DONDERDAG 21 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. S BINNENLAND KONINGIN, PRINSES EN PRINS. De Koningin zal Maandag as. Prinses Ju liana en Prins Bernhard, die dien dag in Igls verwacht worden, terugzien. OP HAAR BRUIDSGANG DROEG JULIANA DEN MIRTE-TAK. Duitsche vrouw zond hem Haar naar oud gebruik. Vijf jaar geleden had een pasgetrouwde Duitsche vrouw, die met haar man naar Holland ging, een mirteplantje uit haar ge boortedorp Neuenkirchen mee naar Holland genomen, hetwelk zich prachtig had ont wikkeld. Naar een oud gebruik had zij dit plantje uit de Lüneburgerheide naar Prinses Ju liana gezonden, met het verzoek een takje er van op haar huwelijksdag voor het al taar te dragen. Juliana heeft de Duitsche vrouw met een eigenhandig geschreven brief bedankt voor haar geschenk, dat zij ook werkelijk op 7 Januari bij haar bruids gang heeft gedragen. „Tijd". DE TENTOONSTELLING VAN HUWELIJKSGESCHENKEN. Naar wij vernemen zal de tentoonstelling van huwelijksschenken op den Kneuterdijk Maandag a.s. nog te bezichtigen zijn voor den toegangsprijs van ƒ1.per persoon. In den loop van diezelfde week zal nog aan enkele speciale groepen op aanvraag aan de secretarie van H. K. H. Prinses Ju liana Noordeinde 72, 's-Gravenhage, gele genheid kunnen worden gegeven de ten toonstelling te bezoeken. BAKKERS WILLEN SANEEREN Voorstel tot plaatselijke of gewestelijke onderlinge overeenkomsten Te Utrecht kwam Woensdagmiddag in hotel Noord-Brabant de Ned. R.K. Bak kers-patroons-organisatie in algemeene bondsraadsvergadering bijeen onder lei ding van haar voorzitter, den heer Joh. Loose uit Bergen op Zoom. In zijn openingswoord sprak de voorzit ter er zijn groote teleurstelling over uit, dat de verbindend-verklaring der Onder nemers-overeenkomst in den Ministerraad is verworpen. Over de houding van minister Gelissen bij de behandeling van de ondernemers overeenkomst heeft het bestuur een onder houd gehad met mr. Goseling. Deze gaf het bestuur de verzekering, dat de Kath. Staatspartij in deze minister-keuze niet is gekend. De R.K. Staatspartij kan geener lei verantwoordelijkheid op zich nemen voor de handelwijze van een katholiek minister. Tusschen minister en R.K. Staatspartij ontbreekt elke band. Tenslotte had mr. Goseling gezegd, dat het vóór de verkiezingen onmogelijk zal zijn een anderen koers in te slaan met aeze regeering. Daarna herdacht de voorzitter het ver scheiden van het medelid, den heer Ber tram, voorzitter van het Gewest Zuid- Limburg. Staande de vergadering werden gebedne gestort voor de zielerust van den overledene. Besloten werd de bondsvergadering te houden te Arnhem, terwijl in die stad te vens de vakwedstrijden zullen worden ge houden en wel op denzelfden datum als de bondsvergadering. Vervolgens werd door de afgevaardigden de urgente kwestie van de al of niet bin dend verklaring der Ondernemings-Over- eenkomst besproken. Tal van sprekers oefenden felle critiek uit op den gang van zaken. Over het algemeen was men van oordeel, dat men goed doet genoegen te nemen met de gevallen beslissing en af te wachten tot een nieuwe regeering het beleid in handen zal hebben genomen. Pastoor Boonekamp van Coxdorp op Texel, de geestelijk adviseur, daarna het woord verkrijgend, wees op de noodzake lijkheid van doorvoering der ordenings gedachte. Nadat de voorzitter, de heer Loose de sprekars had beantwoord, deed hij de vergadering een bestursvoorstel, dat het volgende plan inhield. Via een centraal punt worden plaatse lijk of gewestelijk overeenkomsten aange gaan met de goedwillende bakkers en hun leveranciers. Die overeenkomsten zouden moeten bevatten de verschillende zaken welke deugdelijk zijn gebleken in de oude saneering, alsmede den prijs. Nagegaan is, dat over het algemeen 90 a 95 pet. der bakkers genegen is dusdanige overeenkomsten aan te gaan. Verplichtend is vanzelfsprekend dat be trokken zal worden van die bloem- en gistfabrikonten die de overeenkomsten me de aangegaan hebben en omgekeerd na tuurlijk. Bakkers die niet mede-ondertee kend hebben, kunnen niet anders dan te gen beduidend hoogeren prijs hun grond stoffen van de betreffende leveranciers be trekken. Een hooge boete zal gesteld worden voor hen, die onder den onderling vastge- stelden broodprijs gaan verkoopen. Wanneer dit plan ten uitvoer zal wor den gelegd in samenwerking met de pa troons-organisaties en de coöperaties, is succes verzekerd. Uitvoerig werd dit plan door de afge vaardigden besproken. Besloten werd het plan door het hoofdbestuur nader te la ten uitwerken. Voorts werd besloten het contract te verstevigen met de Ned. Bak kerij Stichting. Gepoogd zal worden het sperverbod dat thans voor Amsterdam en Rotterdam gel dend is, voor geheel Nederland ingevoerd te krijgen. „Tyd". COMMISSIE VAN ADVIES BEDRIJFSRADENWET Toevoeging van tijdelijke leden in verband met een onderzoek naar de wenschelijkheïd van een bedrfijsraad voor het bouwbedrijf De minister van Sociale Zaken heeft aan de vaste leden van de commissie van ad vies, bedoeld in artikel 8 der Bedrijfsra- aenwet, alt tijdelijke leden toegevoegd: mr. B. Bouman, te Amsterdam; J. Swarts, te Groningen; H. J. L. Klein, Schiphorst, te Haarlem; H. van der Schaar, te Amster dam; T. J. van Hout, te Balk; G. Klein, te Amsterdam; J. A. Schaafsma, te Utrecht en W. J. Andriessen, te Utrecht. Deze toevoeging geschiedt ten behoeve van het uitbrengen door deze commissie van een adives omtrent de wenschelijk- heid van het instellen van een bedrijfs- raad voor het bouwbedrijf en omtrent -n- dere daarmede verband houdende onder werpen. GOUDA KRIJGT EXTRA BIJDRAGE IN WERKLOOSHEIDSLASTEN Ook belastingbijdrage toegekend De ministers van Financiën, Binnenland- sche Zaken en Sociale Zaken, overwegen de „dat de begrooting van Gouda voor 1936 volledig voldoet aan de voorwaarden, welke door hen, na overleg met Gedepu teerde Staten zijn gesteld", hebben aan deze gemxte een extra bijdrage in de werkloosheidslasten van 129.560 en ten belastingbijdrage van 132.850 toegekend. B. en W. hebben met groote belangstel ling en erkentelijkheid van dee mededee- ling kennis genomen. Hiermede toch is de laatste beslissing, die de uitvoering van de gemeentebegrooting 1936 mogelijk maakt, een feit geworden. „Tel." CONSUMPTIEMELK REGEERINGS- CONTRACT. Nederlandsche Zuivelcentrale, 24 Jan. tot en met 30 Januari 1937 consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 6,25 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met afdracht voor de kwaliteit; over- melk regeeringsminimumprijs 5,10 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.50 cent. DE VERGIFTIGINGEN TE SPEKHOLZERHEIDE Vermoedelijk uit Duitschland gesmokkelde methylalcohol Op de vragen van het Tweede Kamerlid Bongaerts over de gevallen van methyl alcoholvergiftiging te Spekholzerheide heb ben de ministers van financiën en van so ciale zaken geantwoord, dat hun die ge vallen inderdaad bekend zijn. Hoewel een justitieel onderzoek in deze zaak nog loopende is, aldus vervolgen de ministers, kan worden medegedeeld, dat de plaats gehad hebbende vergiftiging moet worden toegeschreven aan het gebruik van alcoholische dranken, voor het meerendeel jenever, waarin zich methylalcohol be vond. In verschillende gevallen moet worden gesproken van een ruim gebruik van al coholhoudende dranken, al zijn ook bij een aantal personen, die slechts een zeer ma tig gebruik van zoodanige dranken hebben gemaakt, zekere vergiftigingsverschijnselen van voorbij gaanden aard geconstateerd. Zonder dat zulks is komen vast te staan, zijn er zekere aanwijzingen, dat de aan troffen methylalcohol over de Duitsche grens Nederland is binnengesmokkeld en hier te lande bij het bereiden van verschil lende dranken is gebezigd. Aandacht ver diend daarbij, dat eenigen tijd geledne een partij van veertig liter uit Duitschland gesmokkelde methylacohol is een in Lim burg gelegen inspectie der belastingen aan de Duitsche grens in geslag is genomen In het onderwerpeljke geval heeft men waarschijnlijk met een noodlottige vergis sing te doen gehad, hierin bestaande, dat aan den café-houder gesmokkelde methyl alcohol is geleverd, terwijl men meende gesmokkelde spiritus te leveren. De kans op herhaling van een zoodanige vergissing is uiteraard, ook zonder ambtelijke maat regelen, niet groot. Overigens kan worden medegedeeld, dat de bestrijding van de grenssmokkelarij, in het bijzonder die van gedistilleerd, voort durend met inspanning van alle krachten geschiedt. Evenwel zal het, zelfs indien het aantal van de met de grensbewaking belaste ambtenaren werd verdubbeld, wel steeds uitgesloten blijven de smokkelarij in hoog belaste goederen geheel te verhin deren. In aanmerking moet voorts wor den genomen, dat de bestrijding van de smokkelarij in plaatsen als Kerkrade, waar, gelijk bekend is, de grens over ge- ruimen afstand door een bewoonde straat loopt, op meer dan gewone moeilijkheden stuit. Niettemin zullen voortaan in nog meer gevallen dan tot dusverre van in be slag genomen partijen gesmokkeld gedistil leerd monsters worden genomen, ten ein de te onderzoeken of er methylalcohol in aanwezig is. Ook de geneeskundige inspectie van de volksgezondheid en de betrokken keu ringsdienst van waren zullen aan deze zaak bijzondere aandacht schenken. NED. NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. De Nederlandsche Nationale Bedevaart zal dit jaar naar Lourdes vertrekken op Maandag 9 Augustus en in Nederland te- rugkeeren op Woensdag 18 Augustus 1937. De deelnemers aan de Bedevaart zullen derhalve het groote voorrecht hebben om op 15 Augustus, de groote feestdag van O. L. Vrouw Hemelvaart, te Lourdes te mo gen zijn. PROTESTSTAKING AAN DE GEM. GROENTENVEILING TE AMSTERDAM. De aangekondigde proteststaking van de grossiers, die op de gemeentelijke groen - tenmarkt hun zaken drijven, is doorgegaan. Er is vanmorgen niets aangevoerd, de handelaren waren weggebleven. De pak huizen bleven gesloten. Daar waar het an ders druk en bedrijvig is, was het van morgen volkomen stil. Slechts enkele tuinders hadden kleine hoeveelheden groenten aangevoerd, en kele kistjes soepgroenten zijn verhandeld. Slechts de kleinhandelveiling ging door. De grossiers zijn vanmorgen in vergade ring bijeengekomen in café Marcanti. Ook op het terrein van de markt was het uiterst stil; geen wagens en auto's re den af en aan. De bewaking was versterkt, doch er is geen enkele aanleiding geweest om op te treden. RAAD VOOR DF LUCHTVAART. Hedenmiddag heeft in het Ministerie van Waterstaat de beëediging en installa tie plaats gehad van den voorzitter en de leden van den Raad voor de Luchtvaart. De beëediging geschiedde door den Com missaris der Koningin in Zuid-Holland Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek. De voorzitter en alle aanwezige leden van den raad legden in handen van den Commis saris de in artikel 1 van het K. B. van 22 September 1936 tot uitvoering van de Luchtvaartrampen-wet omschreven eed of belofte af. Vervolgens had dé installatie plaats door den Minister van Waterstaat, Jhr. Ir. van Lidth de Jeude. De Ministei hield daarbü een toespraak. Sinds 1 Januari j.l., datum van inwer kingtreding van de luchtvaartrampenwet, mag Nederland bogen op .iet bezit van een Raad van Luchtvaart, waarmede de waar borg is geschapen, dat bij een ongeval in de burgerlijke luchtvaart niets onbeproefd zal worden gelaten om de oorzaken op te sporen tot leering voor de toekomst. En reeds aanstonds vroeg de minister aan dacht voor de betreurenswaardige ongeval len, welke onderscheidenlijk op 16 en op 19 dezer twee Nederlandsche sportvlieg- tuigen hebben getroffen. MR. DR. H. H. A. VAN GYBLAND OOSTERHOFF. t Tijdens een kort verblijf in Limburg is hedenochtend na korte en hevige onge- seldheid overleden mr. dr. van Gybland Oosterhoff, secretaris van den Onderne- mersraad voor Suriname, secretaris van bet curatorium der Indologische faculteit te Utrecht en onder-voorzitter van het ver bond van Nationaal Herstel. De heer van Gybland Ooserhoff werd in 1887. in Batavia geboren, doch ging op jon gen leeftijd naar Nederland, waar hij aan de Leidsche en Amsterdamsche universi teiten in de rechtswetenschappen studeerde. Na de voltooiing van zijn studie koos de heer Oosterhoff den ambtelijken loopbaan en werd commies bij het departement van landbouw, nijverheid en handel. Toen in 1914 het Koninklijk Naionaal Steuncomité wérd opgericht, werd de heer van Gyb land Oosterhoff tot secretaris benoemd. Na de oorlogsjaren verliet hij den staats dienst om over te gaan naar de Bataafsche Petroleum Maatschappij. In 1924 keerde hij naar Nederland terug en vestigde zich te 's Gravenhage. Weldra vond hij hier een terrein om zijn krachten aan te wijden, namelijk de sichting van de Indologische faculteit aan de Utrechtsche hoogeschool, welke oprichting, naar men zich zal herinneren, met veel strijd gepaard ging en welke bedoeld was als een tegen wicht tegen de Indische opleiding in L e i- d en. Op politiek terrein heeft de heer van Gybland Oosterhoff de laatste jaren een rol gespeeld als oprichter en onder-voorzit ter van het verbond voor Nationaal Herstel. Ook op filantropisch gebied heeft de heer van Gybland Oosterhoff zeer veel verricht. Hij behoorde tot de intieme vrienden van wijlen oud-minister dr. de Visser en was met dezen bestuurslid van tal van liefdadi ge instellingen en vereenigingen. O.m. was hij secretaris van de Martha-stiohting te Alphen aan den Rijn. Tenslotte moge niet onvermeld blijven de groote publicistische werkzaamheid van den heer Gybland Oosterhoff, o.a. als hoofd redacteur van „De Rijkseenheid". WINKELWEEK-ATTRACTIE. Prijsvraag van het Middenstandsbedrijf. Het 'comité van actie voor het midden standsbedrijf, ingesteld door de drié lande lijke middenstandsbonden, schrijft een prijsvraag uit, waaraan eenieder kan mee doen. Het gevraagde is een attractiesysteem, dat in verscheidene plaatsen tegelijk kan worden uitgevoerd en dat een propagandis tisch karakter draagt. Het spreekt vanzelf, dat het systeem niet in strijd met de bestaande wetten mag zijn, dat het geschikt moet zijn voor alle lagen der bevolking. Maar welk systeem het moet zijn, wordt overgelaten aan het brein, dat zich aan het werk wil zetten, om tot een goede inzending te komen. De inzendtijd sluit 20 Februari 1937. Toegekend worden: een eerste prijs van 100, een tweede prijs van 50, terwijl voor het uitgevoerde systeem een honorarium wordt toegekend, varieerend naar gelang van de hoegrootheid der campagne van 50 minimum tot f 200 maximum. Een uitvoerig prospectus wordt op aan vrage franco toegezonden door het comité van actie voor het middenstandsbedrijf, Mauritskade 23, te 's-Gravenhage. De Wereldjamboree 1937 In een persconferentie gehouden in het nationaal hoofdkwartier van „De Neder landsche padvinders" te 's Gravenhage, heeft het bestuur van de stichting wereld jamboree 1937 nadere mededeelingen ge daan over deze aanstaande internationale gebeurtenis, waaraan het welslagen nu wel verzekerd mag worden geacht. Uit alle deelen van de wereld zyn de voorloopige inschrijvingen op het hoofd kwartier binnengekomen, en het blijkt, dat er een bijzondere belangstelling voor deze 5e wereldjamboree bestaat. Het grootste contingent zal worden geleverd door het Britsche rijk, dat met 8000 padvinders in Vogelenzang zal vertegenwoordigd zijn. Deze achtduizend zullen komen uit alle deelen van het groote Britsche imperium. In Engeland bestaat voor dit contingent bij zondere belangstelling en reeds nu is aan gekondigd, dat ouders en belangstellenden in extra booten naar Nederland zullen ko men, om de jamboree te bezoeken. De Vereenigde Staten van Noord-Ame rika zegden toe met 1050 deelnemers te ko men. Deze Amerikaansche vertegenwoordi ging, zal, alvorens naar Holland over te steken, eerst deelnemen aan de groote na tionale jamboree, welke enkele weken voor de internationale in de omgeving van Wash ington zal worden gehouden. Onder meer brengt dit contingent een groot blokhuis mee, dat het centrum zal zijn van het Amerikaansche kamp. De hoo rnen, welke voor dit blokhuis noodig zijn, worden per schip uit Amerika aangevoerd. Verwacht worden 2400 deelnemers uit Frankrijk, 500 uit Vlaanderen, 500 uit De nemarken, 400 uit Noorwegen, 400 uit Zwe den enz. In totaal zullen er 15.000 buiten- landsche padvinders komen, terwijl uit Ne derland 7000 a 8000 deelnemers de jambo ree zullen bijwonen. Naast de voor ieder land karakteristieke kamp-aankleeding zullen ook de demon straties en tooneelvoorstellingen vele ty pische nationale gebruiken en gewoonen laten zien. De Schotten zullen er, gekleed in hun „klits" met „sporran", Hooglandsche dansen uitvoeren op den muziek van hun doedelzakken. De Zwitsers zullen hun lie deren zingen. De Hongaren, gehuld in hun groote mantels, zullen hun muziekkorpsen meebrengen en zullen ook nationale dan sen uitvoeren. Verwacht wordt, dat de De nen, een demonstratie gymnastiek zullen geven, zooals nog zelden in ons land ver toond is. In aller belangstelling zullen on getwijfeld ook de Palestij nen in hun bur- noes en de Hindoes met hun hoofddoeken staan. Dat de belangstelling in het buitenland niet tot de padvinders beperkt blijft, blijkt wel uit de vele aanvragen om logies, wel ke de commissaris voor logies: mr. L. L. F. André de la Porte te Haarlem, reeds thans van niet-padvinders ontvangt. Ten einde aan deze aanvragen te voldoen heeft deze commissie een lijst van hotels en pen sions in de omgeving van het jamboree terrein opgesteld, welke de aanvragers met de verdere inlichtingen wordt toegezonden. De Nederlandsche welpen zullen een twee- daagsch bezoek aan de jamboree brengen. Zij zullen daar hun spelen demonstree- ren en bij een van de kampvuren hun lied jes zingen. Deze welpen, waarvan het aan tal op 1500 a 2000 wordt geschat, zullen in Haarlemsche scholen, welke hiertoe door LEDERPRIJZEN. De federatie van vereeniging van Ne derlandsche Lederfabrieken deelt mede: Ook na 1 Januari blijven de prijzen der huiden hun sterke stijging voortzetten. De huidige prijzen zijn meer dan 100 pet. hooger dan die per 1 Augustus 1936. In verband met dezen toestand en de voortdurende verhooging van de prijzen der looistoffen en de thans ingetreden dub bele vrachtprijsberekeningen in de scheep vaart van Zuid-Amerika uit zijr de leder fabrikanten genood-aakt hun leerprijzen opnieuw aan te passen, zoodat deze in ver houding tot die per 1 Augustus 1936 ver hoogd moeten worden naast de verhoo ging van 20 pet. ten gevolge der muntcor- rectie met 50 pet. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 20 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: Groenekool 1.002.30, krop salade 1.902.50, selderie 0.701.70, knolselderie f 2.10—-5.20, per 100 kg.: kro ten 1.201 50, kroten, gekookt 34, witlof 2—11, boerenkool 1.504.00, spinazie f 2732, uien 12, wortelen 1.002.40, spruiten I f 27, spruiten II 1.505.90, andijvie f 616, nero f 6.40— 6.50, roodekool 1.40—2.30, gelekool 1.20 —1.50, prei f 1.50—2.9° Melkveiling. Week van 24 tot 30 Jan. Consumptiemelk le klas f 6.50, 2e klas 6.25, 3e klas 6.—. Prijs voor te leveren boven taxemelk voor de week van 24 tot 30 Januari in ge organiseerd overleg, voor het district Lei den, gelijk aan de dooi de Regeering vast gestelde nrijs. NIEUWKOOP, 20 Jan Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden aangevoerd 2162 eieren. Prijs 2 503.30 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN 20 Jan. Groenten- veiling. Waspeen 3555 cent, kroten 15 25 cent per kist van 20 kg.; groenekool 1.70—2.80, knolselderie f 2.00—3.70 per 100 stuks; uien f 1-402.10, gelekoo! f 1.20 1.40, roodekool 1.401.60 per 100 kg., het gemeentebestuur van Haarlem ter be schikking zijn gesteld, worden ingekwar tierd. Het spreekt, dat gedurende den kamp tijd enorm veel -verk moet worden verzet. Ieder moet gevoed en gelegerd worden. De sanitaire- en gezondheidsdienst moet over voldoende personeel beschikken, om de hy giëne in het kamp op een zoo hoog mogelijk peil te houden. Materialen moeten op de juiste tijd op de juiste plaats gebracht worden. Het theater moet zijn bediening hebben, de loketten vragen hun personeel, de administratie van de tentenstad moet bijgehouden worden. Alle buitenlanders moeten met Nederland kennis maken: tol ken en gidsen zijn er bij tientallen noodig. Al deze diensten zullen voornamelijk wor den uitgevoerd door de voortrekkers, die hier een prachtige gelegenheid vinden, hun devies „dient" in practijk te brengen. De voortrekkers worden in een afzonderlijk kamp ondergebracht, waar zij nu en dan even gelegenheid hebben, uit te rusten van hun dagtaak. Op het groote demonstratieterrein zullen naast de vele nationale dansen en spelen, ook groote demonstraties van padvinders vaardigheden worden gehouden, die door het massale zeker indruk op de toeschou wers zulen maken. Reeds thans zijn uit- noodigingen naar het buitenland verzon den, om in te schrijven voor den grooten internationale padvinders zweefvliegwed- strijd met door padvinders zelf vervaardigde zweefvliegtuigjes. Voorts zal er een ten toonstelling worden gehouden van door padvinders zelf vervaardigde model-vlieg tuigen, waarbij gevraagd is, die vliegtuig modellen in te zenden, die in het land van herkomst gemaakt of gebruikt worden. In een „wereldtheater", dat ook voor het publiek toegankelijk zal zijn, zullen voor stellingen worden gegeven door groepen van alle deelnemende landen. Het derde onderdeel der afdeeling „ver makelijkheden" is het commissariaat „kampvuren". Zooals reeds medegedeeld is .zullen de kampvuren voor het publiek worden gehouden in een groote duinpan, waaromheen het publiek amphitheaterge- wijs wordt opgesteld. Eén avond zal er echter op het demonstratieterrein een groot „lichtspel" worden gegeven door het Ne derlandsche contingent. Het terrein van de jamboree, omvattende 8 clubkampen, ligt direct aan den verharden Vogelenzangscheweg. Men heeft drie toegangen tot het jam boreeterrein en wel ten Zuiden en ten Noorden, alwaar parkeerterreinen zijn ge projecteerd, en een derden toegang in het Oosten, onmiddellijk bij het station Voge lenzang. Het marktterrein bevat een restaurant voor pl.m. 3000 personen; het terrein is af gesloten door een ry winkels, 80 in getal. Hierbij bevindt zich een bankgebouw en een postkantoor. Het geheele kamp wordt verder van een telefoonnet voorzien. Uit het bovenstaande moge blijken, dat de organisatie van de jamboree seeds voor uit gaat. Iedere dag is een stap dichter bij de voltooiing van het groote kamp, die zijn bekroning zal vinden in de openings dag, wanneer 25.000 jonge mannen uit alle hoeken van de wereld samengekomen in het kleine land aan de zee, juichend zullen toestormen op hun ouden grijzen leider, lord Baden Powell, die met zijn genialen geest de padvinders-beweging schiep. VOORSCHOTEN, 20 Jan. Veiling VPV. Prijzen: kippeneieren 2.50—3.60 per 100 stuks; konijnen 5055 cent per stuk. prei 1.80—2.40 per 100 bos; andijvie per kist van 6 kg 76—79 cenl. ZOETERMEER, 20 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 6000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.003.85 en eendeneieren 2.303.30 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 20 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 9881 stuks. Prijzen: wit f 2.50 3.20, bruin 3.103.80 en eendeneieren 3.60 per 100 stuks. GOUDA, 21 Jan. Vee. Aangevoerd in totaal 1140 stuks, waarvan: 78 slachtvar- kens 21—22 cent per pond, levend met 2 pet. korting; 490 magere carkens f 2030, 442 biggen 813, 7 runderen 120—220, 113 nuchtere kalveren 811, 9 bokken of geiten 37 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 132 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2123, 2e kwal. 1920, Handel matig. Boter. Aanvoer 148 ponden. Goebo- ter 7580 cent en weiboter 7075 cent per pond; Handel v'ug. Eieren. Aanvoer 107.500 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.003.50 en eenden eieren 3.u0 per 100 stuks. Handel willig. BOSKOOP, 20 Jan. Bloemenveiling. Hadley 2030 cent, Butterfly 5080 cent, Wilh. Kordes f 1.501.90, Rosalandia 40 60 cent, Briarcliff 5080 cent, Narcissen 8 cent, Tulpen 1319 cent, Viburmun 1.20 Azalea f 0.901.40, Seringen 3055 cent, Chrysanten tros 9 cent, Cerasus Hisakura 30 cent, Gerbera 2540 cent, Funkia per stuk 7 cent, Andromeda 10 cent, Mahonia 17 cent. TER AAR, 20 Jan. Centrale Veiling. Andijvie 26—31 cent, sla 1.502.60, sla- vellen 21 cent, uien f 1.001.50, breekpeen 2.502.70, spruitkool 3.205.00, boere- kool 810 cent, groenekool 1.201.30, witlof 3.20—8.20. LOOSDUINEN, 20 Jan. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 157 aanvoerders verkocht, om in de week van 25 Jan. tot 1 Febr. dagelijks te leveren 18.000 liter melk. Prijs af boerderij S 6.50 en melk vooi industrie 6.10 per 100 liter. VINKEVEEN, 20 Jan. Groentenveiling. Witlof I 6.50—9.00, idem II 5—6, idem III 34, en boerenkool 1.502.50 per 100 kg.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8