UIT DE OMGEVING MAANDAG 11 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 ALKEMADE. Loop der bevolking. Aantal inwoners op 31 December 1935 6316; aantal geborenen in de gemeente 150, in andere gemeenten 20, totaal 170. Totaal aantal inwoners 6486. In de gemeente gevestigd 160. Overlede nen 46. Vertrokken uit de gemeente 317. Op 31 December 1936 6283 inwoners. Werkloosheid. Bij het plaatselijk or gaan der arbeidsbemiddeling stonden op 8 Januari 1937 ingeschreven 240 werkzoe kenden. Vorig jaar bedroeg dit aantal 227. Geboren: Petronella Maria Engelina d. van A. J. Schouten en A. M. van Ruiten Elisabeth Laurentia Maria d. van L. Dobbe en A. J. A. van der Hoorn Jo hannes Wilhelmus z. van J. W. de Goeij en A. W. M. Pouw Gerardus Antonius z. van J. W. de Jong en G. M. van Veen Johannes Gerardus z. van M. Kennis en J. Th. Zoet Karei Jan z. van W. Piet en A. van Wieringen Martha Adriana d. van P. Kennis en C. W. van Dijk Hen- drika Maria d. van J. A. Hillebrand en M. C. van der Ploegg Johannes Gerardus Maria z. van J. P. Hoogenboom en J. M. van der Meer. Ondertrouwd: B. M. Th. Keijzer jm. 35 j. en H. E. A. Kalker jd. 32 j. H. J. Vaneman jm. 41 j. en M. M. Bakker jd. 40 j. P. J. Ruigrok jm. 32 j. en C. C. van Berkel jd. 23 j. Getrouwd: P. Kennis 58 j. en C. Bouwmeester 50 j. Overleden: Maria J. van Haaster 5 mnd. Wilhelmina P. van Zaal 75 j. Jacobus L. van den Broek 3 mnd. Nico- laas Roessingh 22 j., won. te Leiden Jo hannes A. van Velzen 51 j., echtg. van A. Koot Joannes G. M. Turk 4 j. Adria na Loos 95 j., wede. van C. de Jong Agatha Beuk 69 j., echtg. van G. V. Ver geer. Gevestigd: L. J. de Haas van War mond A. C. van Tiem van Noordwijker- hout J. G. Grefte van Goor P. J. Klein van Leimuiden G. H. Oudshoorn van Woubrugge -G. M. M. Klein van Nieuwkoop J. B. Geerlings en echtgen. van Medemblik H. Visser van Nieuwer- Amstel G. Noordman van Zoeterwoudc E. H. Trompert van Haarlemmermeer M. Th. F. A. Hogendorp en echtgen. van Rotterdam C. J. van Berkel van Leiden A. Kempkes van Duitschland J. C. Kroon van Warmond J. J. Bartels van Amsterdam P. Kikkert van Vrees wijk J. J. van der Willik van De 'Bilt. Vertrokken: G. H. van der Hoorn naar Bloemendaal M. C. Castelein naar Alkmaar B. H. Reinink naar Castricum P. Clement en gezin naar Amsterdam J. Hoogenboom naar Boskoop L. P. N. Mollers riaar Leimuiden P. J. Huig- sloot naar Delft E. M. van der Klaauw naar Apeldoorn J. Pees naar Blokzijl Wed. J. van der Poel en gez. naar Lei-" den K. J. Berkhemer naar 's-Grav.en- hage A. C. Loos naar 's-Gravenhage A. C. van der Geest naar Koudekerk. KATWIJK. Werkloosheid. Stand der werkloosheid op Vrijdag j.l.: mannen 874, jongens 63, •meisjes 31. Totaal 968. LISSE. Kapelaansbenoeming. In plaats van den weleerw. heer J. B. Schotten, die door den Bisschop werd be noemd tot Kapelaan te Amsterdam, is als Kapelaan der St. Agatha-parochie aange steld de weleerw. heer W. L. Egberts. Ka pelaan Egberts werd geboren in 1909, pries ter gewijd in 1933 en is sedertdien werk zaam te Pijnacker. LEIDSCHENDAM. 25-JARIG JUBILEUM R.K. VOLKSBOND. Hartelijke gelukwenschen van vele zijden. Op schitterende wijze- heeft de R.K. Volksbond, afdeeling Leidschendam giste ren de feestelijkheden ingezet, welke wor den georganiseerd ter viering van het 25- jarig bestaan en laten wij direct zeggen, -dat deze dag in alle opzichten prachtig is geslaagd en een echte blijde Roomsche feestdag is geweest. De dag werd begonnen met een H. Mis te 7 uur, waaronder de geestelijke Adviseur, Kap. Vugt, een treffende predikatie hield, terwijl na de H. Mis alle leden deelnamen aan de algemeene H. Communie. Hierna verzamelden zich vele leden met bestuur aan een gemeenschappelijk ontbijt in het Patronaat, waarbij het recht gezellig toe ging. Om 10 uur werd de Hoogmis van dankbaarheid opgedragen, terwijl na de H. Mis het Te Deum werd gezongen om God te danken voor alle weldaden in de afgeloopen 25 jaar. Des middags te 2 uur had voor de kinde ren van de leden van den Bond een film- vertooning plaats, terwijl alle kinderen op royale wijze werden getracteerd. Des avonds te 7.30 uur werd in het R.K. Vereen igingsgebouw een groote f eestverga dering gehouden. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de Zeereerw. heer Pas toor, Kap. van Vugt en Wentholt, en de oud-adviseur Kap. Campfens, de heeren Wethouders van Veur en Stompwijk, de ge meente-secretaris, de heer H. J. van Delft, afgevaardigden van Voorburg en Nootdorp, en afgevaardigden van Hanze, L.T.B., St. Josephsgezellen, K.J.M.V., enz. In zijn openingswoord heet de voorzitter allen hartelijk welkom en zegt o.m. blij ontroerd te zijn over de groote belangstelling in dit mooie feest. Hij brengt op de eerste plaats dank aan God voor het vele goede van Hem ontvangen en met Zijne hulp tot stand ge bracht, hij brengt dank aan de pioniers en de bestuursleden en alle medewerkers en gewaagt met dankbaarheid en blijdschap over het vele werk, dat door den Volks bond is gedaan om ten slotte te besluiten met den wensch, dat men niet alleen dezen dag enthousiast en blij zal zijn, doch dat men -ook in de toekomst zijn devies trouw zal blijven en allen steeds trouwe Volksbonders zullen blijven. Onder begeleiding der Harmonie wordt door allen staande het Bondslied gezongen, terwijl de Harmonie den verderen avond met keurige muzieknummers, o.m. Lucio Silla, Dichter und Bauer, op aangename en schitterende wijze opluisterde. De voorzitter doet mededeeling, dat di verse gelukwenschen zijn ingekomen, ter wijl de Vereeniging prachtige bloemstuk ken mocht ontvangen van De Hanze, L.T.B., Gemeentebestuur van Stompwijk en Veur, de afdeeling Voorburg en Nootdorp, de St. Josephsgezellen, K.J.M.V., den gemeente secretaris, de afdeeling overheidspersoneel „St. Paulus". Het woord is dan aan den feestredenaar, den heer J. W. v. d. Akker, centraal voor zitter van den R.K. Volksbond. Spreker be gint met een gelukwensch namens het Cen traal bestuur, dat dankbaar is aan de af deeling Leidschendam, welke wel niet de gTootste, doch geenszins de minste is, daar zij met alle beschikbare middelen krachtig heeft gewerkt en de doelstelling heeft na gestreefd en ondanks alle tegenwerking heeft doorgezet. Op geestdriftige wijze zet spreker doel en beteekenis van de Katho lieke organisatie uiteen en-zegt o.m., als wij geen katholieke arbeiders-organisatie hadden gebouwd, zouden wij er nu niet zoo gunstig voorstaan. Katholiek zijn is het groote bindmiddel, waardoor wij sterk staan en wij kunnen er trots op zijn, dat wij onder de Katholieke arbeiders de Ka tholieke geest hebben kunnen behouden en bewaren, vooral nu in dezen tijd, nu de strijd gaat tussohen geloof en ongeloof, tus- schen God en duivel. De moderne wereld heeft het groote beginsel God te dienen, over boord gegooid en heeft uit het oog verloren het ware wezen en het ware doel van den mensch en toch kan de mensch niet alleen bevredigd worden door het stof felijke. Onze tijd moet voortbrengen Chris tenen in den waren zin van het woord, dan alleen zullen wij het ware doel bereiken. De oplossing, van de sociale kwestie, enz. zal zijn de liefde, welke wij tegenover een ieder zullen moeten betrachten. Met den wensch, dat de Vereeniging met goede en trouwe leden en in den waren Katholie ken geest het groote doel zal blijven na streven en uitwerken, besluit spreker zijn mooie feestrede. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den zeereerw, heer "Pastoor, door den oud-advisetrf, Kap. Campfens, door wethou der "dé Koning namens het Gemeentebe stuur van Stompwijk én Veur en 'namens' Burgemeester Keijzer, die wegéns ongesteld heid verhinderd was, en namens den L.T.B. door den gemeente-secretaris, den heer H. J. -van Pelfh den lieer C.-Scholtens namens- de Hanze, den heer Wrllémse, de afgevaar-' digden van V oorburg en Nootdorp den heer" de Gier, den heer de1 Korte, den heer van Heiningen namens de St. Josephsgezellen, den heer Bontje namens de K.J.M.V,, den heer Hooijmans als voorzitter der Harmo-. nie, den heer de Langen als oud-voorzitter en ten slotte door den Geestelijken advi seur, Kap. van Vugt, die -allen - hartelijke woorden van gelukwensch spraken. Met een hartelijk dankwoord van den' voorzitter aan alle sprekers en aan alle medewerkers tot het welslagen van dezen mooien feestdag en met het zingen van het Wilhelmus werd de avond gesloten. Vermeld zij nog, dat alle aanwezigen op royale wijze werden getracteerd. STOMPWIJK. Aangehouden. In de afgeloopen week is een zekere J. W. W. uit Arnhem door de politie te Gouda aangehouden, welke later in het bezit bleek te zijn van het rijwiel, dat op Zondag 3 Januari ontvreemd was van het erf van den heer N. aan den Stomp- wijkschenweg, alhier. Door de Rijksveld wachter Tol is W. te Gouda verhoord en heeft W. bekend den diefstal gepleegd te hebben, waarna hij op vrije voeten is ge steld. Geboren: Arie, z. van" F. C. v d. Sman en A. P. den Boer Louisa Johanna Ma ria, d. van A. Th. Starrenburg en E. M. Wesseling. Ondertrouwd: L. H. J. de Vreede en Tr. M. v. d. Meer. Overleden: A. Benschop 66 j. Jo hanna van Schendel 40 j. VEUR. Huur verlaging. Onder verwijzing naar het schrijven van 23 September 1936 van het Bestuur der R. K. Woningbouwver- eeniging ,.St. Willibrordus" te Veur, dee- len B. en W. den Raad het volgende mede: Het Bestuur der woningbouwvereeniging verzocht medewerking om te geraken tot een verdere verlaging van de huren dei- door die Vereeniging geëxploiteerde wo ningwetwoningen. Het verzoek heeft B. en W. aanleiding gegeven een verdere verla ging der huren van bedoelde woningen in overweging te nemen. Deze huren toch zijp in vergelijking met de huren van door particulieren verhuurde woningen nog steeds te hoog. Het voorstel, dat B. en W. aan den Directeur-Generaal der Volkshuis vesting willen doen, omvat de volgende verlagingen: 2 winkelwoningen thans ƒ6.50 te brengen op 6.4 A-woningen thans 4.80 op ,f 4,50; 14 B-woningen thans 3.80 op 3.50 en 41 C-woningen thans 4.30 op 4.—. De toeneming van het exploitatietekort zou met deze verlaging per jaar bedragen 972.40. B. en W. stellen den Raad voor hun~~fe machtigen tot het voorstellen aan den Directeur-Generaal van vorenbedoel de huurverlagjng. Geboren: Petronella Antonia, d. van J. v. d. Lee en S. E. v. d. Kwaak. Overleden: W. P. Beugelsdijk 11 J. LEIMUIDENv Gouden bruiloft. Het echtpaar P. v. d. Kamp en J. v. d. Kamp geb. Poeltuin her denken deze week het feit. dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Het gouden echtpaar is nog flink én gezond. De heer P. v. d. Kamp is iederen dag nog flink aan het werk. Het aardige- huisje waarin het echtpaar woont is ter gelegenheid van het feest keurig geïllumineerd. noordwijkerhöut Volksbond. In" Café Brama hield de" afdeeling Noord wij kerhoüf- van den R.K. Volksbond haar tweeden cursusavond. De tweede voorz. opende de bijeenkomst met den chr. groet, heette alle" aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder den wel eerw. geest, adviseur, kap: de Kleerma- -kei en eenige dames. vqn-.'de leden. De voorz. sprak er zijn ^.leedwezen over uit, dat de bijeenkomst niet al te best bezocht was; hij gaf de schuld aan de wijze van bekendmaking der vergadering, welke in tegenstelling met anderen, thans is ge schied in het parochieblaadje en niet per aan huis bij de leden bezorgde agenda. De agenda is ook bekend gemaakt aan het werkloozenlokaal. Na opening las dé tweede voorz. een brief voor van voorzitter van der Togt, die hierin berichtte wegens uitstedigheid de vergadering niet te kunnen bijwonen. Hierna gaf de vice-voorzitter het woord aan kapelaan de Kleermaker, geestel. ad viseur van den Bond, dié sprak over het onderwerp: „Onze moderne kruistocht". Zijneerw. begon met een afschildering te geven van de doelstellingen van het com munisme en vergeleek in het kort hier mede de Nationaal Socailistische Bewe ging. Hij toonde aan dat deze beweging in veel oveveenstemt met het communisme, vooral het feit dat èn communisme èn N.S. B. in ahe doelstellingen het „aardsche pa radijs" nastreven, liet spreker duidelijk uit komen Spreker haalde aan" dat de katho lieken voor c.e bestrijding van het commu nisme wel de hulp kunneh krijgen van de N.S B., maar dit is h.Uip waar de katho lieken niets aan hebben. De Paus, aldus zijneerw., heeft al lapg gewaarschuwd te gen het communisme.. Spreker gaf hierna eenige punten aan op welke manier wij het communisme moeten slrijden, niet zooals de communisten zelf doen door ieder, die met tot hun partij behoort, te haten en uit te schakelen, maar door de christelijke naastenliefde. Christus heeft het ons altijd voorgehouden, dat wij onze naasten moeten beminnen gelijk ons zelvg, dus enkel door de liefde kunnen we de communisten tot óns trekken en op geen andere wijze zal dit kunnen en resultaat, geven. De katho-i lieken van .de laatste eeuwen..gingen .hier.-, aan nogal eens mank, wat zeer te betreu ren is. Wij op de eerste plaats, aldus spre ker, moeten het voorbeeld geven, de inner- lijke mensch moet veranderen en we moe ien-de .leer,. v$n onzen Zaligmaker in het openbare leven uitdragen. Na de beginse len en theorieën van Lenin ep Marx be sproken te hebben,.eindigde spreker zijn mooie en leerzame rede onder luid applaus van de aanwezigen. Namens de vergadering bracht de vice-voorzitter dank aan kape laan de Kleermaker, _v Hierna werden de ingekomen stukken behandeld. Allereerst een schrijven van het Centraal Bestuur over het werkkamp te Egmond, waarin bericht wordt, dat de ingebruikstelling is bepaald op 11 Ja nuari. Het aantal deelnemers is gestegen tot 800. Verzocht wordt voor de bestrij- ling der onkosten op Zondag 17 Januari een „plaatjesdag" te houden, waarbij ge collecteerd zal worden aan den ingang dei- kerken. Besloten werd hier in Noordwij- kerhout ook een plaatjesdag te houden. Be handeld werd een schrijven om steun voor den bouw van een nieuwe kerk in de vroegere parochie van Alphons Ariëns. Be sloten werd een steun- van 1 per jaar te geven. Bij het punt ..Mededeelingen" deelde de voorzitter mede, dat aan het Wit Gele Kruis thans een kraamverzorg ster is verbonden; getracht zal worden thans ook voor een z.g. hulp in de huis houding te zorgen gedurende den tijd dat de moeders nog niet- hi staat zijn de huis houding waar te nemen. Medegedeeld werd nog dat in de laat ste week vóór de Vasten een uitvoering voor de werkloozen zal worden gegeven door de jeugdige werkloozen. Bij de rondvraag werd door een lid ge vraagd hoe of het in Noord wij kerhout staat met het apostolaat van den onbeken den arbeider. De geestelijk adviseur deel de mede, dat door het vertrek van rector Bots eenige maanden'uitgesteld is om er mede te beginnen; dit zal nu echter niet lang meer duren. Er werd vervolgens nog een vraag gesteld over de open retraite voor de werkloozen. Medegedeeld werd, dat dit punt vaste^ vormen heeft aangeno men, doch er moet nog over gesproken worden in het bestuur. Hierna volgde sluiting op de gebruike lijke wijze. ZILK. Uitvaart en begrafenis J. v. Haaster. Onder zeer groóte belangstelling en deelneming van de zijde der parochianen en van de zeer vele vrienden die de over ledene had, heeft de Zilk een van haar meest geziene inwofiers grafwaarts gedra gen. Tijdens de Requiemmis van 9 uur was de kerk geheel gevuld met parochianen. De gezangen werden.uitgevoerd door het voltallig mannen- en jongenskoor der paro chie onder leiding van den heer J. Rem merswaal. Ook de kinderen van de H. Hart van Jezusschool, van welks bestuur de overledene vele jaren, secretaris was, wa ren in de kerk aanwezig. Door de kinderen werd gezamenlijk o'p het graf gebeden, chiaal kerkbestuur, waarvan de overledene Achter de baar merkten wij op het paro- vanaf de oprichting, der kerk. Jid.was.. Hij ruste in vrede. OEGSTGEEST. Planting Juliana-boom. Zaterdagmiddag had het traditioneele planten van de Juliana-boom plaats op het Griethuizenplein alhier. Nadat de boom onder de vroolijke tonen van het muziek gezelschap „Triumph" rond het dorp was gevoerd werd op de boven aangeduide plek halt gehouden, waar reeds de N.Z.H.-Har- monie stond opgesteld om het wachtend - publiek met eenige vroolijke marschen be zig te houden. Daar komen de Padvinders van Jong Oegstgeest met de boom aandra- gen en neemt de voorz. van de Oranjever.,, de heer Paardekooper, het woord. Spr. schetst de beteekenis van het planten van een dergelijke boom, n.l. om het luisterrijk feit van deze week voor het nageslacht in de herinnering te bewaren. Hij brengt dank aan het gemeentebestuur voor het afstaan van zulk een mooi plekje, dat zulk een druk punt van verkeer is. Hij biedt de - boom vervolgens aan het gemeentebestuur aan. terwijl door een lief klein meisje de oorkonde wordt overgereikt en in een loo- den.bus wordt gestopt. De loco-burgemees ter, de heer v. Egmond, neemt daarop het woord om namens het gemeentebestuur de boom dankbaar van de O. V. te aanvaar den. Het spreekwoord zegt: „het is zaliger te geven dan te ontvangen". Dit moge in de meeste gevallen waar zijn, in dit specia le geval mogen we misschien zeggen, dat het ontvangen in dezen gelukkiger is. Ver volgens wijst hij op de symbolische ge dachte aan de boomplanting. Spr. wil zich daarbij speciaal tot de jeugd richten, die hier in zoo grooten getale aanwezig is. Wat wil dit plan hen zeggen? Spr. wil trachten weer te geven, wat in hun jonge harten leeft. Zooals de boom straks zijn wortels in de aarde zal slaan, zoo zit de Oranje liefde ingeworteld in de harten ook reeds van de jongeren. De boom, die geplant zal worden is een eik; dit wijst op de hecht- heid van de band aan het Vorstenhuis.. Wat ook gebeure, wat stormen ook woeden, de eik blijft onverzwakt staan, zoo ook onze liefde voor Oranje. Naar we hopen zal straks de boom zjjn takken ver en breed uit slaan. Dit is een symbool van de groei van het Oranjehuis. Maar de boom zelf heeft ook wat te zeggen. De boom is geen bloote berinnering aan het feit van deze week, maar spreekt nog na maanden en jaren tot in het nageslacht. Jongelui en ouderen, gij kunt planten en natmaken, God moet den wasdom geven. Geve God die wasdom niet slechts aan deze boom, maar aan het Oran jehuis. dat er door gesymboliseerd wordt. Vervolgens wordt door een der oudste ingezetenen van ons dorp, de heer v. Varik, het plantingswerk verricht, daarbij gehol pen dóór een kléin padvindertje, het zoon tje-van dr,-Hugenholtz.-De muziek speelt het Wilhelmus, waarmede het publiek-zin-, gend instemt.. De heer Paardekooper als voorzitter van de O. V. dankt de heer v. Varik voor het verrichte werk* de padvinders voor hunne medewerking en het gemeentebestuur" voor- toezegging'van uitnemende verzórging van de geplante boom. Het pakkend slot der feestelijkheden. Zaterdagavond werd' in het Patronaats gebouw een herhaling gegeven v-an het programma van Vrijdagavond. Voor het verslag mogen we dus naar het nummer van Zaterdag verwijzen. Aan het slot van den eersten avond bracht de voorz. van de Oranjever. dank aan allen, die tot het wel slagen van beide avonden hebben medege werkt. Allereerst aan het R.-K. Kerkbe stuur voor de royale beschikbaarstelling van de zaal, aan de geestelijkheid van alle gezindten voor hare spontane medewer king. Aan den heer v. Egmond, die als vertegenwoordiger van het gemeentebe stuur door zijn warme toespraken de feest stemming er in wist te brengen. Aan mevr. A. DriessenHofmann voor haar schitte rende declamatie als Hollandsche maagd, en voor de niet minder schoone zang, aan mej. Versteeg, mevr. Vallendgoed en de heeren Binsbergen, Leget en Kaizer. Allen ontvangen een herinneringjsbord, terwijl een cadeautje beschikbaar is voor de meis jes, die het sprookje mee hielpen uitvoe ren en voor de bruidsmeisjes. Ook de diri gent van het orkest, de heer Plu, wordt bedacht met een aandenken. Ook gedenkt de voorzitter de heer v. Weizen, de ijve rige secretaris van de O. V. die helaas door ziekte midden in de druktezijn arbeid moest staken. Aan mevr. v. Welzen, die aanwe zig is. worden bloemen aangeboden. Ten slotte concentreert de voorz. al zijn dank op den organisator van beidé avonden, de heer Sanders, die eveneens een stoffelijk blijk van waardeering ontvangt. De heer Sanders bedankt in goed gekozen woor den die tevens vertolken wat aan -Oran jeliefde in de Oegstgeester bevolking leeft. Alles overziende mogen we concludeeren, dat de Oranjevereeniging op een uitne mend geslaagd Oranjefeest mag terug zien, waarvoor we haar volgaarne hulde bren-- gen. SASSENHEIM. „Priesterplicht". Dit is de titel van" het mooie drama in 3 bedrijven van Her man de Vries, dat a.s. Woensdagavond 8 uur in het K.S.A.-gebouw door de bekende tooneelclub der St. Jozefgezellen wordt op gevoerd. Dit stuk zal een ieder zeker boeien door zijn aangrijpenden inhoud. Een 'oude heer wordt op een lafhartige wijze vermoord. Door omstandigheden valt' de verdenking op zijn jongsten zoon. De oudste zoon, een kapelaan weet alles, doch kan en mag door zijn ambtsgeheim niets zeggen. Hierdoor valt de verdenking even eens op hem. We kunnen hier niet alles verklappen, maar wel weten wij, dat dit s.tuk u zeker zal pakken. Dit drama wordt vóórafgegaan door één kluchtige spotternij, door J. A. M", Ever- wijn. getiteld: „De Doodenrit". Dit.stukje zal Woensdagavond de welbekende oud kapelaan Westerkamp komen spréken óver zal" zeker de lachspieren opwekken. Tevens het; Gezellenwerk. De entree is zoo laag mogelijk gesteld. Ook voor goede muziek is gezorgd. Dé" zaal wordt geopend half acht. We wenschen den - Gezellen veel succes. Gezien het uitgebreid programma zal er om 8 uur precies worden begonnen. Aan tie gevolgen overleden. Zaterdag -is de 87-jarige B., inwoner van het St. Ber- nardus-gesticht, die j.l. Woensdag is aan gereden met een luxe-auto van den heer P. uit Den Haag, aan de gevolgen overleden. Stille armen. Door de Oranjevereeni ging is met behulp van het Burg. Armbe stuur aan 250 stille armen een pakket uit gereikt, wat zeker welkom was. VOORHOUT. Vertrek Kapelaan Kragtwijk. Vrijwel onverwacht bereikte ons heden morgen het bericht, dat Kapelaan J. W. Kragtwijk van hier gaat vertrekken met ingang van Vrijdag 15 Januari a.s. naar Rijswijk (Z.-H.). In de 2 jaren van zijn werkzaam leven in de parochie van St. Bartholomeus heeft de vertrekkende Kapelaan zich doen ken nen als een sympathieke vriend van de jongens en meisjes der congregaties, waar van hij directeur is geweest; als een enthou siast Directeur der Kruisvaart, die onder zijn eminente leiding tot grooter bloei is gekomen. Hij heeft zich getoond te zijn de geestelijke adviseur bij uitnemendheid voor de yoetbalvereeniging „Foreholtevoor de St. josephsgezellen, voor de K.J.M.V., voor den Volksbond en zijn onderafdeelingen; voor de Land- en Bouwvakarbeidersbond enz. enz.. Zijn bezielend en steeds wel overwogen woord, gepaard aan zijn alleszins tactisch optreden heeft hem bemind gemaakt onder de vele parochianen. Al was zijn oordeel soms wat scherp, het werd terdege goed begrepen, en zijn werken wordt ongetwij feld allerwege gewaardeerd. Moge het hem in Rijswijk goed gaan, en een zegenrijk arbeidsveld voor hem in 't "verschiet liggen. Kapelaansbenoeming. Tri plaats van den weleerw. heer J. W. Kragtwijk, die benoemd werd tot Kapelaan te Rijswijk, is door den Bisschop aange steld tot Kapelaan aan de St. Baibolomeus- kerk alhier de weleerw. heer J. C. Groot, Kapelaan Groot werd geboren in 1907, priester gewijd in 1932, en was sindsdieq werkzaam als assistent te .Hillegom. Reünie van oüd-leerlingen dér R.-K. Landb. Winterschool. Te ruim 9-uur des morgéns opende de'directeur, ir. A. Jacobs, de bijeenkomst met den chr. groet eri een fiartëlifïr' welkom aan.. plm.. JZQ .aanwezi gen. Na - -enkele medédeelingem waaruit blijkt, dat de Landbouwwinterschool meer 'eri meer successen gaat bereiken, met de vorming van de oud-leerlingen, wordt di\ ir. M. D; Dijt l.i. te Haarlem aan de verga dering voor-gesteld, teneinde het onderwerp „Devaluatie, in het bijzonder in verband met de moeilijkheden voor land-- en tuin bouw" te behandelen. Voor den middag volgde nog ir. W. B. L. Verhoeven te Wagqningen met het onder werp: ..Zaaizaad ontsmetting in 'de land bouw". Spreker verduidelijkt alles met lantaarnplaatjes. Een leerzame lezing werd duidelijk voorgedragen met de nieuwste inzichten. Spr. werd aandachtig gevolgd. Vele vragen werden gesteld en alleszins bevredigend beantwoord. Applaus voor de ze interessante causerie, bracht een einde aan deze middag. Na den middag werd een plaats geruimd vor de film ..Veeteelt en Veevoedingsge- bied". „Meer welvaartbewees uitstekende diensten. Een vlotte enthousiaste toelich ting gaf hierbij ir. Verhoeven, rijksvee.- teeltconsulent te Den Haag. Vee uit geheel Nederland verscheen op het doek. Tevens winning voor allerhande veevoeder. De film duurde niet minder dan drie uren en werd met aandacht en spanning gevolgd. Nog vormde een deel van de film „Wat Nederland biedt op veeteelt gebied". Voor beide films was het de primeur. In 1936 opgenomen. Ze zullen nu overal vertoond worden, in het belang van den landbouw en veeteelt in Nederland. Hierna volgde nog korte mededeelingen over zomerexcur- sies enz„ waarna een oud-leerling uit aller naam voor de leerzame, nuttige dag dank zegt. Hierna sluiting door den directeur. Uitslag etalagewedstrijd. De etalage wedstrijd. gehouden ter gelegenheid der nationale feesten alhier is weer ten einde. Als prijswinnaars aangewezen, de heer J. J. van Hage 1ste pr wed-, A. J. H. Lestra- de tweede pr„ Hub. H. Dijsselbloem, derde prijs. De twintig prijzen welke door de win keliers ter beschikking waren gesteld zijn gewonnen door de volgende personen: 1. mej. Rie v. Dijk, 2. Ant. de -Jong, 3. A. J. de Jong; 4. Th. Uljee. 5. mej. de wed. Werkhoven: 6. G. v. Leeuwen; 7. L. Onder water: 8. A. v. d. Geer: 9. H. G. Warmen - hoven: 10. H. v. Velzen: 11. Riek Oostdam: 12. H. A. v. d. Berg: 13. P. J. v. d. Werf: 14. Mien Ruigrok; 15. mej. C. Diemei; 16. II. L. v d. Hulst, Boekhorstlaan:- 17. W. Floor; 18. Dora v. Geer; 19. mej. P. Ruig rok.. 20. L. Zwanenburg. De prijzen zijn af te halen bij de betrok ken winkeliers. Personalia. Tot-tijdelijk onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool alhier is be noemd de heer Th. Derks. thans kweeke- ling.met .akte te Warmond.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13