Griep, Influenza. Officieele Crisisberichten WILT IETS WETEN? UIT DE OMGEVING DINSDAG 12 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poeders. Per stuk 8 ct doos 45 ct. Bij Uw Drogist. DANKTELEGRAM VAN DE PRINSES. Aan den gouverneur-generaal. De gouverneur-generaal van Ned.-Indië ontving het volgende telegram van H.K.H. Prinses Juliana: „Zeer erkentelijk voor alle bewijzen van medeleven van Ned. Indië met ons groote geluk en voor de ons namens de Ned.-In- d:sche regeering en de bevolking aangebo den gelukwenschen, betuigen wij Uwe Ex cellentie, daarvoor onzen wax-men dank, ook voor uw persoonlijke gelukwenschen en die van mevrouw Van Siarkenborgh. Wij wenschen nogmaals uiting te geven aan onze groote dankbaarheid voor den prach- tigen armband, namens Indië geschonken, en voor de talrijke blijken van medeleven, waarvoor wij verzoeken onzen welgemeen- den dank aan de bevolking over te brengen. JULIANA". R K. STAATSPARTIJ. Katholieke Indische specialisten. Naar verluidt zou de leiding der R. K. Staatspartij het daarheen willen leiden, dat de Indische belangen door de Katholieke Tweede Kamerfractie na de verkiezingen in haar nieuwe samenstelling zullen wor den behartigd door: oud-minister. Weiter als „Indisch econoom" voor wien men hoopt een verkiesbare plaats te krijgen op de lijst der groote steden; Max van Poll voor de „algemeene sociale en Indische politiek" en gepensionneerd oud-generaal majoor Max. L. F. Bajetto voor „Katholieke cul tuur en missieactie". Voor de twee laatst genoemden heeft men zich een plaats ge dacht 031 de lijst van de Kieskring Den Bosch, die wordt verbonden met Utrecht. DE S.D.A.P. EN DE TWEEDE KAMERVERKIEZINGEN De partijraad der S.D.A.P. heeft zich, naar het „Volksblad" meldt, Zaterdag en Zondag beraden over de samenstelling van de groslijst voor de Kamerverkiezingen, zooals die aan het referendum der partij leden onderworpen zan worden, Het resul taat is, dat voor de verschillende kieskrin gen in totaal zes lijsten zijn samengesteld. Deze luidt voor de kieskringen Den Haag Leiden: 1. W. Drees, 2. A. W. IJzerman, 3. J. E. Stokvis, 4. P. Gardenier, 5. mevr. G. A. WeerstraVan Duin, 6. mr. H. B. J. Was- landei-, 7. J. Spronkers, 8. A. Pleysier, 9. J. Emmens. Wij willen er hier de aandacht op ves tigen, dat het blad der S.D.A.P., de „Voor uit", blijkbaar zonder kennis van zaken, de R.K. Staatspartij verwijt, dat de candidaten aan de kiezers-organisatie worden opgedrongen". In de R.K. Staats partij wordt n emand candidaat, die niet als zoodanig is aangewezen door een stem ming in de partij, waaraan alle leden kun nen deelnemen! „VOOR HET MISDEELDE KIND". Een geslaagde actie gesloten. Ten overstaan'van notaris Van Lier te 's-Gravenhage wex-d gisteren de trekking gehouden van de prijzen van de tandem- p uzzie, welke in December j.l. in alle bladen is verschenen. Meer dan 40.000 oplossingen waren bin nengekomen, waai-van er 39.990 aan de eischen voldeden. De hoofdprijs, uitgeloofd door H. K. H. Prinses Juliana en bestaande uit een ge schenk naar keuze en ter waarde van 100.viel ten deele aan S. W. van Lut- tervelt te Schalkwijk (U.). Tandems wer den gewonnen door resp. een inwoner van Blaricum, Eindhoven, Haren, Scheveningen en Amsterdam. De K.L.M.-retours vielen in Zeist. Voorts zijn nog bijna 200 prijzen, welke aan de winnaars worden toegezonden. De centi-ale propaganda-commissie maakt van deze gelegenheid gebruik om haar dank te betuigen voor de buitengewoon groote medewerking welke zij van alle zij den in geheel het land heeft mogen onder vinden bij de propaganda en verkoop van de postzegels en kaarten voor het kind. Hieraan is het te danken dat, naar men mag verwachten, de opbrengst weer hoo- ger zal zijn dan veiieden jaar. GEEN SUCCES MET HET GEHAKT IN BLIK. Fabriek te IJmuiden vraagt surséance van betaling aan. De te IJmuiden opgei-ichte vleeschwaren- fabriek, die volgens een nieuw procédé ge hakt zou maken voor Sociale Zaken, vraagt, •naar het Handelsblad meldt, surséance van betaling aan. Toen indertijd de voorraden blik vleesch uitgeput waren en de minister van Land bouw niet van plan was, om uit sociale overwegingen tot een agrarisch niet ver antwoorde tweede afslachting over te gaan, nam de mm'ster van Sociale Zaken de zaak zélf ter hand. Hij sloot een overeenkomst met iemand, die een nieuw pi-océdé had uitgevonden voor het maken van blikgehakt uit spek, nuchter kalfsvleesch, rund vleesch, varkens- vleesch, melkpoeder, zetmeel en veel krui den. Een millioen blikken van een kilo zouden worden geleverd en daarna meer. Te IJmuiden werd een fabriek ingericht. De directie der speciaal voor dit doel te IJmuider geïnstaileeide fabriek heeft surséance van betaling aangevraagd. De fabriek was gevestigd aan de Zuid zijde van de Visschershaven. GEWICHTSGRENZEN KALVEREN. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de laagste gewichtsgrens ten aanzien van de kalveren, waarvan het aanhouden door een identiteitsbewijs ge dekt dient te zijn, welke grens thans voor al of niet gecastreerde stierkalveren 120 kg en voor vaarsxalveren 140 kg bedraagt, met ingang van 1 Februari 1937 is gesteld op 100 kg, voor vaarskalveren zoowel als voor al of niet gecastreerde stierkalveren. Mitsdien wordt den veehouders in hun eigen belang aangeraden, kalveren, welke op den genoemden datum de aangegeven gewichtsgrens zullen hebben bereikt, ten spoedigste ter schetsing aan te bieden (uit gezonderd de dieren welk als reservekalf mogen worden aangehouden). AANBESTEDINGEN ZUID-HOLLAND Vanwege Gedeputeerde Staten werd aan- pesteed: het onderhouden van de wegen: ScheveningenWassenaar Noordwijk Noordhollandsche grens (ged. Wassenaar Noordhollandsche grens), Ringvaart, Haar- lemmarmeerpolderHillegom De Zilk, nieuwe rijksweg Oegstgeest Haarlemmer polderSassenheim Noordwijkerhout gedeelte SassenheimNoordwijkerhout)en RijswijkDe Vink met zijtak naar Den Deijl (ged. VoorburgDe Vink met zijtak naar Den Deijl), bestek no. 4 van 1937. Laagste inschrijver was P. C. Langeveld te Hardinxveld voor 12.574. Voorts werd aanbesteed het maken van de onderbouw van een brug met keersluis van gewapend beton, het gedeeltelijk op ruimen van een bestaande schutsluis en het bouwen van dienstwoningen, een en onder met bijkomende werken te Gouw- sluis (gem. Alphen a. d. Rijn). Laagste in schrijver was A. de Regt en Co., te Rot terdam, voor ƒ92.500. Tenslotte werd aanbesteed het maken en stellen van de metalen bovenbouw van een hef brug en twee sluisdeuren, met bij komende werken, te Gouwsluis, onder de gemeente Alphen a. d. Rijn. Laagste in schrijver was fa. Kloos en Zn., te Kinder dijk voor 110.445. MONOPOLIEHEFFING OP PEREN. Verlaging bepleit. De N.V. International Fruit Company te Rotterdam heeft 'n schrijven gericht aan den Minister van Landbouw en Visscherij, waarin zij haai verwondering te kennen geeft, dat de monopolie-heffing voor het artikel peren met ingang van 1 Januari niet van 4 tot 2 cents per kilo is verlaagd, hoe wel er in het handelsverdrag tusschen het Koninklijk der Nederlanden en de Ver. Staten van Amerika van 20 December 1935 uitdrukkelijk gestipuleerd is: „Indien in eenig seizoen de oogst in Ne derland schaarsch is, zal de periode, waar in de monopolieheffing van 0 02 zal wor den geheven, zich uitstrekken van 1 Fe bruari tot 30 Juni voor appelen en van 1 Januari tot 30 Juni voor peren". Waar het thans we] vaststaat, dat de oogst voor appelen en peren hier te lande dit seizoen inderdaad schaarsch is, verzoekt de vennootschap, dat deze causule zoo spoe- cig mogelijk in toepassing zal worden ge bracht. AFTEEKENING VAN DEN WEGKANT BIJ DONKER. Reflectoren in de trottoirbanden. Bij donker is het dikwijls uiterst moeilijk te zien, waar de grens van de wegverhar ding is Het gevolg hiervan is dat men on willekeurig te veel naar het midden van den weg rijdt, met alle nadeeien en geva ren daaraan verbonden. De A.N W B. heeft thans tot den Minis ter van Waterstaat en tot Gedeputeerde Staten der Provinciën het verzoek gericht, de toepassing te willen bevorderen van een nieuwe methode van geleiding van het ver keer bij avond, welke speciaal in aanmer king komt bij wegen met verhoogde zij- bermen trottoirs, e.d. Hierbij worden in de zijkanten der trot toirbanden op regelmatige afstanden paars gewijze roode en witte reflectoren aange bracht, welke zoo geplaatst zijn dat men aan zijn rechterhand alleen de roode, aan zijn linkerhand de witte ziet. Op een der- gelijken weg ziet de automobilist de verhar ding dus-rechts met roode- links met witte kaatslichten afgtbakend. Proeven welke hiermede in Engeland werden' genomen daar men in dit land links houdt, was de volgorde der kleuren uit den aard der zaak juist ondersom hebben uitgewezen dat een dergelijke be- bakening bij donker een daadwerkelijke beveiliging geeft. Ai-beid in textielfabrieken. De minister van sociale zaken heeft op een verzoek van Werkgevers in de Textiel nijverheid, gevestigd te Tilburg, den Ne- derlandschen R. K. Textielarbeidersbond „St. Lambertus", gevestigd te Utrecht, den Nederlandschen Christelijken Textielarbei dersbond „Unitas", gevestigd te Utrecht, en den Algemeenen Nederlandschen Bond van Textielarbeiders „De Eendracht", ge vestigd te Amsterdam, daartoe strekkende, dat in de textielfabrieken van werkgevers, aangesloten bij eerstgenoemde vereeniging, arbeid mag worden verricht in afwijking van het bepaalde in artikel 24 der Arbeids wet 1919, gunstig beslist en goedgevonden, dat de gevraagde vergunning voor het tijd vak van 1 'Januari tot en met 31 Decem ber 1937 behoudens intrekking tusschen- tijds -- wordt verleend met dien verstande echter, dat zij niet geldt met betrekking tot gehuwde vrouwen, en voorts onder en kele voorwaarden. DE REIS VAN DE MINISTERS DECKERS EN GELISSEN NAAR NOORWEGEN. De Scandinavische correspondent van de „N. R. Crt." meldt: Volgens mededeelingen in de Noorsche pers is het motief voor het bezoek, dat de minister Deckers en Gelissen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag op uitnoodiging van de Noorsche regeering aan Oslo zullen brengen, officieel slechts, hen tijdens een aangenaam en interessant verblijf in de Noorsche hoofdstad, kennis te laten maken met verschillende takken van bestaan. Zoo zullen de gasten die Woensdagavond te Oslo hopen te arriveeren, Donderdagavond de gast zijn van den minister van buiten- .landsche zaken, prof. Koht, en Vrijdag aan zitten aan een ter hunner eere door het In dustrie-verbond te geven lunch volgens het voorloop ige programma stad en omstre ken bekijken, verschillende industrieele on dernemingen en gemeentelijke instellingen bezoeken en een speciale voorstelling van een film over het Noorsche bedrijfsleven bijwonen, terwijl door de stad Oslo nog wel enkele punten aar het program toe gevoegd zullen worden. Het is echter, naar de bladen opmerken, duidelijk, dat de komende onderhandelin gen over een nieuw handelsverdrag tus schen Nederland en Noorwegen den achter grond van dit bezoek vormen en dat de beide Nederlandsche ministers verschillen de vraagstukken, die met den handel tus schen beide landen verband houden, met de Noorsche ministers zullen bespreken, ook al worden onderhandelingen over dat ver drag tijdens het bezoek niet gevoerd. Het is trouwens bekend, dat de ministers verge zeld worden door den directeur van de af- deeling verdragen van het departement van handel. VOETBA1 WIE LEIDT DUITSCHLAND NEDERLAND? De Duitsche Voetbalbond heeft een lijst opgesteld met een drietal namen van scheidsrechters, die, voor het leiden van van landen wedstrijd DuitschlandNeder land, op 31 Januari a.s. te Düsseldorf te spelen, in aanmerking komen. Op deze lijst staan in deze volgorde vermeld de heeren Leclercq (Frankrijk), Christ (Tsje- cho-Slowakije) en Barlassini (Italië). Deze dagen zal, nadat het advies van den K.N.V.B.is ingekomen, een beslissing wor den genomen, wie de ontmoeting zal lei den. IJSHOCKEY OM DEN LIPPENSBEKER Voor den Lippensbeker is te Brussel ge speeld de ontmoeting tusschen de Etoile du Nord en een ploeg van de stad Kre- feld. De Duitschers werden met 112 ge slagen (6—2, 2—0, 3—2). De stand in de competitie om den Lip pensbeker is thans: Krefeld 5 2 1 2 5 18—19 Brussel I(Etoile) 2 2 4 133 Düsseldorf 3 2 14 114 Amsterdam 3 1113 710 Brussel II (Ice H. C.) 5 1 4 2 619 Vraag. Bestaat er te Leiden een cur sus voor makelaar-taxateur? Antwoord. Neen; echter geeft de Ned. Bond van Makelaars een schriftelijken cursus. Prospectus en inlichtingen daar over kunt u bekomen bij den heer W. J. D. Appel, Nieuwlandersingel 41, Alkmaar. Vraag. Kunt u.mij mededeelen of er voor iemand met einddiploma 5-jarige H.B.S. bij het Staatsbedrijf der P.T.T. nog mogelijkheid bestaat om als aspirant-sur numerair der P.T.T. .te worden aangeno men? Antwoord. In de laatste jaren zijn dergelijke functionarissen niet meer aange steld. Mocht er e.v. plaats zijn, dan komen toch eerst degenen, die reeds in dienst zijn bij de P.T.T., doch in een andere afdeeling werken, in aanmerking. Wanneer er in derdaad gebrek aan nieuwe surnumerairs bestaat, dan zal daartoe een oproeping ge publiceerd worden. Vraag. Welke is de kortste weg van Roelofarendsveen naar Gent (B.)? Hoe veel K.M.? Antwoord: Roelofarendsveen, Leiden, Veur, Rijswijk, Overschie, Rotterdam, Rijsoord, Dordecht, Willemsdorp, Moer dijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Rozendaal, Nispen, Esschen, Maria ter Heide, Merxem, Antwerpen, Zwijndrecht, Bevcren, Waes, St. Nicolas, Lokeren, Overmeiere. Gent. Afstand 186.5 K.M. Vraag. Welke is de kortste weg van Amsterdam naar Enschedé? Hoeveel K.M.? A n t w o o rd. A'dam, Muiden, Naarden, Soest, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthui zen, Millingen, Apeldoorn, Teuge, Twello, Deventer, Holten, Markeloo, Goor, Delden. Hengelo, Enschedé. Afstand 159 K.M. Vraag: Welke is de korste weg per rijwiel van Warmond naar het Sanatorium Berg en Bosch te Bilthoven? Hoeveel K.M.? Antwoord: Warmond, Leiden, Alphen, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Bildl, Bilthoven. Afstand 60 K.M. OEGSTGEEST. Loop der bevolking. De bevolking dezer gemeente, die op 1 Januari 1936 bestond uit 8523 personen (3875 mannen en 4648 vrouwen) nam in het jaar 1936 toe met 163 personen (100 mannen en 63 vrouwen), zoodat het aantal inwoners per 1 Januari 1937 bedroeg: 8686 (3975 mannen en 4711 vrouwen). Er vestigden zich in de gemeente 1053 personen (434 m. en 619 vr.), terwijl 953 personen (376 m. en 577 vr.) uit de ge meente vertrokken. Het vestigingsoverschot bedroeg dus: 100 l58 m en 42 vr.). Door geboorte nam de bevolking toe met 148 personen (82 jongens en 66 meisjes). Van de geboorten vonden er 104 plaats in deze gemeente (49 j. en 55 m.) en 44 (33 j. en 11 m buiten de gemeente. Door overlijden nam de bevolking af met 85 personen (40 mannen en 45 vrou wen). Alhier overleden 69 personen (30 m. en 39 vr.) terwijl 16 personen (10 m. en 6 vrelders overleden. Het geboorteoverschot bedroeg derhalve 63 (42 m. en 21 vr.). In deze gemeente werden 2 kinderen (1 jongen en 1 meisje) geboren, die tot de be volking van een andere gemeente behoor den. Hier overleden 11 personen (6 mannen en 5 vrouwen), tot de bevolking van een andere gemeente behoorende. 1 Meisje werd als levenloosgeboren aan gegeven. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg: 54 3 Vonnissen van echtscheiding werden ingescnreven. 2 Maal werd een in het buitenland gesloten huwelijk inge schreven. De bevolking nam in 1935 toe met 204 personen, het vestingsoverschot bedroeg 161 (er vestigden zich 1116 personen en er vetrokken 955 personen); het geboorte overschot bedroeg 43 (129 geboorten en 86 overledenen). Het aantal huwelijken be droeg 57. Gevestigd: Cath. v. d. Voort, Ende geest, van Leiden; J. H. Ringrose, L. de Col. laan 28, van Utrecht; B. T. Lie, Juffermans- str. 54, van Leiden; K P. J. Pino, de Kem- penaerstr. 109, van Rheden; B. F. Krantz, Hofdijck 41, van Leiden; I. Krantz, geb. Santman, Hofdijck 41, van Rotterdam; J. Hogewoning en gezin, Javastraat 36, van Rijnsburg; P. A. Djojokoesoemo, Gevers- straat 48, van Leidén; C. I. Kruisheer en gez., Leidschestraatweg 8, van Enschede; H J. Hugens, Duivenvoordestr. 27, van Venlo; W. M. J. Kasander en vr., Juliana- laan 2b, van Alkmaar; P A. Boezeman, Terweeweg 66, van Alkmaar. Vertrokken: A. Oppenhuis naar Leiden, Heerensingel 50; J. C. Roornenborg, naar Rotterdam, Cl. de Vrieselaan 67; M. J. van Loe en gez., naar Leiden, R. Visserstr. 22a; L, S. van Leeuwen, naar Woerden, Voorstraat 32; P. W. van Stijn geb. v. d. meer, naai Warmond, Beverninkstr. 16; C M. Raams geb. Spaanderman, naar Woer den Rijn 23; E. H. H Bexkens, naar Venlo, Tegelscheweg 19; A. Hazenoot naar Noord- wijk, Binnenweg 11; M E Blijleven, naar Sassenheim, Weltevreden 1; P. van der Laarse. naar Amsterdam, Fred. Hendrik- laan 8 hs; A. J. van Thiel naar Rotterdam, Schietbaanlaan 63a; E. A. Bachet, naar Am sterdam, Aalsmeerderweg 114, C. -M. D. Vendrik, naar Leiden, Lijsterstr. 7; T. Otte, c.aar Arnhem, Koningstr. 14; H. Falter- maijer, naar Dortmund (Dtl.)W. A. de Graaf, naar Amsterdam, Adelaarsweg 18. Verhuizingen binnen de ge- me e n t e: M. A. Wijsman en gez., van Ter weeweg 22 naar Wijttenbachweg 3b; C. M. Copper geb. Sanders en gezvan Ch. de Bourbonlaan 5 naar Hofdijck 39; W. v. d. Heijden en gez., van'de Kempenaerstr. 81 r.aar no. 54; J. C. Janssen en vr., van Em- malaan 57 naar Emmalaan 55; W. C. Stolk en gez., van Geverstr. 48 naar de W. de Zwijgerlaan 9. Geboren: Elisabeth Maria Cornelia Catharina, d. v. J. Schoffelmeer en E. M. Som. Franciscus, z. v. P. Merkelijn en N de Gelder. Lucas Jacobus Jacon, z. v. J. Oliivier en W. A. Kramp. Cornelis, z v. A. Rijsdam en C. de Geus. Adrianus Johannes Hubertus, z. v. A. J. van der Voort en A. C. Verhoeven. O v e r 1 e d e n: M. H. Dekens geb. Kraan 71 jaren. E. C. J. Vissers, 76 jaren. Ondertrouwd: W. Stokhuyzen, 25 jaren en E. A. Holleman, 23 jaren. TER-A AR. Liefdadigheidsuitvoering. Gisteravond organiseerde het Wit-Gele Kruis een lief dadigheidsuitvoering in het Parochiehuis, waarvoor een geringe belangstelling be stond, ofschoon voor deze bijeenkomst bi zonder weinig propaganda is gemaakt ook. Voorheen behoefde men dit niet te doen, doch nu er bijna iederen Zondagavond wat aan den nand is, is het wel raadzaam eeni- gen tijd van te voren reeds het een en an der te publiceeren over de eventueele plannen, dan kan immers het publiek zijn bestek maken. Uit den aard der zaak men wachtte steeds op een grooter opkomst werd de feest vergadering tegen half acht geopend door den voorzitter M Robertz. Na het uitspreken van den Chr. groet wer den allen verwelkomd, bizonder de eere voorzitter, Pastoor Bilars en de weleerw. heer Kapelaan Groen. Als eenieder een genoegelijke avond is toegewenscht, ver schijnt terstond hierop het Trio Die ben, uit Haarlem, voor het voetlicht, om ons een prettige samenkomst te bezorgen. Dit gezelschap, beschaafd, is er inderdaad in geslaagd een gezellige stemming niet alleen erin te brengen, doch ook in te hou den. Enkele van zijn serie voordrachten waren verbazend interessant. Evenzoo vonden de liedjes instemming alhoewel de zang niet de sterkste zijde was van dit trio en de" vermakelijke anecdotes deel den mee in het succes. Na ieder optreden mochten zij een har telijk applaus in ontvangst nemen en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat deze kennismaking met het „Trio Dieben", aar dige herinneringen heeft achtergelaten. Uitgenomen een kwartiertje pauze, hebben zij de zaal onafgebroken, tot aan sliuting toe, gezellig bezig gehouden. Omstreeks elf auur bracht de Pastoor dank #aan de medewerkenden voor hun op treden, de aanwezigen dank voor.- hun ge toonde belangstelling. Qns verslag zou nog onvolledig zijn, in dien wij geen gewag maakten van de dank woorden, welke de voorzitter richtte tot de dames, die het werk des penningmees ters in belangrijke mate helpen verlichten door o.m. het innen van de contributie. Postkantoor Langeraar. Met ingang van 15 Januari a.s. zijn de kantooruren voor den postdienst als volgt vastgesteld: Des voormiddags van half elf tot twaalf uur, 's namiddags van drie tot half vijf uur. VOORSCHOTEN. Diefstallen. Zaterdag hadden verschil lende jongens bukspatronen uit een tafel lade gehaald in de oude gymnastieikzaal en gelegd onder de tram, waarvan twee jongens de uitwerking ondervonden. Eén der jongens bekwam een hoofdwonde en één een wond aan zijn linkerbeen. Aanrijding. Op den Haagweg alhier had gisteren een aanrijding plaats des na middags te twee uur tusschen een luxe auto, bestuurd door A. G. H. de B. uit den Haag, die plotseling moest stoppen en een vrachtauto, bestuurd door W. H. de J. te Rotterdam, welke door het plotseling stop pen der luxe auto tegen de auto opvloog en deze ernstig beschadigde. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Personalia. De heer C. H. Oudshoorn, volontair bij de politie alhier, is benoemd bij de Rijksveldwacht te Amsterdam met ingang van 15 Januari a.s. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 218 personen ingeschreven. 23 timmerlieden, 15 metse laars, 13 opperlieden, 14 grondwerkers, 11 schilders, 1 stucadoor, 1 taludwerker, 1 be tonwerker, 2 straatmakers, 1 bouwkundig opzichter, 86 land- en tuinarbeiders, 3 lood gieters, 4 monteurs, 1 rietdekker, 9 chauf feurs, 2 electriciens, 4 smeden, 4 kantoor bedienden, 1 winkelbediende, 2 loopknechts, 1 schipper, 2 scheepmakers, 1 meubelma ker, 1 bakker, 1 spinmeester, 4 fabrieksar beiders, 1 radio-techniker, 1 kok, 2 verple gers, 1 dienstmeisje, 1 drukker, 1 glazen- wassoher, 1 schoenmaker, 1 rijwielherstel ler. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raacthuize voor werk geverszitting gehouden des voormiddags .9 tot 12 uur; voor werkzoekenden in het am bachtshuis tijdens de stempeitijden. WASSENAAR. Brand in een villa Ten huize van den heer B. aan de Klein Persijnlaan ontstond hedenmorgen te 10 uur brand doordat het behang vlamvatte ten gevolge van de groote hitte van een kachelpijp. Door middel van de aldaar ge- stationneerde slangenwagen werd het eer ste blusschingswerk verricht, welke taak daarna werd overgenomen door de inmid dels met groot en klein materiaal uitge rukte brandweer. De boven-achterkamer is geheel uitgebrand terwijl voorts veel wa terschade is toegebracht. Verzekering dekt de schade. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag a.s., des voor middags 9 uur in het openbaar. Filmvoorstelling ouden van dagen. Maandagmiddag had voor de Ouden van Dagen in deze gemeente een filmvoorstel ling plaats in het Centraal Theater. Ver toond werden na eenige komische teeken films de Oranjefilm waaraan verbonden de huwelijksplechtigheid van het Vorstelijk Paar. Na afloop van de voorstelling die bij de ouden van dagen zeer in den smaak viel, had een gezellig samenzijn plaats in de op feestelijke wijze versierde zaal van het Wapen van Wassenaar," alwaar zij werden onthaald op thee, gebak en sigaren. Tegen woordig waren zoowel bij de filmvertoo- ning als de tractatie Burgemeester Wieg man en Wethouder D. Th. Ruys. Door den Burgemeester werden zij tot slot met een kort woord toegesproken. Al lereerst bracht hij dank aan Mevr. Ligt- voet voor de buitengewone idee welke zij heeft gehad, de Ouden van Dagen mede te doen genieten van de vroolijkheid en de feestvreugde van het huwelijk van de Prin ses met Prins Bernhard, en heeft weten te bereiken, wat we hier heden hebben ge zien en genoten. Verder bracht spreker ook namens het Comité dank aan den heer Smulders, ex ploitant van het Wapen van Wassenaar, voor de ontvangst in de feestelijk aange- kleedde zaal, hetgeen de stemming zeer verhoogde. Ten slotte wijdde spreker eenige woor den aan het feestelijk gebeuren van ons Vorstenhuis, hetgeen ons na aan het hart ligt, waarop het Wilhelmus door de aan wezigen werd medegezongen. Als herinnering aan het huwelijk van ae Prinses met Prins Bernhard werd door Burgemeester Wiegman aan alle aanwezi gen het portret van het Vorstelijke Paar tre hand gesteld. Tasch weggeloopen. Mej. v. d. A., al hier, deed aangifte van de vermissing van haar acte-tasch met inhoud, die zij even had neergezet voor een perceel aan het Wavo-park. Inbraak. Na verbreking van een glas in lood raam heeft men zich toegang ver schaft tot de villa van den heer v. H. in Rijksdorp. Er wordt slechts een winterjas vermist.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7