht opheffing op groote schaal nog niet mogelijk. In de memorie van antwoord aan de Eersle Kamer inzake een aantal contingen- teerings-ontwerpen, zegt de minister van meening te zijn, dat bij de beslissing om trent het al of niet opheffen van een con- tingenteermg niet alleen moet worden over- wogen of de noodzakelijkheid van bescher ming van den desbetreffenden Nederland schen bedrijfstak is verminderd, doch ook of aan het coniingenteeringsmiddel eenige positieve kracht kan worden ontleend bij het voeren van onderhandelingen ter ver krijging van gunstiger voorwaarden voor den Nederlandschen export. Zooiang de handelspolitiek van de voor Nederland belangrijke afzetlanden zich niet in voldoende mate heeft gewijzigd, meent de minister, dat het in het algemeen niet mogelijk zal zijn, maatregelen, welke ge troffen werden ter bescherming van onzi Nederlandsche industrie, op groote schaal op te heffen. NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD. In de jongste vergadering van het cen traal bestuur van den Nederlandschen Tuinbouwraad heeft de heer A. Verdyyn Jr., hulde gebracht aan de Aalsmeersche kweekers voor de totstandkoming der expo sitie „Lente in Januari". Nadat éenige mededeelingen waren ge daan, leidde de heer J. C. M. Mensing de besprekingen in over de conclusies van het rapport der commissie tot reorganisatie der landbouwcrisismaatregelen (rapport van Loon) Het bleek, dat de raad zich in het RVetwormples huidonzuiverheden en puistjes ROL doet ze verdwijnen! Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. algemeen wel met de conclusies kon ver eenigen. Mededeelingen werden gedaan over de Nederlandsche deelneming aan de tentoon stelling Parijs 1937. De plannen voor tuin aanleg en binnenversiering zijn in een ver gevorderd stadium van voorbereiding, een en ander onder leiding van een speciaal daartoe ingestelde commissie, bestaande uit de heeren: J. C M. Mensing (voorzit ter), H. Gorter, C. H. Kramer (leden), D. F. Terstee g (tuinarchitect) en jhr. dr. J. C. Mollerus (secretaris). In verband met een ingekomen schrijven van den minister van justitie naar aanlei ding der ingediende statutenwijziging werd besloten, nader overleg te plegen met de groepen uit den raad. HEENGAAN VAN BURGEMEESTER TER LAAN. Raadslid wenscht hem geluk met zijn onderscheiding. In de vergadering van den raad te Zaan dam, waarin met de behandeling van de gemeentebegrooting voor 1937 een begin is gemaakt, heeft burgemeester Ter Laan er op gewezen, dat dit de laatste begroo ting zal zijn die onder zijn leiding wordt behandeld. Spr. verheugde zich over de wijze, waarop herh het gevraagde eervol ontslag als burgemeester was verleend, waarvoor hij dank bracht aan de Koningin, de regeering en den commissaris der Ko ningin. De heer Kamphuys (R. K.), oud-wet houder, heeft daarop burgemeester Ter Laan, die een der eersten in zijn partij is, die een ridderorde heeft aanvaard, geluk gewenscht met deze onderscheiding. Spr. gaf als zijn meening te kennen, dat, zoo er iemand is die deze onderscheiding heeft verdiend, het de heer Ter Laan is, met welke woorden de Raad instemming heeft betuigd. Bij de algemeene beschouwingen om trent de gemeentebegrooting heeft de heer Tilkema (A. R.) aan B. en W. hulde gebracht voor hun medewerking bij de vorstelijke huwelijksfeesten. TUNNEL TE ROTTERDAM. Raad keurt het voorstel goed. In een daartoe speciaal belegde vergade ring heeft de gemeenteraad van Rotterdam Dinsdag het voorstel tot aanleg van een tunnel onder de Maas en tot het treffen van een. financieele regeling terzake met hét rijk behanrteld. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Het aangenomen plan omvat den aanleg van een vierbanige tunnel onder de Maas van een totale rijbreedte van 14 meter, be vattende een rijweg van 8 meter breed voor autoverkeer en een weg. voorloopig voor wielrijders en voetgangersverkeer bestemd, ter breedte van 6 meter, een en ander met financieele regeling met het Rijk. De bouw van deze tunnel zal worden opgedragen aan een combinatie van aannemers, beslaande uit M. J. van Hattum's Havenwerken N V., W, Blankenvoort Czn., Aannemingsmaat schappij, de N.V Nederlandsche Aanne mingsmaatschappij voorheen Firma H. Boersma, de N.V. Christiani en Nielsen's Gewapend Beton Maatschappij en de N.V. Internationale Gewapend Betonbouw, zulks voor een prijs, onder goedkeuring van den minister van Waterstaat nader overeen te komen tusschen B. en W. en genoemde aan nemerscombinatie. Geschonden 2 1/2-centstukken zijn niet geldig. 's Rijks betaalmees.tr schrijft ons: „Eind November 1935 is reeds gewezen op het in vrij groot aantal voorkomen van 21,2-centstukken voorzien van een inkee ping. Deze stukken, als opzettelijk geschonden, hebben opgehouden wettig betaalmiddel te zijn en zijn dus waardeloos geworden. Er zijn sedert dien uitgebreide en kost bare maatregelen genomen, om de circu latie van deze stukken te zuiveren en er kan dan ook met voldoening van een zeer merkbare verbetering te dien opzichte wor den gesproken. Toch komen nog immer verspreide exem plaren in der omloop voor Om ook deze laatste stukken te verwij deren wordt nogmaals naar voren gebracht, dat niet alleen muntschennis een straf baai- feit is, doch dat artikel 211 van het wet boek van strafrecht zelfs strafbaar stelt: Het opzettelijk als ongeschonden munt speciën uitgeven van muntspeciën, waar van de schennis hem, toen hij ze ontving, bekend was, en deze, me' het oogmerk, om ze als ongeschonden uit te geven of te doen uitgeven, in voorraad hebben enz. De Hongaarsche tentoonstelling- te Amsterdam. Het bestuur van de landelijke Hongaar sche vereeniging voor kunstnijverheid, volkskunst en huisindustrie, deelt naar aan leiding van de tentoonstelling in het slede- lijk museum te Amsterdam mede, dat het de tentoonstelling toegankelijk stelt voor groepen scnolieren. De tentoonstelling zal zooals bekend worden verlengd tot en met 31 Janu ari a.s., dagelijks geopend van 10 tot 4 uur, des Zaterdags en Zondags tot 5 uur. Eventueel ^an op verzoek voor deskun dige leiding worden gezorgd, mits van te voren aangevraagd. UIT DE OMGEVING LISSE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Maandag, den lsten Februari, des avonds om 7 uur, ter behandeling van de volgende agenua: 1. Wijziging veldwachtersverordening; 2. Bedrijfsvoorschotten aan kleine zelfstan digen; 3. Verdeeling van de gemeente in stemdistricten; 4. Voorstel tot onbewoon- taarverklaring van 26 woningen in de ge meente. 5. Verordeningen op de heffing en invordering van schoolgeld voor het ge woon lager en uitgebreid lager onderwijs in de gemeente. 6. Aanbieding van de ge meente-rekening 1936. 7. Comptabiliteit. 8. Ingekomen stukken en mededeelingen. Aan vullingskohier hondenbelasting 1936. Schoolgeldheffing. B. en W. stellen den Raad dezer gemeente voor om te be sluiten tot het vaststellen van een veror dening op de heffing en invordering van schoolgeld voor het gewcon lager onder wijs en voor het uitgebreid lager onderwijs in deze gemeente. De aangeboden heffingsverordening is gebaseerd zoowel op de maatstaf van de vermengde hoofdsom als op den aanslag in de personeele belasting naar den eer sten grondslag (huurwaarde). De vermengde hoofdsom bestaat uit het totaal van de hoofdsommen over een vol jaar, door den schoolgeldplichtige verschul digd wegens gemeentefondsbelasting en vermogensbelasting te zamen, met dien verstande, dat de hoofdsom der vermo gensbelasting in aanmerking wordt geno men voor zoover zij te boven gaat 5 voor elk minderjarig eigen of aangehuwd kind of pleegkind, dat niet zelf in die belasting of in de gemeentefondsbelasting is aange slagen en dat het totaal der aldus verkre gen hcofdsommen naar beneden wordt af gerond tot een veelvoud van 2 gulden. Als grondslag voor de personeele belas ting is de eerste klasse der heffing geba seerd op een huurwaarde van 250, omdat de schoolgeldaanslagen, welke volgens deze schcolgeldregeling worden opgelegd, zijn bedoeld om aanvullend op te treden en om te voorkomen, dat vooral een groot ge deelte van de arbeidende en werklooze be volking der gemeente, die niet worden be last ingevolge de gemengde hoofdsommen, zullen worden aangeslagen krachtens de perscneele belasting. Zoowel naar de vermengde hoofdsom als naar de heffing met als grondslag de per soneele belasting bedraagt het schoolgeld in de le klasse L.O. 3. U.L.O. 6, 2e klas: ƒ4 en ƒ7.50, 3e kl. ƒ5.50 en 9.75. 4e kl. ƒ7.50 en ƒ12.75, 5e kl. ƒ10 en ƒ16.50, 6e kl. 13 en ƒ21, 7e kl. ƒ17 en 27, 8a kl. 22 en ƒ34.50, 9e kl. ƒ28 en ƒ43.50, 10e kl. ƒ35 en ƒ54, 11e kl. ƒ40 en ƒ61.50, 12e kl. 45 en 69, 13e kl. 50 en 76.50, 14e kl. ƒ55 en ƒ84. Dit schoolgeld wordt verminderd indien meer dan één leerling uit hetzelfde gezin gelijktijdig een school van dezelfde soort bezoekt met 25 voor den tweaden learling, met 50 vcor den derden leerling en met 75 ten honderd voor den vierden learling, terwijl voor eiken meerderen leerling geen schoolgeld is verschuldigd. Personalia. Tot onderwijzeres in de vacature van mej. C. N. H. van Ginhoven, van de Ned. Herv School, hoofd de heer N. B. Themmen, alhier, is benoemd mej. Haantjes, thans werkzaam aan de Chr. School te Hazerswoude. Mej. van Ginhoven gaat hef onderwijs verlaten we gens haar huwelijk. Harmonie „Trou moet Blijcken". Gis teravond gaf de Harmonie „Trou moet Blijcken"e directeur de heer M. Bolder- dijk te Leiden, op de bovenzaal van De Witte Zwaan" hare 11e jaarlijksche uitvoe ring voor donateurs en kunstlievende le den. Da zaal was mooi bezet. Na de ge bruikelijke opening en het welkom aan den voorzitter werd direct begonnen met de afwerking van het programma. Vervolgens trad de humorist Jean van Zijp uit Leiden met een geheei nieuw re pertoire op en wist de aanwezigen gerui- men tijd aangenaam bezig te houden. Een geanimeerd bal besloot de goed geslaagde uitvoering. Feestavond Landarbeidersbond. Onze afdeeling van den Nederl. R. K. Bond van Bloemist-, Land- en Tuinarbeiders „Sint Deus Dedit", hield gisteravond haar jaar lijksche feestavond, waarop de leden met hun dames toegang hsbbm. Dit jaarfeest wordt steeds over twee avonden verdeeld, omdat de Vclksbondzaal niet allen bevat ten kan, zoodat hedenavond hetzelfde pro gram voor de andere helft der leden wordt uitgevoerd. De zaal was tjokvol Wij zagen o.m. nog nog enkele bestuursleden van Zusterafdeelingen uit de naaste omgeving. Het muziesk-ensemble zorgde voor een muzikale afwisseling en bracht er al direct de feestelijke stemmin? in. Van het Hoofd bestuur was aanwezig de heer B. N. Loerak ker uit Hillegom, die de feestrede zou houden. Allereerst werd het Strijdlied door allen uit volle borst gezongen waar na de voorzitter, de heer H. v. d. Vlugt, deze bijeenkomst opende. In het bijzonder heette hij welkom den heer Loerakker, het bestuur der Volks- bondafdeelrag, de besturen der zusterafdee lingen en ten slotte de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen", welke de feestavond zou opluisteren. Hij deed uitkomen hoe broodnoodig het is dat alle leden, niet en kel een feest- doch ook een ledenvergade ring trouw bezoeken. Hij deed ook de ur gentie uitkomen om ook op politiek ter rein eensgezind ten strijde te trekken. Na nog gewezen te hebben op den plicht der ouders om hun jongens tijdig in de orga nisatie in te lijven gaf hij het woerd aan den spreker van den avjnd, den heer B. N. Loerakker, die allereerst mededeelde dat tot een betere onie» i"G in ons bedriifs- VAN ONZE ADVERTEERDERS. EEN NIEUWE UITGAVEN VAN VAN HOUTEN. Wij ontvingen het eerste deel van „Mo zaïek", een keur verzameling in vijf deelen, die zal verschijnen in de plaats van „Van Houten's Eigen Tijdschrift", waarvan de uitgave helaas moest worden gestaakt. „Mozaïek" bevat een groot aantal be langwekkende artikelen en boeiende ver tellingen, deels nieuw, deels overgenomen uit vóór 1930 verschenen nummers van „Van Houten's Eigen Tijdschrift". Evenals het tijdschrift, zal ook deze keur- verzameling, met haar vele illustraties en vlotte indeeling, bij de cacaoverbruiksters en -verbruikers in den smaak vallen als de cacao zelf! 't Is beschaafde reclame met' een 'cultu-. reelen grondslag, zooals wij gewend zijn van de firma Van Houten te Weesp. leven een Bsdrijfsraad voor het Bloem- bollenbedrijf is opgericht. Vervolgens wees spreker op de groote beteekenis van het feit, dat het contract in hst Bollenbedrijf weer zonder opzeg ging met een jaar is verlengd. Het aantal, dat onder het loon werkt is ontzettend groot. Vandaar het groote gewicht van ons contract met het oog op den werkloozen- steun omdat deze in zoo nauw verband staat met het ter plaatse geldende loon. De organisatie is een middel voor de wel vaart van de bevolking. Spr. wees op het groote belang, dat de Katholieken van Ne derland hun eenheid bewaren op het ge- heele terrein. Wijzende op Spanje herin nerde spreker eraan, dat in het katholieke Spanje er 900.000 georganiseerd zijn bij de syndicalisten en 40.000 bij de Katholie ken. Ziedaar het gebrek aan eenheid. Paus Leo XIII heeft indertijd door zijn Encycliek Rerum Novarum ook voor Spanje gesproken, maar het is over hen heen gegaan. Kijk nu naar het kleine Ne derland met zijn gemengde bevolking. Wij hebben wel geluisterd naar Paus Leo en wij bevinden er ons wel bij en met den priester aan onze zijde, durven we den strijd tegen het ongeloof aanbinden. Spr. wees op de ontzettende tooneelen, v/elke zich thans in Spanje afspelen als gevolg van het feit, dat de Katholieken hun taak heb ben verwaarloosd, daarbij aantoonend den grooten invloed der Katholieken, wanneer zij hecht aaneengesloten zijn voor de groo te sociale taak, welke zij te vervullen hebben. Een dankbaar applaus volgde op deze rede. De voorzitter dankte den spre ker voor zijn leerzaam betoog en gaf hierna het woord aan de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" welke onder leiding van den heer C. Elfering alhier voor het voet licht kwam met ..Op Afbetaling", comedie in 3 bedr. Zooals we van „N. en G." gtwoon zijn, werd mooi vlot spel ts zien gegeven en hst applaus, dat na elk bedrijf los kwam, was zeer verdiend. Het kapwerk was in handen van de firma Kouwenberg uit Leiden en liet niets te wenschen over, terwijl ook het décor prima in orde was en bii droeg tot een goede vertolking. Ook den Geest. Adviseur, kapelaan J. H. M. v. Ingen woonde de feestvergadering bij. Het was in alle opzichten een uitstekend ge slaagden feestvergadering. LEID SCHEND AM. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer Th. Blokland hield de R. K. Volks bond gisteren zijn jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Na opening met het gebruikelijke gebed spreekt de voorzitter zijn groote vreugde uit, ook namens hst bestuur, over de zoo groote opkomst, en hoopt, dat alle verga deringen zoo zullen bezet zijn. Onder begeleiding der harmonie wordt door allen het strijdlied gezongen, terwijl de harmonie de vergadering verder met eenige mooie en vroolijke nummers aan genaam opluisterde. Na goedkeuring der notulen volgen en kele mededeelingen, waarbij de voorzitter het schitterend welslagen memoreert van het 25-jarig jubileum. Door den secretaris, den heer C. M. v. d. Heijden, wordt een uitvoerig en inder daad keurig jaarverslag uitgebracht van den bond en de onderafdeelingen, terwijl de heer de Heij verslag uitbracht van de financiën, waaruit blijkt, dat er een batig saldo is van 69.03 VL Bij de spaarkas van den bond werden ingelegd f 3985.89y. en terugbetaald 4432.27. De heer de Gier brengt verslag uit van het Moederfonds, waaruit wij o.m. aan stipten, dat dit jaar werden uitgereikt 12U0 l! melk en 1200 eieren, 41 K.G. bief stuk en 123 pond soepvleesch. Volgt verslag van „Hulp in Nood" door den heer Van Tol; er blijkt een batig saldo te zijn van 7.53. Tot kasverificateurs van den bond, Moe derfonds en Hulp in Nood, worden resp. benoemd de heeren G. van Veen en G. Wensveen, J. de Korte en C. Remmerswaal en Fr. van Eeden. Door den geestelijk adviseur, kapelaan Vugt, werden met een hartelijk en opwek kend woord een twintigtal nieuwe leden geïnstalleerd, waarbij hij zich ook tot de heele vergadering richtte en allen aan spoorde en er op aandrong om toch man nen van de daad, om echte Roomsche mannen te zijn en te blijven. Bij de bestuursverkiezing werden de drie aftredende leden, de heeren Th. Blok land, M. Schalkwijk en P. Bergman herko zen, terwijl bij enkele candidaaistelling en bij acclamatie tot voorzitter werd herko zen de heer. Th. Blokland, die dankt voor het in hem gestelde vertrouwen, aller me dewerking vraagt en allen aanspoort naar het woord van den geestelijk adviseur echt Roomsche mannen te zijn. Na de gebruikelijke rondvraag en een dankwoord van den voorzitter wordt c vergadering met het gebruikelijk gebed een vroolijk stukje muziek gesL'en.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7