RADIO-PROGRAMMA'S Pi DINSDAG 5 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. WOENSDAG 6 JANUARI 1937. GEMENGDE BERICHTEN MAN DOOR AUTO OVERREDEN. Op slag gedood. Gistermiddag kwart over drie is een man van 65 jaar te Amsterdam door een vracht auto aangereden, doordat hij plotseling van het trottoir stapte. De man was op slag dood. Zijn identiteit kon aanvankelijk niet worden vastgesteld. Later bleek het slachtoffer te zijn de 71- jarige J. W. uit de Commelinstraat te Am sterdam. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Gistermorgen is op den Bergschenweg bij Borculo dr. Schey, wonende aldaar, door de gladheid van den weg met zijn motor in den bocht geslipt. Hij kwam op de tram rails terecht en bleef bewusteloos liggen. De machinist van een naderende ''-am merkte het slachtoffer gelukkig bijtijds op. Omwonenden droegen den ernstig gewon den motorrijder in een nabij zijnde woning vanwaar hij later met een ziekenauto naar zijn woning is vervoerd. Daar is hij in den loop van den avond aan zijn verwondingen bezweken. Dr. Schey was te Borculo een gezien arts. STUDENT UIT DELFT MET ZIJN MOTOR VERONGELUKT. Ernstig gewond opgenomen. Op den weg van Delft naar Pijnacker is de motorrijder Van M„ bij het passeeren in botsing gekomen met een transportdrie wieler, die zich in dezelfde richting voort bewoog. De motorrijder een 22-jarige stu dent aan de Technische Hoogeschool te Delft viel op den grond en kreeg een been breuk, inwendige kneuzingen en verschil lende hoofdwonden, jji ernstigen toestand is het slachtoffer naar het gasthuis over gebracht. Bij het onderzoek is gebleken, dat Van M. met groote snelheid heeft gereden. AUTOBOTSING TE GRONINGEN. Gisteravond is in een bocht van den Ver lengden Heereweg, onder de gemeente Haren, de vrachtauto bestuurd door den 40-jarigen bode Honebeeker uit Glimmen, in botsing gekomen met een truck met aan hangwagen van de firma de Vries uit Gro ningen. De vrachtauto kwam door de bot sing dwars over den weg te staan, waar door het verkeer naar Groningen, over dezen weg geruiméh tijd gestagneerd werd. de heer Honebeeker bekwam een bekken- fractuur. Hij is in het Academisch zieken huis opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. MEISJE DOOR KOKENDE MELK VERBRAND. Zaterdag is het vierjarig dochterje van den heer B. te Uden bij het spelen in een pan kokende melk gevallen. Met ernstige brandwonden overdekt is het kind naar het ziekenhuis ter plaatse overgebracht, waar het Zondagavond is overleden. GROENTENWINKEL TE IJMUIDEN UITGEBRAND. Maandagnacht te omstreeks drie uur heeft een korte doch hevige brand gewoed in den groentenwinkel van den heer Maks aan de Kennemerlaan te IJmuiden. De heer Maks, zijn echtgenoote en drie kinderen, die uit hun slaap gewekt werden, konden zich met achterlating van alles, in nachtgewaad in veiligheid stellen. Zij von den bij buren onderdak. D&nk zij het snelle ingrijpen van de brandweer was men het vuur spoedig den baas. Men kon echter niet verhinderen, dat winkel en woning nagenoeg geheel uit brandden. Niets kon worden gered. De schade wordt door verzekering gedekt. HUISELIJK DRAMA TE DEN HAAG. Gistermiddag heeft zich in een perceel in de Weimarstraat te 's-Gravenhage, be woond door het bejaarde echtpaar B. een familiedrama afgespeeld. De heer en mevr. B. verkeerden reeds geruimen tijd in moei lijke omstandigheden en, geen uitweg meer ziende, is de man gistermiddag tot een wanhoopsdaad overgegaan. Hij was in het bezit van een revolver en lostte twee scho ten, eerst een op zijn vrouw en vervolgens richtte hij het wapen op zichzelf. Beide personen werden gewond. Een loopjongen bemerkte het eerst, dat er iets ernstigs in het perceel was voorge vallen en waarschuwde de politie en den geneeskundign dienst. De beide gewonden werden naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal overgebracht. Hun toestand is rede lijk. POSTZAK ONTVREEMD. Inhotid gedeeltelijk teruggevonden. Naar eerst thans bekend wordt, is Za terdagavond op de binnenplaats van het postkantoor te Venlo een postzak met in houd ontvreemd. De diefstal geschiedde te Dngeveer tien uur, toen een postbeambte bezig was met het naar buiten dragen van postzakken om deze op een handkar te la den, teneinde ze naar het station te ver boeren. Gedurende een oogenblik, dat de be ambte in het gebouw was, hebben onbeken den den postzak van den wagen genomen. Zij zijn er in geslaagd ongemerkt te ont komen. De beambte ontdekte den diefstal onmiddellijk bij zijn terugkeer en stelde de politie van het gebeurde op de hoogte. Het uitgebreide onderzoek, dat dadelijk werd ingesteld, had gistermiddag resultaat. In 2en perceel bosch, gelegen achter het woonwagenkamp te Venlo, werd een hoe veelheid verscheurde enveloppen en brie ven gevonden. Het bleek weldra, dat men Treinontsporing te 's Hertogenbosch Geen persoonlijke ongelukken Groote materieele schade In den afgeloopen nacht is op het sta- tonsemplacement te 's-Hertogenbosch, juist op het wisselcomplex der lijnen naar Utrecht en Nijmegen, de om tien minuten over half drie passeerende groeps-goede- rentreiri No. 4005 UtrechtEindhoven door tot nu toe onopgehelderde oorzaak ont spoord. Op den wissel sloeg de dertigste wagen uit de rails en nam zeven er achter vol gende wagens mee. Vier der wagens, wel ke gedeeltelijk geladen waren, werden to taal verspinterd of zwaar beschadigd om ver geworpen. Daarbij versperden zij de beide sporen, welke bovendien zeer veel te lijden hadden. De onmiddellijk den goederentrein vol gende nachtposttrein naar Eindhoven, wel ke kwart voor drie in den Bosch zou arri- veeren, moest worden opgehouden. De rei zigers van dezen trein moesten uitstappen, doch konden eenigen tijd later de reis met het nog intact zijnde gedeelte van den goe derentrein, waarin nu een personenrijtuig was opgenomen, voortzetten. Inmiddels werden terstond maatregelen genomen tot vrijmaking der sporen. Uit Nij megen kwam een takelwagen met hulpper soneel, dat, bijgestaan door personeel uit Den Bosch, er vanochtend circa half negen in geslaagd was, een der sporen vrij te ma ken. Tot dat tijdstip waren de treinen voor Rotterdam omgeleid over Lage Zwaluwe, terwijl de reizigers uit het Noorden een kleine wandeling langs de ruine moesten maken om het Bossche station te bereiken. Daar de wissels ernstig beschadigd zijn, zal het den geheelen dag duren voor de beide sporen zijn hersteld. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. hier te doen had met een inhoud van den verdwenen postzak. Of er poststukken in den ontvreemden zak zaten, welke gelds waarde bevatten, kon nog niet worden vastgesteld. Wel "bevond zich in den zak Nieuwjaars- post. Het onderzoek wordt voortgezet. Van de daders ontbreekt tot nu aan toe elk spoor. GOEDERENWAGENS ONTSPOORD. Gisteravond te ruim kwart over negen zijn op het stationsemplacement te Haar lem (Oostzijde) bij het rangeeren twee goe derenwagens uit de rails geloopen, waar schijnlijk door het ontijdig overhalen van den wissel. Door deze ontsporing waren" twee zijspo ren gedurende eenige uren gestremd, doch het normale treinverkeer heeft hiervan geen hinder ondervonden. Wel moesten de treinen op ander wijze het station worden binnengeloodst. BAKKER VAN ZIJN GELD BEROOFD. Op eenzamen landweg overmand. Op een eenzamen weg onder St. Agatha in Oostelijk Noord-Erabant hebben twee struikroovers, gebruik makende van de duisternis, Zaterdagavond laat hun slag ge slagen en een bakker uit Oeffeit van een aanzienlijk bedrag aan geld beroofd. Deze bakker was des middags, naar het ..Held." berichte, met paard en wagen uit Oef feit vertrokken om bij zijn talrijke klan ten in dè omliggende dorpen brood af te léveren. Des avonds was hij daarmee ge reed en keerde van St. Agatha naar huis terug. Toen hij op een eenzamen landweg reed, sprongen plotseling uit een greppel ter zijde van den weg twee mannen te voor schijn. waarvan een het paard bij den teu gel vastgreep, waarna de tweede zich op den bakker wierp en het geld opeischte. Er ont stond een hevige worsteling waarin de bak ker het onderspit moest delven daar de tweede roover zijn makker te hulp kwam. Hij werd tegen den grond geslagen waar na de bandieten spoedig zijn geldzak wisten te bemachtigen waarin zich een aanzienlijk bedrag bevond. Hiermede verdwenen zij in de duisternis. De bakker reed met zijn wagen zoo snel mogelijk naar Cuyk, waar hij bij de poli tie aangifte van het gebeurde deed. De man was geheel overstuur en bleek niet in staat een signalement van zijn aanvallers te ge ven. De politie begaf zich toen onmiddel lijk naar de plaats van het misdrijf, doch kon daar slechts sporen van de worsteling vinden, zonder eenige aanwijzing omtrent de identiteit van de daders. In den nacht echter werd te Cuyk bij een aldaar wonenden bakker ingebroken. De dieven, doorzochten den winkel en de bakkerij, maar door het geraas, dat zij maakten, werd de familie gewekt. De bak ker nam een electrische lantaarn en ging op onderzoek uit.. Toen hij in de bakkerij het licht liet schijnen ontdekte hij twee mannen, die, toen zij zich betrapt zagen, oogenblikkelijk door een deur die zij opengebroken hadden de vlucht namen. De bakker eh zijn familie poogden hen nog te achterhalen, doch dit mocht niet gelukken. De politie werd gewaarschuwd en toen deze een onderzoek instelde, bleek, dat de dieven er niet in geslaagd waren hun doel te bereiken. Slechts een krentenbrood, dat zij, naar later bleek, op hun vlucht had den weggeworpen, werd vermist. Wel vond men in de bakkerij een aantal inbrekers- werktuigen, doch ook nu kon slechts een zeer vaag signalement van de daders wor den opgegeven, zoodat de politie er tot nu toe nog niet in geslaagd is hen op te spo ren. Men vermoedt, dat beide misdrijven door dezelfde personen zijn gepleegd. VELDWACHTER OVERVALLEN. Zaterdagavond werd te Amersfoort op de Kamp de gemeenteveldwachter van Hoe velaken v. E., die daar met zijn echtgenoote de versiering bezichtigde, door twee niet meer nuchtere personen aangevallen. De veldwachter verdedigde zich met zijn gum mistok. De aanvallers kregen vele rake klappen en gingen op de vlucht. Een van hen verloor daarbij zijn hoed, waarin zijn naam stond. De politie zal trachten daar mee de" identiteit der vechtersbazen vast te stellen. DE OVERVAL MET ROOF TE HIPPOLYTUSHOEF. Een der daders gearresteerd. In verband met den overval met roof welke op Oudejaarsavond is gepleegd op den 50-jarigen landbouwer J. Snooij te Hippolytushoef, heeft de politie gisteren gearresteerd den 27-jarigen A. M. De man is ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te Alkmaar. Een geladen revol ver is op hem gevonden. De man vertoonde boyendien een hoofd wonde, welke hij bij de "worsteling met den landbouwer moet hebben opgeloopen. De gearresteerd is door Snöow herkend als een der daders. Naar de beide andere daders wordt nog gezocht. EEN GEVAL VAN SCHAKING? Dezer dagen is een meisje van achttien jaar, dat de Venezolaansche nationaliteit bezit en dat in Schiëdam verblijf hield, naar Duitschland gevlucht met een Ameri kaan. Het tweetal is eerst aan de Duitsche grens aangehouden en teruggebracht naar Rotterdam. Daarna zijn zij er weer van door gegaan en wisten Hamburg te berei ken met het doel naar de Vereenigde Sta ten te gaan. Zaterdagavond zijn zij in Hamburg opnieuw aangehouden, waarna de vader van het rheisje, '.ie in Rotterdam verblijf hield, naar Hamburg is vertrok ken, meldt het „Vad." De vader van het meisje en het meisje zelf zijn eenige weken geleden in Nederland aangekomen. De vader kwam toen uit Spanje, waar hij eenigen tijd bij den bur geroorlog was betrokken; de man is Span jaard van geboorte en is afkomstig uit Bar celona. Gedurende zijn leven heeft hij veel gereisd en vele jaren woonde hij in Cen traal- en Zuid^Amerika. Het 18-jarige doch tertje is in Venezuela geboren en heeft ook de Venezolaansche burgerrechten verkre gen. Het meisje is erfgename van een zeer belangrijk kapitaal, dat haar is nagelaten door haar grootvader, een Australiër, den vader van haar moeder, welk kapitaal haar op 21-jarigen leeftijd zal worden uitge keerd. Toen de vader van het meisje, de heer P., met zijn dochter in ons land kwam, ves tigde hij zich te Rotterdam, in een hotel en verzocht hij een zakenvriend, die in Schiedam woont, zijn dochter in. diens fa milie op te nemen, aan. welk verzoek werd voldaan. Het meisje had reeds eerder betrekkin gen aangeknoopt met een Amerikaan, waartegen haar vader evenwel ernstig ge kant was. Van tijd tot tijd ging het meisje een paar dagen doorbrengen bij haar vader in het Rótterdamsche hotel. Dit gebeurde ook de zer dagen. Na een nacht in het Rótter damsche hotel te hebben gelogeerd, zeide zij haar vader, dat zij met de Schiedamsche familie een auto-tocht zou gaan maken. Dit was ook inderdaa.d afgesproken, maar het meisje verscheen niet op den afgesproken tijd in de woning te Schiedam. De familie wachtte eenigen tijd op haar en meende toen, dat zij bij haar vader zou blijven, zoo dat men zonder haar vertrok. Na het ver trek van de familie kwam het meisje in de woning, waar zij haar bagage pakte en verdween. Reeds kort daarop werd haar vlucht ontdekt. Haar vader vërmoedete on middellijk, dat de Amerikaan in het spel zou zijn en dat het tweetal de vlucht had genomen. Maatregelen werden dan ook ge nomen, om hen door de politie te laten aan houden. Het gevolg hiervan was, dat het meisje en de Amerikaan werden aangehouden aan de Nederlandsch-Duitsche grens bij Olden- zaal. Zij werden naar Rotterdam op trans port gesteld. De vader kreeg mededeeling, dat zijn dochter in een Rotterdamsch poli tiebureau was aangekomen, maar, toen hij zich een uur later aan dit bureau ver voegde, waren het meisje en de Ameri kaan vertrokken. Zij waren vrijgelaten, nadat men zich in verbinding had gesteld met een consulaat, waarbij de mededeeling was ontvangen, dat een meisje van 18 jaar in Venezuela meer derjarig is en dat zij dus in een geval als het onderhavige kan doen en laten wat zij wil. De vader van het meisje is het hier ech ter niet mee eens. Hij heeft zich op het standpunt gesteld, dat de Amerikaan zijn dochter geschaakt heeft. Ophieuw ingestel de nasporingen hadden aan het licht ge bracht, dat het meisje en de man weer naar Duitschland waren gegaan. De vader stel de zich in verbinding met de. autoriteiten, wat tengevolge had, dat het tweetal in Hamburg, waar zij de boot naar Amerika wilden nemen, zijn aangehouden. Toen de vader hiervan mededeeling ontving, is hij naar Hamburg vertrokken. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. De eerste zitting in het nieuwe jaar be gon met een aantal overtredingen der loterijwet. ,A. G. G. te den Haag heeft op 3 October te Leiden, tijdens de feesten, een pop verloot door middel van 2elf gemaakte loten. Had de verdachte een voldoend aan tal lootjes verkocht dan werd door iemand Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzending. 6.30 RVU. 7.00 VPRO. 3 00 Gram.pl. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.20 Paedagogische causerie en gram.pl. 11.30 ,Het probleem der groote openbare werken", causerie. 12.001.45 Vara-orkest en gram.pl. 2.00 Gram.pl. 2.30 Voor de Vrouw. 3.05 Voor de kinderen. 5.30 Variatie-concert (zang. orgel, pia no, accordeon). 6.30 „Driekoningen", causerie. 7.00 Wijdingsdienst t. g. v. het Kon. Hu welijk. 8.00 Herh. SOS-berichten. 8.03 Berichten A. N. P., Vara-Varia. 8.15 Het Vara-orkest, Mannenkoor G. E. W. A., Vrouwenkoor „Femina" en solisten. 9.50 Radiotooneel. 10.00 Berichten A. N. P. 10.05 Gram.pl. 10.35 De Ramblers. 11.00 „Huwelijksverhoudingen", causerie. 11.30—12.00 Gram.pl. Hilversum II, 301 M. NCRV-uitzending. 3.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Ensemble van der Horst. 12.00 Berichten. Gram.pl. 12.30 Vervolg concert. I.15 Zang en piano. 2.00 Orgelspel. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gram.pl. 4.00 Piano-recital, 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Onderwijsfonds v. d. scheepvaart. 7.00 Berichten. 7.15 Gram.pl. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A. N. P. 8.15 Laatste voorbereidingen voor het Huwelijksfeest. 9.00 „Godsdienstige mannen en vrouwen uit het Huis van LippeBiesterfeld", cau serie. 9.30 Stichtsch Salon-orkest en dubbel Gem. kwartet. (Om 10.00 Berichten A.N.P.) II.00^11.30 Gram.pl. Hierna: Schriftle zing. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 BBC-Welsch orkest m. m. v. solist. 12.35 Gram.pl. I.20 Birminghamsch Hippodrome orkest. 2.20 Jazzmuziek (gr.pl.). 2.50 Harmonie-orkest m. m. v. soliste. 3.50 Piano-recital. 4.20 Vesper. t- 5.10 Het MacArthur kwintet. 5.35 Het BBC-Dansorkest. 6.40 Fransche causerie. 7.00 BBG-Northern orkest. 8.Ó0 Het Willoughby Strijkkwarte m. m. v. solist. 8.20 „Snapdragon", operette. 9.40 Radiotooneel. 10.40 Het Turner Strijkkwartet en solist. II.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). Verder werden nog veroordeeld: P. G. te Voorhout wegens vieschen in verboden water met. een hengel met levende visch een z.g. snekhengel. Eisch 2 X f 2.50 subs. 2x2 dagen en Radio Paris, 1648 M 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Poulet-kamerorkest. 2.50 Orkest-concert. 4.50 Zang. 5.05 Gram.pl. 5.50 Parijsch Kamerorkest. 8.20 Pianorecital. 9.05 Nat. Orkest en Raugelkoor. 11.2012.35 Bailly-Dansorkest. Keulen 456 M. 5.50 Westduitsch kamerorkest. 7.50 Militair concert. 11.20 Fabrieksorkest-concert. 12.35 Omroepkleinorkest. 3.50 Düsseldorfer Concertorkest. 4.50 Zang en piano. 5.20 Omroeporkest, F. Hauck's orkest er. solisten. 8.05 Omroeporkest. 10.0511.20 F. Weber's danöorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Grarn.pl. 12.50 Omroepkleinorkest. 1.30 Salon-orkest. 1.502.20 Gram.pl. 6.20 Kamermuziek. 7.25 Gram.pl. 8.20 Omroep-Symphonie-orkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. 434 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepsalonorkest. 1.30 Omroepkleinorkest. I.50—2.20 Gram.pl. 5.25 Omroeporkest. 6.35 Dito. 8.20 „Ein Walzertraum", operette. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Conceii; door Blaas-Ensemble. 8.05 „Oesterreich, Volk und Land", Rijks zending. 3.35 Blaasorkest. 9.20 Berichten. 9.50 Strijkkwartet. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Oskar Joost's dansorkest. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3de Programma. 3.00 Keulen. 9.50 Diversen. II.05 London Reg. 12.50 Brussel Vl. 14.20 Droitwich. 14.50 Paris Radio. 16.20 Keulen. 18.45 Weenen. 21.30 Boedapest of div. 22.20 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 23.20 Paris Radio. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 9.30. Gram. G. R. D. 10.35 Droitwich. 14.20 London Reg. 16.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 19.00 Droitwich. 22.45 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Veroordeeld werd de 26-jarige koopman J. I. uit Haarlemmermeer tot 8 maanden gev.straf wegens diefstal van c. 2-tal manden met bollen uit een schuit Hillegom. Eisch 8 maanden gev.straf uit het publiek een rad in beweging ge- zracht, waaraan een pijl bevestigd was. Het nummer, dat voor den pijl tot stilstand kwam, wees den winnaar aan. Eisch 10 subs. 5 dagen met verbeurd verklaring van het in beslag genomene. Uitspraak 5 subs. 2 dagen met teruggave van de in beslag genomen voorwerpen. D. F., en W. E.. beiden te Amsterdam, hebben op den derden October te Leiden de loterijwet overtreden door met een vier tal automaten gelegenheid tot „gokken" te geven. De automaten, die een waarde van 1000 vertegenwoordigden en alle prijzen waren in beslag genomen. Eisch voor elk 15 subs. 10 dagen met verbeurverklaring van alles wat in beslag is genomen, uitgezonderd de automaten, die teruggegeven moeten worden. Uitspraak voor ieder 5 subs. 2 dagen met teruggave van alle in beslag genomen voorwerpen. J. P. S. te den Haag heeft tijdens de 3 Octoberfeesten te Leiden geprobeerd 180 loten aan den man te brengen voor 10 cent per lot. Op verschillende van zulke papiertjes stond een klein bedrag vermeld, dat de kooper uitbetaald kreeg als dit op zijn papiertje voorkwom. De loterijbaas verdiende er natuurlijk het meeste aan, aangezien op de meeste lootjes niets stond, wat dus een niet was. Eisch 15 subs. 10 dagen en verbeurd verklaring van de in beslag genomen mate rialen. Uitspraak 5 subs. 2 dagen met verbeurd verklaring. Van J. W. te Amsterdam was tijdens de kermis op het Schuttersveld te Leiden zijn geheele stand in beslag genomen wegens overtreding der loterijwet. Deze verdachte, die bijgestaan werd door een raadsman had een z.g „Japie Rikketik". Er werden door zijn personeel 40 papieren strooke-n verkocht a 10 cent, terwijl op elk papier 8 nummers vermeld waren. Als de nummers verkocht waren dan mocht een viertal willekeurige personen uit het pu bliek een stalen pen naar een in beweging zijnd bord werpen om de winnaars te be palen. Het nummer waarop de pijl vaat bleef zitten wees de winnaars aan. Deze zaak werd 14 dagen aangehouden om de verbalisanten te hooren. verbeurdverklaring van het in beslag ge nomen vischtuig. Uitspraak 2 X 2 subs. 2x1 dag met verbeurdverklaring. A. v. L. taxibestuurder te Leiden wegens het opnemen van passagiers op den Stationsweg te Leiden, hetgeen in strijd is met het snorders verbod. Eisch 2.50 subs. 2 dagen. Uitspraak f 2 subs. 1 dag. I. H. te Wassenaar en B. A. v. L. te Leiden wegens het. ieder op een ver ^ïhillenden dag. omver rijden van den paal- vork nabij den overweg Morechweg te Leiden. Eisch voor elk 3 subs. 2 dagen. Uitspraak voor ieder 5 subs. 2 dagen. Aangehouden werden de zaken tegen J. R. te Leiden, die in een kleedkastje in het openbaar slachthuis te Leiden vier halve varkenskoppen aanwezig heeft gehad, waar van de beendei-en en de slijmvliezen wegens tuberculoze waren afgekeurd, en tegen A. C. v. d. W. te den Haag, die. rijdende op den Veurschen weg te Voorschoten, met zijn auto een voetganger heeft aangereden, die geheel rechts van dezen weg liep. De aan rijding had kunnen gebeuren doordat de lading te veel naar buiten stak. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Zonder vergunning van de Ned. Sierteelt- Centrale had J. W. A. v. d. W. uit H a a r- lemmermeer op de veiling te Hille gom 6915 K.G. spercieboonen verkocht. De ambtenaar eischte tegen verd. f 25. subs. 15 dagen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot ƒ25.subs. 10 dagen hechtenis. Dé officier van Justitie vroeg bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter te Haarlem, waarbij de 45-jarige advocaat J H. K. uit Wassenaar was veroordeeld tot een geldboete van ƒ6.subs. 3 dagen en een geldboete van ƒ4.— subs. 2 dagen, terzake, dat hij op 24 Mei '36 te Bloemen- daai de auto van de politie aldaar, die ver dachte wilde inhalen, deze liet bekneld ra ken. Bovendien had verd. te veel links ge reden. toen hij aldaar de Mollaan moest inrijden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9