m RADIO-PROGRAMMA'S mm MAANDAG 28 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN Inbraak in juweliers zaak te Den Haag. Voor £20 000 aan sieraden ontvreemd. Gedurende de afwezigheid van den eige naar hebben inbrekers zich Zaterdagavond tusschen 8 en 11 uur toegang verschaft tot een ju weiiers winkel in de Boekhorststaraat te s-Gravenhage en voor een bedrag van ongeveer 20.000.aan gouden sieraden, juweelen, horloges enz. ontvreemd. Een on derzoek heeft uitgewezen, dat de daders via het dak van een belendend perceel en door het breken van een ruit in het zolderraam op de bovenverdieping van de bewuste zaak zijn binnengekomen. Toen ze in den winkel daarna hun slag sloegen, hebben ze, opdat ze niet in hun werk gestoord zouden worden de buiten deur gegrendeld en het rolluik voor de vi trine laten zakken. Nadat ze wat van hun gading was, inge pakt hebben zijn ze vermoedelijk weer op dezelfde wijze, waarop ze gekomen waren, verdwenen. LAND BOUWSCHUUR IN VLAMMEN. Twintig duizend gulden schade. Donderdag te omstreeks zeven uur brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de kapitale boerenbehuizing vai. den landbouwer A. G. van der Ark te Zuid- broek (Gron.). In een ommezien stond de groote land- bouwschuur, waarin de tarwe-oogst gebor gen was, in lichter laaie. De brandweer slaagde erin het voorgebouw, dat door een brandmuur van de schuur was gescheiden, te behouden. Het vee kon men tijdig in veiligheid brengen. De landbouwwerktui gen zijn evenwel verloren gegaan.De schade, welke ongeveer twintig duizend gulden be loopt, wordt door verzekering gedekt. UITSLAANDE BRAND TE AMSTERDAM. Tegen zes uur Vrijdagavond brak te Am sterdam brand uit op de eerste verdieping van het perceel Joden Breestraat 38, be woond door de familie H. Vos, bestaande uit man, vrouw en eenige kinderen. Doordat de kachel hevig brandde en veel hitte uitstraalde raakte eenig goed in brand. De bewoners vluchtten, in korten tijd stond de geheele eerste verdieping in brand. De brandweer tastte het vuur met twee stra len aan en slaagde erin den brand tot de eerste verdieping van het perceel te beper ken, welke geheel uitbrandde.* De beneden verdieping, waarin een winkel is gevestigd, kreeg eenige waterschade. De heer Vos is niet tegen brandschade verzekerd en is door den brand al zijn bezittingen kwijtge raakt. De brand, welke een oogenblik naar buiten sloeg, trok in deze volkrijke buurt veel belangstelling. De politie zorgde echter voor een goede afzetting. VECHTPARTIJ TUSSCHEN NEDERLANDERS TE ANTWERPEN. Eén doode, twee arrestanten. Gisternacht is tusschen een aantal Ne derlanders, drie jongemannen en twee meisjes te Antwerpen twist ontstaan. Het geschil liep zoo hoog, dat het tot vechten kwam, waarbij zekere Tilveren zoo ernstig gewond werd, dat hij korten tijd later in een café, waarheen hij was overgebracht, overleed. De beide andere jongemannen zijn in arrest gesteld. DE MOORD TE LEEK. Twee verdachten in Groningen aangehouden. Het onderzoek inzake den moord op den jarigen Chr. Reyntjes te Leek, gepleegd in den nacht van 1 op 2 December, duurt nog steeds voort. Donderdagnacht zyn leden van het par ket te Groningen opnieuw naar Leek ge komen, om nog eenige personen te hoeren. Na afloop van dit verhoor is, onder lei ding van den Groningschen commissaris van politie, een inval gedaan in een café aan de Siedemennerstraat te Groningen. De caféhouder, diens vrouw en twee an dere personen zyn naar het politiebureau geleid. De caféhouder en zijn echtgenoote zijn in den loop van den dag vrijgelaten, doch men achtte termen aanwezig, de beide andere personen in arrest te houden. SCHEVENINGSCHE MOTORLOGGER GESTRAND. De Scheveningsche motorlogger SCH 266 is tijdens dichten mist nabij Monster ge strand. Het vaartuig vroeg om sleepbaat- hulp, waarna de sleepboot „Blankenburg" van L. Smit en Co.'s Int. Sleepdienst te Rotterdam derwaarts is vertrokken. Nader wordt ons gemeld, dat de zee kalm was en dat de opvarenden geen gevaar loo- pen. Aangezien het schip tijdens hoog wa ter aan den grond is geloopen, kon niet worden verwacht, dat het anders dan bij vloed vlot kan worden gebracht. De pogingen van de sleepboot „Blanken burg" om den gestranden motorlogger vlot te krijgen, hebben gisteren geen resultaat opgeleverd. De „Blankenburg" is daarna afgelost door de sleepboot „Maas", terwijl gisteravond om tien uur ook de sleepboot „Hoek van Holland" ter assistentie is uit gevaren. Beide laatstgenoemde sleepbooten zijn eveneens van L. Smit en Co. Hedennacht tegen één uur werd opnieuw KERKNIEUWS DE APOSTOLISCHE PREFECT VAN SOERABAJA NAAR NEDERLAND. Aneta meldt uit Batavia, dat de aposto lische prefect en pastoor van Soerabaja, mgr. Th. E de Backere, op 30 December a.s. met de Dempo wegens gezondheidsre denen naar Nederland zal vertrekken. PATER DR. CYPRIANUS VERBEEK O. Carm. Tweeden Kerstdag heeft de hoogeerw. Pater dr. Cyprianus Verbeek O.Carm. te Oss, oud-provinciaal der Orde, zijn 40- jarig priesterfeest gevierd. Om half elf celebreerde de hoogeerw. jubilaris in de feestelijk versierde recto- raatskerk een plechtige H. Mis. daarbij ge assisteerd door den hoogeerw. Pater Joan nes a Cruce Kerkhof O.Carm. als presby ter assisttens. den weleerw. heer G. Ver beek uit Vught, neef yart den jubilaris als diaken en den zeereerw. Pater prof. dr. Totus Brandsma O.Carm., hoogleeraar aan de R. K. universiteit te Nijmegen als sub diaken. Na afloop der H. Mis vond in de aula der R. K. Hoogere Burgerschool een grootsche huldiging plaats, in tegenwoordigheid van zeer vele geestelijke en wereldlijke auto riteiten uit het geheele land. Nadat de jubilaris, omgeven van fami lieleden en velen zijner ordebroeders had plaats genomen, nam de voorzitter van het huldigingscomité, mr. Koning het woord, die den jubilaris een som gelds onder cou vert aanbood. Daarna sprak de hoogeerw. pater Pro vinciaal. die de riike verdiensten van den jubilaris voor de Orde schetste. Tijdens de huldiging werd den jubilaris door burgemeester Ploegmakers namens H. M. de Koningin het kruis op de borst gespeld, verbonden aan de officiersorde van Oranje Nassau. O.m. werd verder het woord gevoerd door den heer Th. Schaep- man, lid van de Tweede Kamer en door prof. dr. Titus Brandsma O Carm. Hierop sprak pater dr. Cyprianus Ver beek. In zijn toespraak bracht hij dank aan H. M. de Koningin voor de hooge on derscheiding. hem geschonken. Een tweetal muziekkorpsen bracht den jubilaris een aubade. „Msbd." PATER A. J. VAN DEN DONK, O.F.M. De pastoor der Sint Rosaliakerk te Rot terdam, de zeereerw. Pater A. J. van den Donk, O.F.M., is Donderdag na een hem overvallen hartzwakte naar het St. Fran- ciscus-gasthuis overgebracht. Later op den dag moest hij van de H.H. Sacramenten der Stervenden worden voorzien. Pastoor J. van Hoof f Te Ulicoten is na een kortstondige ziekte overleden de zeereerw. heer J. A. H. van Hoof, pastoor aldaar. Pastoor van Hoof, die 20 April 1888 te Standdaarbuiten geboren is, werd 6 Juni 1914 priester gewijd. Daarna was hij ach tereenvolgens kapelaan te Terneuzen (11 December 1914), Stoppeldijk (23 Septem ber 1916), Bergen op Zoom, parochie O. L. Vrouw van Lourdes (6 December 1918) en Princenhage (21 Augustus 1929). In 1934 tenslotte werd hij benoemd tot pastoor te Ulicoten. Father G. Leissing t In het ziekenhuis te Alkmaar is gister middag overleden de weleerw. father Geb- hard Leissing van de St. Jozef-congregatie van Mill-Hill. Father Leissing, die geboortig was uit Lochau bij Bregenz in Oostenrijk, werd in 1923 priester gewijd en daarna benoemd tot professor aan het studiehuis der Fa thers te Tilburg. Later werd hij in gelijke functie benoemd aan het St. Bonifacius- missiehuis te Hoorn, waar hij latijn doceer de. Tevens was hij prefect van dit studie huis. gepoogd het visschersvaartuig los te trek ken. Het vaartuig ernstig lek. De bemanning van boord gegaan. Nader kan worden gemeld, dat de log ger een ernstig lek vertoont en veel water maakt. In den loop van den middag heeft de bemanning het vaartuig verlaten en is zij aan boord gegaan van het bergings vaartuig „Meermin", dat zich eveneens ter assistentie in de nabijheid bevond. Men zou wachten op het hoogwater van hedennacht en dan weer op het schip te- rugkeeren om mee te helpen het vaartuig vlot te krijgen. O.a. zou men met behulp van de installatie van de „Meermin" trach ten het schip leeg te pompen. Voorts is een bok gerequireerd, waarmede gepoogd zal worden den logger te lichten, indien men er niet in zou slagen de boot vlot te bren gen. CHINEES BEROOFD IN DONKER AMSTERDAM. Twee daders gearresteerd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is een Chinees te Amsterdam het slachtoffer geworden van twee brutale roovers, die hem in een trapportaal van een huis aan het Oude Kersplein hebben gegrepen en be roofd van zijn geld. Door knap recherchewerk is de politie er spoedig in geslaagd de daders van deze berooving, twee werklooze jongemannen, te arresteeren. Inspecteur Van Grootheest wist het tweetal tot een volledige bekente nis te brengen. De roovers zijn in het politiebureau aan de Warmoesstraat opgesloten. »»TeL" RECHTZAKEN VLEESCHKNOEIERIJEN TE OUDERKERK. Worst van bedorven vleesch. Een vleeschknoeiery van grooten om vang is, gelijk men zich zal herinneren, in het laatst van October j.l. te Ouderkerk a. d. IJsel ontdekt in twee vleeschfabriekjes, waarbij ambtenaren van den Crisis opspo ringsdienst een belangrijke hoeveelheid ondeugdelijk vleesch, dat voor worstberei ding bestemd was en een flinke partij on deugdelijke worsten en hammen in beslag genomen hebben. Alles was op de meest listige wijze verstopt, doch de ambtena ren zochten heel ijverig en wisten tot in de geheime bergplaats door te dringen. De heeren, die het bedrijf uitoefenden, werden al geruimen tijd verdacht. Zij hadden voordien hun „zaken" in Rotterdam gedre ven, doch waren naar Ouderkerk en Nieu- werkerk gegaan, omdat in Rotterdam de grond hun te warm was gemaakt onder de voeten. Voor het Kantongerecht te Gouda is een aanvang gemaakt met de behandeling van deze minder frissche affaire. Eerst moest terecht staan de 38-jarige F. T. S., gebo ren te Rotterdam. Op 22 October was in zijn fabriek een inval gedaan. In een geheime bergplaats, een schuur, werd 230 K.G. niet verduur zaamd varkensvleesch gevonden, 82 K.G. kalfsvleesch dat niet voorzien was van keuringsmerken en een partij vleeschwa- ren, als worsten en hammen, die bedorven bleken. Verdachte gaf toe, frauduleus te hebben geslacht, doch ontkende, dat bedorven vleesch en vleeschwaren in voorraad wa ren. 't Vleesch, waarvan de worsten en hammen waren gemaakt was nog daags te voren gekeurd. De Kantonrechter kon zich niet begrij pen waarom alles dan zoo angstvallig was weggestopt. „Het stonk niet en de ambtenaren heb ben er van gegeten", voerde verdachte aan. „Er was een hoop vieze zwijnerij", zei de kantonrechter. Als getuige werd gehoord een ambte naar van den Crisis-opsporingsdienst, die bij het onderzoek in de fabriek aanwezig is geweest. Deze vertelde, dat al geruimen tijd de zieke en doode beesten uit de om geving van Rotterdam niet op de plaats van bestemming kwamen. Zij verdwenen naar onbekende oorden. Het vermoeden bestond, dat in Ouderkerk de zaak niet zuiver was en zes ambtenaren werden be last met het onderzoek. Achter een woning staat het worstfabriekje en daaraan gren zend ligt de schuur. Hierin hing een hoe veelheid goed en gekeurd vleesch. De ambtenaren bespeurden evenwel in den wand een houten schot, dat opklapbaar was; met opgestapeld brandhout en een opklapbare bank had men het gecamou fleerd. Toen het schot werd opgeslagen kwamen de ambtenaren in de geheime bergplaats, waar een ondragelijke lucht hing. Aangetroffen werden 191 K.G. bacon, schouders, billen enz. in pekeltonnen ge stopt. Het vleesch stonk geweldig. Voorts waren aanwezig 40 K.G. pooten, levers, longen en 3 geslachte, niet gekeurde kal veren van 60 K.G. per stuk. Nog veel meer werd er in de bergplaats gevonden, waar op geen keuring was verricht. Van het ge keurde vleesch was zoo weinig gebruikt, dat de voorraad worsten daarvan onmoge lijk kon zijn gefabriceerd. Hiervoor had men dit was de conclusie van het onder zoek de ontbrekende stukken van het niet gekeurde vleesch benut. In de ham men, z.g. apparaathammen, was o.a. niet gekeurd kalfsvleesch verwerkt. Verdachte beweerde slechts enkele dik ke worsten van het niet gekeurde kalfs vleesch te hebben laten maken. In de ham men zat gestempeld vleesch. De Kantonrechter achtte het wensche- lijk, den keurmeester ook als getuige te dagvaarden, in verband waarmede de zaak tot 30 December werd aangehouden. Dan zal deze vleeschknoeierij geheel worden afgehandeld. GEHEIME DOCUMENTEN IN ZIJN BEZIT GEHAD. Duitscher voor rechtbank te Breda. Een inwoner van Princenhage, G. F. B., ontvreemdde indertijd een aantal mili taire geheime documenten uit een bureau der genie, te Breda, in verband waarmede i eveneens werd gearresteerd de 41-jarige Duitsche koopman G. A. H., die de aansto ker van dezen diefstal zou zijn. De rechtbank te Breda veroordeelde op 3 December B. tot één jaar gevangenis straf, terwijl H. werd vrijgesproken. Te gelijkertijd werd H. echter weer gearres teerd. Er werd een nieuwe vervolging te gen hem ingesteld, met het resultaat dat hij zich heden nogmaals voor de Breda- sche rechtbank te verantwoorden had, en wel wegens het feit, dat hij te Dordrecht verschillende geheime stukken wederrech telijk in zijn bezit had gehad. Voordat de behandeling van deze zaak, die met gesloten deuren geschiedde, een aanvang nam, verzocht de verdediger, mr. Van Mierlo uit Breda, de rechtbank zich onbevoegd te verklaren van de vordering kennis te nemen, daar het strafbaar feit te Dordrecht was gepleegd. De rechtbank willigde na in raadkamer te zijn geweest het verzoek van den verdediger in. Verdachte werd echter op last van den officier van justitie op grond van de Vreem delingenwet in verzekerde bewaring ge houden. Een ontvanger, die teveel in kas had. Toen in 1930 aan den heer B. van E. eer vol ontslag werd verleend als ontvanger van de gemeente Zierikzee, droeg hij de kas over aan zijn opvolger, waarbij bleek, dat er ongeveer 4000 teveel in kas was. Zoowel de gemeente als de ontvanger DINSDAG 29 DECEMBER. Hilversum I, 1875 M. K.R.O.-Uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 9.30 H. Mis. 11.30 Gramofoonplaven. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en Gramo foonplaten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Medecursus. 4.05 Gramofoonplaten. 4.10 KRO-Kamerorkest en Gramofoonpl. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 KRO-orkest. 6.40 Esperantocursus. 7.00 Berichten. 7.15 Spotthalfuurtje. 7.40 Voor Kath. Padvinders. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Gevax. programma. 9.10 KRO-orkest en de Comedian Har monists. 10.15 Terugblik op het Oude Jaar. 11.15 Berichten ANP. 11.2012.00 Gramofoonplaten. Hilversum II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonpl. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Huish. wenken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.15 Gramofoonplaten. 1.15 Orgelspel. I.45 Gramofoonplaten. 2.00 Omroeporkest en solist. 2.a40 Voordracht met muziek. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianorecital. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Kinderkoorzang. 5.30 Het Omroeporkest en Gramofoonpl. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 AVRO-Dansorkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Renova-kwintet. II.00 Berichten ANP. Hierna: AVRO- Dansorkest. 11.3012.00 Gramofoonplaten. fc Droitwich, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 11.50 Gramofoonplaten. 12.05 Orkest van het Royal Theab- Birmingham. 1.05 H. Engeleman's kwintet. I.35 Orkestconcert m.m.v. solist. 2.35 BBC-Empire orkest. 3.35 Gramofoonplaten. 4.20 Changes in Londen, causerie. 4.40 Het Forum Theaterorkest. 5.10 Gramofoonplaten. 5.35 Het Hallis-kwintet en soliste. 6.20 Berichten. 6.45 Pianorecital. 7.20 Het Campoli-trio. 7.50 The Savoy Hotel Orpheans. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.40 Programmabespreking. 9.55 BBC-Theater-orkest en solist. 10.45 Radio-tooneel. II.35 M. Winnick's Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.). Radio Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 11.20 Pasdeloup-Kamerorkest. 2.50 Zang. 3.05 en 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Poulet-Kamerorkest. 9.05 Zang. 11.20—12.35 Pascal-Dansorkest. Keulen, 456 M. 5.50 Militair concert. 7.55 Amusements-orkest en Schrammel- Ensemble. 11.20 Politiemuziekcorps. 12.35 Omroeporkest en -dansorkest. 1.35 Gevar. concert. 3.20 B. v. Geczy's rokest. 4.40 Het Peter-kwartet. 6.00 Gramofoonplaten. 7.30 Omroeporkest. 10.2011.20 Omroepdansorkest .Vocaal en instrumentaal kwartet. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. I.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Omroepkleinorkest en Gramofoonpl. 6.50 en tf.20 Gramofoonplaten. 8.20 Maand-Revue. 9.20 Mexicaansche liederen. 10.30 Gramofoonplaten. II.0511.25 Reportage. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salon-orkest. I.502.20 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Zang. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Radiotooneel met muziek. 9.35 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.15 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Barnabas von Geczy's orkest. 8.30 Radiotooneel. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Gramofoonplaten. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3de Programma. 8.00 Keulen of div. II.20 Danmarks Radio. 12.20 Brussel VI. 14.20 Droitwich. 16.20 Paris Radio. 17.20 Brussel VI. 18.50 Paris Radio. ±19.50 Keulen. 21.20 Londen Reg. 21.50 Berlijn. 23.20 Paris Radio. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 12.50 Londen Reg. 16.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 21.40 Weenen. 22.50 Londen Reg. maakten aanspraak op den eigendom van dit geld, met het gevolg, dat de ontvanger bij de rechtbank te Middelburg een vor dering instelde, waarbij hij uitbetaling van dit bedrag eischte. Intusschen hadden Ged. Staten van Zeeland het bedrag onder de post andere inkomsten opgenomen onder ontvangsten van de rekening van den ont vanger. De rechtbank wees deze vordering af en in hooger beroep deed het Haagsche ge rechtshof evenzoo, daarbij overwegende, dat niet is gebleken, dat het gevorderde bedrag aan den eischer, die gesteld had, dat hij dit geld uit anderen hoofde onder zich had, toebehoorde. Van dit arrest ging de ontvanger in cas satie. In deze zaak heeft de Hooge Raad Donderdag arrest gewezen. De Hooge Raad heeft nu o.a. overwogen, dat het de wil van den wetgever is, dat de beslissing van het administratief gezag betreffende den inhoud van de rekening van de ontvanger bindend is en de bur gerlijke rechter deze moet eerbiedigen, daar op onregelmatigheden geen beroep is Het cassatieberoep werd aldus verwor pen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Feesten ter gelegenheid van het Vorste lijk Huwelijk. Het Werkcomité der Ge meente verstrekt ons het volgende: Zooals bekend is, zullen de feesten te Hil- legom worden gehouden op 7 en 8 Januari a.s. De schoolkinderen worden onthaald, krijgen een aandenken en des middags wordt een bioscoopvoorstelling voor hen gegeven in het Veilingsgebouw aan de Van Tetsstraat. Op 7 Jan, worden des mid dags te 2 uur op de Sixlaan kinderspelen gehouden voor jongens van 1417 jaar: hardloopen en mastvechten, voor meisjes van denzelfden leeftijd „haal den trein" en plankrijden per fiets. Aanmelding hiervoor moet plaats hebben op Zaterdag 2 Jan. tus schen 5 en 8 uur nam. in het gebouw Pa trimonium aan de Van den Endelaan. Op 8 Januari zal des avonds te 7.30 uur een gecostumeerde fakkeloptocht worden gehouden met 2 muziekcorpsen. Aanmel ding hiervoor moet geschieden tusschen 7 en 9 uur nam. op 4 Januari in Hotel Flora. Verder zal er een wedstrijd worden gehou den voor etalage-, straat- en gevelversie ring. Aanmelding hiervoor moet plaats hebben schriftelijk tot en met Zaterdag 2 Januari bij Notaris D. Lodder. Voor alle wedstrijden worden zeer fraaie prijzen uit geloofd, o.a. voor fakkeloptocht prijzen tot een gezamenlijke waarde van 60; voor den etalage-wedstrijd tot een totaal bedrag van ƒ25; voor gevelversiering idem; voor straatverlichting geldprijzen, gezamenlijk tot 50. Het is de Commissie aangenaam te kun nen mededeelen, dat ongeveer een bedrag van /3500 werd gecollecteerd, waarvan meer dan 1500 zal worden benut voor het uitreiken van pakketten levensmiddelen aan behoeftige gezinnen. De inleiding voor de feestelijkheden zal zijn een Bidstond in alle kerken der gemeente op Woensdag 6 Januari des avonds te half acht. De Com missie verzoekt in verband hiermede aan de winkeliers op dien avond hun winkels van 7 tot half 9 uur te willen sluiten, op dat ieder gelegenheid hebbe, den bidstond te houden. Het programma luidt samengevat als volgt: Woensdag 6 Januari dank- en bidstond in alle kerken te half acht nam. Donderdag 7 Januari: te 8.30 uur reveille (waarschijnlijk door leden van de Landelij ke Rijvereeniging „Kapitein v. d. Wal" te Haarlemmermeer. Van 11.15 tot half 12 uur Klokluiden van alle kerkgebouwen. Te 2 uur: Kinderspelen (zie boven); te 7 uur Zanghulde op den Houttuin door plaatselij ke Zangvereenigingen. Vrijdag 8 Jan.: 10 uur Zanghulde van schoolkinderen voor het Raadhuis met toe spraak door den Burgemeester; 11 uur: Boomplanten en défilé der schoolkinderen langs de Juliana- en Bernhardboomen (die geplant worden bij de Beekbrug). Het ove rige vinden onze lezers boven aangegeven. NOOTDORP. Avond ten huize van den burgemeester. Door den burgemeester en mevrow Schölvinck zal ter gelegenheid van het a.s. vorstelijk huwelijk op 5 Januari a.s. te hun nen huize een avond worden gegeven, waarop zijn uitgenocdigd de plaatselijke geestelijkheid, de wethouders en de raads leden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9