ZATERDAG 9 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 uit Hazerswoude 1, uit Langeraar 2, uit Noordwijk 3, uit Noordwijkerhout 3, uit Oegstgeest 6, uit Roelofarendsveen 1, uit Sassenheim 6, uit Voorschoten 2, uit Was senaar 4 en uit Zoeterwoude 2. Aan den door het Centraal Bureau te Amsterdam georganiseerden algemeenen Reclasseeringsdag werd wederom volledige medewerking verleend. De afdeelings-secretaris maakte als voor zitter deel uit van het comité Leiden In totaal werden aangevraagd 47 voor lichtingsrapporten, waarvan er 35 gereed kwamen, en wel over 2 gedetineerden, 15 verdachten uit Leiden, 3 uit Alphen aan den Rijn, 1 uit Amsterdam, 1 uit Boskoop, 2 uit Haarlemmermeer, 1 uit Langeraar, 1 uit Nieuwveen, 1 uit Noord wij kerhout, 1 ui« Oude-Wetering, 1 uit Rijnzaterwoude, 2 uit Sassenheim, 2 uit Voorschoten, 1 uit Wassenaar en 1 uit Zoeterwoude. Van deze rapporten werden er 32 uit gebracht aan den Officier van Justitie, 2 aan de afdeeling Amsterdam en 1 aan den Reclasseeringsambtenaar te Veenhuizen, terwijl in 7 van deze gevallen voorlichting plaats had op verzoek van verdachten. Vervolging had plaats ter zake diefstal (17), poging tot diefstal (1), verduistering (7), oplichting (2), mishandeling (1) en schennis der eerbaarheid (7). In 3 gevallen betrof het vrouwen. In 1936 werd het toezicht aan de afdee ling opgedragen over 29 voorw. veroor deelden en 2 voorw. niet-vervolgden, ter wijl de proeftijd eindigde voor 13 voorw. veroordeelden, 4 voorw. niet-vervolgden en 2 V. I. In totaal staan thans onder toezicht 52 voorw. veroordeelden, waarvan 24 wonend te Leiden, 4 te Alphen aan den Rijn, 1- te Bodegraven, 1 te Boskoop, 1 te Haarlem mermeer, 1 te Hazerswoude, 1 te Hoog- made, 2 te Langeraar, 2 te Nieuwveen, 1 te Noordwijk, 1 te Noordwijkerhout, 3 te Roelofarendsveen, 4 te Sassenheim, 1 te Voorhout, 1 te Voorschoten en 3 te Zoe terwoude, en verder 1 voorw. niet-vervolg den. Over het algemeen hebben degenen, wier proeftijd in den loop can het jaar eindigden zich steeds goed gedragen. Ook thans moet weer een aanmerkelijke uitbreiding van werkzaamheden geconsta teerd worden, welke dank zij de bijzondere activiteit van bestuur en medewerkers, geen ernstige moeilijkheid geboden heeft. Anders staat het met de geldmiddelen, die steeds zwaarder worden aangetast, deels door verhoogde uitgaven, deels door ver mindering van het ledental en het als ge volg daarvan terugloopen der dohaties. Reeds werd getracht van. elke onder de afdeeling ressorteerende parochie een jaar- lijksche bijdrage te verkrijgen, welke po ging echter niet tot het gewenschte succes geleid heeft. Goede verwachtingen hebben we in dit opzicht van de te voeren actie in de om liggende gemeenten, waarvoor den corres pondenten bereids eenig propaganda-ma- teriaal is toegezonden. Met groote belangstelling zien we, en in het bijzonder de penningmeester, het resul taat dezer ledenwerving tegemoet. Thans telt de afdeeling 51 leden in en 14 leden buiten Leiden. De secretaris besluit zijn jaarverslag met woorden van dank en waardeering aan al len, die in het afgeloopen jaar -het werk der afdeeling, hetzij financieel, hetzij door het verleenen van persoonlijke medewer king, hebben gesteund, in de overtuiging dat zij, ter wille van het groote belangen, die hier op het spel staan, ook in de toe komst hun onmisbaren steun aan het re- classeeringswerk zullen blijven verlee nen. BIOSCOPEN. Trianon. Trianon-theater was gisteravond stamp vol! Waarom? Wat had al die menschen» bewogen naar het Breestraat-theater te gaan? Was het de sensationeele en gewel- dig-spannende film „Tarzan's Gevaarlijk ste Avonturen" of de verbazend-aardige en vlotte film „Incognito Getrouwd", of de interessante reportage van het Prinselijk Huwelijk? Wij wéten het niet! Er zullen gegadigden voor alle drie films te zamen en voor iedere film afzonderlijk geweest zijn: er zullen Tarzan-klanten en Oranje klanten geweest zijn en liefhebbers van een vroolijke film. Zij allen hebben van dit wel zeer geslaagde programma genoten. Van het Prinselijk Huwelijk dat wel de voornaamste trekpleister heeft gevormd wordt een mooie film vertoond, die een goeden indruk geeft van deze luisterrijke plechtigheid. Wij zouden echter in overwe ging willen geven uit de opnamen van de huwelijksinzegening de zes-voudige her haling van éénzelfde gebaar van de Prin ses (een filmische truc) weg te laten; deze herhaling maakt een pijnlijk-belachelijke indruk, wat jammer is van deze overigens mooie en uitvoerige weergave van een historischen dag. In flagrante tegenstelling met het Prin selijk Huwelijk is wel de hoofdfilm, ook één film van een verloving en bruiloft, doch van een huwelijk incognito, en dat was het prinselijk huwelijk niet. Een jonge man trouwt met een jonge vrouw, zonder dat óf bruid óf bru degom iets meer van elkaar kennen dan beider aantrekkelijk ge zicht. Het is een vermakelijk verhaal en hoewel men ten slotte gaat wanhopen of man en vrouw elkaar ooit zullen leeren begrijpen, heeft toch het slot van het slot het gebruikelijk bevredigend verloop. Een leuke film van onschuldige pret. Tarzan vertoont voor het Leidsche pu bliek zijn meest opwindende avonturen. Wat Tarzan en zijn metgezellen aan ang sten en sidderingen beleven in de bosschen van Guatemala is met geen pen te beschrij ven. Dat moet men gaan zien en gaan mee- sidderen! Lido. In Lido geeft deze week Wallace Beery den toon aan. Beery, de geweldenaar, is thans, in de film „Als het circus komt" een temmer van leeuwen, tijgers en olifanten. Hij^ speelt met zijn grommende, brullende en bijtende beesten klaar, wat niemand an ders vermag, maar zijn vrouw, een schit terende trapéze-werkster, kan hij niet tem men. Opgestookt door haar zuster Martha, verlaat zij hem en neemt hun beider-zoontje mee. Op dit kind is de dierentemmer gek en het verlies van vrouw en kind doet hem zijn zelfvertrouwen verliezen, met het ge volg, dat een groote „kat" de gelegenheid krijgt hem de rechterarm af te bijten. Dan is het uit met zijn carrière. Na tien jaren vindt hij zijn zoon terug, maar deze heeft zijn vader leeren haten, en de geweldige temmer met een klein hart ziekt de liefde van zijn kind terug te winnen. Natuurlijk lukt hem dit en dan keert zijn oude glorie weer terug. Er zit een enorme spanning in deze met vaart gespeelde film, vol van avonturen uit het circusleven; maar er schuilt ook een sterke dramatiek in het hunkerende vaderhart, dat op zoo zware proef wordt gesteld. Wallace Beery is hier weer echt op dreef en wordt daarbij uitstekend ter zijde gestaan door Jackie Cooper als de zoon, die een aard heeft naar zijn vader. Vóór de pauze gaat eveneens een film vol spanning n.l. „Het veranderde gezicht". Een gangster laat zich operatief een nieuw gezicht aanmeten, zoodat niemand hem her kent, behalve de assistente van den chi rurg. Hij speelt mee in een film te Holly wood, wat ons tevens een aardig kijkje geeft op het filmbedrijf in deze filmstad. Dank zij den reclame-chef, die er tevens een handige reclame voor de film weet uit te slaan, wordt de bandiet gearresteerd. En der grootste attracties van deze week is vanzelfsprekend de film-reportage van de huwelijksplechtigheden in Den Haag. Geen toeschouwer die op den huwelijksdag zelf in Den Haag was, kan een zoo volledig beeld van d"en stoet en de plechtigheden hebben opgenomen als men hier te zien krijgt. Een programma, dat trekken zal. Luxor. Natuurlijk gaat deze week de interesse van elk bioscoopbezoeker in de eerste plaats uit naar de film van de huwelijks feesten van het vorstelijk paar. De direc tie van het Luxor Theater bracht haar velen bezoekers en bezoeksters: de Profil- ti-film, waarvan ook Donderdag reeds een gedeelte was gegeven. Deze film brengt de plechtigheden van het vorstelijk huwe lijk zeer goed in beeld. Naast enkele goe de kiekjes van Den Haag in bruidstooi, versierd en verlicht, vormen de huwelijks plechtigheden zelf een zeer belangrijk deel van de film met weglating van alle bij komstigheden, welke anders meermalen moeten helpen om een film tot film te ma ken. Pröfilti heeft een knap stuk werk ge leverd en o.m. van de inzegening van het huwelijk in de kerk (in het stadhuis mocht niet gefilmd worden) een getrouwe weer gave gegeven, waardoor tienduizenden en honderdduizenden in den lande, die zoo zij al iets van de uiterlijke feestelijkheden mochten zien, toch niet in de kérk konden komen, nu ook dit interessant belangrijk gebeuren konden aanschouwen. Na afloop der voorstelling mochten we ook nog de Paramount-opname zien en daarna werd Pröfilti nogmaals doorgedraaid. We kwa men tot de conclusie, dat de Profilti-film. hoe voortreffelijk overigens de Para mount-opname is zeker beter is. Voor de Hollandsche film-industrie is dit zeker een succes. Voor de pauze ging als hoofdfilm: het Geheim van den Indischen Olifant met Dorothy Tree en Robert Barrat in de hoofdrollen, een film vol geheimzinnigheid en spannend van begin tot einde. „Brandend Goud", een Ufa-superfilm brengt ons Gustav Fröhlich en Brigitte Horney in de hoofdrollen, o.m. naast Fritz Kampers en Harry Liedtke, welken laat ste we- in jaren niet zagen. „Brandend Goud" is vervaardigd naar den gelijkna- migen roman van Bern. Kellermann en is een wonder op technisch gebied. Zij brengt in beeld hoe een armoedig stadje tot rijk dom gebracht wordt, wanneer ontdekte aardolie-bronnen tot exploitatie worden gebracht. Maar in dien rijkdom gaat de stad ten onder, wanneer een der ingezete nen, vroeger bezitter van een steengroeve, deze heeft verkocht om later tot de ont dekking te komen, dat daarin ook aard olie aanwezig was. Dan brengt hij de olie tot ontbranding en de stad wordt geheel verwoest. Voor volwassenen. UIT DE OMGEVING uur Paladijnen-vergadering en des avonds te 8 uur Adspirantencursus. Maandag te 7 uur Tooneelclub Adolf Kolping". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Con- gregatie, waarna bijeenkomst. Dinsdag en Woensdag verleent Adolf Kolping" me dewerking aan de feestelijke viering van het 25-jarig bestaan van den R. K. Volks bond. Donderdag 7.45 uur opvoering van „Ik ben maar een paria" met medewerking van de R. K. Harmonie „St. Cecilia". Za terdag na het Lof bijeenkomst. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE ORANJEFEEST Donderdag werden de feestelijkheden alhier voortgezet ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk. Het programma werd verder afgewerkt, Zooals wij reeds hebben medegedeeld, aan de volksspelen werd druk deelgenomen, de zalen waar de zang uitvoeringen werden gehouden waren ove-r vol. Er heerschte vooral des avonds een echt feestelijke stemming. De vele eerepoorten, gevel-versieringen en aangebrachte verlichtingen gaven aan het dorp een waar feestelijk aanzien. Hieronder volgen de uitslagen der toe gekende prijzen voor versieringen (Rijn dijk). Groep versiering: le pr.'Kerkhoven, 2e. Los, 3e C. J. Verdegaal, 4e. Sepers, 5e. Vis Extra eervolle vermelding B. den Brave, buiten mededinging. x Eerepoorten: Extra eervolle vermelding eerepoort: Provinciale weg: le. Erkelens, 2e Qulm, 3e Luik, 4e, Winthorst. Deze eerepoorten werden door buurtcommissies cpgebouwd. Gevelversiering: Ier Plazier, 2e. Fase Heutink, 3e. v. Leeuwende Kort, 4e. lo ting tusschen K. v. d. Spek en W. Vroeg- rijk. NIEUWVEEN. ORANJEFEEST. De voorbereidingen, reeds dagen te vo ren getroffen, wezeh ér op, dat Ook Nieuw veen in de feestvreugde óp grootsche wijze wilde deelnemen. Door de verschillende buurtcomité's is het gansche dorp in feest- gedaaw gestoken. Op verschillende punten waren eerepoorten opgesteld, waarvan die in de Indische buurt wel de meeste aan dacht heeft getrokken. De -feestelijkheden zijn ingezet met klokgelui. Te 1 uur ver zamelden de kinderen zich in de Kerk straat, vanwaar onder vroolijke muziek in optocht naar het gemeentehuis. De te plan ten Juliana-Bernhard-boom werd op een versierde wagen door eenige kinderen van dé verschillende scholen getrokken! Ter plaatse aangekomen werd deze herinne ringsboom, door den voorz. van het Oran jecomité, de gemeente aangeboden. Door de burgemeester werden hierna enkele toepasselijke woorden gesproken. ZijnEdel. Achtb. hoopte, dat deze boom diepe wortels moge schieten, evenals de liefde voor Jt Oranjehuis diepe wortels moge schieten in de harten van het Nederiandsche volk. Met. een driewerf leve. da -Prinses, leve de Prins, besloot spr. zijn toespraak. Hierna werden nog eenige vaderlandsche liederen gezongen. Te 3 uur zij m in de Kerkstraat de volksspelen gehouden, om levensmiddelen, waarvoor zich 48 deelnemers hebben op gegeven. Niettegenstaande het ongunstige weer was er veel belangstelling. Te 6.30 uur trok, begeleid door de muziek, even eens vanaf de Kerkstraat, de lichtstoet uit, een 15-tal vereenigingeri hebben hieraan deelgenomen, waaronder eenige aardige groepen, o.a. de Kruisvaart jongens in uni form, de voetbalclub-NVV-en-de Nic. Boys en de Chr. Jongelingsyer. De stoet werd afgesloten met een versierde wagen van de Nieuwveensche ijsclub. Het feest is in alle opzichten geslaagd. Overal heerschte een gezellige drukte en feestelijke stemming. Bij dit heugelijke feest hebben allen uiting gegeven aan een groote geestdrift voor de jong gehuwden en het Koninklijk Huis. LUCHTVAART TWEE MILITAIRE TOESTELLEN NEERGESTORT. juist nu bijzonder gunstig, aangezien Ne derland en België door hun monetaire maatregelen dezelfde vrijheid hebben ver worven als de Scandinavische landen. Nederland is bereid aan derge lijke onderhandelingen deel te n-emen. DE HEER DETERDING EN DE WERKLOOZENS TEUN. Het bestuur van het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen heeft heden een adres aan den Minister van Sociale Zaken gericht, betreffende de plannen van den heer Deterding. Het mag bekend worden geacht, dat er op dit oogenblik en ook in de komende maanden van een overschot aan levens middelen in ons land geen sprake is. De aankoopen van den heer Deterding zullen dus uit de voor ons land noodige voorraden moeten geschieden. Dit kan ten gevolge hebben, dat dt verstrekking van goedkoope levensmiddelen aan de weridoózen in ge vaar wordt gebracht. Indien de beschikbaarstelling van deze goedkoope levensmiddelen door de uitvoe ring van de plannen van den heer Deter ding zou moeten worden ingekrompen, zou dit zonder twijfel een ongunstigen invloed uitoefenen op den voedingstoestand der werkloozen en een ^erhooging van de steunuitkeeringen noodzakelijk maken. Het bestuur /ertrouwt, dat de Minister met deze feiten rekening wil houden. PRIJSVERSCHIL EN RESTITUTIE HAVER. Naar ons van bevoegde zijde wordt me degedeeld, zal het prijsverschil bij invoer en het restitutiebedrag bij uitvoer van ha ver, hetwelk met ingang van 21 December 1936 was gebracht op 3.perr 100 K.G., met ingang van Maandag 11 Januari 1937 2.50 per 100 K.G. bedragen. TELEGRAMMEN EEN DUITSCHE VERKLARING. BERLIJN, 9 Jan. (A.N.P.) De in de buitenlandsche pers verspreide berichten over een z.g. Duitsche infiltratie in Spaansch Marokko dienen, volgens de op vatting van politieke kringen alhier, slechts om de Europeesche openbare meening op nieuw te verontrusten en de Spaansche aangelegenheid, welke de Duitsche en Ita- liaansche regeering blijkens hun nota van antwoord probeeren op te helderen, ver der te vertroebelen. In welingelichte kringen legt men er nogmaals den nadruk op, dat zich noch in Spanje noch in Spaansch-Marokko Duit sche troepen bevinden. In dit verband wijst men ook op de ter gelegenheid van het bezoek van graaf Ciano aan Duitschland, op 25 October, ge publiceerde verklaring, waarin uitdrukke lijk de gemeenschappelijke wensch van Duitschland en Italië ten aanzien van de handhaving der absolute, zoowel nationale als koloniale integriteit van Spanje werd uitgesproken. DE FRANSCHE PERS OVER SPAANSCII MAROKKO. PARIJS, 9 Januari. (A.N.P.) De bladen verheien bij hun commentaar op het begin der bezetting van Spaansch Marokko door - de Duitschers niet den ernst van den toe stand en de noodzaak voor Frankrijk een vastbesloten houding aan te nemen. Pertmax schrijft in de „Echo de Paris", dat de onvergetelijke kruiser „Agadir" zich aan ons in een anderen vorm voordoet. - Duitschland ziet zich nuttige vooruitzich ten openen door voet te zetten in Noord- Af rika. De Riff-mijnen zijn het minste pro fijt van het avontuur. De actie op de stammen en de nieuwe pressies uitgeoefend in Frankrijk, zoowel in Marokko als in Algerije brengt de kwestie der verdeeling der koloniën, welke door Schacht geëisoht is. op het tapijt. De Fran- sche Atlantische vloot vertrekt voor ma noeuvres aan de Afrikaansche kust; Dala- dier zou binnenkort de militaire strijd krachten in Marokko inspecteeren. Deze waarschuwingen zullen evenwel niet voldoende zijn. Slechts een Fransch-Britsche blokkade van Spanje en bezittingen, te land en ter zee, zou de schade kunnen beperken. D'Ormesson schrijft in de „Figaro", dat het verluidt, dat contingenten Duitschers binnenkort in het gebied van Larache zul len aankomen. Laten wij dan zonder stem verheffing, met vastbeslotenheid en zon der ruimte te laten voor eenige dubbelzin nigheid zeggen, dat een dergelijke gebeur tenis ontoelaatbaar zou zijn. De Fransch-Spaansche verdragen ten aanzien van Marokko zijn formeel. Dat onze regeering niet vreeze op dit punt dui delijk en vastberaden te spreken. Het is er verzekerd van alle Franschen achter zich te hebben. Mevrouw Tabouis schrijft in de „Oeuvre": „De regeering heeft gisteren te Mellila en Tetoean krachtig geprotesteerd bij de re geering van Burgos om deze laatste te her inneren aan de strikte naleving der verdra gen. In krachtige termen werd daarin een opsomming gegeven van de Duitsche func tionarissen, van de Duitsche troepen in Ma rokko en van de op illegale wijze aange legde versterkingen. De Fransche regee ring heeft herinnerd aan het verdrag van 1912, dat uitdrukkelijk vermeldde, dat „Spanje zich er toe verbond, zelfs niet tij delijk, eenig deel van Spaansch Marok- kaansch gebied af te staan". De Fransche troepen in de buurt van Fez zijn gewaarschuwd, dat de regeering infil tratie van Duitsche troepen in Spaansch Marokko een aangelegenheid van buiten gewoon belang acht. De „Populaire" schrijft, dat liet lot der BIOSCOPEN. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Petrus Jacobus z. van P. J. den Hoed en H. Swint Elias Jacob z. van J. Philipsen en H. Simons Elisabeth d. van F Th. Stoeken en E. den Os Carel Christiaan z. van W. R. Wanrooij en M. C. J. v. Nahuijs Hendrika Geertrui- da d. van P. Kraan en G. Schouten Hendrika Elisabeth Johanna d. van H. v. Vliet en E. Straathof Hendrik Albertus z. van H. A. Bonte en N. Piket Catha- rina Anna Agatha d. v. H. W. A. v. Dijk en M. Jaschinski Johanna d. van L. v. Breen en D. Brussen Abraham Jacobus z. van A J. de Cler en J. C. Kooijman Grada d. van H. J. Slik en C. Ravesber- gen Hendrik Coenraad z. v. Ph. de Nie en C. M. v. Malssen Wilhelmus Leonar- dus Philippus z. van W. L. Ph. v. Wijk en P. Smal. Ondertrouwd: A. den Os jm. 24 j. en S. M. Darr jd. 26 j. Overleden: A. Lecourt m. 57 j. W. Weijers ongeh. m. 64 j. A. M. F. KosterDielwart wed. 76 j. A. C. de Haak ongeh. vr 64 j. H. Sira m. 63 j. W. v. d. Linden m 79 j niet-inmenging in handen is der Fransche en Engelsche regeering. Indien deze vast besloten zijn de eerbiediging der niet-in menging te verzekeren, zullen Berlijn en Rome zwichten. De leuze moet zijn „Spanje voor de Spanjaarden". Geen Italiaansche, Duitsche of andere soldaat mag in Spanje of Marokko aan land gaan. Buitenlandsche militaire formaties moeten worden terug geroepen en het schiereiland verlaten. OPENING LUCHTLIJN ROME—CADIZ. LONDEN, 9 Januari. (A.N.P.) De diplo matieke redacteur van de „Manchester Guardian" meldt, dat de nieuwe luchtlijn RomeCadiz in gebruik is genomen. De dienst zal met groote transportvlieg tuigen worden onderhouden. Er zal op deze lijn drie malen per week worden gevlogen, met tusschendalingen op Majorca en te Mellila. Hij voegt hier aan toe, dat tot nu toe de vliegtuigen steeds „vol" zijn ver trokken, met aan boord industrieelen, mi litaire en politieke deskundigen, wier rei zen in verband stonden met den burger oorlog. i MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Januari. Groentenveiling. Bloemkool I f 4.346; roode kool f 1.30 3.50; savoye kool f 1.205 40; groene kool f 12.70; pieterselie f 1.205; prei f 0.80 2.60; kropsalade f 2.703.10, selderie f 0.90 2.60; knoiselderie f 2.10--6.10, alles per 100 stuks. Kroten f 1.201.90; kroten, ge kookt f 15; doperwten f 2—16; boeren kool f 1.504; tomaten B f 5.4020; uien. f 11 70; wortelen f 13.10; spruiten I f 3—10; spruiten II f 26; andijvie f 618, alles per 100 Kilo. Botermarkt. Aangevoerd 320 K.G. Fa- brieksboter, prima f 1.58; boerenboter, pri-, ma f 1.461.50. Handel goed. Turfmarkt. Aan de turfmarkt was deze week geen nieuwe aanvoer. De prijzen wa ren f 68 per 1000 stuks. LEIDEN, 9 Januari. Boter. Aanvoer 320 K.G. Fabrieksboter f 1.58, Boerenboter f 1.461.50. Handel goed. Turf. Lange Turf geen aanvoer. Prijzen f 68.per 1000 stuks. TER AAR, 8 Januari. Centrale Veiling. Andijvie 3451 ct., Sla f 23.60, Slavellen 3656 ct., Uyen f 1.302.Spruiten f 6 8.10, Witlof f4.50—11.80, Boerekool 7—10 ct.. Groene kool f 1.10, Seldery f 2.703. Bloemkool 69 ct., Preij f3.10, BreekpeeiT f 4.20, Kroten f 1.70. Volgende week Woens dag en Vrijdag veiling. VINKE VEEN, 8 Januari. Groen ten veiling Peen fl—3.—Witlof I f9—11.50, idem II f68.50, idem III f35.per 100 K.G. BOSKOOP, 8 Januari Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 2125 ct., Cladius Pernet ƒ0.601.10, Columbia 25—40 ct, Butterfly 40—81 ct., Wilh. Kor- des 0.601.40, Rosalandia 2045 ct., Flo- rex 5070 ct., Edith Helen 2038 ct., Aug. Nock 36—54 ct.. Briarcliff 3560 ct., Seringen 4060 ct., Azalea 4090 ct. Ce- rasus rasea fl. pl. 1.20, Funkie per st. 34 ct., Mahonie 1519 ct., Andrameda 10—20 ct. KATWIJK AAN DEN RIJJN, 8 Jan. Groentenveiling. Waspeen p. kist van 20 K.G. 3570 ct., kroten p. kist van 20 K.G. 1530 ct., groene kool per 100 stuks 1.503.40, uien per 100 K.G. 1.40—1.80, prei per 100 bos 1.101.30, knoiselderie per 100 stuks 2.003.60, gele kool p. 100 K.G. 1.20—1.40, roode kool p. 100 K.G. 1.401.70, andijvie p. kist van 6 K.G. 43—54 ct WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) LEIDSCHENDAM. Sportvereeniging A.V.V. Het le elftal speelt morgen om 2 uur te Den Haag tegen G.D.S. I. Wij gelooven wel, dat de le en tailers in staat zijn hier minstens een ge lijk spel te behalen, doch het zal dan wel noodig zijn, dat de zaken serieus worden aangepakt en men zich de volle tweemaal driekwart uur geheel geeft; we wachten af. Het 2e elftal ontvangt om 2 uur op eigen terrein G.D.A. 3 en wij achten het 2e elf tal wel in staat beide punten thuis te hou den, mits zij goed samenspelen en van be gin tot einde volhouden, daar G.D.A. an ders wel eens voor een verrassing kon zor gen. Het 3e elftal, dat om 12 uur te Den Haag den strijd aanbindt tegen Gr. Willem 5, geven wij een goede kans op beide punten. A.V.V. a ten slotte speelt om 12.30 uur op e;o<*n terrein tegen BI. Zwart a. VEUR. K. J. M. V. Maandag 11 Jan. Socie- teitsavond, diverse wedstrijden. Dinsdag 12 Januari te 7.30 uur Maria-Congregatie en Vrijdag 15 Jan. Societeitsavond. St. Josephsgezellen. Zondag 10 Jan. te half 12 en na het Lof bijeenkomst; te 12 Twee vliegtuigen van het Duitsche jacht- eskader Richthof en zijn gistermorgen tijdens vliegoefeningen in verband van een hoogte van 600 M. bij Nauen neergestort. De be stuurder van het eene toestel slaagde er in, veilig te landen met zijn valscherm, de an dere piloot kwam om het leven. LAATSTE BERICHTEN DR. H. COLIJN OVER SAMENWERKING. Met de staten der Oslo-conventie. De Svenska Dagbladet te Stockholm pu bliceert vandaag een onderhoud van een bijzonderen verslaggever met den Neder- landschen minister-president dr. H. Colijn, waarin deze een voorstel doet aan de sta ten, die behooren tot de z.g. conventie van Oslo, n.l. de Scandinavische landen met België en Nederland, inleidende onderhan delingen aan te vangen met het doel we derzijds de .tarieven te verlagen en de be palingen, welke den handel tusschen deze staten belemmeren, uit den weg te ruimen. Het oogenblik voor dergelijke onderhan delingen is naar de meening van dr. Colijn

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3