ESSZ**» n1,W„e-eldbe- DINSCAG 12 JANUARI 1937 DE LEüDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BODEGRAVEN. Begrafenisvereeniging „St. Lodewijk". Gisterenavond vergaderde bovengenoemde vereeniging onder presidium van den heer A. de Vos, welke vergadering op de ge bruikelijke wijze opende. De voorz. deelde mede, dat bericht van verhindering is bin nengekomen van den Zeereerw. Pastoor den penningmeester en van den secreta ris, den heer J. Hoeks. De notulen worden door den waarnemend-secretaris, den heer J. de Groot, voorgelezen, en worden on veranderd onder dank vastgesteld. Uit het jaarverslag van den penningmeester blijkt, dat het saldo over 1935 bedroeg 21.De inkomsten over 1936 en de uitgaven over 1936 waren van dien aard, dat er aan het eind van 1936 een batig saldo was van 5.78. Bij monde van den voorzitter wordt aan het adres van den penningmeester dank gebracht voor het gehouden beheer. De voorz. deeldt nog mede, dat op de graf steen van Kapelaan G. v. d. Wielen z.g., zoon der Parochie, vanwege de Begrafenis- vereeniging, een opschrift is ingebeiteld. Na nog enkeel punten van huishoudelij- ken aard, sluit de voorzitter de vergadering te acht uur. Hanze. In Hotel van Rossum hield de R.K. Middenstandsvereeniging haar jaar vergadering, welke zich in een zeer goede opkomst mocht verheugen. De voorzitter, de heer A. Aengenent, opende met een har telijk woord van welkom tot de aanwezi gen, niet in 't minst tot den Geest. Adviseur, Kapelaan L. v. Teylingen, die dezen avond een inleiding zal houden over „Fouten in de tegenwoordige maatschappelijke struc tuur". Spr. wenscht alle leden een Zalig Nieuwjaar. De secretaris, de heer N. v. Rossum, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd onder een woord van dank worden geaccepteerd. Door den afgevaardigde naar de Centrale Raadsvergadering, den heer P. v. d. Zwaan, wordt verslag aangaande die vergadering, uitgebracht. De voorzitter bedankt hem hiervoor, daar we hierdoor een goede kijk gekregen hebben van hetgeen op zulke be langrijke vergaderingen wordt naar voren gebracht. De Geest. Adv., het woord nemende, sluit zich gaarne aan bij de woorden van den voorz. en wenscht ook allen een Zalig Nieuwjaar in den volsten zin van het woord. Spr. constateert, dat er een groote behoefte bestaat aan innerlijke verdieping. De grootste fout in de tegenwoordige maat schappelijke structuur is het individualis me of liberalisme of egoïsme. De Katholie ke Maatschappijleer staat daar tegenover met Huisgezin, Staat en Kerk. Spr. gaat verschillende dwalingen na en hoe hiervan ook het religieuze leven moest te lijden hebben. Op duidelijke wijze zet spr. uit een de drang naar het individualisme sinds eeuwen lang, hetgeen op den dag van van daag nog de grootste fout is. De geneesmid delen hiervoor? Ze zijn „sociale rechtvaar digheid en liefde". Bij monde van den voorzitter worden den spreker hartelijk dank gebracht voor zijn heerlijke uiteenzetting. De secretaris brengt hierna een goedver zorgd jaarverslag uit. De penningmeester constateert in zijn jaarverslag, dat er per I Januari 1936 een batig saldo was van 12.16. De uitgaven van de inkomsten af getrokken, is er per Januri '37 een nadee- lig saldo van 31.53. Er kwamen echter nog enkele rekeningen binnen, waardoor het tekort steeg tot ruim 100.—. De finan- cieele commissie brengt hierna verslag uit en zegt de boeken in de beste orde te heb ben bevonden. De begrooting over 1937 wordt na ampele bespreking aanvaard. Om het tekort <^er kas te dekken wordt voor gesteld een loterij-vergunning aan te vra gen, voor 1000 loten a ƒ0.10. Dit voorstel wordt algemeen aanvaard. Hierna is aan de orde: Bespreking feest avond. Aan het eind der besprekingen wordt besloten een feestavond te organi- seex-en. De wijze waarop, zal het bestuur uitmaken. Besloten wordt, van de huisge noten der leden een entrée te heffen van 0.25 voor dezen feestavond. Bij de rond vraag verzoekt de heer v. d. Heyden t.g.t. een spreker te laten komen om te spreken over de wet van de Vestigingseisohen. Voorts bedankt spr. het bestuur voor de omvangrijke werkzaamheden tijdens de Mica. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN. Personalia. Geslaagd voor het prak tijk-examen boekhouden, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen, de heer G Kok van Kudelstaart, opgeleid door den heer W. Kerkhoven, hoofd dei R. K. school, alhier. Tentoonstelling. Evenals vorige jaren, had Zaterdagavond de opening plaats van de tentoonstelling en bazar. Om 7.30 uur nam de zeereerw. heer Pastoor het woord, die zijn verwondering uitsprak over het groote aantal kleedingstukken, dat door eenige meisjes was vervaardigd, ongeveer 340 stuks Spr. hoopte, dat deze dames weer in staat zullen worden gesteld het schoone werk te mogen voortzetten en spoorde de aanwezigen aan, hun medewerking daartoe te verleenen, en vooral de attracties niet te vergeten. Spr. vendaarde hiermede de tentoonstelling voor geopend. Al dadelijk werd flink ingezet met aller lei spelen al6 sp.'jkerplank schietbaan, ver loting enz Er heerschte een vroolijke stem ming. Zondagmorgen na de Hoogmis werd er weer gelegenheid gegeven om de ten toonstelling te bezoeken; zij werd goed be zocht tot 's avonds 10 uur toe. Toen begon de verloting van de prijzen. Dt hoofdprijs, een rookstoel, werd gewonncr door Jac. v 't Hoofd Een sprei, die op z'n Ameri- kaansch werd verkocht, bracht f 23 op. Er heerschte den geheeler avond eer. opgewek te stemming en de dames-naaisters kunnen wel tevreden zijn, daar er veel belang stelling was. GEMEENTERAAD VAN VEUR Gisteravond kwar de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. We gens ongesteldheid van burgemeester Keij- zer stond de vergadering onder leiding van wethouder de Koning. Aanwezig zijn alle leden. Secretaris is de heer H. J. van Delft. Opening met gebruikelijk gebed. Alvorens wordt overgegaan tot de behan deling der agenda, wijdt de voorzitter en kele woorden aan *e blijde gebeurtenis van het vorstelijk huwelijk, hetwelk thans is voltrokken en spreekt de hoop uit, dat het een zegen moge zjjn voor allen en moge strekken tot heil van heel het volk. Vervolgens wenscht de voorzitter alle le den en hunne gezinnen en alle ingezetenen een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar toe en hoopt, dat spoedig voor allen betere en gunstiger tijden mogen aanbreken, en me moreert enkele feiten, o.m. dat in 1936 43 bouwvergunningen werden aangevraagd Aan werkloozensteun werd uitgekeerd ƒ22.831.86; aan bijzondere bijdragen voor werkloozen 487.02. Voor werkverschaf fing werd uitgegeven een bedrag van 5517.13. Het gemiddelde aantal werkloo zen per maand bedrieg 102, waarvan 61 uitkeering ontvingen. Diverse werken wachten op verbetering en B. en \v. hopen hiermede nog dit jaar een aanvang te kun nen maken. Zeer spoedig hopen B. en W. te komen met voorstellen om aan de werk loozen een bijdrage te verstrekken in de kosten van dokters- en ziekenfonds. Ten slotte deelt de voorzitter mede. dat de bevolking in 1936 vermeerderde met 100 personen, terwijl 21 huwelijken werden gesloten. De heer Blokland brengt dank aan B. en W. voor hun energiek werken in het be lang der gemeente en verwacht de volle medewerking van B, en W., terwijl B. en W. op de medewerking van den Raad kun nen rekenen, wederkeerig wenscht hij B! en W. een voorspoedig nieuwjaar toe. De notulen worden uitgesteld tot de vol gende vergadering, terwijl er geen inge komen stukken ter behandeling zijn. Ter tafel komt het verzoekschrift van de commisie tot wering van schoolver zuim inzake toekenning van presentie geld, enz. De heeren Borst en Uittenhout voeren hierover het woord, waarna na toelichting door den voorzitter overeenkomstig het praeadvies van B. en W. afwijzend op het vezoelcschrift wordt beschikt. Huurverlaging woningwet woningen. Aan de orde komt het voorstel tot huur- verlaging van woningwetwoningen. De heer Uittenhout brengt namens de woningbouwvereniging dank aan B. en W. voor deze welwillende beschikking, of schoon nog niet geheel aan het verzoek van de vereeniging werd voldaan; hij vraagt, of B. en W. er hun goedkeuring aan kunnen geven, dat de verlaging ingaat op 1 Januari 1937. Ook de heer Zuidwijk vraagt enkele inlichtingen. Nadat de voorzitter de zaak heeft toege licht en den heer Uittenhout overweging zijner vraagt heeft toegezegd, wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. Het voorstel tot vaststelling eener ver ordening tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelasting wordt z.h.s. goed gekeurd. De begrooting. In behandeling komt de gemeentebegro ting 1937. De heer Uittenhout als rapporteur der commissie ad hoe brengt dank aan de sa menstellers der begrooting, welke keurig in elkaar zit. Het bevreemdt hem, dat er geen post op de begrooting voorkomt voor werkverschaffing en werkverruiming; hij hoopt, dat dit jaar vele werken zullen ge schieden. De heer Blokland sluit zich aan bij den heer Uittenhout, wat de keurige begroo ting betreft. Hij vestigt de aandacht van B. en W. op de groote werkloosheid en ver trouwt, dat B. en W. alles zullen doen de werkloosheid zooveel mogelijk op te hef fen. Hij rekent er op, dat B. en W. spoe dig zullen komen met voorstellen inzake bydrage dokters- en ziekenfonds en hoopt, dat de politieverordeningen zoo streng mo gelijk zullen nageleefd worden, waarom- tient hij zijn standpunt nader uiteenzet. Wat den post voor het Burgerlijk Armbe stuur betreft, is hij bang, dat deze te laag is; hij hoopt, dat de post niet te schraal is genomen, anders zou hij den post willen herzien, omdat ei groote armoede is. De heer Kerkhoff kan, daar z.i. zoo goed als vast staat, dat de samenvoeging komt, zeer kort zijn. Hij zet omtrent een en an der zy'n standpunt uiteen en heeft ook alle respect voor de samenstellers der begroo ting. Hij heeft geen post op de begrooting gezien voor schoolreisjes en wil hiervoor nog een post op de begrooting plaatsen. Hij vestigt de aandacht van B. en W. op en kele reeds gedane toezeggingen, o.m. be treffende een gymnastieklokaal, waarvan hij niets meer gehoord heeft en geeft B. en W. in overweging uit te zien naar een speelterrein voor de kinderen. De heer Zuijdwijk brengt eveneens dank voor de begrooting en hoopt niet, dat dit de laatste begrooting van Veur zijn zal en men als zelfstandige gemeente nog vele be grootingen zal behandelen. Hij drir ook aan op werkverschaffing en bespreekt de tarieven der Drinkwaterleiding Stichting ,.De Tien Gemeenten", welke veel te hoog zijn en waarvoor hij de volle aandacht van B en. W. vraagt. De heer Borst is ook voor werkverschaf fing en wijst in dit verband op de Dam straat. Hij vraagt de volle aandacht van E en W. voor de noodlijdende tuinders en vertrouwt, dat B. en W. hiervoor al het mogelijk zullen doen. Hij bespreekt even eens de tarieven van „De Tien Gemeenten" en zet hieromtrent zijn standpunt uiteen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. geen post voor werkverschaffing enz. op de begrooting plaatsten, omdat zij nog geen definitief plan hadden. Er liggen diverse plannen klaar en B. en W. zullen hier omtrent alle mogelijke spoed betrachten er. zeggen alle medewerking toe. Verder ant woordt de voorzitter de verschillende spre kers en doet de noodige toezegging. Om trent de tariefsverlaging van „De Tien Gemeenten" kan hij niet veel hoop geven, hij wil de kwestie echter gaarne nader be spreken. Wat een speelterrein betreft, ook hieromtrent kan hij geen toezegging doen. Nadat verschillende heeren in tweede in stantie het woord hebben gevoerd en de voorzitter de heeren van antwoord heeft gediend, wordt overgegaan tot behandeling allereerst van de posten, waarop door de commissie ad hoe bemerkingen zijn ge maakt, enz. Het voorstel der Commissie een post op de begrooting te brengen van J 600 voor verkeer in verband met de hangende voor stellen tot samenvoeging en grenswijzi ging der gemeenten Stompwijk en Veur vraagt zeer lange besprekingen. O.m. wil de heer Zuijdwijk een commissie uit den Raad benoemen voor de behandeling dezer kwestie, terwijl de heer Borst niet tegen een commissie is, doch deze wil een geheel onpartijdige commissie buiten den Raad De heer Koerts merkt op in de vorige vergadering reeds te hebben voorgesteld een commissie te benoemen en hij wil dit voorstel opnieuw aan de orde stellen, om dat hij, dit naar aanleiding van een bemer king van den voorzitter, niets voor uitstel voelt. Na lange besprekingen wordt ten slotte op voorstel van den voorzitter besloten den post op de begrooting te plaatsen, terwijl B. en W. ten spoedigste met voorstellen zullen komen omtrent de benoeming eener commissie, etc.; hiermede zal de grootst mo gelijke spoedig worden betracht. Alleen de heer Kerkhoff verklaart zich tegen de zen post, terwijl de heer Borst hieromtrent zijn standpunt duidelijk uiteenzet. De commissie kan verder in het alge meen accoord gaan met het antwoord van B .en W. Verschillende heeren hebben nog op- en aanmerkingen op enkele posten. De voorzitter geeft de noodige toelichting en doet de gevraagde toezeggingen, waarna de geheele begrooting en kapitaaldienst z.h.s. wordt goedgekeurd. Hierna sluiting. HAZERSWOUDE (Groenendijk) Tooneelvcreen. „Onder Ons". Zondag j.l. gaf de tooneelver. „Onder Ons" een uit voering van het spel „Kerstmis van Broe der Thomas en de drie roovers", en het blij spel „Hallo! met Mars?" De zaal was goed gevuld, en zooals „Onder Ons" steeds ver wachten mag, heerschte er een eoni gezel lige stemming. Het eerst kwam „Kerstmis en de drie Roovers" voor 't voetlicht, waarin al aan stonds bleek, dat de regisseur J. Th. Wesse- ling, de diverse rollen juist had aangevoeld De drie roovers „Het klaverblaadje var. drie", met dezelfde „Stiel", doch zoo ver schillend van karakter, behielden trouw tot in de details toe— hun eigen geaard heid. Zelfs bij de gelukkige inkeer in de Kerstnacht, toen zij gedreven door de liefde van vader FVans, en herinneringen uit de jeugdjaren onwennig bij de kribbe neerknielden, zag men dat zij hun natuur niet verloochenden. Opmerkelijk was het spel van Broeder Thomas, die inderdaad neg „novice" was in den kloostergeest van vader Frans. Zijn vroegere onbeheerschtheden speelden zijn goeden wil nog dikwijls parten, wat tot lachwekkende situaties aanleiding gaf. Door zijn openheid en hartelijkheid la tei", kreeg hij vat op 't gemoed dei' drie roovers, die tenslotte met' hem 't Kerstfeest vierden. Dat het spel voldaan had bleek uit 't applaus. Na de pauze stond de klucht „Hallo! met Mars?" op 't programma. De opgewekte stemming kwam er wel in bij 't publiek, toen de „Vroolijke Groenendij kers" maar naar de muziekinstrumenten grepen. Zoo'n pauze is dan zelfs te kort. De laatste tonen weerklonken nog, toen in eens het gordijn wegschoof en de rentenier Stomp zelfvoldaan zijn snor,, aandraaide". Dit stuk is een kluchtige fantasie, een ver meende Marsverbinding per radio met de meest „ontstellende" gevolgen. Het was vol leuke en rake zetten. Typen als Stomp, zijn „rechterarm" de trouwe huisknecht Jan, de journalist en de niet te vergeten persfo tograaf dwongen onophoudelijk tot lachen. Over 't algemeen werden alle rollen goed weergegeven, te veel om op te noemen. Het succes van dit hoewel geen zware eischen stellende stuk lag ongetwijfeld hierin, dat de spelers zoo fijn elke koddige situa tie door hun houding onderstreepten: geen persoonlijke aandacht wekken, maar tel kens ondergeschikt meewerken aan 't hoofdmoment. Het lachen was soms onbe daarlijk, een teeken dat „Onder Ons" dank kreeg voor zijn moeite. Gerust mag deze tooneelver. tevreden zijn over dien genoeg lijken avond, want wie de menschen harte lijk doet lachen, beoefent een gezonde sport. Binnen 8 meter van straathoeken Is ttib staan met auto's en andere voertuigen te- 4- genwoordig verboden! Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gerard Cornelis z. van J. de Graaf en H. C. de Bruin Wilhelmina Maria Theresia d. van C. C. v. d. Meer en W. C. Lieven Leno Johanna d. van J. Wetselaar en R. Hartevelt Pieternella Elisabeth d. van J. W. v. Westrienen en J. E. Weeda Cornelis z. van P. C. Se- gaar en A. J. Voorwinden Hendrik Si mon z. van H. v. d. Leek en A. C. Otte- vanger Jacob z. van P. W. Bekooi en C. Kreuger Susanna Jannetje d. van C. Taffijn en J. Laterveer Willem Frede- rik z. van W. F. Fielemon en M. de Jong Isaac Jan Pieter z. van A. Bavelaar en P. Ruitenbeek Jan z. van T. Groenen dijk en C. A. Huisman Lucia Gerarda Amalia d. van G. T. Doeswijk en B. F. Ar- rachart Johannes Adrianus z. van J. C. Luijsterburg en A. Hunold —Cornelia d. van L. Polderman en A. v. Veen Jo hannes Henricus Maria z. van G. L. M. Driessen en H. E. H. M. Mannaerts Theo dora Maria Bernadette d. van J. Dieterman en J. M. A. ten Broek Albertus Johan nes z. van J. Bax en J. M. Opdam Jo hanna Catharina d. van H. C. F. Selier en A. J. Vermeulen Arnold z. van B. d. IJssel en J. F. G. Sluis Overleden: G. C. de GrootRomijn vr. 67 j. M. J. v. ErkelAlbert vr. 75 j. LAATSTE BERICHTEN HR. HS. „DE RUYTER" NAAR INDIE. De kruiser Hr. Ms. „De Ruyter" is heden morgen onder enorme belangstelling uit Nieuwediep vertrokken. GERECHTELIJK ONDERZOEK NAAR DE RAMP VAN DE „LIJSTER". Oorzaak: het kwijt raken van de lichting. Bij het gerechtelijk onderzoek naar de ramp van het K.L.M.-vliegtuig „Lijster" op Croydon 9 December van het vorig jaar is de jury tot de conclusie gekomen, dat de ramp te wijten is aan het kwijtraken van de richting door den piloot tengevolge van den dichten mist. De jury voegde hieraan met klem de aan beveling toe, dat in het vervolg de beslis sing of een vliegtuig bij slecht zicht zal vertrekken of niet, niet zal worden overge laten aan den piloot, doch aan de officieel hiertoe aangewezen autoriteiten van het vliegveld. ACHTERSCHIP THAMES 5 GELICHT. Betreffende den zeelichter Thames 5, welke 22 November 1936 door het s.s. „Cranford" nabij Hansweert is aangevaren, tengevolge waarvan de Thames 5 gezon ken is, vernemen wij, dat Tak's bergings bedrijf gistermiddag het achterschip van den zeelichter heeft gelicht en op de dichtst nabij zijnde zandplaat heeft gezet, nadat eerst de lichter door de bergers in tweeën was gebrand. De bergers hopen vanmiddag ook het voorschip te kunnen bergen en zullen beide deelen indien mogelijk, naar Terneu- zen brengen. KIND DOODGEREDEN. Vanochtend te elf uur is te Haaren nabij Oisterwijk, een vrachtauto op een groep schoolkinderen ingereden. Het negenjarige dochtertje van de familie W. Verstijnen te Haaren kwam onder de wielen terecht en werd vrijwel op slag gedood. Ook het tweelingzusje van het kind werd door den wagen gegrepen, doch werd slechts licht gewond. Tegen den bestuurder van de auto is proces-verbaal opgemaakt. INBRAAK. Door het openbreken van een raampje heeft men zich toegang verschaft tot een woning van een melkslijter in de Jan Evertsenstraat te Amsterdam Een ijzeren geldkistje, inhoudende plm. 70.—, 17 aan gasmunten, een spaarbankboekje, als mede een' gouden armbandhorloge werden I regelma,ige .er- DE MANTELSNIJDER OPEREERT NOG STEEDS. Een bewoonster van de Nicolaas Maes- straat te Amsterdam deed aangifte, dat in den bontmantel van haar dochter een snede van circa 15 c.M. is gemaakt. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Jan. Groenten. Per 100 stuks. Bioemkool I 5.60—6.60, Roodekool 1.404, Savoye kool 1.45.30, Groene kool 12.80. Pieterselie 1.70—4, Prei ƒ1.303.50, Kropsalade ƒ2.603.30, Selde rie 1.603, Knolselderie 24.40. Per 100 kilo: Kroten 1.401.80, id. gekookt 2--6, iWtloof 16, Boerenkool ƒ2—6, Uien ƒ1—1.80, Wortelen ƒ1—3.60, Sprui ten I ƒ4—12, id. II ƒ1.50—8, Andijvie f 8 —19, Nero J 2—10.10. 12 Jan. Vette Varkens. Totale aan voer 302, zw. 290, 1. 12, prijs zw. 45, 44, 1. 42, 41 per K.G. levend gewicht. Handel matig. ROTTERDAM, 12 Jan. Vee. Totaal aanvoer 3643. paarden 133, veulens 5, ma gere runderen 1005, vette runderen 740, vette kalveren 93, graskalveren 78, nuch tere kalveren 1103, schapen en lammeren Oria. flacon» Wvberr-Slrooo f 1.50 »n 00 ct. 421, zuiglammeren 1, varkens 4, bokken en geiten 60. Vette koeien le kw. 65, 2e kw. 57, 3e kw. 4250 ct., vette ossen le kw. 61, 2e kw. 55, 3e kw. 4550 ct., stieren le kw. 60, 2e kw. 52, 3e kw. 48 ct., vette kalveren le kw. 1.00, 2e kw. 90, 3e kw. 6777 ct., schapen le kw. 46, 2e kw. 39, 3e kw. 32 ct., lamme ren le kw. 49, 2e kw. 40, 3e kw. 30 ct., graskalveren le kw. 60, 2e kw. 50 ct.. Nuchtere kalveren le kw. 48, 2e kw. 43, 3e kw. 38 ct., Slachtpaarden le kw. 46, 2e kw. 40. 3e kw. 34 ct., alles per K.G. Schapen le kw. 25.2e kw. 18.3e kv?. 14.lammeren le kw. 21.2e kw. 18.3e kw. 12.nuchtere slachtkalveren le kw. 14.2e kw. 12.3e kw. 7. nuchtere fokkalveren le kw. 18.2e kw. 16.3e kw. 15.slachtpaarden le kw. 190.2e kw. 140.3e kw. 100.werk paarden le kw. 235.2e kw. 145.3e kw. 100.hitten le kw. 130—, 2e kw. 105.3e kw. 70.stieren le kw. 280. 2e kw. 225.3e kw. 105.kalfkoeien le kw. 235.—, 2e kw. 190.—, 3e kw. 120.—, melkkoeien le kw. 240.2e kw. 190. 3e kw. 135.varekoeien le kw. 165.2e kw. 130.3e kw. 90.—. vaarzen le kw. 150.2e kw. 105.3e kw. 85.pinken le kw. 125.2e kw. 100.3e kw. 75. graskalveren le kw. 70.2e kw. 50.3e kw. 25.bkkken en geiten le kw. 11. 2e kw. 7.3e kw. 3.alles per stuk. Vette koeien en ossen aanvoer grooter, handel redelijk, prijzen iets hooger. prima koe 69, os 65; stieren aanvoer matig, han del goed, prijzen stijgende; vette kalveren aanvoer korter, handel vlot, prijzen asl gisteren, prima 1.10; zuiglammeren aan voer als j.l. Dinsdag, handel vlug, prijzen als gisteren; nuchtere slacht- en fokkalv. aanvoer ruimer, handel vlug, prijzen stij ver; biggen aanvoer minder, handel vlot, prijzen slachtpr. duurder, overigens onver anderd; paarden aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen als vorige week, zeer bes te boven noteering: varekoeien, aanvoer groot, handel matig, prijzen stabiel; vaar zen en pinken aanvoer gewoon, handel ta melijk, prijzen stijgende; graskalveren aanvoer gering, handel tamelijk, prijzen voor de slacht hooger, voor het leven on veranderd: bokken en geiten aanvoer iets ruimer handel vlug. prijzen prijshoudend. BODEGRAVEN. 12 Jan. Kaas. Aan gevoerd 173 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 7740 stuks, wegende 69.660 KG. Prijs met R.M. le soort 21.00 22.50, 2e soort f 18.5020.00. Handel ma tig. BOSKOOP, 11 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 2051. Claudius Pernet 801.10, Columbia 3560, Butterfly 40—90, Wilh. Kordes 1,00—1.70. Rosalandia 4070, Florex 2540, Aug. Noack 3560, Briarcliff 3560, Seringen 5070, Azalea 4070, Cerasus Hisakura 5090, Prunus triloba 20—35, Mahonia 5— 7, Primula p. st. 24. HAZERSWOUDE. 11 Jan. Eieren. Kipeicren ƒ3304.25, eendeneieren ƒ3.60 per 100 stuks. Totaal aantal 3168. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Jan. Groenten - veiling. Waspeen f 0.450.75, Kroten f 0.150.25 p. kistvan 20 K.G., Groene kool f 1.40—3.—, Uien f 1.40—1.80, per 100 K.G.. Prei f 1.702.40 per 100 bos, Knolselderie f 3.206.per 100 stuks. Gele kool f 1.20 1.70, Roode kool f 1.401.90, p. 100 K.G Andijvie f 0.370.96 p. kist van 6 K.G. V1NKEVEFN, 11 Jan. Groenten. Peen 1—3, Witlof I 11—12.50, id. II ƒ6—8, id. Ill 31 per 100 kg. 's-HERTOGENBOSCH, 12 Jan. Boter. Aanvoer 16.800 K.G.. Hoogste prijs 1.54, laagste prijs 1.46, middelprijs 1.52 per KG. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Londen 8.971 /s Berlijn 73.43 Parijs 8.53 Brussel 30 81 Zwitserland 41.94 Kopenhagen 40 05 Stockholm 46 25 0s'° 45.071/., New York 1.825;o Praag 6.39 fiEHOilKZAAL - LEIOEN N V. NATIONALE REVUE: Zondagmiddag 17 Jan. - 2 uur KI MOERREVUE De Kwajongensstreken van Loetje en Loutje. Een reeks van aimtsnute kwa jongen sstreketi, afgewisseld door de prachtvolle finales uit dc revue ..Zoek de Zon op". SO MEOEWERKENDEN ZANGWEDSTRIJD Prijzen 11.—, 0.75 en 0 5?. alle reohten inbegrepen. Plaafsbesprk. vanaf Vrijdag, dagelijks van 12-3klÓcent

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3