UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 28 DECEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. S HOOGMADE Uitvoering KJ.C. Gisteravond gaf de K.J.C. haar Kerstuitvoering. Te 8 uur werd voor een stampvolle zaal de feest avond ingezet door een gezamenlijk gebed en het opzeggen der Wet door de K.J.C.- ers, waarna de de zeereerw. heer direc teur een openingsrede hield. In deze rede schetste zijneerw. hetgeen 1936 jaren ge leden gebeurde, dat er ook toen een Jon gen in Nazareth leefde, een voorbeeld voor alle jongens, en met ouders, welke ten voorbeeld gesteld zijn aan alle ouders door alle eeuwen heen. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst; daarom moeten de Roomsche jongens niet in een geest opgevoed worden waarbij een sportkampioenschap als hoogste taak 'gesteld wordt en zij dan later na het ver minderen hunner sportkwaliteiten veelal als een teleurgestelde in de realiteit des levens moeten terugkeeren, maar als de gelijke Roomsche jongens met het leven van Jezus van Nazareth waarvan een voudig geschreven staat „dat hij hun on derdanig was" als voorbeeld. Daarom de taak aan de Geestelijkheid opgelegd de jeugd in K.J.C. te organiseeren om haar te wapenen tegen de gevaren aan welke de jeugd is blootgesteld. Hierna volgde een kleine pauze om de jongens de gelegenheid te geven zich voor het spel gereed te maken, welke pauze door den pianist met muziek gevuld werd Door de jongens werd eerst een hulde aan het Christuskind gebracht. Op tref fende wijze werd uitgebeeld, hoe Maria en Jozef naar een onderkomen zochten en dit niet vindende in een armelijke stal te recht kwamen, waar eenvoudige herders het eerst aan het Kind hun hulde mochten aanbieden. De aanbieding der Kerstgave aan het Kind in de kribbe werd afgewis seld door een tweetal aardige Kerstdecla maties, waarna eenige oogenblikken ge pauzeerd werd. Na de pauze kwam een echte St. Ni- colaas-geschiedenis aan de beurt waarbij een oude legende tot werkelijkheid ge maakt werd. Na nog een aardig liedje ge zongen te hebben, kwam als laatste num mer „Jan Hinnerik", welk lied vlot en vroqlijk werd voorgedragen. In zijn slot woord zegde zijneer%v. heer Directeur dank aan de ouders, de donateurs en de zelatricen voor den steun die tot dusver genoten is en hij gaf uiting aan zijn ver trouwen, dat deze onontbeerlijke steun ook in de toekomst zoo zal blijven. Het was jammer, dat de patiënten om ook voor de schooljeugd een uitvoering te geven door omstandigeden niet hebben kunnen doorgaan. De eerw. spreker dankte nog maals allen, die hebben medegewerkt voor bun ijver en toewijdig en deelde mede, dat hij met Paschen opnieuw een uitvoe ring met tentoonstelling hoopte te orga niseeren, waarna "hij" den feestavond sloot. Het was werkelijk een prettige avond, waarvan èn donateurs èn de spelers zelf hebben kunnen genieten. Staatspartij. De gehouden collecte ten bate der R.K. Kiesvereeniging heeft op gebracht een bedrag van ƒ17.1214. Het bestuur der R.K. Kiesvereeniging brengt dank aan de gevers voor dezen financiee- len steun. LEIDSCHE ND AM. DRIE MAAL OVER DEN KOP GESLAGEN. Een der inzittenden brak een arm. Zaterdagmorgen zijn op den Kostverlo- renweg twee auto's tegen elkander gebotst. Een luxe auto van Th. v. L. uit Stomp wijk reed tegen een bestelauto, geladen met 11 bussen melk, aan van C. v. d. Akker uit Stompwijk. Deze wagen kantelde driemaal over den kop en kwam in de sloot terecht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Een mede-passagiere van v. L., mej. Am- merlaan, brak hierbij een arm en is opge nomen in St. Antoniushove te Voorburg. De auto van C. v. d. A. is door de kraan wagen van H. Pijl op het droge gebracht en weggesleept. Verder hadden geen per soonlijke ongelukken plaats. Eerste lustrum K.J.M.V. Dezer dagen ontvingen wij het keurige feestprogram van de K.J.M.V. te Leidschendam, welke pro gramma werd uitgegeven bij gelegenheid van het eerste lustrum. Naast een voor woord van het bestuur, enz. hebben de Mo derator, de Bondsmoderator, de voorzitter, de Zeereerw. heer Pastoor, Burg. Keijzer, enz., enz. het boekje met een artikeltje ver eerd, waaruit blijkt het medeleven met en de dankbaarheid voor de K.J.M.V. Het feest zal gevierd worden op Zondag 24 Januari; des morgens te 7 uur H. Mis en na de H. Mis algemeene H. Communie van alle le den. Des avonds te 7.45 uur groote feest avond, waarop Kapelaan- W. C. C. M. v. Alphen uit Rotterdam de feestrede zal uit spreken, terwijl de avond verder verzorgd wordt door de „Vereenigde Haagsche Spe lers'. Opgevoerd zal worden „De Rare", blijspel in 3 bedrijven. Een mooie en suc cesvolle avond is verzekerd en wij ver wachten een overgroote belangstelling, waarvoor een aansporing overbodig is. VEUR-LEIDSCHENDAM. Winkelsluiting. Door Burgemeester en Wethouders van Stompwijk en Veur is be sloten in het tijdvak van 4 tot en met 7 Ja nuari 1937 het sluitingsuur voor alle win kels te bepalen op 12 uur des nachts inge volge art. 2 der Winkelsluitingswet. St. Josephs-Gezellen. Maandag 28 De cember te 7 uur Tooneelclub „Adolf Kol- ping". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congrega- tie, daarna bijeenkomst. Donderdag, Oudejaarsavond; geen biljar- club A.D.O., Vrijdag, Nieuwjaarsdag, alleen na het Lof bijeenkomst. Zaterdag na het Lof bijeenkomst. K. J. M. V. Maandag 28 December: Oudejaarsviering en Dinsdag 29 December te 7.30 uur: Maria-Congregatie. VEUR. Gemeenteraad. Woensdag 30 December a.s. des avonds te 7 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. Voorloo- pige vaststelling gemeenterekening, dienst 1936. Voorstel: a. te besluiten aan den Kroon ontheffing te vragen van de ver plichting eener capitulanten ver ordening; b. tot wijziging gemeenschappelijke regeling betreffende beheer van het Lichtbedrijf. Voorstel tot toetreding van het Borgstel lingsfonds voor den Middenstand. Voorstel to wijziging van het uitbreidingsplan. Voor stel tot onbewoonbaarverklaring van enkele woningen. Voorstel tot wijziging van de Ge meentebegrooting 1936. Behandeling oor- loopig ontwerp van wet tot vereeniging van de Gemeenten Veur en Stompwijk en wij ziging van de grens tusschen de Gemeen ten Leidschendam en Nootdorp. Gemeentebegrooting. In de memorie van toelichting op de Gemeentebegrooting 1937 zeggen B. en W., dat voor de sluitend- making der begrooting het noodig was, dat beschikt werd over een gedeelte van de re serve groot 15.821.08, daarnaast, is ge raamd een extra-bijdrage uit het werkloo- heids-subsidiefonds van 11.668. Rekening houdende met de financieele vooruitzichten kwam het hun niet raadzaam voor de re serve tot een hooger bedrag aan te spre ken. In de begrooting werden geen bedra gen geraamd voor eventueel in 1937 in werkverschaffing uit te voeren werken, daar de voorbereidingen van eenige ob jecten nog niet in een zoodanig stadium verkeeren, dat daarmede thans reeds reke ning kon worden gehouden. In vergelijking met 1936 werd een hooger bedrag uitge trokken wegens steunverleening aan werk- loozen. Van eenige opleving en daarmede gepaard gaande verbetering van de ge- meente-financiën kunnen zij tot hun leed wezen niet gewagen, zoodat de voor de ge meente zoo noodige belastingverlaging voorhands nog achterwege moet blijven. Met dankbaarheid gewagen zij, dat de ge meente in vergelijking met vele andere ge meenten nog in een gunstige positie ver keert. Uit de begrooting teekenden wij enkele punten aan, o.m. dat de utikeering uit het gemeentefonds wordt geraamd op ƒ27.816.89; de belasting op de gebouwde eigendommen 6000. Verwacht wordt over 1937 een uitkeering aan deze gemeente uit het werkloosheidssubsidiefonds ad 70 pet., van de extra-bijdrage in de kosten van steunverleening en werkverschaffing aan werkloozen 3500.40. Voorgedragen wordt voor steun aan werkloozen over 1937 een bedrag van ƒ36.000 uit te trekken, gerekend wordt op gemiddeld 68 werkloozen per week, vöor de z.g. kastoeslagen aan werkloozen wordt ƒ800 uitgetrokken. Door B. en W. is een post van 12.000 uitgetrokken voor het Burgerlijk Armbe stuur, daar steeds meer beroep wordt ge daan op het B. A., is zelfs bij toepassing van de grootste soberheid een verhoogd sub sidie niet te voorkomen. De begrooting door B. en W. den raad aangeboden sluit voor wat de gewone dienst betreft in ontvangst en uitgaaf met ƒ247.157.35. Politiebericht. De Burgemeester van Veur te Leidschendam verzoekt namens den echtgenoot te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Trijntje Jqhanna van den As, geboren te Leeuwarden op 31 Mei 1896, echtgenoote van Willem Pfeijffer, oud 47 jaar, koopman, wonende te Veur, Veursche straatweg 166, die in den namid dag van 23 December j.l. te omstreeks 2 uur haar woning heeft verlaten met achterla ting van haar vijf minderjarige kinderen. Zij is tot heden niet teruggekeerd. Signalement is als volgt: lengte 1.60 M., normaal postuur, rossig haar, gekleed in een bruin gespikkelde mantel, zwart hoedje met veertje, bruine japon, beige kousen en bruine lage schoenen, rose ondergoed, welk goed niet is gemerkt; zij is in bezit van een bruin imitatie-lederen koffer met klce- ding. Zij heeft vanwege een twist met haar echtgenoot de echtelijke woning verlaten, voorgevende daar niet meer te zullen terug keeren. Bij aantreffen wordt verzocht haar te bewegen naar haar echtgenoot en kinde ren terug te keeren. Transportkosten kun nen niet worden vergoed. Geboren: Maria Wilhelmina, d. van M. A. Otte en M. W. v. d. Wilk. KATWIJK AAN DEN RIJN. De as. Oranjefeesten. In verband met de komende feestelijkheden, ter gelegen heid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana met Z.D.H. Prins Bernhard, werd deze week een vergadering gehouden door het bestuur der Oranjevereeniging met de onderwijzers der scholen. Besloten werd om eenige dames uit te noodigen voor het houden van een collecte. De aard en de om vang van het feest voor de schoolkinderen zal grootendeels afhangen van de opbrengst van bovengenoemde inzameling. De feestelijkheden zullen worden gehou den op Dinsdag 5 Januari 1937. Het voor- loopig programma is als volgt: des namid dags het planten van den Julianaboom; daarna een filmvertooning voor de kinde ren (waarbij uit den aard der zaak o.m. een film betreffende ons Vorstenhuis zal wor den vertoond) en zoo mogelijk een trac- tatie aan de kinderen. Daarna zal deze film vertoond worden voor de leden van de Oranjevereeniging in de zaal van de Chr. J.V. in de Voorstraat. Bij gunstige weers omstandigheden des avonds een lampion optocht naar het Gemeentehuis, waar dan van Gemeentewege een Bengaalsch vuur zal ontstoken worden. De collecte zal gehouden worden in Dins dagmiddag 29 December 1936. Wij wekken ieder gaarne op om aan deze collecte naar vermogen by te dragen. Knokken. Zooals te doen gebruikelijk op 2en Kerstdag zoo was het ook thans vrij rumoerig, voornamelijk op de Voorstraat als gevolg van het overmatig gebruik van sterken drank. De politie had druk werk. Het inrekenen van een der hoofd personen had tot gevolg dat er slag ge leverd werd. De steenen werden uit de straat gehaald om de politie te bekogelen. Deze deelde flinke klappen uit met de gummistok. De hoofdpersoon heeft z'n roes uitgeslapen in de cel. Het bittere einde komt later wel! LISSE. Kinderfeest. Gistermiddag was er voor de kinderen van de ieden van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen een Kerstfeest georganiseerd. De commissie bestond uit de heeren A. Ben, K. Zwetsloot en L. B. Jonk man, aan wie de organisatie en uitvoering was opgedragen en die zich op uitsteken de wijze van hun taak hebben gekweten. Het feest werd gehouden in de groote ach terzaal van het Bondsgebouw Ruim 470 kinderen vulden de zaal. Het was natuur lijk een geroezemoes van je welste en bij wijlen voor de grootere hulpvaardige meis jes een toer het jonge volkje in toom te houden. Onder de aanwezigen merkten we ook op den Geestelijk Adviseur Kape laan Nicolaas, benevens het bestuur der afdeeling. De heer Bart Devilee uit Leiden wist de kinderen aangenaam bezig te houden met zijn Poppenkast. Tusschen de verschillende opvoeringen deelden de helpsters aan de kinderen versnaperingen uit. De commis sie had echter de practische kant niet uit het oog verlorën en kon, door milde giften van verschillende inwoners daartoe in staat gesteld, aan ieder lid een mooien prijs uitreiken of beschikbaar stellen. Geschon ken waren o.m. 175 pond rijst, 150 pond witte boonen, 100 pond tarwe, 10 pond worst, 7 pond spek, 250 k.g. anthraciet, 5 H.L. cokes, 4 H.L. aardappelen en diverse andere prijzen. Elk lid was een prijs toe gekend, met dien verstande, dat er reke ning was gehouden met de behoeften. Bovendien was de commissie in staat ge steld 51 molton dekens te koopen, waar door zij er voor de meest behoeftigen een molton deken bij deed. Alzoo wist zij èn bij de kinderen èn bij de ouders dankbare harten te stemmen. Dit Kerstfeest is in alle opzichten wederom uitstekend geslaagd! OUDE WETERING. Natte Kerstmis. Op tweeden Kerst dag is alhier een ongeval gebeurd, dat nog zeer goed is afgeloopen. Op weg naar de kerk reed het rijtuig, waarin de familie L. gezegen was ter hoogte van de Ned. Herv. Kerk met paard en al te water. Ijlings toegeschoten hulp bracht de inzittenden spoedig op het droge. Ook het paard kon behouden aan wal worden gebracht, waar na met heel veel moeite het rijtuig uit het water is gehaald. Met een nat pak en de schrikjcon de familie huiswaarts keeren. NOORDWIJK. Aanrijding. \Voensdagavond te onge veer 7 uur is de 62-jarige Th. v. O., toen deze zich dorpswaarts begaf, door de luxe auto van notaris O. teHaarlem op den Heeren weg ter hoogte van „Ornata" aan gereden. De getroffene, welke geheel rechts van den weg in de grasberm liep, werd door de voorkant der auto opgeno men en in het langs den weg loopende slootje neergesmeten. Een vrachtauto, wel ke van de tegenovergestelde zijde kwam en het ongeval zag gebeuren, stopte direct en haalde van O. uit de moddersloot, het geen een geluk voor den getroffene was, want de inzittende van den luxe wagen bekommerde zich niet veel om den ge troffene. Dr. Niekerk, die spoedig ter plaatse was, constateerde een zeer ernstige beenfractuur; onmiddellijk werd de getrof fene voor verdere behandeling overge bracht naar het Sint Elisabeth-ziekenhuis te Leiden. ROELOFARENDSVEEN. Tooneeluitvoering. Zondagavond gaf de tooneelclub St. Pancratius een uitvoe ring. De groote zaal was niet geheel' be zet, hetgeen te bejammeren viel, daar bei de tooneelstukken die werden opgevoerd een groot succes waren. Na een welkomst woord van Kapelaan Buijs en een muziek nummer van de vioolclub werd opgevoerd een drama in een bedrijf getiteld „Omdat zijn vader slecht was". Dit stukje werd zeer goed vertolkt en oogstte veel bijval. Hierna kwam de clou van den avond, en wel een drama in drie bedrijven getiteld „De Dader". Reeds in het eerste bedrijf was de spanning hoog gestegen en nam in het tweede bedrijf toe, totdat tenslotte aan het einde van het derde bedrijf de ont knooping volgde. Het is een echt Ameri- kaansch spel, veel sensatie en gespannen verwachting. De spelers waren zeer goed in hun rol, zoodat de club met de opvoe ring van dit drama een goede keus heeft gedaan. Het dankwoord van den Directeur zoowel aan tooneel als aan vioolclub, was dan ook alleszins op zijn plaats. Dinsdag a.s. zullen ten tweeden male bei de tooneelstukken worden opgevoerd. Wij kunnen een ieder, die een prettigen avond vol spanning wil hebben, aanraden naar de Pancratiuszaal te gaan, waarover zeker niemand spijt zal hebben. ZILK. Kerstgave. De leden van Leo XIII werden met de Kerstdagen verrast door het gratis verstrekken van versch vleesch onder de leden. Dat zulks, met het oog op de feestdagen, zeei welkom was, kan men gemakkelijk begrijpen. Ongevallen. Tengevolge van de mist reed de melkhandelaar de B. met zijn vrachtauto beladen met melkbussen terzij de van de Margrietenlaan in een sloot. Een groote hoeveelheid melk ging verloren. Ook een luxe auto van T. reed via een haag in een perceel teelland. Ongelukken hadden niet plaats. Tooneel. Door eenige jongens, be- hoorende tot de afdeeling St. Josephgezel- len, werd Zondagavond een tooneeluitvoe ring gegeven in het zaaltje van het paro chiehuis. Opgevoerd werd: „Ik ben maar een paria" en „Van den duivel bezeten". De belangstelling liet. evenals het ver toonde spel, veel te wenschen over. Enkele rollen waren blijkbaar niet voldoende in gestudeerd. Al met al was het echter een leuke av'ond en., alle begin is moeilijk. SASSENHEIM. Kerstgave. Door de St. Elisabeth-ver- eeniging, onderafd. van den R. K. Vrou wenbond, welke vorige week een tentoon stelling gaf van de gemaakte kleedingstuk- ken in de bovenzaal van het K.S.A.-ge- bouw zijn dezer dagen 125 gezinnen ge lukkig gemaakt. In totaal zijn 500 stuks kleedingstukken door de dames van boven genoemde vereeniging vervaardigd. Deze pakketten werden door de pongens van de K.J.C. als werk van naastenliefde bij de armen en behoeftigen thuisbezorgd. Moge dit werk door allen goed bedacht worden opdat de dames met evenveel ijver hun werk kunnen voortzetten voor het vol gende jaar. Tramontsporing. Donderdagavond ont spoorde aan de Oude Post een tram, door dat een z.g. tong van een aldaar liggend wissel dienst weigerde. De tram kwam hier door gedeeltelijk dwars op den weg te staan. Het verkeer ondervond hierdoor ernstige vertraging en moest door politie worden geregeld. „Doreas". De vereeniging „Doreas" heeft 1178 stuks kleederen vervaardigd en onder de armen verdeeld. Mistmisère. Zaterdagavond kwam een autobus met 24 personen uit de richting Den Haag; de chauffeur zag wegens de mist de spoorboomen, welke gesloten lagen, te laat. Hy sloeg daardoor zijn stuur naar links en reed tegen een schuurtje op, dat de botsing niet kon weerstaan; ook de auto werd deerlijk gehavend. De passagiers kwa men allen met den schrik vrij. Kersttentoonstelling. De tentoonstel ling mag zich in groote belangstelling ver heugen; 1000 bezoekers zijn er reeds ge weest. Het bestuur besloot de geheele week deze tentoonstelling geopend te houden. VOORSCHOTEN. Verkooping. Bij de openbare verkoo- ping van een huis met erf, garage en tuin aan den Veurscheweg alhier, ten overstaan van de notarissen mr. van Lier en van Beek te den Haag, in hotel Deurloo alhier, wer den kooper de heeren C. de Mooy en P. dë Koning voor ƒ3760. „St. Laurentius", Den tweedenKérst dag gaf de R.K. Harmonie „St. Laurentius" onder leiding van den directeur B. A. van Veen en met medewerking van de humoris ten „De vroolijke Jantjes" haar jaarlijk- schen feestavond voor de donateurs en de begunstigers in het R.K. Verenigingsge bouw alhier. De weleerwaarde heer L. Bra bander, Kapelaan alhier, opende den feest avond met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen (de groote zaal was ge heel bezet), en sprak zijn vreugde uit over de groote opkomst van dezen avond. Spr. deed een beroep op de donateurs en de begunstigers om de harmonie, die onmis baar is, te blijven steunen met hunne gel delijke bijdrage om aldus de harmonie te kunnen blijven handhaven. De harmonie zette haar programma in met „Koning Voet bal", een marsch van Willy Schotemeyer. Verschillende nummers werden uitgevoerd o.a. Vendange et Moisson, een ouverture van A. Tak, Feodora, een ouverture van P. Tchaikovsky, welke ouverture ook is ten gehoóre gebracht op het concours, enz. Het muzikaal programma was zeer goed ver zorgd en goed uitgevoerd. De pauzen wer den aangevuld door luimige voordrachten van „De Vroolijke Jantjes", die de aanwe zigen zeer vermaakten. Ook Burgemeester M. F. Berkhout gaf door zijn tegenwoordig heid blijk van medeleven met de harmonie, welke tegenwoordigheid, zooals de Eer waarde Kapelaan zeide, door allen op hoo- gen prijs werd gesteld. Met een welver diend woord van dank aan de harmonie en humoristen sloot Kapelaan Brabander dezen welgeslaagden feestavond. WASSENAAR. Tegen een boom gebotst. Gisteren avond om 11 uur had op den Haagweg onder de gemeente Wasenaar een ernstig ongeval plaast. De 23-jarige J. B. uit Zoe- terwoude reed aldaar met z'n auto in de richting Leiden, toen van de tegen overgestelde richting een auto kwam met verblindende lichten. Tengevolge van de verblinding reed B. tegen een langs dien weg staande boom. De auto van B. werd totaal vernield. B. werd ernstig gewond en met een auto naar zijn woning te Zoe- terwoude vervoerd. Diefstallen. Bij den winkelier M. al hier is uit de toonbanklade een bedrag van 35.ontvreemd; bij den winkelier V. D. is een vulpenhouder ontvreemd. Ongeval bij voetbalwedstrijd. Bij de voetbalwedstrijd WassenaarE.D.O. op het terrein aan het Kerkehout kwam de speler v. d. N. uit den Haag in botsing met onze plaatsgenoot V. Eerstgenoemde be kwam een zeer sterke onderhoudsche bloeduitstorting op het rechterscheenbeen. Na eerste hulpverleening door dr. X. is v. d. N. per taxi naar zijn woning ge bracht. BODEGRAVEN K.J.C. Deze Kerstdagen hebben in het middelpunt der belangstelling gestaan ter propageering van de Kruisvaart in onze Parochie. Twee dagen was er Kruisvaart- tentoonsteling en twee avonden werd een Kerstavond gegeven door de leden en ad- spirantleden van de K.J.C. voor de ouders, weldoeners en belangstellenden. De ten toonstelling heeft zich in een zeer druk bezoek mogen verheugen. Er was ook ge. weldig veel werk van gemaakt. Zeer mooie huisvlijt w.o. houtzaag werk, teeke- ningen enz. enz. Enkele bans hadden hun eigen doel uitgebeeld, b.v. de missieclub had tafel zilverpapier, postzegels, lood. Kortom, er was teveel om op te noemen. In het geheel genomen is deze opzet schit terend geslaagd. Avonds voerde men twee Kerstspelen op, n.l. „Kerstnacht" en „De stal van Bethlehem". Beide avonden wa ren er zeer vele belangstellenden. Het ge heel stond onder leiding van den directeur, kapelaan v. Teijlinegn. De regie was in handen van den heer N. v. Rossum. De avonden zijn beiden schitterend geslaagd. Het is onmogelijk allen te noemen, die hieraan een werkend aandeel gehad heb ben. Wel willen we nog even vermelden dat de décors keurig verzorgd waren. De pop van de verloting heette „Adam". HAZERSWOUDE Geboren: Joanna Catharina d. van J. B. ten Brink en K. Jansen Cor- nelis Johannes z. v. H. Tor en G. A. de Wit Cor z. v. J. van Dorp en C. Stam Josina Brigitta d. van A Boger- man en M Matze. Getrouwd: M. Klomp 22 j. en J. Rademaker 21 j. Overleden: J. Huisman wedr. van A. Woudstra 79 j. J. Batelaan geh. met M. Waardenburg 73 j. NIEUWVEEN Bazar-Naaikrans. Zondag a.s. wordt door de Naaikrans alhier in de R.K. School een tentoonstelling gehouden van de door haar vervaardigde kleeding, hand werken en verdere nuttige artikelen. Het geheele jaar is door 19 dames hieraan ge werkt. Wij meenen goed te doen de be langstelling voor dit bij uitstek charita tieve doel op te wekken. Wij hopen, dat deze tentoonstelling, waaraan ook een loterij en verschillende attracties verbon den zijn, talrijke bezoekers moge ontvan gen. NOORDEN. Naaikrans. Dezer dagen hiel-d de R. K Naaikrans haar jaarlij ksche tentoonstelling die dit jaar bestond uit ruim vierhonderd kleedingstukken en dekking, welke deze week ten goede zullen komen aan de be hoeftige gezinnen. De bazar, die ook gehou den werd ten bate van het goede doel, is eveneens geslaagd. De dames vonden han den vol werk, om de bezoekers van dienst te zijn. Door de weldadigheid van de pa rochianen is het bestuur weder in de ge legenheid gesteld ziji. gewone werkzaam heden te kunnen voortzetten. Een woord van dank aan allen, die door handenarbeid en door financieele offers het liefdewerk hebben gesteund, is zeker wel op zijn plaats. Moge de vereeniging nog vele jaren ge steund door de milddadigheid der pa rochianen. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk) Uitvoering. Gisterenavond werd door de leden van de Jongedames Congregatie een uitvoering gegeven in het patronaats gebouw. Pastoor Vastenhoven sprak een kort openingswoord, waarin werd medegedeeld een korte voorgeschiedenis: de jonge dames wilden een uitvoering; de keuze was ge vallen op een ernstig stukje, wat wel kort was maar waaraan hooge eischen gesteld worden. Het is een pogen om een leeken- spel op te voeren. Zijn eerw. gaf een uiteenzetting van het spel, wat met ernst moet worden gevolgd om het goed te kunnen begrijpen; hij hoopte, dat het zou slagen. Dan zou het mede een hulde aan de H. Maagd Maria, de Patrones van de Congregatie, zijn. Nadat eenige Kerstliederen waren ge zongen werd opgevoerd het mysterie-spel: „Eerste blijdschap van Maria: De Bood schap". Het was klein maar fijn. Kostbare momenten waren er bij dit eerste pogen reeds te constateeren. Men is op den goe den weg. Na de pauze volgden nog eenige heel mooie, zeer geslaagde tableaux, waar bij eenige Kerstliederen werden gezongen Met een dankwoord van Pastoor Vas tenhoven werd deze avond besloten. Kinderfeest. Tweeden Kerstdag was het voor de kinderen van de leden van de afd. van den R.K. Volksbond Zoeter- woudeLeiderdorp wederom het jaarlijk- sche Kerstfeest in het patronaat. De voorz., de heer I. J. Klaver, sprak een kort openingswoord tot de kinderen en de begeleidende ouders en wenschte allen een genoeglijken middag. Na diverse tractaties werden eenige leuke lach-films tot groot vermaak van de kinderen ver toond. Het was voor de kinderen een leuke middag. De laatste trein. Woensdag a.s. des avonds van 7 tot 8 uur zal de trein van de R.K. Staatspartij in het patronaatsge bouw de laatste gelegenheid geven voor de politieke rit in 1937. Degenen, die dus nog geen lid van de R.K. Staatspartij zijn en in 1937 mede willen werken, kunnen zich nog opgeven van 7 tot 8 uur in het Patronaat.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8