FILMAC lederen werkdag van 11 toi 6 uur POLYGOON Haarlem De duur der Voorstelling is circa 1 uur TRIANON -THEATER Huwelijksinzegening St. Jacobskerk ZATERDAG 9 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. Z HOE WORDT HET WEER HELDER. DE BILT SEINT: - Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid oostelijke wind. Nevelig tot licht bewolkt. Weinig of geen neerslag. Lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vries punt. Hoogste barometerst.: 781.5 te Frankfort. Laagste barometerst.: 732.2 te Janmayen. Het gebied van hoogedrukking verplaat ste zich Noordoostwaarts en nam nog in he- teekenis toe. De kern ligt thans over Zuid west Duitsohland met "tanden boven 789 m.M. Ver in het Westen en Noordwesten liggen diepe depressies, welke ook in West- Frankrijk, op de Britsche eilanden en langs de Noorse he kust de barometers doen da len; er waaien hier matige tot krachtige Zuidwestelijke winden, de lucht is meest betrokken met plaatselijke regen, terwijl de temperatuur boven 5 graden Celsius is In het overige deel van het waarnemings gebied, dat onder invloed verkeert van het hoogedrukgebied, waaien zwakke winden uit uiteenloopende richtingen. De lucht is meest helder tot lichtbewolkt, plaatselijk nevelig. De temperatuur is hier enkele gra den onder het vriespunt. De bergstations in het Duitsche middelgebergte melden mooi helder weer met zwakken wind en met temperaturen 5 a 10 graden vorst. Ook de Alpenstations melden helder weer, de wind is echter matig tot krachtig, de temperatuur is 15 tot 20 graden onder het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR. 2.8 gr. C. LICHT OP VOOR FLSTSERS e. a. Van Vrijdagavond 4.37 uur tot Zondag ochtend 7.33 uur. Van Zondagavond 4.38 uur tot Maandagochtend 7.37 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 10 Jan. voorm. 1.05 uur; nam. 1.29 uur. Maandag 11 Jan. voorm. 1.55 uur; nam. 2.19 uur. Gevestigd in TRIANON THEATER BBEESTRAAT 31 vertooning van de schitterend geslaagde Reportage van het OPGENOMEN door 214 die met zijn speciale Reportage- dienst langs den 5 K M. langen weg en i/d. kerk waren opgesteld ENGELSCHE GASTEN VERTROKKEN. De graaf van Athlone, de gravin van Athlone, majoor Henry Abel Smith en lady May Henry Abel Smith zijn gisteravond, na het diner bij den Engelschen gezant te hebben gebruikt, tegen acht uur per auto naar Hoek van Holland vertrokken, ter aanvaarding van hun terugreis naar En geland. Gisteren hadden zij een bezoek gebracht aan den Koninklijken grafkelder te Delft en een bloemstuk va.i tulpen en witte se ringen gelegd op de kist van wijlen de Koningin-Moeder. De graaf van Athlone heeft eveneens gisteren een niet-officieel bezoek gebracht aan het gebouw van de Mission to Seamen te Rotterdam. MECKLENBURGSCHE GASTEN VERTROKKEN. Met den trein van 18.51 uur naar Altona zijn gisteravond de Mecklenburgsche gas ten, die bij het huwelijk van Prinses Ju liana aanwezig zijn geweest uit de residen tie vertrokken. Het waren hertog Adolf Friedrich, de broeder van wijlen Prins Hendrik, met zijn "uw en zijn dochter Thyra, die een van midsmeisjes was. Voorts de erfgroot- van Meckle ïburg, de groothertog en ertogin. Behalve de dames en hee- -|e eerediensten, die aan de vor- en waren toegevoegd, waren ten afscheid nog aanwezig Prins Aschwin en luit-generaal jhr. W. Röell, gouverneur der residentie. Gistermiddag waren nog vertrokken de vorst en vorstin van BentheimSteinfurt terwijl met den trein van 19.27 uur de prinses van SaksenMeiningen afreisde, echter niet reeds naar het buitenland, H.H. begaf zich per trein naar Utrecht, van waar zij verder naar Doorn zal doorrei zen om een bezoek te brengen aan ex-kei zer Wilhelm. Gasten bij het vorstelijk huwelijk brengen een bezoek aan de tentoonstelling „Lente in Januari" te Aalsmeer. Gistermiddag heeft de groothertog van Mecklenburg-Schwerin, vergezeld van de groothertogin en de leden van den hun toegewezen eeredienst met een hofauto een bezoek aan de tentoonstelling gebracht. Het gezelschap werd door den burgemeester van Aalsmeer, den heer J. Kastelein en vier leden van het dagelijksch bestuur van de tentoonstelling ontvangen en rondgeleid. Ook de gezanten van Japan en Zuid- Afrik a hebben gistermiddag de tentoon stelling bezocht. Vorstelijk bezoek aan Cineac. Prinsen Armgard en hertogin Adolf Friedrich von Mecklenburg hebben gister middag in gezelschap van enkele bruids meisjes en bruidsjonkers bij het prinselijk huwelijk, een bezoek in de Cineac op het Buitenhof te 's-Gravenhage gebracht. H.M KONINGIN NAAR HET LOO. Aan het paleis Het Loo is Vrijdag be richt ontvangen, dat de Koningin niet heden, doch eenige dagen later op 't Loo zal aankomen. DE GELUKTELEGRAMMEN VOOR HET KONINKLIJK HUIS. Een weinig geduld verzocht voor toezending van de afschriften. De afzenders van de geluktelegrammen aan het koninklijk huis, die door bijbeta ling van 10 cent zich de toezending na 7 Januari van een afschrift van hun telegram hebben verzekerd, zullen zich voor een deel eenig geduld moeten oefenen. Deze afschriften worden alle op het te legraafkantoor te 's-Gravenhage vervaar digd, dat, hoewel aldaar met een aanmer kelijk versterkt personeel wordt gewerkt, thans overbelast is. Zij, die dus hun afschrift of afschriften er zijn afzenders, die 100 afschriften van hun telegram hebben gevraagd nog niet hebben ontvangen, worden verzocht nog wat geduld te oefenen. In elk geval zullen in het begin van de volgende week alle afschriften zijn verzonden. DE TRIBUNE-EXPLOITANTEN STAAN VOOR FINANCIEELE DéBACLE Tekort van bijna twee ton Waarom bleef publiek weg? De geringe verkoop van tribunekaarten voor het aanschouwen van den Vorstelij- ken Bruilofststoet is oorzaak geweest, dat de Handel Maatschappij C. de Ruiier te Amsterdam, de de exploitatie der tribunes op zich had genomen, bij de rechtbank surcéar.ce van betaling zal aanvragen. Tientallen menschen die in de financie ring van dezen tribifnebouw hebben deel genomen, zullen door verschillende om standigheden, waarop men zeker niet had gerekend, ernstig gedupeerd worden, ten zij op een of andere wijze nog een middel gevonden zal kunnen worden waardoor de schuldenlast, die op de onderneming drukt, verlicht zal kunen worden. De kosten van den bouw van alle tri bunes der Handel Maatschappij plus de pachtsom van 82.800, welke aan de ge meente Den Haag moest worden voldaan, bedroegen ruim twee honderdduizend gul den en van ait bedrag is slechts voor on geveer tienduizend gulden aan recette te rugontvangen. Wel is waar zullen de aannemers, die de tribunes bouwden, een belangrijk be drag terugkrijgen, wanneer men er in slaagt de tribunes weer te verkoopen, doch de exploitanten, die den bouw der tribu nes op zich namen, de Handel Maatschap pij C. de Ruiter dus, zullen de tekorten, voorloopig althans, niet kunnen dekken. Een aantal menschen, die hun financi- eelen steun aan deze onderneming gaven en sommen van tien-, vijftien- en twin tigduizend gulden bijeenbrachten, is mede ernstig gedupeerd. „Dat het zóó zou loopen, heeft waarlijk niemand van ons kunnen denken", verze kerde ons éé»-. der slachoffers van deze fi nancieele débacle. „En wij zijn toch waar lijk niet te optimistisch geweest, toen wij onzen financieelen steun verleenden aan dit groote plan. Er zijn tribunes gebouwd, plaats bieden de aan dertigduizend menschen en wan neer van deze dertigduizend slechts één derde zou >.ijn opgekomen en kaarten had gekocht, zouden we thans niet in moeilijk heden verkeeren. En dat is toch waarlijk niet optimistisch bekeken! Voor een vor stelijk feest van zulk een omvang, een festijn waarin geheel Nederland en het buitenland meeleefde, waren de berekenin gen over -jen te verwachten toeloop van belangstellenden werkelijk niet overdreven Men heeft ons verweten, dat de prijzen te duur waren. Men heeft ons gezegd, waarom wij den prijs der plaats bijvoorbeeld niet op 2.50 hebben gesteld. Men heeft daarbij blijk baar niet gedacht aan het feit, dat iedere plaats reeds aan pacht alleen een bedrag van circa 2.75 moest opbrengen. Rekenen we daarbij het bedrag van ƒ3.60, dat iede re plaats ons zelf kostte, dan behoef ik verder niets meer te zeggen. Er zijn achteraf bekeken, tal van facto ren geweest die den kaartenverkoop heb ben tegengewerkt, factoren, die geen van ons heeft kunnen voorzien. Een daarvan DE JONGEREN IN DE POLITIEK. Aanstaanden Dinsdag zal er een vergade ring worden gehouden van de aspirantle den der afdeeling Leiden van de R.-K. Staatspartij: dit zal de eerste vergadering zijn van deze afdeeling na den eenigen tijd geleden gehouden oprichtingsvergadering. Op de eerste plaats zijn en worden voor zooveel noodig bij deze uitgenoo- digd degenen, die toetraden tot de afdee ling, maar vervolgens worden uitgenood igd ook zij, die belangstelling hebben voor de politiek der R.-K. Staatspartij aanwezig mogen zijn. Dringend wordt nog eens het groote be lang onder het oog gebracht van alle jon geren, dat eene hechte organisatie thans meer dan ooit gewenscht, ja noodig kan zijn en op allen wordt nogmaals een be roep gedaan niet afzijdig te blijven; er zijn nog vele jongeren onder de Katholieken, die mede kunnen werken »en op wier belangstelling gerekend mag worden; zij die aarzelen, overwinnen hun aarzeling en zij die goed willen, too- nen dien goeden wil door de daad. Wij verwachten daarom op deze eerste vergadering veel belangstelling; niet al leen zelf komen, maar ook anderen mede brengen! E. BOLSIUS, Voorzitter afdeeling Leiden der R.K. Staatspartij. JEUGDIGE WERKLOOZEN. Aan alle katholieke jongere werkloozen (van 13 tot 25 jaar) worden de volgende mededeelingen verstrekt: I. Jongeren beneden de 17 jaar: voor hen wordt gezorgd, dat zij afzonderlijke bijeenkomsten krijgen, nadere mededee lingen zullen hieromtrent spoedig worden gepubliceerd. II Ontspanning: de ontspanning op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag telkens des morgens van 10 tot 12 uur en des middags van 2 tot 5 uur wordt vanaf a.s. Maandag niet meer in het gebouw aan de Maria Gijzensteeg gehouden, maar in de zaal van de St. Jos. Gezellenvereeni- ging, ingang Pieterskerkhof. Op deze da gen wordt voor de stempelplichtigen ook daar gelegenheid gegeven zich van deze plicht te kwijten. III. Cursussen: die zich hebben opge geven voor: a. Handelsrekenen, Huisvlijt en Metaal bewerking, -moeten a.s. Maandagmorgen ^usschen 10 en 12 uur zich melden aan en nadere inlichtingen halen bij het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk 33; b. die zich opgaven voor het volgen yan de Bijbelcursus, worden verwacht a.s. Woensdagmiddag te 4 uur aan de pastorie Heerensingel 3 bij den leider van dezen cursus, kapelaan W. Hessing; c. die zich opgaven voor de cursus van Staatkundige wetenswaardigheden, moeten a.s. Woensdagmiddag te 3 uur aanwezig zijn aan het Eigen Huis van de K. J. M. V., Mare 43, bij den leider van deze cursus, den heer Mr. H. Geise. IV. Voor allen: Alle Katholieke jonge werkloozen, ook die alleen cursussen wen- schen te volgen, ook de jongeren beneden de 17 jaar, ook die nog nimmer aanwezig waren, worden allerdringendst verzocht a.s. Maandagmorgen te tien uur precies in de zaal ven de St. Jos. Gezellen te komen. L. BEUNE, noem ik het zeer slechte weer van den dag vóór het huwelijk, dat menigeen zal hebben afgeschrikt om een tribuneplaats te koopen. yoorts de vele verkeers- en ordemaat regelen, die waren genomen en die den menschen er blijkbaar van terughielden zich van plaatskaarten te voorzien. Dan is het toch ook een feit, dat op den dag van het huwelijk, bij lange na niet zooveel automobilisten naar Den Haag zijn gekomen als men verwachtte. Wij willen niemand verwijten maken. Vol lof zijn wij voor de maatregelen, die b.v. de burgemeester van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, en de hoofdcommissa ris van politie te Den Haag genomen heb ben, toen ons werk reeds dreigde te mis lukken. Er was echter niets meer aan te doen. Het zijn zeer ernstige consequenties, die wij te dragen hebben. Er is gezwoegd om alle tribunes op tijd in orde te krijgen. De nacht vóór het groote feest is er nog gewerkt om de plaatsen te nummeren Het is overbodig werk geweest Wij hadden voorts nog een kort onder houd mei den directeur der Handel Maat schappij C. de Ruiter, de heer A. van Gel der, die zeer onder den indruk was van de groote financieele débacle. „Hét is wel zeer erg, dat alles zóó moest loopen", zei hij ons. „Tweehonderd twee duizend gulden hebben de tribunes gekost en daarvan zal voor circa tienduizend gul den zijn teruggekomen. Dat is de teleur stellende uitkomst!" De pachtsom van ƒ80.800 is intusschen door de gemeente reeds verdeeld aan ver schillende liefdadigheidsinstellingen. Toen we 's middags te twaalf uur onzen grooten strop werkelijkheid zagen worden, hebben we de tribunes maar laten bestormen. Ja, toen waren ze in een oogwenk vol. Van een ••an die gratis-bezoekers ontvingen wij een briefje, waarin hij schreef, dat hij den koninklijken stoet op zijn gratis plaatsje zóó goed had gezien, dat hij nu ook voor zijn plaats wilde betalen i „Telegraaf". R.K. VOORBEREIDEND L. ONDERWIJS Ledenvergadering van de onderwijzeressen De onderwijzeressen bij het R.K. Voor bereidend Lager onderwijs der St. Johan nes Bosco, afdeeling Leiden en omstreken, kwamen gisteren in de „Voorzienigheid" in een ledenvergadering bijeen. Wegens verplaatsing der voorzitster, opende mej. A. Righart v. Gelder de ver gadering met den christelijken groet, heet te den geestelijk adviseur pater v. Galen *fen alle aanwezige leden, in 't bijzonder ook Zr. Hungeria, als nieuw lid, van har te welkom. Spr. beloofde namens alle leden Zr. Do- nata te danken voor al hetgeen zij als voorzitster gedaan had. om de afd. tot bloei te brengen. Na de voorlezing der notulen had de bestuurswijziging plaats, waarbij besloten werd, een religieuse in het bestuur te kie zen, wanneer na verkiezing het bestuur uit drie leeken zou bestaan. Bij de bestuursverkiezing werd mej. A. Righart v. Gelder tot voorzitster, mej. J. v. d. Poel tot penningmeesteresse en de eerw. Zr. Alphonsus tot bestuurslid zon der functie gekozen. Met de uitbreiding der bibliotheek werd besloten tot de volgende vergadering te wachten. Het voorstel van de voorz. in 1938 het feest van den H. Joannes Bosco tegelijk met de jaarlijksche feestvergadering te vieren, werd aanvaard. Spr. wijst er op, wegens het kort bestaan der afd. dit jaar het feest op 31 Jan. persoonlijk door bij woning van H. Mis en H. Communie te vieren. Daar alle leden op de Alg. Vergadering niet aanwezig hadden kunnen zijn, werd door de secretaresse een verslag dezer al- gemeene Vergadering voorgelezen en door allen het aldaar ingestudeerde .oranjelied" gezongen. Door de voorz. werden de leden er nog maals aan herinnerd, de versjes en ver telling door hen persoonlijk gemaakt, vóór 15 Februari op te sturen naar mej. N. v. Rooyen, Duivenvoordestr. 14, Haar lem. Het voorstel van den geestelijk adviseur de vergadering niet blijvend in „De Voor zienigheid" te houden, doch ook op een andere plaats, b.v. in het St. Antoniusclub- huis aan de Mare, werd aanvaard. Na de rondvraag had een korte pauze plaats. Het volgende nummer van het program ma was de bezichtiging van het St. Lidwiij nahuis. Zr. Accursia gaf allereerst een korte, doch interessante uitleg van het mooie, maar opofferende werk en leidde de gasten verder rond. Na de bezichtiging hiervan noodigde zy de vergadering uit, zeker hun bezoek te herhalen, wanneer de scholen aan den gang zijn, om ook daar te zien, hoe en wat deze kinderen toch nog kunnen leeren voor hun verder leven. Gaarne namen allen dit verzoek aan en dankbaar keerde men huiswaarts. LOOP DER BEVOLKING OVER HET JAAR 1936 Bevolking op 31 December 1935: 35.775 m„ 37.837 vr., totaal 73.612. Vermeerdering door: a. geboorte: 681 m„ 620 vr., totaal 1301; b. vestiging: 1834 m„ 2231 vr. totaal 4065. Totaal 2515 m„ 2851 vr. is 5366. Vermindering door: a. overlijden: 279 m. 300 vr„ tot. 579; b. vertrek 1414 m., 1869 vr„ tot. 3283. Totaal 1693 m., 2169 vr. is 3862. Verschil tusschen de geheele vermeerde ring en de geheele vermindering: 822 m., 682 vr., tot. 1.504. Bevolking op 31 Decem ber 1936: 36.597 m„ 38.519 vr., tot. 75.116. Aantal voltrokken huwelijken 593, v. j. 542); aantal ingeschreven echtsch" "en 43 (v. j. 30). KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland vergadert Dinsdag 12 Janu ari, des namiddags 2.30 uur in de vergader zaal der Kamer, Stationsweg 43, alhier. De agenda vermeldt o.m.: Nieuwjaars rede; Verkiezing voorzitter en onder-voor zitters; Verkiezing leden der commissies: aftredenden: commissie voor het Handels register: C G. J. Alkemade Sr., B. J. Dijk- drent, J. B. de Koning, D. Raaphorst Sr., J. H. A. Schoondergang, J. van der Steen; b. commissie voor Vervoer. Post en Tele- graphie: C. G. J. Alkemade Sr., P. A. de Gooijer, Dr. L. P. Krantz, J. F. X. Sanders, J van der Steen, P. A. Wernink Jr., H. van Zonneveld; c. commissie betr. het Uit ver koopen en Opruimen in het Winkelbedrijf: H. M. Simonis, M. van den Hoek Jr., J. B. de Koning, Dr. L. P Krantz, J. van der Steen; d. commissie voor het Verslag: D. ten Cate Brouwer, N Parlevliet Jr., H. M. Simonis, J. F. X. Sanders, Dr. P. G. Knib- be; e. commissie van Financiën: D. ten Cate Brouwer, N. Parlevliet Jr., H. M. Si monis, Dr. P. G. Knibbe. Voorstel om het lidmaatschap van het Centraal Instituut ;ot bevord. van het normale handelsverkeer tusschen Nederland en andere landen (C.I. N.A.L.) te beëindigen Voorstel van het Bu reau om te voldoen aan het verzoek van den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, om een lid aan te wijzen in de Commissie van Bijstand, bedoeld in art. 8 vijfde lid van de Siatuten van de Stich ting Economisch Instituut voor den Mid denstand, en daarvoor te benoemen den heer Simonis. AGENDA LEIDEN. Zondag, Oranjefeest afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging voor Katholieken, Groote Burchtzaal, 8.15 uur. Zondag, Vereeniging „Katholiek Leiden", Sociale Zondag R.K. H.B.S.; 8.30 uur H, Mis, daarna rede van Prof. dr. A. Steger. Dinsdag. Vergadering Jongeren R. K. Staatspartij. Clubhuis St. Antonius Mare 8.15 uur. Spreker Rector Beune. Dinsdag, De Hanze, jaarvergadering, In den Vergulden Turk, 8.30 uur. Woensdag. Vergadering R. K. Staatspar tij, Café „Harmonie", Breestraat, 8.15 uur. Donderdag, St. Raphael, Jaarvergadering, Bondsgebouw, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Flim, de Graaff, Renaud, Verbrugge en Winkler. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp, Tel. 1916. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van V r ij d a g 8 tot en met Zondag 10 J a n.. a.s. nemen waar de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, tel. 274 Wilhelminaparkt 8 Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling met vertooning van het geheeld Avondprogramma en de in de VEREENIGING „KATHOLIEK LEIDEN" Attentie Voor den socialen Zondagmorgen wor den alleen diegenen toegelaten, die voor zien zijn van een toegangskaart. Zonder deze kaart heeft men geen toegang tot de kapel en aan het ontbijt. Men neme hiervan goed nota!! Noodgedwongen moet het bestuur hier toe overgegaan, omdat het vorig jaar ge bleken is, dat men zonder toegangskaart aan den socialen Zondagmorgen deelnam. Tevens wordt men verzocht na afloop of in de pauze met den penningmeester van „Katholiek Leiden" af te rekenen. EEN BEYERSCHE KERMIS. Filmreportage van de Huwelijks plechtigheden. Het begint traditie te worden, dat jaar lijks in de maand Januari in het St. An tonius Clubhuis (Hartebrug-Parochie) een origineel feest gegeven wordt. U herinnert zich ongetwijfeld de Oud- Leidsche Kermis van het vorige jaar met helpsters in Oud-Hollandsche kleeder dracht. Hetgeen dit jaar van Vrijdag 15 tot en met Maandag 18 Januari gegeven wordt, zal al het vorige in de schaduw stellen. Er zal n.l. een groote Beyersche Kermis ge houden worden. De onlangs gerestaureerde zaal zal hiervoor een Beyersch karakter krijgen. Als bijzondere attractie, die na de fees telijkheden zeker op prijs gesteld zal wor den, heeft er doorloopende filmreportage plaats van de feesten ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. Men heeft hiervoor n.l. beslag weten te leggen op filmopnamen van de plechtig heden, welke op 7 dezer en daarvoor plaats vonden. Ook de beëediging van Prins Bernhard zal vertoond worden. Niettegenstaande de ingang van het St. Antonius Clubhuis vroeger slechts door verschillende steegjes te bereiken was, wisten talloozen de kermis te vinden. Nu het gebouw een waardige ingang aan de Mare, bij de Caeciliastraat gekregen heeft, zullen de zalen dit jaar zeker te klein blij ken, temeer daar de toegangsprijs tot de kermis slechts 0.10 bedraagt. Reserveert dus hiervoor ten minste één avond. R.-K. RECLASSEERINGSVEREENIGING. Jaarverslag. Aan het jaarverslag van de afd. Leiden der R.-K. Reclasseeringsvereeniging is het volgende ontleend: Ook in het afgeloopen jaar breidde het aantal medewerkers zich op verheugende wijze uit, zoodat de afdeeling in haar rayon in bijna alle gemeenten op uitstekende wij ze vertegenwoordigd is. Pogingen worden aangewend om nog in den loop van 1937 in alle daarvoor in aan merking komende parochies een medewer- I ker te hebben. I Op 21 bureau-zittingen verschenen om j advies of financieele- en reclasseeringsbij- stand 71 personen, waarvan uit Leiden 41,

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2