VOORLOOPIG NED. ELFTAL- SOUTHEND UNITED 2-3. DONDERDAG 21 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT VOETBA1 NEDERLAND - DUITSCH LAND. Het Nederlandsch elftal samengesteld Het Nederlandsch elftal dat op 31 Janu ari a.s. te Düsseldorf tegen Duitschland zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Weber (A.G.O.V.V.) en Calden- hove (DWS.). Midden: B. Pauwe (Feyenoord), Ande- riessen (Ajax) en van Heel (Feyenoord) aanvoerder. Voor: Wels (Unitas), van Spaendonck (Neptunus), Bakhuys (H.B.S.). Smit (Haar lem) en van Nellen (D.H.C.). Als reserven zijn aangewezen: van Male (Feyenoord), Wilders (Blauw Wit), Pelli kaan (Longa) en Heetjans (P.E.C.). In den oefenwedstrijd, welke gistermid dag te Rotterdam tegen Southend United is gespeeld, moest, zooals bekend, Weber wegens een blessure den strijd staken. Bij nader onderzoek in een der Rotterdamsche ziekenhuizen hebben Röntgenfoto's uitge wezen, dat deze verwonding in het geheel niet van ernstigen aard is, zoodat Weber binnen eenige dagen weer geheel fit zal zijn. Ook Smit en Halle zijn van hun on gesteldheid hersteld. DUITSCHLAND—NEDERLAND. De Franschman Leclercq scheidsrechter. Naar wij vernemen, zal als scheidsrech ter voor den wedstrijd DuitschlandNe derland op 31 Januari te Düsseldorf wor den aangewezen de Fransche arbiter Le clercq. „Hbld." DERDE RONDE DER ENGELSCHE CUP-WEDSTRIJDEN. Gisteren is een viertal wedstrijden uit de derde ronde om den F. A.-beker, wel ke in een gelijk spel waren geëindigd over gespeeld. De uitslagen hiervan luiden: York CityBraodfort City 10 Accrington StanleyBlackb. Rovers 31 (na verlenging) Bolton Wand.West Ham United 10 BlackpoolLuton Town. 12 OPENING FE YENOORD -ST ADION OP 20 FEBRUARI? Naar men weet ligt het in de bedoeling van de directie van het stadion Feyenoord om ter gelegenheid van de offieieele ope ning Arsenal een wedstrijd te laten spelen tegen een nog nader aan te wijzen tegen partij. De komst van Arsenal is echter geheel af hankelijk van de verrichtingen dezer club in de vierde en eventueel vijfde ronde voor den cup. Mocht Arsenal in een dezer wed strijden worden uitgeschakeld dan zal de Londensche vereeniging zeker naar Rot terdam komen. In dat geval zou dc ope ningswedstrijd op Zondag 21 Februari plaats vinden, de eerewedstrijd op Zaterdag 20 Februari tusschen Feyenoord en waar schijnlijk een Belgische vereeniging. Aan het Feyenoordstadion wordt momen teel de laatste hand gelegd en met de in richting van het parkeerterrein is reeds een aanvang gemaakt. LAWNTENNTS DAVISBEKER-TOURNOOI 1937. Nederland schrijft in. Naar wij vernemen, heeft het dagelijksch bestuur van den Nederlandschen Lawnten- nisbond in zijn bijeenkomst van gisteren besloten in te schrijven voor het Davesbe- kertournooi van dit jaar. Opgave van deelneming was reeds door China, Frankrijk, Duitschland, Hongarije, Ierland, Italië, Polen, Roemenië, Zweden, Joego-Siavië, Vereenigde Staten en Austra lië bij den Engelschen bond ingezonden. PERRY VERLIEST OPNIEUW VAN VINES. Te Boston heeft, ten aanschouwe van ruim 10.000 toeschouwers, de zesde ont moeting tusschen Perry en Vines plaats ge had. De Amerikaar., blijkbaar eerst nu op zijn best, won na een mooien en spannen- den strijd, dien men algemeen voor de bes te houdt welke er nog gespeeld is. Herhaal delijk bereikte het spel een hoog peil en de uitslag: 64 26 63 57 75 toont aan, dat er spanning was tot het uiterste. Vines had een allergevaarlijkste service en bovendien was zijn backhand veel sneller en moeilijker voor Perry dan in de vorige partijen. Perry legde zich op- verdedigen toe; hij bleek vaster dan Vines, doch deze sloeg veel meer punten door „aces". In de derde set maakte hij niet minder dan 19 punten door onbereikbare slagen! In de vierde set had Vines doorloopend met één game de leiding, kreeg bij 54 matchpoint, doch Perry deed dit met een gewaagde vol ley te niet, won de game en won de set. In de vijfde set wac er een zeer opwin dend gevecht vol mooie momenten. Tel kens maakte Vines gelijk. By 55 scheen Perry weer op weg om zijn service-voor sprong te behalen, want hij was 300. Hij sloeg toen opzettelijk doublefault omdat hem naar zijn meening het vorige punt on rechtmatig was toegekend. Hij raakte even uit zijn spel en verloor niet alleen de game r'h ook den wedstrijd. Teleurstellend spel onzer landgenooten. Derde klas Engelsche club gelijkwaar dige tegenstander. De K.N.V.B. was, naar men weet, er niet in geslaagd een tweede klasse prof-club uit Engeland voor het spelen van een oefen wedstrijd tegen het voorloopig Neder landsch elftal naar Rotterdam te krijgen. De strijd om den beker en de competitie waren er de oorzaak van. Men moest ge noegen nemen met een vereeniging, uit komend in de derde Klasse, Southend Uni ted die momenteel ongeveer zoo op de helft van de ranglijst staat. Bij voorbaat had men reeds gezega: geen sterke tegen partij dus voor het Nederlandsche elftal. Doch het is anders uitgekomen. Tegen het voorloopig Nederlandsch elftal heeft Southend United zich eer. volkomen gelijk- waardigen tegenstander ontpopt en in menig opzicht viel ei zelfs nog heel veel te leeren van de Engelschen. Het Neder landsch elftal, spelend zooals het dezen middag te Rotterdam deed, zal onherroepe lijk van Duitschland moeten verliezen. In alle linies vielen zwakke punten op te merken. In de eerste plaats de achter hoede, waarin helaas na een kwartier spe len Weber moest uitvallen. Hij was bij een botsing gewond, klaagde over pijn in den rag en alhoewel medisch onderzoek uit wees, dat er niets gebroken was, van ver der spelen moest hij toch afzien. Naar wij later vernamen zou in een der ziekenhuizen van Rotterdam een nieuw onderzoek plaats vinden, waarbij röntgen-foto's zouden wor den genomen. De plaats van Weber werd ingenomen door Wilders Wij zouden niet willen beweren, dat Caldenhove en Wil- cers onvoldoende zijn geweest. Daarvoor beschikken beiden nu eenmaal over goede technische en tactische kwaliteiten, welke een speler, zelfs wanneer hij minder in vorm is, nooit in den steek laten Maar het cpstellen- van deze beide backs was er menigmaal naast, het ingrijpen mocht in de meeste gevallen afdoende worden ge noemd, het afgeven daarentegen was soms hopeloos slecht. Zeer vaak hebben wij kun nen constateeren, dat bij het wegwerken door onze achterspeiers de bal niet bij de voorhoede terecht kwam, doch bij een aer Engelschen. Flinke forsche trappen waren zeldzaam. Menigmaal raakte men den bal slechts half of ging deze een ver keerde richting uit. Daar achter stond doel man van Male, die, ook al door het slech te schieten der Engelschen weinig moeilijk werk te doen kreeg. Aan de drie doelpun ten heeft hij weinig kunnen doen. In de middenlinie ontbrak Anderiessen. Hij heeft dezen oefenwedstrijd niet mee kunnen spelen in verband met zijn werk zaamheden. Op de spiiplaats was nu Pauwe opgesteld, met rechts Pellikaan en links van Heel Het spel van Pauwe op de spil- laats is absoluut, rekening houdend met datgene, wat tegen Duitschland zal moeten worden gepresteerd, onvoldoende geweest. Openen naar de vleugels geschiedde vrij wel nooit. Steeds ging hel naar de binnen- spelers, waartoe te wemig variatie in den opzet der aanvallen werd gebracht. Het tempo, door Pauwe ontwikkeld, was niet snel genoeg. Meestal hield hij den bal te rang bij zich, waardoor de tegenpartij vol op gelegenheid kreeg zich op de juiste wijze op te stellen En ook in verdedigend op zicht speelde Pauwe maar matig. Wij twijfelen er niet aan of in het Neder landsch elftal tegen Duitschland zal An deriessen weer worden opgesteld. Pellikaan hebben wij wel eens beter ge zien. Wel zwoegde hij van het begin tot het eind, doch ook hij had een groote fout, nd. het te lang bij zich houden van den bal, het treuzelen bij het afgeven, waardoor de spelers van Southend-United allen tijd kre gen zich te herstellen. Van Heel was nog de beste van het drietal, al konden wij zijn spel van dezen middag niet bewonderen. Hij deed het kalmpjes aan en dit was eigen lijk wel een der hoofdoorzaken van de toch wel vrij onverwachte nederlaag Over het geheele elftal lag een loomheid, welke slechts in korte perioden werd overwonnen. Mogelijk is, dat men de tegenpartij heeft onderschat, waarvoor de 20 voorsprong, na een half uur spelen, veel aanleiding gaf. Nu kennen wy het gezegde: een slechte generale repetitie beteekent een goede uit voering. Doch wil Neaerland te Düsseldorf goed voor den dag komen, dan zal er een andere geest in de ploeg moeten varen, dan zal het tempo moeten worden opgevoerd, dan zal het schieten beter moeten zijn, kortom dan zal het Nederlandsch elftal een oeel wat beter spel te zien moeten geven dan dezen middag het geval was. De voorhoede was wat het binnentrio betreft, al heel zwak. Bakhuys heeft weinig goede dingen gedaan Ongetwijfeld, hij werd door den spil van Southend United uitstekend bewaakt, doch zijn spel maakte een sloomen indruk, het was net, of hij zich niet meer inspande dan beslist nood zakelijk was; zijn spelverdeelen was zwak, zijn befaamde schoter. hebben wij gemist. Naast hem speelden Heetjans en van Spaendonck, om beurten links en rechts. Veel verschil was daar niet in. Beide spe lers zijn harde werkers, doch het fijne, het meesterlijke van een Smit ontbreekt eraan. Juist van de twee binnenspelers zal te Düsseldorf zeer veel afhangen. De beide buitenspelers waren nog de besien van de vijf. Vooral Wels demonstreerde zijn snel heid, zijn goede voorzetten, zijn tactisch plaatsen terwijl van Nellen aar den ande ren kant het er ook niet slecht heeft afge bracht al kreeg hy minder te doen. Zoo is de eindindruk van dit voorloopig Nederlandsch elftal zeer matig te noemen. Het was volkomen logisch, dat toen de En gelschen in de tweede helft het tempo ver hoogden en zich met enthousiasme in den strijd wierpen, de 20 voorsprong al gauw veranderd was in een 32 achterstand. Na afloop van den wedstrijd vertelde David Jack, de manager van Southend Uni ted, een der meest bekende spelers, die ooit Engeland heeft opgeleverd, ons, dat het spel van de Nederlanders hem zeer was meegevallen. ..Technisch hebber, zij allen", aldus Jack, ,,de noodige capaciteiten, doch met die tactiek ben ik het niet eens. De spil ging veel te ver naar voren, wist soms zelf niet of hij verdedigen of aanvallen moest, hij scheen zich geen vaste taak te hebben gesteld en dat is altijd van invloed op het spel van de geheele ploeg. In Engeland houdt men nog steeds vast aan den stop per-spil en die tactiek prefereer ik boven al het andere. De beste spelers waren vol gens mij van Heel, Wels en ook keeper van Male. De Nederlanders spelen zeer fair, al- leen,- ik had gedacht, met wat meer geest drift". Ziedaar het oordeel van een speler, die zelf nog getoond heeft over uitnemende kwaliteiten te beschikken Eerst als rechts- binnèn, daarna als midvoor was hü de ziel van den Engelschen aanval. Een grootsch spel heeft Southend ons niet laten zien, maar in enkele opzichten viel er voor de Nederlanders toch ook hier veel te leeren, b.v het prachtige kopwerk der Engelsche backs. Wat den wedstrijd zelf betreft Wels pro fiteerde na 14 minuten van een fout van den Engelschen rechtsback (10). Na een half uur spelen vergrootte van Spaendonck den voorsprong Met dezen stand ging de rust in, alhoewel door onze voorhoede nog enkele schier niet te missen kansen, waren teniet gebracht. In de tweede helft was Southend United beter op dreef, men speelde enthousiaster. 2 doelpunten moesten worden geannuleerd wegens buitenspel. Na 20 minuten gaf Jack een prachtig staaltje var technisch kunnen te zien, toen hij, met den rug naar het doel staand, zich plotseling omdraaiend een schot loste, dat doel trot. (21). Uit een doelworsteling werd de gelijkmaker gebo ren en een minuut later scoorde de rechts- tuiten het derde doelpunt. Met een 32 overwinning voor de En gelschen kwam het einde van dezen oefen wedstrijd. die zoowel voor de technici als voor het publiek zeer teleurstellend mocht worden genoemd. Ongeveer 10 000 toeschouwers woonden de ontmoeting op het Spartaterrein bij. SLMULTAAN-SEANCE W. H. v. d. NAT TE SASSENHEIM. Voor leden en genoodigden van de Sassenheimsche Schaakclub gaf gister avond de heer W. H. van der Nat een Si- multaan-séance. Er werd gespeeld aan 27 borden. Na ruim vier uur spelen was het resultaat dat de simultaanspeler aan 21 borden had ge wonnen. De heeren C. Stelma en P. Kor- ning maakten remise, terwijl de heeren D. Buijs, C. v. d. Lip. G. P. Scholtes en L. v. d. Kwaak hun partij wisten te winnen. Er werd gespeeld in „Het Bruine Paard". De heer Van der Nat verklaarde na af loop, dat hem aan vrijwel alle borden een sterke tegenstand was geboden. Dit bleek dan ook wel hieruit, dat eerst na ongeveer drie uur spelens de simultaanspeler in het voordeel begon te komen. Het was een aangename schaakavond. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De Competitie. In café Flora te Noordwijk-Binnen speel den gisteravond het 2e tiental van „D. Noteboom" te Noordwijk en het tweede tiental van Oegstgeest een wedstrijd voor derde kl. B. met den volgenden uitslag: D. NoteboomOegstgeest. J. van NesH. B. Heldering 01 Th. PasmanP. Eldering 01 J. A. ScheepmakerF. Teuninga 1/21/2 J. de GeusTh. Kieft 10 J. OttevangerH. W. Starrenburg 10 M. G. SleijserD. Bol 1/2—1/2 M. GooiJ. Brussee 10 A. v. d. Wiel—H. Jagerman 10 J. PasschierJ. van Rij 10 C. BaalbërgenJ. v. Niehoff 10 Totaal 73 Hiermede bereikte D. Noteboom II we derom de hoogste plaats met 7 punten. We] behaalde ook Kolopato I te Lisse 7 punten, doch dit tiental heeft één wedstrijd meer Voorts werd alhier nog een wedstrijd gespeeld voor de 3e klasse B. De uitslag was de volgende: Caissa IIGymnasium II. J. VerduijnM. v. d. Berg 1/21/2 J. J EpskampC. Kern (n. o.) 10 J. P. H. HemerthA. de Kier 01 Ir. D. J. HouthoffA. Schulp (n.o.) 10 P. Vlugt—J. J. v. Sluijs 10 A. J. van DriestenG. Korthof 1/21/2 A. M. W. de KoningG. Weijer 10 A. HuismanE. Akkeringa 10 J. G. KardolA. v. d. Linden 10 D. VrijD. Booms 10 Totaal 32 Gymnasium II leed dus een groote ne derlaag. Twee harer leden kwamen niet opdagen. HET TOURNOOI TE STOCKHOLM. Gisteren werd de vijfde ronde van het in ternationale schaaktournooi te Stockholm gespeeld. De uitslagen luiden: FineHolm 10; DanielssonCollet 10; LundinStoltz 1/2—1/2. De partijen tusschen Landau en Berg- kvist en Stahlberg en Sundberg- werden af gebroken. Na de vyfde ronde was de stand als volgt: Fine 4 1/2 p.; Stahlberg 3 p. met 1 afgebroken partij; Stoltz 3 p.; Danielsson 2 1/2 p. en 1 afgebroken partij; Lundin 21/2 p.; Bergkvist 2 p. en 1 afgebroken party; Sundberg 2 p. en 1 afgebr. partij; Landau 1 p. en twee afgebroken partijen; Holm 1 p.; Collet 1/1 p. IJSHOCKEY OM DEN LIPPENSBEKER. Te Brussel is de competitiewedstrijd om den Lippensbeker tusschen Brussel I (Etoile du Nord) en Brussel II (Brussels Ice Hockey Club) gespeeld. Brussel I won met 41, waardoor de stand in deze com petitie als volgt is geworden: gesep gew. gel. verl. v.t. pnt. 3 3 17—4 6 Brussel I Amsterdam Krefeld Düsseldorf Brussel II 1 1 11—12 5 2 18—19 5 2 13—8 4 5 7—23 2 BILJARTEN VOLHARING—EXCELSIOR L Deze zeer belangrijke wedstrijd werd voor de 1ste klasse competitie der F. B. H O. te Haarlem gespeeld. Beide vereeni- gingen zijn favorieten voor het kampioen schap. Hoewel de Lissenaren een 10-voor sprong hadden, wisten de Haarlemmers toch te zegevieren, ^oor welk resultaat de kampioenskansen van Excelsior zeer ge ring zijn geworden. Het resultaat is: pnt. brt. h.s. gem. A Duivenvoorden (Exc.) 92 24 16 3.83 A. Tabbers (Volh.) 150 25 17 6.— J Duivenvoorden 129 28 22 4.60 J. v. Doorn 147 28 25 5.25 P Duivenvoorden Sr. 115 37 22 3.10 W. Giesberts 99 37 8 2.24 Th. Duivenvoorden 83 19 '18 4.60 L. v. Dyk 108 19 15 5.68 Volharding I Haarlem 3 gewonnen par tijen. Excelsior I Lisse 1 gewonnen partij. AUTOMOBILISME WENSCHEN EN PLANNEN VAN DE K. N. A. C. Het afgeloopen en het nieuwe jaar. In het gebouw van de Koninklijke Ne derlandsche Automobielclub hebben dezer dagen de voorzitter, mr. J. Linthorst Ho- man, en de spörtcommissaris, de heer G. J. van Wickevoort Crommelin, mededeelingen gedaan. De voorzitter van de K.N.A.C. nam het algemeen gedeelte voor zijn rekening en de sportcommissaris heeft het sportpro gramma, voor 1937 ontworpen, toegelicht en enkele opmerkingen over den sterrit naar Monte Carlo gemaakt. Grieven van de K. N. A. C. De voorzitter schetste hoezeer alom in de wereld het automobilisme vooruit gaat, doch hoe nog steeds in ons land, zij het in afnemende mate, zich bewijzen voordoen van gebrek aan inzicht in de toekomst van het wegverkeer. Zoo vinden wy in over heidskringen nog steeds de onjuiste mee ning, dat het algemeen belang gediend zou zijn met de heffing van bijkans prohibi tieve lasten van het wegverkeer. Het is echter wel zeker, dat ook zy,. die zoo denken, toch wel in hun eigen leven zullen ondervinden, hoezeer de geheele wereld zich meer en meer op geregeld ge bruik van de automobiel instelt en daar van profiteert. Ook in het toerisme doen zich enorme veranderingen voor. Het toerisme is thans internationaal reeds vrijwel geheel op de automobiel ingesteld. Er is in dit opzicht reeds zooveel veranderd, dat heden de groote voordeelen te beurt vallen aan die landen, welke niet alleen goede wegen hebben, doch welke tevens met alle mid delen der moderne propaganda den vreem deling trekken. Helaas blijft Nederland hierin ondanks zijn steeds verbeterde we- g;n en zijn prachtige bruggen ver bij de anderen ten achter. Tochten door binnen- en buitenland in 1936. Het jaarprogramma van de K. N. A. C. over 1936 is zoowel internationaal als na tionaal uitstekend verloopen, voor toeris me en ook voor sport. Het programma ging uit van de gedachte, dat wel het eigen land de meeste aandacht verdient, maar dat toch juist nu het contact met het bui tenland dient te worden gehandhaafd en zoo mogelijk versterkt. Zoo kan de K. N. A. C. met dankbaarheid terugzien op hare reizen naar Nassau, Spanje en Denemar ken. Bij de clubreis naar het voor ons land zoo historie-rijke Nassau werd overal zeer groote en zeer gewaardeerde gastvrijheid ondervonden. Binnenslands maakte de K. N. A. C. pro- vincietochten naar Zeeland, Friesland, Limburg en Drenthe, waar de deelnemers overal hartelijk zijn ontvangen. Ook de toertocht „Kent uw eigen land", waarbij de deelnemers zooveel mogelijk gemeenten moesten bezoeken, slaagde goed; de uitslag wordt bekend gemaakt na 1 April. 1 Het binnenlandsch parool voor 1937. Het „Kent uw eigen land" is ook het devies voor 1937. Dit jaar komen de provincies Utrecht, Groningen en Noord-Brabant aan de beurt. De data voor deze provinciale clubtochten zullen nog nader worden vastgesteld, ten einde de bezoeken te kunnen laten samen vallen met den voor iedere provincie gun- stigsten tyd. Tevens ligt het dan nog in de bedoeling om bij gebeurtenissen van bij zonder belang in ons land den leden gele genheid te bieden daaraan in clubverband deel te nemen. Tochten naar het buitenland. Voorloopig zijn reizen vastgesteld naar Joego-Slavië en Griekenland met een boot tocht langs de Dalmatische kust in Mei of Juni, en een reis naar Zweden en Noor wegen in Juli of Augustus. Vervolgens wordt nog, ter gelegenheid van den inter nationalen sterrit naar Parijs van 20 tot 30 Juni, een bezoek in clubverband aan de wereldtentoonstelling aldaar overwogen, terwijl tenslotte de voorbereidingen voor de reeds eerder ontworpen reis naar Ne derlandsch Oost-Indië verder worden uit gewerkt. Dit laatste is ook het geval voor een clubtocht naar Amerika, waarvan de wenschelijkheid reeds onder de oogen werd gezien. Vervroegd concours van koetswerken. Bijzonder betreurt de K. N. A. C. het, dat de R. A. I. dit jaar onder den druk der zware lasten geen tentoonstelling zal kun nen houden. Zij heeft nu haar jaarlijksche concours van koetswerken, dat in den loop der jaren een vast nummer is geworden op het programma der K. N. A. C. iets vervroegd, terwyl zij het zoo mogelijk iets zal uitbreiden. Het zal ook nu weer op het parkeerterrein aan den Schevening- schen Boulevard worden gehouden. Sportieve gebeurtenissen. Het gedeelte, dat aan de sport is gewijd, bevat als gebruikelijk den ook al tradi tioneel geworden damesrit, welke ditmaal op 22 Mei zal worden gehouden. Daarvoor zijn de sportieve heeren en natuurlijk ook damesautomobilisten reeds op hun prestatie aan den tand gevoeld door den heuvelrit op 24 April, welke zoo als de titel reeds doet vermoeden, in het zuidelijkste deel van ons land zal worden gehouden. En dan zal de herfsttocht op 16 en 17 October dit gevulde programma besluiten. Voor de belangstellenden in de rensport wordt nog overwogen een bezoek onder leiding te organiseeren naar een grooten wedstrijd in het buitenland. Maar de plan nen daarvoor verkeeren nog in een begin stadium. De sterrit naar Monte Carlo. Een zeer belangrijke internationale ge beurtenis is de Rallye naar Monte Carlo, waarvoor de K. N. A. C. zich in de laatste jaren zeer veel moeite geeft. De heer G. J. van Wickevoort Crommelin, sportcommis saris van de K. N. A. C.. tevens lid van de internationale sportcommissie van de in ternationale associatie van erkende auto mobielclubs (A.I.A.C.R.), deelde mede, dat door het bestuür der K. N. A. C. twee be kers zijn uitgeloofd, bestemd voor de Ne derlandsche deelnemers, die in de kleine en de groote klasse de beste prestatie heb ben geleverd, benevens een wisselbeker uitgeloofd door de sportcommissie der K. N. A. C. voor de beste prestatie van de uit Amsterdam (Amstelhotel) vertrekkende deelnemers. Nu te Venlo een vaste offieieele controle is ingesteld, zyn vele maatregelen genomen om het den deelnemers zoo gemakkelijk mogelijk te maken en een vlotte afdoe ning der formaliteiten te verzekeren. Wanneer wij verder nog vermelden, dat met medewerking van waterstaat gelegen heid is gegeven om voor de klassements proef te oefenen op den nog te openen weg van Voorburg naar Gouda, dan blijkt wel duidelijk welk belangrijk aandeel de K. N. A. C. in de voorbereidingen voor dezen sterrit, welke in de wereld groote belang stelling heeft verworven, ten bate van een waardige Nederl. vertegenwoordiging heeft gehad. De deelneming hier te lande bestaat uit 26 auto's. Er zijn 29 Fransche deelnemers en als men nu bedenkt, dat drie Nederland sche deelnemers wegens te late inschrij ving van den rit werden uitgesloten en dat Frankrijk het grootste aantal deelne mers heeft, dan slaat Nederland wel een by zonder sportief figuur. Tusschen 'n hall uur na zonsonder gang en 10 uur 's avonds hebt u voor waarschuwingsseinen de keus tus schen den hoorn en 't knipperen met He koplampen. Tusschen 10uur'savonds en 'n halfuur vóór zonsopgang zijn geluids signalen verboden (behalve In *n noodgeval). Overbodige geluidssignalen zijn altijd verboden evenals 't gebruik van on redelijk sterke autohoorns! iSST... STILTE

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10