THANS DONDERDAG 14 JANUARI 1937 DE LEiDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 SOMBER WEER. DE BILT SEINT: Zwakke veranderlijke wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, waarschijn lijk eenige regen, aanvankelijk iets zachter, later weer kouder. Hoogste barometerst.: 782.8 te Riga. Laagste barometerst.: 738.3 te Isafjord. Een lang gerekt strookvormig gebied van lagen luchtdruk ligt over de Noordzee, de Fransche Kanaalkust en de Golf van Bis- caje en veroorzaakt zwakke winden en be trokken en mistig weer en in Frankrijk hooge temperaturen. In het Oosten houdt het gebied van hoogen luchtdruk stand met strenge vorst en helder weer in Oost-Europa en matige vorst in Centraal Europa. In Zweden is de vorst niet meer dan licht. In Engeland kwam een gebied van hoogen luchtdruk tot ontwikkeling met veel la gere temperaturen dan gistermorgen van- dar gemeld werden. Ver op den Oceaan verscheen een nieuwe depressie met stormweer uit West op onze breedte en op 30 graden W.L. In onze omgeving zijn de winden zeer zwak geworden en heerscht in het windstille gebied mist. In Dene marken en in Zuid-Noorwegen sneeuwt het. De verdere vooruitzichten zijn onze ker en terugkeer der vorst is niet uitgeslo- LUCHTTEMPERATUUR. 5.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 4.45 uur tot Vrijdagmorgen 7.34 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 15 Jan. voorm. 4.25 en nam. 4.59 uur. R.K. Staatspartij JAARVERGADERING. Gisteravond vergaderde de aid. Leiden der R.K. Staatspartij in „De Harmonie" on der voorzitterschap van den heer H. Lom- bert. (De voorzitter mr. Bolsius was we gens ongesteldheid afwezig). De opkomst was betrekkelijk goed onder de belang stellenden waren meerdere eerw. heeren geestelijken. De voorzitter opende de bijeenkomst met de volgende „nieuwjaarsrede": Ik moge dan beginnen, aldus de heer Lombert, met u allen van harte welkom te heeten. Aangezien dit de eerste vergadering in het nieuwbegonnen jaar is, mag ik ook niet nalaten u allen nog van harte een Zalig Nieuwjaar toe te wenschen. Ik hoop, dat dit nieuwe jaar voor u allen en voor ieder in het bijzondei* een jaar van rijken zegen moge worden, zoowel in gees telijk opzicht als in materieelen zin. Het oude spreekwoord zegt., achter de wolken schijnt toch de zon", maar wanneer wij langen tijd niets anders dan zware don kere wolken te aanschouwen krijgen, is het begrijpelijk en verklaarbaar, dat men licht geneigd is de waarheid van dit spreekwoord te vergeten. Maar niet zoodra ook maar één zonne straal door de wolken heenbreekt dringt die waarheid ook weer tot onze harten door en vervult ons weder met nieuwe blijdschap en hoopvoller inzichten in de toekomst. Ik meen dit in deze vergadering ook te mogen toepassen bij den aanvang van het jaar 1937, omdat naar mijne overtuiging door de donkere wolken van malaise en de pressie eenige zonnestraaltjes beginnen door te breken, zoowel in nationaal opzicht, als op economisch en politiek gebied. Op nationaal gebied is het zelfs bij een enkel doorbreken van een schuchter zonne straaltje niet gebleven, maar bij het vorste lijk huwelijk heeft de Oranjezon op volle middaghoogte het geheele Nederlandsche volk in glans en gloed gezet en tot groot enthousiasme en blij medeleven weten op te voeren. Ook wij, katholieekn, leden van de R.K. Staatspartij, hebben ons oprecht en har telijk verheugd over de, na droeve dagen teruggekeerde en hernieuwde vreugde van ons vorstelijk huis. Wij kunnen slechts hopen en bidden, dat God het huwelijk van Prinses Juliaina en Prins Bernhard rijkelijk moge zegenen, niet alleen tot hun beider persoonlijk ge luk, maar niet minder tot heil en zegen van het geheele Nederlandsche volk tot in de verre toekomst. Op econor.ueah gebied mogen wij na de monetaire maatregelen van de regeering, een, zij bet nog geringe wijziging ten goede constateer en. Hier kan nog slechts van een schuchter doorbrekend zonnestraaltje worden gespro ken, waarbij wij den wensch uitspreken, dat spoedig van een verdergaande en blij vende verbetering in ieder opzicht zal kun nen worden getuigd. Op politik terrein mogen wij, Goddank, het gurwbg verechyneel constateeren, dat zich m onxe R K. Staatspartij een grootere belangstelling o pon baart en een enthousias me baan breekt, dat vele beloften voor de toekomst in zich houdt. Niet alleen Is dit gebleken op de vele in de laatste tijden gehouden groote bijeen komsten in den lande, welke overal een groot succes zijn geworden. Wat nog meer zegt, is, dat overal in don lande van een massa-toetreding tot de R.K. Staatspartij mag worden gesproken en de noodzakelijkheid van verdere Intensieve propaganda en hernieuwde activiteit meer en meer wordt ingezien. Ook hier in Leiden hebben velen zich als lid van onze afdeeling opgegeven, vele spontaan gehoorgevend aan den oproep van ons bestuur, anderen na een vruchtbare activiteit van onze R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman". Ook aan de jongeren wordt gelukkig meer aandacht gewijd en onder de jonge- 1 ren zelf valt eveneens een groeiende be langstelling voor het politieke leven waar te nemen. Ook hier in Leiden, waar zich nu na het houden van twee bijeenkomsten reeds een honderdtal als lid van de groep „jongeren" hebben opgegeven, een aantal, dat voor uitbreiding meer dan vatbaar is, maar dan naar mijn vaste overtuiging ook spoedig aanmerkelijk zal worden uitgebreid. Dit alles stemt tot te meer vreugde en voldoening, omdat hier niet behoeft te wor den gesproken van een oplaaiend stroo- vuurtje, aangewakkerd door valsche voor spiegelingen en demagogische beloften. Het is m.i. geen kunst om in tijden van depressie en geestelijke wanorde, als wij thans beleven, teleurgestelden, jongeren zoowel als ouderen, op te zweepen in ma- telooze en onverantwoordelijke critiek op al het bestaande en de bestaande partijen. Dat zich, desondanks, een groeiend enthousiasme baan breekt voor onze R.K. Staatspartij, is m.i. het beste bewijs, dat onze katholieken, jongeren zoowel als ouderen, evenals immer ook nu opnieuw blijk geven waarheid van leugen te weten te onderscheiden, verantwoordelijkheids gevoel boven demagogie te verkiezen. En dat is een hoopvol verschijnsel bij den aanvang van dit jaar, dat ongetwijfeld een hoogst gewichtig en belangrijk jaar op po litiek gebied moet worden genoemd. Het moge mij daarom aan het eind van mijn openingswoord vergund zijn u allen nog eens met nadruk te wijzen op de groo te belangen, die er op het spel staan en u aan te sporen tot groote en blijvende actb vjteit. Ongetwijfeld zal ons bestuur in den loop van dit jaar meerdere malen een be roep moeten doen op uw aller medewer king. Moge die medewerking, hetzij van per soonlijken aard, hetzij van finantieelen aard, dan ook door allen spontaan worden verleend, in het volle besef van de groote verantwoordelijkheid, welke op ieder van ons altijd, maar meer in het bijzonder nog in dit jaar, rust. Dan, maar ook dan alleen gaan wij met vertrouwen en in de zaker- heid van Gods onmisbaren zegen, den ko menden verkiezingsstrijd tegemoet. Samen sterk in rotsvaste eenheid zij in de komende periode meer dan ooit onze leus. (Applaus). Volgde voorlezing en goedkeuring der notulen en kennisgeving van enkele mede- deelingen. Onder deze mededeeling was er een van interessanten aard: In December 1936 was het veertig jaar geleden, dat de huidige „R.K. Kiesvereeniging" werd opgericht. Dit was aanleiding om het verslag dier eerste vergadering voor te lezen. De toenmalige Deken van Leiden, de zeereerw. heer Bots, had het initiatief voor deze vergadering ge nomen. Het Bestuur had, constateerend, dat één der oprichters van de vereeniging, de heer J. P. de Graaf, nog lid is, dezen heer een schrijven gezonden, waarin met erken telijkheid wordt gememoreerd het werk, dat door hem voor de organisatie der ka tholieke kiezers is verricht. (De heer de Graaf is na de oprichting vele jaren be stuurslid en secretaris gebleven). Op dit schrijven was een vriendelijke dankbetui ging van den heer de Graaf teruggekomen. De secretaris las vervolgens zijn jaar verslag voor, waarin hij ter gelegenheid van genoemd veertig-jarig bestaan óók eenige feiten uit het verleden mededeelde. Wij releveer en hier de opeenvolgende voor zitters: de heeren Schmier, mr. Aalberse, Spendel, Oostdam, mr. Bolsius. Het ledental bedroeg eind 1936 1181. De penningmeester, de heer P. van Ber ge Henegouwen, gaf nu zijn jaarlijksche cijfers. Daarover is niet gepraat; die cij fers werden omhuld met een droevig stil zwijgen! Er is nog steeds een flink tekort, al loopt het terug. (Wij veroorloven ons een artikeltje op de eerste pagina van dit num mer ter overweging voor te leggen). Bij de bestuursverkiezing, die nu plaats had, werden de aftredende leden, de heeren P. v. Berge Henegouwen, mr. E. J. M. H. Bolsius, W. J. Kriek en J. A. M. van Oyen herkozen en gekozen in een bestaande va cature de heer St. Menken, De heer mr. E. Bolsius werd herkozen als voorzitter. De verkiezing van afgev. en plaatsv. naar Kamer- en Staten-Centrale wórd uitgesteld tot na de definitieve goedkeuring van het nieuwe reglement, waarin het Bestuur der Kamer-Centrale nog enkele wijzigingen heeft voorgesteld. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren N. Vreeburg, B. v. Noort en Juffer- mans. Aan de orde was nu de candidaatstelling voor Lid van de Tweede Kamer. Gecandideerd werden door het Eestuur de heeren Loerakker (zittend Kamerlid) prof. ir. Schmutzer fals kenner van Indié), oud-minister mr. Mar^hant en prof. dr. Berg, hoogleeraar aan de I*kische Univer siteit, die echter nadrukkelijk had ver klaard, alléén plaatsvervanger t« willen zijn. Op voorstel van de vergadering werden nog op de voorloopige candidatenlyst ge plaatst de heeren W. J. Kriek (de voorzit ter van „Katholiek Leiden"), Stumpel te Hoorn (zittend Kamerlid) en H. G. de Boer te Noordwijk. Voor een andoren candi- daat was wél een „candiclaten-lijst" inge diend, maar het vereischte aantal van tien voorstanders bleek niet ter vergadering aanwezig, zoodat deze candidaat niet door Leiden op de voorloopige lijst kon worden geplaatst. De heer Kriek verklaarde even eens alléén voor plaatsvervanger in aan merking te willen komen. Prof. dr. Berg bracht een kort zakelijk verslag uit van de gehouden vergadering der R. K. Kamer-Centrale. Bij de rondvraag kwam allereerst aan de orde een motie van den heer Kriek, die. nadat er een kleine wijziging in was aan gebracht, luidt: „De afd. Leiden van de R.K. Staatspartij, gehoord de besprekin gen over de groote achterstelling der R.K. ambtenaren aan de De partementen, vei*zoekt het partij bestuur, bü de R.K. Kamerfractie en de R.K. ministers met klem aan te dringen, te bevorderen, dat by de eerstvolgende benoemingen aan de Departementen geschikte R.K. ambtenaren worden benoemd, besluit deze motie ter kennis te brengen van de R.K. Pers, van het Partybestuur via de Kamer-Cen trale, en gaat over tot de orde van den dag. De heer Kriek lichte deze motie toe, waarby hij vele cijfers noemde. Onder de 804 ambtenaren aan de departementen zijn er 108 katholiek (en by na niet in hoogere functies). Vanuit de vergadering werd de juiste op merking gemaakt, dat het streven er op moet gericht zijn, dat er jonge menschen in overheidsdienst komen, die dan kunnen opklimmen, en dat. op de school in deze richting meer geadviseerd en geprepareerd moet worden. De motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Een motie van den heer v. Dyk, betref fende de verbreking' van de diplomatieke betrekkingen met de regeering van Spanje, werd in handen van het bestuur gegeven voor praeadvies., Critiek werd uitgebracht op een besluit van het bestuur, om van het Katholiek Be volk ingsbureau een „Stichting" te m^v-*n. Toegezegd werd, dat dit punt op de volgende ledenvergadering aan de orde zal worden gesteld. By de rondvraag kwam o.m. ter sprake: dc propaganda. De secretaris van „Dr. Schaepman", de heer v. Dijk, klaagde over gebrek aan medewei'king en de geest. adv. Kapelaan Dorbeck kwam deze klacht on- derstreepen in een pittig en scherp speech- je. Dat de Katholieken in Leiden bij de laatste verkiezing zyn achteruitgegaan is te wijten, aldus Kap. Dorbeck, aan hun eigen laksheid; als zij meer in en met „Dr. Schaepman" hadden medegewerkt, dan was 't zeker anders geloopen; de meesten too- nen echter niet de minste belangstelling voor het hopeloos zwoegen van enkele pro pagandisten. Meerdere concrete punten, de propaganda betreffende, werden besproken, zoodat de rondvraag wel „geanimeerd" was en de vergadering eerst laat was geëindigd. AFD. JONGEREN. Onder voorzitterschap van mr. H. Don ders kwam Dinsdagavond in het St. Anto- nius Clubhuis aan de Mare de pas opge richte Jongeren afd der R. K. Staatsparty bijeen, om op de eerste plaats te luisteren naar een rede, welke rector L. Beune voor de afdeeling zou houden en vervolgens om een voorloopig bestuur te kiezen, dat be last zou worden met het opstellen van een concept-reglement, Nadat mr. Donders een korte inleiding had gehouden, werd het woord gegeven aan iector L. Beune, die zich als uitgangspunt van zyn beschouwingen een frappante uit spraak van den Amerikaanschen president gekozen had. President Roosevelt zeide enkele weken geleden: Zelfs de meest geniale vinding van politie-autoriteiten om de wetten te onderhouden zal nutteloos zijn, wanneer niet in het volk een sterke wil aanwezig is om die wetten te onderhouden. Zulk een sterken wil kan alleen de godsdienst kwee ken. Ik ken geen andere bron van zedelyke kracht dan die haar oorsprong vindt in den godsdienst. Zonder geloof kan geen enkele ontwikkeling der verlichte beschaving stand houden. Hij, die dat zei, is geen pastoor zelfs geen Katholiek. In dit licht wordt het wel duidelijk, dat de Kerk het recht heeft principieele richt lijnen te geven. Zeker het is waar, dat de Kerk zich heeft te onthouden van hetgeen den Staat aangaat, maar principes moeten worden toegepast en op allerlei terrein komen in de practisch toegepaste politiek principieele kwesties tot uiting De Staat heeft haar eigen terrein, maar dat terrein wordt doorkruist door allerlei beginselen. Zoo dikwijls beginselen de politiek kleuren, zal ook de Kerk kleur moeten bekennen. En gelukkig, voor ons jongeren, bekent de Kerk zeer duidelyk kleur, vooral in deze tijden, nu een godlooze politiek de grootste fouten heeft gemaakt en nog maakt. Wy, Katholieke jongeren, mogen met den Paus luid protest aanteekenen tegen het gekon kel in de politiek, tegen de macht van het kapitaal tegen de zedeloosheid, welke de volkskracht ondermijnt. Met den Paus moeten wy een donderend protest doen oooren tegen al die richtingen, welke God uit het openbare leven willen bannen. Wy, jongeren, voelen misschien sterker dan ouderen wantoestanden aan. Wy wil len daartegen ageeren, maar wy moeten de voorzichtigheid niet uit het oog verlie zen. Niet alles kan ineens veranderd wor den. Moeten we dan omwille van die voor zichtigheid maar niets doen? Neen, wij moeten veel. zeer veel doen, wy hebben mee te werken aan een wereldverandering, aan een levenshervorming. Dat wordt van ons Katholieke jongeren verwacht. Dat is geen revolutionaire taal, maar taal gespro ken dooi den nood der tyden. Er kan niet gesproken worden van een christelijke maatschappy, zoolang er nog millioenen prijs gegeven zijn aan het maar niet wij kende pauperisme, zoolang het woord „Vrede op aarde" nog een aanfluiting is, zoolang het egoisme nog hoogtij viert. Wereldverandering en levenshervorming. Wanneer wij die groote woorden niet wil len laten blijven looze woorden, dan moe ten wij ons afvragen, wat wij in onzen eigen kring kunnen doen. Het mag niet voorkomen, dat binnen de kerk een schoon kerkelijk leven beleefd wordt, maar buiten de kerk de maatschappij verheidenscht. Hoe kan dat gebeuren? Het zal duidelyk worden, wanneer men bedenkt dat onder de Katholieke jongeren er zoo'n bedroe vend klein percentage aan onze organisatie meewerkt. Onder de ongeveer 500 Katho- jonge werkloozen in Leiden bijv., die allen bewerkt zijn, zijn er niet meer dan 120 eens komen opdagen om te kyken of er voor hen ook iets te doen was door henzelf. Laten wij een voorbeeld nemen aan de commu nisten, die allen mede werken en offeren om een hemel op aarde te maken. Zij heb ben gemeenschapszin. Hebben wij geen hoogere gemeenschap in onze Katholieke levensbeschouwingen? Wanneer Mussert een paar woorden spreekt volgen hem zijn volgelingen blinde lings. Hebben wij geen leiders, die hooger staan? Moeten wij slapen als onze leiders spreken? Laat ons geloof niet een dor dog matisme zijn, maar een levensbeschouwing, die haar stempel drukt op al onze daden. Laten wij jongeren, enthousiast samen schouder aan schouder de leiding' van onze geestelijke overheid volgen, in ons geval de Nederlandsche bisschoppen, die een dui delijke taak hebben gesproken. Laten wij onze kracht zoeken in een volbloed, her nieuwd en verjeugdigd Katholicisme. Na het dankwoord van den voorzitter, mr H. Donders, sprak rector Beune nog een kort woord tot aanbeveling van den avond, georganiseerd door het bestuur der KJ.M.V. in samenwerking met de St. Jo sephs Gezellen vereeniging, welke avond gehouden zal worden op Woensdag 20 Januari 8.30 in het gebouw der St. Josephs Gezellenvereeniging en waarop als spre ker de heer Piet Kasteel zal optreden. Alle R. K. Jongemannen, die belang stellen in de jeugdstandsorganisaties en de politiek worden verwacht. Er ontspon zich een debat over de moge lijkheid van concurrentie met de jeugd standsorganisaties, doch na eenige bespre king bleek duidelijk dat er noch princi pieel noch practisch vrees bestaat voor eenige concurrentie, daai de afd. Jongeren der R. K Staatspartij een geheel eigen ter rein en doelstelling heeft. Dit punt werd door den heer Lombert nog nader toege licht. Daar het de bedoeling is, dat de afd. Jon geren zooveel mogelijk baas zal zijn in eigen huis, werd een voorloopig bestuur gekozen, dat zich op de eerste plaats moet bezig houden met de opstelling van een reglement Gekozen werden de heeren Zijlstra, Slegtenhorst en v. Noort. Na rondvraag werd deze geanimeerde bij eenkomst gesloten. Leidsche Aquarium- en Terrariumver. „De Natuurvriend". Bovengenoemde ver. hield gisteravond in een der zalen van Huize v. Wijk, Hooge- woerd 108 een openbare propagandaverga- dering. Na het openingswoord van den voorzit ter, den heer W. Zwart, hield de heer T. Anceaux uit Rotterdam een lezing over het actueele onderwerp „Verzorging en kweek - wijze van tropische visschen in het alge meen". Na een inleiding, waarin spr. o.m. wees op de groote toename van aquarium houders en de uitbreiding van het aantal aquaria bij de reeds gevorderde liefheb bers behandelde spr. diverse soorten vis schen en hun verzorging, waarna spr. met het oog op het komende kweekseizoen de kweekwijze van diverse soorten behandel de. Om te gaan kweeken moet, aldus spr., voorop staan, dat de soort wordt verbe terd en de kleur intenser wordt. Daar om moet men niet kweeken met onvolwas sen dieren of slecht uitgegroeide. Vervol gens behandelde spr. de gedragingen van de visschen onderling alsmede het licht of zwaar beplanten van het aquarium naar gelang de soorten, die men daarin plaatst. Gym nocoymbus Sernetzi Boul (Rouw Rio) byv. die het vorig jaar pas geïmpor teerd is en tot de groep tetra's behooren en uit midden Amerika komen, zetten hun eieren af in een dicht beplant aquarium, dat, aldus spr., niet te veel belicht mag zijn, doch indien mogelijk, zoo geplaatst moet worden, dat voor een deel het zonlicht er door kan vallen. De kleuren vertoonen zich dan op zijn mooist. In sterk belichte aqua ria gaat deze visch veel op gelerio's gelij ken en zal niet tot voortplanting komen. Hierna behandelde spr. de kweek van de nog voor kort geimporteerde visch, de AGENDA LEIDEN. Donderdag, St. Raphael, Jaarvergadering. Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag Jaarvergadering R. K. Dioc. Vrouwenbond, afd. Leiden. Kleine Stadszaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der- apotheken wordt van Woensdag 11 tot en met Zondag 17 Jan a.s. waarge nomen door de apotheken C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, telef. 274. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik Gerardus Jaco bus. zoon van G. J. Ras en A. M. Weck- wert Elisabeth Johanna, dochter van W. Zuiderduin en J. J. Loogman Margare- tha Maria, dpchter van J. den Hollander en E. Cavé Hendrik, zoon van F. Bly- leven en G. van Groningen Huibertje, dochter van W. Ros en N. v. d. Plas Zwaantje, dochter van A. Lepelaar en A. den Oude Willem, zoon van J. Vianen en F. Duinkerken Nicolaas, zoon van N. Paauw en A. van Klaveren Rudolf Pe trus, zoon van G. W. de Zwart en M. Th. v d. Meijden Marie Johannes, zoon van J. Baak en C. Landkroon. Getrouwd: L. J. L. Aalbersberg jm er. A. Pouw jd J. van Alphen jm. en M. P. Schouten jd H. Kasteel jm. en A. Op penhuis jd P. G. Laterveer jm en A. v. d. Zanden jd A. J. v. d. Reyden jm en A. M. Baumann jd J. de Ridder jm en E. Kleijn jd. Overleden: P. M. van Heusden v. d. Velde, vr. 64 jaar J. van Vliet, dr. 16 jaar D. Hanselaar, m. 56 jaar A. Labordus, ongeh. m. 66 jaar H. J. van Oosten ongeh. vr, 86 jaar. „Barbus titterja Deraniyagala (Blauw- streep barbeel). Om de diertjes in goede conditie te houden kan men hen het beste plaatsen in een ruim aquarium met een waterstand van 1520 c.M., slechts matige beplanting en een temperatuur van 2227 gr. C. Daar het schaduw-dieren zijn moeten deze ook weer niet te licht geplaatst worden. Zeer uitvoerig behandelde spr. de Hyphessodrycon innesi Myers en de Chro- samus Erytro gastar Rafin, om daarna over te gaan tot bespreking der kweekwijze van meer algemeen voorkomende soorten. Ten slotte behandelde spr. den invloed van het zonlicht op de eieren en gaf verschillende aanwijzingen. Van de gelegenheid tot vragenstellen werd een ruim gebruik gemaakt. Onder luid applaus eindigde spr. deze zeer leer zame lezing, waarna de voorz. spr. dank bracht voor zijn gehouden betoog. Vervolgens gaf een der aanwezigen zijn bevindingen over den West-Indische Zoet watergarnaal. N.Z.H.TJVI. De vervoeropbrengst (ongecontroleerd) van de N Z.H.T.M. bedroeg gedurende de maand December: 240.512.(December 1935: 244.693.—). Gisteravond te 7 uur zyn twee meisjes, de 6-jarige G. B. en de 6-jarige A. v. d. H. op den Morschweg tegen een passeerende auto geloopen. Het eerste meisje liep een wonde aan het vooi*hoofd op en werd dooi den E.H D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Het andere meisje bekwam een buil san het voorhoofd.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2