MAANDAG 18 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT Hen ernstig ongeluk had Zondag plaats op den weg van Ede naar Arnhem, doordat een auto tengevolge van de gladheid tegen boom reea on Hi brand vloog. Een der drie inzittenden, de echtgenoote van den bestuurder, werd hierbij gedood, de anderen zwaar gewond KORFBAL FLUKS—DEETOS 2—3. Deze wedstrijd is van den Fluks-kant een tegenvaller geworden. Niet alle spe lers hebben flink aangepakt. Was dat ge beurd, dan zou een overwinning voor de Leidenaars niet uitgesloten zijn geweest. Vooral het laatste aanvalsvak was slap en mislukte daardoor. In het begin gaan de partijen gelijk op. Aan beide zijden wordt gevaarlijk gescho ten, maar het duurt circa 25 min. voor het eerste doelpunt komt, wanneer mej. M. de Graaf voor Deetos scoort. Bijna heeft dan aan den anderen kant Van Nierop dit be antwoord, maar hij ziet den bal weer van de mand komen. Dan zinkt Fluks in, ter wijl Deetos meer zelfvertrouwen krijgt. Seits maakt dan het tweede punt. voor Deetos. Tegen de rust is Deetos gevaarlijk in den aanval, maar heeft geen succes. De tweede helft wordt door Deetos in gezet met een punt van Wedemeijer na vijf minuten. Dan komt er een opleving bij Fluks. In het midden werkt Van Nierop hard en de aanval begint te vlotten. Na 20 minuten komt het eerste +egenpunt door een mooi schot van De T"°f. Wisselen brengt Fluks in de zwakst opstelling: het middenvak faalt en de aanval kan de ballen niet in het vak houden. De verdediging heeft daardoor zwaar werk, maar kwijt zich goed van haar taak. Daardoor kan Deetos den voorsprong niet verhoogen en bij Fluks komt 5 minuten voor het eind nog een doelpunt van Nieuvvland. Weer heeft Fluks moed. maar voor het gelijk makende punt is de tijd te kort: de gasten gaan met de overwinning strijken. HOCKEY ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. H. D. S. IV—Docos I 1—4. Docos kwam met eenige invallers uit. De wedstrijd begon met eenig overwicht van H.D.S. Docos had haar vorm nog niet teruggevonden. Vooral in de achterhoede van de gasten rammelde het wel eens. Het duurde echter niet zoo lang of Docos her kreeg haar ouden vorm, vooral nadat de mid-voor fraai de score opende. H.D.S. ver sterkte door haar halflinie terug te trek ken haar verdediging, waardoor het voor de voorhoede van haar tegenstanders zwaar werk werd te scoren. Dit gelukte echter wel toen de gasten het spel meer open maakten en zeer snel den bal verplaatsten. Verschillende malen volgden nu schoten op het H.D.S.-doel. De keeper, die zeer fraai keepte, moest er een van doorlaten. Met 20 in het voordeel van de gasten ging de rust in. Na de rust waren het weer de gasten, die het initiatief tot den aanval namen. Tweemaal wist de voorhoede door fraai samenspel te scoren. Eenmaal door den linksbinnen en eenmaal door een fraaie push van den midvoor. Dit noopte H D.S. tot hernieuwde activiteit en ook zij wisten eenige fraaie aanvallen in te leiden. Een ervan had door een falen van de backs suc ces. De wedstrijd eindigde dus met een 14 overwinning voor de gasten. Zuidwijck IR. B. C. I 13. (Dames). In een zeer spannende wedstrijd, waar bij beide partijen goede techniek lieten zien, maar waar R. B. C. voor doel meer doorzettingsvermogen had en een gelijk spel de verhouding beter had weergegeven. Zuidwijck speelde met eenige reserven, die echter zeer goed voldeden. Het spel gaat snel heen en weer R B. C. is iets in de meerderheid en haar midvoor weet door taai volhouden het eerste doelpunt te sco ren. Eenige strafcorners op het Zuidwijck- doel hebben geen resultaat, maar uit goed combinatiespel maakt R. B. C. er voor de rust 02 van. De Zuidwijckdames zijn nu meer in den aanval; veel goede voorzetten van rechts worden niet benut. R. B. C. weet haar voor sprong nog te vergrooten. Zuidwijck trekt nu heelemaal ten aanval om haar eer te redden en vier minuten voor het einde maakt haar linksbinnen met 'n keihard schot het eenige tegenpuntje. Dames: Zuidwijck IIH.D.S. 03. Heeren: H.D.S. IIZuidwijck 4—1. ZUID NEDERLAND—NOORD- FRANKRIJK 1—0. Voor een vrij talrijk publiek is gisteren te Breda op het sportpark „Ginneken" een hockeywedstrijd gespeeld tusschen Zuid- Nederland en Noord-Frankrijk, die in een 1o overwinning voor onze landgenooten eindigde. Deze wedstrijd, die in het z.g. vierhoeks- tournooi tJsschen België a, België b, Noord- Frankrijk en Zuid-Nederland is gespeeld, heeft geen verandering in den stand ge bracht, die thans is als volgt: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. België a 2 2 63 4 Z.-Nederland 3 2 1 65 4 N.-Frankrijk 3 12 56 2 België b 2 2 36 IJSHOCKEY DE „BLAUWE ZES" NAAR KRYNICA? Het bestuur van den Nederlandschen IJs hockey Bond heeft een uitnoodiging van de Poolsche regeering ontvangen, waarin gevraagd wordt of de Amsterdamsche IJs- hockyploeg de „Zlauwe Zes" bereid is zoo spoedig mogelijk naar Krynica te komen om daar een wedstrijd te spelen tegen de landenploeg van Polen. Over het spelen van deze ontmoeting is \,an te voren overleg gepleegd tusschen 'e Poolsche autoriteiten en de Nederland- he instanties. In verband hiermede heeft t bestuur van den Nederlandschen IJs- ey Bond volgaarne besloten de uit ging in beginsel te aanvaarden. LAWNTENNI& PERRY S EERSTE VERLIES Perry heeft te Pittsburgh zijn eerste ne derlaag tegen Vines geleden. De Engelschman is op tournée door de Ver. Staten met een tennisgezelschap, waar bij hij een serie ontmoetingen tegen Ells worth Vines moet spelen. Vines verloor reeds drie wedstrijden en verklaarde, dat hij zich tijdens het spelen niet geheel fit voelde. Inderdaad moest daarna de tournée onderbroken worden, daar de Amerikaan wegens een aanval van influenza naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Vines is nu deze kortstondige ziekte weer te bo ven. Zijn genezing heeft Vines thans ge vierd met een 63, 57, 6—^, 61 over winning op Fred Perry. ATHLETÏEK STELLA W'ALASIEWICZ NAAR DE BEROEPSSPORT. De bekende Olympische kampioene en wereldrecordhoudster Stella Walasiewicz, die op het oogenblik in de Vereenigde Sta ten vertoeft, is tot de beroepssport over gegaan. De Poolsche athlete, die in 1935, maar vooral in 1936, niet minder dan zes we reldrecords aan de jonge Amerikaansche athlete Helen Stephens heeft moeten af staan, is in geldelijke moeilijkheden ge raakt. Toen nu een manager haar een aan bod deed, met een gezelschap athleten, waarbij zich reeds Jesse Owens, Eddie. To- lan en Mildred Didrikson bevinden, op tournee gaan, nam zij dit aan. De Poolsche athlete zal op deze rondreis tezamen met bovengenoemde athleten in wedstrijden met voorgift uitkomen. HELEN STEPHENS IN VORM. De snelste athlete ter wereld, de Ameri kaansche Helen Stephens, heeft ook bij overdekte atletiekwedstrijden niet de minste moeite met haar tegenstandsters. Zoo liep zij op een overdekte baan te Bos ton de 100 yards zonder groote inspanning in den zeer goeden tijd van 11.3 sec., ter wijl zij op de 50 yards van de Zuid-Ame- rikaansche kampioene op dien afstand, mej. Corie, zonder eenige moeite op overtui gende wijze won. WANDELSPORT BUITENGWONE VERGADERING N. U. W. In het gebouw voor K. en W. te Utrecht werd Zaterdag een buitengewone vergade ring van de Nederlandsche Unie voor de Wandelsport gehouden, waarbij het presi dium werd gevoerd door den heer K. N. Broekhoff uit Amsterdam. De jaarverslagen waren kort en krach tig. De secretaris, de heer J. C. Kreugel Jr., maakte melding van een bewogen jaar, dat tenslotte geheel gericht was op de re organisatie. De technische commissie was zeer tevre den. Het aantal marschen was vrijwel het zelfde, doch het deelnemersgetal liep van 24.000 tot 21.000 terug, waarvan 5000 da mes en 16.000 heeren. De schuld van twee jaren geleden ad j 1500 was omgezet in een batig saldo van ruim 100, terwijl de Unie geen crediteu ren meer heeft en nog slechts 44 te ont vangen heeft van de vereenigingen. De heer K. H. Broekhoff leidde het re organisatie-voorstel in en verklaarde, dat het voor de N. U. W. een groot offer is den naam te moeten verliezen. Doch het alge meen belang is er mee gediend en het zal een juiste daad van de Unie zijn, indien zij den stoot heeft gegeven tot de eenheid in de Nederlandsche wandelsport.. Spr. deed mededeeling, dat mr. A. ba ron Schimmelpenninck van der Oye, pre sident van het Nederlandsch Olympisch Comité, zich bereid heeft verklaard in den „Raad van toezicht" zitting te nemen. Behalve de R.K., Christelijke, Friesche en Zuidelijke wandelsport-organisaties heeft thans ook de Zeeuwsche bond de meest mogelijke medewerking toegezegd. Het voorstel tot reorganisatie van de Nederlandsche Unie voor de wandelsport in de Nederlandsche Wandelsport Federa tie in stemming gebracht, werd aangeno men met 113 stemmen vóór, 23 tegen en 4 blanco. De beide N. U. W.-opzichters, de heeren B. Veen en A. Pijper werden daarop be noemd tot eere-lid van de nieuwe orga nisatie. Tijdens den bestuursraad werd het na volgende bestuur gekozen: K. H. Broek hoff, voorzitter, A. Pijper, secretaris-pen ningmeester, A. A. H. F. van Hemmen, commissaris, terwijl twee plaatsen beschik baar worden gehouden voor vertegenwoor digers van de katholieke en christelijke organisaties. ZWEMMEN H. Z. EN P. C. TE DUISBURG. De Haagsche Zwem- en Poloclub nam deel aan internationale wedstrijden, geor ganiseerd door Duisburg 1398. De gasthee- ren wonnen met 84, nadat de rust reeds met een 41 voorsprong was ingegaan. Schneider, de midvoor van Duisburg maak te vijf van de acht doelpunten. Balke vestigde over 400 M. schoolslag een nieuw Duitsch record door dezen af stand af te leggen in den tijd van 5 minu ten 52.5 sec. Het oude record stond op naam van Schwarz met een tijd van 6 mi nuten 0,1 sec. DAMMEN LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De stand van de Borden-competitie is thans als volgt: Groep A.: gescp. gew. rem. verl. pnt. J. Klinkenberg 12 11 1 23 J. Kleer 13 10 3 23 F. v. d. Stel 11 8 1 2 17 H. de Water 12 6 4 2 16 J. Zaalberg 13 5 6 2 16 JHuisman Sr, 14 4 7 3 15 A. J. v. Heeringen 13 5 4 4 14 S. van Duijn 9 5 3 1 13 S. v. d. Wijngaard 12 6 1 5 13 W. Klein 11 4 4 3 12 J Hes 11 4 2 5 10 B. de Kier 11 4 2 5 10 C. Teunissen <12 4 2 6 10 H. Martijn 11 3 2 6 8 D. de Roode 12 2 3 7 7 J. Heemskerk 14 2 3 9 7 S. Kooten 14 1 5 8 7 A. J. v. d. Lelie 11 1 3 7 5 F. Lardée 12 2 10 2 J. Klinkenberg heeft nog steeds de lei ding vóór z'n concurrenten Kleer en v d. Stel. welke laatsten hem niet gemakkelijk voorbij zullen komen daa* hij in zeer goe de conditie blijkt te zijn. De stand in Groep B is: gescp. gew rem verl n«t B. Slegtenhorst 13 11 2 24 C. Gastelaars 14 11 2 1 24 A. ter Haar 12 10 1 1 21 I. Tel eng 13 8 3 2 19 M. Optendrees 12 8 2 2 18 F. D. v. d. Bosch 11 6 3 2 15 M. J. van Houten 12 6 3 3 15 E. Klinkenberg 14 5 3 6 13 C. Klinikenberg 13 6 7 12 P. Wassenaar 9 4 3 2 11 D. A. Epoenga 10 4 1 5 9 J. Huisman Jr. 11 3 3 5 9 P. de Haan 13 2 5 6 9 J. Dreef 11 3 2 6 8 P. Lepelaar 9 2 1 6 5 de Roode II 10 1 2 7 4 C. van Zn ijlen 11 1 1 9 3 G. P. Dille 12 1 1 10 3 K. Smit 14 1 13 2 De striid om de eerste plaats gaat wel voornamelijk tusschen Gastelaars. ter Haar en Slegtenhorst. De soeler met een kleine inzinking verspeelde hiermee z'n kans op deze plaats. Ootendrees overkwam dit. en moet nog zeer sterk spelen om tot de eer ste vijf aan te komen. WIELRENNEN NIEUW-SWIFT Door de gladheid van het traject is de aanvankelijk vastgestelde koppel wedstrijd omgezet in een koppeltijdrace. A en B- klassers kregen een C-klasser als maat on der die verstande, dat de sterkste renners een zwakkere C-klasser als koppelgenoot kregen. Dat de sportcommissie een goed oog op de verdeeling heeft gehad, bewijst wel de tijd van het eerst geplaatste met het iaatst-aankomende koppel, welke 'tijden slechts 1 minuut 19 sec. uit elkaar liggen. De koppels G. RibotJ. van Werkho ven, als eerste gestart en Th. HolstJ. Hintzbergen, als zevende gestart, wisten beiden met een tijd van 40 min. en 2 sec. aan den kop te komen, hetgeen een fraai succes voor deze jonge renners is te noe men. Twee sterke C-klassers namelijk G. BakkerF. v. d. Berg leverden een keu rige prestatie door de tweede plaats te be zetten, met een tijd van 40.11 dus slechts 9 sec. achterstand op de nummers één. J. RiethovenJ. Bury plaatsten zich derde, trots laatstgenoemde nog door een lekke band van fiets moest verwisselen. Vierde waren W. van RooyenH. Holst, waarbij dient opgemerkt dat eerstgenoem de een mooi geleidelijk tempo aangaf, hetgeen H. Nolst juist kon volgen. Hun tus- schentijden wezen op een zeer regelmatig rijden. Het koppel R. RiethovenG. Ma- rijt plaatste zich vijfde, waarbij zij gehan dicapt werden door een val van G. Marijt. J. v. d. LeestW. Rijsbergen vielen zeer tegen, daar zij als B en C-klassers van goed gehalte, vier plaatsen achter de beide C- klassers G. BakkerF. v. d. Berg bleven. M. Segaar was gekoppeld met H. Hols- wilder, welke redelijke kans hadden zich goed te plaatsen. Bij het eerste maal -pas- seeren van het keerpunt lagen zij op de derde plaats, waarna Segaar de fout be ging om alleen door te gaan, waardoor hij zichzelf uitschakelde daar de tijd van den tweeden aankomende renner telt. De to taaluitslag was: 1. J. RibotJ. van Werk hoven en Th. HolstJ. Hintbergen, ieder 6 p. 2. G. BakkerF. v. d. Berg ieder 8 p., 3 J. Riethoven Azn.J. Bury ieder 6 p., 4. W. van RooyenH. Nolst ieder 4 p, 5. R RiethovenJ. Bury, ieder 2 p., 6. J. v. d. LeestW. Rijsbergen 2 p., M. Segaar 2 p., H. Holswilder 1 p. Woensdagavond home-trainen in het clublokaal; aanvang 8.15 uur. DE „NACHT" VAN KOPENHAGEN Een acht-uurs-koppel-wedstrijd op de winterbaan te Kopenhagen werd gewonnen door GrundahlStieler met 112 p. en een ronde voorsprong op het Nederlandsch Deensche koppel PellenaarsChristensen. AERTS—DE BRUYCKER WINNEN BRUSSELSCHE ZESDAAGSCHE MET RONDENVOORSPRONG Van KempenBraspenninx op de zesde plaats De zesdaagsche te Brussel werd na zeven uur gisteravond eentonig. AertsDebruycker hebben tenslotte den wedstrijd volkomen verdiend gewonnen. Steeds waren zij bij de leiders en op dezen laatsten avond hebben zij hun slag gesla gen en hun voorsprong op uitstekende wijze verdedigd tegen een groep van zes koppels, die alle een kans op de eerste plaats hadden. Vooral SchönDeneef, die gedurende het grootste gedeelte aan het hoofd van het klassement hadden ge staan, hebben in de laatste uren slag gele verd met de winnaars, maar deze wisten van geen toegeven en wezen iederen aan val met beslistheid of. Op 1 ronde lag een groep vtn zes koppels, waaronder het Ne derlandsche Jan van KempenBraspen ninx. In het begin waren onze landgenooten niet bijzonder op dreef, maar naarmate de slotavond naderde werd hun rijden beter, Vooral Jan van Kempen maakte een goe den indruk. In dezen zesdaagsche zijn 3043,830 k.m. afgelegd. De uitslag luidde: winnaars: AertsDe bruycker 178 p. Op een ronde: 2. Schön Deneef 331 p. 3. GuerraOlmo 295 p. 4. NayeSeynave 162 p. 5. Van Vlockho- venvan Buggenhout 120 p. 6. Jan van KempenBraspenninx 119 p. 7. Dayen Lapebie 94 p. Op drie ronden: 8. Smets Martin 70 p. Op zes ronden: 9. Thijssens al leen 182 p. Op negen ronden: 10. Wambst alleen 259 p. Humor. „Moeder, noem me eens gauw anders. Papa heeft gezegd, dat ik klappen krijg, zoc waar ik Lientje heet. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 125. Dan ben ik er tenminste voorgoed van af, dacht Piet je Inmiddels werd zijn vader door kille gangen, naar een cel geleid. Blijf daar maar zitten nadenken en probeer je leven te beteren, zei de agent die hem wegbracht. 126. Toen Professor Slim een maand later werd vrijgela ten, was de lente al een eind opgeschoten. Aan de peere- boomen zat al bloesem en de professor vond het zoo mooi, I dat hij spoedig weer vergeten was, dat hij zoolang in een donkere cel had gezeten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8