91 VRIJDAG 15 JANUARI 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. II RECHTZAKEN DE CHèQUE EN DE WAARZEGSTER. Schriftkundigen kunnen er niet uit. Een 32-jarige schilder heeft voor het Amsterdamsche Hof terecht gestaan ver dacht van valschheid in geschrifte. Hij zou een postchèque die niet voor hem bestemd was, hebben onderteekend met den naam van den geadresseerde en deze hebben geïnd. Het betrof hier een ingewikkeld geval. Niet minder dan vijf rapporten van schrift kundigen waren uitgebracht om licht in deze duistere zaak te krijgen. Dr. J. Schrij ver, dr. van Ledden Hulsebosch en de com missaris van politie Broekhoff waren het zooals dat bij schriftdeskundigen meer voorkomt onderling niet eens. Volgens het rapport van dr. Schrijver was de kans dat verd. de valsche handteekening had ge zet 1 op 5.000.000. De chéque had een langen weg afgelegd. Een juffrouw had het document „gevon den" in haar brievenbus. Zij had het pa piertje, waarop 125.door den geadres seerde kon worden geïnd, ter hand gesteld aan een waarzegster. „Een waarzegster weet immers overal a-aad op en die kan ook vooruit weten hoe de zaak af zal loopen", redeneerde de juf frouw. Volgen^ de waarzegster zou deze de chèque weer hebben doorgegeven aan een vriendin. Maar nog was de reis van het document niet ten einde: de vriendin zou het aan haar broer, den verdachte, hebben ter hand gesteld. Deze zou er wel weg mee weten Verdachte ontkende. Hij wist niets van een chèque en nog minder van een valsche handteekening. De waarzegster hield haar lezing van het geval vol en de rechtbank veroordeelde den schilder tot één jaar ge vangenisstraf. De man ging in hooger beroep, doch de behandeling voor het Hof zou verschillen de zittingen in beslag nemen doordat of de waarzegster of de vriendin niet ter zitting verscheen. De procureur-generaal, dr. D. Reilingh, was van oordeel, dat er wel aanwijzingen waren voor verd.'s schuld, het bewijs ech ter achtte hij niet geleverd, zoodat hij ver nietiging van het vonnis der rechtbank en vrijspraak eischte. Het Hof ging in raadkamer en wees na heropening der zitting onmiddellijk an:est, waarbij verdachte werd vrij gesproken. Teneinde raad wendde zij zich tot ver dachte, die haar den raad gaf geen vleesch te eten; dat was goed tegen de rheumatiek. Op de vraag van den president of getuige nu al deze verhalen zoo maar zonder meer geloofde, antwoordde getuige, dat zij erg bijgeloovig was. President: Is u dat nog? Neen, ik ben er van genezen. President: 't Is alleen een beetje duur geweest. Nog wist getuige mede te deelen, dat de huwelijksoandidaat een reisje naar Turijn moest ondernemen, waar hij een „fakir" zou consulteeren. Verdachte, door den president onder vraagd, ontkende de feiten, zij had nooit geld van getuige ontvangen, wel sieraden, welke deels geruild waren. Volgens ver dachte had haar man connecties met ge tuige en zij deelde nog mede, dat zij door armoede gedwongen was, de kaart te leg gen. De president liet de door verdachte bij de politie afgelegde verklaringen voorle zen, welke tamelijk in overeenstemming waren met het verhaal van getuige. Ver dachte beweerde evenwel door de politie zeer onheusch behandeld en zelfs uitge scholden te zijn. Het O. M., waargenomen door mr. Cohen Tervaert, wees er op, dat verdachte nog kort geleden voor den politierechter voor een ander misdrijf terecht had gestaan en dat zij op schromelijke wijze misbruik had weten te maken van de goedgeloovigheid van een oude dame, wie zij langzamerhand alles had ontnomen wat zij bezat. Ver dachte is een gevaarlijk mensch, tegen wien de maatschappij moet worden beschermd. Spr. eischte dan ook tien maanden gevan genisstraf. De verdediger, mr. A. F. de Jong, be toogde, dat hier eigenlijk de echtgenoot van verdachte de uitvoeringshandelingen had verricht en deze dus terecht behoorde te staan. Pleiter had ook juridische bezwaren tegen de dagvaarding en meende, dat hier niet van oplichting kon worden gesproken. Om deze reden vroeg hij vrijspraak. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. van den lsten October een carrier heeft gehuurd, waarmede hij de in een zak ge wikkelde kist heeft vervoerd van den win kel van een schoenmaker aan den Breede Hilledijk naar zijn woning aan de Kamper foeliestraat. Deze kist is op den zolder van zijn woning opengemaakt. Verdachte geeft dat vervoer ook toe; alleen zegt hij niet ge weten te hebben wat hij vervoerd heeft. Hij deed dit op verzoek van zijn zwager BI., maar toen hij al het zilvergeld zag. begreep hij wel, dat de zaak niet zuiver was en hij heeft er op gestaan, dat alles zoo spoedig mogelijk uit zijn huis verdween. Nog dienzelfden avond zijn BI. en v. d E. tot tweemaal toe met zwaarbeladen tas- schen uit zijn woning gegaan. Waar zij het geld gebracht hebben, weet hij niet en het is de politie ook niet gelukt iets van den buit op te sporen. In het Huis van Bewaring heeft deze ver dachte B. met mede-gedetineerden over den diefstal van de geldkist gesproken, waarbij de rol, die een schoenmaker in deze heeft gespeeld, wel in een zonderling licht komt te staan. Volgens diens verkla ringen heeft hij op verzoek van BI. eeni- gen tijd een pak in bewaring gehad, dat later door dezen met een carrier is weg gehaald, doch volgens B. was het de be doeling geweest in de stille schoenmakerij de kist te openen en den buit te verdeelen. Daarvan is echter niet kunnen komen, om dat de schoenmaker bang geworden is toen hij den grooten hoop zilvergeld zag. Men had toen alles weer moeten inpakken en de kisten moeten wegrijden. „Als die dooie schoenmaker niet afknapt", aldus had B. zich uitgelaten, „dan is er geen vuiltje aan de lucht". Hoewel de schoenmaker in de zitting ernstig aan den tand is gevoeld en men hem er mee gedreigd heeft, dat al zou zelfs na jaren blijken, dat hij de waarheid niet gesproken had, men hem voor een meineed zou grijpen, bleef hij er bij, dat hij van de geheele zaak niets meer wist, dat BI. hem slechts verzocht had even een pak in zijn winkel neer te zetten. De verdere behandeling is tot 28 Januari aangehouden. „Tel." HAARLEMSCHE RECHTBANK. Diefstal van Kardinaalshoeden! Voor de Rechtbank stond gisterenmid dag terecht de 30-jarige bloemenkoopman J. J. H. uit Sassenheim, terzake, dat hij op 6 Oct. van het vorige jaar in ver- eeniging, althans alleen, heeft afgesneden en weggenomen een hoeveelheid Kardi naalshoedjes, toebehoorende aan H. Schmidt van Gelder te BloemendaaL De officier van Justitie eischte tegen verdachte, die niet gunstig bekend staat, 1 maand gev.straf. Verdachte vroeg, gezien zijn huisgezin, de uiterste clementie. Von nis 28 Januari. Vervolgens stond terecht de 28-jarige bloemenkoopman W. van E. uit Sassen heim, wien bij dagvaarding ten laste was gelegd, dat hij uit winstbejag bovenge noemde Kardinaalshoedjes heeft vervoerd. Tegen verdachte eischte de officier van Justitie 3 maanden gev.straf. Vonnis 28 Ja nuari. Doktoren benadeeld. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond terecht T. Sch. uit Amersfoort, thans ge detineerd, wegens verduistering. Tusschen April en Augustus van het vorige jaar had hij telkenmale bedragen, zijnde f151, f530, f106, f 16, f5, f204 en f 18 voor Haarlemmers geïnd. Verdachte bekende het feit. Verdachte zocht zijn slachtoffers onder Haarlemsche doktoren; hij verzocht hun dubieuze en achterstallige vorderingen te mogen incasseeren. Daar hij een betrouwbare indruk maak te, gaven zij al spoedig hun toestemming. Verdachte zou dan een provisie van 10 pet. krijgen. Nooit kregen zijn opdrachtgevers afrekening, want de gelden wendde hij ten eigen bate aan. Een zeven-tal benadeelde doktoren wer den als getuigen in deze zaak gehoord. Verdachte is reeds eerder door andere Rechtbanken voor dergelijke praktijken veroordeeld. Behalve in Utrecht heeft ver dachte door het geheele land slachtoffers gemaakt. De officier van Justitie mr. A. R. An- dringa, achtte hetgeen verdachte ten laste was gelegd wettig en overtuigend bewezen en eischte tegen verdachte een gevangenis straf voor den tijd van 1 jaar met aftrek van voorarrest. Vonnis 28 Januari. COLPORTAGEGEVECHT VOOR DE HAARLEMSCHE RECHTBANK. Tijdens het colporteeren met Volk en Vaderland is op 16 September in de Groote Houtstraat te Haarlem een vechtpartij ont staan tusschen N.S.B -ers en andersdenken den. Een der N S.B -ers, zekere K. uit Zand- voort, gaf daarbij den 23-jarigen metselaar N. een slag met een z.g. ploertendooder, waardoor N. een bloedende hoofdwonde kreeg. K. stond gistermiddag wegens mishande ling vooi de Haarlemsche rechtbank te recht Het O.M. eischte tegen hem veertien dagen gevangenisstraf. Uitspraak 28 Januari. AANSLAG OP ZIJN MEISJE. De rechtbank te Amsterdam veroordeel de gisteren den 25-jarigen chauffeur A. A. J. van V. uit Nijmegen wegens poging tot zware mishandeling tot twee jaar ge vangenisstraf. Op 16 September heeft hij getracht zijn meisje E. P., die in betrek- i king was bij een familie te Bussum, een hoeveelheid zoutzuur in den mond te gie ten. Doordat het meisje zich verweerde, mislukte zijn toeleg. Zij liep slechts en- gevaarlijke brandwonden op in het gelaat, veroorzaakt door het scherpe vocht. De officier van justitie had drie en een half jaar gevangenisstraf gerequireerd. LUCHTVAART ITALIAANSCH MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een Italiaansch militair vliegtuig van de luchthaven Porto Rose is in zee gestort. De bestuurder is om het leven gekomen. WATERVLIEGTUIG DER FRANSCHE MARINE NEERGESTORT. Uit Hourtin (Gironde) wordt gemeld, dat een watervliegtuig van de Fransche marine in het meer van Hourtir» is geval len. Van de vier inzittenden werden twee onderofficieren op slag gedood. De twee an deren werden licht gewond. UITBREIDING INDISCHE LUCHTLIJN. Nog geen beslissing van Australië. De beslissing over het Nederlandsche verzoek tot uitbreiding van den vliegdienst tusschen Nederland en Nederlandsch-In- dië tot Australië is uitgesteld, omdat de Australische regeering nog overleg pleegt met Londen. DE MYSTERIE-VLIEGTUIGEN WEER TER SPRAKE. Op een eiland, dat op ongeveer 50 km. ten Noorden van Harstad is gelegen, heeft men een rookbom gevonden van het type, dat gewoonlijk gebruikt wordt voor de be paling van de positie bij vluchten over zee.. Deze vondst acht men belangrijk, aan gezien men er het bewijs in ziet van het bestaan van de mysterieuze vliegtuigen, die volgens talrijke getuigenverklaringen de laatste jaren over do Noordelijke gebie den van Noorwegen en Zweden hebben gevlogen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Roofdier. Gisteren heeft een hond da nig huisgehouden in een kippenren van den heer S.; een 4-tal hoenders werden door de hond, die eenige dagen geleden ook een schaap had verscheurd, verslon den. Het bloeddorstige dier werd door de politie afgemaakt. Geboren: Ingetje, d. van Christiaan Snel en A. van Winkel Johanna Mar- garetha Theresia, d. van S. J. Mulders en W. B. Borchers Karei Frederik, z. van C. van der Oest en P. H. Hoogervorst Dirk, z. van J. Verzaal en J. van Vliet Pieter, z. van P. Verdonk en J. Blom Pietertje, d. van C. J. Pels en G. van Veen Johanna, d. van M, Koers en M. West maas. Gehuwd: J. M. de Jong 22 j. en P. Kruijt 24 j. W. Versteeg 25 j. en T. Ver geer 19 j. Overleden: Elisabeth Straver 50 j., geh. met G. Luijben (overleden te Lei den) Pieter Cornells Koenekoop 44 j., geh. met A. J. C. Bik Cornelia Mulder 67 j. Eva de Wagenaar 71 j., weduwe van C. van Veen Neeltje de Roode 84 j., weduwe van J. van der Zwart Johan Gerard Rijshouwer 81 j., weduwnaar van B. Kapteijn Arie Andries Goudhart 61 j., weduwnaar van M. M. de Wit. Gevestigd: Gijsberta Elands van De venter Evertje van Dijk van Lisse Jan Bouman van Delft Lijntje' Duiker van 's-Hertogenbosch Theodorus P. Seyse- ner van Heijthuijsen Adrianus Klaren- beek van Nieuwkoop Jan Hogervorst van Vlissingen. Vertrokken: Avelette C. M. van Ha- selen naar Rotterdam Huiberta C. Kra nenburg naar Bodegraven Jan H. Span nemaker naar Woerden Anna van der Kleij naar 's-Gravenhage Gijsbertus C. van Dam naar Vlaardingen Johannes C. Wittebol naar Zeist Minke Brouwer naar Leimuiden. LEIDERDORP. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer H. G. Snijders, slaagde voor het cand.-ex. wis- en natuurkunde. Diefstal. Door den heer P. Rijnsburger is bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een kist met 29 pakjes „Blue- Band"-boter uit zijn pakhuis. NIEUWKOOP. Geboren: Johan Hendrik Christoffel, z. van A. W. Jacobse en H. H. Blij leven Willem, z. van C. de Rooij en M. Stigter. ZOETERWOUDE. Meeldieven aangehouden. De gemeentepolitie is het mogen geluk ken de daders op^te sporen van een plaats gehad hebende meeldiefstal bij G. de W. in de Weipoort alhier. Het zijn een zekere J. S. uit Leiden, vroeger knecht in de Wei poort alhier, en een zekere J. W. P. E. uit Zoeterwoude. Beiden hebben bekend. Mede is aangehouden een zekere Z. uit Leiden als verdacht van heling. Deze laat ste blijft echter ontkennen. Het drietal bevindt zich in arrest. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 1 Januari 1936: 2052 mannen, 2211 vrouwen, totaal 4263. Ver meerdering door geboorten 66 vr.. 49 m., to taal 115. Vermeerdering door vestiging 158 m., 189 vr., totaal 347. Totaal aantal: 2275 m., 2449 vr., totaal 4725. Vermindering door overlijden: 22 m., 14 vi'., totaal 36. Vermindering door vertrek: 130 m., 178 vr., totaal 308. Aantal inwo ners op 1 Januari 1937: 2124 m., 2257 vr., totaal 4381. Het aantal voltrokken huwelij ken in 1936 bedraagt 25. Het aantal inge schreven echtscheidingen in 1936 be draagt 2. Staatspartij. De afdeeling Zoeterwou- de-dorp van de R. K. Staatspartij verga derde gisteravond in het Patronaatsge bouw. De vergadering werd door den 2den voorzitter, den heer C. G. van Es, geopend met de mededeeling, dat de voorzitter, de heer J. Schouten, wegens piekte de verga dering niet kan leiden. De heer N. van der Poel, secretaris, las de notulen. De voorzitter deed daarna de verheugende mededeeling dat, dank zij de krachtig gevoerde propaganda door „St. Paulus" het ledental met 51 is opgevoerd. Voor de a.s. vergadering van de Staten- kieskring wordt een vrij mandaat gegeven. Nu volgde de candidaatstelling voor leden van de Tweede Kamer, waaromtrent 'de vorm was aangegeven door een circulaire van de Kamer-Centrale. Het bestuur stelde de volgende candidaten: de heer M. P. van der Weijden, de zeereerw. Pater mr. dr. D. Beaufort, de heeren A. J. Loerakker en Groen. Nadat de heer A. P. Westhof mr. Mar- chant genoemd had, wees de heer L. P. J. Paardekooper op het onverklaarbare ge val, dat bij de groote vertegenwoordiging in het bestuur van den middenstand, n.l. een voorzitter en vier leden, de midden stand geen candidaat ziet aangewezen. Met een voldoend aantal leden wordt nu ook nog toegevoegd de heer E. J. M. Stum- pel, lid van de Tweede Kamer en voorzit ter van de Haarlemsche Hanze. Nu deze middenstandscandidaat geplaatst was zegt de heer Westhof verder geen prijs op de candidaatstelling van mr. Marchant te stellen. Hierna werden met algemeene stemmen de vijf genoemde candidaten ge steld. Ingekomen was een verzoek van de R. K. Raadsfractie om de vergader-zaal- huur voor de vergaderingen van deze frac tie voor rekening van de Staatspartij te nemen. Na breedvoerige besprekingen wordt besloten in overleg en samenwerking met afd. Rijndijk deze kosten te vergoe den. De voorzitter leest nu een uitnoodi- ging tot bijwoning van de propaganda- avond op Dinsdag 19 Januari a.s. voor, van de afd. Hooge Rijndijk, waar de heer M. P. van der Weijden zal behandelen: Waar het om gaat in 1937 op economisch en geestelijk terrein. Bij de rondvraag wordt nog geinformeerd naar de reden, dat de jaarverslagen niet aan de orde zijn gesteld, waarop de voor zitter antwoordde dat deze agenda te groot zou zijn; de eigenlijke jaarvergadering volgt nog. Een vraag naar het contributie betalen van de leden van het afgeloopen jaar wordt bevredigend beantwoord. In het slotwoord brengt de voorzitter dank en hulde aan „St. Paulus" voor de energiek gevoerde ledenwerving, waardoor de geleden verliezen van het vorig jaar zijn opgeheven en weder vooruitgang is bereikt, waarna sluiting volgde. Personalia. De heer J. P. de Vrind te Leiden is benoemd tot onderwijzer aan de R.K. School aan den Hooge Rijndijk alhier. Mej. H. Kruis, die sinds 1 Januari we gens opheffing harer betrekking' als onder wijzeres, aan de openbare lagere school al hier werkzaam was als kweekelinge met akte, is thans tijdelijk benoemd als onder wijzeres aan een openbare lagere school te Zuidland. Werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft het verzoek van het gemeentebestuur alhier, om het uurloon voor de werkverschaffing te verhoogen af gewezen. Dit uurloon bedraagt 0.26. De rijksinspectie voor de werkverschaffing kon er echter zijn goedkeuring aan verleener., dat voor het gebruik van eigen laarzen een vergoeding wordt toegekend van 0.40 per week. Arbeidsbeurs. Gedurende de maand December j.l. werden bij het orgaan der ar beidsbemiddeling 125 personen als werk zoekend ingeschreven. Door bemiddeling van den agent werd 1 persoon geplaatst, terwijl op het einde der maand .nog 89 per sonen als werkzoekend stonden ingeschre ven. ZOETERWOUDE (Dorp). Kruisvaart. Zaterdagavond 16 Jan. a.s. zal er door bijzondere omstandigheden geen bazar worden gehouden. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Staatspartij. Men verzoekt ons de aandacht te vestigen op de vergadering van de R. K. Staatspartij a.s. Dinsdagavond 8 uur in het Patronaat. Het Kamerlid v. d. Weijden zal hier spreken over den hui- digen oeconomischen toestand. BIJGELOOVIGE DAME VOOR RUIM ƒ7000.— BENADEELD. De 44-jarige juffrouw van D., huisvrouw S„ stond gisteren voor de Haagsche Recht bank, gepresideerd door mr. H. Haga, te recht. wegens oplichting, ten nadeele van een 67-jarige dame uit Bilthoven, vroeger in den Haag woonachtig. Blijkens de verklaringen van deze ge tuige, ontving zij voor het eerst in 1932 be zoek van verdachte in haar woning aan de Perziklaan, waar verdachte zich aandiende als mevrouw Basquin, die haar kwam vra gen de kaart te mogen leggen. De kaarten wezen uit, dat een rijk man uit Indië getui ge wenschte te huwen, doch het resultaat van dit eerste bezoek was, dat zij honderd gulden armer werd. Teneinde contact te krijgen met den trouwlustige, was geld noodig, om een helderziende als tusscnen- persoon te engageeren. Voor alles werd ge tuige de striktste geheimhouding opgelegd, omdat de familie van den rijken heer zich tegen een huwelijk verzette en hij zeker onterfd zou worden, indien zijn plannen uitlekten. Spoedig volgde een tweede bezoek en kreeg getuige ook een invitatie ten huize van verdachte te komen. Getuige verhaalde, hoe daar een geheim zinnig zwart bord was, voorzien van aller lei woorden, als vader, moeder, zuster, broeder, „ja" en „neen". Verdachte ging met dit geheimzinnig instrument werken en de wijzers werden gedraaid. Ondertus- schen werden allerlei verhalen gedaan over den toekomstigen echtgenoot, die noodzakelijk van zijn familie moest worden geïsoleerd en wiens naam Rudi Heringa was. Hij zou in overspannen toestand ge raakt zijn en moest genezen worden, waar voor vanzelfsprekend geld noodig was en dat moest van getuige komen. Op een vraag van deze, waarom de schatrijke hu- welijkscandidaat zelf geen verpleegkosten betaalde, werd geantwoord, dat het hem streng verboden was, aan zijn geld te ko men. Ergo betaalde getuige en zij deed dat ook bij de volgende bezoeken, die steeds veelvuldiger werden. Toen op deze wijze de liggende gelden in handen van verdach te waren gekomen, volgden de sieraden en toen ook deze te gelde waren gemaakt, kwam allerlei soort huisraad aan de beurt. Het medium vroeg naar de president opmerkte de allerzonderlingste dingen. Ook werd getuige medegedeeld, dat zij op een bepaalden dag en uur bezoek van haar aanstaanden man zou krijgen: zij moest voor het raam gaan zitten en op het gegeven signalement letten. Inderdaad kwam de candidaat en wel in den persoon van.... den echtgenoot van verdachte, die bij zijn eerste bezoek frisch van wal stak en getuige maar aanstonds ten huwelijk vroeg. De verdere mededeelingen welke de vriendelijke bezoeker deed, waren niet erg bemoedigend. Getuige moest geld blijven geven en liefst wat meer dan een paar honderd gulden, o.a. voor reisgeld naar Brussel, waar de bezoeker een suikercon ferentie moest bijwonen. Indien getuige niet aan de verzoeken voldeed, zouden de gevolgen vreeselijk kunnen zijn en zou zij zelfs dood kunnen neervallen. En maar steeds bleef getuige betalen en betalen, tot zij niet meer hack OVERTREDING VAN DE CRISIS- ZUIVELWET. Een lacune in de wet. In hooger beroep is gister voor de Haag sche Rechtbank behandeld de reeds eenige keeren uitgestelde zaak tegen J. D., slager te Woubrugge, die door den Kanton rechter te Alphen aan den Rijn was veroor deeld tot 75.boete. subs. 25 dagen hech tenis, wegens overtreding van de Crisis- Zuivelwet 1932 en de daarop steunende uit voeringsbesluiten enz. Verdachte had n.l. blijkens de dagvaarding in Maart 1935 in een pan voorhanden gehad een hoeveelheid van ongeveer 6 K.G. eetbaar gesmolten dierlijk vet, een vet, dat ingevolge art. 1 sub 4 van de Crisis-Zuivelwet 1932 als „an der spijsvet" is aangewezen, terwijl die waar niet was verpakt en derhalve niet op de in art. 5 lid 2 van het Nieuwe Crisis- Zuivelbesiuit II 1932 voorgeschreven wyze van het krachtens artikel 8 van voornoem de Crisis-Zuivelwet vastgesteld merk was voorzien. De Officier van Justitie, Mr. Rouffaer, vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. Weijl, advocaat ta Leiden, wees er o.a. op dat de Crisis-Zuivelwet 1932 nergens voorschrijft, dat het vet verpakt moet zijn. Strafbaar is slechts ingevolge art. 4 sub 2 het voorhanden hebben van „andere spijs- vetten", waarvan de verpakking niet 'is voorzien van het door den Minister vast gesteld merk. Het vet waar het hier om gaat, was echter in het geheel niet verpakt, dus behoefde dit ook niet te zijn voorzien van het voorgeschreven merk. Mr. Weijl achtte op grond hiervan het ten laste gelegde niet strafbaar en vroeg derhalve ontslag van rechtsvervolging. Mocht, zoo zeide ple'ter, onverhoopt de Recntbank toch meenen een straf te moe ten opleggen, dan verzocht hij een zeer lichte geldboete, omdat mag worden aan genomen dat, als behandeling van deze zaak niet eenige keeren was uitgesteld ge weest, verdachte vermoedelijk onder het gratie-besluit zou zijn gevallen. De Rechtbank bepaalde hierna de uit spraak op 28 Januari a.s. GESTOLEN GELDKIST BIJ DE R.T.M. In October van het vorige jaar is een geldkist met 6050 gulden aan klein zilver geld, dat door de Incassobank verzonden werd naar de Beetwortelsuikerfabriek te Puttershoek voor de uitbetaling van loo- nen, uit een wagon van de R. T. M. gesto len. Na een uitgebreid onderzoek werden drie verdachten aangehouden, onder wie een lijnwerker in dienst van de R. T. M., wier zaken gisteren door de rechtbank zijn behandeld. Slechts in een dier zaken, n.l. van den 37-jarigen havenarbeider C. B., die de kist met geld per carrier had vervoerd, heeft het O. M. requisitoir genomen. Tegen de zen man is wegens heling anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. In de beide an dere zaken is de verdere, behandeling we gens het niet-verschijnen van eenige ge tuigen aangehouden tot 28 Januari a.s. Als eerste van het drietal heeft terecht gestaan de 37-jarige C. B., van wien is ko men vast te staan, dat hij in den middag

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11