t VRIJDAG 15 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BEIJEESCIIE KERMIS. Filmvoorstellingen, Huwelijksfilm, Afscheid en vertrek Missionarissen. Er is hard gewerkt in het St. Antonius Clubhuis, tegenover de Marekerk. We heb ben er een kijkje genomen. Enkele zalen hebben een geheel Beijersch aspect gekre gen. Hedenavond om 8.15 heeft door den zeereerw. heer R. Smitz, pastoor van de Hartebrug-parochie, de opening van de Beijersche kermis plaats. Aan de attracties is bijzondere zorg be steed. Dat men actueel wilde blijven, blijkt wel uit de filmvoorsttellingen, welke voor de bezoekers van de kermis ieder uur aan vangen. Konden wij een dezer dagen mel den, dat de huwelijksfilm van het vorste lijk paar, die hier vertoond wordt, wel zeer bijzonder geslaagd mag heeten, thans ver nemen wij nog', dat bovendien ter vertoo ning gebracht zullen worden, de opnamen, welke gemaakt zijn van het afscheid en vertrek van de missionarissen uit de Har- tebrug-kerk op 29 December j.l. Verder zal men hier zien: Opening van de Staten-Generaal, luisterrijke intocht van het vorstelijk paar in het beroemde Fordje, beëediging van Z.K.H. Prins Bernhard, hu welijksplechtigheden, vertrek van het pa leis, aankomst Stadhuis, Kerk, enz. enz. De kermis is geopend van heden tot en met Maandagavond van 811 uur, Zater dag- en Zondagmiddag bovendien van 2.30 6 uur. De toegangsprijs bedraagt slechts ƒ0.10. De opbrengst komt ten goede van de Kath. J ongens-Centrale. GOUDEN DOCTORAAT. Vrijdag 22 Januari 1937 zal het 50 jaar geleden zijn, dat mr. F. E. Pels Rijcken te Breda, advocaat en procureur, deken van de Orde van advocaten, aan de universi teit alhier promoveerde tot doctor in de rechtsgeleerdheid. Duitsclie Filmavond. Op initiatief der afd. Leiden van de N. R. V. hield gisteravond de heer M. K. W. Gerisch, secretaris van het Duitsch Verkeersbureau te Amsterdam een inlei ding over Duitschland als touristen-oord, in den zomer zoowel als in den winter. Na een welkomstwoord van den heer v. d. Horst verkreeg de heer Gerisch het woord, die op onderhoudende wijze een en ander vertelde over „Zon en sneeuw in Duitschland", te vinden van het Duitsche Oosten via Silezië, het Reuzengebergte, den Harz, Thüringen, het Zwarte Woud naar de Beiersche Alpen. Een en ander werd op voortreffelijke wijze toegelicht door geluidsfilms, welke het gesproken woord niet weinig verduidelijkten. Met een film over Lippe, het geboorte land van Prins Bernhard werd de avond besloten. De eerstvolgende vergadering van den Raad zal plaats hebben op Maandag, 1 Febr. a.s. in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen", Steenschuur 21. Voor het examen in boekhouden c.a. van wege de Federatie „Mercurius" slaagden: de heeren S. van Kampen, Oegstgeest, C. J. Uittenhout alhier, mej. T. K. den Dikken Katwijk aan Zee. Beide eerstgenoemden slaagden even eens voor hetzelfde examen, afgenomen door de Ver. van Leeraren in de Handels wetenschappen. Voor het examen in Duitsche handels correspondentie van de Fed. „Mercurius" slaagde: mej. B. van Bergen te Oegstgeest. Allen werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 3. Aan den Leidschen Glashandel firma W. van Dam en Co. alhier werd de levering van het benoodigde glas opgedragen voor: een winkelpand van de fa. Albert Hein te Wormerveer, 30 middenstands woningen te Velsen, 6 middenstandswoningen te Sant poort, de uitbreiding van het Centraal Sta tion te Amsterdam, een Flatgebouw te Den Haag, een bollenschuur te HiUegom, 4 middenstandswoningen te Limmen, 17 middenstandswoningen en een winkelpand te Wassenaar, 101 huizen aan de Oude Vest te Leiden en een landhuis te Bennekom (Geld.). De heer C. van der Leeden alhier is bestemd voor den dienst in Ned. Indië. ACADEM1EMIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen geneeskunde: mej. Th. Ykema. Voorburg, de heeren C. A. L. Jan sen, Den Haag, Th. J. Damsté, Oegst geest, L. D. J. Reeser, Wassenaar; artsexamen le gedeelte: de heer H. M. Hueting, Katwijk: Bevorderd: tot arts de heeren H. v. d. Meer, Den Helder; F. P. C. Prud-homme van Reine. Den Haag. P. van Rossem, Krommenie. BINKEN 3 O METER van een brandende straat lantaarn of op 'n officieel auto staan om vrijgesteld om licht op te hebben tifa UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Josephsgczellen. Gisteravond werd door de St. Josephsgezellen een uitvoering gegeven in het R. K. Vereenigingsgebouw, welke uitvoering in alle opzichten prachtig is geslaagd. De Vice-praeses, kap. Went- holt, sprak een openingswoord. Ook dezen avond zorgde de Harmonie voor keurige en goede muziek, welke al ler belangstelling had, terwijl de tooneel- club „Adolf Kolping" voor de 3e maal op voerde het tooneelspel in 4 bedrijven „Ik ben maar 'n paria". Ook thans werd het stuk door de gezellen op keurige wijze ge speeld, zoodat alle aanwezigen ten volle medeleefden en allen overvoldaan waren over het inderdaad mooie en keurig ge speelde tooneelstuk. Zoodoende is ook de zen avond voor de gezellen een groot suc ces geworden en kunnen zij met voldoe ning op hun werk terugzien. Op het einde werd door den Senior dank gebracht aan allen, niet in het minst aan de Harmonie en de spelers voor dezen mooien en succesvollen avond. le Lustrum K. J. M. V. Zondag 24 Januari a.s. viert de Leidschendamsche K. J. M. V. haar le lustrum. Des avonds te 7.45 uur wordt een groote feestavond gegeven. De V'ereenigde Haagsche Spelers (artistiek leider Pierre Balledux) zullen opvoeren het blijspel in 3 bedrijven van Jac. Ballings genaamd „De Rare". Enorme lachsalvo's zullen er dien avond losgelaten worden. Verschillende attracties zullen de gezelligheid nog verhoogen. Geef de hu mor maar de vrijheid is het parool van dien avond. STOMPWIJK. Diefstal. Tegen de 38-jarige B. wonen de te Nootdorp werd door de politie pro cesverbaal opgemaakt wegens diefstal van eenige gereedschappen, afkomstig van den aannemer van den Nieuwen Rijksweg. Na verhoor is B. op vrije voeten gesteld. NIEUWVEEN. Volksbond. Zoo als telken jare, wordt ook nu wederom door den R.K. Volksbond een feestavond georganiseerd. Deze zal ge houden worden Maandag 18 Januari, des avonds te 7 uur in Hotel Schreuder. De avond zal in gezellig samenzijn worden doorgebracht, en door muziek en enkele voordrachten opgeluisterd worden. Vergadering. De sluitingsvergadering van de buurtvereeniging (Indische buurt) zal gehouden worden Dinsdag 19 Januari des avonds te 7.30 uur in café Th. Bezuien. ROELOFARENDSVEEN. Feestavond. De muziek vereen iging „Door Gunst Verkregen" van Nieuwe-We- tering gaf gisteravond in hotel de Vier Heemskinderen een zeer geslaagde muziek uitvoering. Het muzikale gedeelte stond onder leiding van den heer de Haan uit Leiden en was voor de vereeniging een succes te noemen. Uit de nummers bleek dat deze vereeniging nog steeds vorderin gen maakt. Het publiek was dan ook zeer voldaan, hetgeen uit het hartelijke applaus bleek. Na de pauze werd opgevoerd een vroolijk spel in drie bedrijven getiteld: „Ben speelt het klaar". Om de komische scènes in dit stuk is danig gelachen. De lachsalvo's waren dan ook niet van de lucht, zoodat de spelers de aanwezigen kostelijk hebben vermaakt. Na een dank woord van den voorzitter, den heer Spring in 't Veld, werd deze feestavond te mid dernacht gesloten. SASSENHEIIVI. Uitvoering St. Josephsgezellen. Gis teravond had in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw de jaarlijksche feestavond plaats van de St. Josephsgezellen. Het ope ningswoord werd gesproken door den vice-praeses, kap. Schmidt, die de ouders en belangstellenden het welkom toeriep, in 't bijzonder zijn voorganger kap. K. J. Westerkamp, die hedenavond nogmaals tusschen de gezellen zit en aan de uitnoo- diging gaarne gevolg heeft willen geven, om te spreken over het gezellenwerk. Na eenige vroolijke nummers muziek werd het scherm „gehaald" voor een klucht in één bedrijf, welke al dadelijk de lachspie ren in beweging bracht. Deze klucht was getiteld ,De Doodenrit". Hierna werd het woord verleend aan den oud-praeses, kap. Westerkamp, die met applaus werd be groet. Spr. heeft met beide handen deze uitnoodiging aanvaard, omdat de St. Jos. Gezellen, waaraan hij ook hier heeft mo gen werken, een van de mooiste organisa ties is, welke hij kent. Het program van het Kolpingswerk is altijd actueel voor de jongeman van 17 tot 25 jaar. Vooreerst omdat hiermee wordt bereikt een diepen godsdienstkring en karaktervorming. Ver volgens om de opwekking van den geest van arbeid en de waarde van den arbeid. De priester is geheel en al leiding gevend persoon en houdt contact met de jongens. Spr. maant daarom de ouders aan hun jon gens niet van de St. Jos. Gezellen af te houden. Met een hartelijk applaus en dank woord van kap. Schmidt werd deze toe spraak besloten. Alsnu werd door de tooneelclub onder regie van den heer P. v. d. Kamp een dra ma in drie bedrijven opgevoerd, getiteld „Priesterplicht". Voor de uitvoering en vertolking van dit stuk verdienen de spe lers alle lof. Zij zijn werkelijk erin ge slaagd het dramatische te laten voelen en meermalen waren de aapwezigen zichtbaar ontroerd van hun spel. Het spel heeft dan ook allen hoogst voldaan, wat bleek uit het uitbundig applaus van het talrijk pu bliek na elk bedrijf. De grimeering was in handen van den heer P. v. d. Pijl uit Lei den. Gedurende de pauze werd een kleine verloting gehouden tot dekking der kos ten. Hiervoor waren zeer mooie prijzen uitgeloofd, welke gratis waren beschikbaar gesteld door de winkeliers. Aan het einde dankte kap. Schmidt voor de betoonde be langstelling en het meeleven met de ge zellen. Geboren: Martinus Christianus, z. v. M. Th. van der Hoorn en M. H. Langelaan. Alida Maria Petronella, d, v. H. L. van der Lans en Th. A. van der Voort. Al- bertus, z. v. H. Hoog'ewoning en E. Ver boom. Overleden: Maria Komen, oud 58 jaren, weduwe van P. Koning. Cornelis van Diest, oud 76 jaren, weduwnaar van P. Teunisse. Jan Albert Petrus van den Berg, oud 87 jaren. Ondertrouwd: N.J. van der Laan, oud 26 jaren en C. G. M. Hulsbosch, oud 26 jaren. G e t r o u w d: A. J. van Niekerk, oud 29 jaren en A. M. Alkemade, oud 33 jaren. Ingekomen: E. van Duijn, van Heemstrastraat 20, van Wassenaar; L. M. Granneman, Tijlloosstraat 17, van Bloemen- daal; F. W. Scnuld, Charbonlaan 6, van s-Gravenhage; M. E. Büjleverr Weltevre den 1, van Oegstgeest; J. P. H. A. Weusten, Hoofdstraat 347, van Doetinchem; L. J. van Nobelen en gezin, v. Heemstrastraat 35, van Voorhout; H. D Landwer Johan, Jac. van Beierenlaan 15, van Lisse. Vertrokken; N Le Grand, naar Lei den; A. Bremmer, naar Leiden; J. Keijzer, naar Amsterdam; J. Goddijn, naar 's-Gra- venhagen; A. M. Alkemade, naar Bodegra ven; G. Wijntjes, naar Haarlem; D. A. van Bergen, naar Boskoop; K. Spruit en gezin, naar Doorn; L. L. Bisschops. naar Lisse: G. A. Beijk, naar Hillegom; A. Filippo, naar Heemstede; Th. P. Vos, naar 's-Gravenhage: H G. Vos, naar s-Gravenhage; P. van der Meij, naar Rijnsburg WASSENAAR. Hoog bezoek in het R.K. Vereenigings- gebouw. De samenkomst van de plaatselijke land stormcommissie in het R.K. Verenigings gebouw op hedenavond (Vrijdag) te 8 uur, zal o.a. worden bijgewoond door Z. H. Pangeran Adipati Ario Mangkoe Nagoro, die vergezeld zal zijn van den Weledelgestr. heer W. M. Walpoott, Commissaris van Po litie alhier, van zijn secretaris Raden Mas Nolo Soeroto, en van den Weledelgestr. heer Houbolt, kapitein bij het Indische le ger. Voorts wordt verwacht Z.Exc. Duy- maer van Twist en Mevrouw. Namens den Inspecteur van de B.V.L. zal aanwezig zijn de luitenant-kolonel P. Din- gemanse. Geboren: Franciscus Theodorus z. v. P. G. Westgeest en G. van Leeuwen. Theresia Wilhelmina Clazina d. v. P. A. Gerse en E. M. A. Lut. Joannes Olaf Maria z. v. W. P. J. Croon en J. M. Smit. Leonardus Jacobus z. v. L. Schreuder cn C. E. Bindels. Gerritje Anna d. V. H. van der Gugten en W. H. Hoek. Hendrika Maria d. v. W. C. Veloo en A. L. van der Woude. Agatha Anthonia Johanna n. v. G. J. Kroon en A. A. J. Rooij akkers. Ondertrouwd: J. C. Eijgendaal en P Keemink. G e h u wd H. Lange en C. A. Treffers. D. Kulk en T. van Egmond. A. van de Werken en H. Zuiddam. Overleden: Anna Maria Verkley 53 j. ongeh. Willem van der Ham, 81 j. ongeh. Gevestigd: W. M. A. I. van Voort- huysen geb. von Bartels, Ev. L„ zonder beroep uit Soerabaya, Prins Frederiklaan 19 L. P. Bruijnings Iingenhoes, geen, zonder beroep, uit den Haag, Victorialaan 3 H. Frebrich, vreemd, G.K., dienstbo de, uit Stompwijk, Meyendellscheweg 18 A. J. van der Heijden, N.H., agent B.S.H. Mij., uit Pontianak, v. Z. v. Nijeveltstraat 13 - B. Hofman, geen, zonder beroep, uit den Haag, Acacialaan 13 A. P. W. v. d. Kleij, R.K., zonder beroep, uit den Haag. Kerkstraat 19 A. Landsman, G.K., dienstzode, uit Kampen, Schouwweg 61 C. C. M. van Meurs, Prot., zonder beroep, uit den Haag, Wittenburgerweg 78 C. A. Quik, geen, zonder beroep, uit den Haag, Beukenlaan 3b C, L. A. A. Rabbins, Presb., vreemd, hulp i. d. huishouding, uit Chaltenham (Eng.), Groot Haasebroek- scheweg 22 A. I. M. Th. Thiel, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit Kiel (Did.), Pr. Ma- rielaan 9 C. M. H. Weerenbeck geb. Ver meulen, R.K., zonder beroep, uit Utrecht, v. Z. v. Nijevstr. 48 J. van Vliet, N.H., dienstbode, uit den Haag, Groot Hoefijzer laan 40 Th. Winkler, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit den Haag, Jonkerlaan 70 J. Zandbergen, C.G., dienstbode, uit Val kenburg Z.H., Duinvoetlaan 2. Vertrokken: M. H. Hollmann naar den Haag, van Hoornbeekstraat 6 E. A. Bietgen naar den Haag, v. Kinsbergen- straat 55 G. Alinski naar Voorburg, v. Seven bergestraat 80 L. R. Akersloot van Houten Roos naar den Haag, L. v. Meer- dervoort 160a H. J. Nieman naar den Haag, Oranjeplein 98 J. C. H. Piepers naar Voorburg, Parkweg 221 M. Wegh naar Nijmegen, Bilderdijkstraat 25 M. H. V. Kolder naar den Haag, Pretorius- straat 111 T. Kulk geb. van Egmond naar Lisse. Kanaalstraat 217 H. van de Werken geb. Zuiddam naar den Haag, Mo lenaarsstraat 146 G. Jongepier naar den Haag, Jac. Mosselstraat 12 B. A. Wei- denhiller naar Bloemendaal, Vijverweg 12 M. Harrer naar Steyrmark (Oostenr.) K. Heuer.naar den Haag, Pieter Bothstraat 17 E. de Boer naar Haarlem, Mr. Corne- lisstraat 4 Ord. E. Th. Hollestelle naar Boskoop, Burgemeester Colijnstraat 11 I. E. G. Negedly naar den Haag. Ernst Ca- simirlaan 9 J. H. v. Overbeek naar Oegstgeest, Emmalaan 68 D. de Lange naar Rotterdam, Beukelsdijk C 19 A. Brune naar den Haag, Carel Reinierskade 61 B. Nickel naar den Haag, v. Nyen- rodestraat 115 T. Rosema naar den Haag, Groenteweg 115. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hermanus z. van G. J. v. Kempen en J. J. W. Bezie Nicolaas Wil frid Johny z. van N. Houwer en J. Planje. Maria Geertruida dr. van J. Schipper en J Parlevliet. Ondertrouwd: J. A. Campfens jm. 27 j. en Chr. G. v. Schaik jd. 21 j. Overleden: W. Meijers ongeh. vr. 73 j. A. Blok wedn. 78 j. D. J. Korteland Zeeman vr. 62 j. Chr. Colpa m. 75 j. P. v. d. Wijngaard m. 62 j. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Personalia. Voor het te Gouda afgeno men examen boekhouden van de Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagden de heeren M Trouw en J. v. Zijll, beiden leerlingen van den heer de Joode te Bodegraven. Dammen. De Bodegraafsche Damclub „Bodegraven" speelde een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen „Denk en Zet" van Molenbrug, welke door eerstgenoemde met 268 werd gewonnen. Aangezien dit voor Bodegraven" de eerste wedstrijd was, is dit een prachtig resultaat. Geboren: Adriaan Gijsbertus, z. v. L. Verduijn en N Schoonhoven. Albertus, z. v. Johannes de Vlieg en E. van Ingen. Getrouw d:G. Edelman en G. Kooi- stra. Vertrokken: Neeltje Schouten, naar Gouda; P Maaskant en gezin, naar Leiden; Jansje Uithol, naar Alphen aan den Rijn; A.art Hamoen en echtg., naar Gouda; J. A. Huisman, naar Hoogmade. KOUDEKERK. Crisis-commissie. Dezer dagen zal in samenwerking met het Burgelijk Armbe stuur door de pl. crisis-commissie alhier aan werkloozen en ondersteunden, vet ver strekt worden. Aanvankelijk werd gehoopt 1 pond per hoofd te kunnen verstrekken, doch gezien de hoeveelheid, zal een reductie moeten worden toegepast. Geboren: Hendrika Christina, d. v. Dirk Guldemond en Christina Bi-ommers. Getrouwd: Arie Gijsbert Cornelis Loef, 20 j. en Kommertje Hakkenbrak, 18 j. ZOETERWOUDE (H.R.). Th. Tijssen f Na een kortstondige ziekte is hedenmor gen overleden de heer Th. Tijssen. De overledene was gedurende een groot aantal jaren lid en secretaris van het R. K. Kerk bestuur. Een eenvoudig en nobel mensch. Hij ruste in vrede. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage. LEIDEN. DOCOS AFD. VOETBAL. Juniorenbijeenkomst. Dinsdagavond kwamen de junioren bij een in de K. J. C. Burcht op de Garen- markt. Om 7 uur was de eerste groep aanwezig. De voorzitter, de heer Kaizer, hield een korte inleiding tot de junioren en sprak zijn voldoening uit over den goeden geest, die er vooral in de jongste elftallen heerschte. Wanneer we zoo voortgaan zal het de club in de toekomst goed gaan. Na dat nog enkele punten, die van belang wa ren voor den goeden gang van zaken in de club, waren besproken, werd een leuk filmpje vertoond. Kwart over acht kwamen de oudere ju nioren aan de beurt, die zoo goed als allen tegenwoordig waren. Na opening door den voorzitter kreeg de heer A. v. Schie, actief speler van Do- cos het woord en hield een met aandacht gevolgde causerie over het voetbalspel. Uit voerig werd behandeld het plaatsen en stoppen van den bal, positiekiezen, de taak van de spelers in het elftal, onderlinge samenwerking enz. Een flink applaus bewees, dat het ge sprokene zeer in den smaak was geval len. Een leuke film. een ernstig woord van een der juniorenleiders, een sluitingswoord van den secretaris en al te vlug was deze bijeenkomst eigenlijk voorbijgegaan. BUITENLAND. INBRAAK BIJ DE BANK VAN LITHAUEN. KAUNAS, 14 Jan. (A. N. P.). Bij de bank van Lithauen is een inbraak ge pleegd. De misdadigers hebben de kluis geforceerd en zich meester gemaakt van een aanzienlijke som gelds. De politie heeft verscheidene bedienden van de bank gearresteerd. GROOTE KINDERSTERFTE IN BRITSCH-INDIE. LONDEN, 14 Jan. (A. N. P.). Volgens een te New Delhi gepubliceerde statistiek heeft Britsch Indië de grootste kinder sterfte van de geheele wereld. In 1934 stierven van elke 1000 kinderen, die ge boren werden 187, terwijl in de centrale provincies bijna elke vierde kind na de geboorte overleed. TELEGRAMMEN OVERWINNING DER REGEERINGS- TROEPEN IN HET NOORDEN? PARIJS, 15 Jan. (A.N.P.). Te Madrid is uit Santander bericht ontvangen, dat de regeeringstroepen aan het front in Leon en de Asturische militie op stoutmoedige wijze stellingen hebben veroverd, welke het dorp Matallana en den weg, welke naar la Robla leidt, beheerschen. In de eerste ochtenduren hebben de re geeringstroepen den spoorweg van la Robla naar Matallana en 300 M. rails op de lijn van Matallana naar la Vecilla vernield. Voorts hebben de, strijdkrachten, welke zich te el Ponton bevonden, in samenwer king met de strijdkrachten welke uit San tander waren aangekomen, de opstande lingen aangevallen. Zij zijn er daarbij in geslaagd de Bajar-bergen te bezetten. DE BESPREKING VAN MALCOLM MAC DONALD MET DE VALERA. Geen Iersche vrijwilligers meer voor Spanje. DUBLIN, 15 Jan. (A.N.P.) Men ver neemt ,dat de Valera zijn onderhoud met Malcolm MacDonald besloten heeft, in den Ierschen Vrijstaat een wet af te kondigen, waarbij het vertrok van vrijwilligers naar Spanje wordt verboden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Jan. Vee. Totaal aanvoer: 562 runderen, 188 kalveren, 1557 schapen, 717 varkens. 2 paarden, 18 bokken of geiten. Prijzen: 11 stieren 200280, 48 58 cent schoon gewicht, handel tamelijk; 142 kalf en melkkoeien 140245, handel kalm; 191 varekoeien e. a. f 130185. han del tamelijk vlug; 218 vette koeien f 125 250, schoon gewicht 4665 cent, handel tamelijk; fokkalveren f 1316, handel vlug; 32 vette kalveren f 5090, schoon gewicht 60—98 cent, handel tamelijk; 156 nuchtere kalveren 813, handel vlug; 150 vette schapen f 1824, 1100 vette lam- mei-en 1520 en 307 weideschapen 12 17, handel zeer matig; 26 zeugen 3754 293 mestvarkens 1329 en 398 biggen 811, handel tamelijk. 18 bokken of gei ten 615, handel best. Kaas. Aanvoer 60 partijen waarvan 50 partijen Goudsche kaas le soort 2021.50 en 2e soort f 18.50—19.50; 10 partijen Leid- sche kaas f 1920.50 per 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 15 Jan. Vee. Aanvoer: 44 Enterstieren f 125195, 95 Twenter- stieren 195—295, 354 vette koeien 110 235 per stuk. 38—60 cent per kg.; 567 melk en kalfkoeien f 110235: 72 pinken f 30 110 30 vette kalveren 25—70, 573 nuchtere kalveren 411, 620 vette schapen 16 52; 62 weideschapen f 1019, 688 lamme ren 918, 531 vette varkens 25115 per stuk, 36—42 cent per kg.; 24 magere varkens 1540, 59 klein^ biggen f 612. per stuk; 13 bokken en geiten, 30 paarden. Totaal aanvoer 3762 sti'ks. Kaas. Goudakaas f 2227. Edammer kaas 1827, Aanvoer 281stuk. Boter. Veilingboter f 1.421.27 per kg. Aanvoer 9 zesde vaten. Commissie 0.66. RIJPWETERING, 12 Jan. Eiercnveiling. Aanvoer: 1796 kippeneieren 2.704.00 per 100 stuks; 2 kippen 3044 cent, 1 ko nijn 70 cent per stuk, kaas 4650 cent per kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden, onze in nig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, Broeder, Behuwd Broeder en Oom THE0DDRUS TIJSSEN in den ouderdom van 69 jaren. - 360 Lid van het Kerkbestuur van de Parochie van O. L. V. Onbevlekt Ont vangen, „Meerburg". Wed. C. TIJSSEN- Vermeulex kindereu en kleinkinderen Zoeterwoude, 15 Jan. '37. Hooge Rijndijk F 127. De II. Uitvaart en begra fenis zal plaats hebben op Dinsdag 19 Jan. a.s. tc 9 uur in dc Kerk van O. L. Vr. Onbcvl. Ont\ Geen bloomen. Gaarne H. Missen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3