Vorstelijk bezoek aan Schiphol Een schitterend detail van de jubileumtentoonstelling ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Centrale Aalsmeersche Veiling Een overzicht van een der expositie hallen op de gr oote jubileum-tentoon stelling van bloe men en planten te Aalsmeer Z. D. H Prins Bernhard verlaat de meuwe Douglas-machine .Ibis tijdens het bezoek, dat hij Woensdag met de gasten der Koninklijke Familie aan Schiphol bracht De gasten der Koninklijke Familie brachten Woensdag een bezoek aan Schiphol. Het gezelschap tijdens de bezichtiging van een der hangars. Wijzend met de hand Z. D. H. Prins Bernhard Doret en Micheletti bij hun Caudron-Simoun-toestel, waar mede zij hun vlucht Parijs Tokio gaan ondernemen Het vrachtschip .Diamond*, dat op de Theems na een aan varing zonk, is deze week gelicht, waarna de lading werd gelost FEUILLETON HELGA'S WEDDENSCHAP Uit het Noorsch door SIGRID BOO. (Nadruk verboden). 44) Ik stond op. Wil ie of wil ie niet? Hij zei: Je martelt me. Wel, zei ik, ik meen het in ernst, het is meer dan spel adieu. En ik sprong naar beneden in de diepte Zoodra hij naast me was, liet ik me naar boven drijven; hij greep me, bracht me aan land, trok me op de rots, schold me, gaf me standjes, raasde en tierde, noemde me overspannen, hyste risch, gek, idioot, ik weet niet wat nog meer, gaf me de teederste naampjes, zei de heerlijkste dingen. Toen kwam ik bij, be grijp je, en werd het alles zoo heerlijk; maar wat we de eerstvolgende uren zei den is niet iets, om" hier weer te geven; want dat zijn dingen, welke de beide be langhebbenden heerlijk en verrukkelijk vinden, maar die op een buitenstaander den indruk maken van volslagen idiotisme. Ik zie aankomen, dat je me hiervoor vreeselijk op m'n kop zult geven. Je vindt dit natuurlijk een foefje, dat thuishoort in den tijd van Cleopatra, en dat niet mocht voorkomen onder de eerlijke machtsmid delen van een modern jongmeisje. Maar het was de eenige manier, weet je; en ik wil mijn handelwijze liever al dus beschouwen, dat ik hem door een ge niaal optreden bevrijdde van een idee fixe, een dwangvoorstelling. En als we eenmaal getrouwd zijn, zal ik het hem, als daar een geschikte aanleiding toe is, wel vertellen, want dan weet hij immers, hoe goed en lief ik ben en behoeft hij er zich verder niet druk over te maken. Ik heb naar huis geschreven en ze ge zegd, dat ik nu gauw kom en den aller - besten schoonzoon van de heele wereld meebreng. Ze zullen wel even opgékeken hebben, denk ik. Tegenover vader heb ik den nadruk gelegd op zijn degelijkheid en ernst en goed verstand; tante weet, dat zijn moeder behort tot het beroemde Palmge- slacht. Ik heb moeder ook geschreven. Vanavond gaan Lotten, Hans en ik naar het 2-Septemberfeest van de studenten. Het is jammer, dat je niet thuis bent als wij komen, ik wou zoo graag, dat jul lie mekaar leerden kennen. Maar misschien met Kerstmis. Ik heb het maar voortdurend over me zelf. Doch een jong-verloofde moet men in dit opzicht veel vergeven. Tot m'n groo- te verdriet ontdek ik, dat ik hierin heele- maal niet verschil van alle andere jong- verloofden. Ik heb een heel velletje vol- gekalkt over „mevrouw Helga Frigaard", ik heb m'n ring met den saffier aan m'n rechter ringvinger gedaan en omgedraaid, zoodat de gladde kant boven is om te zien, hoe dat staat; en ik heb er een heelen nacht over liggen denken, wat voor slaapkamer ameublement ik wil hebben. Daarom ook schreef ik in Laurense's poëzie album de volgende (onechte?) diep gevoelde ontboezeming: Eerst wanneer een vrouw bemint, begrijpt zy hoe gelijk ze is aan alle andere vrouwen Laurense was maar matig in haar schik met deze nieuwe bijdrage, maar troostte zichzelf en mij er mee, dat het „part" was. Nu is het genoeg voor vandaag. Het ga je goed. Je Helg. Ekebakke", 1 Oct. Negentiende rapport. Lieve Grete! Weer huis. En weer alleen. Gisteren vertrok Hans, en de overgang tot het gewone enkelvoudige bestaan is ondraag lijk. Ik moet werkelijk al m'n verstand mobi- liseeren gelukkig dat ik over nogal veel verstand beschik, om er den moed in te houden. Je zult allicht lachen wan neer je bedenkt, dat een van mijn meest onwrikbare principes indertijd was, dat een verloving hoogstens een maand moest du- .ren Maar ja toen was ik nog jong, en groen. Wat mij betreft wordt het zeker een kwestie van vier jaar. Het leven heeft de neiging, precies an ders te verloopen, dan je gedachten hebt. Dat heb ik ook tegen Hans gezegd. En ik piekerde er over, of je er niet wat op zou kunnen vinden door er je op te trai nen, net andersom te denken; het tegen overgestelde te wenschen van wat logisch was, dat je verlangen zou, enz. Maar Hans zei, dat hij niet geloofde dat het iets zou helpen, het leven te behandelen als een ouwen brombeer, dien men a tuot prix moet tegenspreken; en hij ried me aan. m'n vrouwenlist niet verder toe te passen dan strikt noodzakelijk is. Apropos van vrouwenlist. Je weet dat ik, nog niet zoo lang geleden, tot iets der gelijks mijn toevlucht nam, ik meen me te herinneren dat ik je den grooten coup beschreven heb, dien keer dat ik me met doodsverachting in de blauwe golven stort, te. Moet je hooren, hoe ik daar ingevlogen ben. 's Middags van den eersten dag, dat Hans en ik thuisgekomen waren, ging hij met tante en mij naar mijn kamertje, opdat we hem tezamen dat interessante vertrek konden toonen, met al m'n tro- pheeën. Tante, dié opgegroeid is in een tijd dat diploma's en dergelijke paperassen een zeldzaamheid waren in handen eener vrouw, haalde met aandoenlijken ijver uit de kast m'n eind-examendiploma en m'n academische n bul, oude rapporten en schrijfcahiers, oude teekeningen, enfin, al les behalve het pokkebriefje, wat ze, vreemd genoeg, van geen belang achtte voor Hans. Groote vreugde verwekte een aanteekening in een rapport van de vijfde klas, dat „Helga onder de les zit te kaar ten" Triomfantelijk toonde ze hem de Uilenorde van de school, den zilveren be ker, dien ik bij een skiwedstrijd won, en ten slotte m'n zwem-diploma. Och wat, dat is niet iets om te laten zien. zei ik en probeerde het tante af te nemen. Warempel, Hans moet weten, hoe goed je zwemmen kunt, zei tante, en zag er een soort bescheidenheid van mijn kant in, asjeblieft, springen, zwemmen, redden van drenkelingen Hans nam het gewichtige document en bestudeerde het met gepaste aandacht. Pas toen hij het teruggaf, dacht hy ineens aan iets hij verschoot er van. Maar je kon niet zwemmen! viel hij uit en keerde zich met een ruk naar mij om. Gelukkig was tante bezig, nieuwe be wijzen van knapheid uit de kast op te schommelen. Ik greep zijn hand en druk te die uit alle macht: Natuurlijk kon ik zwemmen, anders zou ik toch zeker niet zoo hysterisch geweest zijn, naar beneuen te springen in zee. Hans staarde me zoo lang en strak aan, dat ik er verlegen on der werd; maar gelukkig kon hy ten laat ste z'n lachen niet houden, en gaf toe dat het misschien een halven graad beter was slim te zijn, dan hysterisch. Waar hebben jullie het over? vroeg tante Aleksandra. O, we halen enkel nog eens op hoe het was, toen ik Hans vryde, zei ik. Wat zeg je? Doodelijk verschrikt trok tante haar hoofd terug uit de kast. Vrijde jij? Heb je dan geen gevoel van eigenwaarde, Helga? Nou kun je het zelf hooren, zei ik en gaf Hans een por in z'n rug, hier in huis nemen ze me ernstig. Maar onder vier oogen heeft ze tegen hem hetzelfde gezegd wat ze anderen on der vier oogen vertelt dat de grond goed is. Wel dat is in ieder geval een troost. We werden allerpleizierigst ontvangen toen we met ons beidjes kwamen aanzet ten. Ik geloof, dat vader het fyn vindt weer een man in huis te hebben om mei te praten, na al die jaren tusschen enkel vrouwspersonen te hebben gezeten. En zoo als ik had voorzien, begon tante Aleksan dra al gauw te praten over de verschillen de Frigaards en Palms, die ze heeft ont moet en hoorde ze tot haar voldoening, da) haar jeugdvriendin Teodora Palm een ach ternicht was van Hans' moeder. Van moeder kreeg ik een langen felicita tiebrief en een beeldig kanten kleed. Hel eerste stuk in ons huishouden. (Slot volgt).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12