ZATERDAG 2 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 ONZE KAASUÏTVOER NAAR BELCIë IN GEVAAR? In belanghebbende kringen bij den zui- vel-export, aldus de „N. Rott. Crt.", heerscht groote ongerustheid over de steeds in ernst loenemende geruchten over plannen, wel ke bij de Belgische regeering zouden be staan om den import van kaas welke rond 10 pet. van onzen totalen uitvoerhan del op België uitmaakt op eenigerlei wijze te bemoeilijken. Hiermede zou moe ien worden tegemoet gekomen aan de ver langens van den Belgischen Boerenbond om de inheemsche kaasproductie in België, welke van zoo goed als geen beteekenis is, (mogelijk te maken. Men wijst hierbij op het groote belang, dat Nederland bij den export van kaas naar België heeft en het groote aandeel, dat wij steeds in de kaasvoorziening van dit land ihebben gehad. In 19l?5 voerde België bijna 23 millioen ikg. kaas in, waarvan 80 pet. of bijna 18 millioen k.g. uit Nederland werd betrok ken. Het spreekt vanzelf, dat dit van groote beteekenis voor onze zuivelpositie en daar mede voor onze geheele melkveehoude rij is. Daar staat tegenover, dat Nederland een goed afnemer van industrieele producten uit België is. In 1935 werd voor méér dan 303 millioen gld. uit dit land geïmporteerd, terwijl België voor ruim 72 millioen gld. van ons land betrok. Behalve eenige door voer, zooals van tarwe, maïs en zuidvruch ten, waren de belangrijkste invoerartike len kolen, kalk, cement, salpeter, kunst mest, natuursteen, ijzer, chemische pro ducten, hout en baksteen hetgeen onge twijfeld voor het grootste deel alle pro ducten van de Belgische nijverheid zijn. Bovendien is er de lange lijst van indus trieele artikelen van minder groote betee kenis, welke Nederland uit België invoert en waaronder ongetwijfeld artikelen zijn, die de Nederlandsche industrie ook gaarne zou willen leveren. Het zou echter met het oog op de be vordering van het internationale handels verkeer, waaraan de wereld zoo dringend behoefte heeft, en zeker België en Neder land niet het minst, zeer te betreuren zijn, indien de toevlucht tot tegenmaatregelen zou worden genomen, vooral daar dit een land geldt, waarmede zulke intensieve han delsbetrekkingen onderhouden worden en waar de gedachte van Ouchy geboren werd. JAN W. SMIT. Zijn afscheid van den Volksbond. In een Dinsdag gehouden vergadering van den bestuursraad van den R.K. Volks bond te Amsterdam heeft de heer Jan W. Smit, de oud-centraal-voorzitter na 49 jaar in de katholieke arbeidersbeweging te zijn werkzaam geweest afscheid genomen. De heer Smit heeft van dit besluit me- dedeeling gedaan met de woorden, dat het hem zeer zwaar viel dit offer te brengen. De voorzitter, de heer W. Steinmetz zei- de, dat het aan slechts weinigen gegeven is op 85-jarïgen leeftijd weg te gaan, maar wij Zijn er van overtuigd, dat dit besluit u toch zwaar moet vallen. De jongeren onder ons mogen zich nog wel eens herinneren hoe gij, na een zware dagtaak, nog werkte aan het welzijn van uw medemenschen. Wij zijn u daar dankbaar voor en spre ken den wensch uit, dat het u nog gege ven moge zijn het gouden feest van den Volksbond in 1938 mede te vieren. NA DE TREINRAMP BIJ WOERDEN. Toestand van den heer Ginjaar bevredigend. De toestand van den heer Ginjaai-, den ernstig gewonde bij 't spoorwegongeluk te Woerden, gaat flink vooruit. Hij mocht 't Oud- en Nieuwjaar nog wel niet thuis vie ren, maar 't oogenblik van zijn ontslag uit het ziekenhuis nadert toch met rassche schreden. »Tel." WAT DE N.Z.H.R.M. DEED IN 1936 Er zijn in het jaar 1936 hooge eischen ge steld aan materieel en personeel van de N.Z.H.R.M. Gelukkig zijn alle oefen- en reddingstochten goed verloopen. Het aan tal .diensten" van reddingbooten en red dingstations bedroeg in 1936 niet minder dan 62, d.i. bijna tweemaal zooveel als het gemiddelde van de laatste jaren. In totaal werden 84 schipbreukelingen gered, zoodat het aantal geredde schipbreukelinben se dert de oprichting der N.Z.H.R.M. in 1824 is gestegen tot 5949. Het grootste aantal reddingtochten maak te de motorreddingboot „Brandaris" van Station Terschelling n.l. 13, de motorred- dingbooten „Neeltje Jacoba" (IJmuiden), Hilda (Lemmer) en „Insulinde" (Oostma- horn) gingen achtmaal uit om hulp te bie den, de „Dorus Rijkers" (Den Helder) en „Zeemanshoop" (Scheveningen) zesmaal en de „C. A. den Tex" (Harlingen) vier maal. Voorts zijn de strandreddingbooten van de stations Wijk aan Zee, Petten, Hol- lum en Gaast en het wippertoestel van Callantsoog in actie geweest. In 1936 werd een nieuw boothuis met motorstrandreddingbcot Jhr. H. J. Ortt in dienst gesteld bij de Zuidpier van IJmui den, zoodat te IJmuiden thans drie motor- reddingbooten zijn gestationneer. De mo- torreddingbooten „Dorus Rijkers" en „In sulinde", ondergingen belangrijke ver bouwingen, het aantal zoeklichtinstallaties voor strand verlichting werd aanzienlijk uit gebreid tn de vijfde motorstrandredding- boot, die „Abraham Fock" zal worden ge doopt, werd op stapel gezet. Met dankbaarheid kan gewag worden ge maakt van het feit, dat de daadwerkelijke belangstelling voor het reddingwezen groeiende .is. VORSTELIJK HUWELIJK daadwerkelijk blijk door het zen den van een gelukwensch-tele- gram aan het Koninklijk Huis op het daarvoor ontworpen formulier. Alléén van 2 t/m. 6 Januari. De netto opbrengst komt ten goede aan Jeugdorganisaties, hetNederlandsch Jeugdleiders instituut en de Academie voor Lichamelijke Opvoeding. KATHOLIEK ONDERWIJZERS. VERBOND. Het Verbondsbestuur van het Katholie ke Onderwijzers Verbond in Nederland kwam op 28 December j.l. bijeen in hotel „Noord-Brabant" te Utrecht onder voorzit terschap van den heer Willem Wiltschut. Een zeer uitvoerige discussie ontspon zich naar aanleiding van het rapport van de Commissie ter bestudeering en ontwer pen van plannen om te komen tot een eigen dagblad voor het K. O. V. Uit de bespre kingen bleek, dat men over het algemeen wel voor een eigen dagblad voelt, omdat het gebleken is, dat het K. O. V. niet ten allen tijde gelegenheid heeft zijn meenin gen en ideëen volledig te publiceeren in de Katholieke Dagbladen, doch een strooming in de vergadering voelde er meer voor, dat deze stichting van een eigen dagblad zal geschieden in samenwerking met meerdere R.-K. organisaties, dis eenigszins dezelfde belangen dienen. (Een o.i. niet voldoende gemotiveerde èn niet behoorlijk te verwe zenlijken wensch! Red. „L. Crt."). Het voorstel van de Commissie om onder de in het rapport genoemde voorwaarden de lei ding van een bestaande R.-K. Dagblad over te nemen, werd verworpen met 62 te gen 47 stemmen en 4 onthoudingen. Met nagenoeg algemeene stemmen wer den de heeren Willem Wiltschut, H. Wij nen, Joh. H. M. Derksen en M. R. Teyssen resp. herkozen tot voorzitter, secretaris, penningmeester en redacteur van Het Ka tholieke Schoolblad. Naar aanleiding van de vele ontheffin gen inzake het ontslag aan gehuwde onder wijzeressen door den Minister verleend, werd een matie aangenomen. Naar aanleiding van de rapporten der verschillende hoofdbesturen over de vraag: „Wat kan er gedaan worden in het be lang van de handhaving der tucht op de Lagere School?" werd besloten er voor te ijveren, dat aan art. 12 sub 1, van de Wet op het Lager Onderwijs 1920 het volgende wordt toegevoegd: Het hoofd der school en de onderwijzers in overleg met het hoofd der school heben het recht, rr.et inachtne ming van bij algemeene maatregel van be stuur te stellen reg-len, dwangmaatrege len toe te passen, die voor de vruchtbaar heid van het onderwijs en de goede orde en tucht voor zoover die op de school betrek king hebben, noodig zijn. Getracht zal worden, deze bepaling bij de aanhangige wetswijziging, in de wet ougenomen te krij gen. Over de regelen, die in de algemeene maatregel van bestuur moeten worden op genomen, zal het Verbondsbestuur zich nader beraden. Besloten werd, dat het K. O. V. er voor zal ijveren, dat de Pensioenwet 1922 zoo danig worde gewijzigd, dat voor wachtgel ders de toestand van vóór 1 Juli 1925 wor de hersteld, d.w.z. dat zij gedurende de tijd, up wachtgeld doorgebracht, pensioen gerechtigd zullen blijven en als wachtgel der ook de" verplichte pensioenpremie be talen. Aan de wachtgelders, die na 1 Juli 1925 op wachtgeld zijn gesteld, worde ge legenheid tot inkoop van de wachtgeldtijd gegeven, ook al zijn zij nog niet weer als ambtenaar in functie getreden. Door het Dagelijksch Bestuur waren ver schillende wenschen geformuleerd ten op zichte van het wetsontwerp tot wijziging van de Lager Onderwijswet 1920. Met deze wenschen vereenigde zich de vergadering. Uitvoerige besprekingen werden gehouden over de positie van de kweekeling met ak te, doch tot een omlijnd voorstel kwam men niet, zoodat het standpunt, dat door het K. O. V. ten opzichte van de kweeke- lingen met akte is ingenomen, gehandhaafd bleef. Naar aanleiding van de mededeeling van de Regeering op de vragen van den heer Suring over de uitspraak van de Pensioen raad, dat de niet-ingekochte diensttijd vóór 1922 toch medetelt voor pensioen, werd besloten, dat het K. O. V. zich op formeele gronden tegen dat wetsontwerp zal verzetten, aangezien geen uitspraak is uitgelokt van den Raad van Beroep in pen sioenzaken. Geijverd zal worden voor het meetellen van den tijd als kweekeling met akte in de school doorgebracht voor het berekenen van de periodieke verhoogingen, zoodra zoo'n kweekeling eenmaal als onderwijzer met vaste betrekking zal zijn aangesteld. Ten slotte werd nog afkeurend gesproken over de' maatregel van den minister van O.. K. en W., waarbij is bepaald, dat op kweekscholen en bij het hoofdakte-examen ten opzichte van '.e 11 de speling van De Vries en Te Winkel moet worden toege past. HUWELIJKSGESCHENK VAN HET CORPS DIPLOMATIQUE. Na de ontvangst van het corps diploma tique door H. M. de Koningin hebben de Prinses en Prins Bernhard de dames en heeren van het cojps diplomatique ont vangen, die nog niet aan hen waren voor gesteld. Vervolgens hebben zij het corps diplomatique ontvangen, dat hun als hu welijksgeschenk een zilveren fruitschaal en twee zilveren candelabres heeft aange boden. JAPANSCHE ONDERSCHEIDING VOOR DE PRINSES. H. M. de Koningin heeft gisterochtend om kwart voor 12 den Japanschen zaakge lastigde a.i. de heer Yamaguchi ontvangen, die een brief van Z. M. den Keizer van Ja pan overhandigde, waarin de Keizer zijn gelukwenschen aanbood met het voorgeno men huwelijk van Prinses Juliana. Na afloop der nieuwjaarsreceptie ont ving de Prinses den zaakgelastigde. De heer Yamaguchi deelde mede, dat de Japansche Keizer Prinses Juliana benoemd heeft in de eerste klasse der kroonorde, de hoogste Japansche onderscheiding, wel ke aan dames verleend kan worden. HET GESCHENK VAN DE FRANSCHE REGEERING AANGEBODEN. Donderdagmiddag om kwart over zes hebben Prinses Juliana en Prins Bern hard den Franschen gezant baron de Vi- trolles en den eersten secretaris van de Fransohe legatie, den heer de Blesson, ten paleize Noordeinde in audiëntie ontvan gen ter aanbieding van het geschenk van de Fransche regeering aan het Prinselijk bruidspaar. De regeering van de Fransche republiek heeft het jonge paar een bijzon der mooi koffieservies van Sèvres-porcelein doen toekomen. Het servies is in moder nen stijl vervaardigd. De stukken zijn met beelden uit de Grieksche oudheid beschil derd: groen op wit. Bovendien prijken op elk stuk de initialen J. en B. Het servies was verpakt in een kist van Nassaublauw leder. Op het deksel waren in goud de initialen van bruid en bruidegom en een koningskroon geslagen. GESCHENKEN VAN INDISCHE VORSTEN. Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben Donderdagmiddag in het paleis aan het Noordeinde de echtgenoote en de doch ter van den Maagkoe Negoro Vii, die zelf door ongesteldheid verhinderd was mede te komen, ontvangen, ten einde haar in de gelegenheid te stellen het huwelijksge schenk der prinselijke familie van het Mangkoe Negorosche huis aan te bieden. Dit geschenk bestaat uit een product van Javaansche kunstnijverheid, een zil veren bloemenschaal, vervaardigd door Javaansche zilversmeden naar een ont werp van den Mangkoe Negoro. Vervolgens hebben Prinses en Prins de delegatie van den Soesoehoenan van Soe- rakarta ontvangen. Deze delegatie bood een gouden bloemenvaas aan, terwijl bo vendien Ratoe Pembajoen, dochter van den Soesoehoenan, die van deze delegatie deel uitmaakt, een zilveren theeservies met blad overhandigde. Pangeran Ario Soerjohamidjojo en echt genoote boden een met zilver doorweven doek aan. De geschenken van den sultan van Jog jakarta. die hierna door de daartoe aange wezen delegatie werden overhandigd, be stonden uit: een kris met goud en briljan ten ingelegd, waarin het sultans embleem verwerkt is, bestemd voor den Prins, en een gouden bak van een sirih-stel, met briljanten bezet, voor de Prinses. Voorts bood deze delegatie aan namens de pangerans van den Kraton twee gouden theelepeltjes en namens de prinsessen van Jogjakarta een gouden bonbonmandje. De vertegenwoordiger van PaPkoe Alam vii. die daarop in audiëntie ontvangen werd, overhandigde een album met zilve ren band, waarin de portretten van het ge slacht Pakoe Alam verzameld zijn. Hierna werd ontvangen de delegatie van den sultan van Langkat. Namens den sul tan werd aan het jonge paar een gouden theeservies op een ivoren blad aangebo den met de gouden wapenschilden van het bruidspaar, en voorts namens den Jangdip er toean van Koealoe en Ledong twee gouden bonbonbakjes. Al deze voor werpen waren van Indisch edelsmeed- werk. INDISCHE BLOEMENHULDE VOOR DE PRINSES Met het Indië-vliegtuig dat a.s. Maandag op Schiphol wordt verwacht, komt een zen ding orchideeën mede, verzonden dooi de firma J. Ballego, bloemen-, zaden- en plantenhandel te Bandoeng. Deze bloemen worden onmiddellijk na aankomst doorge zonden naar de gelijknamige Leidsche firpia, alwaar ze zullen worden verwerkt tot een groot bloemstuk, dat namens de niet-Europeesche Onderofficierenvereeni- ging „Oentock Kerperloean Kita" te Tjima- hi (Java) aan het koninklijk bruidspaar te Den Haag zal worden aangeboden. Alleen het „Wilhelmus" De Prins is Nederlander geworden Wij hebben reden om aan te nemen, dat het Prins Bernhard niet aangenaam is, dat, hem ter ecre bij velerlei gelegenheden het LippeDetmold-lied ten behoore wordt gebracht. De meening, dat het LippeDetmold-lied •iet Lippische volkslied is, is onjuist. Er bestaat geen Lippisch volkslied en het hier te lande zoo vaak gespeelde Lippe Detmold-lied kan men vergelijken met ons Piet-Hcin-lied. Daarbij komt, dat de Prins thans Neder lander is en zich ook Nederlander voelt. Het zou daarom op hoogen prijs worden gesteld, indien men het spelen van vreem de volksliederen achterwege liet en zich beperkte tot het Nederlandsche volkslied, Eenrichtingverkeer Rijksweg Sassenheim Den Haag OP 7 JANUARI De procureur-generaal bij het Gerechts hof, fungeerend directeur van politie te s-Gravenhage, heeft in overleg met Ged. Staten v^n Zuid-Holland, wegens het op 7 Januari 1937 te verwachten zeer veel vuldig verkeer op het traject Sassenheim 's-Gravenhage de volgende verkeersrege ling getroffen. 1. Van des voormiddags 4 uur lot 12 uur 's middags. Op den grooten rijksweg wordt van Sassenheim tot den Deyl uit sluitend verkeer toegelaten van Noord naar Zuid van alle voertui gen uitgezonderd rijwielen. Verkeer uit de richting 's-Gravenhage in de richting naar Sassenheim wordt bij den Deyl linksaf omgeleid over Katwijk en Noordwijk. Verkeer uit dezelfde richting in de richting Leiden wordt bij den Deyl omgeleid rechtaf over Voorschoten. 2. Van des middags 12 uur tot des nachts twee uur: Op den grooten Rijksweg wordt verkeer van alle voertuigen, uitge zonderd rijwielen uitsluitend toe gelaten van Zuid naar Noord. Verkeer uit d-e richting Sassenheim in de richting naar 's-Gravenhage wordt te Sassenheim rechtsaf omgeleid linksaf over Noordwijk en Katwijk. Verkeer uit de rich ting van Leiden naar 's-Gravenhage wordt omgeleid bij Hoogemorsch over Voor schoten. 3. Vanaf den op den Rijksweg uitmonden de zijwegen mag zich geen verkeer op den Rijksweg begeven dan in de richting van het plaatsvindend eenrichtingsverkeer. 4. Een en ander wordt aangegeven door op den weg te plaatsen borden en door de dienstdoende politie. 5 In de gemeente 's-Gravenhage zal ver keer van alle voertuigen met uitzondering van rijwielen over den Benoordenhoutsche- weg vanaf 8 uur des voormiddags tot 12 uur 's middags vanaf de Waaidorperlaan bij Boschhek tot aan de stad uitsluitend worden toegelaten uit de richting Wasse naar. Een ieder wordt aangemaand, zich in het belang van eigen en anderer veiligheid stipt te houden aan bovenstaande regeling en zich te gedragén naar de aanwijzingen der dienstdoende politie. Ongehoorzaamheid kan tot strafrechte lijke gevolgen leiden. DE PLAATSEN LANGS DEN BRUIDS- WEG! Combinatie van verhuurders gevormd. In verband met de drastische verlaging der prijzen van plaatsen op de open tribu nes is op initiatief van het advies-bureau „Probité" te 's-Gravenhage een vergade ring gehouden van verhuurders van kijk plaatsen in de langs den bruidsweg gele gen huizen. De voorzitter der vergadering gaf uiting aan den wensch, dat eindelijk een juist in zicht komt in de mogelijkheden. Tengevol ge van de groote prijsverlaging der tribu nes is Velen verhuurders de schrik om het hart geslagen, terwijl huurders veronder stellen door langer nog te wachten met het reserveeren van plaatsen goedkooper te kunnen slagen. Tot dusverre daalden de prijzen en vooral de laatste dagen, maar nuchtere berekening toont aan, dat zeer spoedig er een tekort aan plaatsen moet komen. Spr. oordeelde het verstandig, dat ver huurders zich de hooge prijzen uit het hoofd stellen, waardoor aan de onzekere houding van adspirant-koopers een einde zal worden gemaakt. Als resultaat van zes weken uitwisseling van vraag en aanbod op het kantoor van „Probité" adviseerde hij voor de beste plaatsen niet meer dan 10 tot 15 te verlangen en voor de tweede en derde rij naar verhouding minder. Dan zal met stelligheid het groote publiek als ge gadigde optreden. Thans gelooft men in de provincie, dat men honderden guldens noo dig heeft om zich met familieleden een goe de plaats te verzekeren. Verschillende aanwezigen bespraken de mogelijkheden van verhuur in verband met het aantal in particuliere huizen en langs den weg beschikbare plaatsen en met het te verwachten aantal bezoekers, waarbij de vergadering de meening van den voorzitter bleek te deelen, dat een veilige exploitatie en bloc tegen matige prijzen te verkiezen was boven een speculatie, zelfs al zou deze goede kansen bieden. VOOR HET KIND Overal is feest. Voor het Koninklijk Kind dat de Bruid is! Wie in Haar geest wil han delen steunt de zorg vóór het Misdeelde Kind. Nog 3 dagen kan men daartoe wel dadigheidspostzegels en briefkaarten koo- pen. De laatste kans. De voorzitter deed tenslotte voorlezing van een schrijven van den burgemeester aan het advies-bureau „Probité", waarbij wordt toegezegd, dat aanvragen om „door- laat-bewijzen" van de politie tot op 4 Ja nuari nog in behandeling zullen worden genomen. De aanwezigen besloten daarep het ad vies van den voorzitter te volgen en over te gaan tot het vormen van een combina tie, waartoe alleen zullen worden toege laten de bezitters van goede plaatsen, die bereid zijn matige prijzen te bedingen. Het bureau „Probité" zal op de voorgestelde wijze in diverse plaatsen des lands door de woningbureaux, die als agenten van het bureau optreden, die plaatsen en bloc doen aanbieden, terwijl in de hoofdplaatsen tus- schen 2 en 5 Januari door „Probité" zelve plaatsen zullen worden aangeboden. Op deze wijze zullen verhuurders een volledige bezetting kunnen verkrijgen, ter wijl huurders ervan verzekerd zijn, dat al leen werkelijk goede plaatsen te hunner be schikking komen. HET BEREIKEN VAN KIJKPLAATSEN BIJ HET VORSTELIJK HUWELIJK. De Burgemeester van 's-Gravenhage maakt bekend, dat degenen, die voor den 7en Januari kijkplaatsen hebben in huizen of op tribunes gelegen aan de Parkstraat, de Oranjestraat of de Paleisstraat, deze huizen en tribunes op dien dag nog zullen kunnen bereiken tot 11 uur. Zulks dus in tegenstelling met de vorige berichten die negen uur als tijdstip noem den. P.T.T. IN NEDERLAND EN INDIë MOBILISEEREN HUN RADIODIENST Voor de uitzending van de huwelijks plechtigheid op 7 Januari 1937 Zooals altijd bij nationale gebeurtenissen zullen de plechtigheden ter gelegenheid van het huwelijk van de Prinses op 7 Ja nuari a.s. door de rijkszenders van het staatsbedrijf der P.T.T. worden uitgezon den. In de eerste plaats wordt daarbij gezorgd voor een goede ontvangst in Oost en West Indië, opdat onze landgenooten aldaar deze groote gebeurtenis zullen kunnen volgen. De navolgenden zenders zullen de wer king worden gesteld: De uitzijding te Kootwijk geschiedt in de 'eerste plaats over den één zijbandzen- der P.C.V.. op een golflengte van 16.60 M. Aangezien deze zender slechts één zijband uitzendt is voor de ontvangst een speciale apparatuur noodig. In Indië wordt P.C.V. door den Indischen P.T.T.-dienst ontvangen op een één zijband- ontvanger, waarbij het entvanene opnieuw uitgezonden wordt bet behulp van de gou vernementszenders P.L.V. en P.L.P. op golflengte van resp. 31,86 en 27.27 M. Deze laatste twee uitzendingen dragen er toe bij, dat in Suriname en Curasao een goede ontvangst verzekerd geacht kan worden. Luisteraars met gewone ontvangstoestellen kunnen bovengenoemde éénzij-banduitzen ding niet volgen. Te hunnen behoeve zendt Kootwijk bovendien uit op P.C.K. op een golflengte van 16.30 M. en P.D.V. op een golflengte van 24.83 M. Deze uitzendingen geschieden normaal met twee zij banden en draaggolf en kunnen dus door alle luister aars worden ontvangen. Voorts zijn P.C.K. en P.D.V. mede bestemd voor de ontvangst in Suriname en Curagao, waar men niet over éénzijbandontvangers beschikt. Zoo zal dus het geheele zendcomplex van den. Nederlandschen en den Indischen P.T. T.-dienst in werking zijn om in onze over- zeesche bezittingen en in verschillende an dere deelen van de wereld de ontvangst mogelijk te maken. WILT U IETS WETEN Vraag: Het adres van pater Schulte, den z.g. vliegenden pater, van de Niva. Antwoord: Het is ons niet gelukt het adres uit te vinden. U zoudt u in verbinding kunnen stellen met den heer mr. G. Krop man, Nic. Maesstraat 114. Amsterdam, die de voorzitter is van de Nederlandsche af- deeling van de Miva. „\jcl JIJ eens n«*eu umuen en v iaag eens, waar je hier de goedkoopste pot bier kunt koopen".

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7