w DONDERDAG 14 JANUARI 1937 ÜE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. ïu POSTDUIVEN Leidschc Postduivenvereeniging „De Vriendenclub" Dc gehouden postduivententoonstelling is bijzonder geslaagd. De duiven, welke in gezonden werden en gekeurd moesten wor den op vliegcapaciteiten, waren door de meerderheid der leden goed ingezonden. De heer Robeerts uit Utrecht, die de keu ring verrichtte, met als onpartijdig schrij ver de heer Broeksema uit Leiden, had dan ook geen gemakkeiljke taak, en sprak I zijn volle tevredenheid over de expositie uit; hij deelde tevens mede, dat hij klas- I sen zag, waarin meerderen vogels een eersten prijs toekwam, doch hij kon dit niet doen, daar er in iedere klas maar 1 eerste prijs gegeven mocht worden. Zeer sterk was de uitlating van den heer Ro beerts, toen hij klas 1, de Bordeaux-klas, gekeurd had en waaruit hij de beste vlie ger haalde, namelijk de ster 332c 7114 van den heer G. A. L. v. d. Reyden, wel ke vogel iedere Leidsche liefhebber kent en die alléén 37 prijzen won op 40 wed vluchten, doch om verschillende kleine foutjes een Z.E.V. moest toekennen. Dat er een geduchtig materiaal in de Vrien denclub aanwezig is en dit door de kam pioenschappen van de heeren A. P. v. d. Voort en L. v. d. Nieuwendijk ook bewe zen is, toonen de volgende bekroningen. A. v. d. Voort 6 eerste, 2 derde, 5 Z.E.V. en 2 E.V., L. v. d. Nieuwendijk 2 eerste, 2 tweede, 1 vierde, 2 Z.E.V. en 1 E.V., Chr. v. d. Pluym 1 eerste, 3 tweede, 3 vierde, 2 Z.E.V. en 1 E.V., W. Ie Mair 1 eerste, 1 tweede, 1 derde, 1 Z.E.V. en 1 E.V.. Joh. Volgelenzang 1 eerste, 2 tweede 1 vijfde, 2 E.V., G. A. L. v. d. Reyden 1 eerste, 3 Z.E. V. en 3 E.V., W. Themmen 1 eerste, 3 twee de, 1 Z.E.V en 1 E.V., J G. v. d. Rotte 1 eerste, 1 derde, 1 Z.E.V., C. Vlaardinger- broek 1 tweede, 1 derde, 2 EV., Joh. Neu teboom, 1 derde en 1 vierde, F. Hofman 1 derde en 2 Z.E.V., S. N. v. Leeuwen - derde en 1 Z.E.V., G. T. v. Dorp 1 tweede, L. Gijsman 1 Z.E.V. en 3 E.V., A. Piket 1 Z.E.V en 1 EV, G P. Onvlee 1 Z.E.V. en 1 E.V., J. Philippo 1 derde en 1 Z.E.V., C. F. Lardee 1 Z.E.V. en 1 E.V., F. Delsasso 1 EV. De beste oude doffer en de beste jonge duif had A P. v. d. Voort. De beste oude duif G. A. L. A. v. d. Reijden, de beste jonge doffer Chr. v. d. Pluym, W. Themmen de beste onbevlogen oude en J. G. v. d. Rotte de beste jonge duif onbevlo gen, welke allen een extra eereprijs ver wierven. LETTEREN EN KUNST NIEUWS UIT SMALFILMSTAD. Eenigen tijd geleden is gemeld, dat in Liet C. Barnstijn's Filmstad ook een spe ciale afdeeling voor smalfilm zou worden opgericht. Deze nieuwe uitbreiding is thans een feit geworden. Het groote laboratorium heeft een niet onaanzienlijke verbouwing ondergaan en het werd verrijkt met een groot aantal nieuwe machines. „Smalfilm- stad" is thans niet alleen uitstekend geoutilleerd voor het afdrukken en 'het ontwikkelen, doch ook op het gebied der z.g. omkeerfilm v.olledig ingericht, zoowel voor den handel als voor particulieren, ter wijl bijzondere aandacht is besteed aan het verkleinen van 35 m.M. film op 16 m.M, film. De geluids-smalfilm heeft de speciale at tentie van de ingenieurs van het laborato rium. Het is niet alleen mogelijk om van een normale geluidsfilm, zooals die in de bioscooptheaters vertoond wordt, een ge luids-smalfilm te maken, doch kwalitatief is hierin ook geen onderscheid te bemer ken. Zoowel Nederlandsche als buitenland- sche speelfilms zullen in het laboratorium op smalfilm worden omgezet. Een afdee ling voor het leveren van amusements smalfilms, teekenfilms, speelfilms en actua liteiten is dan ook in voorbereiding. Het is de bedoeling om door een perfecte organi satie op smalfilmgebied tegemoet te komen aan de steeds groeiende belangstelling van het Nederlandsche publiek voor smalfilms. WILT U IETS WETEN Vraag. Over Nederlandsch pandoeren. 1. Welke spelen zitten er in het pandoer? 2. Mag men als men zwabber speelt, eerst een slag halen en dan den tweeden slag al een maat nemen, of moet men vier slagen eerst halen en dan bij den vijfden slag een maat nemen? 3. Bestaan hiervoor ook spelregels, zoo ja, waar kan ik die dan krijgen? Antwoord. 1. (Overgenomen uit een pandoei rubriek, gegeven in den 59sten jaargang K. I.). Van laag naar hoog 100 tot 130 punten, piccolo misère, misère, 140 tot 160 punten zwabber, solo-zwabber, pic colo misère ouverte, misère ouverte, 170 tot 200 punten, kereltje, pandoer, piccolo misère ouverte impérial, misère ouverte imperial, pandoer privé. 2. Ook weder volgens huiselijk gebruik. 3. Inderdaad bestaan er wel spelregels. Adressen kunnen wij in deze rubriek niet geven. Vraag u bij een boekhandel. Vraag. Betreffende pandoeren. 1. Wan neer men troefaas vraagt, mag men dat dan op een blinde kaart doen? 2. A doet het eerste praatje, harte-zes is de kijkkaart; die heeft A noodig, nu zegt B: ik leg 50 van roem op, nu denkt B dat hij door die roem recht heeft op harte- zes, is dat zoo? Antwoord: 1. Dat is naar gelang men zulks volgens huiselijk gebruik instelt. 2. De speler heeft altijd recht op de kijkkaart. Vraag inzake invoerrechten voor sigarenzending naar Zuid-Afrika. Antwoord: Wend U tot de Kamer v. Koophandel te Leiden. UIT DE OMGEVING VOORSCHOTEN. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 1 Januari 1936: 3202 mannen, 3300 vrouwen, totaal 6502. Vermeerdering door geboorte 90 m., 65 vr., totaal 155, vermeerdering door vestiging 361 m., 521 vr., totaal 782. Geheele vermeer dering 451 m., 486 vr., totaal 937. Vermindering door sterfte 19 m., 32 vr., totaal 51; vertrek 334 m., 443 vr., totaal 777. Geheele vermindering 353 m.. 475 vr., totaal 828. Blijft een vermeerdering met 98 m., 11 vr., totaal 109. Aantal inwoners op 31 December 1936 3300 m., 3311 vr., totaal 661. Aantal huwelijken 32. De film onze Prinses. In het gebouw van Christelijke Belangen alhier werd Dinsdag en Woensdag j.l. de film vertoond „Onze Prinses" voor de kinderen der ver schillende scholen. Deze geluidsfilm gal verschillende tafereelen te zien uit het le ven van onze Prinses, vanaf haar geboorte tot en met den trouwdag en trok zeer veel belangstelling. Ook Dinsdagavond werd deze film vertoond voor de ouderen, na een rede gehouden door den heer H. van Boeijen te Voorburg, voorzitter v. d. Radio- raad en lid van Ged. Staten, met als on derwerp „Vorst, Volk en Vaderland". Ook deze bijeenkomst was uitstekend bezocht. Verkooping. Bij de gehouden openbare vrijwillige verkooping in hotel Deurloo ten overstaan van notaris W. A. Caron, alhier, van een heerenhuis aan den Leidscheweg no. 41 met voor- en achtertuin, in bod op 5000, werd gemijnd op ƒ800, kooper M. de Ruiter q.q. voor 5800 en van drie wo ningen aan den Hofweg no. 11, in bod op 1050, werd gemijnd op 25, kooper G. Meyer voor 1075, en van no. 13 en 15 werd kooper P. Koot voor te samen 2100 Geboren: Anthónius Hortensius, z. van P. J. H. Peeters en A. H. Nijssen. Overleden: T. Hildering weduwe van C. Veenis 71 j. Maria Kiljan 63 j. Adrianus van der Post 92 j. Gevestigd: O. P. Maltz en gezin van Zeist A. M. Ranselaar geb. van der Laa- ken van 's-Gravenhage F. W. H. avn der Steen van Wassenaar Mej. J. O. van der Heijden van 's-Gravenhage Mej. P. J. van der Heijden van 's-Gravenhage Mej. M. A. G. van Mil van Monster L. J. P. Bander van 's-Gravenhage Ph. D. Fuchs, van Deventer Mej. A. H. Strickling van Leiderdorp Mej. M. M. Grafe van 's-Gra venhage Mej. M. J. M. Romeijn van Schipluiden J. D. Blokhuijs van Zuilen H. M. Schroder van 's-Gravenhage P. M. J. Th. Vrijdaghs van Schaar bergen (België) J. C. van der Wedden van Hoo- ge en Lage Zwaluwe. V er t rok ken: J. C. M. Diergaarde en gezin naar Leiden C. de Jong en gezin naar Haarlem J. Th. Waayer naar 's-Gravenhage P. J. Houbolt naar Was senaar Mevr. D. van Driel geb. van Schie naar 's-Gravenhage. WOUBRUGGE. Personalia. Onze plaatsgenoot Ing. J. H. Boot, tot op heden werkzaam in Duitsch- land, is benoemd tot bedrijfs-chet bij de In- dustrieele Maatschappij afd. scheepvaart te Palembang. Het scheepvaartverkeer. Uit het ver slag van den chef-brugwachter van de brug over de Woudwatering ontleenen wijip.m., dat gedurende 1936 de brug werd geopend voor het doorlaten van 22218 vaartuigen. Gedurende de dag passeerden 17301 vaar tuigen de brug, hieronder waren 63 zeesche pen en tijdens de nacht 4917 vaartuigen, de nacht gerekend van 105 uur. Uit deze i gegevens blijkt, dat de scheepvaart door de Woudwatering gestadig toeneemt. Over 1935 was het totaal aantal vaartuigen waar voor de brug moest worden geopend 20656, alzoo een vermeerdering van 1562. Visschers betrapt. In 1936 werden door de politie 320 processen-verbaal opgemaakt, waaronder een groot aantal wegens over treding van de 'visscherijwet en de Motor en Rij wiel wet. Het vele en rijke vischwa- er, ook in de polders, trekt veel vischlief- bebbers. In het belang van de rechthebben den op het vischrecht is dan ook voortdu rend politietoezicht gewenscht. WARMOND. Volksbond. Onder zeer groote belang stelling had gisteren in Hotel „De Stad Ro me" de jaarvergadering plaats van de afd. Warmond van den Ned. R.K. Volksbond. Door ongesteldheid van den voorzitter werd de vergadering gepresideerd door den vice-voorzitter, den heer C. Zevenhoven, die te ruim half acht de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze opende. Voorlezing werd gedaan van den nieuwjaarswensch van den voorzitter. Door den secretaris werd een keurig jaarverslag uitgebracht waarvoor hij van de leden een hartelijk ap plaus in ontvangst had te nemen. Overge gaan werd tot voorlezing van een aantal ingekomen stukken, waaronder een schrij ven met betrekking tot het werkkamp voor jeugdige werkloozen te Egmond. Dit schrij ven werd door den Geestelijken Adviseur nader toegelicht. Nog was ingekomen een schrijven van het Hoofdbestuur met betrek king tot het gouden jubileum van de alom bekende Rerum Novarum. De bedoeling is in 1941, in welk jaar het gouden jubileum plaats vindt in massale optocht naar Rome te trekken. Te dien einde bestaat vanaf he den de gelegenheid door het plakken van zegels ad 0.25 per stuk de reissom bijeen te brengen, welke in totaal zal bedragen ƒ70.Hieronder zijn alle kosten begre pen. Met de organisatie van dit plan werd belast, de heer A. Key. Het schrijven van het Hoofdbestuur, waarin wordt medege deeld, dat de leden verplicht zijn zich te abonneeren op het binnenkort te verschij nen arbeidersblad, hetwelk tot titel zal dra gen „Herstel", gaf stof tot bespreking. Be sloten werd deze aangelegenheid eerst nog eens te bespreken met het hoofdbestuur, waarna in een volgende vergadering de kwestie nogmaals aan de orde zal worden gesteld. Het woord was hierna aan den heer Aen- genent, die zijn tweede lezing hield over het offensief van dezen tijd. Spreker begon met de vraag te beantwoorden waarom de Paus herhaaldelijk waarschuwt tegen het Communisme. Wij hebben, aldus spreker, in het verleden gevochten tegen Satan, die in den vorm van het communisme tot ons kwam. De srijd tegen het communisme heeft gebracht een fascistisch Italië, en een Nationaal-Socialistisch Duitschland. De groote vraag 'rijst of in deze landen het communisme inderdaad als overwonnen moet worden beschouwd. Wel weten wij zeker, dat deze staten een bewind hebben gekregen, dat geheel in strijd is met de op vattingen van ons, Katholieken. Wat wij noodig hebben is een hechte en stevige Ka tholieke eenheid en met deze eenheid zul len wij het communisme overwinnen; wij hebben hiervoor geen dictator noodig. Een hartelijk applaus beloonde spreker voor zijn met overtuiging voorgedragen re de. Door de div. penningmeesters werd hier na financieel verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging een nadeelig saldo te boeken had van 122.31, het ondersteu ningsfonds een nadeelig saldo van ƒ35.81 en Hulp in Nood een batig saldo van 59.94. Aan de orde kwam hierna de be stuursverkiezing, waarbij alle aftredende leden werden herkozen. Ook de voorzitter werd met bijna algemeene stemmen als zoodanig herkozen. Als leden der kas-com- missie voor het jaar 1937 werden benoemd de heeren J. Vink, C. v. Kempen en als plaatsvervanger de heer Jac. P. de Feyter. Na de gebruikelijke rondvraag, die niets bijzonders naar voren bracht, werd de bij eenkomst onder dankzegging voor de aan gename en prettige discussies gesloten. Geboren: Wilhelmus Johannes z. van A. Toonen en D. Koenen. Wilhelmus An- tonius z. van A. Wijsman en A. J. v. d. Ploeg. Petrus Jacobus Joannes z. van P. M. de Vetten en J. Schavenmaker. Arnoldus Gerardus z: van J. J. Kortekaas en H. F. Sikking. Gehuwd: Quirinus Johannes Joseph de Bruin j.m. 35 j. en Juliana Pelagia Hem- merling jd. 31 j. Ondertrouwd: Joannes Bernardcu Kroon jm. en Wilhelmina Johanna Aletta Dusseldorf jd. Overleden: Levenloos aangegeven kind van A. van Moorsel en J. A. de Vroomen. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Woensdagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Medegedeeld werd, dat de heer Iden- burg wegens verhindering en de heer van Bemmelen wegens ongesteldheid de verga dering niet konden bijwonen. Verder was afwezig de heer Kolff. De voorzitter heeft vervolgens een Nieuwjaarsrede uitgespro ken. Het oudste raadslid, de heer Bazelier, sprak wederkeerig een woord van geluk- wensch. Besloten wordt afwijzend te beschikken op een verzoek van mevr. L. C. Buffert- Herman te Maastricht om de villa Dore- stadt te mogen inrichten als restaurant of hotel. Besloten wordt tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting van het perceel Sectie B No. 4644, groot 194 M2., gelegen aan de Oostdorperweg. eigendom van A. M. J. Alkemade-van der Plas. Vastgesteld werd een wijziging van de begrooting voor 1937 o.m. in verband met de aanschaffing van een brandkast. Hierna werden beschikkingen genomen op eenige belastingreclames. Tenslotte kwam ter tafel een voorstel van B. en W. om het gewijzigd ontwerp van het plan tot herziening van het uitbrei dingsplan ter inzage te leggen. Tegen het aanvankelijk plan zijn 69' be zwaarschriften ingebracht. Aan een 30-tal bezwaarschriften is min of meer tegemoet gekomen. De Raad ging hieromtrent geruimen tijd in besloten zitting. Na heropening der vergadering werd het voorstel van B. en W. met alg meene stem men aangenomen. Loop der bevolking Op 1 Januari 1936 bestond de bevolking dezer gemeente uit 7217 m. en 8909 vr., in totaal 16.126 zielen. De bevolking ver meerderde door geboorte met 288 en door vestiging met 2307 personen. Totale ver meerdering 2595 personen. Zij verminderde door overlijden met 190 en door vertrek met 1885 personen. Totale vermindering 2075 personen. Verschil tusschen vermeer dei ing en vermindering 520 personen. To tale bevolking op 1 Januari 1937: 7450 m. en 9243 vr. of 16.693 personen. In 1936 werden 111 huwelijken voltrokken. De openbare school no. 1 werd in 1935 bezocht door gemiddeld 262 3 4 leerling, school no. 2 door gemiddeld 155 en de UL.O-scholen door gemiddeld 94 leerlin gen. Voor 1936 waren deze cijfers respec tievelijk 296 3/4, 171 1 2 en 96. In 1936 zijn ter secretarie dezer gemeen te 985 paspoorten verlengd of vernieuwd tegen 957 in 1935. Het aantal in 1936 afgegeven bouwver gunningen bedroeg 177, in 1935 was dit aantal 165. 1 Het gemiddeld aantal steuntrekkende werkloozen per week bedroeg in 1935: 176, m 1936: 218. Bij de werkverschaffing wer den hiervan gemiddeld 50 en 104 te werk gesteld. I Het aantal ingeschreven werkzoekenden was het laagst (369) in Maart en het •-•oogst in December (466). Tuinbouwvereeniging. In het „Wa pen van Wassenaar" hield de Wass. tuin bouwvereeniging haar maandelijksche le denvergadering. Door den voorzitter, den heer P. Zegwaard, werd deze eerste ver gadering van het jaar met een kort woord geopend. Spr. memoreerde het feit, dat gisteren den dag was, dat deze tuinbouwvereeni ging 25 jaar heeft bestaan. Dit feit zal volgende week in een jubileumfeestavond worden gevierd en herdacht. Tot juryleden om het ingezondene te keuren, werden benoemd de heeren H. Schipper, P. Kelderman en D. A. de Rooij. Hierop wordt na uitvoerige bespre- i king vastgesteld het prijsvragenprogram- ma voor 1937. Verder werd een lijst gemaakt van te houden middag- en avond-excursies. j Na de pauze bracht de jury verslag uit j van de gehouden keuring. Ingezonden was op prijsvraag 1 luidende een sc^"al Nar cis Paperwhite; toegekend werd de le pr. met 29 'j p. aan W. van Tol, 2. met 26 p. aan C. van der Salm en 3. met 21 p. aan A van Biezen. Hierna volgde sluiting. ZOETERMEER. Pluimvee tentoonstelling. In het gymnastiekgebouw is Woensdag avond 1.1. de pluimveetentoonstelling ge opend, georganiseerd door de vereeniging „Door veredeling veroetering" en de post duivenvereeniging „De Witpen" beide al hier. Het aantal inzendingen bedraagt 150. De deelname is minder groot dan andere jaren, doch dit is toe te schrijven aan de omstandigheid, dat deze tentoonstelling niet eerder gehouden kon worden. Mede beïn vloed door andere factoren, is het verklaar baar, dat het aantal dieren niet zoo groot is als anders. Als keurmeesters traden op de heeren A. P Hörters te Zoetermeer; Jac. van Kooten en Jac. van der Weyden te Rot terdam, resp. voor pluimvee, konijnen en duiven. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter der pluimveevereeniging, den reer J. C. Swart, wordt den Burgemeester dezer gemeente verzocht de tentoonstelling te openen Door den Burgemeester wordt hieraan voldaan en sprak deze zijn waardeering er over uit, dat de vereeniging deze tentoon stelling wederom heeft georganiseerd. Spr. voelde aan, de zorg en toewijding, die de fokkers moeten hebben voor hun dieren en hoopte, dat door de beoordeeling van de keurmeesters een ieder tevreden is. Spr. hoopte, dat nog dikwijls dergelijke tentoon stellingen door de vereeniging mochten worden gehouden en wenschte tevens, dat deze tentoonstelling tot genoegen van allen mag verloopen. Na een opmerking te heb- ben gemaakt over de ingezonden dieren, verklaarde de Burgemeester de tentoon stelling voor geopend De volgende eereprijzen werden toege kend: Medaillekast, beschikbaar gesteld door den heer C. M. de Graaf, alhier, voor het hoogst aantal punten, werd gewonnen door den heer A. Hoogendoorn, alhier, met 19 punten; een beker, uitgeloofd door den heer J. A. Pieterse, alhier voor hem, die op 1 na het hoogst aantal punten behaalde, werd gewonnen door S. J. C. van den Berg, alhier, met 18 punten; de medaille, uitge loofd door „De Leidsche Courant" voor mooiste inzending pluimvee, werd gewon nen door den heer A. J. van Reeuwijk W Az., alhier; de medaille, uitgenoofd door de fa. B. Bienkers, alhier, voor moeste ko nijn, groote rassen, werd gewonnen door den heer M. J. Moerland, alhier; de me daille, beschikbaar gesteld door den heer burgemeester L. R. Middelberg, voor mooi ste konijn, middel rassen, werd gewonnen door den heer H. B. de Graaf te Zeven huizen (Z.H.); de medaille, beschikbaar ge steld door den heer gemeente-secretaris C. P. Blaaüwhof, voor mooiste konijn, klei ne rassen, werd gewonnen door den heer M. J. Moerland, alhier; de wisselbeker, be schikbaar gesteld door de afdeeling Zoeter meer van de Holl. Maatschappij v. Land bouw, voor mooiste inzending Witte Leg horns, werd gewonnen door den heer A. J. van Reeuwijk W. Azalhier. De keurmeesters kenden de volgende prijzen toe: Pluimvee, Leghorn (wit) Trio jong 3de prijs A. J. van Reeuwijk W. Az., alhier; haan oud. le prijs dez.; hen jong, le prijs dez.; haan jong, le prijs dez.; 2e en 3e prijs C M.'vander Graaf, alhier HollandscheKrielen, Zilverkleur, Trio jong, 2e pr. R. Kerkhoven, alhier; haan jong, le pr. dez.; hen jong 2e pr. dez. Fazanten; paren, le pr. P. Boon Az., al hier. Watervogels: Kokhi Campbell-eenden, woerd oud le pr. P. Boor. Az., alhier; woerd jong, le pr. C. M. van der Graaf, alhier. Loopeenden (wit) 2e pr. A. J. van Reeu wijk W. Az., alhier. Konijnen: Vlaamsche Reuzen (haaskleur) ram oud le pr. A. Hoogendoorn, alhier; voedster, oud, 2e pr. dez., voedster jong le en 2e pr. dez. Vlaamsche Reuzen (wit) voedster oud, 3e pr. dez.; ram jong, le pr, dez.; voedster jong, le en 3e pr. dez.; 2e pr. J. Koot, alhier. Lotharingers (zwart-bont) ram jong, le pr. M. J Moerland, alhier; (blauw bont) voedster jong, 2e pr. A. Hoogendoorn. Groot Chinchilla, voedster oud, le pr. J. A. Pieterrse, alhier. Rijnlanaers, ram jong, le pr. J. C. Swart, alhier. Belgian Hares, ram jong, le en 2e prijs R. Kerkhoven. Weeners (zwart) voedster oud le pr. H. B. de Graaf, Zevenhuizen; voedster jong, le pr. S. J. C van der Berg. alhier. Weeners (blauw) voedster jong le pr. A. Breugelmans, alhier; Weeners (wit) ram jong, le pr. S. J. C. van der Berg; voedster jong, le pr. dez. Alaska, ram oud, le pr. W. du Clou, al hier; voedster jong, le pr dez. Gouwenaars, ram jong, le pr. S. J. C. van der Burg; voedster jong, dez. Papillons (Madagascar) ram jong, le pr. J, A. Pieterse;. (zwart) le pr. S. J. C. van der Burg. Hollanders (Havana) 2e pr. R. Kerk hoven. Zil^erkonijnen (geel) ram oud, le pr. J. A. Pieterse. Biaek and Tan, ram oud, le pr. M. J. Moerland; voedster oud dez.; ram jong le pr J. C. Swart; voedster jong, 2e pr. dez. Blue and Tan, voedster jong, le pr. J. A. Pieterse. Russische brandneuzen, 2e pr. W. du Clou, alhier. Jonge dieren klasse: Vlaamsche Reuzen (zwart) voedster, 2e pr S. J. C. van der Burg; (ijzergrauw) voedster, le pr. dez.; (wit) 2e pr. Th. Kuijpers. Stompwijk. Groot Chichilla, ram, le pr. S. J. C. van der Burg; voedster le en 2e pr. J. A. Pie terse. Weeners (blauw) ram, le pr. A. Breugel mans; 2e pr. J. Granneman, Berkel (Z.H.); voedster. 2e pr. J. Granneman. Papillons (Madagascar) ram, le pr. J. A. Pieterse voedster le pr. dez. Hollanders (zwart) voedster, 2e pr. M. Heemskerk, alhier. Black and Tan, ram, le en 2e pr. M. J. Moerland; voedster, le pr. dez. Duiven, le pr. L. Lagerwaard, postduif, roodkras (doffer); 2e pr J. N. v. d. Swan, postduif blauwkras (doffer); 3e pr. S. J. C. v d. Burg, postduif blauwkras (doffer). Duivinnen: le pr. M. J. Koevoet, post duif (blauwkras bont); 2e pr. M. Breugel mans, postduif (Blauwband); 3e pr. A. Luiten, postduif (blauwkras). De tentoonstelling is, zooals altijd, voor liefhebbers aantrekkelijk. Een mooie stand voor veevoeder op dit gebied is ingericht, terwijl de bezoekers verschillende attrrac- ties, tegen kleine kosten, worden geboden. Geboren: Dirk, z. v. J. D. de Kooter en Y. Tiele. Elisabeth, d. v. J. van Zet ten en M Voshol. PROFESSOR SLIM EN ZOON. 119. De handschoenen kwamen echter niet in het water terecht, maar juist op de koppen van twee eenden. Profes sor Slim, die vond dat het echter hem zoo verdacht stil begon te worden, keek eens om en tot zijn verbazing was er van Pietje geen spoor te bekennen. 120. Maar hij zag wel de handschoenen van Pietje tusschen het riet. Help, gilde de Professor, Pietje ligt in het water. Wacht ik spring hem na. De professor had natuurlijk niet gezien, dat de handschoenen op de eendekoppen zaten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10