DINSDAG 5 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - P«T 2 MBMKHUit HOE WORDT HET WEER OPKLAREND WEER DE BILT SEINT: Meest matige Noord-Westelijke tot Zuid- Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen neerslag, kouder des nachts, overdag weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometers!: 770.7 te Toulouse. Laagste barometers!: 732.3 te Stensele. Het hoogedrukgebied in het Zuid-Oos ten trok zich, onder invloed van de zich Oostwaarts verplaatsende depressie terug, in het Zuid-Westen herstelde zich de hoo- gedruk. Als gevolg van deze gewijzigde luchtdruk verdeeling werd de warme Zuid- Westelijke luchtstrooming over West-Eu ropa vervangen door een koudere stroo ming uit richtingen gelegen tusschen West en Noord-West. Als gevolg hiervan daalde de temperatuur, terwijl de lucht opklaarde. In Midden- en Oost-Europa is de wind nog Zuid-West met betrokken lucht en plaat selijk regen. De Alpenstations boven 2000 meter melden mooi helder weer. De lager gelegen bergstations liggen in de wolken. Scandinavië is nog geheel onder den in vloed van de depressie, de temperatuur is in Midden Zweden belangrijk gestegen, plaatselijk valt regen of sneeuw. In Groen land en in het Westen op den Oceaan kon digen sterke luchtdrukdalingen nieuwe de pressies aan. Voorloopig is echter opkla rend weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 6.7 gr. C. LICHT OP VOOR FL2TSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 4.32 uur tot Woensdagmorgen 7.39 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 6 Jan. voorm. 9.15 en nam. 9.39 uur. woorden de Oranjeliefde wederom hoog op laaide, heb ik mij daarover zeer verheugd en gaarne, voor zoover in mijn vermogen lag, medegewerkt aan het slagen van de feestelijkheden die voorgenomen werden. Nu heeft de Contact-Commissie mij ge vraagd om vanavond een woord te spreken en ik vat dit verzoek zoo op, dat ik bij den aanvang van dit samenzijn over de ge beurtenis, die daartoe aanleiding is, een enkel woord mag zeggen, haar beschou wende naar de beteekenis, die zij voor ons volk heeft. Maar vóór dat ik dit doe moet mij een woord van hartelijken dank van het hart tegenover de Contact-Commissie, die de nuttigheid van haar bestaan in de laatste maanden wel overduidelijk maakt. Ik dank haar namens het Gemeentebestuur voor wien zij een belangrijk deel van de feest viering heeft ter hand willen nemen en zeker ook uit naam van de geheele burge rij voor den belangeloozen arbeid, die zij op zich nam in omstandigheden, die het organiseeren van een volksfestijn wel zeer moeilijk maken. De wintermaanden met hun hoogst onzekere weersomstandigheden sluiten veel verlokkende mogelijkheden uit. Dat u er zoo wel in geslaagd zijt een aan trekkelijk programma samen te stellen, strekt u tot eer en geeft u aanspraak op welwillende beoordeeling en groote dank baarheid van de geheele burgerij. Een volksbeweging zoo in het denken en handelen van gansch het volk ingrijpend als veroorzaakt is door Juliana's verloving en huwelijk, heeft een dieperen onder grond, moet berusten op gevoelens, die het geheele Nederlandsche volk bezielen. Doch wanneer ik nu zeg, dat Juliana's verloving een volksbeweging heeft veroorzaakt, dan zou ik historisch een fout begaan. Het is duidelijk, dat een volksbeweging, die ons Oranjehuis zoozeer tot middelpunt van al ler vereering en toewijding maakt, reeds eerder had ingezet, en zich bijv. al dui delijk manifesteerde in 1933, toen de jon geren een grootsche huldiging van de Ko ninklijke Familie in Amsterdam's stadion organiseerden. Zij was ook tastbaar geble ken in de Novemberdagen van 1918, toen zekere vergissing rectificatie noodzakelijk maakte. Een dieper gaande beschouwing over het wanneer, hoe en waarom die volksbeweging inzette zou voeren naar landelijke politieke terreinen, waarvan ik verre wil blijven. Na een golf van internationalisme, die zich manifesteerde in de wereld is het natio nalisme troef geworden en men zou er mis schien met een zekeren grond van waar schijnlijkheid de door ons beleefde bewe ging onder het Nederlandsche volk ook daaraan kunnen toeschrijven, maar ook dan weer deed men de historie geweld aan. De liefde van het Nederlandsche volk voor Oranje berust, Goddank!, op stabieleren grondslag, hangt niet samen met de stem mingen van zoovele volkeren, die op en neer deinen als de zee met ebbe of vloed. Die Oranjeliefde is den Nederlander tot een erfgoed geworden, een erfgoed- van het ge heele volk, dat de lage landen bewoont. Het is meer dan een stemming, meer dan een leuze en is bovenal op dit negatie ve mag ook wel gewezen worden geen politiek. Het is eer te vergelijken met de natuurlijke, instinctieve neiging die van het kinderhart steeds naar de moeder dringt. In onze geschiedenis zien wij duidelijk en bij herhaling een tegengestelde strooming, een anti-orangistische stemminb zich van een deel van het volk meester maken, maar even zeker zien wij die weer wijken voor een steeds onweerstaanbaar uitbarstend ge roep om Oranje, een geroep dat dan ech ter voortkwam uit de breede lagen van het volk en daardoor zijn instinctief karakter toonde, terwijl de tegenovergestelde bewe ging veel meer verband hield met de poli tiek, uitging van regenten en hun aan hang, die het om de regeermacht te doen was. Het is de zelfopoffering van Vader Wil lem, die den grondslag vormde voor dit volksgevoelen en dat daarna steun vond in wat zijn directe opvolgers, dank zij ook de benarde omstandigheden, waarin een bui- tenlandsche politiek, die met ons volksbe staan niets te maken had, ons deed verkee- ren, tot stand brachten. De voorspoed in den gouden eeuw maakte de regenten weer overmoedig, voedde hun heerschzucht en deed hen den invloed van Oranje op den achtergrond schuiven. De nood van 1672 bracht den eersten inkeer, maar dan ook de redding. Het zou zich herhalen en wij weten allen genoeg van onze geschiedenis, om het door mij bedoelde met meer voor beelden te kunnen staven. Ik weet wel, dat ik hier heen praat over allerlei, zelfs his torisch vaststaande feiten, maar ik vraag u, mag men de gebeurtenissen toenmaais dan niet ook bekijken uit het oogpunt van de gevolgen die zij gehad hebben. En wanneer ik dan zie want dit staat ontwijfelbaar vast dat de geschiedenis van het Nederland sche volk is de geschiedenis van een gezegend volk, dat grootsche dingen deed en doet en dat alom in de wereld vertrouwen wekt dcor zijn vastberadenheid, zijn sta biliteit en dat gelden mag in deze dagen als een rots te midden van dcor hartstochten en politieke ver gissingen heen en weer geslinger de Europeesche volkerenverzame- ling, wanneer ik dat zie, dan mag de nazaat de bewuste en wellicht scms onbewuste wijsheid van het voorgeslacht toch wel idealiseeren, nu wij daarvan zoo schoone vruchten plukken. In welk gezin beleven de ouders het niet, dat er in de eerste jaren hunner sa menleving verkoeling en weer toenadering plaats vonden; maar waar het goed is daar bereidt toch iedere verwijdering en daarop, volgende bezinning een vastere overtuiging van het samenhooren voor, totdat eindelijk het inzicht van samen te hooren zoo helder word! dat een scheiding tot de ondenk baarheden gaat behooren. Déar zijn Wij nu in 1813 aangeland meen ik te mogen zeggen. Historische feiten van zoo over weldigende beteekenis hebben het nu toch wel voor Nederland duidelijk gemaakt, dat Oranje en Nederland niet te scheiden zijn. Ik zeg dit, met volle overtuiging de waar heid te belijden; ik zeg dit wetende, dat er door sommige aan getwijfeld wordt. Maai', wanneer ik dien twijfel nader beschouw, is het mij en ik hoop ook u overduidelijk, dat die weer alleen met politiek samen hangt, alles te maken heeft met uit het buitenland stammende en daar mis schien op verklaarbare wijze ontstane politieke en sociale' inzichten. Nederland behoeft, cm te weten hoe het geregeerd zal worden, het oog niet te slaan op het buiten land en daar zijn wijsheid vandaan halen, zoo min als Engeland en wij kunnen het „fara da se" met min stens evenveel recht als Italië tot ons devies maken. Vormen van constitutie, voor an dere volken misschien geboden, mogen aan sommigen van ons schoon toeschijnen, voor Nederland zijn die niet van noode, zoolang wij onder Oranje mogelijkheid hebben om naar eigen inzicht onze eigen moeilijkheden te be- studeeren, te behandelen en uit eindelijk op te lossen. Wel kan men een bijzondere reden aan voeren voor de in de laatste jaren zoo op vallende behoefte om uiting te geven aan onze Oranjeliefde, aan de toenemende be hoefte aan Oranjefeesten, het zoo veelvul- diger uithangen van vlaggen, e*c. Die reden of aanleiding liever vind ik voor mij in het medeleven van ons volk met het huis gezin van de Oranjes. Vooral de droeve gebeurtenissen van de laatste jaren, de herhaalde teleurstellingen van vroegere ja ren en de eenzaamheid waarin Hare Majesteit de Koningin en Hare Koninklijke Hoogheid in 1934 achterbleven, toen ook de Prins aan het gezin ontviel. Die reden vind ik ook daarin, dat men te gemakkelijk in vervoering geraakte voor de idealen die een voorshands nog onbe reikbaar internationalisme meent ons te kunnen voortooveren zonder dat daar een reëele basis voor te vinden is en in de te leurstellingen, die het aan de Europeesche wereld bracht. Omgang met andere volken is noodig, nuttig en onmisbaar, maar wie het waandenkbeeld koestert, dat men in een paradijs belandt door, met prijsgeving van nationalen aard en denkwijze, zich daaraan over te geven, is als de man die van een bergtop springt in een daaronder liggende verlokkend witte wolk, meenen- de in een zacht sneeuwbed te belanden, maar zich op de scherpe rotspunten te plet ter valt. Ons volk is eerst dan een kracht in de wereld en oefent eerst dan een in vloed ten algemeene nutte uit, wanneer hst in zich zelf sterk en een eenheid is. Deze eenheid vinden wij alleen in onzen band met Oranje en daarom is het goed, telkens als daartoe een gereede aanleiding zich voordoet, Oranje te maken tot eene belij denis, opdat wij en onze kinderen daarin steeds weer kracht voor onze op goede gronden berustende overtuiging, ons ge loof, vinden. Welaan dan, mannen en vrouwen van Leiden, bindt u op het hart, dat Oranje onze beveiliging, onze rust, onze toekomst is Hameren wij het onze kinderen in zóó, dat het hun in merg en been gaat zitten, dat zij onze volkseenheid, onze kracht gaan zien in Oranje. Prent het hun jong in. Oranjeliefde en Oranjezin zijn heusch geen gevoelens, die men op gezag behoeft te aanvaarden! Het is aanwijsbaar en be wijsbaar, dat ze voor ons volk zijn het waarachtige heil. En nu dit huwelijk op dit oogenblik, de meest gewenschte en de meest vurig afge smeekte blijde gebeurtenis in dit groote Nederlandsche gezin!! Hoe verklaarbaar die onvermengde vreugde, ontspanning na een gevoel van onrust gedurende jaren en de met die jaren voortschuivende angstbe klemming over de toekomst van ons Vorstenhuis en ons Volk. Schoon en hoopvol lacht de toekomst van ons Oranjehuis ons weer tegen. Blij zijn onze gedachten en zooals we dat met do Kerstgedachten doen, zoo ook sieren wij die gedachte aan het Oranje-huwelijk met groen en licht en met de nationale kleuren. Het jonge paar natuurlijk, maar ook wij willen in deze dagen ons omgeven door al les wat het blijde gemoed en het opgeruim de hart past. Wij kunnen hier in Leiden wel dansen, al dansen wij niet met de bruid! Leiden kan wel feestvieren al is het bruidspaar niet in ons midden. Verminderen doet dit onze feestelijke stemming niet, al dringt ons het hart Prins en Prinses persoonlijk toe te juichen. Wij willen dus vanavond samen zijn en onze Oranjeliefde den vrijen teugel laten. Ik heb het voorrecht gehad dezer dagen het bruidspaar te mogen begroeten en ge- lukwenschen en een on uit wisch baren in druk behouden van die stralende bruid, die zoo juist de gevoelens van Haar landge- nooten begrijpt en zoo dankbaar is voor al die betuigingen van het volk. Juichen wij Haar en den door Haar uitverkoren gemaal met gansch ons hart en hoofd toe. Lang leve het nationale bruidspaar. Na de rede van den burgemeester werd het Wilhelmus door het orkest ingezet en uit volle borst zongen alle aanwezigen het volkslied mee. Dan kwamen plots drie meiskens tus schen de haag van Burgerwaohters door, vertegenwoordigende de Graal, de Prince- vlag en de Oranje-Garde, die aan de echt- genoote van den burgemeester, mevr. v. d. Sande BakhuyzenGericke, een fraai bouquet bloemen aanboden, waarin Oran je het hoofdmotief vormde. Het feestprogramma. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het feestprogramma, dat werd verzorgd door verschillende Leid- sche Vereenigingen. Het programma werd geopend door het Leidsch a Capella-koor onder leiding van den heer W. Mizee, dat liederen ten ge- hoore bracht uit Valerius' Gedenck-Clanck, voor koor bewerkt door Hubert Cuypers. Dit was een prachtige inzet van het feestprogram, want deze zang bezat leven en frischheid. De heer Mizee toonde zijn zangers en zangeressen goed in zijn macht te hebben en het koor zong verdienstelijk. Een eerepluim voor het prachtige basma- teriaal, dat zoo zuiver en sonoor klonk. De bekende vereeniging „de Princevlag", die onder bekwame en enthousiaste leiding staat van den heer Cebol, marcheerde daarna van achter de zaal naar het po dium, waar een vlaggencarré werd ten beste gegeven, dat 'n hartelijk applaus verwierf. Daarna was het woord aan de Vrouwe lijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal". Deze begon met een tweetal echt Hollandsche Oranjeliederen, onberispelijk ten gehoore gebracht en ge volgd door eenige oude volksdansjes, zeer beschaafd uitgevoerd, welke klaarblijkelijk bij alle aanwezigen veel bewondering in- oogstten. In de „Parade der Tinnen Soldaatjes" kwam tenslotte het vendel Leiden der Oranje Garda voor het voetlicht. Na de pauze werd door de Timdeler- club (onderafdeeling van de Christelijke Oranje-vereeniging) opgevoerd: „De Oran- jefees'en te Ruigenbeek", een toepasselijk blijspelletje, een ouwerwetsch niemendal letje. waarom hartelijk gelachen is. Ver schillende medewerkenden gaven een zeer goede vertolking en het geheel viel wel in den smaak. Het muzikale gedeelte van den avond werd verzorgd door het Christelijk Muziek gezelschap „Symphonia" onder leiding van den heer J. Plu. terwijl de heer C. Spaan derman Jr. optrad als conferencier, die de verschillende pauzes met liedjes en grap pen vulde. Aan het slot van den avond sprak mr. C. W. van Santen een dankwoord tot de medewerkenden, waarna besloten werd met het Wilhelmus. ORANJE REVUE. Als besluit van den feestdag werd gister avond in den Leidschen Schouwburg een „Oranje-Revue" opgevoerd, welke voor deze gelegenheid was samengesteld door de Kon. Ver. „Litteris Sacrum" en waaraan behalve genoemde tooneelvereeniging een Leidsch a Capella-koor onder leiding van den heer W. Mizée, de Dames Gymnastiek- Ver. „Brunhilde" en de muziek vereeniging „Musica" hun medewerking verleenden. Mevrouw Maartje Offers, die eveneens zou medewerken, was verhinderd en haar plaats werd ingenomen door mevr. A.. Drieseen, die haar taak als Nederlandsche Maagd al dus aanzienlijk verzwaard zag. De heer W. v. d. Laan, voorzitter van de Commissie van Ontvangst, opende den avond met een woord van welkom aan auto riteiten (de uitnood igingen voor Stadsge hoorzaal en Schouwburg waren verdeeld), waarna mr. C. P. de Vries 'n kort woord sprak over de aanleiding tot deze feest avond, het vorstelijk huwelijk. Spr. herin nerde eraan, hoe alom feestvreugde heerscht in den lande, overal en in alle lagen der be volking. In zulke dagen als deze voelt men het weer zoo levendig, welk een geluk het is een vrij burger te zijn van een vrij land. Juist in deze vrijheidsgedachte ligt de band met ons vorstenhuis, want het was de Va der des Vaderlands, die ons leerde, dat er vrijheid moest zijn in het land. Spr. herin nerde voorts aan de banden, welke onze stad bindt met H. K. H. Prinses Juliana en aangaande Prins Bernhard zeide hij, dat als wjj een keuze hadden moeten doen, wij geen beteren echtgenoot zou hebben kun nen kiezen, dan Prinses Juliana gekozen heeft. Het Wilhelmus werd gezongen en daar na ging het doek op voor het voorspel van de revue. Men wilde blijkbaar een aanlei ding hebben en deze werd gezocht in Ame rika, waar een millionairsdochter van het .prinselijk huwelijk hoort en met alle ge weld naar Holland wi! In gezelschap van haar vader, een butler en een gezelschaps dame komt deze Amerikaansche in Leiden aan, waar wij nog nooit zoovele en zoo vlugge witkielen op het stationsplein heb ben gezien als gisteravond, en waar zij in handen vallen van Gijsie, een echt Leidsch jongetje, dat het gezelschap verschillende Leidsche bezienswaardigheden en toestan den toont en dat de Amerikanen volop in licht omtrent de geheimen der Leidsche taal. Wij zien o.a. den verkeersagent bij de Gijzelaarsbank, een der vele Leidsche hof jes, de hoogeschool, eenige schilderijen van de Lakenhal, een Leidsche brug met een flegmatieken brugwachter, Holland als waterland met een hikkende visscher uit de stad enz. Het slot wordt gevormd door een hulde van de elf provinciën aan de Nederland sche Maagd. De revue is in zeer korten tijd samenge steld en ingestudeerd en met deze weten schap voor oogen hebben wij versteld ge staan over hetgeen bereikt is. Verschillende achterdoeken met Leidsche stadsgezichten waren uitstekend geslaagd en om alle pak jes en ingrediënten bijeen te brengen zal lang niet gemakkelijk zijn geweest. In ver band daarmee vinden wij het evenals het publiek van gisteravond, dat dankbaar ge stemd was, niet zoo erg, dat de revue een aantal elementen bevatte, die nog nimmer in een revue vertoond zijn, en dat zij uit een allegaartje bestond, waarin het ver band ver te zoeken was. Dat mag, als je de vertooning een „revue" noemt! De dames van Brunhilde vormden een groep revue-girls, die geen kwaad figuur gemaakt zou hebben in welke revue dan ook. Het koor onder leiding van den heer Mizée zong eènige vaderlandsche liederen op zeer verdienstelijke wijze, terwijl de muziek van „Musica" onder leiding van den heer Noordanus voor pittige inleidin gen zorg droeg. Wij zullen verder geen namen noemen de bekende krachten van Litteris had den ook nu een groot aandeel in de uitvoe ring doch alleen voor Gijsie willen we een uitzondering maken. Mej. Toos Lau was als echt Leidsch jochie in dit opzicht onverbeterlijk. Tot slot het werd toch later dan half elf een dankwoord en een krans voor Litteris en voor de medewer kende vereenigingen, aangeboden door mr. Nord Thompson als voorzitter van de Con tact-commissie, en bloemen voor mevr. Driessen. Alleen vanavond wordt de voorstelling herhaald. FEEST VOOR DE KINDEREN. Vandaag was het feest voor de kinderen, d.w.z. zij konden genieten van een bios coopvoorstelling, welke in vier étappes werd gehouden in de Stadsgehoorzaal en het Luxor Theater. Dat aan deze bioscoopvoor stellingen heel wat vast zat, moge wel hieruit blijken, dat 6 a 7000 kinderen hier voor in aanmerking kwamen. Het voornaamste nummer van het bios coopprogramma was de Oranjefilm, een aaneensluiting van tal van gebeurtenissen vooral uit de laatste jaren van de Ko ninklijke familie, waarbij natuurlijk de vorstelijke verloving en de vele huldigin gen in verband daarmede het hoofdmotief vormden. Bij den uitgang kregen alle kinderen een zakje met bruidsuikers mee, versierd met de portretten van het vorstelijk paar en gesloten met de bekende groene en roode linten. Ook bij het huwelijk van Koning Willem III werden dergelijke bruidszakjes uitge deeld. RECHTZAKEN AGL LEIDEN. Vrijdag. Zitting R.-K. Reclass.Vereem^.g 89 uur in het gebouw der St.- Vincentius-vereeniging, Hoogland- sche Kerkgracht 32. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Donder da g 7 Jan. a.s. waar genomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594 en J. E. M. ten Dijl, Haven 18, te! 8'; V r ij d a g 8 tot en met Zondag 10 J a n.. as. nemen waar de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door mej. J. Doedens, te! 274 Wilhelminaparkt 8. HET SPOORWEGONGELUK BIJ WOERDEN Machinist tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld De rechtbank te Utrecht heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den twee en vijftig-jarigen machinist H. J. S. uit 's Gravenhage, en hem veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf. De officier van jus titie had drie maanden gevangenisstraf ge- eischt. S. had zich te verantwoorden voor het spoorwegongeluk, dat in den avond van 7 October nabij Weerden is gebeurd, tenge volge waarvan twee personen werden ge dood en zeer ernstige materieele schade is ontstaan. 473e e ...iATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 5 Januari 19SI Hooge Pryzen 25.000.— 20372 5000.— 8740 2000.— 15212 1000.— 1366 8888 16073 400.— 1767 10982 12188 12412 12937 200.— 1136 1370 2455 4334 100.— 2565 3874 4330 8994 11146 11462 Pryzen van ƒ65.- 14 31 38 93 98 110 172 175 178 194 206 228 242 289 299 300 302 307 319 436 438 470 471 477 518 521 522 547 593 604 623 627 685 696 697 719 767 865 888 893 904 909 916 927 932 943 984 1017 1027 1081 1109 1123 1135 1233 1238 1264 1271 1285 1318 1328 1364 1374 1402 1439 1443 1464 1467 1472 1491 1492 1529 1532 1544 1568 1602 1628 1638 1652 1672 1701 1720 1747 1748 1753 1757 1792 1850 1876 1882 1923 1944 1955 1964 2015 2069 2074 2086 2087 2092 2191 2219 2263 2282 2306 2358 2431 2445 2446 2459 2476 2484 2545 2549 2569 2615 2634 2648 2671 2721 2741 2765 2870 2872 2909 2944 2946 2993 3005 3046 3058 3035 3116 3142 3152 3203 3230 3260 3266 3272 3273 3291 3389 3397 3450 3470 3499 3517 3683 3694 3715 3724 3788 3793 3829 3838 3839 3896 3897 3907 3917 3930 3956 3965 3996 4071 4098 4148 4172 4175 4210 4226 4247 4282 4331 4353 4357 4493 4505 4513 4514 4515 4592 4598 4626 4680 4683 4695 4707 4718 4868 4951 4959 4969 4974 5004 5070 5124 5125 5136 5140 5162 5181 5223 5346 5353 5382 5392 5407 5409 5451 5458 5481 5486 5497 5531 5537 5543 5577 5620 5634 5648 5655 5696 5758 5810 5812 5820 5930 5980 6012 6019 6052 6087 «133 6185 6194 6198 6273 6350 6368 6385 6395 6397 6425 6560 6637 6703 6766 6769 6771 6813 6862 6992 7008 7036 7047 7090 7106 7110 7116 7154 7191 7200 7204 7221 7223 7227 7263 7311 7340 7382 7424 7498 7511 7521 7549 7570 7574 7617 7692 7724 7737 7790 7865 7866 7928 7964 8004 8007 8030 8045 8062 8187 8196 8206 8214 8217 8218 8233 8271 8281 8286 8365 8383 8399 8425 8481 8502 8589 8667 8682 8688 8727 8739 8779 8793 8802 8844 8870 8878 8893 8909 8937 8944 8962 8970 8974 8985 8992 9038 9080 9090 9111 9133 9158 9163 9172 9174 9186 9225 9266 9294 9331 9390 9406 9438 9471 9478 9522 9536 9560 9563 9590 9610 9630 9696 9723 9760 9789 9799 9804 9809 9818 9832 9895 9978 10081 10103 10136 10150 10206'10254 10302 10309 10322 10340 14381 10420 10488 10502 10541 10559 10562 10596 10597 10625 10636 10697 10706 10722 10749 10755 10758 10793 10850 10852 10855 10934 10950 11021 11025 11043 11046 11070 11112 11116 11174 11195 11203 11217 11219 11260 11271 11280 11293 11309 11330 11345 11348 11417 11426 11443 11511 11549 11558 11654 11666 11683 11684 11701 11710 11717 11748 11802 11805 11819 11836 11891 11903 11917 11933 12037 12055 12125 12183 12190 12235 12238 12290 12306 12384 12385 12427 12456 12480 12539 12554 12595 12610 12618 12623 12676 12804 12815 12839 12857 12900 12907 12918 12930 12934 12996 13132 13163 13198 13205 13217 13218 13420 13438 13456 13497 13504 13554 13572 13618 13625 13626 13660 13664 13699 13763 13822 13895 13903 13912 13936 14004 14034 14068 14152 14157 14165 14179 14220 14314 14319 14359 14387 14473 14488 14489 14590 14591 14637 14644 14714 14735 14772 14785 14792 14798 14844 14850 14944 14975 15098 15104 15118 15136 15146 15178 15224 15340 15365 15379 15415 15437 15455 15510 15552 15556 15571 15587 15606 15617 15659 15680 15702 15704 15748 15757 15867 15876 15887 15890 15943 15986 15997 16024 16029 16059 16069 16106 16146 16147 16200 16237 16289 16292 16293 16297 16303 16374 16387 16393 16413 16430 16431 16441 16470 1C521 16529 16674 16690 16768 16773 16791 16802 16804 16831 16851 16855 16865 16937 16970 16998 17001 17032 17062 17064 l'lu32 17107 17154 17162 17204 17235 17239 17241 17272 17311 17326 17350 17360 17404 17510 17511 17570 17639 17729 17736 17762 17765 17819 17856 17866 17919 17950 17956 17967 18061 18067 18104 18148 18162 18175 18190 18271 18280 18380 18402 18426 18493 18507 18584 18S26 18634 18646 18652 18686 18759 18773 18790 18835 18843 18885 18922 18972 19016 19055 19071 19127 19138 19139 19155 19170 19176 19226 19243 19298 19299 19323 19332 19363 19366 19377 19423 19439 19532 19597 19635 19658 19677 19723 19735 19769 19776 19779 19827 19836 19883 19893 19925 19967 19971 19998 20032 20106 20119 20126 20175 20185 20208 20209 20210 20241 20248 20330 20380 20404 20461 20513 20529 20533 20591 20606 20616 20636 20669 20701 20723 20776 20784 20820 20861 20862 20890 20903 20925 20936 Verbet. 4e klasse, le lUst: 1388 m.z 1681; 5393 mz. 5394; 9650 nu. 9615. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. Een schitterend geslaagde nationale feestavond. Gisterenavond had in de zalen van het K.S.A.-gebouw en „Het Bruine Paard" een feestavond plaats ter gelegenheid van het huwelijk van het vorstelijk paar, welke avond tot middernacht heeft geduurd. Het openingswoord van dit bruiloftsfeest werd gesproken door den heer Bisschops, die namens de Oranjevereeniging allen welkom heette, en in korte bewoordingen het medeleven van Nederland schetste. Voor stampvolle zalen werd nummer na nummer afgewerkt. Het muziekgezelschap „Crescendo" zette in met eenige volkslie deren, waarna het eerst de Burgemeester een openingsrede hield, getiteld: ,.B"

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2