PPjg fnli'lïïHn Instantlne MAANDAG 11 JANUARI 1937 DE LEÏDSfHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 /b\ (bayer) V e J UIT DE OMGEVING HILLEGOM. TUSSCHEN EEN SNIJMACHINE GERAAKT. Bloemistknecht ernstig gewond. In de bloembollenschuur der firma Van Bourgondiën en Zn. had een ernstig onge luk plaats. De ongeveer 23-jarige bloemist knecht Str. was bezig bloembollen in een snijmachine te vermalen, welke bloembol len voor rekening der Ned. Sierteelt Cen trale vernietigd worden, toen hij struikel de en met zijn rechterarm tusschen de messen der machine viel. Om hem uit zijn benarde positie te bevrijden was het noodzakelijk de machine voor het grootste deel te demonteeren. Bij onderzoek bleek, dat de onderarm zoodanig gewond was, dat het zeer waar schijnlijk is, dat hij dit lichaamsdeel zal moeten missen. Leden der E.H.B.O. en dr. Versluys waren spoedig ter plaatse. Na voorloopig verbonden te zijn werd het slechtoffer naar de Mariastichting te Haar lem vervoerd. ORANJEFEEST. In tegenstelling met de meeste gemeen ten was Vrijdag voor Hillegom de groot ste der beide feestdagen. Te 10 uur waren de leerlingen van alle scholen schiterend in vlaggen- en sjerpen- tooi opgesteld voor het Raadhuis, waar zij onder beproefde leiding een zanghulde brachten. De burgemeester sprak de kin deren daarna toe, hen dankende voor de gebrachte hulde. Inmiddels waren onder deskundigen lei ding aan weerszijden van de Beekbrug door de kinderen een Juliana-* en een Bernhard- boom geplant, waarna de kinderen in de respectieve scholen werden onthaald. In het Veilingsgebouw aan de Van Tetsstraat werd des middags te 2 uur een bioscoop- voorsteling gegeven, uitsluitend voor de kinderen der scholen. Op de Sixlaan hadden ter zelf den tijd volksspelen plaats, bestaande uit mast- klimmen, touwtrekken en een behend.g- heidswedstrijd voor auto's. Dank zij het mooie winterweer waren honderden ge tuige van deze interessante spelen, terwijl de muziek er de vroolijke stemming in hield. Te half acht had een gecostumeerde fak keloptocht plaats, die weder honderden op de been bracht en die begeleid werd door 2 muziekkorpsen. Den geheelen avond was er gezelligheid in de voornaamste straten, bijzonder in de Hoofdstraat. Wat de versiering betreft, overal heeft men gedaan wat mogelijk was, om de ge- heele gemeente een feestelijk aanzien te geven. Daarbij kwam des avonds de elec- trische verlichting met lampions. Het Raad huis was met schijnwerpers in een lichtzee omgetooverd; ook de Ned. Herv. Kerk, waar de verlichting der kroon aan de spits feeërik aandeed. Ook de firma's A. C. v. d. Schoot en Freriks en Co. hadden hun bollenpaleizen met schijnwerpers Ver licht. Verschillende firma's en particulie ren hadden een buitengewoon mooie ge velversiering aangebracht: we noemen daarbij bijzonder het woonhuis van den heer D. H. G. Langeler aan de Van den Endelaan en dat van dr. J. J. Versluys aan de Hoofdstraat. De etalage-wedstrijd deed de winkeliers het beste beentje voorzetten en de Jury heeft hier een zeer moeilijke taak. Vermelden we ten slotte dat de ar men in den vorm van een groot pakket le vensmiddelen mede een paar blijde dagen in hunne gezinnen hebben mogen beie ven. Alles tezamen heeft Hillegom de blijde koninklijke bruiloft waardig gevierd. Volksbond. De afd. Hillegom hield haar tweede ledenvergadering in dit sei zoen in hotel Sistermans. Vooral door ziekte der leden was de opkomst slechts zeer matig. Na de gebruikelijke punten gaf de voorz. het woord aan den heer An- genent, die het onderwerp behandelde: „Waarom de Paus zoo nadrukkelijk waar schuwt tegen het communisme". De spre ker betreurde het, dat de zaal niet tjok vol was en toonde met talrijk bewijsma teriaal aan, wat de gevolgen zijn voor godsdienst en zeden als dit verderfelijke stelsel de overhand krijgt. De rede werd met onverdeelde aandacht gevolgd. Na een dankwoord sluiting met de chr. groet. Gem. Arbeidsbeurs. Het aantal werk zoekenden, ingeschreven bij het Gemeente lijk Arbeidsbureau, bedraagt thans 772. Kindervoeding. Uitgaande van de St. Vincentiusvereeniging der beide parochies begint thans weder het schenken van een stevige morgenboterham en een glas war me mslk aan arme schoolgaande kinde ren. Gaarne wekken wij op, door giften in geld of natura dit liefdewerk geduren de de wintermaanden blijvend mogelijk te maken. De eerw. Zusters van Maria- oord en van Huize Teresia verzorgen het liefdewerk. WARMOND Staatspartij. In hotel „De Zon" vond een jaarvergadering plaats van de afdee- ling Warmond van de R.K. Staatspartij. Ondanks op het programma vermeld stond de voorloopige canididaatstelling voor le den der Tweede Kamer zou plaats Vinden was de bijeenkomst meer dan slecht be zocht. Wanneer niet een bekend spreker optreedt is het nu eenmaal onmogelijk de leden ter vergadering te krijgen, hetgeen in dezen tijd zeer en zeer te betreuren is. Nadat de voorz. de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze had geopend sprak dezen er zijn spijt over uit dat zoo weinigen aan den oproep van het bestuur hadden gevolg gegeven. Vervolgens memoreerde spreker het overlijden van den heer G. Onderwa ter, in leven raadslid der gemeente, en werd voor den overledene een gebed, ge stort. Dank bracht spreker aan de dames eer propagandaclub en de heeren colpor teurs van de „Opmarsch", voor de wijze waarop zij hun taak vervulden en waar door succes met uitgebleven is. Dank ook aan den heer M. Sikking voor de door hem toegezegde steun aan de vereeniging en aan den heer den Dunne voor de wijze waarop hij Warmond in de Kamer en Staten-Centrale vertegenwoordigd heeft. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige vergadering voorgele zen, welke onder dankzegging zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Wijl er geen ingekomen stukken waren, werd door den penningmeester van het finan cieel verslag. Beiden hadden van den voorz. een woord van hartelijke dank in ont vangst te nemen voor de wijze, waarop zij zich van hun taak hadden eekweten. Van de kascommissie was een schrijven binnengekomen, waarin werd medegedeeld dat de kasboeken en bescheiden van den penningmeester waren onderzocht en in volkomen orde waren bevonden. Als leden der kas-commisise voor het jaar 1927 wer den benoemd de heeren W. van Winsen, Th. Weyers en G. Zwetsloot. Overgegaan werd tot voorloopige candidaatstelling voor leden der Tweede Kamer. Door het bestuur werden aanbevolen de heeren A. J. Loerak ker, H. E. v. d. Brule, P. M. v. d. Weyden en Ch. Weiter. Door geen der leden wer den nieuwe candidaten naar voren ge bracht, zoodat zonder stemming de voor gedragen candidaten werden aangenomen. Van de gebruikelijke rondvraag werd geen gebruik gemaakt, zoodat reeds binnen een half uur de bijeenkomst kon worden gesloten. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Heropvoering „De Twee Koningskinderen." De belangstelling "an de opvoering van het Oranjespel „De twee Koningskinde ren", ontworpen door onzen plaatsgenoot den heer J. J C. Böckling is zoo groot, dat hedenavond in het Nutsgebouw nogmaals 1 een heropvoering zal plaats vinden. Ruit ingedrukt. Zondagavond om streeks 9 uur werd van het winkelpand van de firma Wijnbergb en Co. in de Van Man- dersloostraat een groote étalage-ruit in gedrukt; de daders vermoedelijk stoeiende jongelui hadden ijlings het hazenpad ge kozen. Gouden bruiloft. Op 21 Januari as. hoopt het echtpaar C. Boot in de Noorder- Nassaustraat zijn 50-jarig huwelijk te her denken. Fiets verdwenen. De winkelier v. B. ir de Prins Hendrikstraat had Zaterdag zijn rijwiel even voor de etalage geplaat-t. Toen hij terugkwam, bleek de fiets ver dwenen. BOSKOOP. DANKBETUIGING VAN HET PRINSELIJK PAAR. Voor de versiering van het Paleis. De burgemeester onzei gemeente heeft het volgend telegram oii+ 'angen: Mr. Verkerk, voorzitter Hoofdcomité Versiering Paleis Noordcinde, Boskoop. Wij betuigen u onzen hartelijken dank voor de zoo srriaakvoll en kunstzinnige versiering van de trao- er balconzaa] van het paleis,, waarin wii zoo dikwijls met zooveel genoegen vertoeven. Wij verzoeken u allen, die aan dit kleur rijke b°wijs van medel°ven hebben mede gewerkt, onze groote erkentelijkheid te betuigen, ook voor het fraaie album met de namen van alle deelnemers. (w.g.) JULIANA—BERNHARD. BODEGRAVEN. Groote belangstelling voor film-vertooning. Dat er zeer groote belangstelling be- staat voor de filmvertooning van het Vor ste1 "k .mwelijk moge blijken uit het vol- ger Ie: Vanaf Donderdagmiddag 1 uur zal ieder uur de film worden vertoond tot 's avonds 1011 uur. Wanneer men nu uitrekent dat alle plaatskaarten voor iedei- uur zijn uit verkocht en de zaal circa 280 plaatsen be schikbaar heeft, worden dus plus minus 3000 personen verwacht, want er zijn voor ieder uur ook nog enkele reserve-nummers uitgegeven. j Jeugdfeest. Voor circa lz.00 schoolkin- deren werd een jeugdfeest gegeven in Ho- tel van Rossum; op de Bewaarscholen I werd alleen getracteerd, Door den heer v. d. Most werd een feestrede gehouden. Door hoorngeschal werd telkens aangekon digd als een nieuw tableau een gedeelte van de rede in beeld gebracht. Met gespan nen aandacht volgden de kinderen zoowel de rede als de vertoonde eoisoden uit de geschiedenis. Op verdienste1 ijke wijze speel den groot en klein hun rol, die ze te ver vullen hadden, niet in het minst de zan geres als Nederlandsche Maagd. Zeer in teressant was ook het optreden van Mi- chiel de Ruyter. Vanzelfsprekend gingen de tractaties er goed in bij de jeugd. Door den heer P. Maaskant werd dank ge bracht namens allen, aan allen die mede gewerkt hadden tot het welslagen van dit Jeugdfeest. Vrouwenbond. Zondag a.s. geeft de R. K. Vrouwenbond een uitvoering in het Parochiehuis te acht uur. Leden van den R. K. Vrouwenbond hebben vrijen toe gang. Het programma bestaat uit een tien tal zangnummers, welke ten beste zullen worden gegeven door de R. K. Dameszang- vereeniging „St. Caecilia", directeur de heer J. M. Kouwenhoven Na deze zang een tooneelstukje getiteld: „De geleende koekepan", waarna tot besluit nog een drie tal zangnummers. Dezen avond bestaat er gelegenheid aan de controle contributie te betalen. Plaats bespreken na de Hoogmis. Hofbauer-Iiefdewerk. Door den R. K. Vrouwenbond zal worden opgericht alhier het „Hofbauer Liefdewerk", hetwelk aan de leden 1 cent per w*ek vraagt voor 'de arme Melaatschen van Suriname. Aan alle Jongeren!!! Dinsdag 12 Jan. 's avonds 7.30 uur, is door de R. K. Prop. club „Dr. Schaepman" een groote popagan- da vergadering belegd, waarop alle kath. jongeren en ouderen worden uitgenoodigd. Het bestuur der club is wegens verschil lende vacatures grootendeels hernieuwd en nu wil men trachten weer zooveel mogelijk actie te gaan ontplooien, mede met het oog op de a.s. verkiezingen over enkele maanden. Te dieneinde zal o. a. door den voorzitter, den heer H. J. v. d. Poll worden gesproken over: ,,De plaats der jongeren in het Staatkundig leven!" Aller opkomst voor deze vergadering is gewenscht. WOERDEN. IN KOLENDAMP GESTIKT. Arm- en toch rijk! Gistermiddag is in de gemeente Lin- schoten een zekere C. de Lange, een al leenwonende man, die ook in Woerden een bekend type was, in zijn woning dood ge vonden. Menschen, die rook uit zijn huis zagen komen, waarschuwden den veld wachter, die onmiddellijk de ruiten in sloeg en daar den man vond. De levens geesten waren reeds geweken. Door dam pen uit een z.g. kolenstoof schijnt hy be wusteloos te zijn geraakt, waarbij ook la ter de vlammen aan zijn kleeren kwamen. Toen de politie binnentrad, waren deze reeds gedoofd. By onderzoek bleek, dat de man op verschillende plaatsen geld in zijn huis had verborgen tot een bedrag van 500.—. Hij was een zonderling, die jaren lang in zijn huisje woonde, en vboi* de be woners zeer arm leek. ORANJEFEEST. De derde dag der feestelijkheden bracht Zaterdagmiddag nog een bijzonder feit: de boomplanting. Om drie uur arriveerden de oude kinderen der lagere scholen, na in optocht met versierde boom en schop pen. voorafgegaan door muziek, door de stad te ziin getrokken, bij het stadhuis, waar vele belangstellenden, onder wie meerdere raadsleden en de beide wethou ders aanwezig waren. Door den heer Eilers, hoofd der Chrmte lijke Lagere School, werd in het kort de bedoeling van deze aanplant uiteengezet. Nadat de kinderen de met oranjelinten versierde boom in de bodem hadden ge- 7°t. droeg de heer Filers deze over aan h"t Gemeentebestuur. Wethouder Sonnevelt dankte hierop allen, die aan dezen aan punt hadden medegewerkt. Ook deze plechtigheid was hiermede ten einde De Zaterdagavond werd door velen benut om nog eens rustig de versieringen en verlich ting der verschillende stadswijken in oogenschouw te nemen. Door meerdere buurtvereenigingen waren attracties ont worpen, waaraan door velen werd deelge nomen Deze avond was het slot van een voor Woerden waardige viering van het vorstelijk huwelijk. ZOETERWOUDE (DORP). De Oranjefeesten. Op Woensdag 13 Januari a.s. zal ook Zoeterwoude feest vieren ter gelegenheid van het huwelijk van H K. H. Prinses Juliana en Z. K. H Prins Bernhard. Aan den versierin^swed strijd blijkt veel aandicht te zullen wor den geschonken, vooral de verschillende etalages worden met smaak verzorgd. Van bestuurszijde vernamen wii dat ook, voor de al of niet gecostumeerde ringrijderij veel animo bestaat even zoo voor de met B~ngaalsoh vuur verlichte stoelendans. De orgels van de verschillende attracties, welke in het Dorp worden geplaatst, zul len ook wel bijdragen om de feestelijke stemming te verhoogen. Het programma voor dezen dag is als volgt vastgesteld. Des morgens om half tien défilé door het I dorp met een aubade der schoolkinderen voor het gemeentehuis. Hierna zullen de kinderen oo hun resnectieveliike scholen worden getracteerd. Des namiddags om half twee aanvang der riu^riiderii per rij wiel door het dorp. Na afloop hiervan de stoelendans. Om half acht zal een licht- stoet worden geformeerd waar voor ieder deelnemer wordt verzocht zich van een fakkel of lamoion te voorzien. Voordat bij de terugkomst de stoet wordt ontbonden, zullen eerpt de oryzen van de volkssoelen worden uitgereikt en tevens de uitslag van den versieringswedstriid door de jury worden, bekend gemaakt. Als nu dezen dag het weer ook een beetje meewerkt, be looft het heel wat te worden. De commissie hoopt, dat dezen dag allen zullen vlaggen. DE KONINGIN NAAR HET LOO. Met den trein welke om 11.57 uur in Apeldoorn arriveert, is H. M. de Koningin vanochtend aangekomen. Achter den laat- sten wagen van den trein was het konink lijke salonrijtuig gekoppeld. Bij het verlaten van het station werd H. M. door een klein groepje belangstellenden toegejuicht. De Konifigin, die slechts ver gezeld was van een hofdame en haar adju dant, majoor Phaff, was gekleed in een donker-blauwen mantel, met zwart bont af gezet. In een open calèche reed de lands vrouwe vrijwel geheel onopgemerkt naar het Paleis Het Loo. HET HUWELIJKSGESCHENK UIT CURASAO. Naar aanleiding van eerdere berichten, waarbij werd medegedeeld, dat de bevol king van het gebiedsdeel Curasao aan het prinselijk echtpaar een vloerkleed zou aanbieden, wordt thans gemeld, dat beslo ten is, dat het geschenk van Curasao zal bestaan uit een wandkleed en een ameuble ment, beide bestemd voor de eetzaal in het paleis te Soestdijk, naar ontwerpen van dr. E. Heldringh en dr. Ferguson Haseth. Ter gelegenheid van het huweijlk be stond in Curasao een uitbundige feest stemming. De feestelijkheden die zeer ge slaagd zijn, zijn geëindigd met een bal in de open lucht, waaraan honderden genoo- digden van den gouverneur deelnamen, welk bal werd gegeven op het schitterend verlichte binnenplein achter het paleis. LAATSTE BERICHTEN DE „O. 16" VERTROKKEN. Hedenochtend is de „O. 16" van Nieuwe- diep vertrokken op zijn „hake-down-crui- se" door de Atlantische Oceaan met profes sor Vening Meinesz aan boord. WERKPLAATS UITGEBRAND. Vanochtend is te Gouda brand uitgebro ken in de werkplaats van den rijwielher steller A. Nieuwenhuizen aan de Verloren Kost. De brand ontstond doordat een vonk uit een stofzuiger benzine deed vlam vat ten. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat de werkplaats in korten tijd in brand stond, welke dan ook geheel uitbrandde. De winkel en de bovenverdieping brandden eveneens geheel uit. De rijwielhersteller is slechts laag verzekerd. „JOY-RIDERS" AANGEHOUDEN. Toen Zondagavond omstreeks tien uur twee agenten op de Duinlaan te Loosdui nen reden, zagen zij plotseling een auto stoppen, waaruit drie jeugdige personen sprongen, die bij het zien van de agenten onmiddellijk aan den haal gingen. Twee van hen. een 16-jarige kantoorbe diende, wonende in de Edisonstraat en een 17-jarige instrumentmaker wonende in de Newtonstraat konden worden gegrepen, doch de derde ontkwam. Het bleek, dat het drietal met de auto, welke op de Regentesselaan was gepar keerd, een pleziertochtje had willen ma ken. DAAD VAN EEN OVERSPANNENE. Vanochtend om elf uur toen de familie V., wonende in den Bullewijk nabij Ouder kerk, rustig in haar huis vertoefde, kwam plotseling een man binnen stormen en be gon den inboedel kort en klein te slaan. Daarna wilde de man de bewoners te lijf. Op het hulpgeroep kwam een buurman bin nen en probeerde den man te overmeeste ren. Kort daarop verscheen ook de politie. Een voorbij rijdende vracthauto werd aan gehouden en met zeer veel moeite werd de woesteling met dezen wagen overgebracht naar het gemeentehuis te Ouderkerk. Van daar had men intusschen den G. G. en G. D. gewaarschuwd. Per ziekenauto werd de overspannen man, de 38-jarige gehuwde S. B. uit Hilversum, naar de Valeriuskliniek te Amsterdam overgebracht. ONSCHULDIG VEROORDEELD? De Hooge Raad heeft omtrent de revisie- aanvrage van den landbouwhandelsagent B. M. te Haarlemmermeer die op 24 October 1933 bij arrest van het Amster- damsch Gerechtshof terzake het plegen van onzedelijke handelingen met meisjes van 1015 jaar was veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en wiens aanvraag om revisie daarna door den Hoogen Raad aanvankelijk was afgewezen thans be slist, dat de zaak nader dient te worden onderzocht met het oog op het alibi, dat nader ter sprake was gekomen. Dit onderzoek zal worden ongedragen aan mr. C. G. Bijleveld, rechter in de Rechtbank te Haarlem. TELEGRAMMEN DE SPANNING OM SPAANSCH MAROKKO. „Völkische Beobachter" tegen Fransche pers. BERLIJN 11 Jan. iA.N.P.). Onder het opschrift „Parijs wil oorlog in Marokko" schryft d* „Völkische Beofcachler" o.a. het volgende: De Parijsche sensafiebladen blijven hun brandberichten uit Marokko publiceeren en willen een toestand doen ontstaan, wel ke een gewapend ingrijpen vergemakke lijkt. De herhaalde Duitsche tegenspraken bestaan blijkbaar voor de Parijsche pers niet, want, haar gaat het niet om de achter haling van de waarheid, maar uitsluitend, wie het beste liegen kan. Naast Sovjet- Rusland, verschaft Frankrijk den krachtig- sten steun aan de Spaansche moordenaars en brandstichters, en de Fransche regee ring moet ons niet trachten wijs te maken, dat zij hiervan niet op de hoogte is. De deelneming van deze regeering aan de niet-inmengingscommissie is hierdoor een plompe huichelarij en dezelfde kwalifica tie moet ten deel vallen aan de jongste nota van Parijs over de kwestie der vrij willigers. Voor de heeren in Parijs was het een pijnlijke verrassing, dat na de uitwis seling der nota's tusschen Londen, Berlijn en Rome, de mogelijkheid geopend werd om het Spaansche vraagstuk rustig te be handelen. Daarom wordt nu Marokko op het tapijt gebracht, klaarblijkelijk met het doei een militair ingrijpen van Frankrijk in Marokko voor te bereiden. Hiermede dient de Fransche politiek echter niet slechts haar eigen doeleinden, doch ook die van het met haar verbonden wereld- bolsjewisme. De toestand vereischt nog g^ootere aandacht door de plannen, welke de Komintern in Spaansch-Marokko na jaagt. Bij besluit der Komintern van 5 Juli immers werd bepaald, dat van Marokko de voor Spanje en Noord-Afrika bestemde roode revolutionaire actie moest uitgaan. Door het snelle optreden van generaal Franco werd dit plan verijdeld, en moest de centrale der derde internationale naar Fransch Marokko verplaatst worden. De hoop der Komintern om in Spaansch- Marokko een revolutie te verwekken, werd den bodem ingeslagen. Bovendien weet het wereld-bolsjewisme, dat de definitieve on derdrukking van den rooden ops'and niet meer valt tegen te houden. Daarom moet nu een slag worden toegebracht aan Fran co's operatiebasis. Voor Europa echter vloeien uit een dergelijke actie ono erzien- tare gevolgen voort. Duitschland laat zijn waarschuwing hooren en is in alle om standigheden besloten te verhinderen, dat dit spelletje op zijn kosten gespeeld wordt. ENGELAND GELOOFT NIET AAN DE FANTASTISCHE DUITSCHE BERICHTEN LONDEN, 11 Jan. (A. N. P.). De Duit sche berichten, waarin Frankrijk de bedoe ling wordt toegeschreven Marokko te wil len anneveeren worden te Londen be schouwd als zuivere propaganda-berichten zonder waarheid. 350 COMMUNISTEN IN JAPAN GEARRESTEERD. TOKIO, 11 Jan. (A. N. P.). Volgens me- dedeeling van het Japansche ministerie van binnenlandsche zaken zijn in verband met een thans ontdekte opstandige actie 350 communisten gearresteerd, die sinds geruimen tijd een uitgebreide revolutio naire actie voerden, zcowel in Japan, als op Formosa, in Korea en Sjanghai. Reeds waren toebereidselen getroffen voor een ge wapenden opstand, waarbij belangrijke militaire inrichtingen alsmede spoorlijnen zouden worden vernield, radiostations be zet en banken leeggehaald. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 11 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 494 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 6268 (enkele hoogei*, 5660 en 5054 cent per kg. slachtgewicht; 62 melk- en kalfkoeien 160219 pér stuk, 65 vette kalveren 2e kwal. 6468 en 3e kwal. 5260 cent per kg. levend gewicht; 90 nuchtere kalveren 711, 201 schapen f 2125 per stuk; 702 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 5253 cent (enkele hoogsr), zware 5152 cent. en vette 5051 cent per kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wa gons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen zeer behoorlijke aan voer, handel zeer stug, derde kwaliteit iets duurder, andere soorten vrijwel gelijk. Vette kalveren korte aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Nuchtere kalveren gewo ne aanvoer, handel goed met vaste prijzen. Schapen groote aanvoer, willige handel, constante prijzen. Varkens ruime aanvoer, inzet willig met vast prijzen, afloop ech ter iets lager. ROTTERDAM, 11 Jan. Vee. Totaal aan voer 2815 stuks, waarvan: 544 vette run deren, 203 vette kalveren, 20 nuchtere kalveren, 1017 schapen en lammeren, 1027 varkens, 1 bok. Prijzen per kg.: vette koeien 64, 56 en 4348 cent, vette ossen 60, 54 en 4550 cent, vette kalveren f 1.00, 90 en 6777 cent. varkens (levend ge wicht) 46. 45 en 44 cent. schaoen 46, 39 en 32 cent, lammeren 49, 40 en 30 cent. Prij zen per stuk: schapen f 211814, lam meren 21—1812. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer iets korter, handel rede lijk, prijzen als vorige week Dinsdag, pyi- ma koe 68 en os 64 cent, vette kalveren aanvoer iets minder, handel vlot, prijzen hooger, prima 1.10; schapen en lamme ren aanvoer grooter, handel kalm, prijzen iets lager. Er werden eenige partijen scha pen voor exoort verwkocht. ROTTERDAM. 11 Jan Bmnenlandsche Granen. Gerst Chevalier 8.759.75. brui ne boonen J 10.5012.haver f 7.657.90 kleine groene erwten 8 509.90, schok- erwten 15 0017.50. Buitenlandsche granen. Stemming pr"*houdend. Rogge: 75/75 kg. Bahia bl. aangekomen 9.75. Gerst: 65/66 kg. La Plata aangekomen 174t 65/66 kg La Plata st aangekomen 178.—, 69/70 kg. Poolsche disp. herstel: 69/70 kg. Poolcche disp. herstel: 6o/,70 k«. La Plata nieuwe oogst ladend 177; 60/61 kg. Donau disp. f 171.64/65 kg. Donau disp. f 172.—; 67/68 kg. Donau disp. 177.—; Karoon stoomend f 170.Irak stormend f 168. Mai: La Plata aangekomen f 139. La Plata st. na aankomst 140141; La Plata I cinq. disp. 146. Bengoela mixed disp. 144. Z. Afrikaansche no. 2 stoomend 148 I ZOETERWOUDE, 11 Jan. Eieren veiling Algemeen Belang bij de Wed. C. Schuur. Prijzen: kippeneieren 3.704.20 per 100 stuks, kipper 5590 cent per stuk. Vol- pen voor export verkocht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3