DONDERDAG 7 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURAN1 TWEEDE BLAD - PAG. 7 HANDELSVERDRAG MET ITALIË. Wij kunnen thans meer landbouwproducten exporteeren. Naar aanleiding van de te Rome getee- kende handelsovereenkomst tusschen Ne derland en Italië vernemen wij het vol gende: Voor den tijd van zes maanden zijn geslo ten een handelsverdrag en een olearingver- drag tusschen Nederland en Italië, behel zende een uitbreiding van het handels- en betalingsverkeer tusschen Italië, Nederland en Nederlandsch-Indië te bevorderen, Naar wij voorts vernemen, zal tenge volge van dit accoord een niet onbelang rijke uitbreiding van den invoer van Ne- derlandsche producten in het algemeen en in het bijzonder van landbouwproducten in Italië mogelijk zijn. Toonaangevende Italiaansche handels kringen zien in dit verdrag een eersten stap tot verruiming van de mogelijkheid om het handelsverkeer tusschen dit land en Ne derland en zijn koloniën in breedere banen te leiden. De Nederlandsche Regeeringspersdienst meldt voorts nog het volgende omtrent dit verdrag. De handels- en clearingovereenkomsten zijn het resultaat van een reeks van onder handelingen, die thans tot het resultaat hebben geleid, dat in de periode van 1 Ja nuari30 Juni 1937 de invoeren in beide landen, waarvan de betaling over de clea ring zal plaats vinden, zich zullen verhou den als 110 (in Nederland); 100 (in Italië), dit in verband met een bij het Neder- landsch Clearinginstituut te openen specia le rekening voor handelsvorderingen van vóór 1 Augustus 1935, alsmede voor vorde ringen wegens uitvoer naar Italië na 18 No vember 1935. Betaling van invoer uit Nederland in Ita lië, resp. van invoer uit Italië in Neder land, zal slechts over de clearing kunnen geschieden. Compensatietransacties zijn uit gesloten. Reeds goedgekeurde compensatie transacties mogen evenwel worden afge wikkeld. De regeling der betalingen voor den handel tusschen Nederlandsch-Indië en Italië zal, te rekenen van den dag van in werkingtreding van de clearingsovereen- komst 1 Januari buiten de clearing om geschieden. Het verkrijgen van beta ling voor den uitvoer van koloniale pro ducten naar Italië blijft derhalve geheel voor eigen risico van de exporteurs. De invoer van Italiaansche goederen, die in Nederlandsch-Indië aan een invoerrege ling zijn onderworpen, zal slechts op com pensatiebasis kunnen geschieden, voor wel ke compensatie-transacties de goedkeuring van beide clearinginstituten is vereischt. De liquidatie van den clearing-achter- stand, zoowel voor uitvoer uit Nederland als uit Nederlandsch-Indië, zal met voor rang over de clearing geschieden. Teneinde uitbetaling te kunnen verkrij gen van het in guldens uitgedrukte of om gerekende bedrag der vorderingen, voort vloeiend uit Nederlandschen uitvoer naar Italië, zal, te rekenen van 5 Januari, bij het crisis-uitvoerbureau een visum op een co- pie-factuur moeten worden aangevraagd. Uitgesloten is de betaling over de clea ring van doorvoergoederen. Het verkrijgen van betaling voor doorvoer naar Italië blijft derhalve geheel voor eigen risico van den Nederlandschen tusschenhandel. De voorloopige handelsovereenkomst re gelt in de eerste plaats den Invoer van Ita liaansche goederen, die in Nederland aan contingenteering zijn onderworpen. Deze contingenten, berekend op een half jaar invoer, komen overeen met de in het han- delsaccoord van 29 Juli 1935 vastgestelde contingenten, met uitzondering van die voor kunstzijden garens, kunstzijden weef sels en kousen en sokken, die met 10 pet., werden verlaagd. Wat betreft de uitvoermogelijkheid van Nederland naar Italië, gedurende de perio de van 1 Januari30 Juni 1937. zijn voor 17 producten afzonderlijke bedragen vast gesteld en is voor de niet met name ge noemde artikelen een totaal bedrag be paald. Voor deze niet genoemde artikelen worden door Italië invoervergunningen af gegeven tot 50 pet. van de waarde van den invoer in de overeenkomstige periode van het jaar 1934. De bepalingen betreffende invoerrechten i monopolieheffingen uit de vorige over eenkomsten zijn gehandhaafd. De beide nieuwe overeenkomsten treden in de plaats van het clearing-arrangement en handelsaccoord van 29 Juli 1935. Zij treden in werking op 1 Januari 1937. 1 DR. H. D. VERDAM, f Op zestigjarigen leeftijd is Den Haag overleden dr. H. D. Verdam die zestien jaar lang rector is geweest van het gymna sium te Dordrecht. De thans overledene was Leidenaar van geboorte en studeerde aan de Leidsche universiteit. Van 1904 tot 1913 doceerde hy klassieke talen aan hel gymnasium te Leeuwarden; de zes laatste jaren was hij conrector. Daarna was hij tot 1918 rector van het Sneeker gymnasium om vervolgens naar Dordrecht te gaan. In 1934 werd hem op zijn verzoek eervol ontslag als rector verleend, daar een ernstige kwaal het hem onmogelijk maakte, zijn werk te blijven doen. De heer Verdam stond om zijn pae- dagogische kwaliteiten hoog aangescchre- ven. De teraardebestelling vindt Zaterdag plaats op de algemeene begraafplaats. De concentratie van bijzotmere scholen. Het verslag van de staatscommissie in zake de concentratie van bijzondei'e scho len is vanaf Vrijdag a.s. bij de rijksuitge verij, Fluweelenburgwal 's-Gravenhage, verkrijgbaar. DE WERELDJAMBOREE. Minister Slotemaker de Bruine acht de moeilijkheden nog niet geweken. Slechts steun van de regeering, indien welslagen ge waarborgd is. Naar aanleiding van een ingezonden stuk van een oud-hoofdbestuurslid van de Nederlandsche Verkenners in het „Haar lem's Dagolad", betreffende de moeilijk heden bij de organisatie van de wereld jamboree, heeft de Haagsche correspon dent van dai blad een onderhoud met mi nister Slotemaker de Bruine gehad. De minister heeft daarbij o.m. het volgende meegedeeld: De regeering onthoudt zich nauwgezet van iedere inmenging in interne aangele genheden of interne moeilijkheden van de Nederlandsche Padvinders Vereeniging. Ik acht het echter van zeer groot natio naal en internationaal beiang, dat de jam boree, nu de uitnoodiging eenmaal aange nomen, is slaagt. De regeering zal haar medewerking moe ten binden aan twee voorwaarden: lo. moet de organisatie zóó zijn, dat het wel slagen verzekerd geacht kan worden; 2o. kan de regeering geen steun verleenen aan een „romp-jamboree". De gegevens, waarover ik op het oogen- blik beschik, aldus de minister, doen mij zien, dat de moeilijkheden geenszins ge weken zijn. Met de r.k. padvinders is het allermins in orde. Dat de oneenigheid bij de overigen tot het verleden behoort, is mij niet bekend. Er zal dus, tenzij alsnog veranderingen intreden, slechts een „romp- jamboree" plaats vinden. Zoodang dit te vreezen staat, zal de regeering in geen enkel opzicht steunen, noch met geld, noch met faciliteiten van post en spoorwegen. Ik heb mij bereid verklaard bemidde lend op te treden als mij dit werd ge vraagd. Het hoofdkwartier heeft dit aan bod afgewezen. Als de samenwerking hersteld wordt, zal de regeering bereid zijn, eenige be kwame werkers tijdelijk ter beschikking te stellen, teneinde door vergrooting van het aantal werkkrachten het geleden tijd verlies voor de voorbereiding te doen in halen. AUTOBUSSEN EN GEEN TRAM, ZEGGEN B. EN W. VAN HAARLEM. De voor de Haarlemsche burgerij zoo be langrijke kwestie van het vervoer en de middelen, die haar daarvoor ten dienste staan, is gistermiddag langdurig in den gemeenteraad besproken. Zooals gemeld, wenschten B. en W. de concessie aan de Haarl. Brockway Bus Maatschappij, die per 1 Juli 1938 afloopt, verlengd te zien tot 1945, met den uitdruk- kelijken eisch evenwel, dat deze maat schappij vóór 1 December 1937 elf nieuwe autobussen in bedrijf zal hebben genomen. Nu de pogingen, om deze maatschappij en de N. Z. H. T. M. tot elkander te brengen, opdat de vervoersbediening in de stad in één hand zou kunnen komen, mislukt zijn, achtte het college het beter de bestaande concessie te verlengen, omdat bij deze maatschappij de gemeente medezeggen schap kan doen gelden, hetgeen bij de N. Z. H. T. M. niet mogelijk is, omdat daar omtrent Gedep. Staten en uiteindelijk de Kroon te beslissen hebben. Met drie stemmen tegen van de heeren Van Engelen (K. D. P.), Klein Schiphorst (R.K.) en wethouder Van Liemt (R.K.), is den concessie opnieuw aan de Brockway gegeven. Wethouder Reinaldi (S.D.) wees er op, dat niet alleen de Brockway Bus Mij. maar ook de N. Z. H. T. M. noodlijdende bedrij ven zijn. Het grootste bezwaar voor de gemeente, om alles in handen te stellen van de N. Z. H. T. M., is volgens het college, dat de tramdirectie zich steeds op het stand punt plaatst: de autobussen moeten aan voerlijnen vormen voor de tram. Dit is niet in het belang van het publiek, dat dan steeds moet overstappen van bus in tram. De toekomst is aan de autobus, niet alleen in de buitenwijken, maar óók in het cen trum. Op den duur zal het gewenscht zijn, dat de tram geheel uit de binnenstad ver dwijnt. Spreker deelde mede, dat B. en W. de zer dagen hebben besloten nooit hun toe stemming te zullen verleenen voor door trekking van de tram van het SoendapJein naar het Noorden. Deze lang gekoesterde wensch van de tramdirectie is dus defini tief van de baan. Bij een voorloopig voortzetten van den bestaanden toestand voorspelde de wet houder, dat de beide directies elkander binnen niet al te langen tijd vanzelf zullen moeten vinden, zoodat uiteindelijk het ideaal van het vervoer in één hand toch zal worden bereikt. Zooals gezegd is het voorstel rnet groote meerderheid aangeno men. De Brockway moet nu zorgen, de elf nieuwe bussen aan te schaffen; blijft zij hierbij in gebreke, dan vervalt haar con cessie. „Telegraaf" KERKNIEUWS BENOEMING LEERAAR SEMINARIE „HAGEVELD". Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft den weleerw. heer A. V. M. Rijckelhof, kapelaan te Wormerveer, benoemd tot Leeraar op het Seminarie „Hageveld" te Heemsteae. (De weleerw. heer Ey keihof f is sedert 1934 kapelaan te Wormerveer). Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe- keloosheid en drankmisbruik!) kennen! STADSNIEUWS Kwajongensstreek, lugubere grap of aanslag Een ontploffing bij de spoor brug aan de Haarlemmer trekvaart, welke geen spoor nalaat. Gisteravond werd de omgeving van de Haarlemmertrekvaart alhier opgeschrikt door een hevigen knal, welke onmiddellijk deed denken aan een explosie in de vuur werkfabriek der fa. Kat, welke haar werk plaatsen in den polder aldaar heeft. Het bleef echter tot één knal beperkt en een onderzoek wees uit, dat de oorzaak er van niet gezocht behoefde te worden bij de fa. Kat. Dat de ontploffing hevig is ge weest, blijkt wel hieruit, dat zij ook ge hoord werd door den overwegwachter te Warmond, die onmidaellijk daarop telefo nisch aan Leiden vroeg wat er gebeurd was. De seinhuiswachter van den overweg aan de Haarlemmertrekvaart, die zijn post waarneemt tusschen den overweg en de spoorbrug over de Haarlemmervaart hoor de natuurlijk de ontploffing eveneens en komend uit de richting van de spoorbrug. Hij ijlde zijn wacnthuis uit en staande* in den pikdonkeren avond, zag hij iemand in een roeiboot wegroeien in de richting Oegstgeesi en hij meende twee personen te zien vluchten de weilanden in. Met een spoorwegwachter, die in de na bijheid woonde en die ook op de ontplof fing was komen toelocpen besloot hij voor alle zekerheid den trein uit Amsterdam te doen opheuden voor het gevai er werke lijk iets met de spoorbrug zou zijn gebeurd. Daarna stelde hij den stationschef van het geval op de hoogte, waarna ook de politie werd gewaarschuwd. Spoedig waren de stationschef en de politieautoriteiten ter plaatse en onmiddel lijk werd een uitgebreid onderzoek inge steld. Waar ter plaatse bij het eerste onderzoek niets viel te bespeuren, noch aan de brug noch aan den spoorweg liet men den trein uit Amsterdam langzaam de brug passee ren, daarna ook de volgende uit de richting station Leiden en uit Amsterdam, doch er gebeurde gelukkig niets. Men stond voor een raadsel. En de autoriteiten vroegen zich af: is het een kwajongensstreek, een grap om onrust te verwekken in verband met het drukke treinverkeer, of is het een geval van ernstiger aard, n.i een aanslag op den spoorweg om het overladen spoorwegver keer op den dag van het vorstelijk huwe lijk in de war te sturen? Hoewel er geen aanleiding was voor de veronderstelling tot dit laatste meende de Commissaris van Politie alhier, de heer Meijer, dal het beste was dit laatste .ge val voor mogelijk te nemen en dus stelde hij den Procureur Generaal in Den Haag, fungeerend directeur van politie, van het raadselachtige geval in kennis. Deze gaf daarop, de mogelijkheid aan nemend dat een heethoofd rare dingen kan doen, bevel de geheele spoorlijn onder bewaking te stellen. Zulks geschiedde en van Leiden uit werd de politie te Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Delft, Schiedam en Rotterdam en tusschengelegen plaatsen verzocht een be wakingsdienst in te stellen. Tevens werd den spoorwegautoriteiten verzocht om, waar die bewaking niet bestond, zelf ervoor zorg te dragen. Zoo ging men den nacht door en de och tend brak aan zondei dat er iets bijzon ders gebeurde. Hedenmorgen is opnieuw een uitgebreid onderzoex ter plaatse ingesteld. De spoor- wegbnig werd door politie en spoorweg- deskundigen opnieuw aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, doch er was niets te bespeuren. Zoodat het raadsel voorloopig onopgelost blijft. Het meest voor de hand liggend achten wij in din geval een kwajongensstreek. Dat n.l. eenige jongens een niet ontbrand stuk vuurwerk van de laatste feestviering heb ben gevonden en dit op een stille plek, zoo als deze omgeving is, tot ontbranding heb ben gebracht, met al de ernstige gevolgen van dien. In Leiden ging gisteravond al spoedig het gerucht over een aanslag, zoodat de commissaris van politie om onder de honderdduizenden feestgangers onrust te voorkomen aan de ochtendbladen ver zocht over het gebeurde niets te publicee- ren, hetgeen door het A.N.P. per Telex werd doorgegeven. Met deze uiteenzetting hoopt de com missaris van politie het geheele geval tot zijn ware proporties te hebben terugge bracht. Indien wij hier werkelijk met een kwa jongensstreek te doen hebben, zullen be- trokkener goed doen dit ter kennis van de politie te brengen, waardoor althans de ontstane onrust een einde kan vinden. MILITAIRE WANDELING. Naar wij Vernemen zal het Vierde Regi ment Infanterie op Zaterdag 9 Januari e.k. omstreeks half elf in den morgen een marsch door een gedeelte der stad maken. Het regiment voert zijn vaandel, embleem en trots van 't vierde, mee. en wordt voor afgegaan door de Koninklijke Militaire Ka pel. De route is als volgt: Kazerne, Boerhave- straat, Stationsweg, Rijnsburgeiweg, Lijs HEEFT DE ALLEEN Vertooningsrechten van de Speciale Polygoon Reportage Dienst HEDEN AVOND reeds vertooning van het Vorstelijk Huwelijk terstraat, Leeuwerikstraat, Nachtegaallaan, Warmonderweg, Van Slingelandweg, Jo- han de Wittstraat, Steenstraat, Prinsesse- kade, Rapenburg Westzijde, Nonnenbrug, Rapenburg Oostzijde, Prinsessekade, Morschstraat, Kazerne. Voor de Vogelwijk, die dien dag juist haar bizonder Oranjefeest viert, is het frAie schouwspel wel een bizondere at tractie. HET VORSTELIJK HUWELIJK EN DE VERKEERSDRUKTE. SPORT CRICKET AUSTRALIë WINT DEN DERDEN TOETSWEDSTRIJD. Met 365 runs voorsprong. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Zitting R.-K. RecIass.Vereeniging 8—9 uur 'n het gebouw der St.- Vincentius-vereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht 32. Zondag, Oranjefeest afd. Leiden der Ned. Reisvereeniging voor Katholieken, Groote Burchtzaal, 8.15 uur. Zondag, Vereeniging „Katholiek Leiden", Sociale Zondag R.K. H.B.S.; 8.30 uur H, Mis, daarna rede van Prof. dr. A. Steger. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Donder da g 7 Jan. a.s. waar genomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijl, Haven 18, tel. 8'; V r ij d a g 8 tot en met Z o n d a g 10 J a n.. a.s. nemen waar de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, tel. 274 Wilhelminaparkt 8 BIOSCOPEN. JIIR. BEELAERTS VAN BLOKLAND MINISTER VAN STAAT. Bij K. B. van 22 Deecmber 1936 is be noemd tot Minister van Staat: Jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van den Raad van State. Australië heeft den derden toets wedstrijd tegen Engeland gewonnen met 365 runs. In de eerste innings maakte Australië 200 voor 9 wickets, gesloten, en in de tweede innings 564 runs. Daar stelde Engeland in de eer ste innings 76 runs voor 9 wickets, geslo ten, tegenover en op den laatsten dag brachten de tweede innings 323 runs totaal op. Zoo won Australië met 365 runs. De score van Engeland was: Tweede innings: Worthington c Sivers b Ward 16; Barnett lbw. en b. O'Reilly 23; Hammond b. Sievers 51; Leyland not out 111; Ames b. Fleetwood Smith 19: Hard- staff c. Ward b. Fleetwood Smith 17; Allen c. Sievesrs b. Fleetwood Smith 11; Robins b O Reilly 61; Verity c. Mc. Cabe b. O'Reilly 11; Sims lbw. en b. Fleetwood Smith 0; Vi ce c. Bradman b. Fleetwood Smith 0. Ex tra's 3. Totaal tweede innings Engeland 323 runs. Australië wint met 365 runs. MARKTBERICHTEN LOOSDUINEN, 6 Jan Melkveiling. Op de gehouden melkveiling werd van 158 aanvoerders verkocht om in de week van 11 tot 18 Jan dagelijks te leveren 19000 li ter melk. Prijs af boerdrij 6.50 pei" 100 L. Melk voor industrie 5.90 per 100 Liter. BOSKOOP, 6 Januari. Bloemenveiling:. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 3045 ct.. Cladius Pernet 4070 ct.. Columbia 35 60 ct., Butterfly 4075 ct., Wilh. Kordes 5080 ct., Rosalandia 4070 ct., Florex 5090 ct.. Aug. Noaok 3050 ct., Briar- cliff 3048 ct., Azalea f 11.40, Seringen 4080 ct.. Prunus 2040 ct.. Chrysanthen tros 915 ct., Tulpen 1015 ct., Hyacin then 813 ct., Mahonia 610 ct. Het is met de verkeersdrukte ter gele genheid van het vorstelijk huwelijk bij zonder meegevallen. De Spoorwegen hebben veel minder per sonen vervoerd dan waarop gerekend was. Natuurlijk zullen vele feestgangers gis teren reeds naar Den Haag zijn gegaan, maar vandaag was het vrij kalm in even redigheid tot de verwachte drukte. Zoo konden tal van treinen van de extra dienst regeling uitvallen. Vanuit Leiden zijn vandaag slechts even 2000 plaatskaartjes naar Den Haag uitge geven. Ook de trams vervoerden niet zoo veel passagiers als waarop gerekend was. De verkeersdrukte van auto's is al bij zonder tegengevallen. Weliswaar trokken gistermiddag en ook vannacht nog wel vele auto's en touringcars door, doch van morgen viel er van een groote drukte niets waar te nemen. Bij den overweg aan den Rijnsburgerweg is het doodstil geweest. Daar passeerde geen enkele auto in de vroege morgen uren.... En de verkeersagenten in de stad hadden een gemakkelijke taak, want er was hoegenaamd geen verkeer op den weg, 'n enkele auto uitgezonderd. Aquarium en Terrariumvereeniging Scatofagus-Argus. Bovengenoemde vereeniging hield gister- avond haar maandelijksche ledenvergade ring in het voorm. Stationsgebouw Heeren singel. De voorzitter de heer J. Gijzenij. opende met een welkomstwoord en wensch- te allen een voorspoedig jaar in de lief hebberij toe. Het onderwerp voor dezen avond dat was aangekondigd, kon niet wor den behandeld wegens de vele huishoude lijke zaken welke noodzakelijk moesten worden afgehandeld. Tevens was het nood zakelijk het onderwerp parasitaire ziekte ep hare bestrijding nogmaals te behandelen in verband met de oritiek, dre erop was gevolgd. Wetenschap en praktijk stonden weer eens tegenover elkaar, wat juist in de aquariumsport zoo veelvuldig voorkomt. Kan de zoo zeer gevreesde witte puntjes ziekte bestreden worden zooals de weten schap ons die voorlegt tot zijn spijt moest spreker daar ontkennend op antwoorden. Wij hebben nu eenmaa1 geen microscoopen om waar te nemen met welke rakker we te doen hebben. Evenmin heeft de door sneeliefhebber reservebakken staan om voor hospitaal te dienen. Een methode, zes jaar lang met succes beproefd, mag aan spraak maken aangeraden te worden. Op het gebruik van zinken teilen ging spreker uitvoerig in. Het is spreker nimmer kunnen gelukken met de warmtebronnen, noodig voor de aquariums, deze te vergiftigen, ook niet door zelfs zink op den verwar mingskegel te leggen. Een verzoek om de vereeniging te doen aansluiten bij den Nea bond werd. gezien samenwerking met diverse andere vereeni- gingen en het Neda tijdschrift Aqua-Terra als een onsportieve daad beschouwd en voor kennisgeving aangenomen. Circa half twaalf sloot de voorzitter de zeer prettige vergadering. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gustaai Adolf, z. v. J. Zwart en J. Reitsma. Margrietha, d. v. W. F. Koet en C. W. de Jong. Anton, z. v. A. J. van Vliet en H. Blaauw. Jacob, z. v. J. J. Romijn en J. Spaanderman. Ohris- tianus Hubertus, z. v. Th. v. d. Meer ij J. M. A. Straathof. Klaas Pieter, z. v. G. Jongkind en A Maarsen. Theodora, d. v. Q. C. Kamp en G. Heemskerk. Johannes Henricus, z. v. J. Huizer en A. Kockelkoren. Jacobus, z. v. M. Hartevelt en J. Neute boom. Ondertrouwd. M. A. Looijestein jm 23 j. en E. Spierenburg jd 21 j P. Zwei stra jm 22 j. en H. v. Hooidonk jd 19 j. B. Sjouke jm 34 j. en A. Gorree jd 24 j. Getrouwd: A. v. Eijgen jm en M. Franken jd. H. S. v. Dam jm en J. Nie- hot jd. Overleden: M. Fakkel-Bekooij vr. 64 j. E. Luijben-Straver vr. 50 j. W. C. Bekker-Verhoogt wed.e 60 j. J. Snu- verink zn 19 j. Berichten reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage BINNENLAND. HET VORSTELIJK HUWELIJK. Het geschenk der Ned. Heide-Maatschappij De keuze van het vorstelijk bruidspaar tusschen de twee schilderijen van den kunstschilder L. W. Z. R. Wenckebachen aangeboden door de Nederlandsche Heide- Maatschappij is gevallen op het rivierge- gezicht: „De Rijn bij Renkum". Het bedoelde schilderij is heden door den kunsthandel Fetter aan het koninklijk paleis. Kneuterdijk, afgeleverd. Geschenk van Koningin Elisabeth Koningin Elisabeth van België heeft H.K.H. Prinses Juliana ter gelegenheid van haar huwelijk een waaier van schildpad, versierd met diamanten geschonken. DR. COLIJN GROOTKRUIS IN DE ORDE VAN DEN NEDERLANDSCHEN LEEUW. Bij K. B. van 23 December 1936 is be vorderd tot grootkruis in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: dr. H. Colijn, mi nister van Staat, Minister van Koloniën, voorzitter van den Raad van Ministers.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7