VRIJDAG 15 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WANDELSPORT R.K. W. V. „St. Christophorus" Op Zondag 31 Januari, zal de Wandel- vereeniging „St. Christophorus", onderafd. van de R.K. Sportver. „Concordia" te Hil- legom, voor het eerst een dames en hee- ren-marsch organiseeren, waarvoor zij de medewerking van alle R.K. dames en hee- ren vraagt. Ook van de jeugdvereenigingen wordt veel medewerking verwacht, zooals b.v.: Graalafd., Kruisvaarders, Gezellenvereen., maar in 't bijzonder van alle R.K. Sport- vereenigingen. Het parcoui-s is schitterend en de af stand bedraagt 30 K.M. voor dames en heeren. Het inschrijfgeld bedraagt 55 ct. per persoon. Er zullen mooie herinneringen uitgereikt worden, alsook nog extra prijzen voor grootste groep, oudste deelnemer en groot ste K.J.C.-afdeeling. De start voor deze marsch is om 12 uur vanaf het gebouw van den R.K. Volksbond te Hillegom. WATERPOLO S. Z. C.—DE ZIJL 1—1. Gisteravond vond in het Sportfondsen- bad te Schiedam bovenstaande wedstrijd voor de competitie van den Kring den Haag van den K. N. Z. B. plaats, onder lei ding van den heer M. P. Korink. Deze returnwedstrijd is in een voor de Leidenaren gunstig resultaat geëindigd, in dien men in aanmerking neemt, dat de eerste wedstrijd tusschen deze zeventallen onzen stadgenooten een verpletterende 60 nederlaag opleverde. Bovendien werd reeds met 10 van Poelmeer verloren, zoodat met het scoren van het eerste doel punt in deze wintercompetitie tegelijk het eerste winstpunt in de v acht werd gesleept Zelfs zou een kleine overwinning voor De Zijl niet onverdiend zijn geweest, gezien het feit, dat de Leid maren betere sco ringskansen hebben gehad dan de gast- heeren. Hun keeper werd echter trouw ter zijde gestaan door lat en palen. Beide partijen begonnen in een snel tempo, maar voorloopig waren de schoten te zacht of van te grooten afstand om de keepers in moeilijkheden te brengen. In het midden van de eerste helft gelukte het Lut na diverse pogingen aan de bewaking van Van der Meer te ontsnappen en van korten afstand een schot in den uitersten hoek te plaatsen, dat den keeper volkomen verraste: 01. Na eenige ongevaarlijke aanvallen van beide zijde. kwam de rust met onveranderden stand. Direct na de hervatting oefende S. Z. C. een sterken druk uit op het doel van de Leidenaren, maar Rameau had er goed het oog in en liet zich niet verschalken, totdat Van der Meer vanuit de achterhoede een harden worp plaatste naar den midvoor, die met een schitterenden doorslagbal Ra meau geen kans gaf (11). Er ontspan zich nu een enthousiast spel om de leiding, waarbij onze stadgenooten de beste kansen kregen. Geen van beide partijen gelukte het echter meer te doel punten, zoodat het einde van den fairen kamp kwam met 1J. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Bij de neutralisatie vanochtend om zes uur was de stand als volgt: 1. SchönDeneef 203 punten; 2. Aerts Debruycker 134 pnt.; 3. GuerraOlmo 118 pnt. Op één ronde: 4. KaersVerhae- ghen 137 pnt.; 5. van KempenBraspen- ninx 133 pnt.; 6. DayenLapebie 41 pnt.; 7. van Vlockhovenvan Buggenhout 39 pnt. Op twee ronden: 8. VroomenRaes 72 pnt.; 9. NayeSeynave 63 pnt. Op drie ronden: 10. SmetsMartin 72 pnt. Op vier ronden: 11. DegreefThijssens 133 pnt.; 12. WambstBruneau 104 pnt. Op vijf ron den: 13. Falck HansenPiemontesi 133 pnt. Op negen en twintig ronden: 14. Van Savelberg 43 pnt. Tot zes uur vanochtend zijn 1629,770 Km. afgelegd. TWEE VETERANEN DER WIELERSPORT OVERLEDEN. Het A. N P. meldt uit New York: Te Belnar (Ver. Staten) is Frank Milhon in den ouderdom van 51 jaren overleden. Milhon was de eerste bouwer van wie lerbanen in de Ver. Staten. Hij heeft ook in Europa als zoodanig bekendheid ver worven. In 1928 bouwde hij tezamen met den vroegeren Duitschen wereldkampioen Walter Rutt de z.g. Ruett-Arena te Ber lijn, daarna keerde hij naar Amerika terug Verder is èen tweede veteraan in de wielersport overleden. Iver Lawson, die in 1904 te Parijs wereldkampioen der sprinters werd, is te Newark uit het ven ster van een eerste verdieping gevallen en ernstig gewond naar een ziekenhuis over gebracht, waar hij is overleden. Hij was een van die zeldzame sprinters die er in slaagde den beroemden renner Frank Kramer regelmatig te kloppen. De overledene was nog houder van een wereldrecord over 5 mijlen achter tandems tezamen met den bekenden Amerikaan- schen manager-Chapman. BILJARTEN COMPETITIE F. B. H. O. Door een 31 overwinning op Telescoop wist T. O, G. zich bovenaan de ranglijst te handhaven. Maar ook Volharding wist gelijk met de leiders te blijven door Vrien denkring II met 3—1 te kloppen. Doordat Vriendenkring tegen O. V. S. gelijk speelde geraakte beide ploegen een punt op de leiders achter. Excelsior (H -N wist het te verstaan om Insulinde een punt af te snoe pen. Door dit gelijke spel raakte ook In sulinde een' punt ten achter. Excelsior Lisse begint zich aardig om hoog te werken; nu werd met 31 van Flora gewonnen. Tenslotte liet ook Soc. Cr. Kr. zijn kans niet glippen maar bracht Zandvoort een 31 nederlaag toe. Hoewel de grootste helft van de competitie al ach ter den rug is, valt hier voorloopig nog niets te voorspellen, daar zelfs no. 7 van de ranglijs4- nog maar 2 punten bij de lei ders achterstaat. De stand ziet er als volgt uit: gesp. gew gel. verl. pnt. T. O. G. 7 3 4 10 Volharding 7 4 2 1 10 Insulinde 7 2 5 9 O. V. S. 7 2 5 9 Vriendenkring 7 3 3 1 9 Excelsior L. 7 2 4 1 8 Soc. Vr. Kr. 7 3 2 2 8 Zandvoort 7 5 2 5 Telescoop 7 13 3 5 Vriendenkring II 7 13 3 5 Excelsior H.-N. 7—434 Flora 7—252 HET WERELDKAMPIOENSCHAP CADRE 45/1. Sweering krijgt eenigszins zijn vorm terug en wint van Gabriels. Dommering verliest van Baudart. In het voortgezette tournooi om het we reldkampioenschap 45/1 te Marseille, dat tot ver na middernacht duurde heeft on ze landgenoot Sweering een goede partij gespeeld tegen Gabriels en het beste ge middelde van den dag behaald, nl. 14.28. Tegen Albert was hij er echter niet al te best in en van hem verloor hij dan ook met groot verschil. De Arnhemmer Dommering maakte met den Duitscher Sorge korte metten en ter wijl hij de 300 in 22 beurten vol maakte, liet hij zijn tegenstander op 99 staan. Te gen den Belg Baudart was hij er niet zoo goed in en hoewel het verschil niet groot was, moest hij in hem zijn meerdere erken nen. Over het algemeen genomen wordt er niet bijzonder goed gespeeld en zijn de series alle laag. De resultaten waren: Albert 300 37 46 8.10 De Gasparin 213 37 20 5.75 Cóte 300 22 70 13 63 Baudart 218 22 27 8.90 Albert 300 20 50 15 Sweering 159 20 38 7.95 Baudart 267 30 53 8.90 Cabra 300 30 62 10.— Sorge 300 22 77 13.63 Dommering 300 22 77 13.63 Gabriels 280 23 72 12.17 Cóte 300 23 64 13.04 Dommering 274 39 64 7.02 Baudart 300 39 82 7.69 Cabra 233 27 33 8.62 Gabriels 300 27 55 11.11 Gabriels 291 21 43 9.57 Sweering 300 21 41 14.28 Albert 300 25 70 12.— Sorge 233 2o 44 9.32 RECTOR J. STIEGERf. te Na een zeer langdurige ziekte Naaldwijk overleden de zeereerw. heer J. H. M. Stieger, rector van het St. Martinus- gesticht aldaar. Joannes Henricus Maria Stieger werd 30 April 1868 in Goes gebo ren en 15 Auugstus 1895 priester gewijd. Achtereenvolgens werd hij kapelaan te Heinkenszand 6 Sept. 1885, tot kapelaan te Naaldwijk 24 Juli 1899, tot assistent te Monster 24 Aug. 1907, tot kapelaan te Am sterdam (H. Willibrordus buiten de Veste) 18 Jan. 1908, tot pastoor te Tuitjenhorn 1 Juni 1911 en tot rector te Naaldwijk (ge sticht) 26 Januari 1925. Sinds ongeveer anderhalf jaar was hij reeds ziek, zoodat hij zijn 40-jarig pries terfeest 15 Augustus 1935 op zijn ziekbed moest vieren. Den 9den Februari van het vorige jaar waren hem de laatste H.H. Sa cramenten toegediend. De metten zullen worden gezongen he denavond om 7 uur in de kapel van het gesticht, 's morgens om half 10 de Lauden, waarna om 10 uur de plechtige H. Mis van Requiem volgt; daarna begrafenis op het kerkhof te Naaldwijk. „Msbd." PLEBAAN H. SCHRAUWEN. Naar de „Msbd.' verneemt, is de hoog- eerw. heer H. G. M. Schrauwen, plebaan van de Kathedrale kerk te Breda, be noemd tot huisprelaat van Z. H. den Paus. PROF. DR. F. FéRON Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, heeft benoemd tot kanunnik van het kathedraal kapittel den hoogeerw. heer dr. F. Féron, president van het Groot-Seminarie. ABTSWIJDING TE LILLBOSCH-ECHT. Op Dinsdag 26 Januari a.s. zal in de abijde der Cisterciensers te Lillbosch-Echt plechtige abtswijding plaats hebben van den hoogeerw. pater Dom Pius Strijbosch O. Cist, door Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lem mens, bisschop van Roermond. UIT DE OMGEVING CENTRALE WERKPLAATS VOOR JONGE WERKLOOZEN Er gaven zich 78 deelnemers op; het wachten is echter op „Sociale Zaken" In de vergadering van de Raadscommis sie voor de werkverschaffing op 15 Octo ber van het vorige jaar werd besloten aan B. en W. te verzoeken de oprichting van een centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen te willen bevorderen. Reeds op 21 October dienden B. en W. bij den minister van Sociale Zaken een aanvraag voor de instelling van een der gelijk instituut in. Tegelijkertijd werd overgegaan tot de samenstelling van een sub-commissie. Toen het met de aangifte van jonge werkloozen, niettegenstaande dat hieraan groote publiciteit was gegeven, niet hard liep, besloot men om door mid del van de vakorganisaties bij de jonge werkloozen belangstelling voor het onge twijfeld nuttige doel van het instituut ip te wekken. Het resultaat van deze actie was zeer bevredigend. In korten tijd meld den zich verschillende vakken (in hoofd zaak timmeren, metselen en schilderen), in totaal 78 deelnemers aan. Als werkmeester hebben zich 17 perso nen laten inschrijven. De gemeente huur de inmiddels een geschikte loods in de Remisestraat, welke op betrekkelijk een voudige wijze als werkplaats kan worden ingericht. Groot was de teleurstelling van het ge meentebestuur, toen men vernam dat de toestemming van den minister van Sociale Zaken, in tegenstelling met de oorspronke lijke berichten nog eenigen tijd op zich zou late wachten, zoodat naar alle waar schijnlijkheid eerst in Februari met het werk een aanvang kan worden genomen. Het gemeentebestuur hoopt dat de ani mo onder de deelnemers door het lange wachten niet zal verslappen, want het gaal hier om een belangrijk cultureel doel, n.l. het schepnen van een gelegenheid voor jonge werkloczen om zich practisch in hef het door hen gekozen vak te bekwamen dan wel de verworven kennis te onderhou den. KATWIJK AAN DEN RIJN. Staatspartij. Gisteravond hield de R K. Kiesvereenigmg „Plicht en Eensgezind heid" alhier haar jaar"ergadering in het Parochiehuis. Na opening door den voor zitter las de secretaris de notulen en het jaarverslag. Beiden hadden de volle in stemming uer vergadering Het verslag van de vergadering der Kamercentrale moest wegens ongesteldheid van de afgevaardig de. de heer Grimbergen achterwege blij ven. Inge! omen was een schrijven van den heer Grimbergen, waarin deze meedeelde wegens ongesteldheid niet ter vergadering te kunnen zijn De heer v. Leeuwen, be stuurslid berichite ook verhindering we gens ongesteldheid en tevens dat hij voor een herbenoeming tot bestuurslid niet in aanmerking wenschte te komen. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat nieuwe reglementen gecyclostyld wa ren en voor de ieden a 10 ct. verkrijgbaar. Alle- aanwezigen voorzagen zich van een exemplaar De penningmeester, de heer Nic. Ouds hoorn, deed rekening en verantwoording. De contributie voor 1937 was reeds ontvan gen en hierdoor was thans een kas aanwe zig van ruim 82.—. De controlecommissie bracht bij monde van den heei H. A. Belle- kom een gunstig verslag uit. Den penning meester werd dank gezegd voor zijn ac curate boekhouding. Als controlecommissie voor 1937 werden benoemd de heeren Nic. J Winters en F. J. Luyten. Vervolgens had de verkiezing van het bestuur plaats. Het geheele bestuur zou met de aanneming van het nieuwe regle ment aftreden. De heeren Nic. Oudshoorn, L. v. Paridon, Jac. P. Rietveld. W. Caspers, L. J. v. d. Valk en Jac. Meijei werden met bijna algemeene stemmen herkozen. In de vacature W. J. v. Leeuwen werd na een tweetal stemmingen benoemd de heer G. A. Ouwerling. Tot afgevaardigden voor de Kamercen trale werden gekozen de aftredende heeren H. W Grimbergen en G A Ouwerling, de heer Ouwerling als secundus. Als afge vaardigde Sta:enkieskring werd geko zen: de hoer C v. d. Lubbe, met Mevr. v. d. Schieck als plaatsvervangster. Dan had de aanwijzing plaats van can- didaten voor d* grosnjst der Kamerverkie zing Het bestuur had voorloopig aangewe zen A. J Loerakker te Haarlem J. D. de Kok te Loosduinen en H E. v. d. Brule te Rotterdam. De vergadering wees nog aan: C Welter, E. Stumpel te Hoorn en Mr. Mar- chant. Hierna een uitvoerige rondvraag. Behal ve dat ter sprake werd gebracht de wijze van propaganda maken voor de candidaten der R. K. Staatspartij, werd vooral ge vraagd de kiezers op de hoogte te houden of te brengen met het verderfelijke van de N.S.B. en tegen-propaganda te maken. Ook werd de aandacht gevestigd op het wen- schelijke van propaganda te maken voor de „Opmarsch" welk blad iedere R. K. Kie zer voora gedurende de eerste maanden voor de verkiezingen d;ent te lezen. Hier aan zal direct worden voldaan Dan werd door meerdere personen de aandacht van het bestuui gevaagd voor de excessen die bestaan in het dragen van onwelvoegelijke kleeding op de badplaats en gedurende den badtijd Volgens deze: sprekers en spreek sters dient hieraan paal en perk te worden gesteld. Gevraagd wordt de medewerking van andere Kiesvereenigingen, voorname lijk te Katwijk aan Zee, voor deze zaak. Ook de Vrouwenbond zai ongetwijfeld hier aan willen medewerken. Het bestuur zeg de toe volle activiteit te zullen ontplooien ten opzichte van deze aangelegenheid. Na rondvraag sluiting. Tuinbouw. Door het winterweer was er de laatste dagen weer eens eenige varia tie in den handel der tuinbouwproducten. Voor sommige artikelen was er wat meer vraag gekomen en van het kwantum An dijvie dat nog voorradig is gaat men spoe dig ruimen, bevreesd voor het winterweer. Andijvie was sinds de vorst in prijs stij gende en bracht begin dezer week zelfs van 4590 ct. per kist van 6 kg. op. Het zal met dit product thans wel spoedig afge- loopen zijn. Voor waspeen was sinds de laatste paar weken al iets meer belangstel ling. Ook nog dezer dagen. De noteering is over de laatste week van 3585 ct. per kist van 20 kg. Kroten willen niet erg. Er is onvoldoende vraag voor. De prijs lokt niet uit tot aanveeren. Betaald werd van 0.801.75 per 100 k.g. Groene kool kan gemakkelijk koopers vinden en de prijs valt niet tegen. Naar gelang van kwaliteit brengt dit product van 1.503.80 per 100 stuks op. Gele en Roode kool gingen wel wat beter dan voor een paar weken. De verhooging der minimumprijs zal daar wel toe hebben bijgedragen. Voor Roode kool was de noteering van 1.401.90 per 100 k.g., voor gele kool van ƒ1.20—1.50 Selde- rieknollen brachten van 2, den minimum prijs, tot ƒ3.80 per 100 stuks op. In het al gemeen genomen is er dus iets verbete ring, al is de uitkomst nog onvoldoende. LISSE Afscheid kapelaan Schotten. Gister avond werd in het Bondsgebouw een bui tengewone vergadering gehouden om af scheid te nemen van den Geestelijk Ad viseur, kapelaan J. B. Schotten, bij zijn vertrek naar Amsterdam. De zaal was vol! De leiding berustte bij den voorzitter van aen Volksbond, den heer J. P. de Koning, uie allen welkom heette, in het bijzonder Pastoor v Zuylen en Kapelaan Schotten. Allereerst voerde he woord de heer C. W. Barnhoorn, voorzitter van de Hanze. De heer H. v. d. Vlugt sprak dankwoorden na mens de afdeeling van „St. Deus Dedit". De heer Jac. v. Stijn sprak namens de ver- eeniging „St. Crispinus" en de heer S. Lan- gelaan namens het Retraitefonds „St. Igna tius". De heer P. Warmerdam sprak na mens de aldeeling van den L.T.B. Namens den Volksbond sprak de heer J. P. de Ko ning. Er werden verscheidene enveloppen met inhoun aangeboden Hierna verkreeg de Pastoor het woord, waarbij Z.Eerw. deed uitkomen, dat het vertrek van kapelaan Schotten ook hem zwaar viel Namens de geheele parochie aankte hij kapelaan Schotten voor alles wat hij voor dt parochianen in zijn vijfjarige priesterlijke loopbaan heeft gedaan èn door woord èn door voorbeeld. Thans was hel woord aan den scheiden den Adviseur. Hij dankte voor de groote steun, welke hij hier heeft moge ondervin den en voor de stoffelijke blijken van waardeenrg, - welke hij op dezen avond heeft mogen ontyangen. Spreker dankte ook den Pastoor voor de tot hem gerichte waardeerende woorden; hij wenschte voorts allen het beste en een tot weder- ziens Het slotwoord werd gesproken door den voorzitter van den Volksbond, nadat de heer Warmerdam, ook mede namens de Hanze, het bestuur van den Volksbond dank had gebracht voor het beleggen van dezt vergadering. Na afloop was er gelegenheid persoonlijk van den \dviseur afscheid te nemen, waar van een ruim gebruik werd gemaakt. Geboren: Marigje d. van C. Paauw en P. van Oort Maarten z. van J. van der Spel en I. Paul Bernardus Wilhelmus Jozef z. van J. P. de Koning en M. C. Kor- tekaas Isabella Clazina d. van J. Hooger- vorst en S. Duivenvoorden. Getrouwd: J. Oudshoorn te Sassen- heim en G. A. de Kooker. Overleden: Jan van Meek 33 j. Josina Maria van Kesten 2% maand Ge- orgius Vreeburg 88 j. wed. van A. M. A. Topper Johanna Warmerdam 70 j. echtg. van Chr. Zuiderwijk Cornelis Blitters- wijk 73 j. echtg. van C. van den Hoek Willem Broekhof 75 j. echtg. van J. Lem mers Wilhelmus Hogedoorn 71 j. echtg. van C. van Diest Catharina van Diest 72 j. wtd. van W. Hogedoorn. Vertrokken: M. G. van Dam naar 's Gravenhage J. A. F. Bosschaart naar Utrecht E. Oosthoek naar Leiden A. Vermeij naar Leiden J. H. D. Landwer naar Sassenheim J. B. Schoten naar Amsterdam H. J. P. Tabink naar 's Gra venhage. VOORSCHOTEN. Staatspartij. De afd. van de R.-K. Staatspartij verga 'erde onder leiding van den heer G. Schrama, vice-voorzitter, in het R.-K. Vereenigingsgebouw. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental van de kiesvereeniging in 1936 met een honderdtal is vermeer derd. Bij de behandeling der ingeko men stukken deelde de voorzitter mede, dat de heer J. J. Smit bedankt heeft als voorzitter en bestuurslid van de kiesver eeniging. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten in 1936 hebben bedragen ƒ157.37 en de uitgaven 146.16, aldus een batig saldo van 11.21. In kas was van vorige jaren nog aanwe zig 58.08, zoodat het totaal bezit der ver- eeniging op 31 December 1936 bedroeg de som van 69.29. Punt 6 der agenda ver meldde de samenstelling van de groslijst. Aanbevolen zullen worden de heeren: H. J. Kuipers, werkliedenverbond, E. Joseling, J S. J. Barge, pater Beaufort O.F.M., E. P. M. Romme, P. J. Wittemans, H. Kolf- schouten, Max van Poll, Steenberghe ex- minister, A. P. van der Weijden, prof. Kaag, L. T. B. de Kok, mr. Koopman, E. J. M. Stumpel •m A. J. Loerakker. De heer W. Zoetemelk bracht verslag uit van de ge houden vergadering van de Kamer-Cen trale. Vervolgens werd aan de orde gesteld de bestuursverkiezing. In de vacature-Th. Lam boo werd gekozen de heer Scholten en in de vacature-J. J. Smit werd gekozen de heer P. van der Werf. Tot voorzitter werd gekozen de heer G. Niersman Jr. Bij de rondvraag werden nog verschillende zaken aangesneden en besproken, waarna de voorzitter de vergadering sloot. Schietvereeniging V. S. V. In hotel Deurloo heeft de Voorschotensche Schiet vereeniging „V. S. V." een feestavond ge geven ter gelegenheid van het 8-jarig be staan. De heer Mathot opende dezen feestavond met een woord van welkom tot de vele aanwezigen en in het bijzonder tot burge meester M. F. Berkhout. De verdere ver zorging van den avond was in handen van den humorist Spaanderman, het duo Pijn- nakerHorree met accordeonmuziek en 't dubbel mannenkwartet „Sempre Avanti" Reeds de namen zeggen, dat op zoo'n avond een ieder aangenaam en opgewekt wordt bezig gehouden en dat 'er in korten tijd stemming is onder de feestvierenden. Voor de pauze had tevens een prijsuitreiking plaats van de schietwedstrijden voor dona teurs. Na de pauze deden de accordeonnis- ten, het dubbelmannenkwartet en de humo rist Spaanderman zich nog hooren en sloot de heer Mathot met een toepasselijk woord dezen best geslaagden avond. Aanrijding. Gistermorgen had nabij de zilverfabriek aan den Leiascheweg een aan rijding plaats tusschen een luxe auto en een wielrijder De wielrijder kwam, ver moedelijk door slippen, tegen de auto te recht en bekwam een hersenschudding. Dr. M. van der Stoel verleende de eerste ge neeskundige hulp, waarna de wielrijder naar zijn woning te Rotterdam werd ver voerd. De wielrijder heet E. Z. en de auto bestuurder M. v. W. eveneens wonende te Rotterdam. ÏÏa 1 o luik, avonds cot uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein GELfJ/DSSIG/IAAL VERBODEM PROFESSOR SLIM EN ZOON. 121. Pietje stond intusschen achter een boom te kijken en zag tot zijn ontsteltenis, dat zijn vader met een grooten sprong in het water dook. Hij stond te beven van angst, vooral toen het even duurde voor zijn vader weer boven kwam! 122. De professor tastte om zich heen en toen hij eindelijk iets levend voelde, pakte hij het beet. Niet zoo spartelen Pietje, riep hij uit, zie je dan niet dat ik je tracht te redden. Toen de prefessor met de beide eenden op het droge kwam, gingen hem de oogen pas open.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10