STADS ZATERDAG 2 JANUARI 1937 DE LEIDSCHE COUR/rlT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER TOENEMENDE REGENKANS DE BILT SEINT: Krachtige tijdelijke afnemende Zuid- Westelijke tot Westelijke wind, zwaar be wolkt tot betrokken, later waarschijnlijk regen, weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometerst.: 774.3 te Toulouse. Laagste barometerst.: 731.2 te Vestmanoer De secundaire, welke zich in de omge ving "van het Kanaal ontwikkelde, bracht gisteren in onze omgeving krachtigen win$ en zware neerslag (Groningen had 18, Den Helder 15 en De Bilt 12 m.m.) Thans bevindt deze secundaire zich over Denemarken, Zuid-Zweden, Midden- en Oost-Duitschland, Polen en de Randsta ten, alwaar zij regen en krachtigen tot stormachtigen Zuid-Westelijken wind brengt. De Noordelijke helft van het waarnemingsgebied blijft nog steeds onder depressie-invloed. Over het Noorden van de Britsche Eilanden is thans de barome ter opnieuw dalende. In het Zuiden blijft de druk nog hoog. De boven beschreven drukverdeeling brengt een vrij krachtige Westelijke tot Zuid-Westelijke luchtstroo- ming over bijna het geheele waarnemings gebied mede. Bij den aanvoer van Ocea nische luchtmassa's is dar ook overal de temperatuur boven normaal. In Midden- Zweden vriest het r.og matig, op het vaste land komt alleen over Oostenrijk nog lichte vorst voor. Ten onzent is weer krachtige wind, toenemende bewolking en later regen te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 6.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 4.29 uur tot Zondagmorgen 8.40 uur; van Zondagna middag 4.30 tot Maandagmorgen 8.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 3 Jan.: voorm. 6.50 en nam. 7.14 uur; op Maandag 4 Jan. voorm. 7.30 en nam. 7.54 uur. KERKNIEUWS Pastoor A. J. v. d. Donk O.F.M. Naar wij vernemen, is de toestand van den pastoor der St. Rosalia-parochie (Leeu wenstraat) te Rotterdam, de zeereerw. pa ter A. J. v. d. Donk O.F.M. vooruitgaande. Pastoor A. Goldenberg O.F.M. De zeereerw. pater A. J. T. Goldenberg O.F.M.. pastoor der parochie van de H.H. Nicolaus en Gezellen te Delft, die reeds sedert Augustus van dit jaar ongesteld is, en 2 December in het klooster te Heerlen is opgenomen tot het ondergaan van een rustkuur, is aldaar van de H.H. Sacramen ten der stervenden voorzien. HET VORSTELIJK HUWELIJK. De Leidsche feestviering op a.s. Maandag. Nogmaals vermeldend, dat er over de feestelijkheden van a.s. Maandag een feest wijzer is verschenen, welke voor 25 cent verkrijgbaar is, geven we hier ten gerieve van belangstellenden nogmaals een kort re sumé der feestelijkheden, welke door de Nationale Contact-Commissie, waarbij 20 plaatselijke vereenigingen zijn aangesloten, Maandag gehouden zuilen worden: 9.15 uur: Samenkomst besturen in de Stadsgehoorzaal. 9.30 uur: Vertrek van de Stadsgehoor zaal. 9.45 uur: Kranslegging Jan van Houtkade (Plantsoen). 10.30 uur: Militaire wandeling en défilé. 1112 uur: Rijtoer van de Contact-com missie. 13 uur: Optocht van den Middenstand. 13.30 uur: Fietsoptocht. 13.45 uur: Boomplanting. 19.30 uur: Nationale avond Stadsgehoor zaal. 20 uur: Oranje-revue Schouwburg. 2023 uur: Rondgang van muziekkorpsen door de stad; hossen en deinen op het par keerterrein Steenstraat; muziekboot Oude VestOude Singel. 23 uur: Groot vuurwerk. Programma voor het „hossen en deinen" op de Steenstraat op Maandag 4 Januari 's avonds 8 uur, te verzorgen door het Mu ziekgezelschap „Orpheus", directeur de heer W. Chr. de Vries. 1. Vieux Camarades, marsch, C. Teike. 2. Lippe Detmold, marsch, Ludwig Siede. 3. Grenadiers Marsch. 4. Le Chef de Corps, marsch, V. Bury. 5. Beter dan Best, pot pourri, W. Ciere. 6. Maneuver Marsch, P. A. Stenz. 7. Les Cadets de Brabant, marsch, V. Turine. 8. Rappard, V. Mailly. 9. The Stars and Stripes Forever, Sousa. 10. The Belle of Chicago, Sousa. 11. Sons of the Brave, T. Bidgood. 12. Blaze Away. A. Holz- mann. 13. Op ter Olympiade, G. van Wee- zel. 14. El Capitan, Sousa. 15. Sarie Marais, C. J. N. Codri. 16. Distant Greeting, A. Doming. 17. Aux Bords du Rhin, R. Herzer. 18. Wellington Marsch, W. Zehle. 19. Colo nel Bogey, Kenneth. J. Alford. „Werkmans Wilskracht" vertrekt 's avonds kwart over achten vanaf het re petitie-lokaal en maakt de volgende wan deling: 6e Groenesteeg. 5e Groenesteeg, 4e Groenesteeg, Heerengracht, Nieuwe Rijn, Kraaierstraat, Levendaal, Plantage, Hooge- woerd, Korevaarstraat, Lammenschans- weg, Koninginnelaan, Heerenstraat, Doeza- straat, Steenschuur, Breestraat, Rapenburg, Doezabrug, Rapenburg (O.), Kort Ra penburg, Prinsessekade, Morschstraat, Morschsingel, Stationsweg, Rijnsburger weg, Oegstgeesterlaan (keerpunt), Rijnsburger- weg, Stationsweg, Rijnsburgersingel tot Schuttersveld (op de plaats van de school of bij ongunstig weer in de school, zal nog en enkel nummer gespeeld worden). Harmoniekapel „T. en D." vertrekt 's avonds kwart over achten vanaf repetitie lokaal Hooigracht en maakt de volgende wandeling: Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Heerengracht (zijde Volksgebouw) tot Nieuwe Rijn, Heeren gracht (zijde Oosterkerk), Kalvermarkt, Havenbrug, Oude Heerengracht, Heeren singel, Medusastraat, Sieboldstraat, Lage Rijndijk, Haven, Koude hoek, Oude Vest tot Voldersgracht, Oude Singel, Turfmarkt, Haarlemmerstraat, Pelikaansteeg, Hooi gracht, Nieuwe Rijn, Korenbeurs, Visch- markt, Aalmarkt, Vrouwensteeg, Haarlem merstraat, Mare, Maresingel, Pasteurs straat, Hansestraat, Musschenbroekstraat, Haarlemmerweg, Rijnsburgersingel tot Schuttersveld (op de plaats van de school of bij ongunstig weer in de school zal nog een nummer gespeeld worden). MILITIEPLICHTIGEN Zij die een dienstplichtigen-retraite heb ben meegemaakt, zullen als regel niet al leen zelf goed blijven in dienst, maar ook in hvrn omgeving voor anderen, waar on der zwakke broeders, een steun zijn in het Godsdienstig leven. Zij zijn in het algemeen de getrouwe bezoekers der R.K. Militairen- Vereeniging, de trouwe deelnemers aan de maandelijksche Godsdienstoefening van den Aalmoezenier, de jonge mannen, die zich niet schamen hun gebed te verrichten en het kruisteeken te maken. Een dienstplichtigen-retraite, die u voor dat alles klaar maakt, zal gehouden wor den te Noordwijkerhout van 36 Februari. Men gelieve zich daarvoor op te geven bij de Directie van het Retraitehuis of bij ondergeteekende. De kosten bedragen 6.50 en kunnen tijdens de retraite worden vol daan of vóór de retraite worden toegezon den worden aan den Aalmoezenier. Na aan melding ontvangt men een toegangskaart met nadere inlichtingen. Aalmoezenier J. J. BROUWER, Huygensstraat 6, 's Gravenhage. Tel. 116534. Giro: 92320. CARBIDGASONTPLOFFING. 1 Donderdagmorgen heeft in de machine- i fabriek van M. den O. aan de Heerengracht i tengevolge van een carbidgasontwikkeling een explosie plaats gehad. Tengevolge daarvan sprongen de ruiien en werden de muren beschadigd. .ORANJE BOVEN Aan de hectomecer- palen met oranje koppen kunt u Zilveren jubilea. Heden herdachten de heeren P. Burger- jon en C. Glasbergen, resp. opperman bij den bestratingsdienst en hulpstraatmaker, den dag, waarop zij vóór 25 jaar in ge meentedienst kwamen. Wegens ziekte van den wethouder van openbare werken, den heer J. Splinter, werden de jubilarissen hedenmorgen ten kantore van den directeur van gemeente werken ontvangen en door den heer de Blauw toegesproken, waarbij hun de ge bruikelijke gratificatie werd overhandigd. Pulchri Studio. Het bestuur deelt ons mede, dat het a.s. Maandag geen repetitie is, do<;h a.s. Woens dag ledenvergadering om 8.15 uur. Wij vestigen de aandacht op een annon ce in ons blad van heden, waarin erop ge wezen wordt, dat de Oranje Revue door Litteris op Maandagavond in den Leidschen Schouwburg op te voeren, uitsluitend ge speeld zal worden voor de Nat. Contact Commissie. De donateurs van L.S. zullen zich derhalve van kaarten dienen te voor zien bij den heer v. Zwicht. Donderdag slaagde te 's-Hertogenbosch voor het examen coupeuse mej. Marie Vorst, leerlinge van de Sint Cunera Modevak school „De Voorzieningheid", Hoogewoerd alhier. Door de politie zijn aangehouden W. G. en S. K, beiden 23 jaar, verdacht van dief stal van lood van een perceel aan de Oude V est. De werkloosheid. De dagstaat van de werkloosheid op 30 December hier ter stede geeft voor de Ge meentelijke Arbeidsbeurs een werkloozen- cijfer van 5034, tegen 4833 in 1935 en 4356 in 1934. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschr.: 6864. C. van der Wiel Czn., Noordwijk, Emmaweg 10, aan nemersbedrijf. E.: C. van der Wiel Gzn., Noordwijk. Opheffingen: 5591. Kort en van der Wiel, Noordwijk a. Zee, Emmastraat 10, aannemersbedrijf. 6569. H. H. Walraven, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 43, bouwbedrijf. 6095. Leidsch Woning en Zakenbureau. Leiden, Fagelstraat 5. Makelaardij. W ij z g i n g. 6215. N.V. Eltax. Leiden, Hooge Rijndijk 90. Auto-taxi bedrijf. De sta tuten zijn gewijzigd. Gisteravond te half acht is de 13-jarige A. S. op den Hooge Rijndijk met zijn rij wiel in een tramwissel geslipt, waardoor hij viel en den linkerpols brak. Door den E. H. D werd hij naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (December 1936) ingelegd ƒ394.737.46 en terugbetaald ƒ465.498.73; 133 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 117 boekjes werden gehet uitbetaald. Het tegoed der 18.415 inleggers, inclu sief 1.470 deelnemers aan den Afhaaldienst, bedroeg einde Dècember 1936 8.318.618.28 (inclusief rente over het jaar 1936). In 4.736 posten is i- deze maand door den Afhaaldienst ƒ14.296 ontvangen. BIOSCOPEN. Trianon. Het nieuwe jaar in Trianon wordt met een uitstekend programma ingezet. Als hoofdfilm wordt vertoond MoscouSjang hai. De filmster Pola Negri, die jarenlang bewonderd werd om haar prachtig spel in de „stomme" film, vervult in deze spreken de film de hoofdrol en handhaaft ook hier in haar roem van weleer. Zij stelt hierin een moeder voor, en beeldt deze rol op tref fende wijze uit. De film werd vervaardigd onder regie van Paul Wegener, die prachti ge staaltjes filmkunst te zien geeft, o.a. de scène in de gevangenis, wanneer een ge vangene door de rooden wordt weggevoerd, de overigen in spanning achterlatend of hij links of rechts zal gaan, wat dood of vrij heid beteekent. Het Don Kozakkenkoor met Serge Jaroff werkt in dit filmwerk me de en zingt op prachtige wijze enkele Rus sische liederen. De geschiedenis speelt zich af na de Rus sische revolutie. Olga Petrowna, een jon ge vrouw, die haar man in den oorlog ver loren heeft, werd van haar kind door deze revolutie gescheiden. Op zoek naar haar dochtertje maakt zij kennis met Alexander Repin (Wolfgang Keppler) door haar jeugdvriend Sergei Smirnov. Zij leven eenigen tijd bij een Russischen kluizenaar en bekennen elkaar hun liefde, doch Repin wordt ontdekt en door de rooden gevangen genomen. Smirnov, die oogenschijnlijk lei der van de revolutionnairen is, weet hem te bevrijden en belooft ook Olga te redden. Jaren later treedt zij als zangeres op, met Smirnov als trouw vriend aan haar zijde; zij heeft nooit meer iets gehoord v.an Re pin, terwijl zij ook haar dochter nog niet heeft ontdekt. Op een Paaschfeest, komt het beroemde Don Kozakkenkoor, waarin zij Repin onder de zangers ontdekt. Olga is overgelukkig, doch Repin blijkt verloofd te zijn. Repin's verloofde bezoekt Olga om haar te overtuigen, dat zij zonder hem niet kan leven. Olga ontdekt om den hals van het jonge meisje een medaillon met de beeltenis van haar dochter, waarna zij ont dekt, dat. Repin's verloofde haar eigen kind is. Voor de pauze wordt een amusante film vertoond „Verloving met hindernissen", waarin men Jack Buchanan in de aller dwaaste situaties ziet. j Een Eclair journagl, gekleurde teeken film en polygoon-nieuws, waarin opnamen van de feestelijkheden te Den Haag en de beëediging van Prins Bernhard voltooien het programma, dat wij volwassenen kun nen aanbevelen. Casino. Als inzet van het nieuwe jaar presen teert Casino deze week als hoofdfilm de amusante Hollandsche rolprent „Het leven is niet zoo kwaad". De inhoud van deze film komt hierop neer, dat de marktkoopman Lou Helm door de revuester Anita Mara wordt overgehaald om in een revue op te treden. Daardoor vervreemdt hij zich van zijn verloofde Annie. Hij neeft veel succes, doch het theaterleven bevalt hem op den duur niet. De première van de nieuwe revue mis lukt totaal. Daarom besluit hij weer naar de markt terug te keeren en verzoent zich met zijn verloofde Annie. In deze film, die sen aaneenschakeling is van grappige tooneelen, met echte Hol landsche liedjes, worden de hoofdrollen ge speeld door de bekende revuesterren Lou Bandy en Fientje de la Mar. Voor de pauze wordt vertoond „De schrik van Texas". Een spannende cow boy-film met den bekenden filmartist John Wayne in de hoofdrol. Met een uitstekend voorprogramma kun nen wij deze films voor volwassenen aan- bevelen. Lido. Het Lido-theater vertoont ons deze week de première van het Gala-seizoen der Metro Goldwijn Mayer en wel „Een avond in de Opera", een titel welke ons onwille keurig de gedachten bijbrengt te worden verplaatst in een stijf deftige élite-bijeen komst, waar de groote kunst naar voren wordt gebracht, waarbij men steeds in den vorm moet blijven. Deze gedachten kan men bij de aanschouwing van deze meer dan geestige film gerust opzij zetten, want de drie Marx Brothers Groucho, Harpo en Chico hebben allen doen schudden van het lachen, door het dol-komische van hun optreden en als er zooiets als een „school" van de komische kunst is, dan zou men kunnen zeggen, dat zij uit de school van Charley Chaplin stammen. Deze drie ko mieken, welke alleen door deze film we reldberoemd zijn geworden door hun hu mor, zijn meer dan clowns, zij zijn trans formatie-kunstenaars, illusionisten, acroba ten en daarbij perfecte menschenkenners. Elk volk heeft de humor die het verdient, maar de humor van de Marx Brothers, Ame- rikaansch van oorsprong en verdeeld over plastische „vis comica" en de z.g. „wise cracks", is op weg om internationaal door alle landen en rassen aanvaard te wor den, omdat men feitelijk niets anders te doen heeft dan zichzelf en zijn nuchtere bezwaren uit te schakelen, en zich over te geven aan den onschuldigen en genialen lach dien de Marx Brothers, ook op het witte doek bij allen te voorschijn kan too- veren. Onbedaarlijk laten zij ieder lachen hoe zij als verstekelingen op de groote Oceaan-stoomer, zich steeds weer weten te redden en zelfs bij aankomst in New- York zich laten huldigen als de drie be roemde vliegeniers, welke eveneens aan boord waren van het schip, doch bij de huldiging verliest Harpo zijn aangeplakte baard, maar steeds weten zij zich op han dige maar ook dol-komische wijze te red den. Dol vermakelijk is het hoe zij hierna op allerlei manieren het program van de New-Yorksche Opera in de war sturen, om Lasparri het optreden onmogelijk te maken en weten te bewerkstelligen dat Ricardo en Rosa, welke rollen verdienste lijk worden gespeeld door Allan Jones en Ritty Carlisle, in de Opera optreden en een uitbundig succes verkregen, een ge deelte, waarin grcote zang en dwaze hu mor elkaar raken en als wij het houden bij een uitspraak van Lou Bandy: „Wat deze jcngens kennen, is geweldig", dan is hier mede niets te veel gezegd. Als bij film gaat het prachtstuk „Romano", verwerkt naar den roman van Heler Hunt Jackson, met Loretta Young en Don Ameche in de hoofd rollen, een romantische film van het mys terieuze Californië in 1870 opgenomen in geheel natuurlijke kleuren en een fil misch prachtstuk. Naast een actueel we reld-journaal, een program, dat wij bij allen kunnen aanbevelen, welke eens een recht genoeglijken avond willen hebben. Luxor. Het weer op Nieuws jaardag lokte wel bijzonder tot bioscoop-bezoek uit wanneer men er zich tenminste aan waagde de straat over te gaan. Wie de voorstelling in het Luxor-theater hebben bijgewoond, zullen daarvar. geen spijt hebben gehad, want het gevarieerde programma van deze week draagt een bijzonder karakter. De grappenmaker Joe Brown treedt deze week op in de film „Zaken zijn zaken". Hij speelt daar de rol van den handelsrei ziger Alexander Botts en dat wel op zeer origineele manier. De novelle van William Hazlett Upson kon moeilijk een beter ver tolker vinden. Een reeks van bekwame me dewerkers June Travis, Guy Kibbee, Dick Foran e.d. staat hem hierin uitstekend ter zijde. De andere hoofdfilm is de Tobis-film „In termezzo", met de Weensche filmsterren Tresi Rudolph en Albrecht Schönhals. Een amusante film met verrassingen zonder tal, doorspekt van humor en gedragen door goede muziek. Een gevarieerd voorprogramma gaat aan de hoofdfilms vooraf. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Maandag: Geen Rechtskundig Adviesbu reau. Voor spoedzaken gelieve men zich te wenden tot het Adviesbureau te Haarlem, Berkenstraat 57. Maandag: Geen repetitie R. K. Gem. Zangvereeniging „Pulchri Studio". Dinsdag: Repetitie R. K. Tooneelvereeni- ging „Vondel", 8 uur. Dinsdag: Damclub „Gezellig Samenzijn", Woensdag: R. K. Gem. Zangver. „Pulchri Studio". Ledenvergadering, 8 uur. Woensdag: Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Woensdag: De Poedelaars, 8 uur. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7 uur. Zaterdag: Bibliotheek, 78 uur. N.B. Woensdag 12 Januari a.s. zal een Bestuursraad worden gehouden, waar de Begrooting opnieuw aan de orde zal wor den gesteld. Men houde deze datum vrij. INTERPAROCHIËLE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen inschrijven R. K Jongemannen vanaf 17 jaren iederen 3den Maandag van den maand des avonds te half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis, Rapen burg 52 Beurtrooster: Zondag G. Cambier en J. van Steen; Maandag: H. Klein en F. van Hal; Dinsdag: C. Bilderbeek en C. v. d. Meel; Donderdag: G. Bot en A. Uphoff; Zaterdag: H. Brasker en Th. v. Schaik. Heden Zaterdag van 89 uur Bibliotheek Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.459.45 uut; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas; de spaarkas wordt waargenomen door de heeren C. van Oerle en L. Bayer. Van 12 uur Bibliotheek. 8.30 uur Prijsbiljarten. Maandag: Van 8 0010.15 uur bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Afrekening Zelateurs St. Pe trus Liefdewerk. Over 2 maanden in het vervolg elke eer ste Maandag der maand; noteert dit zela teurs. 8.30 uur Kegelclub „D. K. S." Afd. Ge zellen. 8.00 uur Tafeltennisclub. 8.30 uur Commissarissen-vergadering, Afd. Gezellen. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur K. L. Bijeenkomst. Woensdag 8.15 uur Repetitie Liederta fel ..Sebastian Srbat ff er" 8.30 uur Vergadering Raad van Bestuur. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8 0010.15 uur. 8.15 uur Tafeltennisclub. Vrijdag: 8.30 uur Repetitie Muziekge zelschap „Frans Schweitzer". Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Van 89 uur Bibliotheek. 3.30 uur Kegelclub „de Poedelaars." Verdere mededeelingen: Oud-retraitan- ten begint nu allen te sparen voor de ko mende retraite, wie iedere week 15 cent spaart komt er precies; hier is op elke bij eenkomst gelegenheid voor. KRUISVAART. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarut 36. Zondag: 4 uur. Missieclub Pater Da— miaan. Maandag 7 uur Don Bosco ontspanning. Maandag: 8.30 uur Tarcisiusban. Woensdag: 7 uur Don Boscoban. 7.30 Godfriedban. Vrijdag, 7.30 uur Huisvlijt. Zaterdag: 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders der St. Petrusparochie. 2.30 uur Sloyd. 5.15 uur Lode wij ksban. Cohort: Aeterne Pater. Burcht: St. Antonius-Clubhuis Zondag, 4 uur Ontspanning. 4.10 uur Aspirantenban 10 en II. 5 uur afteekenen eischen. 7.45 uur Ontspanning voor jongens bo ven 15 jaar Mare. Geen Maria-Vendel. Dinsdag 2 tot 7 uur Trommelen te Oegst geest. 7.30 uur Vendel St. Jan, zwaarddansen. Woensdag 7 uur Martinus-, Servatius-, en Pascalisban. Donderdag 7 uur Trommelen Oegstgeest. Vrijdag 8.15 uur Esperantoclub. Zaterdag 3 uur Trommelen. 7 uur Bibliotheek. Cohort: St. Pancras. Burcht: Anna Pauiownastraat. Zaterdag, 7 uur: Zwaarddansen. Zondag, 7.45 uur Algemeene H. Commu- Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. Dinsdag: 8.00 uur Vendel St. Joris. 8.00 uur Vendel St. Lodewijk. Donderdag 7.30 uur Vendel St. Adal- bertus. Vrijdag, 7.30 uur: Vendel St. Norbertu*. Zaterdag 56 uur Afrekenen 3 cents fonds en Kampspaarbank. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag: 2.304.00 uur Muloclubs. 34 uur gym. kleuters (Ursulasteeg). 45 uur gym. kleuters Heerensingel- school. Beide gymn. clubs hebben les in het Graalhuis. 7.30 uur cadettenclub. 8.3010 uur contributiebetalen. De medewerkenden aan de Juliana- avond moeten half acht in het clubhuis zijn, van waar we gezamenlijk naar de Schouwburg gaan. Zondag: 121 uur contributie betalen. 3 uur dadenclub „Efficiency". 4 uur zangrepetitie zangclub. 5 uur zangrepetitie voor alle medewer kenden aan de Juliana-avond. 6 uur dansrepetitie voor alle medewer kenden aan de Juliana-avond. 8.30 uur dadenclub „De Roode Graal". 9.15 uur Dadenclub ,,'t Keerske". Maandag: Geen clubs. Dinsdag: 45 uur gym. kleuters St. Pe trusparochie. (In eigen zaal). Dinsdag: 56 uur gym. kleuters Hee rensin gelschool. 45 uur gym. kleuters Ursulasteeg. Beide gym. clubs hebben les in het Graalhuis. 6 30 uur reidanscursus. 7.309 uur vrije clubs in handwerken en naaien. 8.009.45 uur Engelsch en huisvlijt voor gevorderden. 8 uur Lpidstersvergadering. 8.30—9.30 „Actief", damesafdeeling I. Woensdag: 2—3 uur kruiskinderen. 8.30 uur reidansen I en III, naaien en huia vlijt. De clubs beginnen na 'net Lof. 8.30 uur Fuif E. H. B. O.-cursus. Donderdag: 8 uur reidansen II en alg. on t wikkelings^l ub 8 30 uur vioolclub. Vrijdag: 6.15—7.15 uur „Actief" meisjes- afdeeling I. 7.15—8.15 uur „Actief" meisjesafd. II. 8.30—9.30 uur: „Actief" damesafdeeling T' 8 uur Tooneelclub.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2