BERLITZ SCHBOL \f| v J Wji 1 w Begin nieuwe lessen, altijd. M. BRINKS, Turfmarkt 11 DONDERDAG 24 DECEMBER DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE BLAD - PAG. 6 Het minste tandbederf, indien U poetst met wat goeds, dus ruet Tube 60 eu 40 ci. Doos 20 et. IVO ROL BINNENLAND yrETSONTWERP TOT REGELING VAN DE ZIEKENVERZORGING. ..Thans is het voorloopig verslag van de bijzondere commissie der Tweede Kamer verschenen over het wetsontwerp tot re geling van de ziekenverzorging. De com missie was algemeen van oordeel, dat het ziekenfondswezen onvolkomenheden en te- kortkomingen vertoont. Een deel der leden achtte daarom een algeheele wettelijke re geling noodzakelijk. Het overige deel meen- der daarentegen, dat enkele eenvoudige be palingen voor het instellen van een zeker toezicht voldoende zouden zijn. Men wenschte bepaald te zien, dat het fondsbestuur voor de meerderheid uit fondsleden zou bestaan. Anderen wilden de eisch van benoeming van deelnemers voor het bestuur geheel geschrapt zien. Ernstig bezwaar werd gemaakt tegen het stellen van een weistandsgrens, die echter van andere zijde noodzakelijk werd geacht. Gewichtige bedenkingen opperde men tegen de vrije artsenkeuze, die andere leden van de commissie evenwel warm verdedigden. REGELING HANDELS- EN BETALINGS- VERKER MET DUITSCHLAND VOOR 1937. Nieuwe clearing- en handelsverdragen. De onderhandelingen welke sinds eeni- gen tijd afwisselend in Berlijn en in Den Haag gevoerd werden met een Duitsche on derhandelingscommissie, hebben geleid tot overeenstemming over de regeling van het handels- en betalingsverkeer met Duitschland voor het jaar 1937. Op 23 dezer werden in Den Haag onder teekend een nieuw clearingverdrag en een nieuw handelsverdrag Het nieuwe clearingverdrag treedt in de plaats van het op 5 December 1934 geslo ten verdrag, hetwelk op 31 December 1936 afloopt. Het heeft een looptijd van een jaar en het is in hoofdzaak gelijk aan het bestaande verdrag. In Januari 1937 zullen de oude handelsschulden, waarvoor in het thans nog loopende verdrag 'n aflosingre- geling werd getroffen, geheel zijn afgelost. Het dan vrijkomende percentage van de stortingen bij het Nederlandsch Clearing- instituut op rekening van Duitschland zal in de eerste plaats gebruikt worden om de positie van de Nederlandsch-Duitsche clea ring, die een in 1935 ontstanen nieuwen achterstand vertoont, te versterken. Zoodra de omstandigheden het zullen veroorzaken, zullen beide regeeringen be sprekingen voeren, ten einde na te gaan, of een gedeelte van de 14 pet. beschikbaar gesteld kan worden voor de verruiming van den uitvoer van Nederland en van de Nederlandsche overzeesche gewesten naar Duitschland. Het nieuwe handelsverdrag heeft even eens een looptijd van een jaar en treedt in de plaats van het op 31 December a.s. af loopend verdrag van 23 December 1935. Ook dit verdrag is in hoofdzaak gelijk aan het dezer dagen afloopende handelsver drag. Eenige wijzigingen, welke aange bracht werden, houden verband met de steeds voor het loopende verdrag aanvaar de grondslagen. De teksten van de nieuwe verdragen zul len na Kerstmis worden gepubliceerd. De bij het clearing-verdrag aangewezen regeeringscommissies hebben de betalings contingenten voor het eerste kwartaal 1937 vastgesteld. Vooralsnog bleek het ge- wenscht te zijn voor de vaststelling van de betalingscontingenten dezelfde grondsla gen aan te nemen als golden voor het vier de kwartaal 1936. KATH. NEDERLANDSCHE BOEREN- EN TUINDERSBOND. Het dagelijksch bestuur van den Katho lieken Nederlandschen Boeren- en Tuin- dersbond heeft te Utrecht op 21 December j.l. vergaderd. Met net oog op de belangrijke wijzigin gen, die het ontwerp van wet houdende nieuwe bepalingen omtrent ruilverkaveling inhoudt werd besloten de studie van dit wetsontwerp op te dragen aan een bijzon- 'dere kleine commissie, die op korten ter mijn hierover rapport moet uitbrengen aan het bestuur. Van gedachten werd gewisseld over de resultaten van de jongste .bacon-inschrij- ving, in het bijzonder in verband met de belangen der coöperatieve baconfabrieken. Tezamen met de beide andere centrale landbouworganisaties zal het standpunt van den bond aan den Minister van Land bouw en Visscherij bekend gemaakt wor den. Besloten werd den Minister van Justitie er op te wijzen, dat krachtens de over gangsbepalingen van het ontwerp pacht wet de Crisispachtwet 1932 tot 1943 gecon tinueerd dient te worden. Het heeft veel Teleurstelling gewekt, dat de regeling voor de kleine boeren en tuin ders nog steeds niet haar beslag heeft ge kregen. De nood onder deze groep is bui tengewoon hoog gestegen. Besloten werd om te bevoegder plaatse opnieuw aan te dringen op bespoediging van de regeling. Voorts is nog van gedachten gewisseld over de positie der melkveehouderij, de mono polie-heffingen op granen, de kosten der schetsen voor boventallige kalveren en de kwestie boter-margarine. DE WERELDJAMBOREE 1937 Het bestuur van de stichting in een nieuwe samenstelling Het bestuur van de stichting Wereld jamboree 1937, onder voorzitterschap van den hoefdkverkenner J. J. Rambonnet, heeft zich als volgt gereconstrueerd: J. J. Rambonnet, voorzitter, H. Behrens, gen.- majoor b.d., plv. voorzitter, C. W. Becking luitenant.kolonel der administratie van het Kon. Ned. Indische Leger, penning meester-secretaris, A. Oosterlee. hoofd kwartier commissaris voor voortrekkers, en ir. P. Telder, hoofdkwartier commissaris voor oud-padvinders, leden, terwijl de heer A. Blussé van Oud-Alblas, res. luit.-kolo nel der Huzaren en districtscommissaris voor Amersfoort der Nederlandsche pad vinders, bereid is gevonden als kamplei der tijdens de Jamboree in Vogelenzang op te treden. Door deze maatregelen is aan de ont stane moeilijkheden het hoofd geboden en in vol vertrouwen gaat de hoofdverken ner in samenwerking met zijn medewer kers met de voorbereidingen voor de Jam boree door. Het bestuur van de vereeniging „De Ne derlandsche Padvinders" deelt mede, dat in de gehouden vergadering van commis sarissen, waar alle districten vertegen woordigd waren, bleek, dat in de vereeni ging een eensgezind verlangen bestaat om trouw te zijn aan de vereeniging „De Ne derlandsche Padvinders" en de uiterste brachten in te spannen voor het doen sla gen van de Wereld-jamboree. Het vervoer van 10.000 Engelsche jongens Het transport van de Engelsche deelne mers (maximum 10.000 padvinders) is als volgt geregeld: a. vier schepen met ongeveer 4000 jon gens en geleiders steken Vrijdagnacht 30 Juli over naar Hoek van Holland. b. een schip met c.a. 600 jongens steekt Donderdagnacht 29 Juli naar Hoek van Holland over. c. een boot met ongeveer 1000 jongens komt overdag Vrijdag 30 Juli van Enge land naar Hoek van Holland. d. twee extra booten varen Vrijdagnacht 30 Juli van Dover naar Calais met 2300 jongens. e. In denzelfden nacht vertrekken 2 ex tra booten van Folkstone naar Calais met c.a. 2000 jongens. De transporten d. en e. zullen met on geveer 10 extra-treinen van Calais via Lille en Esschen naar Vogelenzang ver voerd worden. Het is mogelijk, dat gedurende de Jam boree een deel van het Engelsche contin gent vervangen zal worden, zoodat dan na een week bijvoorbeeld 2500 jongens naar Engeland terug en een even groot aantal vervangers weer van Engeland naar Nederland vervoerd worden. AUTOTOCHT DER KONINGIN DOOR HET WESTLAND Zonder dat iemand er van op de hoogte was heeft H.M. de Koningin Woensdag middag een autotocht gemaakt door het Westland. Om ongeveer half vier arriveer de H. M. de Koningin te Monster, vanwaar naar 's Gravenzande en Naaldwijk- werd gereden. Daar het bezoek niet bekend was ge maakt, was de belangstelling miniem. Over Loosduinen is H. M. weer naar de Residentie teruggekeerd. WILDE BUSDIENSTEN Regeling tegen verdere exploitatie wordt 15 Februari ingevoerd De algemene maatregel van bestuur, regelende het verder van personen met motorrijtuigen, waarvan de invoering met 1 Januari 1937 werd verwacht, zal, naar de „Telegraaf" verneemt, worden inge voerd op 15 Februari 1937. Volgens het Rijkstoezicht zal, wanneer de bedoelde algemeene maatregel van be stuur in werking is getreden, voor niet-ge- concessionneerde autobusdiensten verdere exploitatie onmogelijk zijn. Hiermede zijn de zoogenaamde wilde autobusdiensten ten doode opgeschreven. SLUITZEGELS ZIJN GEEN POSTZEGELS Onjuist gebruik geeft moeilijkheden Het blijkt, dat er sluitzegels in omloop zijn met de beeltenis van Prinses Juliana en Prins Bernhard, welke door afmeting en gekartelden rand zeer veel gelijken op postzegels. Het gebeurt daardoor, dat deze sluitze gels als frankeerzegels op brieven worden geplakt, hetgeen niet is toegelaten en zelfs tot strafrechtelijke vervolging kan leiden. Poststukken, welke van sluitzegels als de bedoelde zijn voorzien, worden niet ver zonden, maar aan de afzenders terugge geven of indien deze niet bekend zijn als ongestelbaar beschouwd. REGEERINGS-CONTRACT- CONSUMPTIEMELK Ned. Zuivelcentrale, 27 December 1936 tot en met 2 Januari 1937: consumptiemelk regeeringscontract, taxegedeelte 6.25 cent, eventueel verhoogd met premie of vermin derd met afdracht voor de kwaliteit; over- melk regeeringsminimumprijs 5 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 2.5 cent. Mr. De Jong bedankt als Statenlid. De „Residentiebode" maakt melding van het feit, dat het R.-K. lid van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland, mr. H. W. J. M. de Jong, in verband met zijn vele andere werkzaamheden zijn lidmaatschap van de Staten heeft neergelegd. Zijn opvol ger is de heer S, J. Robitsch. LEIDEN - TURFMARKT 3 NATIONALE LEERAREN. Fransch - Duitsch - Engelsch Spaansch. ARBEID IN BROODBAKKERIJEN. Met het oog op 7 Januari. De Minister van Sociale Zaken heeft in verband met bijzondere drukte ter gelegen heid van het huwelijk van Prinses Juliana op Donderdag 7 Januari vergund: le. dat in broodbakkerijen door hoofden en bestuurders en door bakkersgezellen, in afwijking van het bepaalde in de artikelen 35, tweede lid, en 36, derde lid der Ar beidswet 1919, bakkersarbeid wordt ver richt als volgt: a. in broodbakkerijen te 's-Gravenhage Rijswijk, Voorburg en Wassenaar, in den nacht van Dinsdag 5 op Woensdag 6 Ja nuari van middernacht (12 uur) af en op Woensdag 6 Januari tot 11 uur des namid dags; b. in broodbakkerijen in de overige ge meenten des rijks, op Woensdag 6 Januari van 3 uur des voormiddags af. Met dien verstande dat voor zoover betreft broodbakkerijen, voor welke een vergunning, als bedoeld in artikel 37, eerste lid der Arbeidswet 1919, is verleend ge durende 2 uren vóór de onder a en b ge noemde tijdstippen, waarop de bakkers- arbeid mag aanvangen, arbeid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, mag worden verricht; 2e. dat door bakkersgezellen, in afwij king van het bepaalde in artikel 40, eerste lid, der Arbeidswet 1919, op Woensdag 6 Januari gedurende ten hoogste 10 uren ar beid wordt verricht, tenzij een kennisgeving (coupon), als bedoeld in artikel 35, tweede lid, onder b der Arbeidswet 1919, tijdig is ingezonden aan het districtshoofd der Ar beidsinspectie, in welk geval de werktijd ten hoogste 13 uren mag bedragen, een en ander onder voorwaarde, dat in de ondernemingen, waar van deze vergunning wordt gebruik gemaakt, op Donderdag 7 Januari geen arbeid wordt verricht. Aan hoofden of bestuurders van brood bakkerijen in alle gemeenten des rijks, die gebruik maken van bovengenoemde ver gunning, en in wier bakkerijen derhalve op Donderdag 7 Januari geen bakkersar beid-wordt verricht, wordt vergund, dat, in afwijking van het bepaalde bij artikel 35, zesde lid, der Arbeidswet 1919, op Woens dag 6 Januari deeg of.brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebak ken of opgewarmd is: le. van 7.30 uur des voormiddags af uit het gebouw niet aanhoorigheden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, wordt ver voerd; 2e. van 8 uur des voormiddags af wordt verkocht of afgeleverd. „Sts.crt." INTERLOCALE EN INTERNATIONALE TELEFOONGESPREKKEN BIJ DE JAARWISSELING Tijdens de jaarwisseling worden behalve aan het postbedrijf ook aan het telefoon bedrijf hooge eischen gesteld. Op het merk waardig oogenblik, dat de klok in den nacht van 31 December op 1 Januari 24 uur aanwijst, grijpen velen naar de tele foon en vragen verbinding met hun ver wanten en kennissen, en juist doordat zoo- velen dit tegelijkertijd doen, ontstaat er stagnatie. Om deze stagnatie zooveel mogelijk te ontgaan zal bij de a.s. jaarwisseling de rijkstelefoondienst te dezer stede op 31 December gelegenheid geven den gehee- len dag aanvragen voor interlocale en in ternationale gesprekken, welke men op het oogenblik, waarop het nieuwe jaar aanvangt, of zoo spoedig mogelijk daar na, wenscht te voeren, in te dienen. Het publiek kan daartoe op de gewone wijze nrs. 24 voor Amsterdam en Rottter- dam, 26 voor Delft of 41 voor de overige plaatsen met de kiesschijf draaien, doch moet bij het opgeven der aanvraag mee- deelen, dat het een nieuwjaarsgesprek wenscht. Het gesprek wordt dan door den rijkstelefoondienst niet voor 24 uur, doch zoo spoedig mogelijk na dit uur tot stand gebracht, en wel in volgorde van aan vraag. Hoe vroeger men zijn aanvraag in dient, des te meer kans bestaat er, dat men het verlangde gesprek om 24 uur zal kunnen voeren of slechts korten tijd zal -behoeven te wachten. Op hen die bij de jaarwisseling inter locale of internationale gesprekken wensch- ten te voeren, v/ordt een beroep gedaan óm hun aanvragen op 31 December a.s. zoo spoedig mogelijk in te dienen, de vlot te afwikkeling der gesprekken in den nacht van het cude op het nieuwe jaar zal men daarmede zeer bevorderen. Voorts gelieve men na 24 uur voor het vragen van inlichtingen omtrent het tot stand brengen van aangevraagde nieuw jaar sgesprekken het „inlichtingenbureau var» den rijkstelefoondienst" zco weinig mogelijk op te bellen. Men kan verzekerd zijn, dat de2e dienst alle mogelijk moeite zal doen om de ge sprekken na 24 uur vlug tot stand te brengen. RESTITUTIE OP GRAANVOORRADEN GEVRAAGD Het comité voor graanhandelaren heeft een telegram gebonden aan den minister van landbouw en visscherij, waarin zij aandringt op het verleenen van vergoeding op de voorraden rogg e bij verlaging van de monopolieprijsverschillen. Herhaalde malen heeft de graanhandel hierop reeds aangedrongen. De minister en de regeeringscommissaris hebben reeds toezeggingen in die richting gedaan, maar tot dusver is van vergoeding nog niets ge bleken. Steeds nog verkeert de graanhandel in onzekerheid of hij bij verlaging van de mo- nopolierecbten werkelijk restitutie zal ont vangen op de voorraden, met al de nadee- lige gevolgen van die onzekerheid, Het comité dringt daarom met klem aan op een spoedige definitieve en billijke re geling. PRENTENKABINET IN HET BISSCHOPPELIJK MUSEUM. Zooals wij reeds eerder hebben bericht is in de benedenvertrekken van het Bis schoppelijk Museum te Haarlem een nieuw prentenkabinet ingericht, dat een bezoek aan het interessante museum in de toekomst dubbel waardevol zal maken. Voordat de nieuw ingerichte kabinetten voor het publiek werden opengesteld heeft Z. H. Exc. mgr. J. P. Huibers een bezoek aan het museum gebracht om de jongste veranderingen persoonlijk in oogenschouw te nemen. Monseigneur, die vergezeld was van zijn secretaris, den weleerw. heer F. Bank, werd ontvangen door den conser vator van het museum, den zeereerw. hoog gel. heer prof. J. J. Henneman. Mede ter begroeting waren aanwezig de heeren H. van Borssum Buisman, conservator van de kunstverzamelingen van het Museum Tey- ler, en de heer Hendriks, onderdirecteur van het Stedel. Museum te Amsterdam. Tijdens zijn langdurig bezoek uitte de bis schop zijn erkentelijkheid voor wat hier met veel zorg was tot stand gebracht. ALGEMEEN INTERNAAT VOOR DIENSTBODENOPLEIDING. Het ligt in de bedoeling van het „Alge meen Comité voor het inrichten van in ternaten voor opleiding tot dienstboden" om in navolging van de reeds bestaande Roomsch Katholieke en Christelijke inter naten, op de buitenplaats „Persikhaaf" te Arnhem een Internaat op algemeenen grondslag te openen in Februari 1937. Zooals bekend mag worden veronder steld, wordt in deze instituten voor werk- looze meisjes van 16 jaar en ouder de ge legenheid open gesteld, zich gedurende een periode van drie maanden in de huis houdelijke vakken te bekwamen. Lessen worden gegeven in koken, was- schen en strijken, naaien, huishoudelijk werk, enz. Het internaat biedt plaats voor 40 meis jes. De opleiding zoowel als het verblijf is geheel gratis. Verwacht wordt echter, dat de meisjes bereid zijn, na afloop van den cursus een huishoudelijke betrekking te aanvaarden. In de keuze van deze be trekking zijn ze geheel vrij. De openbare bemiddelingsorganen verleenen alle me dewerking bij de plaatsing. Afwikkeling achterstallige handelsvorde ringen op Duitsche debiteuren In de week van 2124 December is door de Nederlandsche Bank in totaal een be drag van omstreeks R.M. 500.000 van de op het Treuhaenderkonto Niederlande uit staande vorderingen met de begunstigden afgerekend. Het hoogste afgerekende vol- ordenummer was 33658. Het totale bedrag van- de op het Treuhaenderkonto Nieder lande uitstaande vorderingen die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 1,4 millioen. RECHTZAKEN VRIJSPRAAK Voor de Haarlemsche Rechtbank heeft 14 dagen geleden een 66-jarige kopoman uit L i s s e terecht gestaan, verdacht van oplichting van den Nederlandschen Staat. In Ju.i 1935, was de fabriek van verü. afgebrand, een voorraad suiker ging in de vlammen verloren. Voor reeds betaalde ac cijns kreeg verd. de som van 6.900 terug, terwijl latei bleek, dat een groot gedeelte van de voorraad suiker, welke tijdens den brand in de fabriek zou zijn geweset, vlak vóór den brand aan een winkeliersver- eeniging in de Haarlemmermeer was ver kocht. De boeken van de firma zoude ver- valscht zijn geweest. De officier van Jus titie eiscinte een jaar gevangenisstraf. De rechtbank sprak hedenmorgen verd. vrij, omdat zij het wettig en overtuigend be wijs niet geleverd achtte. De taxi-chauffeur J. K. te L e i d en heeft voor de Haagsche Rechtbank terecht ge staan wegens het veroorzaken van licha melijk letsel door schuld. K. zou in den nacht van 31 Juli op de Plantage te Lei den met een door hem bestuurden auto een botsing hebben veroorzaakt met een anderen outo tengevolge waarvan de heer N. C. F. van Ginkel, een gecompliceerde beenbreuk heeft bekomen. De rechtbank achtte niet bewezen het geen den verdachte ten laste is gelegd en sprak hem vrij. ZEGELRINGEN s t FANTASIE RINGEN 1 O CS GRAVURE GRATIS TELEFOON 2336 Dronken autobestuurder De ambtenaar van het O.M. bij het kan tongerecht te Haarlem, eischte tegen de 39-jarige landbouwer M. L. W. uit H a a r- lemmermeer drie weken hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar terzake dat hij op 17 Novem ber op de Amsterdamsche vaart een auto heeft bestuurd, toen hij in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde. De kantonrechter veroordeelde verdach te tot 2 weken hechtenis en I jaar in trekking van zijn rijbewijs. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN Door het Kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonissen gewe zen: Wegens overtreding der Jachtwet: T. B. te Bodegraven 2 x 20.subs. 2 x 20 dagen met verbeurdverklaring van het ge weer; overtreding Bevolkingsregisters: K. L. te Koudekerk 2.50 subs. 2 dagen; overtreding melkbesluit: J. van !t K. te Zevenhoven 40, subs. 20 dagen; wegens overtreding van de motor- en rij wiel wet: M. L. C. te Amsterdam 6 subs. 6 dagen met toewijzing van de civiele vordering ad. 3, aan P. U. te Alphen; A. A. B. te Benthuizen 1.50 subs. 1 dg.; P. v. E. te Bodegraven 2 x ƒ3 subs 2x3 dagen; J. M. S. te Rijswijk 3.subs. 3 dagen; L. de W. 3.50 subs. 3 dagen; W. N. K. 3.50 subs. 3 dagen; C. J. V. te Hazerswoude en Th. C. M. K. te Den Haag ieder 5 subs, 5 dagen; H. L. D. te Waddinxveen, P. M. H., H. O. en W. v. d. IJ elk 2 subs. 2 da gen; P. J. H. te Boskoop; J. v. d. V. te idem en J. H. v W 2.50 subs. 2 dagen; W. N de W. te Bodegraven 2.50 2 dagen; P. K. S. te Utrecht 15 subs. 15 dagen. Wegens overtreding der Visscherij-wet: J. H. te Den Haag 1 subs. 1 dag; P. B. te idem 2.50 subs. 2 dagen met uitlevering hengel of ƒ0.35 subs. 1 dag; J. F. v. D. te idem 2.50 subs. 2 dagen uit uitlevering hengel of 0.50 subs. 1 dag; P. T. O. P. te idem 2 x 2.50 subs. 2x2 dagen met verbeurd-ver klaring van den hengel; P. W. M. A. V. te Delft 2.50 subs. 2 dagen met uitlevering hengel of 0.75 subs. 1 dag; H. P. M. V. te Voorschoten 2.50 subs. 2 dagen, met uitlevering van hen gel of 0.30 subs. 1 dag; K. B. te Bos koop ƒ1.50 subs. 1 dag; J. de B. te Den Haag 2 x 2.50 subs. 2x2 dagen met verbeurdverklaring hengel; J. M. H. te idem 2 x 2.50, subs. 2x2 dagen; J. B. te Boskoop 1.50 subs. 1 dag; W. v. d. M. te Woubrugge.2 x ƒ3.50 subs. 3 dagen met verbeurdverklaring van de sleeplijn; L. J. de la P. te Den Haag ƒ2.50 subs. 2 dagen met uitlevering van hengel of ƒ0.50 subs. 1 dag; H. W. V. te Delft, idem; W. S. te Hazeswoude 5 subs. 5 dagen met ver beurdverklaring zetlijnen; C. J. v. d. B. te Zcetermeer 15 subs. 15 dagen met ver beurdverklaring zegen; overtreding van de Spoorwegwet: B. N. B., A. R., J. S., C. S. allen te Boskoop 3 subs. 3 dagen; Rijks wegen reglement L. V. 4 subs. 4 dagen; wegens overtreding van art. 461 wetboek van Strafrecht L. v. d. L. te Delft 2 subs. 2 dagen; J. C. v. d. B. te den Haag ƒ2, subs. 2 dagen; wegens overtreding van de Algemeene Politieverordening te Bodegra ven: G. R. te Berkel-Rodenrijs 3 subs. 3 dagen; J. P. J. V. te Voorburg il.; K. V. te V/oerden id.; wegens overtreding der Leer plichtwet: G. L. v. R. te Woubrugge 2 subs. 2 dagen; L. V. te NÏeuwkoop 4 subs 4 dagen; wegens overtreding van de Al gemeene Politievrordening te Alphen a. d. Rijn: L. S., P. v. G., en W. N. K. allen ƒ1.50 subs. 3 dagen; J. H. L. den O te Noorden 2.50 subs. 2 dagen. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordelden te Alphen a. d. Rijn. d Hij: „Ik zou wel altijd zoo met je door het leven willen suizen". Zij: „Dat vind ik heerlijk, maar laat me nu even afstappen".

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6