DINSDAG 5 JANUARI 1937 DE I.E'DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG 7 AANKOMST VAN VORSTELIJKE GASTEN. Gisteravond zijn met de trein van 8.02 aan het Staatsspoorstation aangekomen een aantal vorstelijke personen, die hij het hu welijk van Prinses Juliana en Prins Bern- hard tegenwoordig zullen zijn, en wel de vorst, de vorstin en prins Armin van Lip- pe, de prinses-weduwe Frederik van Sak- sen-Meiningen, de groothertog en de groot hertogin van Mecklenburg, de erfgroother- tog van Mecklenburg, de vorst van Wal deck, de groothertogin van Oldenburg, de erfgroothertog en de erfgroothertogin van Oldenburg, de prins en prinses zur Lippe, prins Ernst August zur Lippe en prinses Carola zur Lippe. De gasten werden verwelkomd door de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bern- hard. Gistermiddag zijn reeds aangekomen in hotel Oud-Wassenaar de graaf en gravin Kotzebue, evenals graaf en gravin Rabe Oeynhausen met hun kinderen, die de reis per auto hebben gemaakt. Drukte op Oud-Wassenaar. Het groote meerendeel van de gisteren aangekomen gasten zal zijn intrek nemen in het kasteel Oud-Wassenaar. Het is op Oud-Wassenaar dan ook een drukte van belang geweest. Reeds gistermiddag waren eenige intimi van het Hof, die voor de hu welijksplechtigheid overkwamen, gearri veerd. Laat in den middag kwamen de Graaf en Gravin Rabe von Oeynhausen Sierstorpff met hun beide kinderen, die als bruidskinderen zullen fungeeren, per auto aan. Zooals men weet, zal graaf Rabe von Oeynhausen-Sierstorpff bij het Vorstelijk huwelijk getuige zijn. Tegen den avond ar riveerde op Oud-Wassenaar uit Parijs de Graaf en Gravin von Kotzebue, bij wie Prins Bemhard in de lichtstad -meermalen zijn intrek nam. Zoo is thans het groote mee rendeel van de hooge gasten in de Residen tie gearriveerd. Heden zouden nog uit Duitschland aankomen H. D. H. de Vorstin van ErbachSchönberg en Z. D. H. de Vorst van Wied. AANKOMST VAN ENGELSCHE GASTEN IN DE RESIDENTIE. Graaf en gravin van Athlone en major en lady Smith bij de Koningin. Met de nachtboot uit Harwich zijn gis termorgen vroeg te Hoek van Holland aan gekomen de Engelsche gasten van H. M. de Koningin bij het huwelijk van Prinses Ju liana en Prins Bernhard, n.l. Prinses Alice van Groot-Brittannië en haar echtgenoot de graaf van Athlone, alsmede major Abel Smith en lady May Abel Smith. Met de zelfde boot reisden ook de leden van het gevolg en het personeel van den hertog van Kent, die in den loop van den dag per vliegtuig op het'vliegveld Ypenburg ver wacht wordt. Laatstgenoemden vertrokken met den aansluitenden boottrein naar Den Haag, waar zij hun intrek namen in hotel Pau- lez, waar alle Engelsche gasten zijn onder gebracht. De vier gasten van H. M. de Koning wer den te Hoek van Holland door hofauto's opgewacht, waarmee zij naar de Residentie werden gebracht. Te ruim 9 uur arriveer den zij ten paleize Noordeinde, waar zij door H. M. de Koningin werden ontvangen en hartelijk begroet. Hun bezoek aan het paleis duurde ongeveer drie kwartier. Te gen kwart voor tien vertrokken ook de graaf en gravin van Athlone en major en lady Abel Smith met hofauto's naar hotel Paulez. Hertog van Kent in ons land Op „Ypenburg*' ontvangen Namens het bestuur van het vliegveld Ypenburg werden deze bezoekrs ontvangen door den president-commissaris, mr. E. E. Menten en den heer Reinders., Later voeg de zich bij dit gezelschap nog de Britsche gezant te Den Haag, cir Hubert Montgo mery, die vergezeld was van lady Montgo mery, de Britsche Luchtvaart-attaché, te Den Haag, commander Henry Norman Thornton en de burgemeester van Rijswijk, mr. van Hellenberg Hubar. Te ongeveer tien minuten voor half twaalf werd de Havilland, die privé-eigen- dom is va nden Hertog van Windsor, zich- baar. De particuliere vliegtuigd-bestuurder van den Hertog van Windsor, captain Fiel den, draaie eenige wijde bochten boven het vliegveld en zette de machine vervolgens j netjes neer, waarna zij naar het terras taxiede. De rood-grijze de Havilland Dragon Ra pid, die reeds eenige, malen een bezoek aan ons land heeft gebracht, laatstelijk nog in den afgeloopen zomer, toen zij den hertog van Kent naar Schiphol bracht, om de toonstelling van Engelsche kunst in het stedelijk museum in Amsterdam te ope nen, kwam vlak voor de tor ontvangst aanwezige personen tot stilstand. De Hertog van Kent werd het eerst be groet door sir Hubert Montgomery en door Hertog Rdolf van Mecklenburg, die de an dere aanwezige personen aan hem voor stelden, In een der gereedstaande hofauto's nam hij met hertog Adolf plaats en slechts op gemerkt door het publiek, dat zich bij de Hoornbrug had verzameld in afwachting van zijn komst en dat hem luide toejuichte, reed de auto snel naar de stad, waar zij te kwart voor 12 arriveerde voor hotel Pau lez aan het Korte Voorhout, waar de Prins zijn intrek heeft genomen. De vorst von Wied Naar wij vernemen, is de vorst von Wied, die als getuige voor Prinses Juliana bij haar huwelijk zou fungeeren, verhin derd de plechtigheid bij te wonen. ONTVANGST VAN GEZANTEN TEN PALEIZE. Gistermiddag te ongeveer kwart voor vier heeft het prinselijk bruidspaar den Nederlandichen gezant te Londen jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, den Neder- landschen gezant te Parijs jhr. mr. J. Lou don en den Nederlandschen gezant te Ber lijn S. B. W. Graaf van Limburg Stirum, in audiëntie ontvangen, die gezamenlijk het geschenk kwamen overhandigen van de Nederlandsche gezanten, in het buitenland geaccrediteerd. Korten tijd later arriveerde de echtge- noote van onzen gezant te Berlijn, mevr, gravin van Limburg Stirum, die vergezeld van den Nederlandschen consul te Ham burg, den heer F. C. baron van Aerssen Beyeren van Voshol het geschenk kwam aanbieden van de Nederlandsche kolonie in Duitschland. Nederlandsche autoriteiten in audiëntie. H. M. de Koningin heeft gistermiddag ten Paleize "Noordeinde aan de Nederland sche autoriteiten en hunne dames audiën tie verleend, ten einde hen in de gelegen heid te stellen hun gelukwenschen aan te bieden. BELGISCHE ONDERSCHEIDING VOOR DE PRINSES. Koning Leopold in laat zijn gelukwensch aanbieden. Gistermiddag te ruim 4 uur heeft H. M. de Koningin den Belgischen gezant, den heer Ch. Maskens, ten paleize Noordeinde in audiëntie ontvangen ter aanbieding van een eigenhandig schrijven van Koning Leo pold m, in welk schrijven de Koning Hare Majesteit zijn gelukwenschen met het voor genomen huwelijk van Prinses Juliana be tuigt. Vervolgens is de Belgische gezant door Prinses Juliana en Prins Bernhard ontvan gen. Namens Koning Leopold heeft de heer Maskens het Prinselijk bruidspaar een- kristallen vaas aangeboden, een kostbaar voorwerp van Belgische glasblaaskunst. Bovendien heeft de Belgische gezant Hare Koninklijke. Hoogheid het groot lint van de Leopoldsorde overhandigd, de hoogste Belgische onderscheiding. KONINGIN, PRINSES EN PRINS BEZICHTIGEN VERLICHT DEN HAAG. DE BOSKOOPSCHE PALEIS- VERSIERING. Den 5den Januari was het huldeblijk van Boskoop's burgerij, bestaande uit de ver siering van het Koninklijk Trappenhuis, Gaanderijen en Balconzaal voltooid. Deze interieurverisering, waarbij afstand werd gedaan van het traditioneel decoratief van palmen en varens, culmineert in een weergave van het droommotief, welke el ke vormgeving aan moderne zakelijkheid op het gebied van versiering slaat door zijn natuurlijke perfectie. In groenen bladerkelk verscholen gloeien uit doorschijnende schil van echte appeltjes van Oranje onzichtbare electrische licht jes in eindelooze variaties. Wij zagen die Orange-appeltjes in het groen, lichtend hangen over trapbalustra- des, zich slingerend om witte zuilen, in bouquetten boven deuropening en spiegel, maar ook zich samen rijend tot een lich tende kroon. Prinsesselijke kroon, en als zwevend boven vazen van crème sabijne kleur, diffuse Orangeweerschijn, spelend over subtiele bruidsbloemen. Een blauwe ceder omkranst met serin gen en afgedekt met dwerfconiferen prijkt naast de beeltenis van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik, terwijl aan de rechterzijde van het schilderstuk der Koninklijke Fa milie naast H. K. H. Prinses Juliana een slanke vaas met sering en prunus is ge plaatst op een verhooging, waaromheen roode anjelieren met gele azalea's de kleu ren van Lippe-Biesterfeld vertegenwoordi gen. De vazen zijn ter beschikking gesteld door de Koninklijke Flateelfabriek Zuid- Holland te Gouda (N.V. Hoying). Het tijdstip en de kleurrijke ontwikke ling der bloemen werd mede verkregen door gebruikmaking van belichting met Neonlampen, vrijwillig daartoe afgestaan door de N.V. Esco Neon te Amsterdam. Alle bloemen en planten, camelia's, ro zen, seringen, prunus enz. zijn uit Boskoop afkomstig. Het arrangement en het idee aan de ver siering ten grondslag liggend, is van den heer H. W. E. Struve te Boskoop, den ont werpen van de bekende Boskoopsche bloe mententoonstelling in 1935. De Boskoopsche burgerij deed haar ge schenk vergezeld gaan van een calligra- phisch album, vervaardigd door den kwee- ker J. van der Molen, waarin vertegen woordigers van 110 Boskoopsche vereeni- gingen en hun handteekeningen plaatsten. Hoofdzakelijk particuliere kweekers maar ook de Rijkstuinbouwschool droegen tot dit kostelijk geschenk bij. Reeds vroeg wapperde vanmorgen de Union Jack van het stationsgebouw op het vliegveld Ypenburg, want in den loop van den ochtend zou hier de Hertog van Kent verwacht worden, die als vertegenwoordi ger van de Britsche koninklijke familie de huwelijksplechtigheden komt bijwonen. Ook van de zijde van het publiek bleek belangstelling te bestaan voor de aankomst van den Britschen Prins, want verscheide ne bezoekers waren op dezen zonningen wintermorgen op het vliegveld aanwezig, waar hun de tijd gekort werd door een mi litairen jager, die boven het veld verschil lende capriolen uithaalde en door den zweefvlieger Hoekstra, die zich met een Grunau-zweeftoestel door een Pandertje ombhoog liet trekken. Te ongeveer 10 uur had men van het Londensche vliegveld Hendon het startbe- richt voor Ypenburg ontvangen. Tegen half elf verzamelden zich in de zaal van de Aero-club verschillende hooge persoon- li., kheden om den Engelschen gast te ont vangen. Daar was in de eerste plaats Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, broeder van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik en de hem toegevoegde kolonel b. d. jhr. W. Laman Ttrip, adjudant i. b. d. van H.M. de Ko ningin, alsmede Schout-bij Nacht jhr. J. C. F. von Mühlen, adjudant i. b. d. van H.M. de Koningin, die den Hertog van Kent tij dens zijn verblijf alhier is toegevoegd. De Koningin, de Prinses en de Prins en enkele hunner gasten hebben gisteravond van ongeveer half zeven tot kwart over ze ven een rijtoer door de verlichte en ver sierde straten van Den Haag gemaakt, waarbij ook Scheveningen, met name de Keizerstraat en de Badhuisstraat zijn be zocht. VERKLARING VAN PRINS BERNHARD AAN HET D. N. B. De Duitsche radio heeft gisteravond het verslag van een onderhoud van den verte genwoordiger van het Duitsche Nieuwsbu reau in Nederland met Prins Bernhard uit gezonden. Veel nieuws bevat dit verslag, na de verklaring van den Prins, opgeno men in ons blad van gisteren, niet. Er wordt echter med^ de nadruk gelegd op de liefde van Z.D.H. ^oor zijn geboorteland en op de wenschelijkheid van goede betrek kingen tusschen Duitschland en zijn nieuw vaderland, waaraan de Prins zeide, door de gevoelens van zijn hart en door den aan H. M. de Koningin en hiermede aan het ge- heele Nederlandsche volk afgelegde eed toe te behooren. Aan dat verslag was het volgende door het D.N.B. toegevoegd: „Hiermede is, naar wij hopen, dit geschil tot tevredenheid en voldoening van beide partyen uit den weg geruimd." DE RADIOUITZENDING VAN HET HET HUWELIJK. De Nederlandsche Radio-Omroep is ge reed voor de verzorging van de radio-uit zending van de vorstelijke bruiloft. Voor dit doel werken de vier groote omroepver- eenigingen en de Phohi samen. Er zijn in totaal 11 radio-ooggetuigen, t. w.: een bij het Koninklijk Paleis, de heer de Waart; een bij het Stadhuis, majoor de Bas; een bij den ingang van de kerk, de heer Jansen; een in de kerk, de heer Tolk; een in de Vondelstraat, de heer Streng- holt; een in het gebouw „Olveh" (Anna Pau- lownastraat), de heer Czopp; een in de Laan Copes van Cattenburgh, de heer Aler; een op „Plein 1813", de heer van Bovene. Een groot deel van Europa luistert mee, omdat buitenlandsche omroepen de plech tigheden geheel of gedeeltelijk uitzenden. Duitsche ooggetuige is de heer Dietze van de Reichs Rundfunk Gesellschaft (tenzij het vlagincident hem afwezig doet blijven). Fransche ooggetuige is de heer Cornelissen van den Franschen omroep. Engelsch oog getuige is de heer de Lotbiniere van de Bri tish Broadcasting Corp. De buitenlandsche ooggetuigen staan voor de Rivier Vischmarkt De heeren Speet en Tindal zijn aan hen toegevoegd als tolken. In de trouwzaal en in de St. Jacobskerk bevindt zich een groot aantal microfoons voor het opnemen van alle om derdeelen der plechtigheid. Donderdagmorgen 10 uur 15 wordt ten aanhoore van de lusteraars groot appèl ge houden van alle posten. Dit geschiedt door den heer W. Vogt, lei der van den hoofd centraal post in het Hofstraatje (gebouw Gemeente Telefoon dienst). Een uitgebreid lijnennet is voor de repor tage aangelegd onder leiding van den heer Neher, directeur van den Haagschen Ge meente Telefoondienst. De algeheele technische leiding berust in handen van ir. Boetje van P.T.T. PRINS EN PRINSES NAAR SCHIPHOL. Vergezeld van 85 gasten. Morgen zal H. K. H. Prinses Juliana, ver gezeld van Z. D. H. Prins Bernhard, een bezoek brengen aan de Amsterdamsche luchthaven Schiphol. De Vorstelijke Ver loofden zullen vergezeld zyn van niet min der dan 85 gasten, waaronder alle bruids meisjes en bruidsjonkers en persoonlijke vrienden van hen beiden en natuurlijk vele leden van de hofhouding. Het is de bedoeling, dat de gasten op Schiphol de lunch gebruiken om daarna allen gezamenlijk een bezoek te brengen aan de bloemententoonstelling te Aalsmeer. HET ENGELSCHE EN HET DUITSCHE VOLKSLIED. Ter eere van de Engelsche en Duitsche gasten van H. M. de Koningin zullen heden op den eere-avond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Graven- hage het Engelsche en het Duitsche volks lied worden gespeeld. De aankondiging in de socialistische pers „dat het Horst Wes- sellied gespeeld zal worden" heeft aanlei ding gegeven tot commentaar, waaruit misverstand blijkt zoowel ten opzichte van de beteeken is als van den inhoud van dit lied. Het Horst Wessellied vormt een on verbrekelijk onderdeel van het officieele Duitsche volkslied, hetwelk bestaat uit een combinatie van „Deutschland über Alles" en het Horst Wessellied (eene strofe van het een en eene van het andere met da capo's). Wanneer dus uit beleefdheid je gens H. M.'s Engelsche en Duitsche gasten hedenavond de Engelsche en Duitsche volksliederen gespeeld worden, behoort daar vanzelfsprekend óók de officieele ge adopteerde strofe van het Horst Wessel lied toe. De in genoemde pers geopperde meening, dat hierin anti-Joodsche uitin gen zouden voorkomen, is onjuist. Er staat geen woord in, dat als zoodanig zou kun nen worden uitgelegd. Ten overvloede kan worden meegedeeld, dat het spelen van het lied direct noch in direct verband houdt met de besprekingen, welke de laatste dagen tusschen de Neder landsche en Duitsche regeeringen zijn ge voerd. N.SJL-HULDE AAN PRINSES JULIANA. EEN AFZONDERLIJK GESCHENK AFGEWEZEN. Oe N.S.B. heeft gemeend een afzonder lijk huwelijksgeschenk aan H.K.H. Prinses Juliana te moeten aanbieden en heeft dit verlangen aan Hare Huogheid per schrijven kenbaar gemaakt. In antwoord daarop, al dus lezen wij in „Volk en Vaderland", heeft de kamerheer van H.K.H. Prinses Juliana de N.S.B. bericht gezonden, dat H.K.H. tot haar leedwezen bezwaar moet maken een afzonderlijk geschenk van een politieke partij van welke richting deze ook moge zijn in ontvangst te nemen en haar ver zocht zich bij het Nationaal Huwelijksge schenk aan te sluiten. Hierop heeft de N.S.B. bericht, dat aan den wensch van H.K. Hoogheid om geen uitvoering te geven aan het voor nemen tot het aanbieden van een afzon derlijk geschenk, uiteraard zal worden vol daan, maar dat het de N.S.B. niet mogelijk is om mede te werken met het Nationale comité, daar hierin zijn opgenomen en daar aan deel hebben Staats- en Kroon vijandige elementen. Onder deze omstandigheden heeft de N.S.B. besloten de in haar kringen bijeen gebrachte gelden te schenken op 7 Januari a.s. ter gelegenheid van het huwelijk der Kroonprinses aan: Stichting „Oranje-Nassau's oord" bij Renkum, Herstellingsoord voor lijders aan alle vormen van tuberculose van beide sek sen en kinderen van alle gezindten. 2. Stichting Oranje Nassau te Magelang, dienende tot opvoeding van verwaarloosde kinderen, staande onder leiding van Pa van der Steur, ieder voor de helft der saamgebrachte gelden. Deze mededeeling heeft het Prinses Ju- liana-fonos van de N.S.B. vergezeld doen gaan van „eerbiedige" gelukwenschen. De insinuatie, dat H.K.H. een geschenk aan beveelt, waaraan „Staats- en Kroon vijan dige elementen" deel hebben, getuigt ech ter van een soort van eerbied, welke H.K.H. wel op de juiste waarde zal weten te schat ten aldus de „Tijd". GROOTE BELANGSTELLING VOOR HET HUWELIJK VAN PRINSES JULIANA IN ENGELAND. Een Netherlands supplement van de „Daily Telegraph". Het behoeft nauwelijks te verwonderen, dat Engeland medeleeft met de festivitei ten, welke in Nederland worden voorbereid voor de viering van het huwelijk van H. K. H. Prinses Juliana met Z. D. H. Prins Bernhard van LippeBiesterfeld. Niet al leen reeds is zulks het geval, daar het ge heel in overeenstemmig is met de Engel sche mentaliteit om zich te interesseeren voor een society-gebeurtenis van den eer sten rang, doch vooral nu is daad gereede aanleiding daartoe, daar onze Prinses zich bij haar bezoeken aan Engeland waar zy bij het huwelijk van den Hertog van Kent met prinses Marina als bruidsmeisje fungeer de, een groote populariteit heeft verwor ven. De Engelsche bladen wijden vooral de laatste dagen groote aandacht aan de voor bereidingen, welke in Den Haag worden getroffen en "ook op de fotopagina's komen veelvuldig de portretten voor van het Prin selijk Paar. De fotopagina van de „Times" was gis teren vrijwel geheel gewijd aan het a.s. huwelijk, terwijl de „Daily Telegraph" gisteren een Netherlands supplement heeft uitgegeven, dat met de hulp en voorlich ting van het Nederlandsche informatiebu reau te Londen is tot stand gekomen. De frontpagina van het Netherlands sup plement van de „Daily Telegraph" ver toont het portret van H. M. de Koningin, het portret dat van de prinselijke .verloof den is gemaakt kort na aankomst van Prins Bernhard in Nederland, een afbeel ding van de Ridderzaal, zoomede het Ne derlandsche wapen. De „Daily Telegraph" voegt hieraan de beste wenschen toe voor de koninklijke fa milie en het Nederlandsche volk. Het rijkelijk geïllustreerde bijnummer bevat artikelen van een vriendin van Prin ses Juliana, van minister-president dr. H. Colijn, die uiting geeft aan zijn vertrou wen op een toekomstige welvaart, van den minister van buitenlandsche zaken jhr. mr. A. C. D. de Graeff en voorts bijdragen van jhr. mr. R. de Marees van Swindei ~n, H. M.'s gezant te Londen, van den president der Nederlandsche Bank, mr. L. J. A. Trip. prof. dr. P. Geyl, dr. D. Crena de Jongh, dr. A. A. L. Rutgers, prof. dr. H. C J. H. Gelissen, minister van Handel, Nij- HUWELIJKSFEESTEN VERBODEN!! Men meldt ons uit Krabbendijke (Zuid- ^eveland) In de eerstvolgende dagen zal iedere stad, dorp of gehucht het huwelijk van Prinses Juliana met Prins Bernhard vieren, behalve het Zeeuwsche dorp Krabbendijke. Niet dat men daar geen feesten zou willen houden, maar in dit dorp zijn alle huwe lijksfeestenverboden, door den waar- nemenden burgemeester. Eenige weken geleden werd de burge meester jhr. mr. G. A. Strick van Linscho- ten benoemd tot burgemeester van Zwol ler kerspel. Na dien vertrek werd wethou der S. J. de Kok waarnemend burgemeester en belast met de leiding der gemeenteza ken. De Kok behoort tot de Staatkundig Gereformeerde partij. De Oranjevereeniging te Krabbendijke, niet vermoedende wat de volgeling van ds. Kersten van zins was, maakte plannen voor feestviering. Het dorp en verschillende wo ningen zouden versierd worden, een op tocht stond op het programma, muziek en zanguitvoeringen zouden plaats hebben, kortom het dorp zou op gepaste wijze feest vieren. Thans echter heeft de waarnemend burgemeester, de heer de Kok, als hoofd der politie al deze voorgenomen feestelijk heden om principieele redenen verboden. De heer De Kok achtte het niet in overeen stemming met zijn beginsel deze huwelijks feesten toe te staan. Het Oranjecomité heeft zich nu gewend tot den commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, met het verzoek dit besluit te verneitigen. Dit zal naar men ons vertelde echter alleen door de Kroon kunnen geschieden. Men tracht nu een schikking te treffen, maar tot nu toe blijft de heer De Kok zijn be sluit handhaven. „Huisgezin". verheid en Scheepvaart, jhr. mr. W. J. de Jonge, den voorzitter van de internationale vereeniging voor rubbercultuur, jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude, ir. M. H. Damme en anderen. H. M. de Koningin aanvaardt een boek-opdracht. Het heeft H. M. de Koningin behaagt als Hoofd van het Huis Oranje-Nassau-Mec- klenburg de opdracht te willen aanvaarden van het werk: „De geschiedenis van het Huis van Oranje-Nassau", door dr N. Ja- pikse, directeur van het Koninklijk Huis archief. Van dit boek, dat ook illustratief dui zend jaar Oranje-geschiedenis in beeld geeft, is thans het eerste deel verschenen in de Cultuurserie der Zuid-Hollandsche Uitgevèrs Maatschappij. Het tweede deel verschijnt in den loop van dit jaar. Het binnenkomen van de vorstelijke bruid ten stadhuize en in de kerk. Wie aanwezig was bij de onthulling van het gedenkteeken voor wijlen H. M. de Ko ningin-Moeder in het rosarium te den Haag, zal een sterken indruk hebben be houden aan de bevallige wijze, waarop het zestal Haagsche meisjes de sluiers van het monument geleidelijk uiteen deden wijken. Een plechtigheid, welke door mevrouw Gaillard-Jorissen destijds was ingestudeerd. Het is gebleken, dat het ook aan H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses was opgevallen. Deze laatste die reeds een leerlinge was van mevr. Gaillard-Jorissen zoowel voor moderne dansen als voor haar optreden bij verschillende officieele func ties heeft aan merv. Gaillard-Jorissen de vereerende opdracht verstrekt het bin nenkomen ten stadhuize en in de kerk, zoowel van de 12 bruidsmeisjes en bruids jonkers als van de vier kinderen en ook van haarzelve, voor te bereiden en in te stu- deeren. Bij de repetitie hedenochtend in de kerk gehouden heeft freule Agnes Schimmelpen- ninck van der Oye als „bruid" gefungeerd. In het paleis was de Prinses zelf voortdu rend aanwezig. H. M. DE KONINGIN NA HET PRINSELIJK HUWELIJK NAAR HET LOO. Naar wij vernemen, zal dadelijk na het huwelijk van Prinses Juliana H. M. de Ko ningin zich naar Het Loo begeven om daar gedurende een tweetal weken rust te hou den. Daarna zal Zij zich waarschijnlijk naar het wintersportgebied begeven, waar Prins Bernhard en Prinses Juliana dan ook nog zullen vertoeven. „Tel." Aanbieding geschenk de „Princevlag". Heden werd door den voorzitter van het hoofdbestuur de heer Joh. G. L. Berlott, ten paleize Kneuterdijk aangeboden het eerste gedeelte van het geschenk van de vereeniging „de Princevlag", bestaande uit een zil-veren legpenning in bronzen plaquette op coromandelhout met het op schrift „De Princevlag, 19 December 1936, 7 Januari 1937", benevens 100 kleinere her inneringsmedailles, vervaardigd door Corn. Begeer te Utrecht, voor de vorstelijke bruidsgasten. Voorts waren bij het geschenk gevoegd drie groote standaards met het wapen van Prinses Juliana, bestemd voor het paleis Soestdijk en 12 kleinere standaards voor de auto's. Zoodra het nieuwe wapen van Prins Bernhard bekend is, worden ook voor Z. D. H. standaards met diens wapen voor het paleis te Soestdijk en voor de Prinse lijke auto's vervaardigd en dan tegelijker tijd met het bijbehoorende album aang" boden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7