WOENSDAG 30 DECEMBER 193» DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER KOUDER DE BILT SEINT: Zwakke tot matige, later wellicht krach tige Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk nog weinig of geen regen, kouder des nachts, overdag iets kouder. Hoogste barometerst: 776.1 te Budapest. Laagste barometerst.: 733.3 te Janmayen. De hoogedruk breidde zich over de Zui delijke helft van ons waarnemingsgebied uit. ïn de kern, over Centraal Europa ge legen, is de barometer nog gestegen. Over Zuid-Duitschland en Oostenrijk komt nog matige vorst voor, evenals in de Rand staten. Lichte vorst wordt over Zwitser land, Midden- en Noord-Duitschland, Po len en het binnenland van Scandinavië, aangetroffen. In de kern van het hooge- drukgebied blijft de mistoestand aanhou den. Over de Noordelijke helft van het waarnemingsgebied nam de depressie weer in omvang en beteekenis toe. De depres siekern, ten Zuid-Westen van IJsland ge legen, werd weer dieper. Bovendien daalt de barometer flink over de Faroer en Schotland, terwijl een ander daalgebied langs de kust van Noord-Scandinavië trekt Over Zuid-IJsland en de Faroer vielen, onder depressieinvloed, reeds vrij zware regens. In het overige gebied was de neer slag -nog licht .De Zuid-Westelijke wind, welke over Schotland en de Noorsche kust vrij krachtig is, bracht over vrijwel het geheele waarnemingsgebied temperatuur stijging. Voor morgen is bij tijdelijke nach telijke opklaring eenige afkoeling te ver wachten. Daarna is weer toenemende be wolking te wachten, later wellicht met toenemenden wind. De regenkansen zijn aanvankelijk nog klein. LUCHTTEMPERATUUR. 6.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 4.23 uur tot Donderdagmorgen 7.44 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 31 December voorm". 4.37 en nam. 5.10 uur. gen van het slijpsel bedoelen de levendig ste schittering te geven. De figuren zijn geheel bezet met brillan- ten, allen geslepen in den ronden vorm met 58 facetten. Het geheele aantal stee- nen is meer dan 1700. De doos is vervaardigd van een speciaal alliage waaraan in Indië groote waarde wordt gehecht. Op den deksel zijn in be trekkelijke kleine afmeting de wapens ge plaatst van de Prinses en van den Prins, terwijl links en rechts in twee vignetten de Indische gelukwenschen in symbool zijn gebracht door de afbeelding van rijstaren, buigend van rijpheid, de vrucht en bloe sem van den cocospalm e" andere gewas sen, een tros pisang, sirihranken en een tros van den pinang noot, alle tot uitdruk king brengend wenschen van voorspoed, welvaart en geluk. De wapens en versie ring zijn aangebracht in email in natuurlij ke kleuren. De binnenzijde van de doos is bekleed met donker blauw fluweel, waarop de zui vere glauw witte brillanten rusten. De fraaie oorkonde werd vervaardigd door den typogrfaischen dienst van het Ko ninklijk Oost-Indische leger en per vlieg tuig overgebracht. Zij bevat onder meer de namen van ale comité's en sub-comité's. Een gecalligrafeerde b" chrijving van het geschenk werd bijgevoegd. Behalve de armband zal als nevenge schenk worden aangeboden een film van de huwelijksfeesten door geheel Nederlandsch Indië. Ook hieraan wordt door geheel Ne- derlandsch-Indië medegewerkt. Geschenken van het leger Het geschenk van de Landmacht. Het Prinselijk bruidspaar heeft heden ochtend van 10 tot 12 uur en hedenmiddag 2.30 uur tot ongeveer 6 uur in het paleis Kneuterdijk wederom deputaties ontvan gen, welke geschenken kwamen aanbieden. Dit was dus de tweede dag, dat de Prinses en de Prins recipieerden in de voormalige ambtswoning van den minister van Bui- tenlandsche zaken. Heden heeft o.m. de voorloopige aanbie ding plaats gehad van de schetsteekening van het door de koninklijke landmacht aan het vorstelijk paar aan te bieden geschenk nJ. een kamerscherm. Na de tot het aanbieden van het ge schenk welwillend verl°ende toestemming, is tot de uitvoerii.g van het ontwerp uit- genoodigd het lid der werkcommissie, de architect Kropholler, die als bouwmeester zoowel in Nederland als over de grenzen groote vermaardheid heeft verworven. Uit de schetsteekening blijkt, dat het scherm zal besfaan uit vijf paneelsn, waar van het middelste is versierd met de ko ninklijke kroon. De hoogte van het scherm zal ruim 2 meter bedragen. De inrichting van de scharnieren maakt het mogelijk, het scherm naar alle zijden te doen ombuigen, De me talen pooten maken het meubel stabiel en toch gemakkelijk verplaatsbaar. Het hout zal worden geleverd uit den voorraad van de landmacht, de bewerking zal zooveel mogelijk door leden daarvan geschieden. De versiering bestaat aan de eene zijde: op het middenpaneel uit een. schilderij, voorstellende de ontvangt van het vorste lijk paar ten paleize aan het Noordeinde te 's-Gravenhage. Op de andere paneelen uit het in het hout gesneden emblemen, de onderdeelen van het leger voorstel lende. Aan de andere zijde worden op de paneelsn geschilderd de wapens van Ne derland, van H. K. II. Prinses Juliana en .Z D. H. Prins Bernhard alsmede twee aquarellen, voorstellende historische groe pen van militairen, onderscheidenlijk van Nederland en Lippe, beiden van den gep. reserve-kolonel J. W. van Oorschot, voor zitter en artistiek leider der werkcom missie. De teekeningen voor de te beeldhouwen emblemen, vervaardigd door het lid van de werkcommissie kapitein van den Heu vel zijn bijgevoegd. Op ruime schaal zullen in de scharnieren en in de overige versiering van de panee len nog emblemen van de weermacht wor den verwerkt- Tot het geschenk hebben bijgedragen alle actieve en reserve-militairen van alle ran gen, gepensionneerde militairen van alle rangen en dienstplichtigen in actievent dienst en met groot verlof. Het scherm zal op een nader te bepalen datum en plaats voor de schenkers te be zichtigen zijn. H. K. H. Prinses Juliana en Z. D. H. Prins Bernhard toonden groote belangstelling voor de teekening en wenschten nu reeds aan alle gevers hoogstderzelver dank te zien overgebracht. Het geschenk van de Marine. De volgende delegatie kwam aanbieden het geschenk van de Marine. Het geschenk is een zilveren piece de milieu voor tafelversiering, vervaardigd door de N.V. Begeer, van Kempen en Vos, naar een ontwerp van Charles Eyk. De ontwerper is geinspireerd door de Neptunus-figuur, voorkomende op de ko ninklijke statiesloep te Amsterdam, welke reeds door koning Willem I is gebruikt. In dit tafelstuk, dat den vorm van een bak heeft, bevindt zich een zilveren bal, van cristal de roche, waarop de Neptunus- figuur op zilveren golven in een schep- achtigen wagen en cmringd door najaden is verwerkt. Het geheel rust op een spie- gel-plateau. Tot dit geschenk heeft het geheele mi litaire personeel van de marine hier te lande, in Oost en in West, bijgedragen. Aangezien in Nederland geen inlandsch personeel bij de ïarine is te werk ge steld, maakte van de deputatie die dit ge schenk heeft aangeboden, geen inlander deel uit. Het geschenk van het Indische leger. Vervolgens werd een deputatie uit het koninklijk Nederlandsch-Indische leger in de gelegenheid gesteld, haar hulde aan het jonge Paar te betuigen. Het aangeboden geschenk is een album, bevattende foto's welke betrekking heb ben op de verschillende onderdeelen van het Indische leger. Dit album is verpakt in een doos van sonokeling-hout, dat is In dische pallisanderhout, dat o.a. voorkomt in midden-Java. Op het deksel dat van kunstig snijwerk is voorzien, is het hoofdmotief de Garoe- da (reuzen-arend), het rijdier van den Hindoe-god Wishnoe. De doos is van binnen bekleed met zij de batik en het album is in krokodillen leer gebonden, met de hand gelooid en bewerkt. De afwerking van de hoeken van het al bum geschiedde met zilveren belegsels. In het deksel van de doos (binnenin) is een zilveren plaat bevestigd, waarop in druk letters te lezen is: koninklijk Nederlandsch Indisch leger. Ten slotte zij nog vermeld, dat de uit slaande plaat in het album vervaardigd is door den len luitenant der militaire ad ministratie van het Indische leger le Clercq. GESCHENK BIJZ. VRIJW LANDSTORM. Het geschenk, dat de Bijzondere Vrijwil lige Landstorm aan Prinses Juliana en Prins Bernhard ter gelegenheid van hun huwelijk zal aanbieden, is op eenigs- Sins plechtige wijze door de speciale com missie aan de nationale landstormcommis sie, die het geschenk zal aanbieden, over gedragen. Het geschenk bestaat uit een fraai schil derij, geschilderd door Willy Sluiter, voor stellende het défilé voor H. M. de Konin gin tijdens den landdag van den B. V. L. te Barneveld op 7 Juli 1935. In aanwezigheid van tegenwoordigers van afdeelingen uic het geheele land van den B. V. L. heeft res. luit.-kol. A. C. de Neeve het schilderij als voorzitter van de commissie voor het geschenk aan de na tionale landstormcommisie overgedragen. Het is heden door generaal Duymaer van Twist aan het Vorstelijk Bruidspaar over handigd. Vervolgens werden als geschenken aange boden een Friesch costuum voor de Prin ses door Friesche vrouwen, een gedeelte van de meubileering paleis Scestdijk door Amsterdamsche vrouwen, tapijten door de vrouwen uit Rotterdam en IJselmonde, twee salonstoelen door jongedames uit Utrecht, een glas-in-lood raam door Delft- sche vrouwen, enz. HET HUIS VAN ORANJE EN DE NEDERLANDSCHE ORDE VAN VRIJMETSELAREN. Hedenmorgen te 9 uur is namens de Ne- derlandsche Orde van Vrijmetselaren als blijk van haar belangstelling en sympa thie bij gelegenheid van het vorstelijk hu welijk ten paleis een oorkonde afgegeven, aldus luidende: „De Orde van Vrijmetselaren onder het grootoosten der Nederlanden biedt haar oprechte gelukwenschen aan H. K. H. Prin ses Juliana der Nederlanden en Z. D. H. Prins Bernhard van LippeBiesterfeld. Zij spreekt de bede uit, dat het den op perbouwmeester van het heelal moge beha gen aan de koninklijke bruid en bruide gom te schenken de wijsheid om steeds weer te vinden de diepere eenheid, die alle menschen verbindt, de kracht om hun beste gaven van hoofd en hart te wijden aan het geluk en het welzijn van het Ne- derlandsche volk en de schoonheid om hun leven en werken te sieren. Ze betuigt opnieuw haar eerbied, haar aanhankelijkheid en haar trouw aan het vorstenhuis van Oranje. Het hoofdbestur der voormelde orde". Tevens werden aan H. M. de Koningin en aan het bruidspaar exemplaren in luxe uitvoering aangeboden van een rijk geillu- streerd, door hoofdbestuur der orde samengesteld boek: „Het huis van Oranje en de Nederlandsche orde van Vrijmetse laren". Dit boek verschijnt in den handel als uitgave van de firma van Stockum te den Haag. HET PROGRAMMA DEK HUWELIJKS PLECHTIGHEID. Omtrent het verloop van de huwelijks plechtigheid op 7 Januari a.s, kunnen wij thans de volgende bijzonderheden mede- deeeln. Te elf uur voormiddag verlaat de stoet, waarmede naar het raadhuis zal worden j gereden, het koninklijk paleis. De stoet wordt uitgeleide gedaan door den opper hofmaarschalk. Bij liet instappen van het bruidspaar in de koets zullen twee bruidsmeisjes en twee bruidsjonkers behulpzaam zijn, die na het volbrengen van hun taak van de achter zijde van het paleis per auto naar de kerk zullen worden gebracht. De stoet zal worden samengesteld als volgt: een afdeeling bereden marechaussée: een afdeeling van het korps rijdende artillerie; een commando cavalerie met standaard en muziekkorps. 3 Berlines bespannen met 2 paarden met bruidsmeisies bruidsjonkers, gaan de 1 lakei naast elk portier. Het prinselijk bruidspaar in de gouden koets, bespannen met acht paarden, voor afgegaan door 2 postiljons, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. De kolonel, commandant van het 2e re giment huzaren, rijdende ter rechterzijde en de ritmeester, commandant van het es corteerend eskadron ter linkerzijde ter hoogte van de achterwielen van de koets. Acht officieren der huzaren vóór de gou den koets. 2 officieren der huzaren rechts en 2 links van de koets ter hoogte der voorwielen, en acht officieren der huzaren achter de gouden koets. De koets waarin Gereten Hare Majes teit de Koningin en H D. H. Prinses Arm gard van Lipoe Biesterfeld, besoannen met 4 paarden, gaande een koetsier naast elk pa^rd en vier lakeien naast elk portier. De chef van het Militaire Huis recht"; en de gouverneur van de residentie links naast de koets bij de voorwielen: de ove rige officieren van het Militaire Huis naast en achter de koets. Vervolgens: Fen Barline besoannen met 4' paarden, gaande 2 la'-ei°n naast elk nortior waar in gezeten Z. H. Herto? A^olf Frie-'rich van Mecklenburg en Z. D. H Prins Ernst A?"hwin van Lipoe Biesterfeld. Een Berline besoannen met 4 paarden, oaande 2 l^-ei^u naast elk nor+i°r, waar in gezeten H. H. Hertogin Adolf Friedrich Mecklenburg en Z. D. H. de Vorst van W'°d. Een coupé, besoannen met 4 paarden, p3or^e 2 lahe;en rr=?st elk DnrMer. waarin gezeten mevr. Beslaerts van Blni^and en Groaf Von OcmhausenS'erstoroff. Een coupé, besoannen met 4 paarden, gaand° 2 lakeien naast elk portier, waarin gezeten jonkvrouwe L. P. van de Poll, dame du paleis honoraire van H. M. de Koningin, en jhr. mr. F. Bselaerts van pi'U.-iqrid. kamerheer i b. d. van H. TT. de Koningin, vice-president van den R^°4 van State. Een couné. besnannen met 4 paarden, gaande 2 lakeien naast pik portier, waarin gezeten gravin Von OeynhaucnnSier- stomff en kolonel Von Pantsch"b'*zew. Daarna: een commando cavaWie, een detachement bereden artillerie, een detachement hereden noiitietr°enen. Bii aankomst aan h°t raadhuis zuRen de koetsen met de bruidsmeisjes en bruids jonkers doorrijden naar de kerk. alwaar zij uitstaooen en zich naar de consistorie- kamér zullen begeven. Aan de stoeo van het bordes van het raadhuis wordt het bruidsoaar ontvangen door den burgemeester van 's Gravenhage, den dienstdoend grootmeester van Prin ses Juliana, alma ede door twee bruidsmeis jes en twee bruidsjonkers. Zij worden naar de werkkamer van den burgemeester ge leid. Zoodra allen in het raadhuis zullen zijn aangekomen, zal het bruidspaar zich naar de trouwkamer begeven, voorafgegaan door de bruidsmeisjes, begeleid door de bruidsjonkers en gevolgd door de ouders, verder bloedverwanten, getuigen en gas ten. De chef van het Militaire Huis en de gouverneur der residentie blijven in de werkkamer van den burgemeester; de ove rige officieren van het Militaire Huis stel len zich te paard op tusschen het raadhuis en de kerk. Na voltrekking van het burgerlijk hu welijk begeeft men zich weder naar de rijtuigen, uitgeleide gedaan door den bur gemeester en den dienstdoend grootmees ter van de Prinses. De bruid wordt bijge staan door twee bruidsmeisjes en twee bruidsjonkers. Zonder voorafgaande berlines met bruidsmeisjes en bruidsjonkers zal naar de groote kerk worden gereden. Uitge stapt wordt bij den middelsten ingang aan de zijde van de Riviervischmarkt. Door twee bruidsmeisjes za] de Prinses bij het uitstappen worden bijgestaan. Aan de deur van de kerk zal het prinselijk paar worden ontvangen door den opper-kamer- heer en naar de consistoriekamer worden geleid, gevolgd door H. M. de Koningin en de gasten van den stoet. Tevens zal het prinselijk echtpaar bij de deur van de kerk worden begroet door een commissie uit het college van kerkvoog den en door een commissie uit den kerke- raad der Nederlandsch Hervormde Ge meente te 's Gravenhage. Deze commissiën zullen na den dienst het prinselijk paar uitgeleide doen. Inmiddels zullen de overige gasten, die niet in den stoet naar het raadhuis aanwe zig waren, hun plaatsen in het kerkge bouw hebben ingenomen. In de consistoriekamer zal door den eer sten kamerheer-ceremoniemeester, onder toezicht van den opper-ceremoniemeester, de stoet worden opgesteld. Bij het binnentreden der kerk wordt het jonge paar voorafgegaan door de bruids meisjes en bruidsjonkers en gevolgd door de bruidskinderen en allen die tot dezen stoet behooren. Het orgel zal spelen, totdat allen geze ten zijn. Daarna neemt de dienst een aan vang. Na beëindiging van den kerkdienst zal een zangkoor een lofpsalm ten gehoore brengen. De bruidsstoet, voorafgegaan door bruidsmeisjes en bruidsjonkers, zal zich vervolgens, onder orgelspel, naar de con sistoriekamer begeven. Alle familieleden, benevens de getuigen en echtgenooten, zullen zich paarsgewijze daarheen begeven, teneinde hunne geluk wenschen aan te bieden. Daarna wordt door den opper-kamer- heer en een kamerheer het prinselijk echt paar uitgeleide gedaan, waarbij boven genoemde kerkelijke commissiën tevens te genwoordig zijn. Nadat de stoet weder is gevormd, zal langs de bekend gemaakte route naar het paleis Noordeinde teruggereden worden, waar het prinselijk echtpaar door den op- per-hofmaarschalk ontvangen wordt. Prinses Kira van Rusland in Den Haag. Prinses Kira Kirilowna van Rusland, een der bruidsmeisjes bij het a.s. Prinselijk hu welijk, is Dinsdagavond met den Parij- schen trein te 8.04 uur aan het station der Hollandsche Spoor in de residentie aange komen. De hooge gast werd aan den trein na mens Prinses Juliana verwelkomd door de hofdame van de Prinses, jonkvrouwe M. J. baronesse van Heemstra. AGENDA De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Dec. a.s. tot en met Vrijdag 1 Jan. 1937 (Nieuwjaarsdag), waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, te lefoon 552. Zaterdag 2 en Zondag 3 Jan. a.s. nemen waar de apötheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 133 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. De wereld in vogelvlucht De gezondheidstoestand van Z.H. den Paus is er gisteravond niet bster op ge worden en men begint zich thans ernstig ongerust te maken. Naar wordt medege deeld, draagt de liggende houding, waartoe de paus gedwongen is wegens den toestand van zijn been, niet tot verbetering van de algemeene situatie bij. Men weet, dat de paus aan spataderen lijdt, dat zij been sterk gezwollen is en dat sedert eenigen tijd een zenuwaandoening hem hevige pijnen veroorzaakt. Vooral de nachten zijn vaak onrustig. Niettemin biedt de paus met veel geestkracht weerstand aan zijn lijden en leidt hij nog de zaken der H. Kerk wat de groote lijnen aangaat. De H. Vader zou zich thans verzoend heb ben met de gedachte, dat hij nooit meer van het ziekbed zal opstaan en zelfs wordt in Vaticaansche kringen verteld, dat een medicus zou hebben gezegd, dat het nog slechts een kwestie van dagen was. Aan dergelijke beweringen behoeft men weinig geloof te hechten, maar het typeert de on gerustheid over de ongunstige wending, welke de ziekte van den Paus neemt. Om tot de politiek terug te keeren: men doet alle mogelijke moeite om te verhin deren, dat de burgeroorlog in Spanje zich uitbreidt tot buiten de grenzen. Rusiand is uiterst voorzichtig wat betreft het incident met de „Komsomol", die door de Spaan- sche nationalisten in brand is geschoten; Duitschland heeft het incident met de „Palos" met de noodigfe reserve en omzich tigheid behandeld en thans wendt ook Amerika pogingen aan om zooveel moge lijk te vermijden dat de Amerikaansche vliegtuigen verkocht worden aan de Spaan- sche regeering. Er is een groote partij vliegtuigen verkocht, zooals men weet en de Amerikaansche regeering beschikt n.et uver de noodige wettelijke bevoegdheden om dat te verhinderen. Tot nu toe heeft zij dergelijke transacties door indirecten in vloed weten te voorkomen, maar nu dit in het onderhavige geval niet gelukt is, zal een wet worden ingediend om haar ook wettelijk bevoegd te maken tot een ver bod van uitvoer. Uit Spanje komt nog steeds weinig nieuws. NIEUWS NOTARIS-BENOEMING. Bij koninklijk besluit is benoemd tot no taris hier ter stede in de vacature, ontstaan door het overlijden van notaris M. G. Bon, de heer J. Fuhri Snethlage, thahs candi- daat-notaris te Naarden. De nieuwbenoemde notaris werd in 1890 te Woerden geboren, alwaar zijn vader eveneens notaris was. Na de H.B.S. te Utrecht te hebben doorloopen, ging hij in militairen dienst, welke hij na den oorlog als reserve-luitenant bij de artillerie verliet. Tijdens zijn militairen diensttijd had hij gestudeerd voor candidaat-notaris. Na een goed jaar inspecteur der directe belastin gen te Haarlem te zijn geweest, werd hij in 1920 benoemd tot inspecteur van finan ciën, te Medan. Drie jaar later keerde hij naar Holland terug en werd candidaat-no taris te Middelburg. De laatste jaren was hij candidaat-notaris te Naarden. DE A.S. FEESTELIJKHEDEN. Gemeentepersoneel op 4 en 7 Januari vrij. Naar wij vernemen hebben B. en W. be sloten het gemeentepersoneel behalve op 7 Januari, den nationalen feestdag, ook vrijaf te geven op 4 Januari, den dag der plaatselijke viering. Militaire wandeling. Op 4 Januari a.s. zal door het 4e Regi ment Infanterie en het 6e Regiment Veld- Artillerie een Militaire wandeling door Lei den worden gehouden met muziek van het 6e R.V.A. Aanvang 10.30 uur vanaf de Doe lenkazerne. De marschroute is als volgt geregeld: Doelenkazerne, Noordeir.de, Breestraat, Ko- revaarstraat, Lammeschansweg, Zeemans laan, Thorbeckestraat, Roodenburgerstraat, Cronesteinkade, Singel, Kraaierstraat, Hee rengracht, Haarlemmerstraat, Turfmarkt, Nieuwe Beestenmarkt tot Schuttersveld, Rijnsburgersingel tot Steenstraat, Princes- sekade, Kort Rapenburg, Noordeinde naar Doelenkazerne. Aan de militaire wandeling zal worden deelgenomen door de studenten weerbaar- heids-vereeniging „Pro Patria". De feestavond in de Schouwburg. Men verzoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat op den feestavond in de Leid- sche Schouwburg op 4 Jan. medewerking zal worden verleend door mevr.Maartje Offers en door hst Leidsch a Capella-koor onder leiding van den heer W. Mizee. Hst dameskoortje onder leiding van mevr. Of fers treedt dus niet op. Sluitingsuur voor winkels. Naar wij vernemen hebben Burgemeester en Wethouders voor 4 Januari a.s. tot des nachts 12 uur en voor 5, 6 en 7 Januari d.a. v. tot des avonds 10 uur, ontheffing ver leend van het normale sluitingsuur voor winkels en van het verbod, om na des avonds 8 uur te venten. Sluitingsuur voor Café's. Naar wij vernemen heeft de Bur gsm tes ter het sluitingsuur voor de café's op 4 en 7 Januari 1937 bepaald op des nachts één uur. Den houders van muziekvsrgunningen wordt op die dagen vergund in hunne in richtingen muziek te maken tot des nachts half één uur. Postdienst Nieuwjaar De directeur van het Postkantoor maakt bekend dat op den Nieuwjaarsdag het Postkantoor zal zijn opengesteld van 8.30 9.30. Er zal geen gelegenheid worden ge geven tot afhalen van correspondentie. Uit gevoerd wordt één briefpostbestelling aan vangende te ongeveer 8 uur. Aangeteeken- de stukken en postpakketten worden, met uitzondering van expresse zendingen niet besteld. De brievenbussen zullen tweemaal wor den gelicht en wel om ongeveer 11 uur en voorts op het tijdstip, dat op de bussen vcor de Zondagslichting is aangegeven. De postagentschapen zijn op 1 Januari geopend voor de verkoop van frankeerze gels en ander postwaarden, alsmede van plakzegels van 10 cent, indien de zaak van den postagent voor het publiek open is. Op 31 December zullen na 15 uur ten postkantore en op de postagentschappen geen belastingbetalingen worden aange nomen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2