DONDERDAG 21 JANUARI 193/ DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. NOORD WIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- meente vergadert Maandag 25 Januari, des namiddags te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Voor stel van B. en W. tot vaststelling der ver goeding aan de besturen der bijzondere scholen over 1934 ingevolge artikel 104 der Lager-Onderwijswet; 3. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een geldleening, groot 31.000.4. Voorstel van B en W. tot het vaststellen van een nieuwe alge- meene politieverordening; 5. Voorstel van B. en W tot het vaststellen van een nieuwe verordening tot heffing van een school geld voor het lager onderwijs; 6 Wijzi ging der begrooting dienst 1936; 7 Vast stelling van een suppletoir-kohier der we genbelasting; 8. Reclames tegen de wegen belasting. K.R.O.-Boys. Evenals het vorig jaar op den naamdag van Vader Overste van het St. Bavo-Gesticnt waren Woensdag middag de K.R.O.-boys naar Nuordwijker- hout gekomen um de broeders, verplegers en patiënten van het gesticht met hun mu ziek en zang een vollen middag te verma ken Het ging er weer echt gezellig aan toe in de propvolle teestzaaj waar buiten het verplegend personeel en genoodigden een 300 patiënten aanwezig waren. Wat hebben deze laatsten vooral genoten van de heerlijke muzieknummers, ze gingen er heelemaal in op. Voornamelijk de bekende •tukjes welke geregeld door de radio uit gezonden worden, werden uit volle borst meegezongen. De KRO-boys zelf genoten mee met hun niet-aiiedaagsch publiek en zullen er zeer zeker geen spijt van gehad hebben dat zt hun vrije middag hebben be steed om een heerlijke dag te bezorgen aan de patiënten die toch al zoo heel veel moe ten missen. NIEUWVEEN. De feestviering in de „Indische Buurt". Dinsdagavond is in café Th. Bezuien de slotvergadering gehouden van het Oranje comité, hetwelk ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk in de „Indische Buurt" gevormd was. De voorz., de heer J. J. Roovers, opende ie vergadering met een hartelijk welkom, en sprak er nogmaals zijn voldoening over uit, dat de „Indische Buurt" zoo smaakvol was versierd. Wan neer, vervolgde spr., onze buurt niet het initiatief had genomen, was er van versie ring van het dorp liets terecht gekomen. Wij mogen er trots op gaan, dat vooral de eerepoort wel de mooiste was, en zelfs va*h buiten de gemeente veel kijkers heeft ge trokken. Hierna deed de penningmeester, de heer C. Udo, rekening en verantwoor ding, waaruit kwam vast te staan, dat een batig overschot van 1.97 aanwezig was. Dit batig saldo wordt aan de werkloozen, die bij de versiering welwillend behulp zaam zijn geweest in den vorm van siga ren uitgedeeld. De voorzitter bracht dank vooreerst aan de dames, die de behulpzame hand boden met vlaggen naaien en verdere werkzaam heden, waarvoor de James onmisbaar wa ren; aan de werkloozen, in één woord aan alle die op welke wijze dan ook hebben medegewerkt de „Indische Buurt" een zoo schitterend aanzien te geven. De heer W. Bruine wordt benoemd als commissaris van het materiaal. Vervolgens stelde de voorz. de vraag, of het bestuur zich zal ontbin den, of zitting houden, om bü voorkomen de gelegenheid de samenwerking weer op dezelfde voet te hervatten. Met algemeene stemmen werd besloten het bestuur niet te ontbinden. Ten slotte dankte de voorz. allen nogmaals voor hun medewerking waarmede het officieeel gedeelte was afge handeld. Hierna Heven de aanwezigen nog enkele uren gezellig bijeen. De wacht is nu, om bij de eerstvolgende gelegenheid de samenwerking te hervatten. OUDEWETERING. Staatspartij. De Afdeeling Oudewete ring van de R.K. Staatspartij hield hare jaarvergadering in Hotel Van den Bosch. De belangstelling der leden was niet groot. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, den heer Jos. Penning de Vries, werd de vergadering geleid door den heer P. H. van den Bosch. De penningmeester, de heer J. L. Zoet, deed rekening en verantwoor ding over het afgeloopen jaar. Hierbij bleek, dat er een batig saldo aanwezig was van ruim ƒ34.hetgeen met het oog op de verkiezingen van 1937 niet overdadig groot genoemd mag worden. Rekening en bescheiden werden nagezien door de hee- ren C.'W. Kortekaas en H. Vesseur en vol komen in orde bevonden. Daarna was we derom het woord aan den secretaris, den heer J. C. de Jong, die een uitvoerig en uitstekend jaarverslag uitbracht. De aftre dende bestuursleden, de heeren J. J. de Jong en J. L. Zoet, werden beiden met groote meerderheid van stemmen herko zen. Bij het punt candidaatstelling voor de Groslijst voor de Tweede Kamer der Staten-Geneneraal werden aangewezen de heeren Pater mr. dr. D. Beaufort, Jac. Groen A.zn., A. J. Loerakker, mr. H. P. Marchant, E. J. M. Stumpel, mr. dr. S. Ba ron van Wijnbergen, mr. M. P. L. Steen- berghe. Na afhandeling van dit punt deed de voorzitter mededeeling van de oprichting van een afdeeling Jongeren. In het be stuur dezer afdeeling hebben twee leden van het bestuur der kiesvereeniging als gedelegeerden zitting, n.l. de heeren J. J. de Jong en P. H. van den Bosch. Voorts werd nog een propaganda aangekondigd voor de „Opmarsch', welke door de Jon geren ter hand zal worden genomen. Hierna was de rondvraag aan de orde. De heer C. W. Kortekaas stelde eenige vragen met be trekking tot de splitsing van de Centrale Alkemade in verschillende Parochieele Af- deelingen, over de mogelijkheid om in hel geheele land met een lijstaanvoerder uit te komen en betreffende de afgevaardigden naar de Kamercentrale en de Slatenkies kring. Al deze vragen werden door den voorzitter duidelijk en naar genoegen van J den vragensteller beantwoordt. Besloten werd nog om op de volgende vergadering I de afgevaardigden aan te wijzen. Hierna werd deze vergadering met een opwekking van den voorzitter om in de toekomst te trachten meerdere leden tot opkomst te be wegen op de gebruikelijke wyze gesloten. Personalia. Tot eere-lid van het R.K. Par. Zangkoor alhier is benoemd de heer W. Kastelijn. Oranje-vereeniging. Naar wij verne men worden alhier pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting eener Oranje-vereeniging. De heuglijke gebeur tenissen, welke met betrekking tot ons Vorstenhuis den laatsten tijd hebben plaats gehad, hebben het gemis eener zoodanige vereeniging sterk doen uitkomen. Een aan tal ingezetenen hebben daarin aanleiding gevonden voorloopige besprekingen te voe ren. Nadere bijzonderheden zullen later worden bekend gemaakt. SASSENHEIM. „St. Ambrosius". Gisteravond hield de harmonie- en zangvereeniging „St. Ambrosius" haar jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw onder voorzitterschap van den heer W. J. Rozema. Na de notulen volgde een uitgebreid jaarverslag, waaruit we opmerkten, dat het ledental thans bedraagt 35 voor zang en 30 voor harmonie. Voorts, dat het aan tal donateurs ook is teruggeloopen. Na een dankwoord aan de secretaris, spoorde de voorzitter de leden aan zooveel mogelijk nieuwe leden te werven. Uit het financieel verslag werd verno men, dat de vereeniging voor een flink te kort staat. De kascommissie bracht gun stig verslag uit, waarna in de nieuwe com missie werden benoemd de heeren A. Ber- bee en J. Zwetsloot. Bij de bestuursver kiezing werden herbenoemd mej. Zwet sloot en de heeren H. Kuipers, S. Borst en in de vacature de heer J. Matze Jr. Vervolgens werden besprekingen gehou den over de financiën om de kas wat op te werken. Besloten werd in het voorjaar een muzikale rondgang en een verloting te houden. Voorgesteld werd en door het bestuur ter uitwerking overgenomen, maandkaar- ten voor donateurs uit te geven, welke de leden in hun wijk aan den man zullen brengen. Ook werd overwogen de contri butie met 5 cent te verhoogen. Voorts werd besproken een feestavond voor de leden, doch deze zal niet uit de kas wor den gefinancierd. Tot slot werd medege deeld, dat 1 Februari een uitvoering zal plaats hebben, waarvoor programma en tekst zullen worden gedrukt. Hierna rondvraag en sluiting. Ziekenhuisverpleging. Aan het jaar verslag van de Prot. Ziekenhuisverpleging ontleenen we, dat het bestuur voorstelt een tegemoetkoming in de koster aan hen, Jie wegens plaatsgebrek niet ir het Acad. Z:ekenhuis kunnen worden opgenomen. Als ook de contributie per gezin en per maand met 10 cent te verhoogen. Uit deze ver kregen gelden zullen de dokterskosten in particuliere ziekenhuizer betaald worden. Het ledental nam met 32 toe en bedraagt thans 1764, waarvan 1436 in Sassenheim, te Voorhout 197 de Kaag 108 en Warmond 25 De ontvangsten en uitgaven bedroegen t 9341 66 met een saldo van f 3109.26. Het saldo van vorig jaar bedroeg f 4149.43. Al- aus in 1936 ruim 1000 ingeteerd. VOORHOUT. Planting Juliana-Bernhard boom. Onder zeer veel belangstelling en omschenen door de stralen van een zacht winterzon netje, had Woensdagmiddag alhier, de plechtige planting plaats van de Juliana- Bernhard boom. Bij de aanwezigen merk ten we o.m op de burgemeester der ge meente G. Bulten en diens echtgenoote, de gemeente-secretaris M. P. A Meissen, de beide wethouders v. Reisen en v. d. Hulst, de heeren J. v. d. Berghe en H A. Allard hoofden der scholen en meerdere personen, terwijl de Eerw. Zuster Heritia, wegens ongesteldheid bericht van verhin dering had ingezonden. De planting ge schiedde door zes schoolgaande kinderen, t. w. de jongedames M. H.' v. Duivenvoor de en R. v. d. Berg van de R. K. Zuster school, Trijntje van Leeuwen en vervolgens de jongens P. Tilma, van de Chr. School, Adr. Allard en H A. Zonneveld van de R K. Jongensschool. Allereerst voerde het woord de voorzit ter van de Koninkliike Nederlandsche Mij. van Tuinbouw en Plantkunde, Afd. Noord- wijk en omstreken, de heer H. de Boer. Spreker zette allereerst de beteekenis van verscheidene boomsoorten uitéén en zeide waarom juist de eik was gekozen. Immers de eik, welke zeer oud worden kan. is het symbool van groote trouwe en liefde. Bij de oudste volken werd de eik al* een hei lige boom beschouwd. Spr. herinnerde de aanwezigen aan de boomplanting o. a bij de kroning van onze Koningin. In gloed- rijke woorden wist spr. zijn aandachtig gehoor te boeien met zijn van liefde tot het Vorstenhuis doorsprer.kelde speech. Hij wilde bij dezen eik eeuwige trouw zweren aan het Koninklijk Huis, dat getoond heeft onze liefde en trouw waard te zijn. Hii prees Neerlands vrijheid en prees zichzelf gelukkig in zulk een land te mogen leven. Moge deze eik. aldus spr., van onze trouw en liefde tot in der eeuweo nog getuigenis afleggen. En met deze woorden droeg spr. de boom over aan de dragers van het ge zag in deze gemeente, gevolgd door een hartelijk applaus van de omstanders. Hierna voerde het woord de burgemees ter der gemeente, de heer G Bulten. Spre ker dankte den heer H-. de Boer voor de aanbieding dezer boom, en hoopte dat deze boom moge groeien tot in lengte van da gen, ons bewijzende, en allen die in de gemeente Voorhout wonen herinnerende, aan het groote nationale feest, bij het huwelijk van ons aller geliefd paar en doopte dezen boom in Juliana-Bernhard I boom. Spr. beloofde, dat deze Juliana-Bern- j hard boom in het bijzonder zou beschermd worden, ten bewijze van eerbied voor het Vorstelijk Paar, ook mede door allen die medeleven met het Prinsenpaar. Een har telijk applaus volgde, waarop de plechtig heid was afgeloopen. Verloting K. J. C. De trekking van de groote verloting der K. J. C. alhier, welke was bepaald op Vrijdag 22 Januari a.s., zal worden uitgesteld tot 22 April aanstaande in het vaste vertrouwen de ingezete nen, dat zij door het koopen van de nog resteerende loten, het mannelijke jeugd werk zullen steunen. Filmvertooning. A.s. Zondag zullen in het parochiehuis een tweetal vertooningen worden gegeven met de film, opgenomen op den huwelijksdag van Prinses Juliana en Prins Bernhard. De vertooning voor de jeugd heeft plaats om half 4 en de ver tooning voor de volwassenen 's avonds half 8. Behalve de zeer geslaagde opnamen van de stoet van het Koninklijk Bruids paar zal een leuk programma vertoond worden. RECHTZAKEN EEN KWESTIE OVER EEN EENDENKOOI EN EEN VUILSTORTPLAATS. Het Haagsche Gerechtsof heeft heden arrest gewezen in de procedure, welke met betrekking tot een eendenkooi en een vuilstortplaats wordt gevoerd tusschen de gemeenten Warmond en Sassen- h e i m. De gemeente Warmond welke eigena resse is van een eendenkooi in haar ge meente, stelde daarbij, dat zij bij de een-, denvangst hinder zou mtvangen van een binnen den kring dier kooi gelegen vuil stortplaats van de gemeente Sassenheim. Zij vorderde op grond hiervan in kort ge ding verwijdering van die vuilstortplaats. De president van de Haagsche Recht bank heeft dien eisch echter afgewezen, welke uitspraak het gerechtshof in hooger beroep thans heeft bekrachtigd. DE ONTVOERING UIT HET ST. VINCENTIUS-HUIS TE LISSE. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen de 22-jarige mej. P. C. C., de 23-jarige H. B. en de 23-jarige J W. S allen uit Den Haag, die terecht hebben gestaan wegens het opzettelijk ont trekken van een minderjarige aan het wet telijk gezag. De eerste verdachte had met behulp van de beiden overige verdachten haar kind op 20 September van het vorige jaar op slink- sche wijze ontvoerd uit het St. Vincentius- Gesticht te Lisse. De Officier van Justitie had tegen de eerste beiden verdachten geëischt 3 maan den gev.-straf en tegen de laatste verd. 3 maanden gev.straf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezicht- stelling van de afdeeling Den Haag der Ver. van Verb, van Gevangenen. De rechtbank veroordeelde de eerste verd. tot 2 maanden gev.straf voorwaar delijk met 2 jaar proeftijd. De tweede en derde verdachte werden vrijgesproken. LOTERIJ-KWESTIE TE HILLEGOM. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen L. B., chef der N. Z H. T. M. en F. C. van L., brievenbestel ler beiden uit Hillegom, resp. voorzitter en secretaris van de Coöp. Verbruikersver. „Ons Belang" te Hillegom, die bij vonnis van den kantonrechter te Haarlem waren veroordeeld ieder tot een geldboete van 3 subsidiair 2 dagen hechtenis. (Eisch 6 subsidiair 1 dag hechtenis) wegens het houden van een loterij zonder toestem ming te Hillegom. De Officier van Justitie had bevestiging gevraagd van het vonnis. De Rechtbank sprak beiden verdachten vrij. BLOEMBOLLENDIEFSTAL TE HILLEGOM. De Haarlemsche Rechtbank deed uit spraak in de zaak tegen de gedetineerde P S. v. L. uit H i 11 e g o m, die terecht heeft gestaan wegens diefstal van een hoe veelheid bloembollen uit een schuur te Hil legom, door de deur der schuur te for- ceeren. De Officier van Justitie had tegen ver dachte geëischt 6 maanden gev.straf met aftrek van voorarrest. De Rechtbank veroordeelde verdachte tot 6 maanden gev. straf met aftrek van voor arrest tot 4 Febr. KNOEIERIJEN BIJ EEN TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM Tien jongemannen staan terecht Tien jongemannen tusschen de 28 en 3D jaar oud stonden gistermiddag voor de Am- slerdamsche Rechtbank terecht, verdacht van verduistering, subs, diefstal. Op 16 September kwamen omvangrijke knoeierijen aan het licht, gepleegd door jongelieden tewerkgesteld bij de rozen- tentoonstelling „Kleurenpracht II" in het Vondelpark, georganiseerd door het comi té Practisch Werken Amsterdam. Op ge raffineerde wijze hebben de jongens het comité, dat voor werk had gezorgd, be- naaeeld. Vi/anneei b.v. een gezelschap van zeven personen zich bij de kassa aanmeldde om toegangsbewijzen te koopen en zij de Kaartjes aan den controleur bij het hek je gaven, scheurde deze van vijf kaartjes de conlrr.lestrookjes af, gaf de resten te rug en de twee ongeschonden bewijzen hield hij zeif. Deze kaartjes bracht hij te rug naar den man achter het loket, zco- dat ze opnieuw konden worden verkocht. Soms ook gaf de controleur een half kaar tje afgescheurd van dat van een vorigen bezoeker lerug aan een nieuwen cliënt. Diens ongeschonden kaartje behield hij dan. Op deze wijze werd het comité van de zeer geslaagde tentoonstelling ernstig benadeeld. Langen tijd konden de jongens hun kneuerijer, ongemerkt voortzetten. Tenslotte liepen zij tegen den lamp en op 16 September werd het tiental door de Amsterdamsche politie ingerekend. Na een maand in voorarrest te hebben doorge- oracht zijn zij in vrijheid gesteld. De eerste getuige, tegen zeven verdach ten, die samen terecht staan, de tuinarchi tect Jongsma, lid van het tentoonstellings- comité, verklaarde, dat het de bedoeling was geweest den werkloozen mannen mo- reelen steun te geven. Van een salaris van cenige beteekenis kon geen sprake zijn. Een der verdedigers, mr. F. Pauwels: Wat verdienden de jongens? Getuige: f3 per week en voor het over werk een kwartje per uur. Mr. Pauwels: Drie gulden per dag? Get.: Neen per week. Verdediger: Ik vind 't pas moreel, wan neer een behoorlijk salaris wordt gegeven. Jrie jongens werden eerst als getuigen a charge gehoord. De kassier vertelde, hoe het complot in elkaar was gezet. Wanneer er eenige men- schen tegelijk aan zijn kassa verschenen, kuunte hij, de controleur antwoordde od dezelfde wijze en deze hield een of twee kaaltjes in, die opnieuw verkocht konden worden Pres.: En hoeveel geld hebt u op deze wij'e in uw zak gestoken? Het blijkt, dat hij ongeveer 15 heeft verduisterd. Een tweede getuige vulde het verhaal aan, doch hoe ze er toe gekomen zijn we ten ze niet precies te vertellen. Geldnood is hun drijfveer geweest. Over het alge meen gaven ze thuis hun luttele verdien sten af. Ze kregen een paar dubbeltjes zakgeld. Eerst was per ongeluk een kaartje heel gebleven, dat werd opnieuw verkocht en weldra was het complot in elkaar gezet. Requisitoir. We hebben hier te doen, aldus de offi cier, mr. Wassenbergh, met een droevige zaak. Tien jongemannen staan hier te recht. Zij hebben zich ernstig misdragen en het in hen gestelde vertrouwen ernstig beschaamd. De bedoeling van het comité was de jongelieden aan het werk te houden, ze van de straat weg te halen en te gewen nen aan geregeld werk. Het is voor deze jongens geen excuus dat ze weinig ver dienden. Integendeel, ze hebben aan het comité heel veel te danken. Zij hebben samengespannen om zich ten keste van dit comité te verrijken en ze hebben niet ge schroomd hun slechte plannen uit te voe ren en verduistering te plegen. Bij de strafmaat wenschte spr. er reke ning mede te houden, dat het hier jonge menschen betreft, die zich echter op ge raffineerde wijze hebben gedragen. De of ficier vorderde tegen de zeven verdachten gevangenisstraf van zes maanden. Mr. Fr. Pauwels, optredende voor twee verdachten, was van meening, dat hier van misdadigers geen sprake is. Het was psychologisch onjuist gezien van het co mité om de jopgens zoo slecht te betalen. PI. drong aan op een voorwaardelijke ver oordeeling met het oog op de gunstige re- classeeringsrapporten. De verdedigers mr. H. W. L. Vriend, mr. J. Kastelein en mr. W. M. J. v. d. Waag drongen eveneens aan op een voorwaarde lijke straf voor deze „zwakkelingen, ont moedigd door werkloosheid", zooals een der verdedigers in zijn pleidooi opmerkte. Vervolgens stonden de drie verdachten terecht, die tegen hun vrienden a charge zijn gehoord. Tegen dit drietal requireerde het O. M. eveneens zes maanden gevangenisstraf. Als verdedigers traden op mr. S. de Jong en mr. A. Kastein, die op voorwaar delijke veroordeelingen aandrongen. De rechtbank zal 3 Februari vonnis wij zen. 473e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Donderdag 21 Januari 1937 Hooge Prijzen 10.000.— 1013 1 1.000.- 611 19657 400.- 6336 16168 200.- 148 6365 12713 13185 15143 15550 19462 100.- 243 418 6918 7035 7070 7403 8121 8599 13283 13767 15044 15946 16779 18867 Prijzen van 70.- 174 244 298 309 330 392 416 554 585 791 971 1065 1122 1256 1266 1503 1535 1557 1564 1709 2167 2311 2514 2568 2905 2984 3037 3065 3108 3299 3343 3403 3430 3445 3546 3591 3617 3C11 3869 4010 4290 4350 4377 4381 4582 4999 5152 5271 5370 5383 5511 5743 6057 6134 6137 6228 6335 6390 6460 6525 6529 6781 6965 7078 7183 7355 7372 7430 7527 7830 7893 7919 7955 8044 8096 8221 8272 8416 8701 8718 8782 8819 9281 9302 9372 9649 9805 10063 10099 10288 10299 10457 10463 10484 10577 10593 10595 10668 10399 10700 11599 11883 12023 12026 12230 12341 12426 12727 12905 12908 12919 13084 13118 13311 13380 13668 13683 13739 13889 13972 14008 14012 14077 14095 14227 14253 14346 14377 14424 14458 14903 15188 15767 16022 16095 16120 16143 16269 16534 16664 16672 16682 16745 16820 16845 16885 16989 17202 17356 17432 17656 17680 17791 17828 17961 18076 18141 18292 18304 18420 18561 18645 18926 18933 19106 19203 19417 19455 19524 19710 19941 20064 20118 20160 20183 20367 20369 20402 20562 20646 20757 20843 20958 Nieten 103 275 377 404 507 606 619 683 818 848 884 897 942 987 1050 1116 1133 1139 1180 1201 1202 1213 1249 1281 1327 1347 1440 1474 1525 1581 1615 1669 1682 1699 1706 1760 1861 1866 1869 1951 1966 2180 2209 2210 2215 2229 2294 2304 2327 2333 2350 2365 2408 2423 2434 2572 2608 2617 2736 2746 2830 2924 2952 2989 3088 3131 3137 3151 3193 3204 3213 3258 3276 3328 3335 3388 3461 3559 3623 3629 3631 3653 3674 3773 3964 4013 4014 4055 4062 4072 4074 4101 4134 4136 4158 4171 4208 4418 4500 4596 4663 4686 4720 4741 4750 4814 4818 4842 4901 4973 5041 5066 5080 5034 5092 5159 5182 5200 5273 5298 5314 5335 5340 5355 5357 5375 5401 5406 5419 5436 5452 5460 5539 5568 5599 5619 5646 5684 5686 5704 5774 5837 5860 5947 5963 5982 6015 6031 6145 6199 6243 6293 6314 6324 6343 6445 6459 6489 6494 6628 6631 6640 6675 6687 6691 6749 6801 7004 7011 7030 7034 7057 7132 7201 7252 7299 7395 7418 7651 7675 7717 7728 7731 7838 7860 7946 8010 8058 8113 8145 8143 8259 8361 8382 8492 8532 8573 8813 8885 8891 8899 8914 8920 8946 9043 9135 9150 9180 9192 9207 9278 9303 9358 9362 9373 9386 9456 9469 9499 9634 9645 9721 9731 9740 9840 9889 9901 9905 10058 10089 10125 10181 10244 10259 10278 10313 10329 10346 10531 10533 10576 10628 10658 '0S31 10:39 10S95 10768 10866 10868 10905 10926 11024 11083 11119 11172 11188 11269 11392 11488 11513 11806 11612 11640 11661 11673 11737 11846 11927 11984 12027 12023 12049 12116 12201 12280 12286 12308 12324 12340 12432 12434 12452 12486 12502 12552 12590 12597 12604 12654 12708 12780 12870 12885 12949 13048 13G90 13099 13122 13174 13211 13223 13251 13336 133S4 13404 13429 13437 13453 13474 13522 13527 13592 13594 13616 13662 13670 13724 13748 13755 13771 13780 13994 14003 14U06 14020 llOJO 14183 14413 14434 14529 14540 14596 14598 14630 14658 14667 14687 14864 14870 14880 14886 14897 14910 14912 14967 15027 15032 15106 15248 15249 15265 15298 15331 15362 15389 15410 15473 15484 15498 15528 15539 15560 15574 15675 15764 15785 15790 15815 15884 15963 16128 16159 16210 16212 16219 16243 16273 18302 16390 16452 16493 16526 16527 16584 16617 16666 16790 16810 16926 16976 16997 17057 17070 17092 17106 17175 17222 17346 17451 17472 17501 17540 17557 17594 17598 17687 17703 17705 17734 17744 17748 17797 17821 17833 17835 17860 17894 17945 17958 18U08 18014 18088 18107 18130 18259 18269 18289 18338 18340 18368 18387 18425 18443 18539 18541 1856b 18670 18736 18820 18947 18963 18985 19074 19076 19078 19092 19134 19165 19228 19233 19238 19262 19275 19316 19361 19365 19407 19409 19415 19456 19486 19529 19583 19607 19630 19634 19692 19702 19707 19765 19830 19858 19869 19905 19908 20010 20170 20184 20218 20285 20301 20399 20405 20510 20545 20558 20620 20654 20746 20839 20991 PROFESSOR SLIM EN ZOON. 131. Ten einde raad liet professor Slim een eind touw in het hol zakken. Maar Pietje was toen reeds door een andere gang naar boven gekropen. Een Dassenhol heeft soms wel 132 Pietje wilde zijn vader er eens tusschen nemen, en zocht stilletjes een schuilplaats op. De professor trachtte alle kanten de grond open te krabben, maar dat gaat zeven gangen, welke door de dieren worden gegraven om zoo gemakkelijk niet. Toen de menschen hoorden, dat er te kunnen vluchten als er gevaar dreigt. een jongetje onder de grond zat, begonnen ze allemaal mee te helpen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7