ZATERDAG 9 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. ORANJEFEEST. UIT DE OMGEVING LISSE. ORANJEFEEST. Donderdagavond had om half acht in het bijzijn van den Burgemeester en het Oran je-comité de strijking van de vlag plaats door den heer G. v. d. Zaal, welke vlag was geheschen op Zaterdag 19 Dec. 1936, den dag van ondertrouw van Prinses Ju liana en Prins Bernhard. Deze plechtigheid ging gepaard met enkele woorden van den voorzitter van het Oranje-comité dr. Mar cus. Na deze plechtige vlagstrijking, het geen geschiedde onder het spelen van het Wilhelmus, toog men met het muziekkorps voorop naar den Broekweg, alwaar de vreugdevuren werden ontstoken. Den verderen avond werd de feestvreug de voortgezet in de Oranjehal. De men- schenmenigte was hier ontzaggelijk groot en de toegang tot deze hal moest tenslotte stopgezet, omdat de ruimte de menschen niet meer kon huisvesten. Naar schatting waren hier tegenwoordig ongeveer 2000 menschen. De feestvreugde steeg ten top en de stemming was volmaakt Een kleine aanvulling behoeft nog ons verslag over den eere-avond. De Burge meester had n.l. een programma-boekje van de te houden feestelijkheden in deze ge meente doen toekomen aan H. K. H. Prin ses Juliana. Op den eere-avond werd me- dedeeling gedaan van het volgende schrij ven. In opdracht van Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana heb ik de eer den heer Burgemeester van Lisse Haren dank over te brengen voor de zeer gewaardeerde aan bieding van een exemplaar van het pro gramma van de te houden feestelijkheden, ter gelegenheid van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard, waarvan Hare Koninklijke Hoog heid met belangstelling heeft kennis ge nomen. De Kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana (get.) J. C. Baud. Rest ons nog een kleine nabetrachting. Lisse heeft getoond, wat zij kan, als het geldt een nationaal gebeuren. Lisse heeft op waardige wijze feest gevierd, dat klonk als een klok. Geen wanklank is verno men en alles is in de volmaakste orde ver- loopen. Een ieder spreekt vol lof over deze feestviering. Het Oranje-comité, dat deze feestelijk heden heeft georganiseerd en waaraan ontzaggelijk veel voorbereidende werk zaamheden waren verbonden, brengen wij dan ook van deze plaats onze hulde en warmen dank in de wetenschap te spre ken namens de geheele bevolking van Lisse. Een tram ontspoord. Donderdagavond had op den Heereweg binnen deze gemeen te een botsing plaats tusschen een trailer en de tram, met het gevolg de tram ont spoorde. Van de richting Haarlem gaande naar de richting Leiden reed ter hoogte van het perceel van der Vlugt een groote trailer, belast met 3 ton goederen, op den Heere weg. Een achteropkomende luxe wagen coupeerde deze trailer, zag de tram aan komen en kon wegens het parkeeren van eenige auto's en de van de richting Leiden komende tram doorkomen. De bestuur der zag dit en stopte snel. Het gevolg hier van was, dat de bestuurder der trailer, die ongeveer 4 of 5 meter achter de luxe-wa gen was, niet meer kon stoppen zonder te- gén het 3 tal-stilstaande auto's aan te ko men. De bestuurder wendde dan ook zijn stuur om, om de stilstaande auto's te spa ren en remde tegelijker tijd. De aankomen de tram, die eveneens direct haar remin- richting in werking stelde en op een 4 of 5 meter stilstond reed de tractor aan, deed het geheel van richting veranderen en richtte daarna zijn verwoesting aan. Een groot wonder mag het genoemd worden, dat de bestuurder van de tractor met aan hangwagen (trailer), de heer L. M. A. Hers- bach, er enkel met een lichte hersenschud ding is afgekomen. Hij werd binnengedra gen bij den heer v. d. Vlugt, waar hij na een half uur weer tot zijn bewustzijn kwam. Dr. Haase verleende eerste hulp. De tram werd uit zijn spoor gelicht, het geen stagnatie gaf in het tramverkeer en in het zeer drukke auto-verkeer. Van de tractor bied: niet veel anders over dan een ruïne. De politie stelde een onderzoek in en regelde het verkeer. Opbrengst collecte. De opbrengst van de in deze gemeente gehouden bruidsuiker dag is de prachtige som van 189.wel ke aangewend wordt voor de tuberculose bestrijding door de op dit gebied werk zaam zijnde vereenigingen in deze ge meente. Geboren: Corstiaan Marinus z: van P. C. Storm en J. M. van Dalen. Johannes Antonius z. van C. van der Laan en M. van Zonneveld. Johanna Gijsberta Cathari- na d. van W. P. van Dijk. Overleden: Johanna Cornelia Kooi- mans 78 j. wed. van F. Borstens. Gevestigd: D. Douma uit Aalsmeer. D. Luyk, uit Sassenheim. J. K. van Spelde en gezin, uit Amsterdam. Vertrokken: K. Koers en gezin naar Haarlemmermeer. O. Biederman naar Haarlem. E. van Dijk, naar Alphen aan clen Rijn. A. Cornelisse, naar Neder- ?rt. G. Teleng naar Nederweert. OEGSTGEEST. ORANJEFEEST. Na verschillende muzikale omgangen, na een kinderfeest in het patronaatsge- 'Êp uw, waarbij ook een hernineringsbord wend uitgereikt, kwamen gisterenavond vele „Oranjeklanten" in het vereenigings- gebouw bijeen, waar een echte oranje avond werd gegeven. Het bekende muziekgezelschap onder leiding van den heer Plu zette in met een vroolijke marsch en zorgde daarmede di rect voor de gewenschte stemming. De voorzitter der Oranjevereeniging opende den avond, en heette allen harte lijk welkom, inzonderheid mevr. van Ger- revink en den loco-burgemeester, weth. v. Egmond. Hij sprak den wensch uit, dat i door dezen avond de aanwezigen, die nog geen lid van de Oranjevereeniging zijn, vurige propagandisten voor die vereeni- ging mogen worden. Moge verder door deze avond de liefde voor 't Oranjehuis nog versterkt worden. Het woord was daarna aan de zangver- eeniging „Deborah", die onder leiding van den bekwamen directeur den heer Smink, op de bekende verdienstelijke wijze de Oranje- Nassau-cantate van Van 't Kruis deed hooren. We weten niet, wat het meest te bewonderen was, de krachtige, tevens klankvolle stem van mejuffr. Jo Stallinga, die de solopartij zong of de lieve stemmetjes van het kinderkoor, dat ook zijn aandeel had in deze uitvoering of de zuivere harmonie van het koor van „Deborah". Het daverende applaus vertolkte vol doende de bewondering van het publiek voor dit mooie nummer. Nu volgde een aardig nummertje: „Groot moeder vertelt een sprookje" waarin op aardige wijze de oorzaak van de huidige feestvreugde wordt medegedeeld. Het woord is dan aan den loco-burge meester, den heer v. Egmond. Spr. begint met den wensch uit te spreken voor het spoedig herstel van den burgemeester en herinnert aan het enthousiasme, maar ook aan de aandoening die de gebeurtenis van gisteren verwekte. Hij wijst voorts op de eenheid onder de natie, die dezer dagen zoo schitterend is gedemonstreerd. Spr. wijst tenslotte op het drievoudig snoer: God, Nederland ën Oranje, dat niet verbroken kan worden. Daarna volgde een schitterend tableau met kleurige declamatie; we mogen de „alarm"-blazers wel een extra saluut brengen. De Nederlandsche Maagd herinnert er in haar proloog aan, hoe de naam Juliana in eere is gebleven in onze historie. Dan zien we een tweetal scènes, waaruit blijkt de invloed welke Gravin Juliana van Stol berg heeft gehad op haar zoons. We kre gen dan te zien: Prins Willem van Oranje aan het hof van den keurvorst van de Paltz en Lodewijk en Hendrik van Nassau aan den vooravond van den slag bij Mook. De vrijheid, met opoffering van zooveel bloed en tranen gekocht, was steeds bij Oranje in veilige handen. En wanneer de band Oranje en Nederland verbroken is tijdens de Fransche overheersching, ge voelt ons volk het aan den lijve, wat het zeggen wil vreemde heeren te moeten die nen. In een keurige scène werd dit uitgebeeld. Aan de Fransche Overheersching kwam een einde en terwijl de eerste koning uit het Huis van Oranje ons als levend schil derij verschijnt, herinnert de Nederl. Maagd eraan, hoe de les hard is geweest, doch hoe we als herboren Nederland een hoopvolle toekomst tegemoet gaan, onder het koningschap der Oranje's. Daarna kregen we een zeer in den smaak vallende voorstelling: Via een der douane posten aan de Oostgrens nadert een zeer welkome gast Prins Bernhard van Lippe Biesterfeld. Z. K. H. is van harte welkom. Dan het historisch moment: de verloving. In een der meest afgelegen gedeelten van ons mooie Indië zit een tweetal jonge planters vol ontroering en luistert naar de stem der Hooge Landsvrouwe, die haar volk mededeeling doet van deze zoo heu gelijke gebeurtenis. Ten slotte werd hulde gebracht aan het Prinselijk echtpaar en aan de Koningin. 'Een langdurig en hartelijk applaus volgde op deze voorstelling. De voorzitter der Oranjevereeniging sprak een slotwoord, waarin hij dank bracht aan alle medewerkenden, inzonder heid den organisator, den heer Sanders. Nadat de loco-burgemeester nog een kort woord van dank had gesproken, werd deze schitterend geslaagde avond gesloten. Uitslag versierings- en verlichtingswed strijd. De uitslag van de versierings- en verlichtingswedstrijd is als volgt: Groep A verlichting en versiering: 1. Noordeinde, Rijnzichtweg; 2. Ruygrok, Duinzichtstraat; 3. van Noort, Duinzicht straat; 4. den Hollander, Duinzichtstraat. Groep B Gevelversiering: 1. Pos, Julia- nalaan; 2. G. Lubbe Tz.; 3. van Weizen. Groep C Verlichting: 1. MevT. Timmer mans; 2. Paardekooper; 3. Beukenhof; 4. den Ouden. De commissie voor deze zaak gaf uiting aan hare teleurstelling, dat zoo weinigen aan deze wedstrijd hebben deelgenomen; de geleverde prestaties zijn verre achter gebleven bij die op andere plaatsen en ook bij de verwachtingen der commissie. VEUR. Gemeenteraad. Maandag 11 Januari a.s. des avonds te 7.30 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergade ring bijeen. De agenda bevat o.m.: Ver zoekschrift van de Commissie tot wering van Schoolverzuim inzake toekenning van presentiegeld, enz. Voorstel tot huurverla- ging van woningwetwoningen. Voorstel tot vaststelling eener verordening tot heffing van opcenten op de Gemeentefondsbelas ting. Behandeling van de Gemeentebegroo- ting 1937. Reclames hondenbelasting. Gemeentebegrooting. In het rapport van de Commissie ad hoe tot onderzoek van de begrooting 1937, spreekt de Commissie de wenschelijkheid uit, dat in het vervolg geen vergaderingen meer worden belegd in de 2e helft van December. Opgemerkt wordt, dat op de begrooting geen gelden zijn uitgetrokken wegens bij drage van de gemeente in de premiën door werkloozén verschuldigd aan doktersfond sen. Niettegenstaande de toezegging van B en W. bereikten de raad hieromtrent geen voorstellen. De Commissie stelt voor een post op de begrooting te brengen van 600.in ver band met de hangende voorstellen tot sa menvoeging en grenswijziging der ge meenten Stomp wijk en Veur. Indien de raad over dit onderwerp deskundige voor lichting wenscht, kunnen de kosten hier uit worden bestreden. De Commissie acht het wenschelijk, dat de volontairs ter secretarie, de heeren Ta verne en Cox, aangesteld worden op ar beidscontract. De Commissie vraagt of geen termen aan wezig zijn, dat de huur der veldwachters woning wordt verlaagd. In verband met de niet-deelname van en kele scholen aan den Schoolartsendienst geeft de Commissie, ten einde de ouders van de kinderen, die deze scholen bezoe ken, gelegenheid te geven hun kinderen door den schoolarts te laten onderzoeken, in overweging te bevorderen, dat de oproe ping door den schoolarts via het gemeen tebestuur rechtstreeks aan de ouders wor den verzonden en de gelegenheid wordt ge geven het onderzoek zoo noodig te doen ge schieden in een lokaal van het raadhuis. De Commissie stelt voor den opzichter in tijdelijken dienst, den heer Hoenselaar een vaste aanstelling te verleenen. Gemeentefondsbelasting. B. en W. van Veur deelen den Raad mede, dat de thans geldende verordening tot heffing van op centen op de hoofdsom der Gemeentefonds belasting is goedgekeurd tot 1 Mei 1937, zoodat het noodzakelijk is een nieuwe ver ordening vast te stellen. De positie der ge- meentefinanciën geven B. en W. geen aan leiding in de opeentenheffing wijziging te brengen en zij stellen-den raad voor te be ten overeenkomstig het ontwerp-besluit. Commissie van Schoolverzuim. Door de Commissie tot wering van schoolver zuim wordt verzocht voor het bijwonen barer vergaderingen aan de leden een pre sentiegeld toe te kennen van 0.75 per lid per vergadering en de belooning van den secretaris der Commissie vast te stellen op 30.Bij de behandeling van de begroo ting 1935, aldus B. en W., werd besloten het presentiegeld voor deze Commissie af te schaffen en de vergoeding van den secre taris te bepalen op f0.Tevoren bedroeg het presentiegeld 0.75 en de vergoeding van den secretaris ƒ30.Het verzoek der Commissie geeft B. en W. geen aanleiding een destijds ingenomen standpunt te her zien, terwijl het him voorts bekend is, dat Ged. Staten geen goedkeuring verleenen aan een begrooting, waarop gelden zijn uit getrokken ten behoeve van de door de Commissie verzochte uitkeering en zij stellen derhalve den Raad voor op het ver zoek afwijzend te beschikken. ZOETERMEER. ORANJEFEEST. Het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard is in deze gemeente op ge paste en waardige wijze gevierd. Woensdag was de feestdag voor de schoolgaande jeugd, 's Morgens voor de jongeren, 's middags voor de oudere kinde ren. De feestviering had plaats in het gym nastiekgebouw. De kinderen werden ont haald en kregen als aandenken een be ker met portret van de jongehuwden. Ver der werden historische, plaatselijke en ko mische films vertoond, welke zeer in den smaak vielen. Woensdag werd in de kerken alhier een dienst gehouden. Na afloop van deze kerk diensten had de Oranje-Vereemging een herdenkingsavond georganiseerd in het gymnastiekgebouw. Dit gebouw was ge heel bezet. Na een korte toespraak van den voorzitter der vereeniging, werd de avond gevuld met het zingen van vaderlandsche liederen, waarbij de heer Jac. Sabel, diri gent R-K. Zangers, leiding gaf. Donderdagmorgen werd van den kerkto ren van de Ned. Herv. Kerk, door middel van een luidspreker, een concert uitgezon den, bestaande uit vaderlandsche liederen en koraalmuziek. Des avonds 7 uur hield de plaatselijke harmonievereeniging een muzikale rond gang door de gemeente, waarachter een groote menigte, lampions en toortsen tor send, in vroolijke en opgewekte stemming liep. De Oranjevereeniging had ter gelegen heid van het vorstelijk huwelijk wederom de beschikking over het gymnastiekge bouw, om dit feit te herdenken, 't Gebouw was tot in de uiterste hoeken bezet. Al daar werden opgemerkt de burgemeester dezer gemeente en het plaatselijk comité voor feestviering. Burgemeester L. R. Middelberg sprak een openingswoord. Spreker merkte in zijn rede op, dat hij dezen ochtend in Den Haag was geweest en aldaar getuige was van een ontroeren de vreugde, die allen bezielde, waarin tot uiting kwam de mystieke band tusschen het Huis van Oranje .en het volk van Ne derland. Uitbundige vreugde mag er zijn. Daarom wek ik u op vreugde te hebben, doch een beheerschte vreugde. Laten we op gepaste wijze feestvieren. Met een driewerf hoera op het koninklijk paar besloot de burge meester zijn openingswoord. Hierna wordt spontaan en staande eeni ge coupletten van het Wilhelmus gezon gen. Vervolgens worden door de gemengde ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Helena Catharina Maria, d. v. G. M. Wolvers en E. Zaad. Krijntje, d. v. C. Hijkoop en W. Verduijn. Aaltje, d v. J. Eikelenboom en E. den Braver. Mijntje Magdalena, d. v. W. Tromp en H. J Kroon. Cornelia Johanna, d. v. P. C. Kempen en L. J. Vermeulen. Jacob, z. v S. Poth en J. Koopman. Jan Jacobus, z. v. J van Noort en M. Moojj. Catha rina Cornelia, d. v. A. van Beerschoten en M M. de Mik. Gehuwd: Dimmen van de Gevel, oud 33 j'aar, wonende te Oegstgeest met Marga- retha Carsjens, oud 29 jaar. Overleden: Magdalena van Eijk, oud 33 jaar, gehuwd met Jan Tromp. Maria Versloot, oud 80 jaar, weduwe van Cornelis Verzaal. Cornelia Heemskerk, oud 84 jaar, weduwe van Leonardus Heemskerk. Henderijntje van Elswijk, oud 67 jaar, weduwe van Gerrit M Banghout. Hui- bertus Verkade, oud 3 jaar. Ingekomen: Pleuntje Pols, Rietveld- schepad 1, van Rijnsburg. Pieter van Doorn, Kortsteekterweg 67b, van 's-Gra- venhage. Willem Wind en echtgenoote, Toussaintstraat 41, van Bodegraven. Gerard us C. van Berkel, Julianastraat 28, van Veur. Aaltien van Regteren, Ouds- hoornscheweg 120, vai, Amsterdam. Vertrokken: Geertruida Verhorik naar Hazerswoude, D 280. Eliza van der Hucht naar Utrecht, Zuiderzeestraat 24. Johannes B. H. Schoots en gezin naar Leiden, B. Roozeboomsiraat 38. Hendrik M. H. van der Nagel naar Gouda, Heeren straat 75. Margaretha Carsjens naar Oegstgeest, Juffermanstraat 30. BODEGRAVEN. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1936 bestond de bevolking dezer gemeente uit 3180 mannen en 3379 vrouwen, totaal 6559 personen. Zij vermeerderde in 1936 door geboorten met 69 mannen en 62 vrouwen, totaal 131 personen en door vestiging met 200 mannen en 209 vrouwen, totaal 409 personen. Tota le vermeerdering derhalve 540 personen. Zij verminderde in 1936 door overlijden met 15 mannen en 21 vrouwen, totaal 36 personen; door vertrek met 208 mannen en 249 vrouwen, totaal 457. Totale verminde ring derhalve 493 personen. De bevolking is alzoo toegenomen met 46 mannen en 1 vrouw en bestond op 1 Ja nuari 1937 uit 3226 mannen en 3380 vrou wen, totaal 6606 personen. In 1936 werden als levenloos aangegeven 6 kinderen, waarvan 3 van het mannelijk en 3 van het vrouwelijk geslacht. Er werden 67 huwelijken voltrokken en geen echtscheidingen ingeschreven. KOUDEKERK Loop der bevolking Werkelijke bevolking op 31 December 1935: 948 m. en 857 vr. Totaal 1805. Vermeerdering gedurende 1936 door ge boorte 33 m. en 18 v., door vestiging 29 m. en 61 v., geheele vermeerdering 62 m. en 79 vr. Vermindering gedurende 1936 door sterf te 3 m. en 11 v., door vertrek 38 m. en 55 v., geheele vermindering 41 m. en 66 v. Verschil tusschen vermeerdering en ver mindering 21 m. en 13 v., totaal 34. Bevolking op 31 December 1936 plm. 969 m. en 870 v. Totaal 1839. Kinderfeest. Ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk werden de kinderen op de lagere scholen alhier getracteerd, terwijl aan hen een herinneringsmedaille werd uitgereikt, speciaal voor dit doel vervaardigd. NIEUWKOOP Benoeming. In de plaats van J. Bak ker, die als zoodanig ontslag kreeg, is tot nulpbesteller bij de posterijen benoemd C. J. Hilhorst alhier. Geboren: Anna Adriana Antoinetta d. van R. Lauwers en G. van Egmond. O v e rl e d e n: A. Balvert 90 j. wedr. van J. Pauëlsen. zangvereeniging „V. O. C. V. O. S.", het R.-K. Mannen- en Knapenkoor en het Chr. Gemengd Koor, een drietal liederen ten gehoore gebracht, .n op schitterende wij ze vertolkt. Het publiek waardeerde het gezongene door een krachtig applaus. Daarna had de opvoering plaats van een tooneelstuk in 3 bedrijven „Robbedoes". Op uitstekende wijze vervulden alle mede spelenden hun rol. Het publiek genoot zichtbaar en een golvende, daverende lach klonk door het gebouw als woordspelin gen en handelingen de lachlust opwekten. Allen verdienen dan ook een woord van lof en hulde voor hun optreden om belang loos anderen te doen genieten. Na elk be drijf klonk dan ook een hartelijk applaus. In de pauze tusschen het 2e en 3e bedrijf had een verloting plaats, die een gezellig verloop had. Tot slot dankte de voorzitter, de heer C. Groenheijde, allen die hadden medegewerkt dezen avond te doen slagen. Nog geruimen tijd bleef men gezellig bij een er is inderdaad op gepaste wijze feest gevierd. Vrijdagmiddag en -avond werd in het gymnastieklokaal de film ge draaid van het vorstelijk huwelijk, al we der door de Oranjevereeniging verzorgd. Een groot aantal belangstellenden bezocht beide voorstellingen. Pluimveetentoonstelling. Op Woens dag, Donderdag en Vrijdag 13, 14, en 15 Januari a.s. houdt de vereeniging „Door Veredeling Verbetering" een pluimveeten toonstelling in het gymnastiekgebouw al hier. Verschillende prijzen, bestaande ut beker, medailles, enz. werden reeds toe gezegd. De tweede dag der feestelijkheid begon hedenmorgen, onder begunstiging van een stralende zonneschijn, met een aubade der 2000 schoolkinderen voor het stadhuis onder leiding van den heer J. A. Appel doorn. De burgemeester hield hierna een kort speech je en bracht ten slotte een hoera uit op het vorstelijk bruidspaar. Alle kinderen begaven zich nu schoolsgewijze naar verschillende zalen om daar de ver tooning bij te wonen van den Oranje vreugdefilm. Met een heerlijke bruidssui- kertractatie en een herinneringsbeker keer den zij zeer voldaan huiswaarts. Te drie uur heerschte er gen groote druk te bjj het stadhuis. Burgemeester, raads leden, notabelen, velen met hun dames, waren uitgenoodigd om getuige te zijn van ae onthulling en overdracht, van het huwe- 1 ij ksg ed en kt eeke'nEen vendel van de af- deeling der Princevlag vormde een carré, waartusschen de genoodigden zich bevon den. Het woord wera genomen door den heer Engel, voorzitter van de Vereeniging „Woedens Bloei", de vereeniging, die ge zorgd heeft voor de totstandkoming van dit monument. Nadat spr. allen had ver welkomd, memoreerde hij in het kort ge voelens van jubel, die het volk bezielde vanaf de verloving der Prinses en de uitin gen die hiervan het gevolg waren. Aan deze heerlijke feeststemming wilde „Woerdens Bloei" een blijvend monument ter herinne ring verbinden en daarom zorgde zij voor het verrijzen van een monumentale, dub bele bank naast het stadhuis, die spr. bij deze aan den Burgemeester verzocht na mens de gemeente te willen aanvaarden, waaraan deze zeer gaarne voldeed. Mevrouw van Kempen verrichtte hierna, op verzoek, de onthulling, waarna de waar lijk sierlijke en fraaie bank het publiek werd vertoond. Hierna werd mevrouw van Kempen een bloemruiker aangeboden, waarna allen op de foto werden ver eeuwigd. De Burgemeester bracht den dank der gemeente over en hoopte, Jat dit gedenk- teeken nog lang de gemeente zal sieren. Hoewel de vereeniging „Woerdens Bloei" nog jong is, uitte spr. de overtuiging, dat haar werken ten zeerste door het gemeen tebestuur wordt gewaardeerd. De Christelijk Gemengde Zangvereeni ging gaf hierna eenige liederen ten ge hoore. De heer Engel nam dan nogmaals het woord, waarin hij dank bracht aan alle mede wei kenden, speciaal hen, die koste loos materialen of weikkracht hadden ver leend. Het feit der oprichting was vastge legd in een oorkonde die aan den Burge meester werd overhandigd. Te half vier had een plechtige Raads vergadering plaats, waarbij eveneens vele genoodigden tegenwoordig waren. De Raadszaal was op smaakvolle wijze ver sierd. De Burgemeester deed officieel af kondiging van het huwelijk der Prinses en las de namen der getuigen voor. In een korte toespraak herinnerde hij nogmaals aan het heugelijke feit en eindigde met een hoera op Prinses Jiuiana, Prins Bernhard en de Koningin. Wethouder Sonnevelt dankte namens den geheelen Raad en sloot zich bij de heilwenschen van der. burgemeester aan. Tenslotte werd dooi den burgemeester net voorstel geaaan, ter gelegenheid van het vorstelijk huwelijk, de naam Verleng de Havenstraat te veranderen in Prins Bernhardlaan. Dit voorstel werd met al- gemeene stemmen goedgekeurd. De heer de Blanken overhandigde, na mens „Koninginnedag" eveneens een oor konde, die dankbaar werd aanvaard. Hier na had een receptie plaats, waar de eere wijn en sigaren werden rondgediend. Om vijf uur had een herhaling der licht- stoet plaats en te 8 uur eveneens een her haling van het Bruiloftsfeest. De belang stelling was weer zeer groot, terwijl tot zeer laat in de café* gedanst werd. Ook deze tweede dag is volkomen ge daagd. WILT U IETS WETEN? Vü-aag inzake Maatschappelijk Hulp betoon te Nijmegen. Antwoord. Ook te Nijmegen bestaat een instelling van dien naam, welke geves tigd is: Vijfringengas 13. Daar kan men zich in geval vannenUfdomraliggtfenmEe zich vervoegen in geval van hulpbehoe vendheid. Ieder geval 'wordt op zich be oordeeld. „Waarom heb je dan niet dadelijk ge zegd, dat je de emmers niet omgegooid hebt?" „Ik dacht dat het pak slaag voor w~' anders was!"

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 16