BIOSCOPEN ZATERDAG 23 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 THEATER HOOFDFILMS INHOUD 'AANVANGSUUR KEURING Lido: Durf te leven Zijn schoonste lied Romantisch Romantisch Dagelijks 8.15 uur Zonaag doorl. voor stelling van 27 uur Zaferd. en Woensd. matinée 2.30 uur. Goedgekeurd. Luxor: 0 Rubber De vrouw van een Staatsvijand. Verhalend Sensationeex Dagelijks 8 uur Zondags bovendien 27 uur Zat., Woensdag en Donderdag matinée 2 uur. Volwassenen Trianon: Dagelijks 8 uur Zondags bovendien 27 uur Zaterd. en Woensd. matinée 2 uur. Afgekeurd distilleerderij en ook Guus, die hier wordt gevangen gehouden. Nu wordt ook opgelost het geheim van Janus Knor en zijn bezem wagen. Dat is een goed jongensboek. Inhoud en stijl zijn knap verzorgd, evenals de illustra ties van Rie Reinderhoff. W. T. Naaldwerk, door Jo Blauw kuip. Uitg. v. Holkema en. Warendorf, Amsterdam. Onder de vele boeken voor Vrouwen handwerk, die bij deze firma uitgegeven zijn, zal „Naaldwerk" met eere kunnen genoemd worden, welk werk vooral gewijd is aan de fraaie handwerken. Dit werk is ontstaan in en door de practijk en geeft door tal van platen en werkteekeningen een „rijkdom van weelderige vormen, zonder ze te besluiten in de starre geometrische vormleer, die niet past bij het glanzende, soepele werkmateriaal, dat de groote fa brieken ons telkens in de fijnste kleurtin ten leveren", zegt Elis M. Rogge in het voorwoord. Wij wenschen de schrijfster veel succes met dit standaardwerk. Tante MARIE. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Annetje Alida Elisabeth d. van H. Bunschoten en E. J. M. Zonneveld Gustaaf Adolf z. van N. Beij en M. C. Meyers Cornelia Maria Margaretha d. van H. C. Branse en M. Overdevest Ma- rinus Anthonius Pieter z. van A. J. Sjou ke en G. M. v. d. Gevel Gerritje d. van J. Rusman en E. J. Oostveen Johannes Gardinus z. van M. J. v. Zonneveld en A. T. Vogelaar Geertruida Huberdina Theodora d. van J. J. Kok en W. J. Bos- sink Jacoba d. van J. N. Ouwehand en J. Dulfer Johannes Leonardus z. van L. A. Warmerdam en P. Gouwen Guur- tje Neeltje d. van J. v. Aalst en C. v. Aalst Jacoba Frederika Johanna d. van H. Koekkoek en E. v. Haar. Ondertrouwd: E. Malkorn jm. en F. G. Warias jd. Overleden: M. Degenaars m. 62 j. J. Korswagen m. 26 j. DE CRISIS IN JAPAN. BIOSCOPEN. Lux or. De directie van het Luxor Theater brengt deze week de Hollandsche film „Rubber", vervaardigd naar de roman van mevr. Székèly Lulofs door Gerard Rutten en Jo- han de Meester. Zoo kwam na het boek en het tooneelstuk ten slotte ook de film. „Rubber" geeft het verhaal weer van de Hollanders, die in de verzengende zonne hitte van Sumatra zorgen voor de rubber winning, die het geld in de beurzen der aandeelhouders moet doen vloeien. En die menschen van vleesch en bloed als de plan ters ook zijn, al zijn zij nog zoo gehard te gen de vermoeienissen van dit leven, zij hebben toch een h,art. En behalve wanneer men een oude brombeer is als Meesters (Jules Verstraete) dan blijft dat hart spre ken tot het bevrediging heeft gevonden. Zoo is het bij John van Laer (Frits van Dongen), die ten slotte blij is, dat hij zijn verloofde (Emmy Meunier) naar Indië ziet komen om hem in zijn taak bij te staan, doch de vrees, dat zij zelf het in deze een zaamheid niet kan uithouden, wordt maar al te spoedig bewaarheid. Het natuurlijk gevolg van een en ander is een verwijde ring tusschen beide personen, die ten slotte na tal van wederwaardigheden, toch weer aanleiding is tot 'n hechtere band, een zich op elkaar aangewezen gevoelen, dat leidt tot een elkaar helpen en steunen in den moeilijken levensstrijd. Al kunnen we ons niet in alles met deze film bevredigd achten, het spel der artis- ten verdient zeker lof en de opnamen zijn levensecht. De amok-scène is zeker de best geslaagde opname. Voor de pauze wordt vertoond „De vrouw van een staatsvijand" met Pat O'Brien en Margaret Lindsay in de hoofdrollen. Deze film brengt in beeld het leven van een gangster, die een vrouw liefheeft en wel zóó, dat hij haar bij zijn veroordeeling me de laat veroordeelen, om te voorkomen, dat zij naar een ander zal gaan. En als z.j vrij komt, belooft hij haar, dat zij geen ander zal toebehooren. Hij weet een revisie van het proces te bewerken en slaagt er natuur lijk in op weg naar de rechtszaal te ont komen. Nieuwe sensaties volgen maar Pat O'Brien zou Pat O'Brien niet zijn als hij ten slotte niet winnaar werd. Een film voor volwassenen. Een gevarieerd vóór programma gaat aan het geheel vooraf. Lïdo. Het Lido-theater heeft deze ^veek als hoofdfilm „Durf te leven" ipet Joan Craw ford op zijn program staan. Het is een on derhoudende historie uit het Amerikaan- sche society-leven, waarin de bekende film ster Joan Crawford de rol vervult van een millionairsdochter, die met een jacht in de Middellandsche Zee rondzwalkt. Op het Grieksche eiland Naxos ontmoet zij een ta melijk vrijgevochten archeoloog, die daar naar oud Grieksche beelden graaft en met wien zij een beetje flirt voor afwisseling. Zij neemt het niet au serieux, maar de jonge archeoloog wel en als deze het meis je achterna reist naar Amerika, ontstaat er c6n strijd tusschen de gehechtheid van het meisje aan het weelderige society-leven en haar ontluikende liefde voor den jongen man, die van dat gedoe niets weten wil. De strubbelingen zijn natuurlijk vele, maar aan het einde is er toch een bruiloft. Er wordt heel wat gekift en gescholden in deze film, maar vermakelijk is de heele historie wel en romantisch ook. Vermakelijk is vooral, hoe de origineele archeoloog het verwende rijke meisje op haar nummer weet te zetten. Als tweede hoofdfilm wordt gegeven „Zijn schoonste lied", ook wel aangegeven als „Metropolitan" wat niet zooveel zegt. Dit is een geschiedenis, welke zich nu eens niet op de planken, maar achter de coulis sen afspeelt en een vermakelijk kijkje geeft van de strubbelingen, welke volgens Hollywood zich voordoen voordat een opera voor het voetlicht komt. Het blijkt soms een strijd om leven en dood te zijn en vanzelfsprekend ook een duel tusschen twee vrouwen, die verliefd zijn op denzelf den zanger. Deze'zanger is Lawrence Tib- bett en diens prachtig stemgeluid kan na tuurlijk niet gepasseerd worden. Het heele repertoire van de klassieke opera's, als Faust, Carmen, de Barbier van Sevilla en de Paljas komt er aan te pas. Maar de note comique is niet vergeten. Met een journaal vormt het een aantrek kelijk programma. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Bond van groote gezinnen. Gisteren avond werd in het R.K. Vereenigingsge- bouw te Leidschendam een groote openbare vergadering gehouden met als hoofddoel te komen tot de oprichting van een afdee- Jing van den Ned. Bond voor groote ge zinnen te Veur-Leidschendam. De heer Derks, secretaris van de afdee- ling Voorburg, opende de bijeenkomst en sprak zijn vreugde uit over de zoo groote opkomst. Het woord is dan aan den heer E. Fran ke uit Den Haag, die op een bezielende en geestdriftige-wijze het nut en de noodza kelijkheid en het doel van den R.K. Bond voor groote gezinnen aantoonde. Met vele practische voorbeelden toont spreker aan, wat de Bond heeft gedaan en hoe er ge werkt wordt en daarom, aldus spreker, mag niemand achterblijven en dienen allen me de te wqrken. Het woord werd nog gevoerd door den Pastoor, die overtuigd is, dat Veur-Leid- schendam een bloeiende afdeeling zal krij gen. Met algemeene stemmen wordt besloten lot de oprichting van een afdeeling, ter wijl in het bestuur worden benoemd de heeren A. Frensch, A. Kouwenhoven, F. Zuijdwijk, C. van Heiningen, N. Willemse, J. Bontje, C. Nieuwenbroek en J. Schuijt. Staande de vergadering gaven zich 36 aanwezigen als lid op, zoodat de afdeeling Veur-Leidschendam kan beginnen met een 70-tal leden, daar reeds 33 leden van Veur- Leidschendam aangesloten waren bij Voor burg, die nu automatisch overgaan naar de nieuwe afdeeling. Nadat nog de heer Willemse het woord heeft gevoerd, wordt de bijeenkomst gesloten. St. Josephs-Gezellen. Zondag te half 12 en na het Lof bijeenkomst en te 12 uur adspiranten-cursus. Dinsdag te 7.30 uur Ma- ria-Congregatie, daarna bijeenkomst. Woensdag-, Donderdag- en Vrijdagavond van 77.50 uur herhalingscursus. Donder dag te 8 uur verplichte vergadering. De vice-praeses spreekt over „De Paus van Rome". Zaterdag na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Zondag 24 Januari: viering van het le lustrum met groote feestavond. Maandag 25 Januari: Sociëteitsavond. Dins dag te 7.30 uur Maria-Congregatie en Vrij dag Sociëteitsavond. STOMP WIJK. Protest tegen samenvoeging met Veur. Het Protestcomité tegen de samenvoe ging Stomp wijkVeur verzoekt ons te melden, dat kiesgerechtigden, die met de actie van bovengenoemd comité instem men, en nog niet in de gelegenheid waren de lijsten te teekenen, dit alsnog kunnen doen a.s. Zondag na de H.H. Missen in het St. Vitus-gebouw. NIEUW VEEN. „Lach door 't Leven". Donderdag j.l. gaf de Tooneelvereeniging „Inter Nos" al hier haar groote vastenavond-uitvoering in hotel Schreuder. De heer L. de Boer, regis seur der club, sprak een welkomstwoord. „Inter Nos" heeft met haar revue „Lach door 't leven" verrassingen gebracht. Aan genot heeft het de talrijke bezoekei-s zeker niet ontbroken. De zaal daverde dan ook meerdere malen van uitbundige lach salvo's. Patsie en Kwatsie. die tot groot vermaak van het publiek, in een mi nimum van tijd zeven maal van garderobe verwisselden, brachten met hun geestige zetten in den beginne reeds de stemming er vlot in. Patsie vooral gaf in dit stukje voortreffelijk spel. Ook bij de hengelaars- club ontbx-ak het niet aan vroolijke zetten. „Jansen heeft rust" is ook zeer goed ge speeld; in dit stukje was het de almaar doorratelende juffr. Smit, die de lachspie ren in beweging bracht. Het zou te ver voe ren alle tafereelen van deze revue te be spreken, wij zullen'daarom met deze en kele volstaan. Het geheel is bij het publiek zeer in den smaak gevallen, waarvan een telkenmale weerklinkend donderend ap plaus een duidelijk bewijs heeft gegeven. Voor een tot in de uiterste hoeken gevulde zaal heeft „Inter Nos" deze tooneelavond gegeven, en wij zijn overtuigd, dat allen dien avond door „Inter Nos" vergast zijn op eenige zeer genoegelijke uren. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DE NRIJN. Geboren: Cornelia Jansje, d. v. D. Gorree en M. Ruis. Wilhelmina Maria, d. v. J. van Velde en H. Hoogeveen. Gijsbertha Elisabeth, d. v. M. B. Röling en C. Splinter. Wilhelmina Janni Johanna, d v. J. van Egmond en H. Randeraat. Cornelia, d. v. R. Grobben en C H. Mark- man. Nicolaas Engelbeidus z. v. E.-A. Vork en C. J. M. Groen in 't Wout. Overleden: Neeltje Brunt, oud 72 jaren, weduwe van W. H. van der Schee. Johanan van Vliet, oud 16 jaren (over- lede nte Leiden). Hermanus Oskam, oud 82 jaren, gehuwd met Hendrika de Borst (overl. te Boskoop). Adam Heijneman, oud 81 jaren, weduwnaar van Johanna Vink Jan de Grijs, oud 91 jaren, weduw naar van Jaantje Boer. Adriana van Dam, oud 84 jaren, weciuwe van Jacobus de Knijff. Cornelia Hensterman, oud 83 jaren, weduwe van A. A.A. Stael. Maria Louisa Geerfruida Remmers, oud 93 jaren, weduwe van Wilhelmus J Hegge. Johan nes Hendricus van dei Born, oud 58 jaren, gehuwd met Lena Thiel. Jan van Dam, oud 74 jaren, gehuwd met Evertje de Jager. Ingekomen: Jansje Uithol, Hooft- straat 99, van Bodegraven; Christina A. Rosier, Zaalbergstraat 15. van Gendringen. Vertrokken: Wed. G. Duiker geb. Jantje de Koe naar Haarlemmermeer, Vijf huizen; Maria J. Welvaars, naar Rotter dam, le Middellandstraat 36a; Theodora Heijneman, naar Oegstgeest, Laan van Oud Poelgeest 6: Anna van Beusekom naar Am sterdam. Overtoom 283; Disje van Oosterom naar Haarlem, Wilhelminastraat 42; Leen- dert Bruijnes naar Oberhausen Duitsch- land; Kees de Haan naar Delft Hugo de Grootstraat 5; Maria Jansen naar 'sGraven- hage. HAZERSWOUDE. „Onderling Hulpbetoon". De jaarlijk- sche ledenvergadering van de Vereeniging „Onderling Hulpbetoon" werd gehouden in het gebouw Salvatori en bijgewoond door 60 leden. De voorzitter, de heer W. Sloot weg, opende de vergadering met een woord van welkom en gewaagde vervolgens met dankbaarheid, dat de vereeniging in ver gelijking met andere, zich in een gestadige bloei mag verheugen. De secretaris, de heer W. J. Dekker, las de notulen, die onder dank werden goed gekeurd. De penningmeester, de heer Jac. van Pijlen, bracht vexslag uit van den stand der kas. De ontvangsten hadden bedragen, met inbegrip van het saldo der vorige reke ning zijnde 2205.05 1/2, de som van 3419.08 /2 en de uitgaven 1101 49, alzoo een batig saldo van 2317.59 1/2. Aan zie kengeld was uitgekeerd 931De com missie, benoemd tot het nazien der boeken, rapporteerde bij monde van den heer L. de Vogel, dat alles accuraat in orde was bevonden, waarop door den voorzitter aan penningmeester en commissie een woord van dank werd gebracht voor hun werk. Bij de gehouden stemming werden tot reserve-leden der financieele commissie gekozen de heeren J. D. Vos en G. van der Poel Pzn. Een voorstel van het bestuur om de uitkeeringen bij ziekte in 1937 te doen plaats hebben als in 1936, n 1 5.per week aan hen die 10 cent en 7.50 voor ïeden, die 15 cent contributie betalen per week, vond geen bestrijding en bleef dus gehandhaafd. Bij de rondvraag informeerde een der leden, gezien de mooie reserve in kas, of de uitkeering per week niet met ƒ1.zou kunnen worden verhoogd. De voorzitter meende dit te moeten ontraden, want ge lukkige jaren met weinig zieken kan in ongelukkige jaren met veel zieken ver anderen en dan zouden de uitkeeringen wel eens in het gedrang kunnen komen. Men verlieze het groot aantal leden niet uit het oog. Daarop werd appèl gehouden, waarop de voorzitter met een woord van dank voor de aangename besprekingen de vergadering sloot. VAN M'N BOEKENTAFEL ECHO SERIE. Uitgave van Hol kema en Warendorf N.V. „Onze Heer Wrenn" door Sinclair Lewis. De Amerikaansche Nobelprijs-winnaar geeft ons met zijn „Onze Heer Wrenn" be hoorlijke amusementslectuur, welke ieder zal kunnen apprecieeren. De kantoorbe diende Wrenn voelt zich aangetrokken door een romantisch heimwee naar verre landen; hij wil reizen en trekken en voelt door dit verlangen natuurlijk hoe langer hoe meer de nauwe beslotenheid van zijn kleine werkkringetje. Maar.de gele genheid doet zich voor: hij gaat reizen. Zooals het echter vaker gaat, is het ver langen schooner dan het bezit: het reizen valt hem erg tegen en tenslotte is hij nog maar het gelukkigst op zijn kantoor. Daar wil men den werkezel Wrenn nog gaarne hebben enmet salarisverhooging en een huwelijk eindigt dit prettig-lezend boek. „Blank en Bruin" door Pamela Wynne. Minder enthousiast zijn we over den ro man van Pamela Wynne te spreken. Het mag wel genoegzaam bekend zijn, dat deze dame over het algemeen precaire toe standen uitbeeldt, die doorgaans voorbe houd voor lezers met onderscheidingsver mogen noodzakelijk maken. Zoo is het ook met „Blank en Bruin". Een huwelijk loopt te pletter door het rassenverschil tusschen hen, die het zijn aangegaan. Het komt tot een verwijdering en er groeien zelfs plannen om te vergif tigen. De vrouw wordt gered door den knecht van haar vriend, welke haar een wederdienst bewijst voor het feit, dat zij zelf hem vroeger het leven heeft gered. „Kitty" door Warwick Deeping. Deeping behandelt in den roman „Kitty" een be kend motief. De hoofdpersoon sluit een oorlogshuwelijk, maar wordt dan herhaal delijk lastig gevallen door haar schoon moeder, die haar in een verkeerd daglicht wil stellen. De opzet gelukt en zij kan Kitty van ontrouw beschuldigen hoewel hier slechts de schijn tegen is. Kitty's man leest den rampzaligen brief aan het front. Hij raakt gewond en verliest zijn geheu gen. Slechts een hevige emotie zal hem weer geheel gezond kunnen maken. Die schok komt: Kitty improviseert een onge luk door in het water te vallen enhet happy-end laat zich gemakkelijk raden. Een society-roman, maar een die het lezen waard is. De smokkelgang van slot Ho- henheim, door J. M. Elmen- horst Westerman. Uitg. van Holkema en Warendorf N.V. Amsterdam. Aan de grenzen wordt veel gesmokkeld, ondanks dat het niet gemakkelijk valt de kommiezen te verschalken. Een drietal be ruchte smokkelaars zijn Frankel, de Neus en de Dolle en staan bekend als gevaar lijk. Dit blijkt uit een gesprek, dat stil af geluisterd werd in een onderaardsche gang, door Jan Wiegers en Peter Trich. Hier ver nemen zij ook, dat de bewoner van het slot Hohenheim geen echte baron is, maar een bedrieger, die met de bende smokkelaars in verbinding staat. Dank deze onthullingen van Jan en Peter worden de smokkelaars gevat en komt een einde aan 't misdadig bedrijf. Dit avoxituux'lijk verhaal, waarbij Van Looy keurige platen tëekende, zullen jon gens van 10 tot 15 jaar met genoegen en vol» spanning lezen. Het geheim van het oude heideland, door Piet Sjoerdsma Uitg. van Holkema en Wa rendorf N.V. Amsterdam. Vier jongens kampeeren op het Drent- sche heideland. Het ontbreekt hun niet aan spannende avonturen, vooral als Guus plot seling spoorloos verdwenen is. De politie stelt een onderzoek in; vindt een geheime WILT U IETS WETEN? Vraag: Mijn inkomen is jaarlijks 1872. Nu heb ik nog drie werkloozen thuis. Hoeveel bedraagt mijn inkomsten belasting? Antwoord: Wanneer U meent, dat uw aanslag in de Inkomsten Belasting niet klopt, kunt U zich 's Dinsdags- en Donder dagsmiddags vervoegen aan ons bureau tusschen 3 en 4 uur en brengt U uw biljet mee. Zonder nadere gegevens is uw vraag niet te beantwoorden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Economisch doctoraal examen Indologie de heer F. L. Mulder, Leiden; Doctoraal examen rechten, de heer B. H. A. Vaags, Den Haag; Doctoraal examen Indisch recht: de heer A. C. van Hengel, W a s se naar; Candidaatsexamen Theologie, de heer J. Voorsteegh, Den Haag. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschx-ift getiteld: De „Hikajat Malém Dagang" Atjehsch helden dicht tekst en toelichting, de heer H. K. J. Cowan, geboren te Batavia. LAATSTE BERICHTEN In- en uitvoer van spinazie- en radijszaad. In het bericht van 22 dezer werd als da tum, waarop het prijsverschil bij invoer en het daarmee correspondeerende prijsver schil bij uitvoer v an spinazie- en radijszaad op nihil zal wox'den gesteld, genoemd 25 Februari 1937. Dit moet zijn 25 Januari 1937. TELEGRAMMEN PERTINAX OVER DL DUITSCHE HOUDING NOPENS MAROKKO. PARIJS, 23 Jan. (A. N. P.). Pertinax verklaart in de „Echo de Paris", dat, toen generaal Nogues en de Fransche diploma ten bij den Spaanschen hooge commissaris voor Marokko protesteerden, zij niet werden gedreven door de Duitsche indrin ging, welke in Marokko x-eeds tot werke lijkheid wexd, doch door het vooruitzicht van de landing van duizenden Duitschers. Dat wilden allen voorkomen, daar de Duitschers, indien zij eenmaal ter plaatse zouden zijn, slechts door een oorlog Noord- Afx*ika zouden verlaten. Nogues had geconstateerd, dat met na me ten Zuiden van Ceut voorbereidingen waren gemaakt voor de ontvangst van be langrijke contingenten vreemde troepen. Hij had vernomen, dat levensmiddelen en materiaal waren besteld. Den dag, dat hij de Fransche regeering waarschuwde op 6 Januari hebben drie of vier Fx-ansche diplomatieke en con- consulaire ambtenaren in het buitenland ovex-eenkomstige inlichtingen geseind. Ver scheidene duizenden Duitsche soldaten hadden bevel ontvangen te vertrekken. In den nacht van den 31sten December was zelfs een detachement uit München naar Italië vertrokken. De eischen der militairen. TOKIO, 23 Jan. (A. N. P.) De meeste Japansche ministers schenen een ontbin ding van den Landdag te willen voorko men, doch het leger heeft zijn onverzette lijke houding gehandhaafd. Het eischte de ontbinding van den Landdag dan wel: 1. Formeele verontschuldiging van alle pax-tijen aan het kabinet; 2. Afzetting van Hamada als vertegen- woox-diger der Minseito in het parlement Hamada heeft in de Donderdag gehou den zitting van den Landdag het leger hef tig aangevallen tijdens een intex-pellatie. Waarnemers zijn van meening, dat de aanvaarding dezer eischen van de militai ren de volkomen onmacht zou beteekenen van een partijx'egeering en Japan feitelijk onder militaire dictatuur zou plaatsen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: bloemkool I 4.406.30, groe- nekool 1.001.70. pieterselie f 2.80, krop salade 1.002.80, selderie 1.202.90, knolseldrie 2.00 —5.70, per 100 kg. kro- 1.101.70, kroten gekookt f 14. witloof 213, boex-enkool f 1.503. spinazie 1728, uien 1.102.10, wor telen 1.202.80, spruiten I f 28, sprui ten II 1.505, andijvie 717, nero 2.308.50, roodekool f 1.401.60. gele kool f 1.20—1.50. prei f 1.50—3.10. - 23 Jan. Boter. Aanvoer 180 kg. Prijs: prima fabrieksboter 1.59 en prima boe- renbóter f 1.551 60 per kg. Handel vlug. - Turfmarkt van 18 tot en met 23 Jan. Aanvoer 80.000 stuks lange turf. prijzen 68 oer 1000 stuks. KATWIJK, 22 Jan. Groentenveiling. Waspeen 3560 cent, ki'olen 3540 cent per kist van 20 kg.; groenekoolkool 1.70 2 40, knolselderie 2.404.20, per 100 stuks, uien 1.402.10, gelekool 1.20— 1.40, roodekool f 1.401.70 per 100 kg.; prei 1.602.00 per 100 bos; andijvie 68 71 cent per kist van 6 kg. TER AAR, 22 Jan. Centrale Veiling. Andijvie 3045 cent, sla 1.603.30, sla- vellen 26 cent, uien 1.70. breekpeen 3.20, spiuitkool 4.105.50, witlof 811, boe renkool 811 cent, selderie 2.50, groene kool 1.10. Volgende week alleen Woens dag Veiling. BOSKOOP, 22 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 1835 cent. Claudius Per net 0.801.40. Colum bia 5030 cent. Butterfly 4573 cent, Wilh. Kordes 1.001.50, Rosalandia 30 65 cent, Florex 6090 cent. Briarcliff 50 90 cent. Aug. Noack 5080 cent. Orange Perfection 3045 cent. Azalea 0.801.60, Seringen 2545 cent. Tulpen 1520 cent. Narcissen 15 cent. Viburnum 1.10, Aman delen 2031 cent, Cex*asus Hisakura 0.80 —1.40. Prunus triloba 2055 cent. Ma- honia 1016 cent Andromeda 1014 cent. VINKEVFEN, 22' Jan. Groentenveiling. Witlof I 6.50—9.50. idem II 4.50—5.50, witlof III 34, Boerenkool f 1.502.00 en peen 24 per 100 kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.95 3/8 Berlijn 73.45 Parijs 3.511/2 Brussel 30 75 Zwitserland 41.85 Kopenhagen 39 971/2 Stockholm 46.15 Oslo 45.00 New York 1.82»i/l6 Praag 6.371/2

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3